Afsluiting zeegaten van belang voor landbouw in groot gebied Kans voor industrie de eilanden m Franse kabinetscrisis in ernstig stadium op Deense kiezers keuren de nieuwe grondwet goed GELEZEN—, Geen afdoende verklaring voor vergaan van „Toos" Engelse ministersdochter huwt Afrikaans stamhoofd Voorts..-\ Voorlopige hechtenis mag niet worden misbruikt DIRECTEUR CULTUURTECHNISCHE DIENST: Nieuwe Bloemenzeep wint veler harten! Dertienjarige prinses Margrethe nu als troonopvolgster aanvaard Commodore J. j. Moïi 25 jaar bij KLM en gewogen Koningin Elizabeth ontvangt Malik in audiëntie Moedige Mendes-France nu door president Auriol aangezocht Zuid-Beveland kreeg vee uit Friesland Parijs vraagt uitstel van betaling aan Banque de France RUTRAÜEX geneest transpirerende voeten Disciplinaire straf voor ambtenaar O.M. %éÊr"A'- Vrijdag 29 Mei 1953 3 "UTRECHT. - Dr ïr F. P. Mesu, directeur van de Cultuurtechnische Dienst, heeft Donderdagmiddag de planologische wijzigingen uiteengezet, die het gevolg zullen zijn van een eventuele afsluiting der zeegaten. Hij deed dit in een lezing voor het Nederlands Instituut voor Volkshuisvesting en Stedenbouw, gehouden in het Gebouw voor K. en W. te Utrecht, In te- gestelling tot dc Minister van Waterstaat is ir Mesu er niet zeker van of afsluiting van de Nieuwe Waterweg onder geen voorwaarde in aanmerking kou kunnen komen. Een onderzoek door de door de minister ingestelde „Delta-commissie" verdient z.i. aanbeveling. „Voor afsluiting van de overige zeegaten komen m aanmerking het Haringvliet, het Brouwershavensche Gat en de Oosterschelde", aldus spreker. „De Delta-commissie zal onderzoeken of en zo ja waar af sluiting dezer gaten technisch mo gelijk geacht moet worden. Ver wacht mag worden dat er verschil lende mogelijkheden zullen zyn, meer of minder Oostwaarts of Westwaarts. Naarmate de afsluitin gen meer Oostwaarts zullen ge schieden zullen de planologische wijzigingen minder belangrijk zyn". De heer Mesu ging in zyn verdere betoog in op de meest Westelijke afsluitingen, en zei o.m. dat hier door een 2oetwaterboezem gevormd zou worden ter grootte van rond 70,000 hectaren. Na inpoldering van de daarvoor in aanmerking komen de gebieden zou een wateropper vlakte overblijven van rond 50 a 60,000 hectaren. „Deze spaarboezem zou niet alleen van betekenis zijn voor de landbouw in het ramp gebied, maar ook voor West- en Midden-Noord-Brabant en eventueel zelfs voor Zuid-Holland. Wanneer het mogelijk zou 2ijn het spaar bekken in het voorjaar zo hoog (Advertentie IM.) Het is geen kunst om duur te zijn, neen een kunst is het om artikelen aan te bieden waarvan de kwaliteit boven elke twijfel verheven is, maar voor een prijs waar het voordeel duimendik op ligt Zo'n artikel is een dubbele actetas en dan een originele tuigleren actetas met behalve twee voorzakken en een riem twee ruime vakken. Want over tuigleer valt niet te twisten, origineel blank tuigleer, zó sterk en zó solide dat er 10 jaar garantie op gegeven wordt, werkelijk, beter bestaat er niet. En is het soms geen fabrieks- offer, deze dubbele acte- tassen nu te verkopen (al is het tijdelijk) niet voor f 23.90 maar voor nog geen zestien gulden? Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze dubbele actetassen, gekocht in een partij uit de productie van duizenden stuks van puur in de kleur gelooid leer, voor Postorders ander rembours WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tel. 23180 op te zetten dat daaraan in de zomer een schijf water van een meter dikte zou kunnen worden onttrokken, dan zou de economische waarde van dit bekken kunnen worden gesteld op 300 360 mil- lioen gulden". ,.De ontwikkeling van de Zuid- Hollandse en Zeeuwse eilanden is achtergebleven mede ten. ge volge van het ontbreken van be hoorlijke verbindingen te land. De afsluitdammen zullen gelegenheid geven voor vaste verkeersverbin dingen, nodig om de eilanden aan trekkingskracht te geven voor de vestiging van industrie. Het verkeer te water zal zeer grote wijzigingen ondergaan. By een afgesloten boezem met een vrijwel constant boezempeil zou het laden en lossen ononderbroken voortgang kunnen vinden en zou 't varen op de nu beruchte stromen gemakkelijker en minder riskant zyn. Grote perspectieven van na tionale en zelfs internationale be tekenis zouden zich hier openen, wanneer het mogelijk zou zijn de met deze boezem in verbinding zijnde kanalen hetzelfde peil te ge ven 'als de boezem," aldus spreker, doelende op het Kanaal door Zuid Beveland, het Kanaal door Wal cheren en het Voornse Kanaal. Gunstige perspectieven opent af sluiting van de zeegaten ook voor de. recreatiemogelijkheden, de griend- en rietcultuur en de zand winning. Voor de visserij zal ze echter grote moeilijkheden mee brengen. Terwijl men op Schou- ligt in het Krammeren zandlichaam tussen wen en Duiveland nog spuit schip na schip deze dijk en een land- in ar stelt om vele grote vol met zand, dat naar waarts aangelegde stroomgaten te dichten, de plaatsen gevaren perskade opspuite'n. In is op het buureiland wordt, waar men met een dikke straal gulpt Goeree-Overflakkee de aanleg van Flak- water en zand, opge- kee's nieuwe dijken is zogen door de Anoy, tussen de kadenAr beiders zorgen er met Het verst gevorderd is brede planken voor, men bij de Hoek van dot de water-zandstraal StJacob, aan de Zuid- geen kwaad kan doen aan de kadeji en dat het zand zo goed en hoog en zo breed opge- snel mogelijk bezinkt spoten, dat er op som- op de juiste plaatsen, mige pioafsen meer ligt tussen dan hier era daar aan Half October moet de Oude het strand van Oud- dijk klaar zijn. Voor Tonge, bij de Hoek van dorp, dat op 1 Februari het zover is, moet er St. Jacobtussen Oude ook zo danig gehavend nog heel wat gebeu- en Nieuwe Tongebij werd. ren. Zo zal binnenkort Bij de Hoek groeit o.a, ook een bitumen- de nieuwe dijk. De of asfaltfabriek op het oude dient als bed voor uitgestrekte werkter- de pijpleidingen, waar- rem verrijzen. Dat is door machtige perszui- dan een nieuwe fase in gers een hoog en breed het werk aan de dijk het herstel tot nu toe - heel voorspoedig verbegonnen. lopen. Het sluiten der gaten in de buitendij ken behoort daar al lang tot het verleden. De oude dijken gaan er kust van het eiland, zelfs een secundaire rol Daar is het zand 'al zo spelen nieuwe dij- ken groeien er! Bij Sluishaven, Ooltgensplaat en Oude Herkingen en het ha- venhoofd van Middel- harnis worden enorme zandlichamen opgespo ten. Europa's modern ste zandzuiger Ahoy (Advertentie LM.) Castella denkt aan Uw huid en aan Uw beurs! Castella's nieuwe Bloemenzeep wint snél veler harten. En wie zou dat verwonderen? Voor slechts 20 cent wordt hier een heerlijk stuk echte Castella zeep gebodenonver pakt, zodat V de zachte kleuren kunt zien en genieten van de fijne bloe semgeur. En zo is er nu dus drievoudig keus in Castella. Vraagt Uw huid vooral om zeer rijk en royaal schuim, dan is Castella Spécial (32 cent) Uw aangewezen zeep. Voor andere da mes weer zal de klassieke Castella Schoonheidszeep (32 cent) aange wezen blijven voor oen ideale schoonheidskuur. Tijdelijk pjn twee stukken Castella Schoonheidszeep samen verkrijgbaar voor 50 ct., een aanbod waarvan alom, enthousiast gebruik wordt gemaakt. En tenslotte: wilt U voor een zeer bescheiden prijs toch een echte merkzeep ontvangen, dan vraagt U naar de nieuwe Castella Bloemen zeen van 20 cent. U ziet het, Cas tella zorgt niet alleen voor iedere huid, maar ook voor iedere beurs! {Van onze correspondent) KOPENHAGEN. Denemarken heeft vannacht zijn nieuwe grondwet gekregen, daar bij de volksstemming 46 procent van alle kiesgerechtigden hun stem ten gunste hiervan hebben uitgebracht. Dit was een procent meer dan het vereiste minimum, doch het werd een uiterst spannende race, die om zo te zeggen eerst bij de finish werd beslist, daar de vijf politieke partijen, die achter de nieuwe grondwet stonden, door het wegblijven, van vele harer aanhangers werden teleurgesteld. ben, daar Groenland krachtens de Op 15 Juni, derhalve op de tra ditionele dag van de Deense grondwet, zal koning Frederik de nieuwe grondwet tekenen en in September zullen voor de eerste maal verkiezingen volgens deze nieuwe grondwet worden gehou den, waarbij het een-kamer stel sel, namelijk het Folketing, welks ledental van 151 tot 179 wordt verhoogd, zal worden ingevoerd. Hierin zullen ook twee afgevaar digden van Groenland zitting heb- AMSTERDAM, Op Schiphol was de heer J. J. MoII, thans commodore op de AziëAustralië route van de KLM Donderdag het middelpunt van een grote groep vooraanstaanden uit de vliegwe reld, die hem huldigden met zijn 25-jarig jubileum. Twee jaar geleden bereikte de jubilaris die drager is van de gouden medaille der KLM, de pensioengerechtigde leeftijd, maar hij gaf er de voorkeur aan om te blijven doorvliegen. de nieuwe grondwet niet meer een kolonie, maar een integrerend be standdeel van het land zal zijn. Verder wordt de troonsopvol ging in vrouwelijke lijn een feit Bij ui tg. Van G-nrcum Comp. te Assen verscheen „Rheumatiek; vormen, oorzaken, behandeling en bestrijding" door dr 3. J- de Blécourt (prijs f 3.25 mgen.j Enige weken geleden vertelde prof. Muntendam, dat de rheumatische ziekten minstens f 50 millioen per jaar kosten Er zullen wel heel weinig men sen zyn, die nooit van rheumatiek ge hoord hebben. Sterker nog: bijna leder- ;n meent te weten wat rheumatiek is.' Daardoor worden vele fouten ge maakt. Een by uitstek deskundige rheuma toloag heeft zich nu met dit prachtige boekje tot elke mens gewend, tn de hoop dat de dringend nodige rheumabestryding veel sterker zal worden aangepakt, Rheuma is imirers naast t.b.c. en kanker, by uitstek een volksziekte. Dr. de Blécourt schrijft eenvoudig en duidelijk, zodat geen misverstand kan optreden over begrippen. Hij vertelt, dat zeer vele andere ziekten tot rheuma behoren. Verschillende oorzaken laat hij de revue passeren: geslacht, ras, con stitutie geestesgesteldheid, erfelijkheid, werkkring, woning, aardstralen, kle ding voeding, infecties enz. Verder wordt op de behandeling ingegaan, de behandeling met geneesmiddelen de verpleging, de grondbehandeling, de chirurgische behandeling, hygiënische wenken en zelfs de nieuwste therapieën worden niet vergeten. Een zeer goed boek, dat iedereen kan lezen. Popu lair geneeskundige lectuur van de bes te soort! Prinses Margrethe trooraopuoigster en de 13-jarige dochter van de Deense koning, Margrethe, zal derhalve troonopvolgster worden. Er gaan geruchten, dat er een reconstructie van de regering gal plaats vinden en dat de minister van Buitenlandse Zaken, Kraft, alsmede de minister van Defen sie Petersen en de minister van Handel, Rytter, zullen aftreden. Dezp drie zouden toii de liberale partij, die momenteel \Toor de re gering onontbeerlijk is, onpopulair zijn. Zware storm in Chili eist tenminste acht doden SANTIAGO. Tenminste acht personen zijn om het leven geko men door een zware storm, die Don derdag Zuid- en Midden-Chilj teis terde. Acht bruggen werden ver nield en er deden zich uitgebreide overstromingen voor. De stad Con- stitución, 160 mijl ten Zuiden van Santiago, is afgesneden en moet worden-bevoorraad door vliegtuigen, LONDEN. Koningin Elizabeth II van Engeland heeft Donderdag de nieuwe Sowjet-ambassadeur, Ja kob Malik, in audiëntie ontvangen. Premier Churchill woonde als plaatsvervanger van minister van Buitenlandse Zaken Eden het on derhoud bij. Later ontving de ko ningin mevrouw Malik. Malik, voormalig plaatsvervangend minis ter van Buitenlandse Zaken en per manent vertegenwoordiger van de Sowjet-Unie in de V.N., bood zijn geloofsbrieven aan. Grote Zeeuwse bakkerij door hrand verwoest GOES. Donderdagmorgen heeft een grote uitslaande brand de bak kerij Van der Maale in 's Heer Arendskerke, een der grootste bak kerijen in Zeeland, volkomen ver woest. De bakker, zijn echtgenote en drie kinderen konden zich op het nipperttje redden. De schade bedraagt ongeveer een ton. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. OSLO. De vier overlevenden van het ongeval met de Nederland se kustvaarder „Toos" (506 ton), die op 24 Mei by de vuurtoren van Gripseiland (Noorwegen) kapseisde, hebben Donderdag voor een hof voor de scheepvaart te Kristian- sund geen afdoende verklaring van de ramp kunnen geven. Stuurman Houwen verklaarde, Na de verkiezingen Commentaar van „De Waarheid" HET communistische dagblad „De Waarheid" heeft op de uitslag der Woensdag j.l. gehouden gemeente raadsverkiezingen o.m. het volgende commentaar geleverd: „Bij een eerste beschouwingmoet men vaststellen, dat deze grote gevaren inhoudt voor het levenspeil van de wer kers en voor de vredeDe P.v.d.A. is er in geslaagd door een grenzenloze misleidingscampogne haar slaafsheid tegenover de Amerikaanse meesters, wier steun ze ook in deze verkiezings campagne heeft gehad, te bemantelen In een aanzienlijk aantal plaatsen, in het byzonder in enkele belangryke centra, is een gevoelig verhes geleden door de lysten van Communisten en Partylozen De vijanden van het volk, de veramerlkaanste partijleiders, zullen van deze verkiezingsuitslag gebruik ma ken om de rechten en belangen van de bevolking verder aan te tasten Muiden viert in Juli zijn duizendjarig bestaan MUIDEN. Dit jaar is het tien eeuwen geleden, dat koning (later keizer) Otto I het dorp Amuda (nu Muiden) mBt de er bij be horende tol, aan de kerk van St. Maarten te Utrecht heeft geschon ken. Hoe lang het dorp daarvoor al bestond is niet bekend. De vereniging voor openbare feesten heeft voor 22, 23, 24 en 25 Juli een jubileumprogramma opgesteld. Op 23 Juli zal de gemeen teraad in een buitengewone zit ting de feestelijkheden openen. LONDEN. Enid Margaret (Peggy) Cripps, de 32-jarige dochter van wijlen Sir Stafford Cripps, heeft bekendgemaakt, dat zij wel dra in het huwelijk zal treden met Joseph Appïaii, een neger, die in Londen rechten studeert en de zoon is van een stamhoofd van. de Goudkust. Appiah, die zijn opvoeding ge deeltelijk in Engeland genoten heeft en de persoonlijke vertegenwoordi ger van de minister-president van de Goudkust in Groot-Brittannië is, weigerde glimlachend zijn leeftijd te noemen. „In mijn land", zei hij, „is de leeftijd van de man altijd zijn geheim". Miss Cripps kwam daar echter tussen met de opmer king: „Joe "is ongeveer van mijn leeftijd". Peggy is de dochter van een van de voortreffelijkste mannen uit het Britse openbare leven van de laat ste tijd. Haar vader, die in 1952 overleed, was lid van de Labour- regering, functionaris van de Christelijke kerk en een eminent advocaat, Hy was in de voormalige regering-Attlee minister van Finan ciën. Het paar deelde mede elkaar twee jaar geleden te Londen voor het eerst ontmoet te hebben tijdens een feest van de Afrikaanse Studenten unie. „Het was helemaal geen liefde het eerste gezicht", zei miss Gemeenteraadslid in Tunesië vermoord GABES. Mohammed Ben Na- ceur, een Tunesiër, die bij de on langs gehouden gemeenteraadsver kiezingen werd gekozen, is in de nacht van Woensdag op Donderdag in zijn woning te Zerkin, in de om geving van Gabes, door vijf onbe kenden vermoord. De daders wisten te ontkomen. Het 12-jarig dochtertje van de verslagene werd gewond. Cripps. „Die kwam later, maar zij kwam echt". Appiah merkte daarover op: „Ja. onze liefde groeide. Wij wisten werkelijk niet, dat wij van elkaar hielden, totdat wij er opeens midden in zaten". Zowel miss Cripps als Appiah verklaarden, dat beide families met hun huwelijk instemden. (Van onze relsredacteur) PARIJS. Een nieuwe phase is aangebroken in de Franse regerings crisis. Deze is byna even opmerkelijk als de vorige. Vincent Auriol heeft nu de heer Mendes-France aangezocht om een meerderheid te gaan zoe ken. Deze keuze bewijst al, hoe ernstig de situatie is. De heer Mendes- France namelijk behoort tot de moedigste mensen van het Franse parle ment, die reeds jarenlang niet alleen gewaarschuwd heeft voor de gevol gen van de huidige politiek, maar ook telkens daarbij een reeks van dras tische hervormingsmaatregelen heeft bepleit. voor de conferentie van Bermuda, die de Fransen steeds meer bezig gaat houden, te pas komen. Het zou voor de hand gelegen, hebben, dit keer al een vertegen woordiger van de M-R-P- aan te wijzen, omdat de M.R.P. met de helft van de U.R.A.S. (ex-R-P.F eigenlijk Reynaud ten. val gebracht heeft. Maar de verbijstering hier over is by de middengroepen zo groot, dat nu Bidault of een. partij genoot van hem toch geen enkele kans zou hebben. Men heeft daar om de keuze laten vallen op deze strenge, maar constructieve geest, De heer Mendes-France zal van daag laten weten, of hij inderdaad voor de Kamer zal verschijnen om te pogen toestemming tot kabinets formatie te verkrijgen. GOES. Bijna zeventig stuks vee, geschonken door landbou wers uit Leeuwarden en Leen* warderadeel, zyn Donderdag over*, gedragen aan gedupeerde land bouwers in Rilland, Krabbendijke, Waarde en Kruiningen. Deze overdracht geschiedde op de hoe ve van de heer L. Boot aan de Zanddijk bij Kruiningen, Herstel van ranipsehade in België vordert ANTWERPEN Dagelijks komt er verbetering in de toestand van de overstroomde polders ten Noor den van Antwerpen. De bres te „Pijp Toebak" die vijftig meter onder het gemiddelde laag waterpeil lag, is thans tot aan dit peil gedicht. Het werk komt in Augustus klaar. In het gebied van Berendrecht en Zandvliet, is de overstroomde op pervlakte van 1200 hectares tot on geveer een vijfde teruggebracht. Aangezien men Paul Reynaud verweten had, dat hij in het po sitieve, namelijk in het formeren van een programma, tekort was ge schoten, schijnt men nu de poging- Reynaud nog eens te willen her halen, maar dan op de basis van een hard programma. De heer Men des-France heeft zich herhaaldelijk uitgesproken voor een reeks stren ge financiële maatregelen en voor een soort van versoberingsprogram ma als Sir Stafford Cripps destijds in Engeland heeft doorgevoerd. Hij is ook een van die mensen, die reeds lang hebben aangedron gen op het beëindigen van de oor log in Indo-China. Wij kunnen geen twee militaire politieken tegelijk voeren, is zyn standpunt. Wij moe ten onderhandelen m Ir.do-China, onze krachten daar vrij maken en daarna met onze volle kracht het Europese Leger trachten te rea liseren. De heer Mendes-France is gou verneur van de Internationale Her- stelbank. Hij is dus een man met internationale standing. Dat zon niet te geloven, d?i ae lading van de „Toos" was gaan schuiven, of dat de zee door de vier presen- nings heen in het ruim was ge drongen. Hij meende, dat wellicht de zware stroom de oorzaak van de ramp was geweest. De gebeurtenissen volgden elkan der zo snel op, dat de bemanning slechts voorbereidingen kon tref fen om het schip te verlaten. Stuur man Houwen zei, dat hij op wacht stond, toen het schip plotseling zwaar over stuurboord ging hellen. De kapitein kwam met de andere leden van de bemanning aan dek. Twee bemanningsleden waren toen reeds door een golf overboord ge slagen. De anderen zochten hun toevlucht op de brug, hopende, dat hulp zou komen opdagen. Na ver loop van zes a acht minuten moes ten zij echter in zee springen, om dat het schip dreigde om te slaan. Slechts drie van hen hadden, red dingsgordels aan. Zij werden ge red. Van de anderen, die geen red dingsgordels aan hadden, kon er slechts één worden gered. PARIJS. Ds Nationale Verga dering heeft Donderdag de demis- sionnaire regering-Mayer gemach tigd de Banque de France te ver zoeken tot 16 Juli uitstel te verle nen voor de terugbetaling van het in Maart onvangen voorschot van 80 millioen francs. De terugbetaling moet feitelijk aan het einde van deze maand geschieden. Frankrijk pleegt met de regering der V.S. overleg over een voorstel om op het einde van Juni een voorschot van 160 millioen dollars te ver strekken op in de toekomst te ver richten offshore aankopen en op la ter te ontvangen economisehe hulp. Protest Ned. Vakcentrale tegen, banning uit de ondernemingsraden DEN HAAG. Tn een brief aan de Sociaal-Economische Raad pro testeert het bestuur van de Neder landse Vakcentrale ertegen, dat al leen het NW, de KAB en het CNV door de „commissie ondernemings raden" als representatief worden beschouwd voor de werknemers.. Deze drie vakcentralen vertegen woordigen ongeveer 34 der Ne derlandse werknemers. Alle ande re Nederlandse werknemers onder geschikt te maken aan de zienswij ze van deze drie vakcentralen acht het bestuur een grote beperking van het recht van vereniging, zoals dit in ons land tot ontwikkeling is gekomen. Advertentie l. M.) Vraagt Uw drogist Prijs 3-25 DEN HAAG. Na een mild von- nis van de Arnhemse politierechter, enige tijd geleden, zou, gelijk wij destijds hebben gemeld, de sub stituut-officier van justitie rar Van Ijsendyk als vertegenwoordiger van het O-M. zich als volgt hebben uit gelaten: „Het is voor mij een les geweest. Ik laat dergelyke ver dachten in het vervolg veertien da gen in voorlopige hechtenis zitten, voordat ik ze op de zitting laat brengen." Uit het antwoord, dat de minister van Justitie thans geeft op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Oud (VVD), blijkt, dat de woorden enigszins anders luidden doch dezelfde strek king hadden, welke naar 's minis ters oordeel niet in overeenstem ming te brengen is met een juist inzicht omtrent de verhouding van het Openbaar Ministerie tot de rechter, alsmede omtrent de aard en de betekenis van het instituut der preventieve hechtenis in onze rechtsstaat. De procureur-generaal bij het Ge rechtshof te Arnhem heeft reeds aanstonds nadat hem het optreden van genoemde substituut-officier van justitie bekend was geworden aan deze zijn scherpe afkeuring over het gebeurde te kennen ge geven. De minister heeft intussen aanleiding gevonden om ook zij nerzijds aan zijn ontstemming over deze ontoelaatbare uitlating ter te rechtzitting uiting t° geven door de betrokkene disciplinair te straffen. Twee kinderen van KLM-stewards, keurige miniatuur-uniformpjes, stapten gisteren bij het hoofd van de dienst stewardessen op Schiphol binnen, om zich te melden. Niet in het minst verbaasd inspecteerde deze de kleintjes, greep zijn, maat stok. trok een rimpel in zijn voor hoofd en zei: „Over vijftien jaar heb ik een vliegtuig voor jullie". Tevreden stapten het steward je era het stewardesje hand in hand weg, In Echt in Limburg heeft een rood- staartjespaar zijn nest gebouwd in een fabrlekskaehel. Voor de kennis: bet roodstaart je. een vogeltje dat zeldzaam wordt, heet op z'n Zondags Ruticilla Ph 0001010: us. Voor het eeuwfeest van het Kon. Ned, Zangersverbond heeft Wouter Paap een cantate geschreven op een tekst van Harry Prenen, Het is een werk voor carillon, trompetten, orgel, harmonie en massazang. in de muziekstad Den Bosch wordt het uitgevoerd. Een Nederlands vliegtuig is vandaag met vuurwerk naar Istanboel vertrok ken Die zeven ton vuurpylen en klap pers gaan Zaterdag de lucht m omdat vijfhonderd jaar geleden Constantmooel door Mohammed II werd veroverd. De middelste pilaar van het minlste- van Buitenlandse Zaken in Bonn is bezweken. Bij onderzoek vond men complete bierflessen in het oeton van de pilaar. Prins Ingolf van Denemarken gaat nog op school. Zijn schoolvriendjes had den het deze week over de volksstem ming die Woensdag ls gehouden over de vraag of de dochter van de koning, prinses Margrethe recht op de troon hoort te krygen Eén van de longens zei tegen de prins „Als Margrethe ko- mgin wordt, wordt jy geen koning." Prins Ingolf zei: „Dat kan me mets schelen. Ik word liever loodgieter." De stad Maan in Jordanië <s door een enorme zwerm sprinkhanen -caaügevre- ten Van de oogst is niets meer over en in de stad is zelfs geen sprietje on kruid meer te vinden. Een onbekende gever, een héér mo gen we wel zeggen, heeft 5000 gulden geschonken aan de hoofdplaats van de Noordoostpolder Emmeloord Het geld moet worden besteed aan verfraaiing van de gemeente. En de oud-patiënten van het Stöds- Academlsch 2iekenhUis in Groningen dat vijftig jaar bestaat, hebben r 25 900 geschonken Daarvoor worden 700 kus senmicrofoons gekocht waarmee pa tiënten zelf hun radioprogramma kun nen kiezen, Zekere Panajotis Stavro, een Griek die zichzelf „vredesduif" noemt, is op de fiets op weg van Athene naar Lon den. een afstand van 3520 kilometer. Hij wil naar de kroning Per dag fietst hij 14 uur

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2