mm ft f CKIasse Met mr Hustinx naar Indus en Ganges «g G££Nk a<;km)a oude™ nieuwe*#- DE KLERKeZN VERLOVINGSRINGEN Reddingsbrigade levert weer zwemmers af Interessant hiel verwacht bij wedstrijd WF-SFC Spelden j met zwarte koppen t Onze voorjaarscollectie is thans gereed! japonnenïiuis Steinas Lezing met film in Musis Sacrum. Welh. v. d. Kraan zestig jaar H. Th v. d. VLERK DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Er slaagden nu 67 candidaten SCHIEDAMS LAGER VOETBAL Singelkwartier kan zich aan kop handhaven door van Activitas te winnen Modeshow Bervoets in Corner House door Constance en Gwenyth Little Tin? U'oTl^n^ 15 ,,c óók lüCL DE KLERK heeft dat nieuws! 4 SPECIALE AANBIEDINGEN Spaarbank-inleg naar het Rampenfonds IERLAND Plattegrond van stad op twee plaatsen Da Vinei-expositie in het Museum 2 Vrijdag 13 Maart 1953 „Een prettige reis naar India", dat Kon mr A. Hustinx zyn gehoor dat bestond uit de leden van de Kath. Kring Donderdagavond in de grote zaal van Musis Sacrum met recht toewensen. Na een zeer suggestieve uiteenzetting over zijn belevenissen in dit land, dat hij acht maanden lang bereisde, volgde de door hem zelf opgenomen film „Van Indus tot Ganges", die door zyn sobere Mer kelijkheid de toeschouwers het idee gegeven moet hebben zelf rond te dolen in dat voor ons vaak zo wonderlijke land. De stad Bombay heeft ongetwijfeld de har ten van alle aanwezigen veroverd door de fraaie opnamen van de heer Hustinx, doch ook het binnen land werd terdege onder de loupe genomen. Men zag de bijzondere verering, die de Hindoes voor de runderen hebben. De dieren lopen midden in de stad. doch typerend voor het voedseltekort m het tand is, dat zij zich op de vuilnisbelt moeten voeden met lorren en kran ten, wat weer tot gevolg heeft, dat de melk een zeer scherp smaakje verkrijgt, aldus de heer Hustinx. De eigenaardigheden van een trein reis, waarbij men op de stations uit stapt om aan de kraantjes de krui ken te vullen en waarbij één van de voorrechten van de eerste klas reiziger is, dat hij water in zijn coupé kan verkrijgen. Het aanleg gen van een vuur met koemest, de brandstof bij uitstek m dit land. Maar ook de rijke pracht aan na tuurschoon van dit „wonderlijkste en rijkste land op aarde", zoals een wijsgeer eens heeft opgemerkt. De fraaie kleuren accentueerden het geheel op bijzonder fraaie wijze. In zijn uiteenzetting, die de cineast vooraf gaf bleek met welke tergende moeilijkheden hij te ma ken had gehad, alvorens hij zijn uitstekend geslaagde rolprenten in de rustige sfeer van Musis kon ver tonen. Zo spraken het werken on der een temperatuur van 50 tot 52 graden Celsius de eeuwige rijst-met- kerry maaltijden, de slechte verbin dingsmogelijkheden tussen de enor me gebieden (de oppervlakte be draagt jn totaal 3000 X 3000 km of een driehoek ongeveer ter grootte van. AmsterdamMoskou—Cairo) en de zorgen voor het behoud van de films, wel het meest tot de verbeel ding van de tot op de laatste plaats bezette zaal. Bijzonder indrukwek kend waren ook de cijfers van het inwonertal, ivaarmee eerst G-andhi en nu Pandit Nehroe te kampen hebben, namelijk vierhonderd mil- lioen inwoners, dat is 1/5 deel der CAdvertentie LM.) Kunt U zich een betere boodschappentas voorstellen dan een van dubbel linnen (d.w.z. een dubbele laag linnen) die oersolide en ab soluut waterdicht is? Een tas waarvan de zijkanten zijn afgewerkt met echt tuig leer, de handvaten eveneens met leer aan het sterke lin nen zijn bevestigd en die bovendien voorzien Is van een brede riem die hem lot een ideaie reistas maakt, Zo'n tas die overal verkocht wordt voor 10.90 verkopen wij nu als Jubiieumaanbieding voor nog geen zeven gulden omdat er geen beter voor beeld van onze Jubileumaan- biedingen denkbaar is, want dubbel linnen is duidelijk controleerbaar, echt |eer is niet te vervangen en over de grote maat kunt U zich afleen verbazen. i Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze grote boodschap-, reis- en weekendtas en U koopt hem nu in de complete kleur- collectie, groen, bruin en hazelnoot, TIJDELIJK 2 staven scheerzeep 2 stukken Palmolie-zeep totaal vier stuks nu 59 ct. Postorders onder rembours WINKEL CENTRUM BiNNENWEQ, lel. ÜitBl wereldbevolking. Een dagelijkse be volkingsaanwas van 16.000 babies is er het gevolg van! In zijn welkomstwoord kondigde voorzitter N. van Baarle de volgen de avond aan, die zal zijn op 6 Mei *n ïan ^ct Gemeentemu seum. Mevr. Helène Oosthoek-Zoet mulder zal dan optreden in het spel van Liduma, ter gelegenheid van de eeuwfeestviering Van ac Liduina- kerk. (Advertentie l.M.) Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Gouka en Co., Groenelaan 127. Bellen by ongeval: G.G. en G.D. Tmnlaan 89. Telefoon 69290. Tentoonstellingen: 14 Maart, Gebouw Toonkunst, Lange Haven, 1522 uur: Foto- expositie Algemene Fotokring „Schiedam". Toneel: 14 Maart, Yolksgebouw, 8 uur: De Dilettant met „Een konink rijk voor een dochter". Films; Passage. Da. 2 en 8 uur, Za. en Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Affair in Trinidad (18 jr.). Monopole. Da. 2, 7, 9 uur, Za. en Zo. 3, 5, 7, 9 uur: De onoverwin- nelijken (14 jr.). Advertentie l.M.) Vandaag viert de wethouder van Gemeentewerken, de heer H. van der Kraan, zijn zestigste verjaar dag. Er stolen ongetwijfeld heet wat felicitaties zijn gegaan naar de Oranjestraat, waar het gezin van der Kraan sedert vorig jaar woont. Bijna dertig jaar heeft de heer Van der Kraan nu al zitting in de gemeenteraad. Sedert 1945 bekleedt de jarige de junctie van yjefhouder ran Gemeentewerken. AUe reden dus om bij deze ver jaardag vandaag een plaatje in de krant te zetten. Onze hartelijke gelukwensen gaan erbij. Sierlijke modellen In elk gewicht en maat Lage goudprijs Kotterdamsedjjk 268, Tel. 67593 2147 Nu is het de beurt aan Ramond om ver baasd te zyn: alwéér een schip in de buurt? En dat terwijl hij zo lang vergeefs heeft uitgeke ken naar een zeil of een rookpluim! Rob vertelt hem voorzichtig in korte bewoordingen, dat de Amora" waarschijnlijk niet met Vriendelijke be doelingen komt en dan wordt de oude razend. „Laat ze maar komen1" roept hij uit; ik zal ze warm onthalen. Aan boordt van de „Amora" :s iedereen opgetogen, wanneer het wrak van de „Ariadne" in 't zicht komt. Daar moeten zich dus de schatten bevinden, waarover Bill heeft En wie is die vreemde, lange man, die naast hem in leven, toen ik van boord ging. Maar..dat is gesproken. Maar..., ligt daar de „Vrijheid" staat! Bill raakt helemaal overstuur. „Dat.... toch onmogelijk^ Zo lang kan een mens het toch langszij? Ja, en daar staat Rob op de campagne, moet de kapitein zijn", stotterde hij, „die was nog niet uithouden? De Lasclub Schiedam heeft voor Donderdag 19 Maart als spreker uitgenodigd de heer De Vries, be drijf sassistent van de Röntgen Technische Dienst te Overschie. Deze zal in het Gebouw voor Christelijk Sociale Belangen komen als volgt spreken over het onderwerp „Niet steef Verboom. Geertje Ris- destructief onderzoeken naar las- seeuw. Lindi Brouns, Hermine naden". Er wordt ook een film Leerentveld, Johan van der List, Ca over het röntgenonderzoek ver- tharina van Hees. Johan Mastik, Ada toond. Makes, Hendrik Tobbe, Rita Steren- Gisteravond heeft de Reddingsbri gade tijdens de laatste 2 cluburen in het Sporifondsenbad een aantal leden, in de gelegenheid gesteld te zwemmen voor diploma 1 en 2 van de KNZB- Opgekomen waren 69 can didaten waarvan 67 slaagden. Het was zoals gewoonlijk weer echt gezellig in het bad omdat vooral veel ouders van de jeugdleden waren meegekomen om de verrichtingen van hun kinderen gade te slaan. Voor de KNZB was de heer J. Evertse als official toegewezen ter wijl de heer J. J. A. Garnaal was toegewezen door de Bond van Over dekte Zweminrichtingen Ook deze jongelui en de ouderen leerden voor 90% zwemmen in het verenigingsverband van de Red dingsbrigade. De namen van de geslaagden zijn tVanneer we, nu voor de meeste Schiedamse clubs de helft van de com petitie is verstreken, de posities op de ranglijsten eens in ogenschouw ne men, komen we tot de conslusie dat van de twaalf verenigingen er slechts twee zijn die serieus naar een eventueel kampioenschap kunnen meedin gen, t,w. D.H.S- en S.V.D.P.W. De overigen hebben of een te grote achter stand op de leiders, of verkeren zelfs in ernstig degradatiegevaar. By die degradatie-candidaten bevinden zich twee KNVB-ers, Ursus en Martinit, zodat het Schiedams lager voetbal, goed beschouwd op het punt staat by de kleine vooruitgang tevens een aanzienlijk verlies te boeken. Vanzelf sprekend kan er nog een verandering ten goede komen, maar zoals de zaken er momenteel voor staan, hebben wjj daar weinig hoop op. Voor Zondag, zien we met belangstelling de ontmoeting tussen W.F. en S.F.C. tegemoet. Beide verenigingen zyn de laatste weken iets aan het afzakken. Vooral S.F.C. komt angstig dicht in de nabijheid van de onderste plaats. De returnwedstrijd eindigde met 1—1. Naar onze mening zal de uitslag ook nu niet ver van een gelijk spel afliggen. Excelsior '20, dat blijkbaar de smaak te pakken heeft, moet op be zoek bij hekkensluiter Roocienburg. Onze stadgenoten hebben zich al by de eerste zes geschaard, en kunnen, indien VDL van BMT verliest, via een overwinning weer een plaatsje opklimmen. Wy achten Excelsior tot een kleine zege in staat Martinit en Ursus spelen beiden thuis, resp. tegen Haastrecht en PDK. De positie van eerstgenoemde vereniging is op het ogenblik zo, dat by een overwinning van Marti- nit. de binnengehaalde punten slechts druppels op een gloeiende plaat zullen kunnen zijn. Voor Ur sus zouden we ook graag gelijk spel voorspellen, maar dan moeten we dat tegen beter weten in doen. PDK bezit ook wel niet zo'n dave rend elftal, maar toch wel van een kracht om van Ursus te kunnen winnen. Wii kunnen onze stadgeno ten maar een raad geven, n.l. doe het met te mom, maar tracht doel punten te maken. Er kunnen er best nog een paar by, want vyf doelpunten uit twaalf wedstrijden is niet te veel. In afdeling A wacht DHS een lastige uitwedstrijd tegen NKS. De ze vereniging heeft het weliswaar nog niet tot een overwinning kun nen brengen, maar zal het zich ze ker tot een eer reken n de leiders de voet dwars te zetten. In dezelfde afdeling krijgt Schiedam bezoek van RCR. eveneens een club uit de onderste regionen. Schiedam kan de punten echter ook best gebruiken, om weer wat verder uit de be dreigde hoek weg te komen. De wedstrijd. DemosDilettant, wordt een strijd van techniek tegen fors spel, In de retumwedstrjjd ze gevierde de forsheid van Dilettant over het gladde, maar soms te we ke spel van Demos. Het werd toen, na een 20 voorsprong voor De mos, toch nog een 25 nederlaag. Hier heeft Demos dus de kans om zich te revancheren. Het gelijke spel tegen leider Zuiderster voor ogen houdend, is de kans heel groot dat dit ook zal gebeuren. Hoewel <je achterstand van Sin gelkwartier op leider Hurricanes nog altijd vier punten bedraagt, blijft de kans bestaan om deze achterstand in te lopen temeer daar Hurricanes nog bij SKT op bezoek moet komen. Maar dan moet er van Activitas gewonnen worden, hetgeen geen al te lastige opgave voor onze stadgenoten is. Na twee achtereenvolgende neder lagen moet DRZ tegen Sportvogels toch kunnen bewijzen tot de sterk- sten van zijn afdeling te b eb oren. De kans op de titel is nu wel zo goed als verkeken. 15 punten ach terstand) maar voetbal is en blijft een onberekenbaar spel, waarbij v?n alles mogcliik is. SVDPW krijgt weer een thuis wedstrijd en wel tegen het ook pas gepromoveerde Sportief ia. Onze stadgenoten hebben thans uit 10 wedstrijden, 19 punten verzameld en bereikten een doelgemiddelde van 28 voor en 6 tegen, hetgeen wel duidelijk de kracht van het elftal weergeeft. Ook nu rekenen we weer on een overwinning. Schiedamse Boys kan. door van NRC te winnen, een nog gunstiger plaats op de ranglijst gaan innemen. In samenwerking met het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling organiseert de N.V V.-Bestuurders- bond Donderdag 39 Maart een film avond in de grote zaal van het Volksgebouw aan de Tumlaan. Het programma gewijd aan bloemen en dieren. Er zijn o a- kleurenfilms opgenomen in het programma, dat tot titel kreeg „Flora en Fauna in de diergaarde" burg, Adri Sneevliet, Ruth Hermann, Huib Krommenhoek, Nelly Timmer mans, Jan de Jong. Car la van Dijk. Neeltje Knottcr. Brunett de Bree, Rob Munster, Toos Collignon, Dick Torenvliet, Ang de Ridder, Piet En gelage. Rob Edixhoven, Karei Bouwmeester, Frans Woensdrecht, Adriana Voogt. Nelly Ossenfort, Co- bi Ruselaar. Annic Matthijsscn, Cor- rie Oprei, Fientje Zuidgeest, Thea van Remmerswaal. "W. Gouweleeuw, Tiny Zuidgeest, Johanna Hoppe, F P. Meuws, Alie van Noordennen. Jacobus van der Horst, Elisabeth Donker, Jacoba M. Schroder, Joke Timans, Hans Deléc, H. C "van Noordenncn. A. F. M. de Beer. M. Hermann, F. Kelch, Wim Clausing, Janny Cremcr en Dick Groenewegen De jongste deelnemer was zes jaar. De volgende Schiedammers slaag den voor diploma 2: Ria de Groot. Henny philips, Agnes Broer. Beb Gravelein, Hennv Mastik, Frits Mie- remet. Sjaan Siegers. Inge Victor, Evert Harreman. Dick Ooms. Wim Tilmans, Thea Govaart, Geertje Zon dag, Hang van Delft, joke Wildschut, S. van KoordennenGroenewegen. H. van Hattem. Wat de modeshows in Schiedam betreft heeft het bedrijf van de gebrs. Bervoets een naam op te houden. Vaste bezoeksters hiervan worden ook in dit voorjaar weer met teleurgesteld. Voor Vrijdag 20 Maart is er een show vastgesteld in het Corner House aan het Rubens plein. De tijden zijn van drie tot vyf uur en van acht tot tien uur. Burgerlijke Stand Gehuwd: G. J. F. Lenoir, 26 j. en W, P. L. Vermeulen, 24 j. P. M. Bakx, 31 i. en J. A. Huiskes, 24 J. W. L. M. van Lmjn, 23 j. en M. C. Staring, 23 j. T. A. de Goey. 27 J en F. Dolstra, 24 j, D. van Heiten, 27 j. en E. Zwamborn, 24 j. J. Timmermans. 28 3. en J. Meijers, 28 j. A. Prins. 21 j .en H. H. Kasteel, 21 j. H. R. G. IJntema, 26 en A. van TiJborg, "S4F J. Ondertrouwd: J. A. Bosdyk, 26 j. en J. Aaldijk, 22 j. R. J. van Buuren, 28 3. en G. J. C. van Wingerden, 22 .1- Th. L C. v. d. Hoeven, 25 j. en A. G. M. Steens, 21 j. J. C. Leenderts,- 19 J, en J. M. Jansson. 23 j. J. D. Molenaar, 43 j. en H Harreman, 45 3. B. C. Oostdam, 31 i en J Vogt. 31 j H. RosendahJ. 3a 3. en H J. Venhorst, 32 3. B. C. van Steen bergen. 33 j. en J. C. van Stijn. 37 j. C IJ Teertstra, 28 j. en H A. Brand, 22 3 T. Verwaal, 24 i. en A. M. Bagger man, 24 j. A van Duuren, 26 3. en A. M Mookhoek, 26 j. Geboren: Maarten, z. v. J. V. d. Waal en M Schipperus. Willem, z, v, J. C. Hoorman en M. M Clausing. Cornells W. M., z. v. C. L. H. van Hagen en W. M. Hardin .weid. Ina N, J. 17, d. v. j. E Niemeijer en J. Pot Levenl. kind van L. Visser en A. van Nieuwenburg, Overleden- J. Bats, oud 86 j. A. Ver- hey. 77 3 Th. de Graaff, 87 j- B. V. d. Werf, 72 j. Reserve-politie oefent vanavond in Ketliel Hedenavond tussen 8 en 10 uur zal de Reserve Gemeente-Folitie een grootse oefening houden nabij Tuin- dorp-Kethel. De eindstrijd wordt „gestreden" op de Vlaêrcungseweg. Het publiek wordt verzocht zich te houden aan de aanwyzingen van de dienstdoende agenten, Een 35 het pakje en ook de speld die ik hacf Mevrouw Ballinger maakte een gevonden. Daarna moesten we terug gemarteld geluid met haar tong. „Je naar mevrouw Ballingers kamer, hebt geen reden om dat te zeggen, waar hij opnieuw in het naalden- Leigh is een ietsje te mager, maar boekje keek. Ik nam het uit de naai. ze ziet er lang niet uitgehongerd mand en we telden de spelden zorg uit." „Ze is ook allesbehalve uitgehon gerd". zei Joe en gaf onverwacht lucht aan een luide geeuw. Mevrouw Ballinger wachtte met gefronst voorhoofd tot het over vuldig.Maar nu ontbraken *r twee. „Maar ben je er zeker van dat het ding alleen maar werkt als er harde wind staat?" „Neen," erkende hij. „Daar kun nen we niet zeker van zijn het is alleen maar een veronderstelling. Maar we kunnen nu eenmaal niét voortdurend daar boven zitten." Iedereen was aan tafel toen we binnenkwamen en er was ook voor Joe gedekt, We zochten, na even rond te hebben gedraaid, een plaats je en ik kwam tussen Berg en Amy terecht. Amy was weer naast Do nald Tait gaan zitten en mevrouw Ballinger had het niet gemerkt, of het kon haar niet langer schelen Iets met Amv uitvechten was een tamelyk uitputtende geschiedenis. Na hel eten kondigde mevrouw Ballinger aan. dat we, direct als Doris zou hebben afgeruimd, terug zouden komen voor de séance, en •oegde er nadrukkeliik aan toe. HOOFDSTUK 19 We zullen die spelden stellig zes EBwuuat vuymuuiu «n uc of zeven maal hebben geteld, maar ze was. Toen de rust was weergekeerd het resultaat was onveranderlyK. <jat ze iedereen aanwezig wenste te koek ze op haar horloge én zei: Tenslotte gaven we het op en keken Zjen. „Het eten is over vijf minuten klaar alleen maar elkander aan. Jo. en ik kwam hier om jullie te ver- „Maar een paar minuten geleden toen zelf voor het voetlicht te tre- tellen, dat we direct erna een séan- waren ze hier nog," zei ik hulpeloos, ce willen houden. Ik leg me niet. „Ik kwam binnen en telde ze; er langer neer bij wat er in dit huis ontbrak er geen een. Nog geen gaande is. Gelukkigerwijs is me- kwartier geleden, ik weet t zeker, vrouw Hannahs mediamiek ze Joe haalde de schouders^ op en heeft die vermogens in ieder geval Richard zei langzaam: „Als je zeker zodat we in staat zijn van John weet. dat ze er toen waren, is er dus iemand hier geweest, die ze heeft weggehaald, terwijl jjj in de andere kamer was. Maar ik laat me hangen als ik begrijp wearon}!' Ik verliet hen om koffie te gaan schenken en onmiddellijk nam me vrouw Ballinger Richard in de heupzwaai. „Begrijp ik goed, dat U kolen en hout hebt besteld en van plan oent, die te betalen?" Richard keek haar peinzend *«an. „Toevallig heb ik dat niet gedaan, maar ik weet wie het deed, en dat zal ik. na riipe overweging onder me houden. Ik zal de rekening ech ter betalen, wat me meer dan vol doende lykt in ruil voor logies en pension gedurende een week." Mevrouw Ballinger. die op een felle stryd had gerekend, bloosde ongemakkelijk en scheen enigszins aan de verliezende hand. Ik kon merken, dat ze bang was om ie zeg gen, dat ze geen betaling verlangde, uit vrees, dat hij haar aan haar woord zou houden, maar dat en Frecia zelf te vernemen, wat dii alles nu betekent. Ik weel stellig, dat ze ons zullen meedelen, dat hun dood door een ongeluk is veroor zaakt. Er is geen reden, dat te ont kennen we hebben de waarschu wingen gekregen en de ongeluk ken zijn erop gevolgd." Ze daartegenover nauwelijks van een gast in dank het aanbod kon accep teren, zijn rekening te betaler?. Haar Joe wachtte tot ze klaar was om vrekkerigheid bracht haar dikwijls in onplezierige situaties, en ik wachtte met belangstelling af, hoe ze hier nu weer uit zou komen. Tot mijn teleurstelling werd het ver volg haar op dat ogenblik bespaard want Rhynda gooide haar koffie om over het costuum van Berg. Berg sprong op en slaakte een :1 in stukken op de den, om ons mee te delen, dat we de volgende dag allen bij de lijk schouwing werden verwacht. We gingen naar de zitkamer en Richard, die Berg en my even ach terhield. fluisterde ons snel toe: „Het onderzoek van het stoffelijk overschot van Freda heeft aange- kreet: de kon viel toond, dat de slag haar alleen maar vloer, heeft verdoofd en dat de doodsoor- "T} zaak verdrinking is Haar nacht- fAdvertentie l.M.) Joe gromde en begon de hele japon had een bloedvlekje in de nek. naaimand overhoop te halen, om te kijken of de spelden uit het naal denboekje waren gevallen, maar hjj dat er op wijst, dat ze werd getrof fen vóór het nachthemd was uitge trokken. Rangezicn het vlekje er dan „Wist je niet, dat ik werkloos ben?" vroeg hij grappig. „Met dit pak had ik vyf of tien jaar moeten doen." Rhynda was gewoonlijk zeer slag vaardig en we waren allemaal ver draaide zich om om weg te vond ook niets. Tenslotte gaf hij het op kan zijn gekomen, toen het hemd rast'dat ze. mplaats van hem op de- ..Jii kunt de séance ook bii- op: hii verpakte de speld, die ik bui- over haar hoofd werd setrokken. De zelfde manier te antwoorden, zacht- gaan „Jij kunt de séance ook bij- op: hij verpakte de speld, die ik bui wonen," zei ze Eenadig tegen Joe en ten had gevonden en borg hem in ging heen. .Daar hoef ik niet voor f© dan ken." zei Joe ijskoud. „Ik zou in ieder geval ziin gekomen." Hij wendde zich naar mij „Wat doe je met die spelden?" Ik vertelde hem tamelijk timide zijn zak. Wp gingen naar beneden voor het avondeten en onderwe. Ricnard over de zolder. over haar hoofd werd getrokken. De advocaat zegt, dat mevrouw B al leen het huis en wat persoonlijke be zittingen nalaat. De fondsen van vroeg ik John en Freda komen aan jou Berg Rhynda staat daar buiten „We gingen naar boven," vertelde mevrouw Ballinger erft ze. als |OU hij, „maar de wind ging direct weer iets zou overkomen." van mijn ontdekking en. hij bekeek beneden." liggen, dus gingen we weer naar Berg mopperde: ..Hemel' Ze zul len me vóór morgen arresteren!" ies beson te huilen. Rosalie kwam snel aangedraafd om haar hand te strelen en kalmerend toe te fluis teren en Beig 01 oogde haar lianen met zyn zakdoek. „Het was niet de bedoeling dat je zou gaan huilen" zei hij verwij tend. „Ik probeerde alleen maar grappig te zijn." (Wordt vervolgd.) Van 12-21 Maart staat Nederland in het teken van de „Tiendaagse voor de Woninginrichting". DE KLERK geeft het goede voorbeeld en brengt ter gelegenheid van deze actie WALENBURGERWEG „WINKELSTAD.SU! OORP" BEIJERLANDSELAAN Ook in Februari boekte de Spaar bank een inleg-overschot nu van f 118.719,67. Dit zou nog belangryk hoger zijn geweest, ware niet een bedrag van ruim f94.000,namens inleggers overgemaakt aan het Na tionaal Rampenfonds. In ronde getallen hebben bijna 38.500 inleggers gezamenlijk 13 té millioen gulden tegoed. Krachtens bedrijfsspaarregelingen kwam f 6.049,75 aan spaargeld bin nen, door de Afhaaldienst f 38 324,50. door middel van spaarbusjes £6.184,61, De jeugd kocht voor een bedrag van f 3 350,spaarzegels, voor f258,10 knipjes van 5 ctz_y bracht voor een bedrag van f 917.75 contant spaargeld naar de bank, voor een bedrag van f2.397.65 werden volle zegcikaarten ter bijschrijving op de boekjes aangeboden en voor f258.80 volle knipkaarten. De Spaarbank had eind Februari aan liquide middelen beschikbaar f 1.865.509,48. (Advertentie I M.) In de week van 1 tot en met 7 Maart is er m Rotterdam een'geval van kinderverlamming voorgekomen. De brandweer had gisteravond druk werk met het blussen van buitcnbrand- jes, achtereenvolgens aan de Hovcndaal (vuilnisbelt) bu de Kruiskade, aan de Stadion weg, op de Dlergaardesmgel op het terrein van de N S en op een open terrein aan de Mecrvnanstraat. Op de Koemarkt, bij het begin van de Hoogstraat en op het sta tionsplein is de Sydney City Guide uit Den Haag bezig met de oprich ting van borden, waarop straks een plattegrond van Schiedam zal wor den aangebracht. Deze plattegron den zullen niet alleen de vreemde ling by een bezoek aan de stad kunnen gerieven, maar ook menig Schiedammer zal er ongetwijfeld zyn nut mee kunnen doen. Toen de Technische Staf van het Stedelijk Museum het kunststuk had gepresteerd om de verwaarloos de en bar-ongezellige grote achter zaal in de nog niet gerestaureerde linkervleugel van het oude St. Ja- cobsgasthuis aan de Hoogstraat, te veranderen in een ideale expositie ruimte, kwam de goederenhulp voor- het watersnood gebied er beslag op leggen. Voor con serve tor Schwager- mann en zyn mannen betekende het uiteraard een grote teleurstelling. Toch kon er nog een winstpunt wor den geboekt want het bleek moge lijk ten gerieve van de sorteersters de wel-aamvezige maar nog nimmer gebruikte centrale verwarming aan te sluiten. Zo kreeg het museum een onver wachte uitbreiding waarvan in de naaste toekomst zeker een dankbaar gebruik kan worden gemaakt. De eerste expositie, die er in plaaiS vindt is die van 150 reproducties naar tekeningen van Leonardo Da Vinci. Men zal er m.i.v. Zaterdag een kijkje kunnen nemen. De ten toonstelling. waarop wy nog nader terugkomen, duurt tot 29 Maart. (Advertentie l.M.) Faponnen, mantels, zuiver wollen kamgaren mantelcostuums (kleermakerswerk). jersey deux-picces, de laatste mode, Mouses etc. HOOGSTRAAT 82 en 88 SCHIEDAM

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 1