Bond met lange naam werd in Schiedam vij ftig jaar Vogelleven in en rond de stad wordt weer interessanter Nu eerste paal aan de Lekstraat a(,i;m)\ m Wie er oog voor heeft trekt er nu op uit Studeer... MIDDENSTANDS CURSUS er i NETTE MEISJES STADSKRONIEK Voorjaar 1954 komen er 28 woningen klaar DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB SCHIEDAM V-1 Z39.75 geplaatst worden. Koeriersters 2 1 De man, die iedere morgen trouw* Uw dagelijks brood komt brengen en zich aandient met een neusklankachtig geluld, waaruit nog nauwelijks het woord „bakkèèèèêrrr" Is te verstaan, kan tegenwoordig op veel onbezorg der toon van sttfn komst melding maken, dan de man, die dit werk in vroeger dagen verrichtte. De bakker van thans zal niet iedere keer, dat bij zijn beroepsnaam door de portalen en gangen van de klanten laat schal len, er van doordrongen zijn, dat hij vergeleken bij zijn collega-voorgan gers een best leventje leidt. Waarom wjj nu juist de mannen van het „halfje krop en heel wit, alstublieft", hier ter sprake brengen, Is gelegen aan Tiet feit, dat de Algemene Bedrjjfsbond Voedings- en Genotmiddelen, afdeling Schiedam, Maandagavond recipieerde In het Volksgebouw aan de Tuinlaan, ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan. Een van de oprich ters, de ?4-jarfge heer P. de Bruin, hield er o.m. een treffend betoog over het wel en wee van de bakkersgezellen fn deze periode. Burgemeester J. W. Peek was een der eersten, die de huidige voorzitter, de heer H. van Bulven en. zyu bestuur kwam complimenteren met het bereiken van deze mijlpaal. Voorzitter V«m Ruiven gaf een overzicht van de geschiedenis van de Bond. Tientallen jaren van ..gisting" waren aan de officiële oprichting voor afgegaan. Men richtte zich tegen de beschamende positie van de bakkers gezellen. Er waren werkweken van honderd en acht uur" Dagen en nach ten lang stond men aan het deeg, ook op Zondag, en een no? maJe bedrest kwam nooit voor. De bakkerij was kleinbedrijf en men kende toen nog de eigenaardige situatie dat vele ge zellen intern waren. Uit de boeken Is gebleken, dat het maar al te vaak voorkwam, dat twee knechts samen één bed kregen toegewezen: De dia mantbewerkers en typografen waren reedg voorgegaan in het organiseren van een vereniging voor het verkrij gen van menselijker arbeidsvoor waarden, toen in Maart 1903 in Schiedam de bakkersgezellen zich aaneensloten in de Bakkersbond. Met de komst van de mechanisatie en als gevolg daarvan het uitbreiden der bedrijven, werd de organisatie allengs beter, al bleef het een teken des tijds, dat in de kleinere bedrijven broodroof nog dagelijks voorkwam- Met de komst van contracten was echter een zeer gunstig resultaat be reikt. Na de bevrijding Na de bevrijding ontstond er een nieuwe, sterk gewijzigde situatie. Er kwam waardering voor eikaars standpunt en dat was een stevige ba sis om op voort te bouwen. Het af sluiten van landelijke contracten was een volgende stap en nu, in 1953, kon de heer Van Ruiven uitspreken, dat men in de ondernemingsraden de Bedrijfsraden en de Sociaal Econo mische Raad een volledige erkenning ziet, van het werk waarin de Bond zo'n groot aandeel heeft gehad. Spreker memoreerde nog eens de ups en downs uit het interne leven van de vereniging en liet de namen van bekende pioniers uit de bakkers organisatie de revue passeren: p. de Bruin, Steenhorst, Osephius, Dijk- hofsz. Bron, Wasman en Weergang, maar prees ook het werk van de on bekenden, die in de bedrijven de eerste stoot opvingen en daarmee de anderen tot een beter inzicht brach ten. Nog diverse sprekers traden naar voren. De heer Ch. Nordberg uit Amsterdam, sprak namens het hoofd bestuur. De heer B. Kersserr. ver tegenwoordigde de Schïedamse Be- stuurdersbond, de heer G Schriel de Coöperatie D-E.S, en de heer M. J. Vlug de patroonsbond. De heer P. de Brum lichtte een en ander uit die ..gezellige" oude tijd nog eens nader toe als oprichter en oud-voorzitter. Als vertegenwoordiger van de Chris telijke Bond afd. Schiedam sprak de heer J. van Noordennen. Ook de voorzitters van de zusterafdelingen Rotterdam, Delft en Vlaardingen wensten het jubilerende bestuur ge luk Vlaardingen daagde Schiedam uit tot het houden van een wedloop in het aanwerven van nieuwe leden, een actie, die uitgeschreven was door het hoofdbestuur. De heer Van Rui ven deelde ad rem mee, dat hier het gestelde percentage van tien procent reeds was overschreden, waarmee men de premie, een splinternieuwe voorzittershamer in de wacht had gesleept. Desalniettemin nam hij de uitdaging alsnog aan. Dinsdagavond (heden) zal er in het Volksgebouw feest zijn voor de le den van de afdeling, waarbij zij dan tevens de vele fraaie bloemstukken, die werden ontvangen, kunnen be wonderen. Maar het vrolijkste ge zicht op deze feestavond, waar Frans Vrolijk en zijn gezelschap hun me dewerking aan verlenen en de Riet bouwers voor een pittig stukje mu ziek zullen zorgen, zal ongetwijfeld worden getrokken door de penning meester, die reeds op deze receptie een aantal cadeaux onder couvert in ontvangst had te nemen. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst; C. I. Jansen, Swammerdamsingel 41. Bellen b(j ongeval: G.G. en G.D Tuinlaan 89, Telefoon 69290. Tentoonstellingen: 1118 April, Beursgebouw, Lan ge Haven, da. 14—17 en 1922 uur: Expositie Bescherming Burgerbevolking. Toneel: 16 April, Passage-theater, 8 uur: Katholieke kring „Het Rotter dams Toneel met „De waaier patience". Films: Passage, Da. 2 en 8 uur: Sterren stralen overal (elke leeft.). Monopole, da. 2, 7, 9 uur: Vlam mende pülen (14 jr.). Bijeenkomsten: 35 April, Musis Sacrum, 8 uur: Optreden revuegroep Frans du Mee voor Alg. B. Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius". GTB-RESULTATEN GTB 2 verloor de laatste thuis wedstrijd aan Laan oös Genoegen tegen TSB 2 met 14, nadat de rust met 02 wag ingegaan. GTB 3 heeft het op Varkenoord zwaar te verduren gehad. Een kwar tier na de rust scoorden de Schie dammers het enige doelpunt tegen Zwart-Wit 3. (Advertentie 1. M.) wr Heus, als alle traplopers in Rotterdam er nog zo best uitzagen, dar» zouden diverse huismoeders de kinderen niet zo dringend behoeven te ver zoeken om toch beslist de buitendeur direct achter zich te sluiten. Niemand doet dat voor z'n plezier, maar menigeen heeft de aankoop van een nieuwe loper van jaar tot jaar uit moeten stellen, omdat de twee gulden die een nieuwe loper nu eenmaal per meter kost, er niet al kon. Maar nu koopt U als spe ciale aanbieding zo'n zelfde Congo dubbelzijdige loper (de loper die, al is het gezin nog zo groot, het het langste uithoudt) voor een prijs die het iedereen mo gelijk maakt toch nog een nieuwe loper te kopen. Woensdagmorgen om V uur begint de grote Congo ver koop, dubbelzijdige bouclé loper in frisse streepdessins nu per meter voor Postorders onder rembours. WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tc!. 25180 Een fiets van K.F. die onoeheerd bij een woning aan de Van 's Grave- sandestraat stond, is Zaterdag gesto len. Van een woonark, in de Nieuwe Haven, is een Perzische loper gesto len, die over een hek te luchten hing. Uit een locomotief daalde op de kruising Schiedam—Vlaardingen SchiedamDelft een vonkenregen naar beneden, die brand veroorzaak te op een talud. Personeel van blok huis 1 heeft bet vuur geblust. Er is alleen een hoeveelheid gras ver brand. Het is al eerder voorgekomen, ook weer afgelopen Zaterdagmiddag, dat voor de Hema-flat personen worden aangesproken door een man, die slof fen Amerikaanse sigaretten te koop aanbiedt. Gaat men op dit aanbod in, dan vraagt de verkoper vast een voorschot van ƒ50,en gaat dan ver volgens de sloffen even Balen. De ge dupeerde zag van de sigaretten noch het geld Iets terug. Film Bloedtransfusie dienst in Musis Sacrum Tachtig bloedgevers ontvingen Maandagavond in de bovenzaal van Musis Sacrum weer de zg Landstei- nerpenning, die wordt uitgereikt aan personen, die reeds meer dan vijf maal bloed hebben afgestaan. Twee a drie maai per jaar organiseert men een dergelijke avond. De donors ont vingen deze ere-penning uit handen van dr A. C. Taverne, namens de Bloedtransfusiedienst van het Ne derlandse Rode Kruis. Hierbij werd dank gebracht voor de menslievende medewerking aan dit medisch appa raat, dat de laatste jaren zo'n gewel dige vlucht heeft genomen, door de voorzitter van de afdeling Schiedam, dr J. H- v. d. Berg. De heer J. Schut van hst Centraal Laboratorium van de bloedtransfusiedienst in Amster dam, hield vervolgens een uiteenzet ting over de bloedgroepen en de di verse producten, die uit het afgesta ne bloed worden gemaakt Ter illus tratie van deze causerie werd tot slot een film vertoond van de Bloed transfusie- en Plasmadienst, Burgerlijke Stand Geboren: een tweeling van W. Rietdijk en L. v. d. Vlist. Neeitje en Kornelis. Jan, z. v. J. v. Henten en A. M. Voorwald. Marja, d. v. A. Kegel en J. v. Eijk. Lucas L.p z. v. C. Tol en C. E. Nijenhuis. Jan. z. v. H. M, Bruijne en J. Zuidgeest. Jo- sephxna C. J., d. v. J. C, J. v. Ha gen en C. W. Matthyssen. Rudolf, z. v. J de With en K. Miklecic. Maria J. d. v. I. J. v. Gclderen en D, A Gij ten beek. Dirkje, d. v. J. W. de Schrijver en G Sterren berg. Overleden: P. Manjnen, 74 j. J. L. Allebé, 83 j. GEMEENTE MWM SCHIEDAM ("OFFICIEEL NIEUWST] GEMEENTERAADSVERKIEZING Ter openbare kenms wordt ge bracht, dat de ingeleverde candida- tenlijsten voor de op 27 Mei a.s. te houden verkiezing van de leden van de Gemeenteraad ter gemeente-se cretarie (Afd. Alg. Zaken Stad huis) vooor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. STEMMEN BIJ VOLMACHT Voor de gemeenteraadsverkiezing op 27 Mei a.s. kan een kiezer op verzoek bij volmacht stemmen, in dien hij: 1. blijkens een geneeskundige ver klaring tengevolge van zijn licha melijke toestand vermoedelijk niet in staat zal zijn m persoon aan de stemming deel te nemen; 2. blijkens oen door hem ingedien de verklaring op de dag der stem ming vermoedelijk zal vertoeven buiten de gemeente, in welker kie- zersreg'ster hij op de dag der can- didaatstelling (14 ApnJ 1953) is op genomen. Het verzoek moet uiterlijk op de 14e dag vöór die der stemming wor den ingediend en worden gesteld op een formulier, dat kosteloos aan de afdeling bevolking, Nieuwstraat 26, is verkrijgen. Nadere inlichtingen worden ter secretarie verstrekt. Op na 13 Mei a.s. ingekomen ver zoeken mag en kan derhalve geen beslissing worden genomen. Het heeft lang geduurd, maar het is er dan tenslotte toch van gekomen. Vanmorgen ging aan de Lekstraat op de plaats, waar tot voor enkele jaren de openbare school was te vinden, de eerste van 46 palen de grond In voor 28 woningen, die de aannemers Barendregt en De Bruyn hier gaan bouwen voor de woningbouwvereniging „De Eendracht". De uitvoering van dit bouwplan, dat werd ontworpen door het architectenbureau Spruyt en De Butter betekent het eerste object, dat een woningbouwvereniging in onze stad na de oorlog tot uitvoering brengt. Wanneer het weer meevalt, denkt men in Februari 1954 gereed te komen. Hoe groot de moeilijkheden bij de voorbereiding van deze bouw wel zijn geweest, daarover is van morgen maar niet al te veel meer gezegd. Er is voldoende bekend en de blijdschap over dit begin was te groot om deze door de 2orgen en teleurstellingen van de afgelopen jaren te laten bederven- Nadat wethouder M. J. M. van Kinderen zijn vaardigheid in het heien had getoond hij kreeg in de afgelopen drie weken met even zoveel eerste palen voldoende oe fening verenigden de aanwezi gen, onder wie ook rar ir M. M. van Praag en de heer C. van Oort- merssen van de Woningdienst, het raadslid, de heer H. M. van Nieuw- kerk, architecten en bouwers, zich in. de directiekeet. Hier heeft mr Van Kinderen aandacht gevraagd voor het bijzondere karakter van deze woningbouw, die dus een pri meur betekent. De vele administra tieve beslommeringen, die tegen woordig met de bouw van wonin gen gepaard gaap vereisen veel deskundigheid. Vandaar dan ook. dat er zeer nauwe samenwerking was tussen woningbouwvereniging en de Woningdienst. Over het inschakelen van de wo ningbouwverenigingen merkte de heer Van Kinderen op, dat het zijns inziens niet juist zou zijn, bijvoorbeeld in de polder Nieuve la nd de bouw van bepaalde woon blokken over te laten aan de ver enigingen. Gezien de financiële re gelingen zou het er meer op neer komen, dat de woningbouwvereni ging als incasseerder optrad. Wat betreft het regelen van de bewo ning. hiervoor werd „De Een dracht" meer zeggenschap toege wenst dan de Woningdienst heeft. Of Huisvesting echter die soepel heid zal opbrengen? Het was de voorzitter van ,.De Eendracht"' dc lieer A. van Veen. die dank heeft gebracht aan Ge meentebestuur, Woningdienst en al len, die verder aan de voorberei ding van dit bouwplan meewerk ten, Bijzonder verheugt het hem, dat het geheel in Schiedamse han den is. Bij „De Eendracht" heeft men de hoop, dat dit begin pok bij andere woningbouwverenigingen iets wakker zal schudden. Onderscheiding De ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in brons is toegekend aan L. J. Zonneveld, mo delmaker bij de N.V. machinefabriek en stoomketelmakerij v/h Ingelse en Co te Schiedam. 2172 Wanneer Jack, Willy en Marga bij Alexander komen, staat deze te praten met eon Arabier. Wat hij zegt kunnen de Amerikanen niet verstaan, maar uit alles blijkt, dat monsieur Alexander helemaal niet verrast is. „Zeg Ts". roept Jack ten slotte, „wat be tekent dit alles? Wat moeten die kerels?" „Kalm, kalm." antwoordt monsieur Alexander. „deze mannen zullen ons helpen het kamp op te bouwen om de dames en u een behoorlijk onder dak tc verschaffen. U zult hier enige dagen u? wel?" Nee^Jack Ingrijpt er niets van. „Ik heb omhaal een sigaret opsteekt: „Wel, dat spel- seconden niets te zeggen. Die met die kerels niets te maken." schreeuwt hij. letje zal u spoedig duidelijk worden L zult hier inderdaad een schurk en hij „wat voor spelletje is dit eigenlijk?" De Frans- moeten blijven, tot er voor uw verblijf hier 50.000 Maar dan wordt h« bijzonder man glimlacht en zegt dan, terwijl hij met veel 1 dollars is betaald." Jack weet van woede enkele I Alexander is* dus wil een losgeld! boos,. OP 25 Maartprecies tien dagen later dan het vorig jaar, is de eerste zomervogel, de tjiftjaf, weer op zijn basis teruggekeerdIn ver band met het minder aangename weer van de vorige maand, lijkt me dit nag niet eens zo bizonder laat. Men moet n.l. weten, dat de kleine zangers in hoofdzaak 's nachts trekken en aangezien het omstreeks die tijd bijna permanent mistig was en de vogels zich dientengevolge niet konden oriënteren, was hun uitblijven zeer begrijpelijk. Toen, dan ook de avond van de 24ste en daarop volgende nacht zonder mist rvaren, had ik het vermoeden, de morgen daarop de tjiftjaf wel te horen. En inderdaad bleek dit juist te zijn. 's Morgens vroeg ging ik het,bos in en al gauw hoorde ik onze vriend in het Volkspark als vanouds de ma at slaan, „tjif-tjef-tjif-tjef-tjif-tjef'. Nu zo langzamerhand de trekvo gels weer terug komen, gaan de noordelingen, die bil ons de winter hebben doorgebracht, ook weer huiswaarts. De bonte kraaien heb ben onze omgeving al verlaten cn verzamelen zich nu aan de kust teneinde in grotere of kleinere troepen naar hun vaderland terug te keren. De me au wen verdwijnen langza merhand uit het stadbeeld en vesti gen zich in duinen en op stranden, terwijl koperwieken en kramsvo gels half April al weer in Lapland zijn. De roodborstjes schijnen min der haastig te ziin en omstreeks Pasen had ik er dagelijks nog een in de tuin. Wie weet, blijft hij hier wel hangen om in het bos een huis gezin te stichten, 't Zou de eerste keer niet zijn. De dubbelganger van de tjiftjaf, de fitis, is inmiddels eveneens ge arriveerd en zingt weer zijn min at meer weemoedig liedje, dat toch zo aardig klinkt in het groenende hout. In de loop van deze maand kun nen we voorts het gros van onze zomervogels terug verwachten: het zal alleen de vraag zijn of sommi ge soorten het bos, thans niet te klein vinden om zich er metter woon te vestigen. Dat hebben we vorig jaar gezien met de grauwe vliegenvangertjes, die voorheen, in tal van paren in het Sterrebos voorkwamen, doch waarvan ik ver leden jaar slechts twee paartjes ge zien heb- Behalve tjiftjaf, fitis, vink, win terkoning, zanglijster, merel en de beide mezen hoorden we de laatste weken de groenling zïjn_ kanarie achtig wijsje zingen en lieten ook Esperanto-nieuws Prof, J, H. Holleran. lector aan de Universiteit te Sheffield (En geland) experimenteerde geduren de vier jaren met twee groepen leerlingen. De ene groep leerde gedurende één jaar Esperanto, ge volgd door drie jaar Frans onder wijs. De tweede groep begon di rect met het onderwijs in het Frans en volgde dit al de vier ja ren. Beide groepen deden gelijk tijdig examen in de Franse taal. In het Novembernummer van The British Journal of Educational Psychology 1953 publiceerde prof. Holleran de resultaten, die hij als volgt samenvatte: 1. de minder intelligente leerlin gen hadden meer succes met het onderwijs, indien zij eerst Esperanto bestudeerden; 2. dit succes was des te groter hij die leerlingen, die de gave van het woord misten; 3. de meer intelligente leerlingen hadden meer succes als zij al leen Frans leerden; 4. de groep, die eerst Esperanto leerde, verkreeg een grondiger kennis van de Franse taal (wat volgens de auteur, voor de meesten juist datgene was, wat zij voor hun verdere leer jaren nodig hadden); 5. de groep, die direct met de Franse taal begon manupuleer- de handiger met deze taal dan de andere. Prof. Holleran merkte nog op, dat enkele leerlingen ofschoon zij in de laatste drie jaar geen Es peranto onderwijs kregen, corre sponderen met buitenlandse Espe rantisten. Jeugd-postzegelruilbeurs Woensdagmiddag is er in ge bouw Irene, Nieuwe Haven 155, weer een postzegelruilbeurs voor de jeugd. Aanvang 2.30 uur. slui ting 4 uur. ESRERANTO-AGENDO JMerkredon, Ja 15an de apriio Kio okazos? Klubvespero, Volksgebouw, Tuinlaan 50. Kie restas niaj fidelaj vizitantoj. HBSS-NIEUWS De eerste twee elftallen van HBSS stelden beide j.l. Zaterdag erg teleur. De kampioenen kregen klop vaD Sportlust met liefst d—3 en de reser ves verloren met 23 van Ecx. M. 2. Hier werd de winnende goal in de laatste minuut gescoordhelaas door een HBSS-speler, Dat was wel pech en HBSS 2 zal nu toch heus moeten uitkijken. De andere uitslagen waren: Vlaar dingen 2HBSS 3 3—4; HBSS 4- RVVB 3 0—2: HBSS 5—Zwal. R 2 5—1; HBSS a 1—VFC a 1 44; HBSS b 2MW b 4—3; HBSS c—Schie dam c 80. tal van kneutjes zich horen. Het wachten is nu nog op de grasmus, de nachtegaal, het roodstaartje, de gele kwik. de tuinfluiter, de tortel, dc braamsluiper en de boeren- en huiszwaluw, terwijl bovendien als laatsten in Mei de gierzwaluw, de koekoek en de spotvogel verwacht mogen worden. Uiteraard heb ik nog enige andere soorten.op mijn verlanglijstje staan, zoals de wie lewaal, de zwartkop-grasmus, de bosrietzanger en de fluiter, doch dat zal wel tot de vrome wensen behoren, ofschoon allen, behalve de fluiter, vroeger in ons bos hebben gebroed. De eerste boerenzwaluwen plegen in de eerste helft van April gesig naleerd te worden, maar "Ook hier is het weer een voorname factor. Het is steeds een interessant ge zicht de staalblauwe boerenzwalu wen met hun roestrode keeltjes heel laag langs de grond te zien voort snellen, onderwijl ze zich onledig, houden met het vangen van insec ten. Tengevolge van het koude weer zijn deze nog slechtó schaars' ver tegenwoordigd. zodat het aantal zwaluwen daaraan voorlopig wel evenredig zal hljjven. Eerst als het enige dagen achtereen." mooi zonnig weer is geweest, kunnen we de ei genlijke intocht der zwaluwen, huis- zowel als boerenzwaluwen, verwachten. De vogels, die zich het minst iets van de koude aantrekken zijn de weidevogels: kieviten, tureluurs, grutto's en kemphaantjes onnatuur lijk ook de eenden, die hoewel geen. weidevogels, toch steeds in de wei den zijn aan te treffen. Behoorlijk op tijd, omstreeks half Maart, zag ik de eerste vertegenwoordigers van hen in de weiden om Kethel (met uitzondering van de kemphaantjes, die hun tournooïen iets verder hou den en wel in de buurt van Maas land). Dank zij hun' uitbundig ge roep en hun vliegacrobatische .toe ren is het in de polderi.al .volop lente. De leeuweriken zingen zön-" der ophouden en de eerste-graspie pers, witte kwikken en rietgorzen hebbent zich eveneens al aangemeld. Voorts bloeien de dotters, het speenkruid en de madeliefjes, zodat we met recht kunnen zeggen, dat het in de polder volledig lente is. De eerste kievitseieren zijn enke le weken geleden al gevonden en „prijken" al weer in étalages van poeliers en delicatessenzaken. Lie ver zie ik ze ih het pretentieloze nestkommetje liggen, waar zij be horen en waaruit na ongeveer drie weken de fraaie donsjongen komen gekropen. Laat nesten met rust De eieren van de kievit, en dit jaar weer voor het eerst, die van Biljart-uitslagen De uitslagen van de voor de Voge lenzang Cup gespeelde wedstrijden zijn: W. Schilperoord, EVS, 80489 67; W. Scholten, Karsenboom, 100—48 —10—100. N. Lubrecht, Karsenboom, 60—35 10—60; J. Nes, EVS, 51—35—5—48. N. Lubrecht, Karsenboom, 6036— 6—33; C. Boon, Rembrandt, 3536 5—35. W. de Jong, Eureka, 103366 62; J. de Koning, DV, 10636—-15 106. G, Krommenhoek, DV, 44-22—13 —44; G. Bezemer, Eureka, 48—22—4 —24. B. Waardenburg, Confiance, 70— 30—970; W, Groot veld, EVS, 72—30 —10—62. J. Schaap, EVS, 107—33—10—90; H. v Rees. Confiance 84—331184. ,T. Koneman, Eureka, 5234—8—52; A v. d. Berg, DV, 53-34-4—26, De te spelen wedstrijden voor deze week: 14 April: Rembrandt—Volks gebouw; 15 April: De SluisKarsen boom B; 37 April: 't Oosten—DV B. Duiven uit Zevenbergen De P.V. „De Vrijheid" hield Zon dag een wedvlucht vanuit Zeven bergen. De uitslag was als volgt: J. Weymans 1 16 18 en44, W. v. Ekris 2 4 5 19 20 31 en 34, De Wit en Zoon 3 7 12 27 28 37 3a 39 41 45 en 48, Stieber 6 en 8, F. Janssens 9 21 24 en 40, fa. J. Legner 10 14 17 25 36 en 50, Kieiav. d. Moer 11 22 en 23, W. Vermeer 13 15 en 46, B. Tromp 26 42 cn 53, A. Rigters 29 35 en 52, J. Duymel 30 33 en 47, J, v. d. Berg 32 en 54, L. den Breetjes 43, J. Bakker 49 en 51. Zaterdag 18 April inkorven tus-' sen 17 en 18 uur voor Tilburg. de "grutto, mogen geraapt worden tot en met 19 April. Eieren van de overige weidevogels, zomede die van eenden en trouwens van alle in het wild voorkomende vogels mogen noch geraapt, noch vervoerd of verhandeld worden, waarin dus ligt opgesloten, dat het'uithalen of verstoren van nesten van zangvo gels eveneens verboden is. Er staat weer een mooie tijd voor de deur en ik hoop. dat onze lezers vaak de natuur zullen intrekken en veel zullen genieten van wat voor at de lente in zo ruime mate biedt. A. DE JONG Eindexamen RHBS en Gymnasium Het mondeling gedeelte van het eindexamen voor de R.H.B.S. aan de Overschiesestraat zal worden af genomen van 1216 Juni (A-af deling) en van 2530 Juni (B.-af- deling). Voor het Gymnasium is vastgesteld de periode van 5—8 Juni. Zondag startte er een Hercules- groep op de door de Schiedaïnse Wandelcombinatie Rode Krui?—DSW en Trekvogels georganiseerde mars van 18 km. Hercules bleek heer en meester te zijn op deze afstand, welke groep dit maal geleid werd door hun jongste groepsleider John Bettmeijer. Hercules kwam in 't bezit van'een grote plaquette en een groepsprijs, terwijl een ieder een fraaie medaille ontving. GETROUWD: G. P. DRÖGE 1 en J. M. MELCHERS De Heer en Mevrouw G. DRÖGE-MELCHERS danken, mede namens we derzijdse familie voor de vele blijken van belangstel ling bij hun huwelijk onder vonden. Schiedam, 14 April 1953 Door het verbindend wor den van de enige uitdelings- lijst is het faillissement van J. H. C, Kok te Schiedam op 13-4-1953 geëindigd. De curator: Mr G. M. HOVINGH Efc} £N VERBETER UW POSITlÉ/a» HU MAAR— STUDEER ECOHOKISCHII gj 15 APRIL I aanvang nieuwe 0 Lesuren: Woensdag 810 uur Inschrijving dagelijks VOOR beter ONDERWIJS SINGEL 18 TEL. 6884? SCHIEDAM 30 SCHOLEN.' 39JAABÉRVARINGI Flatteuze Japon in Zwitserse katoen Exclusie! dessin, moderne halslijn. Kleuren, zwart/reseda, zwart/lila. zwart/paars, zwart/rood en z*art/turquoise. Malen. 36 t/m 44 timm Er kunnen enige Stoom-was en chem. wasserij EDE I. WEISS Westmolenstraat 1618 New-white plastiek muur verf voor plafonds, muren enz. in 1 keer hagelwit. Al léén ver koop Jan van Kat- wijk's* verf- en giashandel, rBoersveld 37, tel. 68039. Solide Engelse kamer, groot dressoir, schuiftafel, 2 grote clubs, 4 stoelen, mooie be kleding 498.Wilson, Grote Visserijstraat 80, 97, 99, 101. Draaibare rooktafel met verlichting, chroom rand en rookstel v.a. 39.95. Fantas tisch mooi en gezellig. Wil son, Grote Visserijstraat 89, 97, 99, 101.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 1