m msSÊSstim Zierikzeese middenstand koos proces als wapen tegen B. en W. Voorjaarszon in noodgehied ff de goud-gele VIRGINIA! Audiëntie bij Koningin in voorbereiding Matige vertoning van een zwakke thriller Spelden met zwarte koppen Organisatievoorzitter in kraag gepakt Tankboot Sirrah gaat Zaterdag te water Volmaakt kamerm uziekspel in aula van Boymans Een schot valt Zl ZILVER door Constance en Giüenyth Little Minachting voor de „massa" Solo-dansavond van Liesbeth. van Buul Maandag 16 Maart 1953 \7 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Zijn de organisatorische feiten bij de eva cuatie van Zierikzee een gevolg van de onderlinge verstand houding tussen de middenstanders aldaar? „Neen", antwoordt de voorzitter van de Middenstandscentrale in deze plaats, de heer M. J. Snoek. „Is deze Centrale gedistancieerd van haar voorzitter?" „Neen", antwoordt de heer M. J. Snoek. „Integen deel!" „Kan men bepaald B. en W. van Zierikzee voor de fou ten, die in belangrijke mate tot de geprikkelde stemming onder de Zierikzeese bevolking hebben bijgedragen, verantwoorde lijk stellen?" „Zonder enige twijfel: ja",- zegt de heer M. J. Snoek, „Vooral onder de middenstand is de zeer geringe ap preciatie en het weinige respect, dat wij voor de burgemeester Jhr mr J. Schuurbque Boeye, reeds hebben, tot nul gereduceerd door de volslagen willekeurige wijze waarop er na het bevel tot evacuatie met onze belangen is omgesold." De heer Snoek, die ons Zaterdag zijn zienswijze kenbaar maakte, heeft samen met een compagnon, een ma» nufacturenbedrijf aan de Appelmarkt te Zierikzee, tevens is hij voorzitter van de Neutrale Middenstandsorga nisatie ter plaatse en lid van de Cen trale Middenstandsorganisatie. Deze Centrale wordt bestuurd door vijftien leden van de drie middenstands organisaties, vijf van de Christelijke, vijf van de Katholieke en vijf van de Neutrale. Dit jaar was de Christelijke voorzitter tevens praeses van de Centrale. Toen hij evacueerde, droeg hij het voorzitterschap over aan cie heer Snoek, vice-voorzitter. Dinsdag werd de heer Snoek formeel in de kraag gepakt en per bus geëvacu eerd. „Zoals u Vrijdag schreef', aldus de heer Snoek „is de loting onder de middenstanders wie wel en wie niet zou verdwijnen uit Zierikzee door ons zelf, door de Centrale dus, ge schied. Wij deden dat loyaal omdat wij zonder mopperen aannamen, dat het besluit om de bevolking uit, dit deel van het rampgebied te verwij deren. juist was. Wij trokken alle maal ons lootje Daarmee was uitge maakt wat B. en W. wensten dat uit gemaakt werd. Tot onze verontwaar diging en buiten de voorkennis van de Centrale Middenstandsorganisatie wezen B. en W. opeens op eigen houtje nog meer middenstanders aan, die mochten blijven. De kapper J v. Doom, Poststraat. een grote zaak. kreeg zonder loting natuurlijk vergunning om in Zierikzee te blij ven. Maar de kapper Jongsma. Korte St. .Tansstraat, een kleine zaak, die volgens loting had mogen blijven zag zich deze vergunning ingetrokken Toen vertikten de anderen het om het hoofd in de schoot te leggen „Als het np die manier gaat blijven we allemaal" zeiden zij Wij willen een loting vnor de tweede en moge lijk lagere nlaatsen op de verblijfs- vergunningslijst, waaraan wij ons zullen houden, Voorbeeld De beer Snoek noemde ons een der vele voorbeelden: De schoenmakerij Van Beveren, gevestigd aan de Fonteine. was totaal uit bedrijf door de watersnood. Het is een eenmansbedrijf en uiteraard niet omvangrijk. De schoenmakerij Verschiere, Korte St. Jansstraat, werkt met drie man personeel, kreeg geen druppel water binnen en is vol komen intact. Wethouder Den Boer reikte aan Van Beveren een ver blijfsvergunning uit en liet Ver schiere aanzeggen te verdwijnen. Hierop protesteerde de laatste en kreeg ten antwoord, dat hij wel knecht mocht worden in het bedrijf van Van Beveren, dat min of meer een provisorisch bestaan voerde in een inderhaast gehuurd"pakhuis. Ver schiere vroeg of het dan niet beter was de rollen om te draaien waarbii hij Van Beveren. die overigens nie mand misgunt, dat hij mag blijven, de helft van de winst toezegde die in de winkel en in de reparatieafde ling zou worden gemaakt Wethouder Den Boer herhaalde het bevel tegen over de heer Verschiere zo snel mo gelijk te evacueren, Verschiere bleef tot het laatst, werd ook Dinsdag door de politie uit huis gehaald. „Bij de burgemeester kregen wij geen voet over de drempel" aldus de heer Snoek, iedere poging tot contact met hem bleek vruchteloos. Aanvan kelijk dacht geen haar op ons hoofd eraan om over de al of niet juistheid van het evacuatiebevel te procede ren. Toen bleek, dat willekeur de plaats had ingenomen van het eerlijk lot, toen ons duidelijk werd. dat er geen enkele lijn in het beleid van de fleer Den Boer viel te ontdekken en boosaardige geruchten omtrent het jammerlijk falen van diens opzet voortdurend hardnekkiger de rondte gingen doen, hebben wij naar het wapen van het proces gegrepen. De Zierikzeese wethouder Den Boerreageerde op voorlezing van bovenstaand artikel hedenmorgen met de opmerking: „Het is een scheve voorstelling van zaken en dat weet de heer Snoek zeer goed. Alle fejten eisen toelichting en zon der dat is het een absoluut onjuiste weergave van de waarheid". ROTTERDAM, Zaterdag a s. 's middags om twaalf uur zal b?j de Nederlandse Dok- en Scheeps bouw Maatschappij te Amsterdam het ruim 18 000 ton d.w. metende tankschip Sirrah, dat het eerste tankschip zal worden van Van Nievelt Goudriaan's Stoomvaart Mij te Rotterdam, te water wordet: gelaten.' De doopplechtigheid zal worden verricht door mevrouw Eikelenboom, echtgenote van de heer M. Eikelenboom, een der di recteuren van de rederij. M. J. SNOEK „Gesol met middemtandsb elan gen loting opnieuw opdracht hadden ge kregen van B en W. ten tweede male te loten en in sommige bran ches nog meerdere keren, omdat het bleek, dat een zaak niet in de behoefte zou kunnen voorzien, dan hadden wij ons zonder morren bij de grilligheid van het Toeval neerge legd. Had de burgemeester hiertoe besloten dan was alle thans volop aanwezige wrok achterwege geble ven. Thans zijn wii besloten nog déze week een onderhoud met H M. de Koningin te verkrijgen en Haar me dedeling te doen van het onrecht, dat B. en W. tientallen Zierikzeese mid denstanders hebben aangedaan." Het begup ..volmaakt" is in zijn eigenlijke betekenis op 's mensen werk wellicht n'ct van toepassing, maar ik kan moeilijk een juister woord vinden om het musiceren van het Quartetto Itahano te quaü- ficeren. Een rij van superlatieven zou evenmin voldoende zijn, de waarde van dit transcendentale musiceren in het volle daglicht te plaatsen. De ideale klankschoon heid laat zich moeilijk in woorden omschryven; - ze kan alleen maar ..beleefd" worden. En daarom kan ik u ditmaal alleen maar zeggen dat u de eerste de beste gelegen heid moet aangrijpen om het Quar tetto Italiano tg gaan horen. U zult dan tevens begrijpen, dat hier alle critiek dient te zwijgen en dat het maar heel weinig zin heeft zich bezig te gaan houden met de vraag of het ene stuk stijlvoller wordt vertolkt dan het andere. De vier jonge kunstenaars, die alles uit het hoofd spelen begonnen Zondagmiddag hun concert, voor de leden van de Kamermuziekvereeni- gmg in Boymans gegeven, met het kwartet in c van dp 18de eeuwse Italiaanse comDonist F Giadani: het werd 'n juweel van klassieke kamer muziek. Doch evenzo werd Turina's „Oracion del Torero'» een juweel van een impressionistisch klankstuk, vol dichterlijke sfeer en uitdruk kingskracht, In deze hooggestemde bewoording zou ik kunnen voort gaan over de vertolking van Wolf's Korea-vrijwilligers in vaderland terug In 72 dagen de wereld rond, zou luitenant-kolonel J. Slagter uit Den Haag kunnen zeggen. Op 3 Januari j.I. verti-ok hij met de „Waterman" uit Rotterdam met Nederlandse vrijwilligers aan boord voor Korea en militairen voor Suriname en vanochtend zette hij in zijn functie van „comman derend officier troepen aan boord" weer voet op vaderlandse bodem met 136 officieren en manschap pen. die zich op 15 Februari j.l. te Poesan (Korea) inscheepten. Tn een loods van de Konink lijke Rotterdamse Lloyd sprak de staatssecretaris van oorlog, mr F J. Kranenburg, de militairen toe. Hij bracht hun de dank van de regering over. s Aan allen werd het „Kruis voor recht en vrijheid" uitgereikt. Itaïienische Serenade eti het tot slot uitgevoerde Quatuor en Sol van Debussy, het summum van klank- vveelde op dit concert. Maar dat bijvoorbeeld een Beet hoven-middag precies dezelfde on vergetelijke indrukken zou hebben nagelaten staat onomstotelijk vast Want toen de tot in alle uithoeken bezette aula duidelijk blijk gaf zon der een toegift niet te willen heen gaan. speelde het Quartetto Italiano nog even schoon van klank en ideaal van stijl het adagio uit het kwarttet op. 18 no. 3 van Beetho ven. Artistieke volmaaktheid treft men slechts heel zelden in de» con certzaal aan, maar ditmaal is men er bij voortduring mee geconfron teerd. H. VAN BORN De geestelijke moeder van die beminnelijke gentleman-detective Her- cule Poirot, de autrice uan het originele, intens spannende verhaal „Tien kleine negertjes'>, heeft bepaald, niet haar beau jour gehad toen zc aan „The Hollowbegoneen minder dan matige moordgeschiedenis, waarin de onaannemelijkheid van motieven en daden zelfs de grenzen van dit speciale genre te buiten gaat en tragische en komische elemen ten voortdurend met elkaar botsen. Dit geschifte sausje van Agatha Christie werd Zaterdagavond in de schoutoburgi als „Een schot valt opgediend in een zeer langdradige toneelbewerking, die gedurende ruim drie uur onrechtmatig beslag legde op de aandacht van het ge duldige en in de aanvang nog zo optimistisch gestemde publiek. Tijdens een logeerpartij op The Hollow, het landgoed van sir Henry en lady Lucy Angkatell, wordt één der gasten, de vooraanstaande medi cus John Christow door een revol verschot gedood. De ontdekking van de dader wordt al direct bemoei lijkt door de omstandigheid, dat de gastheer een verzamelaar van revol vers en een liefhebber van schijf schieten is, zodat op het moment van de moord de meeste (moge lijke! daders met een schiettuig rondlopen. Daarbij komt dan nog. dat het slachtoffer behalve met z'n vrouw ook andere intieme betrekkingen onderhield; de beeldhouwster Hen rietta Savernake is één van z'n ver overingen en met een plotseling op gedoken glamour-star van het witte doek heeft Chrtstow *s nachts voor Advertentie J.M.) Laatste poging Tn een besloten vergadering van de Centrale Middenstandsorganisatie op Zaterdag 7 Maart hebben wij een laatste poging gedaan Aan de in ons midden zijnde z«s leden van de Zie rikzeese gemeenteraad, die wij tot deze bijeenkomst hadden kunnen overhalen, hebben wij gevraagd „Laat dan de bedrijfshoofden in bun zaak. Zij zijn bereid de vrouwen en kinderen te evacuereh en ben. die voor hun werk in het Zierikzees ge bied verblijven, vreemden, in hun huizen op te nemen. Zo ja, dan zullen w-j- direct van elk verder procederen afzien." De raadsleden antwoordden op dit voorstel en op de vraag of de raad misschien een bepaalde antipathie tegen de Middenstand heeft voor zichtig „De burgemeester is de baas. De raad heeft niets in deze kwestie in te brengen Resumerend zei de heer Snoek ons „In Zierikzee is dus door o.i. zeer ontactisch en ondiplomatiek be leid de figuur geschapen, dat bloei ende en onbeschadigde zakenpanden gesloten zijn terwijl de eigenaren van de Staat steun ontvangen .terwijl zwaar gehavende bedrijven met een vergunning van de burgemeester doorwerken. Indien wij na de eerste zijn verscheiden in 'nzeer langdurig tête li tête vele innige herinnerin gen uitgewisseld. Zijn dood, dit wordt tenminste wel duidelijk, zou een oplossing kunnen betekenen, in ieder geval voor de excentrieke lady Angkatell, die hierdoor eindelijk de zo vurig gewenste partner ziet vrij komen voor neef Edward, laatste telg van het uitstervende geslacht. Van een verdere uiteenzetting zul len we moeten afzien, omdat wij dan begrijpelijk dienen te maken, wat Agatha Christie zélf niet ge lukte. De keus van Nell Knoop voor de rol van de artiste Henrietta, die op de mannen toch zoveel indruk moest maken, was moeilijk te aanVaardên en het was voor haar dan ook een onmogelijke taak dit misverstand weg te spelen. Max Croiset maakte in leder ge val een menselijke figuur van John Christow, maar van de „brillante" medicus, die hij heette te zijn. viel weinig te bespeuren de tekst liet hem daartoe ook weinig kans. Loudie Nijhoff (lady Angkatell) boeide nog het meest, al gingen haar dwaze monologen grotendeels verloren m de verwarde en dikwijls dodelijk ernstige situaties. Georgette Reyewsky sloeg zich moedig door de larmoyante bekentenis-scène aan het slot heen en Fientje Berghegge was een filmster met wel veel vamp-allure. Frans Vorstman had goede mo menten als d» neef Edward, Dick van Veen typeerde sir Henry met distinctie en de Midge Harvey van Elisabeth Versluys werd gaandeweg minder gemaakt. Op vertrouwd ter- rem voelde zich Adolf Rijkens (in specteur Colquhoun) en Kitty Knap pert en Wim Grelmger toonden dat van gedienstigen-rollen iets aparts gemaakt kan worden. Frits van Dijk regisseerde de voor stelling, waar toch wel wat meer eer mee te behalen was gexveest en wat sprak men soms toch weer onduidelijk! Een schot valt.maar het prenueretpu bliek fluisterde reeds; dit stuk óók! H. F. REEDIJK. s* -fc: We gmgen weer zitten. Joe ver- jullie niets meer vertellen.' „Maar John, alsjeblieft!", zei me lk glipte de deur uit, regelrecht is, is dit het wapen, dat is gebruikt naar de kleine muziekkamer. bij dat meisje Freda". Joe stond bij de piano en in zijn Ik sloot mijn ogen en wendde hand hield hij een kleine hamer, mijn hoofd af. waar hij zijn zakdoek omheen had „Ik zal hem op vingerafdrukken gewikkeld. Ik zag dat hij afkomstig laten onderzoeken", voegde hy er was uit een kast in de badkamer, vertrouwelijk aan toe. waar wat gereedschappen werden „De meeste zullen wel van Ro- bewaard voor kleme reparaties op salie zijn." de b o ven verdie pmg. „Daar moet ik rekening mee hou- Hy gluurde naar mij en zei: „Ik den", gaf hy toe. „Ik ga nu naar wachtte al op Uwcs." zolder, om eens te kijken, wat die „Hoe wist je dat ik zou komen?" twee detectives daar hebben ont- „U wordt niet voor mets Steek- dekt." neus-Smvth genoemd," zei hij op Voor een ogenblik had ik Richard Het water is uit vele noodgebieden grotendeels weg, maar dag na dag moet er nog hard gewerkt worden om in de huizen een beetje normaal leven weer mogelijk te maken. £ondag rust men uit als het even kan. Wanneer het Maartse zonnetje wat mee helpt kan men buitendeurs zkten, al is dat wat je vroeger zag er toch niet meer. En een fietsbandje kan weer rustig geplakt wor den, net zoals vroeger. Hoewel vroeger de fietsmaker nog wel eens langs drentelde en de fietsmaker is nu niet meer. Hij ver dronk in de nacht van dr eerde Februari. Een nacht waarvan het duister hier nog niet door zon kan worden verjaagd anderde van plaats en ging naar vrouw Ballinger gespannen. „Zend een toon van vanzelfsprekendheid, en Berg vergeten. „Hoe wist je dat Rosalies andere kant, .vaardoor ik ons nog één bericht eentje maar.„Wie heeft mij Steekneus-Smith ze daar waren?", vroeg ik meuws- tussen Rosalie en Donald La:t *e* Ditmaal duurde de doodse stilte genoemd", vroeg ik vertoornd. gierig. recht kwam. Nu Rhynda uit de zo lang, dat ik me niet langer kon „Jk", zei hij onverstoorbaar. „En „Zo zeker als twee maal twee kring was verdwenen, moesten we inhouden. Ik imiteerde Rosalies lage nu wil ik wat van die hamer hier vier is", zei hij en stapte de kamer onze armen strekken '-m elkanders stem en zel:_ „Geef Leigh Smith horen. uit. Ik holde hem achterna en volg* vingertoppen te raken alsjeblieft duizend doliar." „Hoort hy hier thuis, en waar werd de hem naar de keuken, waar hij Nadat we een poos zwijgend had- Rosalie sprong onmiddellijk op hij bewaard?" Doris de hamer gaf, met de op- den gezeten, vroeg mevrouw Bal- en dat moet mevrouw Ballinger ook „Hij behoort hier in huis en hij dracht hem te overhandigen aan linger opnieuw naar John. hebben gedaan, want leen het licht Werd bewaard m de badkamer. Waar een van zij'n ondergeschikten, die Rosalie verspilde geen ogenblik opging, stond zij bij het knopje. Ze heb je hem gevonden? In de pia- binnen een half uur zou komen ze antwoordde onmiddellijk „Hier keek razend naar me en ik keek no?" Toen ging hij langs de achtertrap ben ik", met dezelfde iage stem. terug met ronde ogen van verba- „Wat dacht U dan?'*, vroeg hij weer naar boven en ik volgde tn „John", zei mevrouw Ballinger zing. mct afgryzen. zyn voetsporen. ;eagiteerd. „zeg me eerlijk is Rosalie merkte op. dat het jam- Het deksel van de piano was open De hal van de tweede verdieping thynda's kind niet van jou?" mer was, dat we zoveel lichtzinnig- en toen ik er m keek zag ik, dat was in stikdonker gehuld. We „Niet van mij", zei de stem heid moesten bestrijden en dat ze er ruimte genoeg voor de hamer strompelden naar de schakelaar, prompt. n'et geloofde, dat John deze avond binnenin was. Alleen moet hij tegen maar er gebeurde mets, toen we Mevrouw BalJinger zuchtte zwaar nog terug zou komen; hij was on- snaren aan hebben gelegen, co- hem omdraaiden, aarzelde en vroeg toen hoe hij was getwijfeld beledigd. dat er. als iemand piano speelde, „De lamp is kapot," zei Joe's gestorven. „De laatste zin was dus niet van bepaalde noten geen geluid geven stem. „Ik zal een andere halen. „Dat kan ik niet zeggen." John?" vroeg mevrouw Ballinger, bij het aanslaan. Ik dacht zo, dat Waar bewaren jullie die?" Ze werd nu enigszins ongeduldig die zeker van haar zaak wilde zijn. Rosalie, die echt een type was om jfc lachte kort „Je zult een uit tegen Johns geest. „Maar kan je het „O, beslist met. John was hele- met één vinger wijsjes op de piano een andere fitting moeten nemen ons dan helemaal met vertellen? Je maal stil. te proberen, op die manier de ha- in dit huis is er van niets enige moet iets zeggen kun je ons „Integendeel zei ik, „hij sprak mer bad ontdekt, geen aanwijzing geven?" door mij. Mijn vermogens als me- „Maar waarom heeft ze erover Er vie) een stilte ei» toen; „Kijk dium^.._.u gezwegen?", zei ik hardop. „Waar in de oude piano." „Onzin Leigh," zei mevrouw Bal- om j5 7e niet overal gaan infortne- reserve. Hij vloekte zachtjes en zocht zich een weg naar de badkamer, waar ze de bloedvlekken erop zag, hem gauw weer teruggelegd", merkte zeischap,"een soort van woordeloze d-um. golf van voldoening. We schenen op Ze keerde zich van me af en be de goede weg te zijn gon met Rosalie te overleggen ovci „Geef ons meer aanwijzingen, een nieuwe séance voor de volgen- John", zei mevrouw Ballinger gre- de avond, waarbij alleen de juiste Joe op. tig. mensen aanwezig zouden zijn. Ik draaide roe om en bekeek de Ér viel een veel langere pauze en Midden in het gesprek merkte ze hamer. De kop zat vol donkere ik was er zeker van. dat Rosalie de afwezigheid van Berg en Richard vlekken en ik rilde, alles gezegd had.-'wat ze wist. Ein- op en tegelijkertijd stelde ik vast, „Wat is het?" fluisterde ik. delijb zuchtte ze en zei: „Ik kan dat Joe met meer in de kamer was. „Zo vast als twee maal twee vier w™,. hii het iicht aandraaide en de deur ren. waarom er een hamer in de ODJmljrt waardoor n ome wee heeft ze hem eruit gehaald en toen m-„„ ,rn„„ ar1 Hij ging voor en ik volgde. Richard en Berg waren aan het eenentwintigen bij het licht van een kaars. „Lukt het nogal?", vroeg Joe. „Nou", zei Richard, „ik heb drie dollar verloren." CWordt vervolgd.) (De rert&ctie behoudt zich her recht voor ingezonden stukken voor deze ruhriek te bekorten. Anonieme stukken ?aan In d« prallemandï. Ik heb als student van de Ned. Ec. Hoogeschool te Rotterdam een schrijven van het Studenten Oplei dingscentrum Rotterdam (gelieerd met het gewest Rotterdam van het Nationaal Instituut Steun Wettig Ge zag. Red.) ontvangen. Deze convo catie is op een dergelijke naïeve wijze gesteld, dat ik geneigd zou 2ijn te geloven, dat deze voor wel zeer eenvoudigen van geest bestemd moet zyn. Ik wil op de verschillen de halfwaarheden van deze convo catie met ingaan. Een zin heeft mij echter pijnlijk getroffen. Ik zal de gehele alinea weergeven: „Hpt gevaar van een agressie uit het Oosten is immers niet alleen een militaire zaak. De diepe ach tergrond xran de tegenstellingen is gelegen m de ideologische verschil len. Daarom wordt voor de verde diging van het Westen tn de meest ruime zin, een dringend beroep ge daan op de studenten, want als het intellect niet het voorbeeld geeft, wie zal het dan moeten doen? De massa, die niets te verhezen heeft, soms alleen?" Wij kunnen uit bovenstaande pas sage opmaken, dat volgens de heer K. M. Mo or] ach l onderteken aar van de convocatie. Red.) de massa van het Nederlandse Volk vrijheid van meningsuiting niet waardeert en dus uit ideologische overwegingen geen interesse zal hebbon zich te verde digen tegen de Sowjet-impcrjalisten. EEN STUDENT (Steun Wettig Gezag bedoelt het waarschijnlijk u'el goed. maar slaagt er_ tamelijk hardnekkig niet in, dr juiste toon te vinden. Dit ts onzes inziens de voornaamste re den, dat deze instelling in de grote steden zo weinig succes heeftHet ontbreekt haar aan een geharnaste ideologische achtergrond, die haar bestaan zou rechtvaardigen n iet al leen, in de ogen van de intellectue- Een dans-recital van Liesbeth van Buul is een ernstige zaak; haar laatste optreden dateert al weer van enige tijd terug en op de avond, die zij Zondag m de Lantaren voor een. vrij grote schare belangstel lenden. gaf, waren de ernstige zorg en ijverige studie die zij aan een nieuw programma in samenwer king met de componist-begeleider Norbert Loeser besteed heeft, dui delijk te merken. Toch zouden we wensen, dat die serieuze instelling, welke in het stadium van voorbereiding zo nut tig en noodzakelijk is minder sterk sprak uit haar wijze van optreden, haar manier van dansen, die nog zo zwaar en gespannen is. dat het vuur van werkelijke dansvreugde slechts zelden een kans krijgt om licht en stralend op te vlammen. Ha3r dansen wekt de indruk dat Liesbeth van Buul in een alles beheersend streven naar expressivi teit. naar het voordragen van diepe. vaak tragische van de licha een harmoms- van een aestr geheel te veel In haar suite guren vielen de Men. de eisen rhniek, van 'd. kortom -angend "rii est. che fi- laatste dans te waarderen u na de pauze toonde ze in de reprise Piëta mis schien wel haar beste capaciteiten, maar noch het nieuwe nummer Slangen bezwering noch Het weer- poppetje heeft ons bijzonder kun nen boeien. Voor de vele costuums kon men zich een gelukkiger op lossing naar kleur en coupe voor stellen, al dient men er rekening mee te houden, dat de danseres deze geheel zelfstandig heeft moe ten ontwerpen. Het publiek toonde zich zeer er kentelijk en voor applaus en bloe men heeft Liesbeth van Buul ge dankt met enkele bisseringen. H. F. REEDIJK. lev, maar ook van de „massa, die niets te verliezen heefV'. Welke icovdfriijk» Urden stfllcn dit soort circulaires samen? Drukt "de ter minologie, die de inzender terecht signaleertde mening uit van de te goeder naam en faam bekende politieke figuren uan. democrati sche huize, die met hun naam deze lading dekken? Red.),

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 4