«H IERV0ETS Lighallen gaan niet weer open B.B.-appèl werd niet onbeantwoord gelaten AliËÏNDA De Belangen55 vierde 80 ste verjaardag KANTTEKENINGEN dat heerlijke gekruide gehakt GROTE AFSLAG PAARDESVIEES Er moeten echter nog steeds aanmeldingen komen van 1400 vrijwilligers Indianen en blanken in de Duivelspas De spaarinlagen stijgen weer Wielrijder maakt een lelijke val F 4000 Verduisterd DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Terugblik in 't verleden ieZègoeOs EEN AANKOMEND VERKOOPSTER OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOPING JONGEN Slagerij ABMA, Slagerij POOT, Slagerij v. d. MEER, FLINKE BESTELJQNGEN P. v.d. VLIES v.h. B. VERKAAEK éh <$g> KOERIERSTERS 2 Dinsdag 12 Mei 1953 Van de 2300 vrijwilligers, die de Bescherming Burgerbevolking in Schie dam nodig heeft, zijn reeds 900 gevonden. Dit deelde burgemeester Peek gisteravond in Musis Sacrum mee tijdens de propaganda-avond, dte daar ten behoeve van de wervingsactie van de B.B. Is gehouden. Van deze 900 vrijwilligers behoren niet xninder dan 500 tot het gemeentelijk apparaat. Kaar wij vernamen, is men op het ogenblik nog in bespreking met de E.H.B.Q. in verband met het voornemen om deze 100 man tellende seml- geneeskundige groep in z'n geheel bij het B-B.-werk in te schakelen. De zeer druk bezochte bijeenkomst in Musis er kon beslist niemand meer bij kon niet worden bijge woond door het hoofd van de Dienst Bescherming Burgerbevolking in Schiedam, de heer J. H. van Veen- Deze werd namelijk plotseling ern stig ziek. Burgemeester Peek kon bem als eerste spreker van deze avond een spoedig herstel toewensen. Zoals bij vorige gelegenheden waar het werk van de B.B. ter sprake kwam, wees de burgemeester ook nu weer op de noodzaak van een goede beschermingsorganisatie in een van de gevaarlijkste gebieden van ons land. dat in een eventuele oorlog o zo kwestbaar zal zijn gelegen. Bij de werving van vrijwilligers heeft men te strijden tegen egoisme en laksheid, aldus mr Peek, Theoretisch is de B.B. zaak gezond, aUeep de nodige mensen ontbreken nog. Met een beroep op de burgerzin en naastenliefde besloot de burge meester zijn inleidend woord. - Ook de heer Th. Nouwens, hoofd van de B.B. in de A-kring Rotterdam, waartoe ook Schiedam en Vlaardin- gen behoren, heeft de noodzaak van een goede BB-organisatie nog eens onderstreept. Hij tzei het zo: „Beter een voorbereiding voor niets dan op op niets voorbereid te zijn". De er varing van 1940, vooral in Rotterdam, moet ons voldoende duidelijk hebben gemaakt. Niemand zal zich. aldus spreker, kunnen excuseren voor 2 Jé uur oefenen per week. In de loop van de avond zijn enkele films, o.a. „De les van Londen" ver toond en gaf de heer Nouwens een toelichting bij lichtbeelden die de opbouw van de B.B. lieten zien. ff ut men moet weten: Apothekers-nachtdienst: F. K. Backer, St. Liduinastr. 5B. Bellen by ongeval: G.G. en G.D. Tumlaan 89. Telefoon 69290. Tentoonstellingen: 30 April15 Mei, Stedelijk Mu seum, Hoogstraat, da. 25 en 810 uur:. Zo. 25 uur; Expo sitie „Kunstenaars helpen". Concert: 13 Mei, Aula Sted. Museum, 8 u; Kath, kring. Optreden van. Paul Niessing, piano. Films: Passage, da. 2, 8 uur: The Quiet man (14 jaar). Monopole, da. 2, 7, 9 uur: De Duivelspas. Bijeenkomsten: 12 Mei. R.K. Volksbond (zaal 6), 8 uur: Testavond voor Vacantie- week-revue, 12 Mei, Lokaal Nwe Maasstraat, 8 uur: Verkiezingsbijeenkomst C3Ï.U. 12 Mei. Gebouw L. des. Heils, Lange Haven, 8 uur: Uitvoering Jeugdmuziekcorps Leger des Heils m.m.v. R'datnse Gitairbn- gade en Schiedams Jeugdzang- koor. 12 Mei. Maison Westhuis. 2.30 u: Siuitingsmiddag Ned. "Ver. v. Huisvrouwen. 13 Mei. School Oude Kerkhof. 8 uur: Aanvang spelleiderscursus Schiedamse Gemeenschap. 15 Mei. Bovenzaal Sted. Museum. 8 uur: Dr. J. A. Nederbragt spreekt over Israël en de Joden. Robert Taylor houdt in ..De Dui velspas" de Amerikaanse vlag hoog als dapper zoon van het oude India nenvolk dat zich teweer durft stel len tegenover de hebzucht van de blanken. Als oorlogsveteraan zien wg hem van Dinsdag t.e.m. Donderdag te rugkeren in het Monopole-theater aan de Hoogstraat. Er wachten hem vele vijanden, die het erop toeleg gen de brave man, die voor z'i recht vecht, de voet dwars te zet ten. Hoeveel slechte blanken er ook tussen mogen zitten, toch wordt ook de andere kant van de medaille ge toond. Een advocate verschijnt om de rechten van de Indiaanse Robert veilig te stellen en ziet. liefde bloeit op. Wellicht terwille van de „ras zuiverheid" laat Hollvwood het »ch- ter niet op een happy end aanko men, waarin we deze twee mensen met elkander verenigd zien. maar sterft de Indiaan de heldendood in het gezicht van de Amerikaanse vlag. Zo hoort het blijkbaar. Opnieuw boekte de Spaarbank Anno 1820 in de afgelopen maand een spaaroverschot. Dit valt temeer op, omdat in de schoonmaakmaand meestal een vermindering der spaarïnleg optreedt. Het spaartegoed steeg in April met ƒ108.458.48 tot 13.651,642,96. verdeeld over 38.591 boekjes. Eind April 1952 was het totaal tegoed 12.641.412,76, zodat dit tegoed in een jaar tijds met niet minder dan een millioen gulden groeide. Het aantal uitgegeven jeugd- boekjes steeg met 21 tot 5.456, waarop 64.525.12 spaargeld stond ingeschreven. Op de scholen en jeugdspaarbanken werd voor een waarde van ƒ2.452,45 aan spaarze- gels verkocht (Apr. 1952: 1.938.50). Het sparen in de bedrijven be droeg ƒ5.841.Via de Afhaald'enst werd ƒ48.775.50 gespaard door 2.606 deelnemers. In omloop zijn 4.154 spaarbusjes. In 511 ledigingen werd ƒ6.426.88 spaargeld geteld. Uitge reikt werden 36 babyboekjes roet een gratis inleg. Van de 869 safeloketten waren eind April 588 verhuurd. Het mag verwondering wekken, dat op ruim 38.000 spaarders met alle loketten verhuurd zijn, terwijl voor de spaarders toch zeer matige tarieven geiden. Hengel aarsactiviteit van het C.N.H.V. Aan de afdeling Schiedam van het Centraal Nederlands Henge laarsver bond is de organisatie op gedragen van een provinciaal^ con cours. dat Zondag 14 Juni zal plaatsvinden in de Schie nabij het z.g. Kruithuis bii Delft. Öe week daarna, op 21 Juni, trekt de hengelsportveremging „Schiedam en Omstreken"' per bus naar Aalsmeer om daar een ben gelwedstrijd te houden. Zaterdag 6 Juni zal er een junior- wedstrijd zijn in Rotterdam, waar wordt gevist in de havens van Van Nelle. Zondag 7 Juni is er een ver enig mgswedstrijd in de Schie. Burgerlijke Stand GEBOREN; Herbert a. d. v. K. v Gcg en C. Brokken; Anna M.. d. v. G. M. v. d. Roer en M. Boran; Ka- rel S., z. van J. J Zwanenburg en M. v d. Vlies; Jacoba A., d. van J van Haasteren en S. Ploojj: Ka- rel H., z. van J- Jetten en J. M. C. Koogje: Josephus W„ z. van J. 3. Knoet "en E, J. M. Hoogenboom; Kareltna W.. d. van D Donker en W. v. d. Berg: Eduardus J. Mz. van J. Singel? en W. J. van Geldre. OVERLEDEN: B Heijdra, 76 j. vr van S. P. van Veen; G. C. Ver- mu nicht. 70 jaar. Na jarenlange werkzaamheid zul len de lighallen van de T.B.C.- bestrijding in het Volkspark op non-actief worden gezet. Zoals dr Hoogendijk vorig jaar bij het ju bileum van zuster Plooy reeds kon vertellen, is het aantal pa- tienten dat hier kuurt zodanig afgenomen dat het voortbestaan van de lighallen niet meer nood zakelijk is. Dit voorjaar zullen ze dus voor het eerst gesloten blij ven. Wat er nu met de gebouwtjes moet gaan gebeuren, staat nog met vast. Het belangrijkste ele ment is wel het recreatiegebouw tje,dat o.a. een keukentje bevat. Wanneer ze ook elders «iet hun, oude bestemming kunnen kerkty pen en het ziet. er niet naar uit dan zouden o.i. enkele polkstuinders geriefelijke zomer huisjes hebben aan de afzonder lijke huisjes. (Advertentie LM.) MET ONGEËVENAARDE GENEESKRACHT De 19-jarige G. A. L. van L., woonachtig in de Korte Singel straat. maakte een lelijke val op de hoek van de Van Swinden- straat en de Oostsingel. Waar schijnlijk is een stukje hout tus sen de spaken van zijn fiets geko men, waardoor L. over zijn stuur schoot en op straat viel, waar hij bleef liggen. De GGGD bracht L. met een hersenschudding naar het G emeentezi ek enhv is. Woensdagmiddag verkeersexamen Het practisch gedeelte van het verkeersexamen voor scholieren zal "Woensdagmiddag worden afgenomen op het Sdisonplem, Er wordt om half twee begonnen. Fietssturen haakten in elkaar Een veertienjarig meisje M. G.t woonachtig aan de Parallelweg, liep gisteren een lichte hersen schudding op. toen zij in de B.K.- Laan nabij de Nieuwe Haven kwam te vallen. Oorzaak van de val was het in elkaar hakc.„ van twee fiets sturen. Twee fietsen ontvreemd Het aantal rijwieldiefstallen wordt de laatste tud beangstigend groot. Maandag waren het weer een da mes- en een jongensfiets, die respec tievelijk van de Zandvlakte en het Rubensplem verdwenen De gedu peerden waren de veertienjarige J- T, en de dertienjarige N. H. Beide keren was geen slot gebruikt. ROTTERDAM De 50-jartge J. G, A. L. is verle den jaar gedurende tien maanden in dienst geweest van een peïte- njenhandel. als vertegenwoordiger. De man kreeg goederen onder zijn berusting, die hij wel verkocht, maar waarvan hg de opbrengt niet afdroeg. Ook inde hij enkele reke ningen en hij besteedde het geld ten eigen bate. De schade, die het bedrijf leed door deze praktijken bedraagt bu elkaar ongeveer vier duizend gulden. L is aangehouden en opgesloten in het politiebureau Oostervantstraat. 2196 De Arabier, die in de spleet is gevallen en er met een paar lelijke schrammen en een ge schaafde arm is afgeko men, heeft in het plaat ijzeren huisje langs ra dio-telefonische weg monsieur Alexander ge waarschuwd, dat zich in de spelonk twee mannen bevinden. Uit het signa lement maakt Alexander op. dat het mr. Morris en Rob moeten zijn en hij begrijpt wel, dat deze een poging zullen doen zijn gevangenen te be vrijden. Snel moeten nu maatregelen worden ge- M nomen: er worden pa- trouilles uitgezonden en de gevangenen, die tot dusver beperkte bewe- i ding op komst is. Achmed heeft zich dus goed zijn. in het kamp heerst grote bedrijvigheid. Er gingsvrijheid in het kamp hadden, moeten in de van zijn opdracht gekweten en ondanks hun be- 1 worden wapens uitgereikt en voor de vrachtauto vrachtauto blijven. Zü weten niet, wat er is ge- narde positie zijn de drie gevangenen toch opge- j xvordt een extra wacht geplaatst, beurd, maar Marga veronderstelt, dat nu de red- 1 wekt. want zij weten nu. dat zij niet meer alleen die afkomstig zijn van het eiland Schouwen-Duiveland, zai het waarschijnlijk wel 1954 worden alvorens zij zullen terugkeren. Wat eerst een tijdelijk on derdak vbor korte tijd was, dreigt een tehuis voor nog vele maanden te worden. Dat schept z'n problemen, die niet mogen worden on derschat. Behalve de aanpassing binnen, zal er een zekere, tot dusverre vaak aanwezige weerstand moeten worden overwonnen teneinde wat meer contact te krygen met de stedelijke gemeenschap. Voor beide gevallen, ligt hier, zo dunkt ons, allsnog een dankbare taak voor het Rode Kruis. Het behoeft geen grote financiële offers tr- vragen, noch zal het corps er in z'n werkzaamheden teveel door worden belast, wanneer men er toe zou kunnen komen eens een kleine organisatie op touw te zetten, die zich inspant om de evacué's, die nog ver plicht »ullen zjj'n voorlopig In Schiedam te vertoeven, van dienst te zijn. Waarom zou bet niet mo gelijk zjjn ook hier te doen, riders blijkbaar in Rode Kruis-verband allang ge beurt? Het kunnen kleine attenties zijn. die iets van het (vaak stille) leed kun nen wegnemen. Wfj zouden 't Rode Kruis willen zeggen: bekijk het eens en doe wat! Schiedam in Scheveningen /~ÏMDAT toe vorige week bij de ontvangst uau de Zuid-Afrikaanse Volks spelers in de aula van het museum notaris AS. H. A. Blaisse ontmoetten en bij hem belangstellend infor meerden naar de stand van iïken by het amateur-ca baret „De Vuurpijl", zaten we Zaterdagavond tamelijk onverwachts in de (oude) Haagse tram. keken naar de nieuwe dito en zetten onze kraag op.'toen by 't Kurhaus in Scheveningen de wind zomaar vanover .zee om onze oren ging loeien In het Kurhaus-cabaret, dat van buiten z'n ury kost baar interieur niet laat blij ken, hebben we een aller- genoegelijkste avond be leeft met nog meer Schie dammers (die we hier zel den of nooit buiten hun dagelijkse werk zien) en nog véél meer Hagenaars, 't Was meer dan aardig, wat die groep toegewijde amateurs daar voor ons op de planken bracht en 't moet gezegd worden, dat de begeleiding in handen van de notaris „onze" nota ris, zouden wé liever wil len zeggen verrassend bleek. 't Cabaret „De Vuurpijl putte de inspiratie voor z'n repertoire uit de rijke ver zameling Nederlandse straat- en volksliedjes. Het hele programma getuigde van de grofe verscheiden heid, die daarin is te vin den. We zagen Pa, Moe en dochter naar het Tolhuis gaan voor een „dagje uit?*, de geschiedenis van moor denaar Jut werd Verhaald, de moord in het Mulder woud kreeg een bijzonder cachet door de medewer king van een sneltekenaar en drie meisjes van het Groningse platteland ver telden van hun ervaring in de grote stad. En mie tons niet daverend enthousiast bij een nummer als dat van het meisje, dat zo bang was voor „die man". Na alles toat we daar aan de Noordzee zagen en hoor den, kan het ons alleen maar verwonderen dat „De Vuurpijl" al achttien jaar kon bestaan zonder dat wij er weet van hadden. Toe vallig was de voorstelling van Zaterdag de eerste, die de oprichter van de groep, de schilder Luc Willink, niet kon meemaken omdat hij vu in Amerika vertoeft. 't Zou beslist niet onver dienstelijk zijn, wanneer ,J)e Vuurpijl" eens naar onze stad werd gehaald. We zouden veel Schiekan- ters het plezier gunnen, dat wij er reeds aan beleefden Daar toch ook Nog even dit terzijde: Wij zijn gewend te klagen over het garderobe-probleem bij toneelavonden en het ge brek aan een geschikte foyer in het Passage-thea ter wanneer daar culturele bijeenkomsten plaats vin den. Na wat wij ir> het Kur haus-cabaret zagen, zullen we over onze plaatselijke grieven voorlopig niet" te veel meer zeggen. De foyer mag daar deze naam nau welijks dragen en in de garderobe verdrongen de meesten van de bijna vier honderd toeschouwers zich na afloop in een gangetje van nauwelijks anderhalve meter breed, aan het eind waarvan zich de balie be vond. En dan te bedenken dat dit straks weer het zo- mer-walhalla van de Ne derlandse cabaretkunst zal zijn Niet meer zó We willen nog iets zeg gen over de herdenking bij het monument m de Plan tage. We zijn er alleng mee verzoend dat het spontane karakter, zoals dit in eer ste opzet bedoeld was een stille tocht waar ieder een aan deelneemt in onze stad verloren is ge gaan. Ook de wijze waarop het nu gebeurd, ongetwij feld iets. indrukwekkender, heeft z'n bekoring en er is dan ook niemand, die er de organisatoren hard om zal vallen dat zij zich niet ge heel houden aan de lande lijke regels in dezen. Wan neer men zich echter heeft vastgelegd op iets meer vertoon, waarbij de opstel ling van de vaandels bij het monument ers de krans- legging centraal worden gesteld, dan dient er toch voor te worden gewaakt dat allen die deze herden king van ver of nabij bij wonen, een vrij uitzicht houden op het monument. In de voorgaande jaren zijn hiermee geen moeilijk heden geweest. Dit jaar bleven om onverklaarbare redenen scholieren en lera ren niet op het trottoir ter zijde van de H.A.V.-Bank staan, maar groepeerden zich direct naast het monu ment. Wellicht waren het enkele honderden, die ech ter voor vele duizenden daarachter het gezicht op het monument verloren de den gaan. Dank van Rode Kruis Het Rode Kruis-bestuur verzoekt ons de dank over te brengen aan allen die tijdens de rampdagen na de watersnood hun dien sten aanboden. Men schrijft ons: „De hulp was over stelpend. Het waren niet alleen de goederen en le vensmiddelen. het waren vooral de vele persoonlijke diensten, zoals het beschik baar stellen i'an ver voer s- gelegenfceid, het belange loos repareren van ge schonken goederen, het sorteren van die goederen, die overstelpend waren. De dank gaat in het bij zonder ook uit naar de po litie, die de kledinginzame- ling zo voortreffelijk orga niseerde, naar de Schie damse Gemeenschap en de talrijke organisaties, welke hun hulp aanboden, naar de velen die assisteerden bij de uitdeling van de kleding." Er ligt een taak te wachten Zo'n brief als die van het Rode Kruis, kan plotseling je gedachten nog eens laten gaan over iets dat voor ons al weer zover achter ons ligt: de watersnood met al z'n ellende. We bekijken misschien belangstellend de foto's die ons zo nu en dan onder de ogen komen en lezen met \va,t meer belangd stelling dan anders de stuk jes in de krant, die betrek king hebben op de zorg voor het herstel van materiële schade, maar daar blijft het dan ook by. Maar rond ons en zelfs in ons midden vertoeven nog velen, voor wie de waters nood nog steeds een tast bare werkelijkheid is. Ver van hun woonplaatsen, waar het water dagelijks eb en vloed aftekent in de huizen en boerderijen, vonden zjj een tehuis. Voor degenen, Kath. Kring gaat ook besluiten Ook het seizoen van de Katholieke Kring loopt ten einde. Woensdagavond geeft Paul Nies sing zijn laatste paedagogisch piano-recital in de aula van het Stede lijk Museum, 21 Mei brengt Het Vrije Toneel in de Pas sage het blijspel ,,'n Eigen huissleutel" en tenslotte zal mevr. Helène Oosthoek Zoetmulder in het Stede lijk Museum voordragen „De Hemelse Twistappel" van Jacq. Schreurs. Deze laatste bijeenkomst wordt gehouden in het kader van 't eeuwfeest van de St. Li- duinakerk aan de Nieuwe Haven. SCHIEDAM In Januari van dit jaar bestond de Vereniging tot Bevordering van de Belangen der Ned. Herv. Kerk al tachtig jaar. Tot een herdenking van dit jubileum Is het eerst Maan dagavond gekomen in „Irene", waar o.a^ tot de aanwezigen behoorden wethouder Th. 3- L, v. d. Berg en het raadslid, de heer A, Sonneveld. Talrijke organisaties, die regelma tig gebruik maken van „Irene", welk gebouw bU de vereniging in •beheer is, waren vertegenwoordigd. Bloemstukken vertolkten de geluk wensen uit brede kring. Ook kwa men veel schriftelijke felicitatie binnen. Voorzitter H. Gotink heeft de ge schiedenis van „De Belangen" nog eens opgehaald. Namen van oprich ters. zoals C. Flooy. W van Zon, dr Laf er ge en J. Verboon, werden ge noemd naast vele andere. Na de opening van het eerste gebouw van „De Belangen" op 25 Januari 1893, sprak hierin als eerste ds. Ulffers uit Rotterdam over het onderiveip „Social istenpoezie. In de Joop van dc jaren beschikte men over vestigingen aan de Korte Haven. Btoprsvest. Grote Markt en Schoolstraat, om in 1931 door aan koop hei pand aan de Nieuwe Ha ven te verwerven Na aanvankelijk moeilijke jaren biedt de exploitatie van „Irene" thans een gunstig beeld Sprekende over het werk van „De Belangen", moest de heer Gotin« constateren dat dit vroeger heel wat veelomvattender was dan thans Trouwens, de naam drukt dit nog voldoende uit. Spreker constateerde een verslapping, waar het innerlijke sterkte betrof. Van alle activiteiten is slechts de exploitatie van het eigen gebouw overgebleven. Na de historische schets van de heer Gotink is nog een feesteliik ge tint programma afgewerkt, waarin o a te genieten viel van voordracht en film. Ook voor the young lady' brengen wij een charmante collectie zomerjaponnen in katoen. bobkn dt loze, impnme en everetaze. slechis f 18.75 Uit onze collectie: Een flatteuze zomerjurk In Engels katoen, wil piqué kraag-garnering, aangeknipte mouwtjes Maten 30 t/m 36 - WIJ VRAGEN voor onze speciaalzaak in baby- en kinderkleding Sollicitaties schriftelijk of mondeling: Fa J A N S E - Hoogstraat 89 - Schiedam Notaris P. Schaberg te Schie dam zal op Vrijdagen. 15 en 22 Mei 1953, telkens v.m. 11 uur, in het Gebouw van de Ned. R.K. Volksbond, Lange Haven 71 te Schiedam, in het openbaar verkopen bij vei ling en afslag: I. Het winkel- en woonhuis, met loods, open grond en erf. te Schiedam aan de Groene- laan 39, kad. sectie M no. 586. groot 1 a. 15 c.a. Verhuurd voor 8.05 p.w. Grondbel. 33-98; Straatbei. 11.91. II. Het winkelhuis met werk plaats en een vrij woonhuis met erf, te Schiedam aan de Nieuwe- Haven 265 en 267, kad. sectie M no 3267, groot 1 a. 26 c.a. Verhuurd no. 265 voor 4 60 p.w., no. 267 voor 5 75 p.w. Grondbel. 63.62; Straatbel, 22 35. Aanv. en betaling 22 Juni 1953. Bezichtiging Dinsdag 12 en Woensdag 13 Mei 1953 van 1012 en van 24 uur. Nadere ml. en toegattgs- bew. tk.v. de Notaris, Tuin- laan 102, Schiedam. GEVRAAGD: ca. J6 jaar ZEEMANS IJZERHANDEL Rroersvest 52 - Schiedam Waar allen naar vragen is van dat beste rund- en varkensvlees. De prijs is alleen Woensdag 1.42 per 500 gr. Het komt uit de Favorietslagerijen. Rubensplein 5, tel. 67808 Broersveld 159, tel, 68327 Hoofdstr. 141, tel. 6718T Coöperatie „D.E.S." Schiedam Gevraagd voor afdeling Banketbakkerij: Leeftijd boven 16 jaar Aanmelden dagelijks: KETHELSTRAAT 10 Gevraagd voor directe indiensttreding NETTE MEISJES leeftijd ca. 16—-17 jaar voor de etiketteer- enpakafde- ling van de N.V. BOGENA, Westvest 33—35, Schie dam. Aanmelden Vrijdagavond 15 Mei van 78 uur Mooie BRAADLAPPEN0.99 per 500 gram 500 gr. GEHAKT en 250 gr. RUNBVET voor 1.10 Sappig PEKELVLEES100 gram 0.25 BOTERHAMWORST en GEKOOKTE WORST 100 gram 0.25 ROOKVLEES 100 gram 0.39 BUITENHAVENWEG 160 Oude dame met dochter ge- eva cueerd) vragen een on- gem, zit- en slaapkam. op de begane grond met gebr. v. keuken. Br. Jacob Catalaan 8, Schiedam. Permanent Wave vr ƒ6 de nieuwste modellen Mai son „Modem", Jac. van Kal- ker. Hoogstraat 53, Schie dam. tel. 69750. Beleefd ver zocht vroegtijdig te bespre ken. Speciaal aanbevolen: onze merken hotelkoffie, kro ningsthee. Kramer de Groot, Schiedam. Dam 2. te lefoon 67617. Giro 85667. Koffie, thee, gebak, sigaren. Geen toegiftartikelen, geen kortingen, maar prima kwa liteiten en zeer scherpe nriizen Kapster, Gevraagd nette leerling en aankomend kap ster. Maison „Modern". Hoogstraat 53, Schiedam, tel. 69750. Grote serie verstelbare Li berty fauteuils in prachtige modellen. Compleet m kus sens va. 37.50. Wilson, Gr. Visserijstraat 80-97-99-101. 4 chique salonfauteuils met riet opzij, prachtige bekle ding. zwaar verend 250 310.—, 380.— Wilson. Gr. Visserijstraat 80-97-99-101. New-White, plastiek muur verf voor plafonds, muren, gangen. In lx sneeuwwit. Alléén echt in bekervernak- king en naam New-White. Alléén-verkoop voor Schie dam: J van Katwyk's verf handel, Broersveld 37. Verf. Jeveka lakverf 2 45; Uilenspiegel lakemail ƒ2.70; Victone-Japanlak 3 20; Jeveka grondverf 1.80; Victorie-grondvprf 2 30, plamuur v.a 1.Valspar, ripolin. teolin blank en m kleuren. Teoflux autolakken alle kleuren in voorraad. „De Verfspecialist". J. van Katwijk, tegenover Passage, Broersveld 37. „Redsun" plasticlak in alle kleuren, hoge glans en sterk voor keukens, badkamers, enz. 4.25 per kilobus. „De Vc1 fspeeialist", to Passage, Broersveld 37.. ABONHEERT U OP OU BLAD

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 1