Sportbijlage De Schiedammer Onrustig Sparta komt tegen Emma slechts tot 2-2 score Het einde in zicht Excelsior maakte vier doelpunten tegen VV'V HBS schoot SVV grof weg (0-4) Burgemeester schittert in hockey-duel Hermes-DYS ontneemt nu ADO laatste kans Donker plukte bloemen in het Westland Xerxes na rust over rompeld Zeven minuten voor het einde ging voorsprong verloren Twee treffers van Cor v, d. Gijp Buitenspel(?) Eerste beslissing: Achilles degradeert Geen prettige dag Rust De kater na het bezoek aan Emma Eindstand evenwel niet 4-0, maar 3-1; ruststand 0-0 Gaaf Schotvaardigheid ontbrak Zwemduel met Hongarije in September Venlo verslaat HHIJC met 3-1 Prachtige marsen van „Boele" Pro Patria in goede vorm RONDE VAN NAALDWIJK Zaterdagvoetbal MFB kampioen Maurits won met 6-3 START Ataundag iff Afei 1933 (Van onze sportredacteur) DORDRECHT, Zondagmiddag. Nog niet geheel ontwaakt uit een angstige droom liet de aanhang van Sparta zich de toe gangsweg van het Gemeente Sportpark afzakken, geen oog hebbend voor het landelijk schoon. De knieën knikten nog hevig, de schrik was ook zo bar groot geweest Gelukkig wist Sparta het driftige Emma op 2—2 te stoppen, maar de voor sprong op Willem II, teer als de eerste voorjaarsbloemen, is nu broos als het fijnste Chinese porceiein. Het was vooral de angst voor een eventuele beschadiging van die tere voorsprong, die aan het spel van Sparta In het bijzonder in de eer ste helft iets onwezenlijks gaf. De afweerbatterü-Terlouw sputterde ve- ïfe malen en het affuit (linkerbeen) werd vaak, vooral by het terugspe len slecht gericht. Onzekerheid drong zich tussen dè linies van de Spartanen en kwieke leden van de familie v. d. Gijp dribbelden en com bineerden lustig door de gaten, soms groot als sluizen. By na even onwezen lijk als het spel van Sparta, was de curve van de score. Het grillige lot bracht sparta, in de tijd van ontred dering een 21 voorsprong, die ver loren ging toen rust in de gelederen was gekomen en niet zonder reden de gedachte werd gekoesterd, dat Sparta de voorsprong zou consoli deren en misschien zelfs zou vergro ten. Als een oase was de gelijkmaker, die gescoord werd in een periode van sterk dalend spelpeil. Janus en Cor v. d. Gijp zorgden voor dit toverstuk. Maar dat was zeven mi nuten voor het einde en daarvoor waren voor Sparta veel angstaanja gende dingen geschied. Cor v <3. Gijp wekte de eerste stuipjes op. Als een schooljongen die zich zijn zevenvachtertje ziet onfut- seld, zo beduusd keek Wenneker toen hij tot de ontdekking kwam, dat de door Terlouw slecht terugge speelde bal aan de voeten van de snelsprinten.de Emroa-middeavoor kleefde. Landman deelde in de ont steltenis en voor hij zijn spieren tot cctie kon roepen sloeg het leer tegen htt net. Doelpunt! Nee geen doel punt Scheidsrechter Karei v. d. Meer had buitenspel geroken. Zijn neus was naar onze mening iets te scherp en ving de lucht van een volgende treffer op. want de ge lijkmaker Sparta had door Boot die kon scoren door een misgreep van doelman Scholtens de leiding genomen had naar ons idee wel 1 (Van onze sportredacteur) De degradatie van Achilles op 'Zondag 17 Met kan worden bijge zet als de eerste beslissing in het vermoeiende en langdurige voet- balcompetitie jaar 195s-53Met eerste schaaphelaas wat somber getinty is dus over de brug en al hoewel verdere beslissingen nog moesten worden uitgesteld, brach ten de uitslagen van dit program ma ons toch dichter bij diverse ontknopingen RCH gaat tenslotte toch wat min der snel op de titel af dan de ver wachting was. Ook nu weer een ge lijk spel. Dit keer tegen Wageningen, dat met deze onbesliste uitslag een record in de eerste kias vestigde door liefst dertien keer gelijk te spelen. Volgende week zal Haarlem toch wel feest vieren. De degradatie geeft in deze afdeling veel meer spanning. Sn eek en NEC stelden zich veilig door overwinningen, op resp. Hera cles en Volewijckers. De laatste club behoort tot de ernstige candidaten voor de onderste plaats. De twee an dere zijn Frisïa, dat het herstel niet volhield en verloor van DOS, en Zwolse Boys, dat eveneens verloor. Hier was EDO de boosdoener. In afdeling B woedt de siag in al zijn hevigheid voort. Voorlopig kwa men Heerenveen en Vitesse het meest gunstig te voorschijn door te winnen van resp. Enschede en 't Gooi. Haar lem en Stormvogels bleven bij. Hier door werd het lot over Achilles defi nitief bezegeld. Be Quick kon de ne derlaag tegen Stormvogels wat min der ernstig opvatten. In C is Willem II weer een puntje dichter bij Soarta gekomen. De Rot terdammers brachten het tegen Em ma niet verder dan een gelijk spel, terwijl de Tilburgers. niet zonder moeite, met 31 van Brabantia won nen, Andere belangrijke uitslagen in deze afdeling waren de overwinning van HBS op SW en de nederlaag van Theoïe" tegen BW. Alleen een wonder zou Theole nog kunnen red den. Datzelfde geldt voor de andere Tielse club, TEC. Maurits sloeg n.l. Xerxes met nogal grove cijfers (6-3) en ook REC bracht het tot een zege. Voor TEC was niet veel kans om tot succes te komen. Immers, Eindhoven is in een spannend duel met zijn stad genoot PSV gewikkeld en won met 30. D5V won eveneens. Noad werd met 20 geslagen. ADO werd zo goed als uitgeschakeld door het plot seling op volle toeren draaiende Her- mes-DVS. iets met buitenspel te maken, 't Was goed dat het zo ging en geen van de partijen had nu ietg te mopperen. Sparta zeker niet. Kort daarvoor ketste de bal door Freek v. d. Gijp met het hoofd ingeslagen, op de staander af. Een doelpunt van Benningshof kon geen genade vinden, omdat hij doel man Scholtens te fors bad aange vallen. Voor Wim Landman was het be paald geen prettige dag. Even na de gelijkmaker weifelde de verdediging weer en nu kwam Freek v. d. Gijp alleen voor hem te staan. Snel uit lopend kon hij het scherp gerichte schot tot hoekschop slaan. Om Spar ta niet geheel ontmoedigd de rust in te laten gaan boden de gezamenlijke Dordtse verdedigers een kans tot een tweede doelpunt. Die kans werd door doorbijter Tony van Ede met de rechterschoen aangegrepen. Het vrij slappe schot, dat volgde, rolde in een nJet afgeschermd doel, door doelman Scholtens verlaten om een sterk klimmende voorzet van Van Male te grijpen. Hij deed dit echter te zwak en moest het leer loslaten. Daarna ontstond de verwarring, met als gevolg de tweede treffer voor Sparta. De onrust in het Sparta-kamp was in de tweede helft voor een groot deel verdwenen De defensie werkte op volle kracht en de middenlinie kon tot de verovering van het mid denveld overgaan. In de voorhoede liepen de zaken minder gesmeerd. Van het zo gevaarlijke vleugelspel tussen Benningshof en Van Éde kwam niet veel terecht, doordat de rechtsbinnen zijn passes te slecht af gaf. Toch kwamen er nog enkele ge vaarlijke aanvallen tot stand, waarbij Boot met het hoofd twee keer goed de bal in de richting van het Emma- doel sloeg. Het spel van de Dordte- naren, gebaseerd op te korte combi naties, brokkelde lelijk af en droeg niet zo veel gevaar meer in zich. ROTTERDAM, ZondagWat precies de bedoelingen van bonds- tramer Jaap v. d. Leek zijn geweest hij zat vanmiddag op de Excel- siortribune kunnen we slechts gissen. Ver-gissen doen we ons be slist niet, wanneer we vaststellen, dat v. d. Leek het niet best heeft getroffen. Evenmin als dc spelersdie hij eens kwam gadeslaan. Dan denken we niet alleen aan internationaal Jan Klaassens, maar nog meer aan Aaaje Bak, die trots ons zijn uitnodiging voor Nederland-B voor de ontmoeting Dinsdagavond tegen Middlesbrough kon tonen en nog twee of drie voorwaartsen. In die voorhoede klopie het vanmiddag met zo bijzonder, voor rust helemaal niet, Slechts zelden zag men de van die linie zo bekende flitsende aanvallen, nu eens via de vleugels en dan weer met doorschuif-ballen in het mid den. Wanneer men dan nog eens tot een aanval kwam, ontbrak de juiste (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, Zondag. - HBS mocht van groot geluk spreken, dat het SVV in zo'n lankmoedige stemming aantrof. Althans voor de rust. Toen speelde de Schiedamse achterhoede zonder enige overgave. Na de her vatting ging het beter met Steenber gen en zijn mannen, doch toen had den de Hagenaars hun slag reeds ge slagen, En het tweede geluk, dat HBS in de schoot werd geworpen, was het falen van de 5W-voorhoe- de, waarin enkele debutanten mee- huppelden, die voor hun optreden nauwelijks een voldoende konden halen. Dat neemt toch ook weer niet weg, dat bij de gevaarlijke ballen, die zij in de richting van het Haagse doel zonden, de nieuwe HBS-goalie Kau7- bach zeer betrouwbaar bleek en kc 1- nc-lijk zijn zinnen er op had gezet, zich niet te laten verlakken. Dat is hem bijzonder wel gelukt, zij het met medewerking van de volledige Haag se achterhoede, die zeer hecht was. De kraaienvoorhoede blies deze keer niet4 de kraaienmars, maar floot er rustig op los. Reeds na zeven minu ten kon de 1 op het score-bord worden gebracht door een doelpunt van v. d. Vegt, ontstaan uit een straf schop, omdat rechtsachter Steenber gen beslist onnodig binnen het be ruchte gebied de bal met de hand had gespeeld. Ondanks de technische superiori teit bleek SVV niet in staat te zijn het HBS erg lastig te maken. Vooral de voorhoede toonde met Meidam en Wink enkele zwakke plekken. En omdat Köneman en Dries ook niet bijzonder op dreef waren, moest het gevaar van linksbuiten Van. Geel ko men. Deze hardwei-kende jongeman schiep zich talrijke kansen, dié ech ter door onbesuisdheid te niet wer den gedaan. HBS deed het beter. Na een goed half uur kogelde Langelaan de derde kegel op het bord en toen ondanks de fanatieke Schiedamse aanvallen in de tweede helft deze Langelaan er nog 0—4 van maakte, was de aardigheid er af... richting aan het schot. VW, pro fiterend van het windvoordeel in de eerste helft, kon zijn veldoverwicht niet in de score tot uitdrukking brengen. Dit had twee redenen: zijn aanval was te week en de Excelsior- verdediging stak in prima vorm, met doel verdediger De Hertog en de lange linksachter Lagerwaard als uitblinkers. Na rust waren de rollen omge keerd. Aanvankelijk hield de ver dediging van VW nog stand. Nadat een ver schot van Braams door het houtwerk was gekeerd, kieeg de thuisclub juist buiten het straf schopgebied een vrije trap toegewe zen. Dorr plaatste deze laag voor doel, waar Bak klaar stond om te scoren, 10. In de 25e minuut had Braams met een hard schot succes, 2—0. De strijd werd toen wat forser, naar onze smaak voor deze ontmoe ting, waar geen enkel belang meer op het spel stond, zelfs wat te hard. Scheidsrechter Krens leidde streng en met grote beslistheid. Onverwachts werd de stand 21. Bij een ongevaarlijk uitziende VVV- aanval kopte Lagerwaard de bal achter de niets vermoedende, ver bouwereerde De Hertog. Toch zat er geen perspectief meer in voor WV. Om aan alle onzekerheid over de uitslag een einde te maken, maakte Excelsior er vlug 31 van. Nol Braams liep hard door op een verre pass: hij was te snel voor de VW-verdediging en plaatste zijn tweede treffer m deze wedstrijd. Daarom was de charge van Uien Terlouw. zeven minuten voor het einde bij een vrij onschuldige aan val van Emma volkomen onbegrij pelijk, Aan de zestienmeterlijn wierp hij het volle lichaam op de bal, die voor de voeten van Wim v. d. Gijp lag. Hij viel daarmee bal en speler met de handen aan. Vrije trap. Practisch geheel Sparta en Emma stelden zich Op voor het doel van Landman. Weinig kans dus op een gaaf doelpunt. Toch volgde dit. Uiterst geraffineerd liet Janus v. d. GUp de bal op het hoofd van broer Cor dalen. Diens kopstoot was per fect. Sparta kon die gelijke stand niet meer veranderen. Integendeel, het moest die met grote inspanning verdedigen. B leijerheide-Feijeno ord 1—0 (Van onze correspondent) BLEIJERHEIDE, Zondag. Twee gelijkwaardige ploegen hebben 2 x 3 kwartier op rustige manier een goede partij combinatievoetbal ge speeld. waarin slechts één element ontbrak om de match in zijn geheel aantrekkelijk te maken, ni. de schotvaardigheid. Want gerekend naar de positieve kansen bad het scoringsbord minstens 5 maal in werking moeten treden voor de thuisclub, terwijl de Rotterdammers, hoe voortreffelijk combinerend ook. niet eens aan bod kwamen om hun schutterscapaciteiten te tonen. De beide verdedigingen waren de bes te linies. Vooral de Feijenoord- achterhoede kreeg heel wat werk te verzetten. Het was vooral Ker- kum, die de snelle Bleijerheide- aanvallen, die talrijker waren dan de attaques der Rotterdammers, maar minder gevaarlijk, voortdu rend wist te pareren. Voor de rust moest doelman Zondervan reeds herhaaldelijk in het geweer komen voor harde schoten van Rutten en Hanneman. In de 2e helft werd v. d. Hoek wegens een blessure vervangen door Mijnsbergen, die direct meer vaart in de Feijenoord-aanvalslinie bracht. In de 20e minuut scoorde de thuisclub een doelpunt, dat te recht wegens buitenspel werd ge annuleerd. Drie minuten voor het einde tenslotte wist Rumpen, na een goed opgezette aanval, uit een voorzet van Hanneman met een hoog schot doelman Zondervan voor de enige maal te passeren. DEN HAAG, De landenwed- strijd zwemmen tussen Hongarije en Nederland gaat definitief door. De zwembonden van heide landen zijn overeengekomen om de ontmoeting op 19 en 20 September te Boedapest te houden. Het programma omvat, zowel voor heren als dames, de Olympische nummers, met uitzondering van het torenspringen. Verder wordt een of ficiële waterpolowedstrijd tussen Hongarije en Nederland gespeeld. Hoe groot de Nederlandse ploeg zal zijn, kan thans nog niet worden vastgesteld, maar men moet er reke ning mee houden, dat het team uit ruim 30 dames en heren zal bestaan. DEN BOSCH De rugby landen- wedstrijd tussen Nederland en Bel gië in het Stadion van Den Bosch gespeeld, eindigde in een 8—3 over winning voor Nederland. (Van onze hockeymedewerker) Venlo heeft wei heel dankbaar de kans gegrepen, gelaten door HHIJC, dat vorige week immers 1 punt ver speelde tegen DKS. Zou n.l. Ven lo kans zien de eerste van de beide ontmoetingen tegen HHIJC te win nen, dan kon men zeggen dat de landstitel bijna practisch voor het grijpen lag voor de Limburgers. Welnu, Venlo hééft deze eerste tita nenstrijd gewonnen, gisteren in Ven lo zelf, ter. aanschouwe van ongeveer 4.000 toeschouwers. Voor rust reéds namen Derckx c.s. de leiding door een schot van Piet Nefkens uit een lange corner en na de thee werd deze 10 stand zelfs tot 3—0 opgevoerd. Eerst was het Collins, die indirect, doch wederom uit een lange hoekslag Ha velaar wist te passeren en later bezegelde Willy Nefkens het lot van de Hagenaars door met een hard schot na kort in dividueel spel de derde treffer te produceren. 10 Minuten voor het einde maakte Bromberg op keurige wijze, van links en met reversed stick er 31 van. Door een niet ge heel goede opstelling van de Venlose keeper was dit doelpunt onhoudbaar geworden. Deze Venlose zege is verdiend. HHIJC had door het niet meespelen van Kruize en Boerstra blijkbaar een te grote aderlating ondergaan en hoe wel de Haagse voorhoede zeker ge vaarlijker was dan de niet bijzonder op dreef zijnde Venlose aanvalslinie, dit baatte weinig, want daar stond juist het sterkste deel van Venlo: da verdediging met Derckx aan het hoofd. Onze internationaal heeft daar zeer veel goed werk gedaan, mis schien wel met de gedachte dat dit het laatste was wat hij voor zijn ver eniging nog kon doen, nu hij met ingang van 1 Juni e.k. het burge meesterschap van Heinekenszand, een gemeente in de nabijheid van Goes met ruim 2 000 zielen, op zich zal gaan nemen. Dan zal hij het hoc keyen er wel aan moeten geven: een grote slag èn voor Venlo èn voor ons nationaal team. Derckx, die officier is bij de Koninklijke Luchtmacht, woonde de laatste tijd reeds in Ber- gen-op-Zoom. Terugkomend op de wedstrijd men vergeve onze escapade in de eerste helft wogen de partijen tegen elkaar op, later werd Venlo getuige dc productiviteit, iets gevaarlijker, waarop HHIJC telaat reageerde. Wanneer DKS met Pinksteren de bei de wedstrijden van Venlo zou verlie zen, gaat het landskampioenschap reeds naar Venlo. Deze Enschedese ploeg is echter een vreemde tegen stander, want na het uitstekende re sultaat tegen HHIJC. verloor het gis teren met 10 van Meppel, Voor de promotie-degradatie eer ste klasse-overgangsklasse speelden gisteren nog Be Fair en SCHC tegen elkaar. Om de situatie wat ingewik kelder te maken kwam hier een ge lijkspel uit de bus: 11, zodat een beslissing in eerste instantie moet komen uit de returnmatch tussen de ze ploegen. Intussen zou het protest van Laren tegen de automatische degradatie naar de Overgangsklasse de afgelopen week nog in de Raad van Beroep van de KNHB worden behandeld. Men weet dat Laren op grond van een ongunstiger doelpun- tengemiddelde de degradatie kreeg „toebedeeld." Het lijkt ons niet be paald kies om, vóór een uitspraak ten deze bekend is gemaakt, toch reeds Be Fair—SCHC vast te stellen. Hef moment, waarop Sparta door Boot zijn eerste doelpunt maakt. Vln.r.: Van Ede (Sp), Baas en v. d. Starre (Emma). Benningshof (Sp.) en doelman Scholten van Emma. De grote vlucht, die de beoefening van de wandelsport de laatste jaren in de plaatsen, gelegen aan de Noord, heeft genomen, heeft Zaterdag zijn bekroning gevonden in de door de wandelsport ver eniging „Boele" georganiseerde wandel- marsen. Een aantal van 1349 wandelaais ver schenen aan de start. Afstand 12 km, 463 deelnemers w.o. 15 groepen: 1. DKT (Knmpen a. d. IJs- sel: 2 DJT (Bolnes). Afstand 20 km, 447 deelnemers, w.o. 20 groepen: 1. Steeds Voorwaarts (Bol nes): 2. Vriendenkring (Ridderkerk). Afstand 30 km, 339 deelnemers, w.o. 16 groepen: Militairen: 1. Mil va. Den Haag: 2. Technische Troepen Kromhout Kazerne Utrecht. Semi-militairen. Aan» moedigmgsprjjs: Rode Kruis, Schiedam. Bedryfsgroep: 1. Vuljk I iCapelJe a.d, TJsseD; 2. Vuyk II (Capelle a.d. IJss«l)j 3. Motorenfabrlek ..Bolnes" (Bolnes). (Van onze coi-respondent) DEN HAAG, Zondag. Aan de kampioenskansen van ADO, zover die dan nog bestonden, is Zondag op dramatische wijze een einde geko men. Dramatisch was het, omdat de Hagenaars reeds ua 15 minuten een voorsprong namen en daarna de Schiedammers steeds meer in de verdediging drukten. Vooral na de rust werd hoofdzakelijk op de Her mes-helft gespeeld. Maar zoals dat reeds zo dikwyls is gebleken, zulks houdt gevaren in. Zo ook thans. Tien minuten voor tijd een onnozele trap van rechtsbui ten Joop Heyster naar zijn linksbin nen. Spil Jans achter hem aan, Kok uit zijn doel, maar de HDVS-er slaagde er in de bal ia het verlaten doel te plaatsen (1—1). Het zou ech ter nog erger worden. Even later pikte linksachter Osterholt, die in de voorhoede opdook, de bal op, drib belde even en schoot hard in (12). Er viel een diepe stilte op de vol gepakte tribunes. ADO ging met al le beschikbare krachten naar voren, maar Her mes trok alle gelederen voor doe] samen zodat er geen door komen meer aan was. Lex Janse maakte zelfs haast nog een derde doelpunt, toen hii Kok omspeelde en schoot. Rosmalen redde op de lijn. Het doelpunt van ADO was uit een hoekschop ontstaan, genomen door Clavan. Van der Zandt schoot op doel en Jansen werkte de bal langs de doelman en de vallende Os terholt. De beide verdedigingen hebben het grootste woord gehad. Vooral de Schiedamse doelman. Van Diest. was een groot struikelblok op de weg naar groter succes voor de Hage naars. Voor nisi bleef de V.V.V.-verdediging de Excelsior-aanval de baas. Op de foto zien we, dat het ook Henk Schouten niet gelukt door te breken. De gisteren door Pro Patria geor- iseerde trial meets hadden veel te in van de vrij scherpe wind. ardoor werden geen grootse pres taties verricht. Pro Patria-leden sta in een goede vorm: niet minder 16 van de 25 programma-num- 1 werden door één van zijn leden gewonnen. De uitslag was: Dames: 1. GAC, Hilversum 125 pnt., 2 Victoria, Rotterdam 82 pnt. en 3. Sportief, Leiden 66 pnt. Heren: 1. Pro Patria, Rotterdam 3 212 pnt,, 2. Hollandia, Leiden 167% pnt. en 3. GAC, Hilversum 137% pnt. (Van onze wielerroedewerker) NAALDWIJK, Zaterdag. - De Amsterdammer Ab Donker sloeg in <1$ Ronde van Naaldwijk twee vliegen in een klap. In de sprint versloeg hij Van Steenselen en v. d. Putten, waardoor hij behalve winnaar van deze goed geslaagde Ronde, tevens leider werd in het „Het Rotterdamsch Fa- rool-Haagsch Dasblad" criterium. „Westland Wil Vooruit" de actieve dubbelde. Het waren Ab*Donker, de wielerclub van het Westland, had Westlanders v. d. Knaap en G. v. een prachtig veld deelnemers bijeen, Veldhoven, de gebrs. Versluis, v. d. waaruit na ongeveer 35 km zich een Putten en v. Steenselen. Van der kopgroep van zeven renners los- Knaap en F. Versluis namen met de- maakte, die ondanks de heftige te- ze voorsprong nog geen genoegen en genstand het gehele veld een ronde ontliepen opnieuw het peloton. Zij zagen dit peloton reeds in de rug, toen de man met de hamer hen ge zelschap kwam houden. Eerst v. d. Knaap en daarna Versluis bogen het hoofd en vielen terug op het peloton, waaruit inmiddels Donker, v. Steen selen en v. d. Putten waren wegge lopen. Zij waren in gezelschap van. Van Sas, Van Amen en Adri v. cL Voort, die echter een ronde achter stand hadden en dus geen gevaar voor hen opleverden. De overige vier koplopers konden niet meer genoeg macht bijeengaren om deze punch te weerstaan en kwamen niet meer voor de zege in aanmerking. Zij wer den zelfs nog bedreigd door Bos en De Vos, die samen reeds rondenlang een heftige strijd voerden om ook een winstronde te behalen. De voorafgaande nieuwelingen wed strijd werd een overwinning voor de Hagenaar Hamelink, die even over de helft in gezelschap van Stolk de groep z'n hielden had laten zien. Amateurs. 100 km m 2.41.13 (gem, snelheid 37 300 km). 1. A. Donker (Am» sterdam), 2. A. van Steenselen (West maas). 3. A. v, d. Putten (Den Haag), 4. op 30 sec. A. v. d. Knaap (Poeldijk), 5. G. Veldhoven f Poeldok}, G. F. Ver sluis (Waddinxveenl, 7. P. Versluis (Waddinxveen), 8 W, Bos (Greup), 9. H. de Vos (Den Haag), 10. op 1 ronde: J. van Sas (Den Haag). Nieuwelingen. 40 km in 1.07,05: 1. C. Hamelmk (Den Haag), 2 J, Stolk (Zwyndrecht), 3 J. Knegt (Rotterdam), 4 A. Teysc (Amsterdam), 5. A. Lach» terop (Amsterdam). Het Rotterdamsch Parool-Ha agsch Dagbladcriterium Stand na de derde wedstrijd: 1. Donker (Amsterdam) 16 p. 2. Kuitwaard en De Groot 10 p. 4 L. Stevens en Bravenboer 9 p. 6 W. Ver hoeven en C. Paymans 6 p. 8. H. Stevens en v. d. Elshout 7 p 10. De Jong 6 p. Het zija nog slechts restantjes die door de Zaterdagvoetballers worden opgeruimd. In de 4e klas van de KNVB legde SHO er nog eens de na druk op, dat het kampioenschap in afd. C bij de Oud-Beyerlanders in juiste handen is. Met dubbele cijfers (101) moest Unicum er aan gelo ven. In de afdeling Rotterdam viel in de le klas de beslissing voor de boven ste plaats. Slechts twee wedstrijden, vonden plaats, n 1 WORMelissant 0—1 en DVOZBVH 4—3. Het resultaat van laatstgenoemde wedstrijd bezorgde MFB, dat zelf niet speelde, het kampioenschap. Twee beenbreuken in vijf minuten in één wedstriid GRONINGEN. De noordelijke derde klasse voetbalwedstrijd Rolder Boys—Sta moest Zondag na 5 minu ten worden gestaakt In deze korte periode moesten twee spelers van Sta het veld verlaten wegens ernstige blessures. Al na drie minuten scheurde Smit een scheenbeen. Kort een Maurits heeft de weinig talrijke be zoekers slechts een. kwartiertje laten zien, dat het serieus het eerste klas seschap moest verdedigen. Dat was het eerste kwartier van de tweede helft, toen de Xerxesverdediging on dersteboven werd gespeeld, en de in de eerste driekwartier opgelopen achterstand niet alleen werd ingelo pen, maar zelfs in een flinke voor sprong werd omgezet. Voordien was het een vrij povere vertoning, waarin Xerxes zonder gro te inspanning een veilig schijnende voorsprong had genomen. De wedstrijd begon veelbelovend, want Maurits was direct actief en nam reeds binnen vijf minuten de leiding door een goed doelpunt van Kleintjes, Daarmee hadden de Lim burgers echter voorlopig blijkbaar hun kruit verschoten, want geleide lijk nam Xerxes het initiatief over en het was Middeldorp, die na 20 minu ten de partijen op gelijke voet bracht. Nog geen minuut later had de thuis club zelfs de leiding overgenomen door toedoen van Everse, die alleen de verdediging passeerde en nog ge bruik kon maken van een fout van doelman Mol, die de bal uitlopend wilde oppakken, inplaats van weg te trappen, Everse was ook de maker van het derde en laatste doelpunt van Xerxeszijde door een voorzet van Kentie keurig in te koppen. De thee had bij de gasten blijkbaar een zeer nuttig effect gehad, want de bal was nauwelijks aan het rollen ge bracht of midvoor Jansen liet de Xerxes verdediging zijn hielen zien en passeerde Mühring kansloos. De linkervleugel van Maurits. met de jeugdige Houben aan het hoofd be gon zich te roeren, en het was door toedoen van deze speler, dat Jansen na acht minuten in de gelegenheid werd gesteld, de partijen, op gelijke voet te brengen. Terugkomend van de aftrap omspeelde Houben op han dige manier Visser, plaatste de bal naar Jansen en die bedacht zich geen moment en kogelde de knikker voor de vierde maal tussen de palen. Nog was Maurits niet tevreden, want weer twee minuten later was het Houben zelf, die de gehele ontred derde verdediging van de thuisclub passeerde en het vijfde doelpunt op zijn naam bracht. Dc aardigheid was er toen volko men af. vooral toen tenslotte Visser een schot van Nelisse nog met de handen op de dr ellijn stopte en Muy- ris uit de toegestane strafschop de voorsprong van Maurits tot 63 op- j daarop brak zijn clubgenoot Bos voerde. been.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2