BRYLCREEM tów Otktktop Eclatante nederlaag van KYP tegen minister Mansholt Gereduceerd amendement kreeg 31 van 82 stemmen GELEZEN— Critiek op Rampenfonds is ongefundeerd Tussen losse patronen zat ook een scherpe Geen wijziging verwacht in NATO-politiek Voorts Pronkjuweel Rangeerder ernstig gewond onder trein j en gewogen VERKLARING VAN GENERAAL ALONS: Geen achterstand bij het verlenen van voorschotten aan slachtoffers Industrialisatie en Energievoorziening onder dr Kramer Ike stelt Congres extra imigratie voor geelt U glanzend haar TOP NAEFFS ROMANS ZIJN CORRECT EN MENSELIJK Voorwaardelijke straf voor ongeluk bij een militaire oefening Politieke beschouwingen zijn dit keer belangrijker dan technische Letlandse regering is gereorganiseerd Harmonie in VN over Birma "N Slachtoffers watersnood 64ste lijst Zes maanden voor diefstal bij ramp Donderdag 23 April 1953 3 TWEEDE KAMER prof. Oud te adviseren zich buiten familie-ruzies te houden. Omdat hij dan wel eens de klappen van allen kon oplopen. Doch tevens om de minister te waarschuwen voor deze liberale bijval Het moest z.i. de bewindsman toch wel iets zeggen, dat de heer Oud, die niet zo'n vurig voorstander van de PBO is. hem, uiteraard niet zonder bepaal de bedoelingen, steun kwam ver lenen. Minister Mansholt verklaar de zich erkentelijk voor d\ ze waar schuwing, doch hij liet tevens door schemeren, wel te begrijpen, dat de heer Romme haar ook weer niet zonder bepaalde bedoelingen plaat ste. Nu, hij achtte zich best in staat om zijn eigen boontjes te (Van onze parlementaire redacteur) DEN KAAG. In het conflict met minister Mansholt heeft de KVP- fractte Woensdagmiddag in de Tweede Kamer het onderspit gedolven Ondanks de trotse verzekering van haar voorzitter, prof. Romme, dat zij voor het veto van de minister het hoofd niet zou buigen, deed zy dat ten slotte tóch. Want het amendement-Drocsen (KVP), dat met 51 tegen 31 stemmen werd verworpen, was het oorspronkelijke, door de minister onaanvaardbaar ver klaarde. niet meer. Het was een ingrijpende wijziging. Niet langer werd de Centrale Grondkamer naar voren geschoven, als bestemd om, in plaats van de minister, algemene regelen inzake het prijsbeleid ten aanzien van fle landbouwgronden op te stellen Aanvaard werd zelfs, dat de minister dit zou doen. Slechts werd bepleit, dat bjj een nadere wet een nieuw li chaam geschapen zou worden een Raad voor Grond- en Pachtzaken dat deze taak in de toekomst zou overnemen. Van een feitelijke wets wijziging werd het amendement dus gereduceerd tot een principiële uit spraak over de vraag, of de overheid dan wel het georganiseerde bedrijfs leven het prijsbeleid in handen moest hebben. Door de verwerping van het amendement, werd deze vraag in een voor de minister, gunstige zin be antwoord. Intussen had ook de minister een klein stapje tot verzoening onder nomen. Hij had een Nota van Wij. ziging op zijn ontwerp ingediend, waardoor het a.s. Landbouwschap en andere organisaties in de gele genheid worden gesteld hun me ning kenbaar te maken, alvorens bij Algemene Maatregel van Be stuur dus door de regering al gemene regelen worden vastge steld, welke dan weer door de ver schillende Grondkamers in „nor men" kunnen worden uitgewerkt. Het was een tegemoetkoming, zij 't niet .cm principiële betekenis. Doch de minister sprak vriendelij ker dan daags tevoren over de be drijfsorganisatie en dat was al iets. Maar hij bleef ontkennen dat 't a.s. Landbouwschapeen geëigend lichaam zou worden óm deze taak op zich te nemen. Dit nu was voor de A.R.-fractie aanleiding om dan maar in vredesnaam vóór hetKVP- amendement te stemmen, dat deze taak in ieder geval in handen van een publiekrechtelijk bedrijfsor gaan wilde stellen. Zy het dan niet het Landbouwschap, waarvan de KVP ten slotte toegaf, dat het daarvoor niet geschikt was. Over dit amendement kreeg de KVP intussen heel wat onaange naams te horen. Dr Vondeling (PvdA) stelde haarscherp vast, dat dit nu eerst recht een ondergra- ving betekende van het prille plan tje der PBO, waartegen prof, Rom me zich aanvankelijk met zo veel klem had gekeerd. Want wat wilde het amendement? Voordat het Landbouwschap tot stand is geko men, wou het daarnaast al weer een nieuw orgaan scheppen, zonder verbinding daarmee. Ook prof. Oud. de voorzitter van de WD-fractie mengde zich. in wat hij noemde, de familie ruzie. Hij vond, dat het er veel van weg had, dat niet hij, doch prof. Romme de leider van de op positie was. Want hij was het van A tot Z met de minister eens, dat de prijsbeheersing zolang deze nodig is niet in handen moest worden gelegd van belanghebben den; dat zij m.a.w, bij de regering dient te blijven. Naar zijn mening betekende het amendement boven dien niet meer, dan wat zand strooien in de ogen van de aan hang der KVP. Want het liet de prijsbeheersing bij de minister, doch vroeg een andere regeling bij een nadere wet. Alsof het niet al tijd mogelijk is ook zonder dat dit uitdrukkelijk wordt vermeldt dat bij een nadere wet een afwij kende regeling wordt getroffen. Toen verscheen prof. Romme weer op de katheder. Allereerst om doppen. Hij deed dat, door nieuwe amendement-Droesen de Kamer te ontraden, onder uiten van de waarschuwing, dit van de PBO een „oerbos" maken. Bij de daarop volgende stemming won hij het pleit gemakkelijk. Op de KVP en de Anti-revolutionnai- ren na, schaarden alle partijen zich n.ï. aars zijn zijde. Het was niet eens nodig, dat hij ook dit nieuwe amendement onaanvaardbaar ver klaarde. De factoren, welke door de Grond kamers by de Landbouwkundige toet sing in acht genomen zullen moeten wor den, werden met een verminderd. De Grondkamers zulten bij de beoordeling van grondverkopen met behoeven te letten op het gemiddelde bedrijistype 11 een bepaalde streek Niemand in de Ka. mer vond het nodig, dat alle bedryven in een bepaalde streek van een zelfde omvang zouden zijn. Berustend legde de minister zich neer bij dit resultaat van een stemming bij zitten en opstaan, waarbij alle leden... bleven ritten! Belangrijker was. dat de minister bij Nota van Wijziging het zg. voorkeursrecht van de pachter bij onderhandse grondverkopen in zijn wetsontwerp opnam. Aanvan kelijk had hij daarin alleen het voorkeursrecht bij openbare ver kopen willen regelen. Doch thans kwam hij tegemoet aan het alge mene verlangen in de Kamer. UTRECHT De rangeerder J. C. R. kwam vanmorgen om half zes op het rangeerterrein bij de Mi neurslaan onder een trein, waarbij een been van zijn lichaam werd gerukt. Hij is in zeer ernstige toe stand naar het Stads- en Acade misch Ziekenhuis gebracht. A ivrrrmtip /V? l Neem n AKKERTJE HET is al meer dan twintig jaar ge leden dat wy een handig klein boekje lazen, de „Abriss der geistigen Entwieklung des Kuides" van dc ver maarde Karl Buhler. En ui 1952 ls dan by Bijleveld te Utrecht (prijs I 7.90) Ver schenen „Overzicht van tie geestelijke ontwikkeling van het kind", dat een vertaling door dr P. H. Ron ge van deze „Abriss" is. In hoofdzaak is het een verkorte weergave van wat Buhler heeft uiteengezet in zyn standaardwerk „Die geistige Entwieklung des Kindes", waarvan in 1918 de eerste druk ver scheen, In 1914 had W. Stern al zijn „Psychologie der fruhen Kindheit" ge publiceerd, waarin hij. evenals Buhler, voortbouwde op „Die SeeJe des Kin des" van W, Preyer, dat in 1882 ver scheen. Stem en Buhler hebben jaren lang dc toon aangegeven m de kinder psychologie. ook m ons land, waar d< opvoedkunde zich sterk op Duitsland onenteerde. Van wat in de Angelsaksi sche landen op dit gebied gepresteerd werd hebben wij in latere jaren pas meer vernomen. In het thans bij Byie- veld verschenen boek (veel royaler uit gegeven dan de „Abriss" zelf) is van enige Angelsaksische beïnvloeding nog met veel te bemerken hoewel Bühler thans hoogleraar m Los Angelos ts. Ir. de uitvoerige literatuuropgaven ver meldt hy vrywel alleen werken uit het Duitse taalgebied en die zyn alle, een enkele uitzondering daargelaten, van vóór 1930 Als men dit nog altijd zeer interessante boek dus leest, moet men met de beperktheid ervan rekening hou den. Het leert ons de opvatting van de biologisch geonenteerde Buhler kennen, die op zich zelf zeer verhelderend is. Hy neemt ons mee langs 2yn drie ont- wikkeli ngstrap pen. instinct, dressuur. Intelligentie, bespreekt de ontwikkeling van het waarnemen, herinnering en fan tasie, het tekenen, het denken en de 'nalfunctie en tenslotte het sociale ge- irag. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Voor alle hulpverleningen aan de rampslachtoffers, voor zover gefinancierd door het Rampenfonds, ligt het zwaartepunt hij de burgemeesters. Men heeft steeds beoogd deze zaken in de locale sfeer op te lossen. De samenwerking tussen burgemeesters en rampschadehureaux is goed. Het Rampenfonds heeft op een vijftal vergaderingen alle burge meesters uit de getroffen gebieden geïnstrueerd over de wijze, waarop de vergoeding van de huisraad- en textielschade is geregeld. Bovendien wordt nog voortdurend contact met dc burgemeesters gehouden. Desondanks komt het herhaaldelijk voor, dat de formulieren van aangifte van de tex tielschade waarvoor de burgemeesters zorg moeten dragen niet juist geschiedt, hoewel men deze zo eenvoudig mogelijk heeft gehouden. Dit vertraagt de uitreiking van de textielpakketten. DEN HAAG. Het ministerie van Economische Zaken doelt mede, dat binnenkort de benoeming kan worden verwacht van dr rL L. Kra mer tot directeur-generaal voor de Industrialisatie en de Energievoor ziening. Dit nieuw in te stellen directoraat-generaal zaï werden be last met de taken, welke op liet ogenblik worden verricht door het directoraat-generaal voor dc Indu strialisatie en het directoraat-gene raal voor de Energievoorziening. Dr E. L. Kramer werd op 14 Augustus 1902 te Rotterdam geboren. In 1924 legde hy het doctoraal examen m de econo mische wetenschappen af aan. de Eco nomische Hogeschool te Rotterdam. Nadat dr Kramer eerst verschillende functies bij het Nederlandse bedryfs- lev enhad vervuld trad hy m 1935 in dienst bij het ministerie van Econo mische Zaken. Aanvankelijk was hij werkzaam bij het directoraat-generaal voor Handel en Nyverheid, dat destijds werd geleid door dr H. M. Hirschfeld. In 1910 werd de beer Kramer benoemd tot chef van de afdeling nijvreheid van dit directoraat-generaal. Van 1945 tot 1947 bekleedde hij de functie van direc teur voor Herstel en Voorziening. In 1948 werd dr Kramer benoemd tot wnd di recteur-generaal voor de prijzen, terwijl m Juli 1950 zyn benoeming volgde voor s Energievoorziening. WASHINGTON. President Eisenhower heeft het Amerikaanse Congres verzocht een wetsontwerp goed te keuren, dat er In voorziet, dat de komende twee jaren 120.000 personen per jaar zich boven het vastgestelde Immi gratiequotum in de Verenigde Staten zullen mogen ves tigen De president wijst er in een be geleidend schrijven op, dat er in de laatste tijd steeds meer vluchte lingen in West-Europa zijn gekomen, die uit communistische staten wisten te ontkomen. Ook vestigt hij de aan dacht van het Congres op „het vraag stuk der snelle bevolkingstoename, dat in vele bevriende Europese lan den tot grote bezorgdheid aanleiding geeft". De organisatie van het Rampen fonds is zodanig, dat deze pakket ten, wanneer eenmaal de formu lieren zyn ontvangen, zeer snel kunnen worden uitgereikt. Dit deel de de directeur van het Nationaal Rampenfonds, luitenant-generaal b. a. P. Alons, mee op een Woensdag gehouden persconferentie. Aanlei ding tot deze persconferentie was de critiek, die in sommige van de getroffen gemeenten op de werk wijze van het Rampenfonds was uitgeoefend, een critiek, die de heer Alons geheel ongefundeerd noemde. Het Rampenfonds hoopt in staat te rijn de huisraadschade integraal te vergoeden, waarbij er geen re kening mee wordt gehouden dat de verloren gegane artikelen oud wa ren. Men wil volledige vergoeding geven op de basis van nieuw voor oud Het is te verwachten, dat bij de door het Rijk le verlenen scha devergoeding (schade aan gebouwd onroerend goed, bedrijfsschade) wel rekening zal worden gehouden met waardevermindering door gebruik. Tot nu toe heeft het Rampen fonds 16.216 cheques uitgeschreven ter vergcedmg van huisraadschade tot een totaal bedrag van 5-7 mil- lioen. Het gemiddelde bedrag per cheque is 352. Bij de beoordeling van dit bedrag moet men er reke ning mee houden, dat er in Rot terdam en Dordrecht zeer vele ge vallen van geringe schade onder 100 zijn. Deze schade wordt in eens vergoed, in tegenstelling met de grotere gevallen, waarbij een eerste uitkering van 50% wordt gegeven. Het totale aantal geval len van huisraadschade beloopt on geveer 50.000. In enkele gemeenten oefenen de burgemeesters een enigszins rem mende werking uit op de uitke ring van de huisraadschadever goedingen, omdat zy geen oneven redigheid tussen de capaciteit van de middenstand en de koopkracht van de bevolking willen bewerk stelligen. Bij de rampschade- bureau's is er geen achterstand wat betreft de verlening van voorschotten. Voor de eerste hulp vlak na de ramp i5 2 millioen gegeven aan het Rode Kruis, f 200 000 aan het Oranje Kruis en 75.000 aan het R.K. Huisvestings Comité. Oor spronkelijk zdu dit laatste 200.000 krijgen, maar dit heeft een deel van de hulp uit eigen middelen ge financierd. De kosten van de uit zending van gezin s verzorgsters, maatschappij Ilse werksters en hulp colonnes wordt zeer voorlopig op 150.000 geschat. Ra mpscha de bureaux] [ERTB£ Groei van het Kapitaal Aan de provinciale opbouworga- nen zijn credieten verschaft, over net gebruik waarvan de commissa rissen der Koningin kunnen be slissen. Het Rampenfonds heeft ook de kosten van het levensonderhoud van de slachtoffers de eerste drie weken na de ramp voor zijn reke ning genomen. De kosten daarvan zijn nog niet bekend. De aanvul ling van de nooddepots van het Rode en het Groene Kruis in de rampgebieden heeft, wat het Rode Kruis betreft 277.194 gekost, ook dit betaalt het Rampenfonds. {Advertentie I. M.) OMDAT BRYLCREEM zuivere natuurlijke oliën bevat, geemulgeerd voor smetteloze haarverzorglng OMDAT BRYLCREEM geen gom, zeep o( alcohol bevat en droog haar weer gezond maakt OMDAT BRYLCREEM het haar de gehele dag correct houdt zonder overdadige vettigheid. Vraag BRYLCREEM - de perfecte hairdressing County Perfumery Co. Ltd, St&nmore, England - Imp. Jaeq. Mot Jr. Amsterdam Nog geen maand, nadat zij in Dordrecht op haar 75ste verjaardag is bejubeld en tot ereburgeres is uitgeroepen, is Top Naeff van ons heengegaan. Allen, die de plechtigheid in haar geboortestad op 24 Maart hebben bijgewoond, getuigden, van de waardigheid, de een voud en de humor van de woorden die zij daar heeft ge sproken. Het was karakteristiek voor de schrijfster dat zij op tegelijkertijd correcte als menselijke wijze op de haar betoonde eer heeft gereageerd. (Advertentie LM,) virgmia (Van- onze correspondent) ARNHEM. De krijgsraad te Velde Oost te Arnhem heeft de 21- jarige dienstplichtige soldaat L. C. M. uit Zutfen veroordeeld tot een maand gevangenisstraf voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. Op 15 September 1952 had de man op de vliegbasis Leeuwarden een vliegtuigkanon geladen en af gevuurd. Het bleek, dat er per on geluk een scherpe patroon tussen de dummies gezeten had en zo kwam het, dat de sergeant B. en soldaat F., die beiden getroffen werden door een schot uit bet ka non vrijwel op slag dood waren. Tijdens een bewapeningsoefening had verdachte de taak munitie in In deze kaart geven wij 'n over zicht van de qroei van het kapi taal van het Rampenfonds, dat in tijd van drie maanden boven de 100 millioen uit is gekomen. Va de snelle stijging van de eer ste weken, ging het tempo enigs zins vertragen, totdat momenteel nog altytf het respectabele be drag van drie tot vier millioen galden per Week bij het Ram- oenfonds binnenkomt. De sprong in de week van 3 Apriltoen het tegoed nog weer eens met tien millioen tegelijk vermeerderd werd. is beïnvloed door de acite van de radio-omroepverenigingen het vliegtuig te brengen en het boordkanon te laden met dummies, dat zijn lege patroonhulzen, die by gevechtsoefeningen worden ge bruikt, Verdachte laadde het ka non met vier patronen en riep vol gens hem gegeven bevel: „Opge past. ik schiet!" Hij vuurde in de verwachting, dat er niets zou ge beuren. Helaas bleek een afgekeur de scherpe patroon in de kist met dummies terecht te zijn gekomen Uit het verhoor van getuige-des- kundige kapitein V. D. uit Den Haag en van andere getuigen bleek, dat er verschillende fouten waren gemaakt, die de verdachte nochtans niet konden worden aan gerekend, omdat destijds bepaalde veiligheidsvoorschriften bij dit soort oefeningen niet verplicht wa ren. Na het ongeval is daar veran dering in gekomen. Zo is er tegen woordig bij oefeningen met dum mies een veiligheidsman aanwezig, die de schietbaan vrij houdt. De auditeur-militair, majoor mr Roscam Abbing, zocht de grond oorzaak van het gebeurde in de slechte sortering van de patronen. Daarentegen was hij van mening, dat verdachte had moeten contro leren of de patronen, die by 'bruikte dummies waren. Daarom vroeg hij bovengenoemde straf. De raadsman, mr Schadd vroeg vrijspraak, omdat hier noch van grove schuld noch van ernstige i roekeloosheid sprake zou zijn. (Van onze correspondent) PARIJS. Als vanmorgen de elfde ministersconferentie van de Atlan tische Raad bijeenkomt in de tijdelijke gebouwen, die aan het palais de Cbaillot twee jaar geleden voor de V.N. werden opgetrokken, is de situatie wel gewijzigd sedert de laatste bijeenkomst van December vorig jaar! Toen werden geen belangrijke beslissingen genomen wegens de nabije Amerikaanse presidentsverkiezingen. Thans slaan er andere spijkers in het hout dan vier maanden geleden om op de koppen te worden geslagen. Lord Ismay, de secretaris-generaal der NATO, die gistermiddag in gezelschap van admiraal Quistgard, voorzitter van het militaire comité, en Jhr van Vreedenburgh, plaatsvervangend secretaris-generaal, de pers ontving, dacht dat het ditmaal een werkelijk nuttige bijeenkomst zou worden. zenlij king van de doeleinden der NATO te verwachten, zolang de vre deswil van de Sowjet Unie niet is bewezen. Niet alleen de Amerikanen, doch bepaald ook de Fransen staan zeer stellig op dit standpunt. Wat weer betekent, dat men ondanks de belangrijkheid der politieke beschou wingen van de ministerraad der con ferentie geen sensationele besluiten, hoeft verwachten. Vermeld moet worden, dat lord Is may formeel de geruchten ontkende, als zou er sprake zijn van een bot sing tussen civiele en militaire auto riteiten in de NATO, met name be treffende generaal Rïdgway, De ci viele autoriteiten staan volstrekt ach ter de militaire, zei de secretaris generaal. Niet slechts Acheson zal afwezig zijn voor het eerst, doch. ook Schu- man zal men ditmaal niet zien. Zyn plaats wordt uiteraard ingenomen door Bidault, die reeds geconfereerd heeft met Foster Dulles. Bidault zal vanmiddag het woord voeren. Ons land wordt vertegenwoordigd door de ministers 'Beyen, Staf en Van de Kieft. Bij de agendapunten noemde hij de bespreking van politieke zaken van gemeenschappelijk belang en men tast vermoedelijk niet ver mis als men de resultaten van deze bespre kingen belangrijker acht dan de zui ver technisch-militaire en financieel- economische zaken ditmaal. De laat ste zullen immers uit de eerste voort vloeien. Uit de woorden van de se cretaris-generaal mocht men aflei den, dat er geen aanleiding is, ingrij pende veranderingen, in de verwe- Want haar gehele schrijversleven is door die twee factoren bepaald en beperkt: zy was correct en mense lijk. Waar haar correctheid de lezer gmg benauwen bracht een mense- W' ke toets by na steeds uitkomst. aar haar menselijkheid tot een grotere bewogenheid of tot artistie ke ontsporingen kon leiden, hield haar correctheid haar in toom. „Zij was en bleef', schreven wij naar aanleiding van haar 75ste ver jaardag, ,.aan de ene kant de doch ter van de deftige burgerij uit de provinciestad, maar aan de andere kant behield zij haar leven lang iets opstandigs, een verzet tegen bur gerlijkheid en bekrompenheid, dat tot uiting kwam in haar kunstenaar schap en vooral in haar toneelhef- de." Van haar romans en novellen noe men wij „Letje'% of „De weg naar het geluk", „Voor de poort", „of fers" en „Een huis in de rij". Zij was een vertegenwoordigster van het Hollandse realisme dat het bur gerlijk leven m de binnenkamers uitbeeldde. Zij schreef een sobere stijl, verzadigd vaak van een. droge ironie. Ofschoon haar persoonsbe schrijvingen zowel door ae sombere zwaarmoedige achtergrond als door haar van iedere mildheid gespeen de psychologie vaak onbarmhartig v/aren, bewaarde zij tot haar per sonages een zekere distantie, die hen in hun wezen onaangetast liet. Een. koele reserve kenmerkte haar onder alle omstandigheden. Ook haar autobiografie .Zo was het on geveer" ondervond daarvan de weerslag. Populair is Top Naeff vooral ge worden door haar meïsjesboekefi, waarin zij soms een gevoeligheid aan het woord het, die zij in haar serieuze werk onderdrukte. ..School idyllen", „De tweeling", „Het veu len" In de dop" worden nog steeds met gretige bewondering gelezen. Zij debuteerde als toneelschrijfster en haar liefde voor de dramatische kunst bleef baar leven lang onver flauwd, In haar oeuvre nemen dan ook haar gebundelde dramatische kronieken en haar Essays over Sa rah Bernhardt Wiiïem Royaards en Eleonore Duse een belangrijke plaats in. STOCKHOLM De regering van de Sowjet-Republiek Letland is ge reorganiseerd. Achttien ministers en voorzitters van staatsraden en -commissies zijn ontslagen, aldus heeft radio-Riga bekend gemaakt. Evenals bij de wijzigingen in Mos kou na Stalins overlijden zijn in Letland het ministerie van Veilig heid en het ministerie van Binnen landse Zaken samengevoegd. Ko- waltsjoek, voormalig (Russisch) hoofd van het ministerie van Vei ligheid, komt aan het hoofd van het vergrote ministerie van Binnenland se Zaken tc staan. Monument in Zuid-Afrika voor de Nederlandse oorlogsslachtoffers DEN HAAG. Op 4 Mei, de Nationale Herdenkingsdag, zal te Pretoria m de tuin van Oranje hof dc ambtswoning "ar. onze ambassadeur in Zuid-Afrika, een monument worden onthuld ter na gedachtenis van de Nederlanders, afkomstig uit Zuid-Afrika, die in de tweede wereldoorlog zyn ge sneuveld. NEW YORK, De Politieke Com missie van de Verenigde Naties heeft gisteren het debat over Birma afge sloten en de door Mexico ingediende resolutie aangenomen, die de aanwe zigheid en het optreden van buiten landse troepen in Birma betreurt, hun ontwapening en hetzij Interne ring of snelle evacuatie verlangt. Dc eindstemming was 58 legen. 0. Alleen Birma en nationalistisch Chi na onthielden zich van stemming. Het besluit kan dus als een unanieme uitspraak gelden en levert opnieuw het bewijs van de geest van grotere harmonie in de V.N. Vandaag zal de Assemblee het besluit ongetwijfeld bekrachtigen. Ook moet nog de re solutie in stemming worden gebracht, die handelt over het onderzoek in zake de beschuldiging over een bac- terienoorlog. Daarna gaat de Assem blee op reces tot een verdere ont- wikkeling van de situatie in Korea en in het hijzonder het resultaat van de hervatte wapenstilstandsbespre kingen tot een nieuw bijeenroepen aanleiding geeft. Als je kantoorbediende bent is het gemakkelijk je gereedschap (een pen of een potlood) mee naar je werk te nemenEindhoven gaat nu een prtmeur voor Nederland tra- v oer en; het verplaatsbare electnsche verkeerslicht. Iedere morgen neemt daar de verkeersagent zijn gereed' schap op zijn rug en loopt er mee naar zijn werk, 's avonds neemt hij het weer mee terug. IVy denken, dat hij het ook liever bij zyn boekje voor de processen-verbaal en zijn potlood gehouden had. Twee bankrovers in Montreal vlucht ten onvcrrtchterzakc uit een bankge bouw, dat zy wilden beroven Toen zd het ultimatum stelden. Je geld of je leven, barstten de employees in luid ge lach t uit, want zij dachten dat bet een grap was. Een arts-apotheker in Denekamp kreeg een recept om klaar te maken van een collega Hy noch zyn assistente konden echter lezen wat het moest zyn, zelfs met na raadpleging van alle moge lijke boeken De redactie van „Medisch Contact" heeft er nu een prijsvraag van gemaakt. Blijkens de verkoopstatistieken van de grote Amerikaanse gramofoonplaten- fabrieken is het percentage, dat klas sieke platen van de totale verkoop uit maken. belangrijk stijgend. Eind Februari van dit jaar telde Belgie 45 honderdjarigen onder wie 3? vrouwen, op ongeveer acht en een half millioen inwoners. In 1900 waren er maar acht. De gehele koninklijke marine van Ceylon is by Grimsby m Engeland ge strand. Zy bestaat uit een 1040 ton metende mynenveger. bemand met 85 koppen De bemanning ts gaan passa gieren. de kapitein geniet van de rust en schrijft een boek. Een 22-jarige Maleise schone, die Zondag nog m het amusementspark te Koedia Loempoer. als danseresje de kost verdiende, brengt thans met de sultan van Prahang da wittebroodsweken door. Zij is zyn vyfde vrouw. /N zijn met gebonden Weekbladen van het Recht zo vertrouwen wekkend gestoffeerde werkkamer, zat mijn vriend de advocaat juist uit te leggen wat eigenlijk üetour- nement de pouvoir is, toen de deur openging en 'net dienstmeisje bin nentrad met de thee Hy onderbrak zijn ti o bi ra onmiddellijk en begon behaaglyk naar haar op te kijken. Zijn voorbeeld volgend, onTging de zin van zijn tedere belangstelling mij al spoedig, u;arat het meisje was, visueel bekeken, allerminst een vol treffer. „Een juweel!", zei de advocaat op zwijmeltoon, toen zij de deur weer achter zich geslolen bad. ,JHoe bedoel je?" vroeg ik op ponerend, triaar h'j veegde mij uit het gesprek met het handgebaar van iemand, die zijn belangstelling voor vrouwelijk schoon af lang by hoepel en looprek od zolder heeft gezet. „Als'dienstmeisje, bedoel ik", ver duidelijkte hij. „Helder, nauwkeurig, attenten koken mweertje Hij klopte illustratie/ op zijn maag era zond weer een zwemmerige blik de wereld in. „Ze ts nog jong", ver volgde hij, „maar thuis heeft ze blyfcbaar een ouderwetse opvatting van plicht geleerd Geweldig! Dat vind je tegenwoordig viet meer. Het jonge geslacht heeft geen toewij ding. Dat. doet, alles alleen maar voor de centen.-.." ,0, het trouwe dienen uit vroeger tijd", zet ifc „Toen werd vit plicht en niet om loon geslaafd, O. schnk- b're mode dezer dagen, rau niemand woe gen wil da ra om wat winst" „Wat praat je ineens boekerig", sprak hij verbaasd. „Ik citeer Shakespeare" antwoord de ik, „Orlando zegt dit in het blu- spel „As you like it" tegen zyn knecht. Omstreeks 1600 scheen het jonge geslacht ook al niet te deu gen. merk je wel?" „Barst", zei hij, „Voor je verdere paraflellen trekt wat ik voor dit meisje doe, zou een zeventiende eeuwse advocaat niet m zijn kop halen. Haar vader heeft name'yk inwoning en de daarbij behorende ruzies. Ze heeft me zyn leed ver teld en vu voer ik een heel moeilijk proces om de oude man van die fast te verlossen. Belangeloos, hoor. Al leen om eens iets terug te doen voor alle goede zorgen, xcaarmee dit meisje mij dagelijks omringt." „Mooi", honoreer de ik. Drie maaraden later kwam ik hem op straat tegen. „En hoe staat het met dat moei lijke inwopingsproces?" vroeg ik. „Gewonnen", zei htj achteloos. „Dan is dat pronkjuweel van je eker wel bïy". veronderstelde ik. „Dat weet ik niet", antwoordde hij. ,/Toen ik die inwoning er uit ge procedeerd had, heeft ze me name lijk de dienst opgezegd. Waarom Nou, ze moest haar pa gaan verzor- 08„. Die Viae nu no DEN HAAG. Het Informatiebu reau van het Nederlandsche Roode Kruis heeft Woensdag de 64ste lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers van de watersnood ge publiceerd NIEUWERKEBK Van Dijke, Marinus, geb. 3.7.3930; Hoogerland, Adnana M, geb 11.9. 1926; Hoogerland. Cornells, geb. 5 5. 1387; Kleemans, Jacob, geb. 7 2.1891; Meijering-Kleemans, "Wilhelmina Jo hanna, geb. 38.11.20, adres: Stoofweg 149a;. Mol Machiel. geb. 9.11.1913; NikerkSies, Neeltje. geb. 12 6.1888; Pcute, Jakoba, geb. 11.33.1933; Peute, Jacobus, geb. 30.12.1934; Peute, Ja cobus J-» geb. 27.9.1905: peute. Pie- ternella, geb 23.11.1936. OUDE TONGE De Boet. Sara Johanna Maria, geb. 23.8.1926; Koert, Adnanus, geb. 13.11. 19.10: Nijsse, Adriana M. M-. geb. 18. 1.1947 DEN HAAG. Het gerechtshof heeft Woensdag de 63-jarige land bouwer F. F. de W. uit Hontenisse veroordeeld tot zes maanden gevan genisstraf met aftrek van voorarrest. De W. had zich schuldig gemaakt aan diefstal tijdens de stormramp :n Fe bruari j.l. Verscheidene goederen, die op zijn erf waren aangespoeld, had hij zich toegeeigend. De procureur-generaal had vernie tiging geeist van het vonnis van de politierechter te Middelburg ze3 maanden gevangenisstraf en bevel tot onmiddellijke gevangenisneming en oplegging van één jaar gevan genisstraf. ■wgv- Het nationale plaatwerk „De Ramp is verschenen in een oplaag van 675 MO exemplaren. De prijs bedraagt ƒ3 50. De Engelse editie kost 3.75, Bijlagen m het Frans en Duits zyn verkrijgbaar voor 0.25. Ook gisteren was het weer <een droge boei in heel Europa Weer nergens een. druppeltje regen Als wij niet voorzich tig zyn staat ons een nieuwe ramp te wachten Talryke bos- en hetdebrartdjea die gisteren voorkwamen waren er reeds de voorboden v—

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2