(v< Bewogen ledenvergadering van „De Ommelanden Cannes7 Filmfestival is groot succes oorts Ex-directeur F. de Boer bleef in de meerderheid Inderdaad Iedere vrouw kan mooi zijn! PvdA: Vrije loonvorming onaanvaardbaar Winst voor socialisten bij Deense verkiezingen Tsjang zal guerilla's uit Birma terugtrekken GELEZEN-, NS willen vervoer Rlienen-Kesteren stopzetten Fransen veroordelen Tunesiër ter dood Dit Castella-motto thans actueler dan ooit! KVP en regering in conflict Hulp aan buitenland 2 milliard minder Volledige compensatie bepleit voor huurverhoging Regering Erikson- Kraft biedt ontslag aan Haarzuilens nieuwe raad reeds benoemd VAN HOUTENS CHOCOLADE REPEN Slachtoffers watersnood 63ste lijst Mexicaanse motie in VN verzekerd van grote steun Nederlanderschap na staatsvijandig optreden Ook Disney werkt hard aan de driedimensionale film Twee studenten uit VS in Jeruzalem vermoord en gewogen j .Woensdag 22 April 1953 3 55 DEN HAAG. Aan de hand van het te verwachten geringe rallver- yoer over de lyn RhenenKcsteren 3S de directie van de Nederlandse Spoorwegen tot de conclusie geko men. dat herstel van de spoorbrug bij Rhenen niet verantwoord is te achten. In verband hiermede heeft zil toestemming verzocht de exploitatie op dit baanvak te mogen staken. Over dit verzoek wordt thans overleg gepleegd met het ministe rie van Oorlog. Gedeputeerde Sta ten van Utrecht en Gelderland, zo dat de minister van Verkeer en Wa terstaat die dit meedeelt in zijn memorie van antwoord aan de Eer ste Kamer nog geen verdere me dedelingen kan doen. grote mond van de A.N.A.B. te snoeren". Geen melk meer De heer De Boer beweerde, dat de arbitrage-commissie een ver lengstuk van de A.N.A.B. was .en dat h'j zich nog steeds verant woordelijk voelde voor de leden en melkleveranciers van „De Om melanden". Hij zou dezen, aldus zijn verklaring, wanneer het be stuur zo doorging, adviseren geen melk meer aan „De Ommelanden" GRONINGEN. De zeer bewogen ledenvergadering van „De Omme landen", belegd op verroek van de oppositie, waarvan de oud-hoofddirec teur F. de Boer de motor is, heeft Dinsdag vele uren in beslag genomen zonder tot tastbare resultaten te leiden, omdat zy niet rechtsgeldig was. Wel werd een motie van de oppositie, waarin wordt uitgesproken, dat men geen vertrouwen meer heeft In bestuur en commissarissen, aangenomen met 285 stemmen voor, 136 tegen en 54 blanco. De heer De Boer heeft met zijn sabotage van de arbitrale uitspraak dus voorlopig aan het langste eind getrokken. De volgende week zal een vergadering worden gehouden, waarin rechtsgeldige beslissingen kunnen worden genomen. Nadat zowel de persoonlijke rechtskundige adviseur van de waarnemend voorzitter, de heer H. T. Wierenga. als de rechtskun dige adviseur van „De Omme landen" hadden uiteengezet, waar om de vergadering niet rechtsgel dig was een afwijking van de statuten werd besloten om te vergaderen zonder rechtsgeldige besluiten te nemen. Nadat de secretaris van het Ommelanden-bestuur, de heer J. Akkerman, er aan had herinnerd, dat indertijd het bestuur eenstem mig had besloten de strijdbijl te begraven en de arbitrale uitspraak na te leven, verklaarde hij, dat de heren De Boer en Bus, de afge treden voorzitter, een grote cha os in het bedrijf verwekten. Hij deed nogmaals een beroep op de beide opposanten om op hun be slissingen terug te komen, tenein de gezamenlijk de fabriek tot bloei te brengen. Mr T. Bout. de rechtskundige adviseur van de fabriek, wees er op. dat er zedelijke normen zijn. Normen, die het noodzakelijk maken, dat men zich bij de arbi trale uitspraak moet neerleggen. Wie denkt, aldus mr Bout, dat hij niets met een vakorganisatie te maken heeft, leeft tientallen jaren terug. De oud-hoofddirecteur, de heer De Boer, keerde zich daarop fel tegen de A.N.A.B., tegen de arbi trage-commissie en tegen het "be stuur. Hij verklaarde, dat de voor zitter van het Christelijk Natio naal Vakverbond, de heer Rup- pert, destijds het initiatief had genomen tot arbitrage. De heer Buppert had daarbij beloofd, aan enkele voorwaarden van arbitrage te voldoen, welke door „De Ommelanden" waren ge steld. De heer Buppert zou heb ben gezegd, „dat het ook het be lang van het CNV was om de te leveren/ Scherp keerde de heer De Boer zich tegen het bestuur, dat hem naar zijn zeggen op zeer onheuse wijze door de politie had laten verbieden het terrein van „De Ommelanden" te betreden. Ook de heer Bus hekelde het optreden van het bestuur. Op een ogenblik, dat de debat ten nogal vurig waren, liet het bestuur van „De Ommelanden" de hoofdbestuurder van de A.N.A.B., de heer S. van der Ploeg, tot de vergadering toe. De oppositie rea geerde hierop onmiddellijk en eiste van het bestuur, dat de A.N.A.B.- bestuurder de zaal zou verlaten. De heer Van der Ploeg verliet op eigen initiatief onder luid hand geklap de vergaderzaal. TUNIS. Een Franse militaire rechtbank te Tunis heeft Dinsdag een Tunesiër ter dood en vier tot gevangenisstraffen van vijf jaar tot levenslang veroordeeld, wegens ter roristische activ<teH. Advertentie LM.) Thans ook nieuwe Bloemenzeep Castella brengt thans ook een onver pakte zeep in de handel. Deze zeep, geurend naar frisse rozen, verkrijg baar in diverse mooie kleuren, wordt verkocht voor.... slechts 20 cent! Voor de vrouw, die haar huid gaaf en gezond wil houden, is er thans keus uit DRIE soorten Castella toi letzeep. Velen zullen de klassieke, bekende Castellasoort (32 ct) niet willen missen. Anderen hebben een huid, die met het overvloedige en vaste schuim van Castella Spécial (32 ct) het best gebaat is, En wéér anderen wensen voor een kleine prijs toch een stuk zeep te ontvan gen van een fabriek, die wijd en zijd befaamd is om zijn kwaliteitspro ducten. Zij kiezen dus de Castella Bloemenzeep <20 ct). Meer dan ooit geldt dan ook nu het Castella-motto: IEDERE VROUW KAN MOOI ZIJN.want iedere vrouw kan nu dagelijks haar huid verzorgen met een echt stuk Castella toilet zeep! (Vervolg van de voorpagina het spannen gaat, ontweek het punt listig. Hij sloeg daverend aan op een minder overwogen opmerking van de bewindsman, waardoor even in twijfel was gesteld of de wet op de PBO een overdracht van bevoegdheden ten aanzien van het prijsbeleid wel toestond. Dat was volgens prof. Somme een wetsuitleg, dodelijk voor de ge dachte der PBO en hij liet er in een felle peroratie geen twijfel over bestaan, dat zijn fractie de minister daarin niet zou volgen. Verzoenend antwoordde de minis ter, dat er verschil bestond tussen een Grondkamer en een orgaan van de PBO en rtat men nu niet moest proberen hem uit te spelen tegen de publiekrechtelijke be drijf sorganisatie, waarvan hij zich een warm voorstander verklaarde. En om dat te bewijzen, toonde hij zich bereid de Sociaal-Économische Raad te horen, voordat hij tot vaststelling van de algemene rege len voor het prijsbeleid zou over gaan. Vraagtekens Doch dit mocht eigenlijk geen concessie heten. En daarmee liet prof. Romme zich dan ook niet strikken. Hij bleef achter het z.i, overigens niet zo héél belangrijke amendement staan, in de mening, dat de minister de zaak nog maar eens moest overwegen als het een maal aangenomen zou zijel Ander zijds leek hij er niet op gebrand een beslissing te forceren; tot het uitstellen daarvan gaf hij zelfs de stoot. De Dinsdagmiddag sloot der halve met vraagtekens. Goed geheugen Intussen had dr Vondeling er geen twijfel oyer laten bestaan, dat en waarom hij de houding der KVP afkeurde. Hij herinnerde er aan, dat Vrijdag jl. in de SER, een beslissing is gevallen over het a.s. Landbouwschap, waarin geen be voegdheden ten aanzien van het prijsbeleid worden, bepleit. Daar aan hebben zij het in andere functie ook enkele kamerleden van de KVP meegewerkt. En thans wordt deze_ zaak van dezeJfde zijde tot een principiële kwestie verhe ven. Dat achtte dr Vondeling een politiek, welke nauwelijks serieus genoemd kon worden. Nu kon prof. Somme wel op merken, dat de Kamer zich door de SER niet hoefde te laten ringeloren. Maar dat had dr Vondeling ook niet bepleit. Hij had alleen de snelle omslag van principes bij enige KVP-ers willen signaleren. Maar het geheugen van dr Vonde ling, dat de KVP al eerder heeft geïrriteerd, werkte nu niet bepaald kalmerend. Amerika overweegt WASHINGTON. De regering- Eisenhower heeft voorlopig besloten het door president Truman ontwor pen programma voor de hulpverle ning aan het buitenland in het op 1 Juli beginnende begrotingsjaar met 2 milliard dollar te besnoeien. Volgens een voorstel van Eisen hower aan het Congres, welk voor stel op het ogenblik achter de scher men opgesteld wordt, zal er voor de hulpverlening aan het buitenland 5.600.000.000 dollar nieuw geld ge vraagd worden, terwijl Truman een bedrag van 7.600.000.000 dollar aan bevolen had. Het definitieve cijfer is echter nog niet vastgesteld. Dit zal afhankelijk zijn van de wijze, waar op de 13 Atlantische bondgenoten van Amerika op de Donderdag in Parijs beginnende NATO-eonferentie besluiten hun defensieplannen aan te pakken. DEN HAAG. De fractie van de F.v.d.A, had Dinsdag bepaald neiging tot beoefening van de ruitersport. Want behalve, dat de heer Ooster huis vol vuur het rossinant van de beheerste loonpoli tiek bereed en hij naar aanleiding van mr Vixseboxse's (C.H.TJ.) betoog waarschuwde, dat als het weer tot de rampzalige aanpassingspolitiek van de dertiger jaren zou komen, daarmee „de keet in Nederland als het paard van Troje wordt binnengehaald", kwam onmiddellijk hierna mej. mr Tjeenk Willink op haar „mager stok- paardj'e" de arena van de Eerste Kamer binnenrijden. Dit om nogmaals concentratie van maatschappelijk werk te bepleiten. Vóór haar had de heer Ooster huis een rit van wel anderhalf uur ondernomen. In het algemeen zat hij hierbij flink in het zadel. Een keer echter werd hij toch even zandruiter. Immers, zijn opmerkin gen met betrekking tot de midden groepen waren niet bepaald geluk kig. Ondanks hun niet te looche nen achterstand wat hun inkomens aangaat, bleek spreker tegen ver betering daarvan gekant te zijn, aangezien dan volgens hem ter stond de lagere inkomstengroepen loonsverhoging zouden verlangen. Daarom moest men het z.i. liever zoeken in andere tegemoetkomin gen, zo bv. in de kosten van de opleiding hunner kinderen en in bepaalde sociale voorzieningen. Overigens mocht de rede van de pas 60 jaar geworden voorzitter van het N.V.V. er zijn. Hadden sommige afgevaardigden met name bv. de heren Schipper (A.R.) en v. Lieshout (KVP) op den duur vrijere loonvorming aanbevelenswaard genoemd met ongetemde strijdlust trok de heer Oosterhuis daartegen, evenzeer ais tegen vrije loon alsook tegen margepolitiek, van leer. Namens zijn fractie sprak hij ic dien op zichte het volstrekt onaanvaardbaar uit, gewaagde in dit verband van een miskenning van de maatschap pelijke ontwikkeling. Hjj wees er op. dat er nu eenmaal en ln de loop der jaren een steeds groeiende neiging tot collectivering van de loonvorming valt waar te nemen, Men moest er zich rekenschap van ge ven, dat de arbeidende mens met be reid is om zich met behulp van eer» margepolitiek ten dele eventueel terug gezet en discriminerend behandeld te zien. Over de door de Regering voor genomen maatregelen 'n verband met de komende huurverhoging was hij niet geheel en al tevreden, Te eenzijdig schijnt er aandacht te worden besteed aan belastingver laging voor het bedrijfsleven. Met zijn politieke vrienden wenst de heer Oosterhuis die in het al gemeen gepleit had voor een eco nomische politiek, straf en krach tig gericht, als voorwaarde voor het welslagen van de sociale zeker- heidspolitiek voor de 'oontrek- kenden, cenzeer als voor de ach tergebleven groepen, zoals gepen- sionneerden, Dreestrekkers enz., volledige compensatie wegens de huurverhoging en wegens de daar uit voortvloeiende prijsstijging. Kon deze senator meegaan met de opvatting van de meerderheid van de S.E.R, met betrekking tot het vraag stuk van de kinderbijslag, geheel an ders dacht de heer v. Lieshout hier over. Voor hem was de aan de hand gedane oplossing onaanvaardbaar, ja zy steekt, gelyk hij zeide hem cn zsjn geestverwanten, als een angel m net vlees! Enfin, bij gelegenheid zou hy het nog wel eens hebben over de po litieke gevolgen, die daaruit kunnen voortvloeien, doch nu was het er de tijd en plaats niet voor. Een ander punt, waarover dit Ka merlid niet goed te spreken was. betrof de departementale taakverdeling: so ciale bijstand hoorde volgens hem niet bij minister Suurhoff maar bij diens ambtgenoot van Maatschappelijk Werk thuis. Nu dr Muntendam straks als staatssecretaris weggaat om weer zijn oude functie van directeur-generaal van de Volksgezondheid te gaan bekleden, stond de heer v. Lieshout voor. dat er een nieuwe, ook weer medicus zijnde staatssecretaris v. Volksgezondheid zal komen. (Van onze correspondent) KOPENHAGEN. De sinds twee en een half jaar ln Denemarken aan het bewind zijnde burgerlijke minderheidsregering, geleid door minister-president Erikson (Boe renpartij) en de minister van Bui tenlandse Zaken Kraft (Conserva tief) heeft by de gisteren plaats gehad hebbende verkiezingen voor het Deense parlement een neder laag geleden. Zy zal vanmorgen de koning haar ontslag aanbieden en wellicht worden opgevolgd door het sociaal-democratische ministe- rie-Hedtoft. Ofschoon de veranderingen in de' verdeling der zetels slechts be trekkelijk gering zijn, betekent het resultaat der verkiezingen toch een duidelijke zege voor de sociaal-de mocratische oppositiepartij, die 23000 stemmen meer dan in 1950 wist te behalen. Zij verkreeg daardoor een winst van twee zetels in het Folketing en elimineerde de tot dusver be staande evenwïchtspositie van de gezamenlijke boeren- en conserva tieve party. Van beide laatstge noemde partijen heeft de boeren partij zelf één mandaat gewonnen, terwijl de conservatieven er één verloren. Ook de liberalen, die te gen het Atlantisch Pact zijn. heb ben stemmenwinst behaald, terwijl de z.g. Rechtstaatspartij (Georgis- ten) éen zware nederlaag geleden hebben. De Deense communisten hebben na de sterke verliezen welke zij bij vorige verkiezingen leden, hun zetelaantal weten te stabiliseren en zelfs 4000 stemmen meer behaald dan bif de vorige verkiezingen. Het is mogelijk dat dit een gevolg is van de nieuwe politieke koers van de Sowjet-Unie, Terzelfdertijd vonden ook ver kiezingen plaats voor het Land- ting (Eerste Kamer), welke ver kiezingen echter indirect zijn en geen noemenswaardige, verandering gebracht hebben. D@ verkiezingen hadden het vol gende resultaat; Sociaal-Democra ten 6i zetels (plus 2). Boerenpartij 33 (plus I), Conservatieven. 26 (min 1). Liberalen 13 (plus 1), Rechtsstaatpartij 9 (min 3), Com munisten 7 (onv-). (Advertentie LM.) VLEUTEN. In de gemeente Haarzuilens is voor de a.s. verkie zingen slechts een lijst ingeleverd door samenwerking tussen de KVP en de CHU. Dinsdag heeft het centraal stembureau in de gemeen te de eerste zeven personen van de lijst benoemd verklaard. Hier mede is Haarzuilens de eerste ge meente in Nederland, waar de ge meenteraad voor de zittingsperiode 19531957 definitief is samenge steld. Alle nieuwbenoemde raads leden hadden reeds zitting in de oude gemeenteraad. (Advertentie LM.) nirurd mtlknJocci acllthmlflflrt* DEN HAAG. I"et Informatie bureau van het Nederlandse Rode Kruis heeft Dinsdag de 63ste lyst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers van de watersnood uit gegeven. OUDE TONGE De Boet, Adriana Maria. geb. 21. 11.40; De Boet, Johanna Maria, geb. 18 6,43; Van Kempen-Hille. Johan na. geb. 28.6.19; Kievit, Elbert Arie, geb, 20-8.52; Knoope, Wilhelmus, geb. 17.i2.02; Los, Johannes, geb. 25. 12.1883; Los, Willie Flonie, geb. 26, 7.48; Noteboom, Neeltje, geb. 3.12. 02; te Nw. Tonge; Pieterse, Johanna Maria, geb. 28.4.52; Pollemans, Ja cobus, geb. 12.6.1886: Singer Breur, Pletertje, geb. 13.9.03 te Nw. Tonge; Stassen, Andreas Johannis, geb. 23. 11.52; Stoop. Jacomina, geb. 25.10. 1880; Tiggelman, Abraham, geb. 30. 7.16; Tuns, Gerardus, geb. 1.3.33; Van Zielst, Arie, geb. 27.4.11. STAVENISSE Koema :-Luïjk, Jannetje Johanna, geb. 15.11.1877. OUDE TONGE Aanvulling op 2e verlieslijst (d.d. 5.2.53): geborgen in Oude Tonge Van Balen, Cornells, geb. 13.10.1872, te Nw. Tonge. NEW YORK. Mexico heeft gisteren tijdens de voortgezette be handeling van de Birmese klacht in de Politieke Commissie van de Verenigde Naties een motie inge diend. Daarin wordt de veroorde ling van nationalistisch-China in het midden gelaten, maar de aan wezigheid van de troepen wordt wei een schending van Bïnnees gebied en integriteit genoemd. De resolutie richt zich ook tot deze troepen met het verzoek zich aan ontwapening te onderwerpen en onmiddellijke internering in Birma of evacuatie naar elders te aanvaarden. De West-Europese lan den zullen de resolutie waarschijn lijk steunen. Er wordt een grote meerderheid by de stemming ver wacht. Van belang was verder de ver klaring van de Amerikaanse gede legeerde Lodge, die verslag uit bracht over de vorderingen van de door de Verenigde Staten on dernomen pogingen otn het geschil te helpen oplossen. Een gunstige indruk maakte ook de aankondi ging van Formosa mee te zullen werken aan alle pogingen om de troepen te doen terugtrekken. Een der voorwaarden van het compromis waarop Amerika aan stuurt. is een voorafgaande sta king van de vijandelijkheden. Birma blijft echter op het stand punt staan dat het deze belofte moeilijk kan geven, zolang niet vaststaat, dat de Chinese troepen Bollen naar Engeland Nederland mag in 1953-54 invoeren voor f 2.606.000 LONDEN. Het Engelse minis terie van handel heeft bekend ge maakt, dat voor het op 1 Juli a.s. beginnende jaar de volgende con tingenten voor de invoer van bloembollen en tuberozen uit Ne derland, Frankrijk en België zijn vastgesteld: voor Nederland werd de invoerwaarde vastgesteld op 2.606,000 pond, bij vertrek uit en trepots, emballagekosten inbegre pen. Voor Frankrijk bedraagt het contingent 52.000 pond c.i.f. en voor België 45.000 pond c.i.f. Wat de invoer uit Nederland betreft zullen de Nederlandse autoriteiten zelf toezicht op het contingent houden. Voor Frankrijk en België zullen de Engelse importeurs in voervergunningen moeten aanvra gen. in Birma bereid zijn de bevelen van Formosa inzake een staakt het vuren op te volgen, of als daartoe een regeling is getroffen niet opnieuw tot een agressieve actie zullen overgaan. Men hoopt evenwel dat de Ame rikaanse bemiddelingspogingen, die tegelijkertijd in Formosa en Ran goon zijn ondernomen, succes zul len hebben, waarmee de instelling van een commissie voor goede diensten overbodig zou zijn ge maakt. Wetsontwerp aanvaard met 6910 stemmen (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De Tweede Ka mer heeft Dinsdagmiddag het wetsontwerp ter wegneming van staatloosheid voor diegenen, die in de afgelopen oorlog in vyandelyke krygs- of staatsdienst traden, met 69 tegen 10 stemmen aangenomen. Als tegenstanders Heten zich de communisten noteren, voorts een deel van de liberale fractie en mej. Klompé (KVP). De CPN kon het wetsontwerp niet aanvaarden omdat aan de nog niet genaturaliseerde oud-Spanje- strijders het Nederlanderschap niet zal worden teruggegeven. De VVD had aan de beraadslagingen over dit wetsontwerp met deelgenomen en liet aldus in het ongew'sse waarom een deel van haar leden vóór en een ander deel tegen stemden. Mej. Klompé tenslotte maakte principieel bezwaar tegen het wetsontwerp in zijn gewij zigde vorm. Het oorspronkelijke ontwerp had naar haar oordeel van een ruimere blik blijk ge geven. Voordat deze eindstemming plaats vond, v/aren nog enkele wijziginl gen in het wetsontwerp aange bracht op voorstel van respectie velijk jkvr Wttewaal van Stoet wegen (CHU) en de heer Koersen (KVP). Zij strekten er toe, de pe riode, welke na de detentie moet zyn verlopen, willen de betrokke nen het Nederlanderschap terug kunnen krijgen, te verkorten van drie tot twee jaar en voor onver- mogenden een kosteloze procedure mogelijk ie maken. Aüeen de P v. d.A. en de .CPN stemden tegen deze amendementen. (Van een mser verslaggevers) CANNES De Fransen zelf zijn er wel het meest verbaasd over, dat het .Festival du film" zo'n succes is. Het peil det films lipt, is het al gemene oordeel, aanmerkelijk, hoger dan vorige jaren. Monsieur Favre le Bret, secretaris-generaal, gaat ge lijk knjgen met zijn profeet ie, dat het mogelijk is dit filmfeest hoger op te stoten iit de vaart der jesti- vals. Bij iedere vertoonde film is min stens één voo/aanstaande, medewer ker meegekomen. Donker en leven dig stapte vandaag Leslie Caron langs de zee, even overgevlogen om de vertoning van „Lili" bij te wo nen, de nieuwe Amerikaanse film waarin ze speelt naast Jean-Pierre Aumont en Mei Ferrer. U kent haar uit „An American in Paris". De „Blue Bar", het cafeetje vlak naast het festivalgebouw, brengt u dicht in de buurt van een keurcol- lectie acteurs en actrices, dje er wel ongeveer zo uitzien als zij ons uit de filmtjjdschriften tegemoet tre den, alleen menselijker. Het is beter geen weddenschappen af te sluiten wie wie is. De enige keer dat ik my eraan gewaagd heb verloor ik: het aardigste filmsterretje dat ik zag, was er geen. Olivia de Havilland heeft veel Franse harten gestolen met de ver klaring dat ze zich Fransvoelde, hetgeen niet vreemd zou zijn, aan gezien een harcr voorouders op trok onder Willem de Veroveraar. Mij verzekerde zij, dat film op to neel het grote voordeel heeft dat men zichzelf kan zien en. eigen fouten onder het oog krijgt. Dat vond deze uitmuntende actrice (van „De erfgename" en „Gone with the wind") goede zelftucht. Tot de gasten behoort ook Joseph Lefela, de bescheiden, veel glimla chende neger, die de hoofdrol speelt in „Bongoïo". Het is de eer ste keer dat hij zijn dorp in de Belgische Congo heeft verlaten. Disney's Peter Pan" was de eer ste film die hij zag. Hij was er verrukt over en ktvam de maker vragen of hij een film voor negers wilde maken. „Dat heb ik al gedaan", verze kerde Disney; „maar ik denk er over er nog een te maken''. Hij kent geen woord Frans, Een Franse journalist, die hem met een salvo vragen overviel, kreeg te horen: „Ik wil U wel antwoorden, maar ik vrees dat mijn antwoor den niets met Uw vragen te ma ken zullen hebben." i Disney is ook bezig met een drie dimensionale film. Daarvan zei hy: Birmese troepen brengen Chinezen verliezen toe RANGOON Birmese regerings troepen hebben aanvallen van Chi nese nationalisten, op de Birmese steden Kawkareik en Kjondo afge slagen. en. de aanvallers zware ver liezen toegebracht, aldus heeft het Birmese ministerie van Oorlog Dins dag te Rangoon bekend gemaakt. De aanvallen gingen gepaard met zwaar mortiervuur, doch de nationalisten wisten slechts tot op 8 kilometer van de buitenwijken der beide ste den door te dringen. Ten Westen en Zuiden van Kawkareik zijn de aan vallers verspreid, aldus dit commu niqué. „Wij werken er hard aan. want wjj willen hem graag klaar hebben voordat de mode misschien weer is veranderd," TEL AVÏV. Een woordvoerder van het Israëlische leger heeft be kend gemaakt dat twee Amerikaanse studenten, de theoloog Zvi Genauer en zyn nicht Devera. Genauer, Maan dagochtend vroeg in een voorstad van Jeruzalem zyn doodgeschoten. Een direct ingesteld onderzoek had aangetoond, dat de sporen van de moordenaars over de grens met Jor danië leidden, aldus de woordvoer der. Een Israëlisch verzoek aan de Bel gische voorzitter van de Israehsch- Jordaanse wapenstilstandscommissie, generaal Bennet de Ridder, om on middellijk een bijeenkomst der com missie te beleggen, werd afgewezen op grond van het argument, dat de kwestie buiten de competentie der commissie viel, zo zeide de Israëli sche woordvoerder, T*|e Ramp" de uitgave, waarmee 'j uitgevers, drukkers, binders en. boekverkopers hun financiële bijdrage hebben willen leveren aan het Rampen fonds js een uiterst ontroerend boek geworden. Het doorbladerend gnjpt ons weer aan de ontzetting over de voor Zuid-West-Nederland catastrophale ge beurtenissen. die razende storm en beu kende golven in de nacht van 31 Ja nuari en I Februari veroorzaakten» Weer ervaren wij de wurgende onze kerheid over het lot van tienduizenden mensen, die in hun slaap werden over vallen door de dood in het yskouda water. Ruim twee en een halve maand ge.- leden is het, dat wij minuut na minuut werden bedolven onder telex-berichten die steeds meldden, hier is weer een dijk gebroken, daar een dorp over stroomd, ginds zijn mensen tn nood. Maar minuut na minuut ook groeide ook door de telexberichten de ze kerheid dat van alle zijden hulp toe snelde. Niet alleen uit eigen land. maar uit vrijwel alle landen in de hele we reld. Ook daarvan geeft „De Ramp" een ontroerend getuigenis Het boek opent met een brief van Koningin Juliana, waarin Hare Ma jesteit de hoop uitspreekt, dat ..deze uitgave, ontstaan uit de spontane sa menwerking der gehele Nederlands*» Boekenwereld, haar aandeel (moge) hebben in de leniging van de nood", want bet is toch zo, dat de gehele op brengst van de eerste 50.000 excmolaren ten goede komt aan het Rampenfonds, en van de andere honderdduizenden de netto baten. Een goede gedachte is het geweest enkele van de eerste telexberichten to clicheren en af te drukken. Over de re productie van de tientallen foto's waaronder er vele ziin die nog nen- gens zyn gepubliceerd cn de tekst mets dan goeds. Zeker gezien het feit, dat dit boek in zo korte tyd tot stand is gekomen en in zo grote hoeveelhe den gedrukt. Mogen nog velen, die „De Ramp" nog niet hebben besteld hon derdduizenden Nederlanders deden het wèl het alsnog kopen. De prijs is 3.50. De uitgeefster is de Ver. ter Be vordering van de Belangen des Boek handels m Amsterdam. Als je als A me- «kaan.? verlofgan ger Holland wilt doen, dan tuil je dat ook op zijn Hollands doen. Oorspronkelijk was het plan te gaan wandelen op klompenmaar dat druiste in tegen de Ameri kaanse uniform voorschriften. De nieuwste Holland se wijze deed dat niet, dus klommen onze drie Yanks op de bromfiets. En hier zien toe dan J. T. Collings, Ad van Helfteren (nog van Neder landse afkomst) en Donald L. Minn tn de omgeving van Lisse de bol lenvelden „doen". Een mens moet zich toeten aan te passen. Jean Ou trabon. de detective die is de oppassers. De baby kwam nog net belast met de bewaking van ex-koning op töd... Mevrouw kreeg gratie en da Karoek van Egypte, is ter observatie in pijn is weg, een kliniek opgenomen, omdat hy plot seling wanhopig begon te snikken, De politie van Eastbourne ln Enge land zoekt naar twee zakkenrollers, dm De 82-jartge weduwe Calogera Los- tandpasta op de kleren van mensen sme- cavo m Piermo wanhoopte niet. Vier rep en als dank voor hun hulp by het echtgenoten heeft zij al overleefd en reinigen de portefeuille van hun slacht- thans is zy druk met de voorbereiding offers meenemen. van haar vijfde huwelyk. In Parijs exposeert Koean-Hm Hong, Barbara Hutton, de erfgename van een Chinese kunstschilder, die majoor de Woolworth-millioenen. js ook al aan 18 111 1**1 nationalistische leger, 50 vaa haar vijfde echtgenoot toe. De eerste zUn tekeningen en schilderijen ten bate was een Russische prins de.tweede een van 00 slachtoffers van de watersnood Deense graaf, de derde de filmacteur m Nederland. Cary Grant, toen was weer een Rus sische prins aan de beurt en de Duitse ln Rome werd Dinsdag het feit her dacht dat de stad 2067 jaar geleden werd tennisspeler Van Cramm gaat de geluk- kige vijfde worden. g ent. s Niet alleen wij hebben mooi weer Mevrouw Lama In de dierentuin te gehad, maar het blijkt ook gisteren m Dudley (Gr.-Br.) lag te krimpen van de heel Europa weer te zijn droog gebie- pljn. Dat is rheumatiek, afmaken, zeiden ven

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2