MALAIS Snelheid en wilskracht Excelsior de winst gaven Duizenden Spiprtbijiaye Dtt Sehietlamnter Xerxes-offensief in tweede helft leverde geen doelpunten op Duizenden Verlies voor Heerenveen SPARTA profiteerde van blunders in Longa-defensie BOEM.... S VV ging vlot naar 4-0 zege op moedig Theole BW in ivarm en aantrekkelijk duel met 3-2 geslagen Grootste verrassing: ADO verdringt PSV Excelsior zoekt aansluiting rust was de stand 1-1 Joke de Korte en Nel Garritse zegevieren Maurits was te rap en sloeg Hermes (2-1) Rotterdammers wonnen met 4-1 Feijenoord en TEC delen (1-1) Limburgia hield score op 1-2 PRIJZEN OMLAAG Weinig leven in hockey- competitie STA II, V JMaattdag 13 April 1333 Huyhregts speculeert er schijn baar op, dat Bak er, Dórr elkaar in de weg zullen lopen. Die spe culatie liep jout uit. Dorr's kop stoot was voldoende om 't gevaar voorlopig te keren. (Van onze sportredacteur) 1 Hcerenveen met 6o door Leeuwarden geslagen. Dat was de grootste verrassing deze milde Zondag, waarop weer een volledig competitieprogramma kon worden afgewerkt. Het was de grootste maar niet de enige. Excel sior zorgde voor de andere. Het sloeg H een zeer aantrekkelijke wedstrijd BW, dat zich door deze nederlaag welhaast zijn laatste kans op de titel zag ontnemen. De staart vervolgde het offensief dat vorige week werd geopend. Dit keer waren het HBS, weer TEC Zwolse Boys, Go Ahead, Frisia en Mounts. In afdeling A gaan we, wat be treft de eerste plaats, snel naar een beslissing toe. RCH liep ver der uit door te winnen van NEC. EDO keerde terug uit de gevaar lijke zone. De Haarlemmers sloe gen Ajax, Frisia veroverde een duur puntje op Wageningen. Zwol se Boys was niet tevreden meteen punt en dreef DOS, technisch iets sterker, naar een gevoelige 30 nederlaag. Onderaan de ranglijst is de situatie dus bijzonder span nend geworden Zelfs de Vole- wijekers loopt nog een kwade kans. Heerenveen mag Stormvogels wel erg dankbaar zijn Het gelijke spel. dat de IJmuidenaren En schede wisten af te dwingen, be tekende dat de Friezen voorlopig de kop houden. Haarlem viel ge deeltelijk als slachtoffer van de inspanning die Go Ahead zich ge troost had om de degradatie te ontlopen. Machteloze voorhoeden waren niet in staat om in deze •wedstrijd tot een treffer te komen. Alsof Achilles er een vermoeden van had, dat Go Ahead een punt rijker zou worden. Het bevocht een gelijk spel (11) tegen Blauw "Wit in het stadion. DWS vocht met succes voor de aansluiting met de kopgroep. Be Quick zag zich met 2—0 geslagen. Sparta keerde van de dwaal wegen terug. Het annonceerde dit met een kloeke 41 zege op Lon- ga. De Rotterdammers hepen niet verder uit, want Willem II nam met nog grotere cijfers dan Spar ta de winst op Sittardia (51). Hoewel BW van Excelsior ver loor. werd het toch nog niet defi nitief uitgeschakeld, immers, de leiders kriigen in de laatste wed strijd nog een bijzonder zwaar programma te verwerken Het zou wel eens kunnen gebeuren dat de laatste wedstrijd, SpartaExcel sior, eerst de beslissing zal bren gen. Wellicht speelt Excelsior voor de tijd een belangrijke rol. Het bewees gisteren en ook in vorige wedstrijden, dat het zware wed strijden kan spelen Onderaan wis selden HBS en Theole weer eens van plaats. Zijn de Kraaien aan de beroemd» eindspurt begonnen? Met 52 van Emma winnen, dat wil wat zeggen Theole trof SVV in een productieve bui. De uitslag werd 40 in het voordeel van de Schiedammers Het was een slech te dag voor Tiel, Behalve Theole in C, kwam TEC, ondanks het ge lijke spel teaen Feijenoord, op de onderste plaats van D terecht. Maurits wist van Hermes DVS te winnen. Voor de Schiedammers werd de toekomst weer Ie's don kerder. te meer omdat, naar het zich ]gat aanzien, prominente sne- lers als Stolk en v. d Tu^n. voor lopig met van de partij zullen zijn. Fel is de strijd om de titel in deze afdeling. PSV duikelde door de nederlaag tegen ADO naar de derde nlaats De eerste wordt nu ingenomen door Eindho ven, Naad werd met 10 "esla- gen, en de tweede door ADO. Ook Xerxes, als is dat niet van zo'n groot belang, maakte een flinke buiteling. Limburgia bezorgde de Zebra's dit grapje. (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM, Zondagmiddag. Abrupt kwam het einde van het warme duel tussen Excelsior en BW. Minuten en seconden, zij gingen snel als bal en spelers, en gaven de Bossche naren nauwelijks gelegenheid zich te realiseren, dat de poging van de Woudesteiners om zich te verrijken met twee punten, duur als goud, was geslaagd. Excelsior won, en verdiend, met 32. Van die negentig minuten voetbal waren er echter twee, die ondanks hun ogenschijnlijk grotere snelheid, zelfstandige delen vormden. Zij karakteriseerden en. beslisten de strijd. Het waren de eerste en de zes en veertigste. In die eerste minuut scheen BW snel een belofte' in te gaan lossen eu uerouerde direct na de aftrap door een goed gericht klimmend schot van Quaadvliet een 1—0 voorsproiig. In de 46e minuut, dat was dus na de aftrap in de tweede helft, beet Braams fel door. De bordjes werden daardoor verhangen. Nu leidde Excelsior. BWs veste wankel de en werd voor goed geslecht, toen Bak zich in een machtige sprint wierp en daarin Utermarfc en Krijgh meters achter zich liet. Onbereik baar voor Saris joeg hij daarna de bal tegen de louwev, (3Ij. De doelpunten van Braams en Bak accentueerden duidelijk de twee wapens waarmede Excelsior de winst kon behalen: WIL EN SNEL HEID. Zuidelijk elftal TILBURG. Het Zuidelijk elf tal, dat Zaterdag, 18 April in Den Bosch tegen het vertegenwoordigend elftal van district Oost van de KNVB zal uitkomen, is als volgt sa mengesteld: Doel: Huvsman (NOAD). Achter: Ütermark (BW) en Ste vens (MW). Midden: Van de Molengraft (PSV), Groenendijk (WH '16) en Van der Hurk (Eindhoven-!. Voor: Vermunt (RBC), Brooymans (RAC), Bruyninckx (RBC), Ummcls (MW) en Vergouwen (Internos). Bij- Na het snelle succes moet een bepaald superioriteitsgevoel zich meester hebben gemaakt van BW. Het sneed met vlotte combi naties door de onzekere defensie van Excelsior. Van Beurden en Van Overbeek legden enkele ke ren vervaarlijk aan. Een volgen de treffer scheen niet lang uit te blijven. Excelsior maakte een die- oe depressie mee. vooral omdat het zich bij een tegenaanval een strafschop zag onthouden. Scheids rechter Kools keurde de hande ling van ütermark en Slovers, die Braams lelijk namen, niet af. Het vocht daartegen en na onge veer san kwartier spelen werden de eerste tekenen van opleving zichtbaar. Kees Cortenberghe gleed soepel langs Krijgh en lan ceerde de eerste gevaarlijke aan val op het doel van Saris. Met steeds kortere tussenpozen kwam de voorhoede van de Woudestei ners terug. Bak, Van Kilsdonken Westphal vonden moed en kracht om te gaan schieten. Zij deden dat dikwijls voortreffelijk. Teveel werd echter gericht op paal. dek- lat en de zich goed opstellende Saris Bovendien redde Krijgh tweemaal op de lijn. Intussen ver loor BW toch veel van het zelf vertrouwen. Het werd steeds druk ker in het strafschopgebied. Een doelpunt zou niet kunnen uitblij ven. Het kwam na een combinatie tussen Bak en Cortenberghe. West. phaï mocht tenslotte het leer over de lijn drukken. Overigens was het krap aan, want de rust ging hierna in. In de tweede helft kwam dus de treffer van Braams, Nauwelijks waren de sterretjes van deze har de klap voor de ogen van de Bos sen aren verdwenen, toen Bak aan zijn actie beg»n. Na zijn succes, dat Excelsior vanzelfsprekend meer rust schonk, ging BW ont hutst vei der. Het had zelfs nog een antwoord. Dat was echter niet zo overtuigend. Quaadvliet kon nameluk een tweede treffer laten roteren, terwijl hem naar onze mening m buitenspelpositie de bal werd toegespeeld. Excelsior wilde even de nadruk op verdedigen leggen. Het besefte bijtijds dat te veel van de hoge passes uit het cc itrum we] eens verwarring zonden kunnen bren gen.^ Over rechts en links, steeds variërend, trok het weer naar de doelmond van Saris De situaties die daar ontstonden waren mins ten c even hachelijk als voor het dool van Excelsior. De schietkan sen waren beter cn talrijker. Zij bleven ongeoïuikt. Gisteren organiseerde de Hilver- sumse zwemvereniging „De Rob ben" wedstrijden ter gelegenheid van haar koperen jubileum. Zij droegen door de deelneming van enkele Bel gische zwemsters een internationaal karakter. De 100 m rugslag werd door Joke de Korte gewonnen in 1.13.7 voor Dicky van Ekris (1.15.2); Geertje Wielema ontbrak hier. NeJ Garritse en Tonnv Hom voer den een felle strijd op de 200 m schoolslag dames. De Rotterdamse won in 2.58.4, waarmede zij 4/10 se conde sneller was dan haar voor naamste concurrente. Jenny Welling finishte als derde in 3.00.3. (Van onze sportcorrespondent) GELEEN Zondagmiddag. Het vurige enthousiaste spel van hek kensluiter Maurits is er oorzaak van geworden dat Hermes DVS een kleine nederlaag beeft geleden, waaraan moet worden toegevoegd, dat de Schiedammers in het veld technisch de meerdere waren van de Limburgers, die op hun beurt door hun hoog tempo dit Schiedam- se wapen schaakmat zetten. Van meet af aan ontwikkelde zich een fris, open spel, waarbij Maurits toonaangevend was. zodat doelman v. Diest onmiddellijk handelend moest optreden toen Savelkoul een hard schot inzond, dat door de Schiedamse keeper al vallende kon worden gestopt. Als reactie op deze felle opening trokken de Schie dammers er tussen uit en het scheel de maar een haar of de kopbal die Lex Janse tot besluit van een goccl- opgezette aanval op doel afzond, was raak geweest. Met open aanval len probeerden de Limburgers om het defensieblok van Hermes, waar in Burger op een rustige ma nier do mineerde, te doorbreken. In de 32e minuut kwam het eerste doelpunt tot stand toen na een aarzeling m de Schiedamse achterhoede de Mati- nts-mïdvoor Janssen kans zag met een hard schot in de rechterboven hoek v. Diest te passeren, 1—0. Bu na was de stand weer onmiddellijk gelijk geweest als het schot van Lex Janse niet tegen de paal was ge ketst. De Schiedammers bleven ge vaarlijk dicht bij het Limburgse doel opereren. Tot tweemaal toe moest een Limburgse back, staande op de doellijn, redding brengen, toen doelman Mol reeds was gepas seerd. resp. door schoten van Jac. Heyster en Leo Janse. In de twee de helft domineerde Maurits voort durend. Het was dan ook overeen komstig het spelbecld. dat Nelissen ti a 15 minuten de voorsprong wist te vergroten tot 2—0, terwijl Lex Janse in de laatste minuten na een kort, vinnig Schiedams offensief met een kopbal voor de eretreffer zorg de, 2—1. (Advertentie LM.) (Van onze sportcorrespondent) De vele Rotterdammers die deze wedstrijd hebben Bijgewoond, zullen moeten erkennen, dat in het veldspel van beide ploegen weinig verschil bestond; het grote manco bij Longa zat in de achterhoede, die van het be gin af zwaar sukkelde, telkens verzuimde in te grijpen wanneer dit ge boden was en daardoor aan de gasten volop kans gaf om van de gemaakte fouten te profiteren. Want dat hebben de roodwitten tot in de perfectie gedaan. Luijtelaar ving de bal en liet die opnieuw vallen, waarvan Van Ma le toen dankbaar profiteerde 0—4. Pas tegen het einde redde Was- senberg de eer door uit een hoek schop de bal in het Spartaanse doel te werken. Doelman Luijtelaar heeft mins tens drie van de vier doelpunten op zijn geweten; tweemaal liet hij een bal die hij uit de lucht had geplukt vallen en beide keren werd hem dit noodlottig. In het begin pakte Longa ste vig aan en toen moest Landman al direct ingrijpen. Doch toen vijf minuten later door Verbeek een juweel van een doelpunt was ge maakt uit prima solospel, kwam bij Sparta de rust terug en ging het ook iets gesmeerder. Na 22< minuten maakte Verbeek 't twee de doelpunt uit een prima voorzet van Van Male, Longa kreeg daar na tal van kansen, maar kwam niet tot een treffer. Kort voor de rust zette Benningshof hoog voor, doelman Luijtelaar drukte de bal tegen de deklat, de bal kwam te rug. De Longaman deed geen po ging de bal te keren en Verbeek was er als de kippen bij om no, drie te laten noteren. Na de rust was Longa in het veld sterker dan Sparta doch het miste de kracht om de aanvallen met doelpunten te besluiten. Tien minuten voor het einde zette Van Male voor, Van Ede kopte in, (Van onze sportcorrespondent) TIEL, Zondagmiddag. TEC en Feijenoord hebben vanmiddag tegen elkaar een aantrekkelijk partijtje voetbal gespeeld. In de eerste helft genoot TEC het windvoordeel en mede hierdoor hadden de Tielenaren een licht overwicht. In deze eerste helft liet de Ti else ploeg goed spel zien. De Tielenaren combineerden verrassend goed en de Rotterdamse verdediging kreeg in de begin-periode moeilijke ogenblikken. Feijenoord beperkte zich in deze eerste helft tot verrassende uitval len. Deze hielden veelal een groot gevaar in en de Tielse achterhoede, met aan het hoofd doelman Berend- sen. moest steeds weer op haar qui-vive zijn. De voorwaartsen van TËC in het bu-'jnder Van Kranenburg en Van Gessel schoten er lustig op los en doelman Zondervan werd dan ook meermalen aan de tand gevoeld. Zo verliep deze eerste helft met zeer levendig spel. Vijf minuten voor rust wrong de TEC-middenvoor, Van Gessel. zich langs Steenbergen en Van der Kor- put, om daarna een schot los te la ten. dat Zondervan te machtig was (1—0). In de tweede helft hebben de Rot terdammers de TEC-defensie onder hoge druk gezet. De oranjehemden uit het kersen land hielden zich kra- Neeen hoekschoppen dwong Feijen oord de Tielse verdediging af. Uit de negende kwam door Van Woer den de gelijkmaker. Feyenoord maakte kort daarop zelfs een tweede doelpunt. Het bracht geen winst, omdat het in de ogen van de scheidsrechter geen ge nade kon vindenl (Van een onzer verslaggevers). Met rust wees het scorebord 12 aan. Desondanks tras de Xerxes- aanhang niet helemaal ontevreden en konden we optimistische voor spellingen „deze wedstrijd winnen we" niet ongegrond noemen. Immers, Xerxes zou na de hervatting van het windvoordeel kunnen profileren en dan zouden toch teel enkele schoten doel treffen Maar zie, gedurende twee „Xcrxes"-kwarticrenr toen herhaaldelijk één en twintig spelers zich op de Limburgia-speelhelft bevonden, be landde geen enkele'maal de bal achter doelman Jakobs. Enerzijds komt voor het stand houden m die periode van hevige druk een compliment toe aan de Limburgia-verdediging, doch an derzijds worden daardoor de fei len van de Xerxesvoorhoede dui delijk gedemonstreerd. Wezenlijk gevaar dreig ;e slechts zelden, Go- liatn-midvoor Remmers kon geen enkele maal Davidje-Kentie doen vergeten en Willems op de rechts- buitenplaats bleek ook* al geen ge lukkige greep van de nieuwe Xer- xes-KC te zijn. Treuzelen en pin gelen van. de beide genoemde voorwaartsen en de anderen ston den herhaaldelijk succes in de weg. De ijver van het resterende deel van de ploeg bleef daardoor onbeloond. Vooral linkshalf Cam- meraat was uitstekend op dreef, doch niet eenmaal werden zijn passes behoorlijk afgewerkt en het is begrijpelijk, dat hij het op het laatst zelf maar met schoten ging proberen. Al naarmate de speeltijd in de tweede helft vorderde, werd het duidelijker dat de rusland 12 tevens de eindstand zou worden van de somstijds wei spannende, doch door de vele tekortkomingen technisch niet bijzonder te waar deren wedstrijd. Reeds na vier minuten had de actieve linksbui ten Cobben na een scrimmage de score geopend en had in de 23e minuut, na goed doorzetten waar bij hij Visser omspeelde, de voor sprong voor de Hendrik-mannen tot 02 vergroot. Xerxes was on dertussen wat actiever geworden; enkele malen verkeerde daardoor het Limburg ia-doel in gevaar. Bi] één van de Xerxes-aanvallen raakte spil Bruist de bal in het strafschopgebied met de handen aan: Hans Rijshouwer kon daar door de achterstand tot 12 ver kleinen. Dat het kort daax-op geen 13 werd is een compliment aan rechtsachter Visser, die zeer be heerst redde bij één van de vele gevaarlijke Limburgia-aanvallen. Na rust was het huilen met de Xerxes-voorhoede. Nog eenmaal brak Limburgia gevaarlijk door: het buiten bereik van Mühring, die een goede come-back had, zijnd schot van De Graaf ketste van de bovenlat terug het veld in. Voor de Xerxes-doelmond lagen de spelers (doelman Mühring in cluis}; de hal lag ondertussen, voor de tweede maal in het Xerxes-doel: Cobben had zojuist gescoord. ZEMEN SPONSEN BORSTELS KWASTEN HEBBEN WIJ DIT VOORJAAR AL VERKOCHT. zijn er nog over en wij willen daarmede niet blijven zitten tot het volgende voorjaar. De enige oplossing O/n enige voorbeelden le noemer»; PRACHT ZEMEN van 1.25 voor 95 et WERKBORSTELS van 13 ct. voor Ct van 32 ct. voor 16 ct. LUIWAGENS Union var» 1.10 voor 65 ct. STOELEMBORSTELS zuiver haar 4 Cfi van 2.25 voor 1-3U van 2.75 voor 1.75 WITKWASTEN van 1.50 voor lal «3 HANDSTOFFERS van 2.25 voor 1.25 W. C. BORSTELS van 65 ct. voor *T 3 ct. Deze aanbiedingen zijn tijdelijk. SPECIAALZAAK VOOR SPOHSEN, ZEMEN, BORSTELWERK EN KWASTEN ROTTERDAM, Witte de Withstraat 46 DEN HAAG, Wagenstraat 115 ("Van een onzer verslaggevers). SCHIEDAM, Zondag. Het verhaal over de 40 zege van SVV op Theole is snel verteld. Drie doelpunten voor de rust en een treffer na de hervatting vorm den de beloning voor de technisch betere Schiedammers, die overi gens wel wat gemakkelijk aan hun overwinning kwamen, omdat de Tielenaren zo vriendelijk waren bij drie aanvallen de helpende hand tot een doeltreffend resul taat te bieden. Geprezen dient echter te worden het moedige vol houden van Theole. dat eerst bij arbiter Dreïmullers laatste fluit signaal zyn aggressiviteü staakte. Tot aan het eerste doelpunt, dat in de 13e minuut ter wereld kwam heeft SW frivool combinatiespel laten zien. Dries, Köneman en Guossens brachten telkenmale de Tielse verdedigers tot wanhoop. Het was Köneman, die zich ten slotte langs 2ijn belagers wrong en zijn vriend Goossens dc bal presenteerde. Van dichtbij was er voor doelman v. d. Wetering geen houden aan (10). Hevig ver weerden de Tielenaren zich. Mid denvoor v, d. Garde trok cr ver scheidene malen alleen tussen uit, waarbij bleek, dat de Schiedamse defensie niet zo bijzonder hecht was. Alleen doelman Kou wen had er echt zin in. want op het juiste moment wist hij v. d. Eist cn zijn makkers scormgsrijpe kansen te ontfutselen. Zijn collega v. d. We tering was met zo best op dreef. In de 20e minuut het hij een schot van verre afstand door rechtsbinnen Dries afgevuurd docr ztjn handen glippen (20). En 3 minuten later was hèt de Tielse linksachter Stam, die de Sehie- KM dammers in de kaart speelde, door een schot van Goossens zodanig van richting te veranderen, dat v. d. Wetering er net niet meer bij kon (30). Toen geloofde SW het wel. Zelfs Jan van Schijndel ging wat slordiger spelen, waar door Theole meer gelegenheid kreeg naar Kouwens veste op te rukken. Ook in de tweede helft gooide SVV er met de pet naar. Vooral toen in de 6e minuut rechtsbuiten Schrumpf profiteerde van een misverstand tussen de Tielse links half Teuwen en zijn doelman (40) V d. Eist en later ook spil Wammes deden nag hun uiterste best verandering in de stand te brengen. Dit mocht niet lukken, omdat de prestaties van de overige Tielenaren erg pover waren. Op die manier had men nog wel veertien dagen kunnen voetballen, waarin er wellicht nog geen doelpunt zou zijn gescoord. (Van onze hockey medewerker In bockeycompetitic is er niet 20 heel veel gebeurd, üvt \anvvese de landen- wedstnjd tussen Nederland cn Schot land. MRHC zag zijn kleine kans op de tweede plaats in dc promotieklasse A werkloos tenietgaan doordat Aeolus met 41 van Ring Pass verloor m Delft. Ruig Pass zou volgens het progiamma eigenlijk m Schiedam tegen Asvion spelen, doch gaf er de voorkeur aan m eigen huis Aeolus to ontvangen. De Hockey bond gmg aecoord en Ring Pass vierde in eigen home hei feest van de promotiewedstrijden. De zege was zeker verdiend, zij het dat in elk geval 1 doelpunt niet toegekend had mogen worden. Jammer dat door de omzetting met tijdig gezorgd kon wor den voor onpartijdige scheidsrechters! Intussen een keurig resultaat van de Dolt ten aren, die dit seizoen voor het eerst m de promotieklasse speelden. In B speelden BNC en HHIJC II een wedstrijd waarbij voor BMC weinig o£ geen belang was. voor HHIJC II een eerste plaats. Zover is het ook geko men. want met 3—1 verloren de BKC- ers, vooral door goed spel van Brom berg cn keeper Haitjnk van HHIJC It. Spy tig dat ook hier een der scheids rechters bijzondere sympathien toonde, In elk geval is HHIJC II de sterkste in deze afdeling en dc automatische pro motie naar de nieuwe Overgangsklasse is ten volle verdiend. De wedstrijd ASC (Amsterdam) Max Eu wc (Amsterdam) voor de hoofdklasse van de KNSB, die enkele weken geleden bij de stand ZVz4% werd afgebroken, is in een 5—5 gelyk spel geëindigd.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2