Zweden heeft gebrek aan brood (Vt Benelux bedreigd door overdrijving van vraagstuk der loonverschillen Castella's nieuweling GELEZEN Wapen-inlevering kostte ex-militair zelf f 2.- Koopvaardijofficieren in Frankrijk in staking AKKERTIl L oorts7.){ MINISTER VAN DE KIEFT IN BRUSSEL: Onze landen wacht grote taak voor Europa's eenwording Eau de Cologne i Een heerlijke frisse Bloemenzeep Kamer wil praten met minister over wapendragers en gewogen T i&v Hu kar. IEDERE vrouw haar schoonheid verhogen! Loonderving - door oproep van Defensie - iverd niet volledig vergoed Vee gestorven door vergiftigd gras Smokkelaar aan de grens gearresteerd Nederland stelt zes landen een tarief-unie voor Reeds een millioen dollar schade Lijst aanvoerder van 88 jaar Men sp* n. bakken zelf Plotseling, hoofdpijn Slachtoffers watersnood 74ste lijst Nederlandse bijdrage voor atoomonderzoek belangrijk hoger Bijna f2.5 miffioen voor dijkherstel op Walcheren Woensdag 6 Mei 1933 3 (Advertentie LM.) BRUSSEL. Ter gelegenheid van de Nederlandse dag op de Jaarbeurs in Brussel heeft de Nederlandse minister van Financiën, de heer J. van de Kieft, hedenmiddag een rede uitgesproken, waarin hy zyn bewondering beeft uitgesproken voor het internationale cachet, dat de organisatoren aan de tentoonstelling hebben weten te geven. „Ik kan U verzekeren," zei de minister, „dat dank zy het prestatievermogen, waarvan de Belgische industrie op deze tentoonstelling zulk een treffende getuigenis aflegt, België de vergelijking met het buitenland glansrijk kan doorstaan. Dit feit verheugt uw Nederlandse vrienden evenzeer als u, want het Is toch zo, dat de prestaties van het ene land een gezonde stimulerende werking uitoefenen op die van het andere," plannen tot eenheid op de proef wor den gesteld en wanneer zij bij de eer ste golf van verzet er tegen worden opgeheven, zal blijken, hoe wrak zij zijn geweest." „Het doel, waarvoor wy staan, Is de coördinatie, respectievelijk con structie ener gezameniiike wel- vaartspolitiek met principiële hand having van het vrije onderlinge ver keer, waarbij de mogelijkheid tot gezamenlijke incidentele oplossing van ernstige moeilijkheden van spe cifieke aard niet behoeft te zijn uit gesloten. Het is een moeilijke taak, de ervaringen hebben dal bewe zen. Maar het is een grootse taak. Want het is vaak gezegd, maar het kan niet genoeg worden herhaald: de positie en de ontwikkeling van. België en Nederland hebben deze landen de kans gegeven een histori- sche rol te vervullen in de vorming Over deze prestatie van de Brus selse Jaarbeurs kan ik mij op recht verheugen. In deze tijd speelt de marktfunctie van de Jaarbeurs een bijzondere rol in het nationale en internationale economische le ven. Ik bon er van overtuigd, dat deze rol in de toekomst nog zal toe nemen. Ik acht het daarom voor de ontwikkeling zowel van de com merciële verhoudingen binnen het gebied van de Benelux als voor die tussen de B e n e 1 u x-landen te zamen en de 'rest van de wereld van belang, dat onze landen be schikken over jaarbeurzen van gro te allure, die op een werkelijk in ternationaal niveau staan", zei de minister. Dat het interne B e n e 1 u x-ver- keer met deze uitmuntende oriën tatiemogelijkheden bijzonder is ge baat, spreekt vanzelf, liet de minis ter uitkomen. De levendige be langstelling van het Nederlandse bedrijfsleven voor de jaarbeurzen in Brussel en die van de Belgische zakenman, voor de Utrechtse beur zen tonen de betekenis van deze exposities voor het handelsverkeer tussen onze landen duidelijk, „Hoe komt het dan", vervolgde de heer v. d. Kieft, „dat by een ongeveer gelijkwaardige economi sche positie en bij een onderling handelsverkeer, dat in ongekende mate tot het wederzijdse welzijn bijdraagt, een heftige woorden strijd is ontbrand, waarbij het loon verschil tussen beide landen als een dodelijk gevaar voor de Benelu x-samenwerking wordt afgeschilderd." „Drie jaar lang heeft men aan het nu eensklaps fataal geachte toon verschil nauwelijks aandacht ge schonken. Integendeel, het verschil in devaluatie-percentage dat er voor een aanzienlijk gedeelte de oor zaak van was, werd beschouwd als een stap, die het monetaire even wicht en daarmee de economische eenmaking der landen zou bevorde ren. „Het is niet mijn bedoeling, het be staan van een loonprobleem in de Benelux te ontkennen. Wèl wil Ik •waarschuwen voor schromelijke overdrijving en pleiten voor een be schouwing van dit vraagstuk op reële basis, met inachtneming van de juiste proportiés." „Wanneer U het mij wilt toestaan, zou ik gaarne nog een ogenblik die per ingaan op de dreiging van het protectionisme, die een der ernstige gevaren is voor de economische inte gratie en daarmee voor de door ons aljen gewenste eenwording van Europa. De landen van Europa zijn er na moeizame pogingen in geslaagd een zekere vrijheid in hun onderlin ge handelsverkeer te bewerkstelli gen. Het is echter typerend voor de kracht van het protectionisme, dat het ondanks het gunstige klimaat van de hoog-conj tinctuur niet mogelijk is gebleken de invoertarie ven in een belangrijke mate omlaag te brengen. Men moet op grond daar van vrezen, dat bij teruggang van de wereldconjunctuur het protectionis me met verdubbelde kracht zal op steken ter bescherming van degenen, die in een minder gunstige positie zijn komen te verkeren dan tijdens de hoogconjunctuur. Dan zal de so liditeit der in deze jaren gemaakte van een toekomstig Europa. De his torie zal hen oordelen naar de wijze, waarop zij dit, kleinhartige of stout moedig, zullen hebben gedaan", be sloot de minister. Van Houtte over Benelux: Economische unie is voorlopig niet te verwezenlijken BRUSSEL. De Belgische mi nister-president Van Houtte, heeft Dinsdag verklaard, dat de economi sche unie van de Benelux-landen voorlopig niet verwezenlijkt kan worden, Van. Houtte gaf het Neder landse loonbeleid de schuld van de moeilijkheden voor een nauwer economisch samengaan, der drie lan den. De Nederlandse lonen noemde hij „de laagste in West-Europa", ter wijl deze in België waarschijnlijk het hoogste zijn". „Zolang er een te groot verschil tussen de productie kosten in Nederland en België blijft bestaan," aldus Van Houtte, „kan de economische unie niet verwezenlijkt worden." Vele Belgische fabrikanten be schuldigen op het ogenblik de Ne derlandse collega's van oneerlijke concurrentie in België en andere markten. De minister herinnerde er echter aan, dat „de douane-unie met Nederland in de periode van 1948 tot 1951 zeer voordelig voor onze exporteurs is geweest". Moede; bli maken l Dat is gauw geztf\d maar ook gauw gedaan. Een flacon heerlijke Boldoot Eau de Cologne in de feestelijke, fleurige verpakking, dat is het ge schenk, waar Moeder altijd zo blii mee is Gééf bet ba imperiale fAdvertentie LM.) .3, DEN HAAG. Naar de commissie van rapporteurs uit de Tweede Ka mer in haar voorlopig verslag over een naturalisatiewetsontwerp mee deelt, hoopt zij met de minister een bespreking te houden omtrent de maatstaven in den vervolge aan te leggen, bij de naturalisatie van dra gers van vijandelijke wapenen, waar bij mede bezien zal moeten worden, of het aannemen van het wetsont werp, houdende voorziening ter weg neming van staatloosheid, ook voor deze groep consequenties met zich brengt. iWEE •uwe delen zyn er versche de bekende ARBO-reeks- uitgave: „De Arbeiderspers, Am sterdam nl. „De gouden kroon van Beleren" van Samuel Goudsmit en Har- iy Martinson's „De weg naar Klock- rike". Goudsmit verhaalt van de Joden vervolgingen ook in ons land in de veertiende eeuw, Zyn roman Ss goed geschreven; tóch maakt hu op ons met vee! indruk. Komt het wellicht, omdat wjJ de gruwelen misdreven aan mensen, toevallig van Joodse afkomst, m onze dagen veel gruwelijker, direc ter ook hebben beleefd? Het is alleman te ver van onze eigen noden, wat Goudsmit beschrijft, dan dat het ons hevig zou kunnen aangrypeR. „De weg naar Klocknke" ervoeren wy als een traag-voortkabbelende vertelling. Zij komt niet uit boven zovele Zweedse romans, die ons vooral vóór de oorlog overspoelden. Goudsrmts boek kost 5.70. dat van Martinson l 7.70, JOURNAAL De uitgeverij W. J. Thleme en Cie te ZtUphen heeft een grote plaat (for maat 100 cm x 70 cm) uitgegeven, waarop de voornaamste Nederlandse zangvogels voorkomen. De plaat, sa mengesteld door dr M. A. IJseling, die ook het bijbehorende toelichtende boek je samenstelde, laat 57 vogels zien, die in kleuren op ware grootte zijn afge beeld. Een zeer welkome uitgave voor natuurvrienden. Zeer instructief voorts voor scholen en by voorbeeld club lokalen van jeugdverenigingen. (Frys 4.SD). Aan het zachte parfum van prille rozen, aangevoerd door een zoele lentewind, aan de fijne tinten van het pas ontloken voorjaar, denkt U, als U kennis maakt met Castella's Bloemenzeep. In vier beschaafde kleuren is deze nieuwe, frisse Bloe menzeep onverpakt in de winkel te verkrijgen voor slechts twintig cent. Nu kan inderdaad iedere vrouw er aantrekkelijk uitzien.nu ligt Castella binnen ieders bereik. Heeft Uw huid een zachte behandeling met een dikke laag overvloedig schuim nodig, dan kiest U Castella Spécial (32 ct). Is Uw huid het best gebaat met de klassieke Castella Schoonheidszeep ook deze kost 32 Ct En als U slechts een klein bedrag wilt besteden, en toch een zeep van wereldnaam gebruiken, dan is er nu voor U de nieuwe Castella Bloemen zeep voor slechts 20 cent! (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT. - Dezer dagen ontving de 27-jarige gewezen-militair U. te Utrecht een oproep van het departement van Defensie. Hem werd bevolen zich op Dinsdag 28 April te melden in de Tapyn-kazeme in Maastricht om zijn wapen en toebehoren in te leveren. De oproep bevatte tevens de aanwijzing, dat L. op het stadhuis van zijn woonplaats een „werkgevers verklaring" af moest halen, die door of namens zün werkgever diende te worden ondertekend en ingevuld en waaruit zou kunnen blijken hoeveel de betrokkene per dag verdiende en hoe groot dus het bedrag was, dat door hem gederfd werd, wanneer hy aan de oproep gevolg gaf. By de oproep bevond zich een militair reisbiljet Utrecht-Maastricht v.v. Voor L. bedroeg de loonderving ongeveer f 10,Maar in de Maastrichtse Tapijn-kazerne werd hem meegedeeld, dat hem slechts een bedrag van f 8,kon worden betaald. Dat L. opmerkte, dat hij dit uitstapje naar Maastricht toch niet voor z ij n plezier had onder nomen hielp weinig, omdat de dienstdoende luitenant en de dienstdoende adjudant-onderoffi cier hem antwoordden, dat zy hun orders hadden en er óók niets aan konden doen. Het gevolg was, dat L. bij deze wapen-mie vering zo ongeveer f2,- uit eigen zak moest bijpassen, on gerekend nog de buskosten in ztjn woonplaats, waar hij tamelijk ver van het station woont. L», was niet de enige, die bij de ze gelegenheid iets dergelijks over- kwam. De wapen-inlevering heeft plaatsgevonden op Maandag, Dins dag en Woensdag jd. en op de dag, dat L. naar Maastricht reis de, moesten zioh nog tal van an dere militairen in de Tapijn- kazerne melden. L. was er getuige van hoe sommigen, die een bedrag van ca. f 8,aan loon derfden, slechts 16,vergoed kregen en hij sprak ook met boerenzoons, die helemaal geen vergoeding ontvin gen, omdat zij op het bedrijf van hun vader werkten. Dat L. zich nog steeds afvraagt, waarom hijzelf een deel van de kosten moet betalen, die aan de wapen-inlevering verbonden zijn, is begrijpelijk. L, vraagt zich bo vendien af, waarom het zo moest zijn, dat hij en ex-rmlitairen uit Amsterdam zich helemaal naar Maastricht moesten begeven, ter wijl jongens uit Tilburg, die men onderweg sprak, naar het Noor den of Westen van het land moes ten gaan. „Waarom" zo vraagt L., „was het niet zó georganiseerd, dat ieder gewezen-militair dicht bij huis zyn wapen diende af tc ge ven? Dan zou het Rijk minder kosten hebben gehad en wij zou den waarschijnlijk niet hebben hoeven bij te passen." De Legervoorhehtmgsdienst tekent hierbij het volgende aan: Besloten is de opkomsten voor Inspectie niet meer te doen plaatsvinden in de ge meenten van inwoning, waar in het bij zonder een deskundige cn doeltreffende wapeninspectie zeer bezwaarlijk is, maar in de garnizoensplaatsen, waar de uit- rustmgsmagazijnen zijn en alle admini stratieve formaliteiten doeltreffender centraal kunnen worden behandeld. De meerdere reis- en vergoedmgskosten worden verantwoord geacht door de noodzaak om niets na te laten, waardoor een eventuele mobilisatie sneller en doel treffender kan verlopen. Wat nu de aan betrokkenen uit te keren vergoeding be treft: men is bij de vaststelling van de regeling uitgegaan van. het beginsel van billijke vergoeding van gederfd loon, met een algemeen plafond van 8.per dag. Voor de vergoeding komen alleen in aan merking diegenen, die door een werk- ge versverklaring loonderving kunnen aantonen. De vaststelling van het bedrag der vergoeding (uiteraard met inachtne ming van het maximum van f 8,per dag) is overigens overgelaten aan de korpscommandanten. OUDENDIJK. De veehouder M. Band heeft een eis tot schadevergoe ding van ongeveer 9000.aanhan gig gemaakt tegen, het hoogheem raadschap Noord-Hollands Noorder kwartier. Hij verloor in de afgelopen winter drie stuks vee, tengevolge van vergiftigd hooi, dat arsenicum bevatte. Het hooi was afkomstig van een stuk dijkgrond, dat B. in huur had van het hoogheemraadschap. Het arsenicum was gebruikt op last van het hoogheemraadschap ter ver delging van onkruid op het wegdek. Frankrijk krijgt off-sliore- contract van 56,7 millioen HEIDELBERG Het Amerikaan se leger in Europa heeft met Frank rijk een contract gesloten ter waar de van 56,7 millioen dollar voor off-shore aankopen, dat betrekking heeft op munitie, voertuigen, wa pens en andere leveranties, zo werd Dinsdag door het Amerikaanse hoofdkwartier bekendgemaakt. VENLO. Vernuftig gecamou fleerd onder stalen platen in de ba gageruimte naast de normale benzi netank, hebben ambtenaren van de douane dezer dagen in een grote crèmekleurige Buick cabriolet, die bij de Keulse Barrière alhier aan een onderzoek werd onderworpen, een met een deksel afgesloten gat ont dekt, waaronder zich een geheime bergplaats bevond. Daarin troffen zij ruim 200 halfponds pakken gebrande koffiebonen aan, Het onderzoek ge schiedde op aanwijzing van de doua nerecherche, die reeds enige tijd ver denking koesterde tegen de bestuur der van deze wagen de ongeveer 30- 5arige zonder werk zijnde chauffeur monteur J. F. H. uit Haarlem, die herhaaldelijk reizen tussen Duitsland en Nederland maakte. Nadat de ge heime bergplaats was ontdekt, werd de koffiesmokkelaar gearresteerd en overgedragen aan de douane-recher chedienst te Amsterdam, die hem Dinsdag voorlopig in vrijheid stelde. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Op het ogenblik dat de Prae-Econotmsche Unie en de Tot-Unie van de Benelux een van de ernstigste m de lange rij van crises doormaakt, heeft de Neder landse regering een uitgewerkt plan- Beijen toegezonden aan de regerin gen van België. Luxemburg, Fran krijk, West-Duitsland en Italië, oro een Europese tarieven-unie tussen deze leden van het „kleine" Europa te verwezenlijken. Voortbouwend op het, door de Nederlandse minister van buiten landse zaken in Rome ter tafel ge brachte ruwe plan, dat bekend is gebleven als het plan-Beijen, heeft de Nederlandse regering thans in een vandaag verzonden nota con crete maatregelen voorgesteld, om binnen een termijn van tien jaren een tarieven-unie te vormen, als basis voor de vorming van een Europese markt. Het zou volgens goedïngeïichte kringen m de bedoeling liggen, de tol-muren tussen de zes landen af te breken m enkele fasen. De Ne derlandse nota zal een der belang rijkste punten vormen op de agenda van de zes ministers van Buiten landse Zaken die op 12 Mei in Pa rijs bijeenkomen. (Adv&rtentie I.MJ PARIJS. Scheepsofficieren der Franse koopvaardijvloot zijn in de nacht van Maandag op Dins dag in staking gegaan, om kracht bij te zetten aan hun eis tot in voering van een veertigurige werk week, inplaats van de 48-urige die thans van kracht is. Bijna alle in Franse havens liggende Franse koopvaarders zijn door deze sta king getroffen. Op de drie groot ste Franse koopvaardijschepen, de „Ile de France", „Liberie" en de „Flandre", wordt als gevolg van de staking niet gewerkt. Reders schatten de schade reeds OP één millioen dollar. Vertegenwoordigers der Franse regering en van de rederijen heb ben er met naduk op gewezen dat de exploitatiekosten dei* Franse koopvaarders bij de thans gelden de acht en veertigurige werkweek gemiddeld reeds dertig tot zestig procent hoger liggen dan in an dere landen. Zij verklaren dat in voering van een veertigurige werkweek voor de Franse officie ren ter koopvaardij concurrentie met buitenlandse scheepvaart maatschappijen onmogelijk zou maken. Op een Maandagavond door ver tegenwoordigers der rederijen en van de scheepsofficieren gehouden bijeenkomst hebben laatstgenoem den een compromisvoorstel aan de reders gedaan. Deze hebben toe gezegd hierop vandaag te zullen antwoorden. Een woordvoerder van het bestuur der Franse re der svereniging heeft Dinsdag ver klaard dat een voortduren der staking „rampzalig" zou zijn. Dit is de Goereër Job Padmos die al 30 jaar zitting heeft in de gemeenteraad van Ouddorp. Zijn kiesvereniging heeft hem weder om gecandideerd, en wel als lijst aanvoerder. Dat pleit voor de kies vereniging, omdat zij de ouderdom eert, m-aar het pleit ook voor Job Padmos, die op z'n 88ste nog zo fris en kwiek is, dat hij de be slommeringen van een Goerees gemeenteraadslidmaatschap weder om op zich durft nemen. ïn zijn jonve jaren was hij een vlasser, vlasboer en repelaar van naam en hij bleef dat tot hij ze ventien zonen en dochteren had: Zijn oudste is 58 en de jongste is 17. Twintig klein- en achterklein kinderen omranken dit respectabel, patriarchaal famihebeeld van de clan Job Padmos. Job is echter meer dan een zorg zaam pater familias hy is ook ouderling en diaken in de oude zin des woords, want iedere middag fietst hij de omstreken van Oud dorp af om zieken, zwakken en troostbehoevenden. te bemoedigen. In zijn weinige vrije tijd werkt hij in zijn mooie eilandse tuin, want bij wil zien wie sterker is: het zoute water dat er van 1 Fe bruari af zo'n kwaad in aanricht te, of zijn eigen immer-aflatende werkijver en zyn betrouwen. De meeste mensen nemen hun otium als ze 65 zijn; Job Padmos had zich dood verveeld, wanneer hij zich hier ooit aan gestoord had. Maar ja, weinigen zijn van zo'n stoere makelij ais hij. Senaat gunt olie in zee aan de kuststaten WASHINGTON De Ameri kaanse Senaat heeft Dinsdag zijn goedkeuring gehecht aan het wets ontwerp, dat de kuststaten het recht van eigendom toekent op olie bronnen in de zeebodem voor hun kusten. (Van onze Scandinavische correspondent) KOPENHAGEN. De situa tie met betrekking tot de sta king in de Zweedse levensmid delenbranche heeft zich nog honderd gram gist krijgt. De regering stelt pogingen in het werk om het gebrek aan levensmid delen te verhelpen door grotere import. Deze wordt echter sterk bemoeilijkt door maatregelen var. de internationale organisatie van Duizend banketbakkerijen zijn arbeiders in de levensmiddelen- eveneens gesloten, terwijj de cafe's branche. De Scandinavische arbei- en restaurants voorlopig nog open ders hebben tegen Maandag in Oslo verscherpt. Thans is er ook 7-yn trachten hun brood zelf te een bijeenkomst belegd, waarop zal nov.flL j bakken. Het grote probleem daar- worden besloten alle export van groot gebrek aan brood, nu alle bij is echter het tekort aan gist. levensmiddelen naar Zweden te bakkerijen, met uitzondering dat allerijl uit Duitsland en En- beletten. Hetzelfde wil de mterna- j - geland wordt geïmporteerd. Men tionale organisatie van arbeiders m van ae coöperaties, nun arbei- houdt er dan ook rekening mee. het levensmiddelen!; edrijf, die ders ontslagen hebben en hun dat gist zal worden gerantsoeneerd, West-Europa, de Verenigde Staten - zodat ieder gezin, dat wil trachten en Zmd-Amerika omvat en w*aar- oeanjr nebben Stilgelegd. zijn bnood zelf te bakken» per week van een Deen voorzitter is. Ex-Gestapo-leiders te Bordeaux veroordeeld BORDEAUX Drie gewezen tGestapo-leïders, de Duitser Hans Luther, voormalig hoofd van de Gestapo te Bordeaux, de Duitser Fried rich Dose en de Oostenrijker Anton Enzelsberger, bijgenaamd „Tony de Bokser", zyn te Bordeaux door een militair gerechtshof tot respectievelijk vijf jaar eenzame opsluiting, zeven jaar dwangarbeid en vier jaar gevangenisstraf ver oordeeld. De veroordeelden was marteling en doden van duizenden Franse burgers ten laste gelegd. Drie andere voormalige SS-ers wer den bij verstek tot gevangenisstraf fen veroordeeld. Dr Winsemius bij Hispano Suiza Nederland DEN HAAG Naar wij verne men is binnenkort de benoeming te verwachten van dr. A. Winsemius tot gedelegeerd lid van de raad van bestuur van Hispano Suiza Neder land. Dr. Winsemius zal. naar men weet, aftreden als directeur-gene raal v.oor de industrialisatie van het ministerie van Economische Zaken. ^Advertentie I.M.) IsehoeH Uwj dog niet te bederven." 3t Is altijd makkelijk bij U tc-hebben, die helpen direct! DEN HAAG. Van het Infor matiebureau van het Nederlandse Rode Kruis ontvingen wy de 74ste lijst van geborgen en geïdentifi ceerde slachtoffers van de waters nood. DEN BOMMEL Verkerke, Dma Jannetje, geb. 24.9.1945 te Den Bommel; Verker ke, Jannetje Dma. geb. 4.7.1952 te Den Bommel; Verkerke-Osseweijer, Wiliempje, geb. 6.5.1923 te Den Bommel: Van der WelleVan Eek, Stoffellna, geb. 1311.1883 te Den Bommel. NIEUWERKERK Sies, Leendert, geb. 14.2.1622 te Nieuwerkerk. NIEUWE TONGE De Jong, Wiliempje Adriaantye, geb. 31.8.1945 te Den Bommel: Looy- Koppenaal, Maria, geb. 25.3.1916 te Nwe Totige; Nagtegaal Joost, geb. 13.9.1929 te Nwe Tonge. STELLENDAM Troost, Klaasje Gerrit, geb. SOifl. 1950 te Stellendam. DEN HAAG. Voor Se out. wikkeling van een kernreactor, die atoomenergie voor industriële doeleinden vrij moet maken, zal Nederland zyn financiële bijdrage tot het Noors-Nederlands kern onderzoek in Kjcller (Noorwegen) verhogen van ruim f 170.000,- tot f 400.000,- per jaar. Een belang rijk deel van deze extra fondsen, zal beschikbaar worden gesteÉd door Nederlandse bedrijven. Een bespreking met vijf geïnteresseer den, Philips, Staatsmijnen, KLM, KEMA en BPM, is juist gehouden; men verwacht dat dit overleg bin nen twee maanden tot resultaat zal leiden. Na afloop van deze besprekin gen is prof. Milatz, voorzitter van de Stichting voor fundamenteel onderzoek der materie (FOM«) naar Noorwegen vertrokken om de van. de zijde der industrie naar voren gebrachte wensen te be spreken. Afgezien van de binnen kort te verhogen financiële by,-* drage levert Nederland voor het onderzoek in Kjeller het benodig de uranium. MIDDELBURG. Het dageSpas bestuur van de polder Walcheren heeft het algemeen bestuur een ere- diet gevraagd van f 2.475.000 voor db noodzakelijke werkzaamheden tot herstel en verbetering van de zeewe ring te Zoutelande, "Westkapello, Domburg, Vrouwenpolder en Viissirt- gen. Op 9 Mei. wanneer in Middel burg de poldervergadering wordt gehouden, zal de beslissing vallen. De werken, zoals die thans ont worpen zyn. omvatten onder meer dyk-uitbreidmg over een grote leng te o.a. te Westkapelle. De J 8-jarige Finse Armi Kuuseia, die uorig jaar tot „Miss Universe", Juffrouw Heelal, werd uitgeroepen is Dinsdag getrouwd met de Philip- pijnse mülionnair Virgilio Hüano, die 25 jaar is. De moeder van de bruid, die per telegram van, het hu- •ehjk op de hoogte was gebracht, Is niet zo erg ingenomen met haar schoonzoon. „Armi had beter een man dichter by huis kunnen zoeken," cei ze. Ze zij Ti er weer, hoor. De eerste echte. Betuwse Meikersen met de on- ralste, njkgevitaminiseerde zonne- .na Een kweker uit Oostorhout bracht ze op de veiling en ze brachten acht eert per stuk op. In de Betuwe verwachten ze een rijke kerscnoogst. In ons dappere Lutjegast is de grote zeevaarder Abel Tasman geboren. Uit dankbaarheid heeft de regering van Tas- mame aan Lu hegast een plaquette aan geboden Zaterdag 16 Alei komen allerlei hoge autoriteiten die plaquette bewon deren. Boer Wemans in Laudermarke. bij Ter Apel, heeft op zijn land een zwerf steen van zes bij dne meter gevonden. Prof. Van Giffen za! onderzoeken waar die zwerver vandaan komt. In Heer Hugo waard voedt een poes, die Juist heeft gejongd, twaalf jonge konijn- tjes op, die bij de geboorte hun moeder Blanc" aanbesteed. De'tunncf'"wordt"lis hebben verloren. kilometer lang. De reis Parys—Rome zal er ICO kilometer korter door worden. Albert Einstein, die zulke moeilyke formules heeft verzonnen, heeft met nog o U dacht dat Marconi in 1895 de radio geleerden een prijs van 1000 dollar had uitgevonden, he? Wy ook Maar m intellectueel avonturte- Rusland vieren ze anriaag Radiodasf, ter as uitgeloofd door een ere van het feit, dat Alexander Popow m 1895 de eerste radio bouwde. In Rome wordt volgende week aanleg van een tunnel onder de Mont gekregen 1 ren". De prijs groot warenhuis. Australische geologen gaan eind De- In Doren a, in Missouri. fs een croot- cemher zoeken naar uranium en andere moeder van 45 jaar bevallen van «ut mineralen ln het Zuidpoolgebied. dneimg. Allemaal meisjes

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2