u Proef op de som Wï HET ROTTEBDAMSCH PAROOL Schiedam gaat voort op de weg, welke in 1952 werd ingeslagen Winst voor PvdA en de VVD en r PvdA wint zetels, die CHU en CPN verliezen KIEZERS UITSPRAAK Communisten lijden een zware nederlaag Moord op meisje na 16 jaar opgehelderd Kabinetscrisis in Israel opgeschort Nog een poging tot vernietiging vonnis der Rosenbergs Zo stemde Schiedam 1 Zo stemde Rotterdam Zo stemde Vlaardingen 1 Ontvijanrliug van NSB-er Woudenberg afgewezen Russische bewering over „spionnen" tegengesproken Rotterdammer, voor ander delict in arrest, bekent dader te zijn r DOORBRAAK WAS GEEN BEVLIEGING Stand Rampenfonds nu f 114.3 mïllioen 13e Jaargang, no. 122 Red. en Adm. Lange Haven VA, Schiedam. TeL 69300 -• Abonn.prijs: per weet 0,47, per kwartaal 6,03, losse nummers 0,10. Opgericht door de Stichting „Het Parool". DE SCHIEDAMMER Donderdag 28 Mei 1953 Uitgave N.V. Do Nieuwe Pers - Postgiro 398644 - Bankier» Amsterdamsche Bank te Rotterdam - Directeur: B. de Vries - Hoofdredacteur! Sj. van der Schaaf Duizenden Nederlanders hebben gisteren overal in het land hun stem uitgebracht voor de verkiezing van de gemeenteraden. Ook onze minister^president, drW. Drees volbracht zijn.plicht. Geduldig wachtte hij gisteren op zijn beurt om in de Beeklaan te Den Haag zjjn stem uit te brengen. Kunt U raden op welke partij? SCHIEDAM. Bu het overzien van de resultaten van de gemeente raadsverkiezing- in Schiedam valt het op, hoezeer het plaatselijke beeld van deze stemming overeenkomt met hetgeen ïn de meeste plaatsen van ons land tot uiting kwam: een bevestiging van de doorbraak, die vorig jaar bU de Tweede Kamer-verkiezing voor de Partij van de Arbeid tot zo'n opmerkelijke winst voerde. Niet alle Katholieke stemmen, die vorig jaar naar de partij van Drees gingen, heeft men echter kunnen behouden. Voor de KVP zal het een hele opluchting zijn geweest, dat men tenminste nog Iets boven het aantal van vorig jaar plus de toen met een eigen lijst uit komende Welteriancn is gebleven. De CPN Is nog verder teruggedrongen en hield niet genoeg stemmen over om de tweede zetel- in de Raad te be houden. imiafliiiiiiiiiiiim JERUZALEM De Israëlische premier David Ben Hoerion heeft er voorlopig van afgezien, het ontslag van zijn. kabinet in te dienen. Dp een bestuursvergadering van de sociaal-democratische Mapai partij is hij tot de overtuiging gekomen, dat verder overleg tussen, de par tijen noodzakelijk is voordat hij zijn mandaat aan de president terug geeft. De premier heeft Woensdag in het parlement meegedeeld, te hopen, dat hij er in zal slagen opnieuw een coalitie-kabinet te vormen op brede basis, hetgeen hij voor Israel in deze moeilijke dagen van het hoogste belang noemde. Hij doelde hiermee op de span ning aan de grens met Jordanië. Er zijn berichten, ontvangen over een treffen tussen Jordaanse en Israëli sche troepen in .de - heuvels bij He bron, 35 km ten Zuiden van Jeru zalem. Volgens een bericht uit Tel Aviv, is e e n Israëlische militair ge sneuveld en een andere gewond. NEW YORK Mr, Bloch, dé ver dediger van het wegéns 'atoomspion- nage ter dood veroordeelde echt paar Rosenberg, heeft Woensdag bij- het federale gerechtshof een ver zoek ingediend om het doodvonnis te vernietigen. Bloch betoogt, dat de doodstraffen onwettig zijn en dat de maximum straf krachtens de wet niet meer dan 20 jaar gevangenis straf kan zijn. De verdediger vroeg om uitstel van executie in afwach ting van een beslissing van het. hof. van cassatie. Opperrechter Vin son heeft dit verzoek van de - hand gewezen. BERLIJN Woensdag is het re cordaantal van ruim 4.600 vluchte lingen uit de Sowjet-zorie naar West-Berlijn bereikt. Onder de vluchtelingen waren 700 boerenge zinnen. Deze massale 'uittocht schijnt verband te houden met de in de Sowjet-zone verspreide geruchten, dat de Westelijke sectoren van Berlijn volkomen geïsoleerd zullen worden, stembureaux Met een winst van twee zetels, die het totaal nu op veertien heeft ge bracht, zal de Partij van de Arbeid zeker tevreden zijn. Na de verkiezin gen voor de Tweede Kamer, die on der voor deze' partij wel bijzonder gunstige omstandigheden plaatsvon den, zalmen wel op een dertiende, maar zeker niet op nog een volgende zetel hebben.' gerekend. Natuurlijk is het uitermate moei lijk. zo niet te zeggen riskant, aan de hand van een overzicht van de stembureaux-aantallcn te gaan medi teren over het. wisselen van de stem men. Toch lijkt bet ons vrij aan vaardbaar dat het.grootste deel van de voormalige C.P.N.-kiezers in het vaarwater van de Partij van de Arbeid is terechtgekomen, terwijl een deel van de Katholieke steun aan Drees de naam van wethouder Sabel niet als zo'n binding heeft gevoeld en weer in de schoot van de K.Y.P. te rugkeerde. Opmerkelijk ïs hét dat de Katholie ken als volksgroep in Schiedam een zo sterke binding bezitten, dat niet. alleen de splijtzwam van de K.N.P. buiten de deur kon worden gehouden, maar dat men ook kans heeft gezien velen hun wandeling met de Partij van de Arbeid te doen opgeven. De C.H.U. heeft zich in de verkie zingsstrijd een van de rumoerigste partijen getoond onder leiding van de nieuwe wethouder, lijstaanvoerder Th. J. L. v. .d.. Berg. Hoewel er nog heel wat stemmen door werden ver worven, konden deze toch niet het aantal zetels van 1949 doen handha ven. Van. September af zal de C.H.IT. het met vier raadsleden moeten doen, eenselfde aantalals de A.R. partij kon behouden met veel minder stem men. Ook deze party steeg vergele ken bij wat vorig jaar tijdens "de Kamerverkiezing werd behaald, maar bleef juist nog onder het aantal van 1949. Ook in Schiedam deed tje V.V.D. mee aan de stijging, die eigenlijk een lichte daling was als we het overzicht van 1952 bekijken. Het blijft zo bij twee zetels. Bijzondere aandacht verdient het opmerkelijke verlies dat de C.P.N. ook al een landelijk gebeuren moest incasseren. Vorig 'jaar :had men zich nog aardig weten te hand haven op het niveau van 1949,-maar gisteren is dat anders geworden. Er bleven slechts 1861 over van de 2349 stemmen, die men in 1952 nog ver zamelde. Het wordt dus één zetel in de nieuwe, gemeenteraad,, die per 1 September in functie treedt. *De C.P.N.-cijfers nog eens wat nauw keuriger bekijkende, komen we tot de ontdekking, dat er ,toch 'ook nog zijn geweest, waar winst werd geboekt. Door de ligging in de siad kan worden geconsta teerd. dat het hier naar alle waar schijnlijkheid stemmen betreft, die tengevolge van de stakingsaffaire bij Wilton-F'ijenoord waarvan heel wat werknemers in het Westen van de stad wonen, werden verworven. De vrees van velen in aanmerking ger.omcn, betekent deze winst echter niet zo bar veel. Steunpunten van de C.P.N., zoals het Oosten en Noord-Oosten van de stad en niet te vergeten de oude binnenstad, gaven heel wat slechte re cijfers te zien. Krijgen we tenslotte het Geref. Politiek Verbond, dat zelf blijkbaar geen enkele illusie koesterde omtrent de verwerving van een raadszetel men wilde alleen „getuigen" maar toch nog wat meer stemmen van de .confessionele groeperingen wist af te troggelen dan in 1952. Zullen er dus straks enkele ver schuivingen plaatsvinden, die alleen voor Partij van de Arbeid, C'.H.U. en C.P.N, direct merkbaar worden, toch gaat er meer veranderen dan dit alleen. Immers, wie nog-(of weer?) waarde hecht aan het onderscheid tussen confessionele en niet-confes- sionele partijen, zal ontdekken, dat de verhouding in dit opzicht steeds meer gespannen wordt. Telden de zgn. rechtse partijen sinds 1949 nog negentien tegen,zestien zetels, dit is nu alweer veranderd. Met de V.V.D. (2), de C;P.N. (1). en de Partij van de Arbeid (14) tellen we zeventien zetels van de „linke" groepering te genover achttien zetels van de con fessionele partijen. Partij Stommen Percentage Zetels 1949 Nu 1949 Nu 1949 Nu PvdA 12.192 15.295 38.5 38.3 12 14 KVP 9.930 10.512 27.2- 26.4 10 10 CHU 5.25S 4.842 14.4 12.1 5 AR 4.128 4.121 11.3 10.3 4' 2.173 2-759 6.0 6.9 2.378 1.861 6.5 4.7 1 Ger. Pol. Verbond 525 Anderen 388 Totalen 36.442 39.915 100 100 35 35 (Van een onzer redacteuren) BU de gisteren in ons land gehouden gemeenteraadsverkiezingen zijn hét vooral de PyiÏAén 'da 'WD geweest, die winst.hebben geboekt. De verliezers-zijn de CPN-eri hoewel in veel minder, steï.ke fle KVP. Tn 73 gemeenten met een inwonertal, dat boven de 2Ö.OOO"Hgt, be zette de PvdA in 1949 571 raadszetels. Thans houdt zjj In deze gemeenten samen 656 zetels hezet. Een vooruitgang dus van 85 zetels. Het aantal raadszetels van de WD in deze gemeenten bedroeg in 1949 158. Het Is thans tot 170 gestegen, een winst van 12 zetels. In de zelfde plaatsen ver loor de KVP ln totaal 21 zetels, waardoor zjj hier baar totale zetelaantal zag teruglopen van 579 tot 558. Bü dit alles moet men bedenken, óók. tenopzichte van__de_parle- Partij Perce itage Zetels 1949 Nu 1949 Nu 1949 Nu PvdA 133.823 167.111 39.0 44.7 19 21 KVP 58.843 56.117 15.7 15.0 AR 41.156 41.287 12.0 Uil 5 CPN 40.393 31.008 11.8 S.3 5 WD 35.330 40.952 10.3 u CHU 26.779 27.65)9 7.9 <•4 1.444 2.337 0.4 SGP 6.410 7.172 1.9 Anderen 3.834 1-0 Totalen 342-012 873.633 100 100 45 45 Partij Stem 1949 tmen Nu Percentage 1949 Nu Ze 1949 iels Nu PvdA 8.368 10.952 37.0 39.7- 11 13 CHU 5.242 5.835 23-2 21.1 7 7 AR 3.290 3.847 14.6 13.9 4 o KVP 3.266 2.885 10.0 10.5 3 8 SGP 1.149 1.132 5.1- 4.1 1 1 WD 1.387 2.022 6.1 7.3 1 Ger. Pol. Verbond 198 250 0.9 0.9 CPN 698 6S6 3.1 Totalen 22.598 27.609 100 100 27 31 Elders in dit blad vindt de lezer gedetailleerde resultaten van deze en voorgaande verkiezingen dat door de stijging van het Inwo nertal het totale aantal raadszetels in deze 73 gemeenten is toegenomen vap 1947 in '49 tot 2005. Een omstan digheid, die de groei van de PvdA en de WD iets kleiner, de terug gang van de KVP daarentegen iets groter doet zijn, dan het op het eer ste gezicht schijnt. Opvallend groot is in deze 73 grotere plaatsen de achteruitgang der Communisten. Bezetten zij er in 1949 nog 120 raadszetels, thahs is dat aantal tot 82 geslonken, zodat men globaal zeggen kan, dat zij in de- belangrijkste plaatsen een derde van hun aanhang zagen afvallen sinds de t raadsverkiezingen van 1949. Wat de Protestants Christelijke par tijen betreft: ;het aantal Anti-Revo- lutionnaire raadszetels daalde hier van 222 op 213. dat der Christelijk Historische Unie van 226 op 220. De Katholiek Nationale Partij van de heer Weitér, die in 1949 in' deze 73 gemeenten géén raadszetel bezet hield, telt er. nu 11. Het Gerefor meerd Politiek Verbond wist de drie zetels, die het hier in -1949 be zat tot 8 uit te breidennen de Staat kundig Gereformeerde Partij hand haafde haar 23 raadszetels, die ze ook in '49 had veroverd. Percentages Let men niet op het aantal raads zetels, maar op de percentages der op de diverse partijen uitgebrachte stemmen, dan krijgt men de ge legenheid de thans gehouden raads verkiezingen te vergelijken mét de Kamerverkiezingen van 'het vorige jaar. Het beeld, dat uit die verge lijking tevoorschijn treedt is .dit. dat de groei, die zowel de PvdA als de WD het vorige jaar lieten zien, zich verder heeft voortgezet en dat de achteruitgang van de Commu nisten niet alleen te constateren valt ten opzichte van de raadsver- mentsverkiezingen van 1952. Ook de. Anti-Revolutïonnairen zijn terugge lopen sinds de Kamerverkiezingen. 'Maar de CHU en de KVP zijn vér- geleken 'bij het vorige 'jaar vooruit gegaan. Beide partijen vertonen een licht herstel, al behaalden zij in de 73 grotere gemeenten" dan ook niet het percentage van .1949. En. wat voor deze 73 gemeenten boven de 20.000 inwoners geldt, dat geldt ten naastenbij eveneens voor het gehele land. Het Zuiden In het Zuiden, waar bij de Ka merverkiezingen van 1952 de „door braak" buitengewoon opvallend aan de dag trad,' heeft de PvdA in di verse gemeenten raadszetels gewon nen. In Maastricht is haar fractie van 6 tot 11 man toegenomen, ïn Weert, waar de PvdA tot dusver geen raadszetel had. heeft 2ij er thans een verworven. Voorts won zij één raadszetel in Nijmegen (van 8 op 9), één in Roosendaal (van 2 op 3) en één in Breda (van 8 op 9). In een aantal plaatsen heeft de PvdA de absolute meerderheid in de raad. Hiertoe behoren o.a. Leeu warden (18 van de 35), Zutfen (10 van de 19) Ammerstol (4 van de 7) en Den Helder (15 van de'27). Belangwekkend, is !de. uitslag in Gorinchem. waar de PvdA" twee ze tels -verloor, maar waar de mee dingende Onafhankelijke Socialisti sche Partij tegen veler verwachting in, drie zetelsverwierf, zodat het aantal socialistische stemmen er toenam. Opvallend is, dat ook de WD er een zete] bij inschoot, zo dat de conclusie geoorloofd -lijkt, dat de PvdA één zetel won van de WD, maar er drie moest afstaan aan de concurrerende socialistische partij. De Vrijz. Democratische Bond, die in; vier gemeenten, te weten Den Haag. Schoonhoven. Alkmaar ïdaarderadeel Grouw) aan de gens een zetel gewonnen. .In Finsterwoide, de Oóst-Gro- ningse gemeente, die sinds énkele jaren nietoneer door de raad wordt bestuurd, omdat decommunistische meerderheid' daarin haar practisch onbestuurbaar maakte; hebben .deze raadsverkiezingen géén' ingrijpen de veranderingen gebracht. De PvdA won: een zetel ten koste van Gemeentebelangen,^ maar het, aan tal Communisten'in de raad, dat „zes bedroeg^-.- is zes--gebleven. De hoop vam de Communisten, winst ;te boeken in.-de plaats, waar zij in de verkiezingscampagne veel ener gie hebben verbruikt, is dus niet in vervulling gegaan. Ommelanden"-conflict Oppositie wijzigt standpunt niét GRONINGEN Ondanks de uit spraken in kort geding door de pre sident van de arrondissementsrecht bank inzake het „Ommelanden"- conflict, wenst de oppositie haar standpunt niet te wijzigen.-Zij heeft thans handtekeningen verzameld van vele leden en wil zo trachten het bestuur 'te dwingen een alge mene ledenvergadering uit te schrij ven. Op deze ledenvergadering zal dan aan de orde komen het ontslag van de twee oude bestuursleden, de heren J. Akkerman en J. T. Wier ringa, alsmede de vier oude com missarissen. (Eigen berichtgeving) DEN HAAG De Raad van Rechtsherstel heeft dé afwijzende beschikking van het Beheersinsti tuut bètreffende de ontvjjandingvan de heer H; J, Woudenberg bekrach tigd. De heer Woudenberg, de NSB- leider van de door de Duitsers tij dens de bezetting gelijkgeschakel de vakbeweging, had in Januari van dit jaar een verzoek tot ontvijan- drag bij. de afdeling rechtspraak van de Raad van Rechtsherstel in gediend. Revisie van- dit vonnis is alleen nog mogelijk, indien de heer Woudenberg binnen drie. maanden na. de. uitspraak met nieuwe-feiten zou komen, waarvan- hij zóu: kunnen aantonen, dat ze htm invloed op het vonnis nog niet hebben, doen gel den. WASHINGTON Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Woensdag de bewering van de Sowjet-Unie betreffende de vier ter dood veroordeelde spionnen tegen gesproken, Een woordvoerder van het ministerie zeide, dat het be richt „te fantastisch" was om ander; commentaar op te leveren „dan dat het weer een voorbeeld is van de valse beschuldigingen die van tijd tot tijd door de communisten wor den geuit om hun eigen volk te misleiden". De Russische mededeling omtrent Amerikaanse „spionnage-' scholen" in Zuid-Duitsland is door het Amerikaanse hoofdkwartier als' onjuist bestempeld. kiezingen van vier jaar terug, maar verkiezingen deelnam, heeft bekend waren gewor- braak", de Christelijk- den. Historische fractielei- „Ook in vergelijking der H. w; Tilanus, met de verkiezingen in gaf "ons als zijn com- 1952 ziet het er naar. mentaar: „De uitslag uit of we over het'ge- van deze verkiezingen hele land vooruitgang maakt de sterke in- zullen boeken. En voor druk, dat-de verande- Nederlandse verhou- ringen in het politieke dingen mogen we beeld van Nederland, eigenlijk we] van een die zich in 1952 héb- sterke verschuiving ben voltrokken, een spreken", zei dr Drees. vrij definitief karakter r__ „Wij voelen ons door hebben. De thans ge- DÏt~zei ons de minis- deze verkiezingen mo- dane uitspraak van het ter-president - dr W. reel gesterkt en ik kan volk bevestigt min of Drees Woensdag- niet anders zeggen, meer de verhoudingen avond in het Volksge- dan dat deze uitslagen zoals die toen werden bouw in Den Haag, ons nieuw vertrouwen uitgedrukt en men zou nadat de uitslagen van hebben geschonken", kunnen zeggen, dat Amsterdam. Den Haag zo besloot hij. ons volk voor geruime. en de meestegrote Een van de tegen- tijdzijn keuze heèft plaatsen in ons land standers van de „door- bepaald." (Van één onzer redacteuren) DEN HAAG „De ze verkiezingen wijzen uit, dat de grote voor uitgang. dié de R. v. cL A. bij de verkiezingen voor de Tweede Ka mer in 1952 behaalde, geen bevlieging van het Nederlandse volk is geweest; het zat dieper bü de mensen". ROTTERDAM Door de' beken tenis van dé dader van een bijna zes tien jaar geleden, gepleegde moord op een meisje van zeven jaar, fs een mysterie opgehelderd, dat destijds in Rotterdam-Zuid grote ontsteltenis heeft veroorzaakt. Op 15 October 1937 kwam Lijntje Huizer, die na schooltijd ïn.de om geving van haar ouderlijk Huis had gespeeld, niet thuis. Nadat van Haar vermissing aangifte was 'gedaan, heeft de politie alles in het. werk-ge steld oro het kind of haar stoffelijk overschot op te sporen. Zij stond echter tegenover een raadsel, dat.pas dezer dagen werd opgelost, toén een arr.estant bekende, de moordenaar van het meisje te zijn. Een dezer dagen bereikten de-po litie mededelingen omtrent de gedra gingen van de 43-jarige A. J. H..W., wonende in Rotterdam-Zuid, .die leidden tot het vermoeden van .een kortgeleden begaan misdrijf. "Gèdü- rende het onderzoek deden zich"bij zonderheden voor, die voor de onder zoekende ambtenaren aanleiding vormden tegen betrokkene verden king op te vatten mot betrekking tot de zaak Lijntje Huizer. Nadat de ver dachte op Dinsdag jJ. was aangehou- DEN HAAG Sedert de vorige opgavw is door het Nationaal Ram penfonds weer honderdduizend gul-! den ontvangen. Het totaalbedrag is daardoor gestegen tot f 114.3 xnil- Hoen. - dén', 'maar aanvankelijk ontkende, werd de verdenking sterker. Ten slotte-bekende hij zijn daad, waarvan Lijntje Huizer- in 1937 het slachtoffer moet zijn geworden. Het daarna in gestelde onderzoek deed de politie onder de vloer van een pand in de Gerststraat, waar verdachte destijds woónde. begraven overblijfselen vin den, waarvan mag worden veronder steld, dat zij van het verdwenen meisje afkomstig zijn. A. J.H. W. zal voor het thans door hem begane feit ter beschikking van de justitie wor den gesteld. HET heeft na de Kamerverkfa- zingen van vorig jaar, die zo'n verrassend succes betekenden voor de doorbraakgedachte, niet ont broken aan commentaren waaritr werd gepoogd, deze strekking te ont kennen. Gemakkelijk -was dat niet. Want wanneer men (oi. ten onrechte); er van uitging, dat de winst van V.V.D., die kennelijk berustte op con servatief verzet tegen de belastingpo- Iitiek, niet:uit confessionele kringen, afkomstig was, hoezeer moest dan do vooruitgang van de P. v. d. A. worden toegeschreven aan de vrijmaking van Kooms-Katbolieke en Rechtzinnig. Protestantse kiezers uit het politiek» milieu, waarin zij traditioneel thuis hoorden! Jawel, werd hiertegen aan gevoerd, maar deze verkiezingera waren Drees-ver kiezingen. Zeer:veel eenvoudige mensen, die niets van het socialisme moesten hebben en onder normale omstandigheden de confes sionele partijen wel waren trouwge- bleven, hadden ditmaal op emotioneïo gronden hun stem uitgebracht op da man, wiens naam nu eenmaal wag verbonden met de Noodwet-Ouder domsvoorziening. Dat gebeurde maar eenmaaldat kwam niet meer. Wij behoorden tot degenen, dis meenden te mogen aannemen, dat liier processen van verdere strekking gaande waren; wij hebben altijd ge steld, dat zowel V.V.D. als P. v. d. A. hun winst mede dankten aan de deser tic vooral in de K.V.P. en de A.R.P. van degenen, die hun oude partijen hetzij te progressief, hetzij te weinig progressief achtten. De raadsverkiezingen van gisteren konden daarom min of meer worden beschouwd ais de proef op de sonu Welnu, het resultaat van deze proef is naar onze mening niet voor tweeërlei uitleg vatbaar. Ditmaal, bij het plaat selijk karakter van de stemming, ont brak het element van de onweerstaan bare lijsttrekker. Toch verloren K.V.P. en A.R.P. vergeleken bij de raadsverkiezingen in 1949, en ook de C.H.U. kon zich aan een kleine terug gang niet onttrekken. Het verlies van de AJx.P. is zelfs zeer aanzienlijk; dat van de K.V.P. .is minder groot, maar het is niettemin onontkenbaar. Nu kan. men van deze kant wel op nieuw trachten,dóór allerlei rédend ringen aan de enig mogelijke conclu sie te ontkomen, maar het is niet dui delijk, waartoe deze struisvogelpoli tiek nog moet dienen. De feiten spro ken een te duidelijke taal. ALS de Kamerverkiezingen er vorig jaar niet waren geweest, had de uitslag van de verkie zingen van gisteren opzienbarend kun nen heten. Thans was men min of meer voorbereid. .Niettemin moeten de verschuivingen toch wel indruk maken. Zowel het totaalbeeld als de gemakkelijker te bekijken uitslagen in de grote steden spreken een over tuigende en veelzeggende taal. Neem Amsterdam, neem Rotterdam, neem Den Haag, neem Utrecht, neem een. hele reeks van uitslagen in de pro vincie-hoofdsteden, de strekking is overal en onveranderd dezelfde: be langrijke vooruitgang van de P. v. 4. A., vooruitgang ook van de V.V.D. en achteruitgang van de confessionel» partijen. In K.VJVkringen zal men er mis schien de aandacht op vestigen, dat, vergeleken bij de Kamerverkiezingen;, meer van herstel dan van verlies sprake is; maar die vergelijking deugt toch niet helemaal en het feit blijft, dat het totale aantal raads zetels van de K.V.P. een alleszins dui delijke daling vertoont. Het is niet uitgesloten, dat de ter gelegenheid van de Kromstaf-feesten van de kant van het Episcopaat geoefende aan drang; de eenheid te versterken, enige gevolgen beeft gehad; vastgesteld moet echter worden dat de partij van Welter in de gemeenten, waar zij met een lijst uitkwam, niet slecht heeft; geboerd en voorts, dat de versnippe ring in het Zuiden er niet door onge daan is gemaakt zomin als de winst van de P. v. d. A. er ook daar door is gestuit. IJ hadden het nog niet over de C.P.N. Dat de P. v. d. A. ook profijt heeft getrokken het verlies van deze partij, kan (Zie verder pag. 3) Iets minder koud Weersverwachting, medegedeeld door het KNMI te De Bilt, gel dig van Donderdag avond tot Vrijdag avond. •Half tot zwaar be wolkt' maar tot het einde van de middag overwegend droog weer. Vrij krachtige lot matige wind. krimpend van Noord n'aar West. Iets min der koud. 29, Mei Zon op 4.2!) uur HE® WEER VAN VANMORGEN 7 OTIK Station Max.tem p. NeersL Weer Wind m/s Gisteren ln24u. Helsinki Zvf. bew. W. 6 12 C S mn Stockholm Onbew. N. 6 12 0 Oslo Half bew. Z.Z.O.2 15 0 Kopenhagen Licht bew. N.4 13 0.1 Amsterdam Geh. bew. N.N.W. 7 15 0.3 Edinburgh Z\v, bew. Windstil 18 0.1 Londen Licht bew. N. 5 18 0,3 Luxemburg Zw. bew. N.4 14 14 Parijs Onbew. N. 6 20 7 Bordeaux Onbew. N.W. 3 26 0,5 6 Grenoble Hegenbui N.N.W. 6 25 Nice Geh. bew. Windstil 25 0 Genèva Zw, bew, N.W. 6 26 7 Zurich Hegenbul N.N.O.8 24 IA Locarno 20 0 Berlijn Half bew. N.W. 6 15 2 Frankfort Zw. bew. N.N.W. 4 18 13 Miinchen Regen N.N.0.4 22 20 Wenen Geh. bew. N.W. 4 25 1 Innsbruck Regen Windstil 24 S

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 1