Groots cricket-gevecht van HCC 2 en Hermes-DVS C 3 Koos Oosterholt op cricketveld in het zilver Bouwvereniging Eendracht had veel belangstelling AGENDA G. van Vuuren enjStahlie leveren mooi werk een BEDIENDE voor motorcarrïer Drukbezochte receptie t.g.v. veertigjarig bestaan bij Beyersbergen HBSS kreeg een lesje in Maassluis Politie waarschuwt voor oplichter „Meratus" ging te water DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Avondvierdaagse De 3000ste run in jubileumwedstrijd Zware nederlaag van Quick Begin van brand was spoedig geblust Biljarters verloren strijd in Delft Tweemaal aanrijding STADSKRONJEK Uitslag nationale wedstrijd E.H.BO. SCHIEDAM Deze prijzen gelden 2 bussen 98 Koeriersters 2 Maandag 8 Juni 1953 Hef heeft de veertigjarige bouwvereniging „Eendracht" Zaterdag-middag tijdens de receptie bij Beyersbergen niet aan belangstelling ontbroken. Velen waren aanwezig oni het voltallige bestuur de hand te drukken. Onder hen bevonden zich de wethouders Sabel en Van Kinderen, de direc teur van de Wonitigdienst, oir ir M. M. van Praag, de directeur van Sociale Zaken, de heer J. Oostlander, de chef van het Bureau Huisvesting, de heer J. v. d. Griend, mr G. M. Hovingh namens de Maatschappij van Nijverheid en Handel en de architecten van het nieuwste bouwobject van „Een dracht", de heren Spruyt en De Bulter. Ook ragen we nog de gemeente accountant, de heer A. M. v. d. Bos, die met de heer Van Praag als ge meentelijk commissaris is toegevoegd. Steeds weer is gewezen op de prettige samenwerking die er be staat tussen de bouwvereniging en de instanties waarmee deze steeds contact onderhoudt. Namens een commissie van le den en bewoners kwam de heer M. van Veen een serie cadeaux over handigen. Allereerst kwam het staatsieportret van het Koninklijk Paar tevoorschijn. Het is bestemd voor de bestuurskamer, waar enige decoratie geen overdaad zal zijn. Voor de bestuurstafel kwam er een prachtig nieuw kleed. Bijzondere verdiensten voor de bouwvereni ging hebben vooral de voorzitter en de secretaris verworven. Van daar twee actetassen als geschenk voor de heren H. van Veen en A. Nieuwstraten. Voorzitter Van Veen, die voor al deze verrassingen hartelijk dank zegde, kon direcet daarop een bij zondere gast introduceren. Het was de 87-jarige A. A. van Schelven, een van de grondleggers van „Een dracht", wiens verdiensten in deze kring in het kort naar voren wer den gebracht. Verdere geschenken waren o.a. een electrische klok van de firma X). Hooykaas en J. Mak en Zoon en een kist sigaren van de Oranje- Buurtvereniging „Gusto", die steeds vergadert in de bertuurskamer van „Eendracht". Van de minister van Wederopbouw waren telegrafische Wat men moet weten; Ap othekers-nacht dienst v. Westendorp, Singel 81. Bellen by ongeval: G-G, en G-D. Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Tentoonstellingen: 23 Mei15 Juni. Stedelijk Mu seum, Wo., Za^ Zo. 25 uur: Werk leden kunstenaarsgemeen schap S 45. Film»; Passage, da. 2 en S u: De schoon heidsspecialist (IS jr.). Monopole, da. 2, 7, 9 u: De vloot op stelten (al.). De wedstrijd Excelsior M.HBSS werd Zaterdagavond gespeeld in het kader van de nederlaagserie-wed strijden, uitgeschreven door Exc. M. Vooraf kreeg de HBSS-aanvoerder v» Duivenbode bloemen aangeboden van de aanvoerder van Exc.M. t.g.v. de promotie naar de 3e klas KNVB. Daarna ontwikkelde zich een span nende en sportieve kamp, die ver diend door Èxc-M. met 3—1 werd ge wonnen, Met wat meer inspanning zou HBSS zeker minstens een gelijk spel hebben kunnen behalen, maar riu verdiende ExcM. de zege volko men. Over alle linies waren de Maas sluizen aren beter en vooral hun dek king viel te roepen. De ruststand was 2—0, door goede doelpunten. Links buiten v. Woerkom maakte er met een goed schot 2—1 van en verder bleven vele scoringskansen onbenut. Vlak voor het einde speelde Mast, die ver teruggetrokken was, op zijn doelman Aaldijk terug. Zijn „tikje' was echter van dien aard, dat de uit gelopen Aaldijk geen kans zag de bal te stoppen. Hierdoor werd het 33, waarbij het bleef. Deze kennismaking met het 3e klas voetbal is voor HBSS een goede leer geweest. Dat de zaken feller aange pakt moeten worden, heeft Exc.M. op sportieve wijze laten zien. De leiding van de scheidsrechter was prima. HBSS 5 speelde de eerste promtie- wedstrijd tegen Capelle 3 en verloor met 4—3, HBSS 6 moest met 21 de meerdere erkennen in Zwaluwen V. 8 en HBSS b 2 zorgde voor een 30 overwinning op PPSC b. Wielerkampioen schapp en van R,C. „Schiedam" Zondagmorgen zijn in een 40 km- rit de persoonlijke kampioenschap pen van de rennersclub „Schiedam" verreden. De uitslagen waren: Amateurs: 1. G. v. Gils, 1 u. 33 sec. (kampioen): 2. J. Volwerk 1 u. 34 sec; 3. C. d, Kievith 1 u. 59 sec; 4. H. Veldhoven 1 u. 1 min. 21 sec; 5- K. v. Til 1 u. 2 min. 14; 6. G. v. Galen U.-2-17; 7. E. Eggïnk 1 u.-2- 41: 8. M. Letterman 1 U.-8-31. B-klasse: 1. E. Wittekoek 1 u. 54 sec. (kamp): 2. A, v. d, Heiden 1 U.-2-8: .3. P- de Jong 1 U.-2-22; 4. H. v. d. Berg 1 U.-4-47; 5. I. Schoon der.vocrd 1 U.-5-14; 6. 1- Schalkwijk 1 U.-7-52. C-klasse: 1. M. de Bruin 1 u.-5 min. 42 sec. (kamp.j; 2- W. de Jong 1 U.-5-12; 3 J. Meden 1 U.-6-37; 4. N. Hagers 1 U.-8-35: 5 N. Bruijn I U.-13-22; 6. I. Wiegel 1 u.-12-U; 7. R. Groenendaal l U.-12-19; 8. W. v. Dalen 1 U.-15-19. Namens leden en bewoners over handigde de heer M. van Veen (geheel links)aan het bestuur van de veertigjarige bouwvereni ging „Eendracht" o.a. een portret van het KonPaar. gelukwensen binnengekomen. De Nationale Woningraad zond een brief. De politie waarschuwt de bevol king voor de practïjken van Ale van der Horst, geboren te Heerenveen, 22.1.1921, machinebankwerker, zon der vaste woon- of verblijfplaats, zich ook noemende Overbeek, Hiem- stra en Van Hellinga. Hij heeft zich te Amsterdam en elders in ons land vermoedelijk aan diefstallen en op lichting schuldig gemaakt. Alles wijst er op, dat hy nog steeds voortgaat met het maken van nieuwe slacht offers. Hij wendt zich bv. tot perso nen, die door middel van een annon ce hun womnft ter ruiling aanbieden, waarbij hij zich voordoet als iemand, die zelf ook tot woningruil wenst over te gaan. In'het-zich ontwikke lende gesprek merkt hij zo terloops op, dat hij van beroep .rechercheur van politie is. Na enige tijd verdwijnt hij, nadat hij kans heeft gezien om In een onbewaakt ogenblik een por- temonnaie of een voorwerp van waarde te ontvreemden. Soms ook laat hij zich een zeker bedrag beta len, z.g. als huur voor de te ruilen woning. In andere gevallen vervoegde hij zich aan de woning van zjjn slacht offers, waarbij hij zich uitgaf voor opzichter van een electricitoitsbedrijf, die de leidingen moet nazien in ver band met aan te leggen grondkabels of het veranderen van bovengrondse en ondergrondse leidingen. Ook in deze gevallen maakte hij van de ge legenheid gebruik tot het plegen van diefstallen. Het publiek wordt hier bij tegen deze man gewaarschuwd en in voorkomend geval wordt verzocht, om aanstonds de politie (tel. 69333) te verwittigen. Voor rekening van de N.V. Dort- sche Petroleum Maatschappij le *s-Gravenhage wordt bij de werf Gusto het motorschip „Meratus" (700 t.d w.) gebouwd. Zaterdagmiddag vond de tewaterlating plaats van dit schip, dat speciaal is ontworpen voor het vervoeren van verpakte oliepro ducten. De plechtigheid werd verricht door mevr. J. B, Bolderdijk-Merens, aan wie na de doopplechtigheid een her inneringsgeschenk werd overhandigd. De directeur van de werf Gusto, mr. H J. A, M. Smulders, sprak er zijn vreugde over uit dat de Schiedamse werf op deze wijze kon meewerken aan de ontwikkeling van Nieuw-Gui- nea, waar de Dortsche Petroleum Maatschappij grote investeringen heeft. De „Merutas" zal gaan varen tussen Java en Nïeuw-Guinea. Dank werd gebracht aan personen en in stanties, die bij deze bouw hun me dewerking verleenden. De lengte van het schip bedraagt tussen de loodlijnen 55 meter, de breedte 9,2 m. en de holte tot hoofd- dek is 3,45 m. Er wordt een 8 cylin der Werkspoor Dieselmotor in ge plaatst met een vermogen van 435 e p.k. bij 300 omwentelingen per mi nuut. De Avondvierdaagse, die dit jaar voor de zesde achtereenvolgende maal door de Wandelsportkring voor Rotterdam en Omgeving (W.KJEO zal worden georganiseerd, wordt te Schiedam gehouden van Dinsdag, 16 Juni 1953 tot en met Vrijdag, 19 Juni 1953. De wande laars, die op Vrijdag verhinderd zijn, mogen echter reeds op Maan dag, 15 Juni 1953, beginnen. Iedere avond moet een afstand van 15 kilometer worden afgelegd, De parcoursen zijn iedere avond verschillend. De start is vanaf „Boulevard", Rotterdamse Dijk 259 te Schiedam. Reeds hebben zich meerdere wan delaars voor deelneming aangemeld, waaronder een militair detache ment. Men kan zich echter nog voor deelneming aanmelden aan het se cretariaat van de W.K.R., Rotter damse Dijk 208 b, doch ook aan startbureau is op Maandag en Dinsdag gelegenheid zich te laten inschrijven. Voor niet-wandeiaars een prach tige gelegenheid om eens met de wandelsport kennis te maken. 2217 Via een doolhof van gangen brengt Mus- tapha de vrienden ver der de bergen in en na enkele uren komen zij op de plek, die toegang geeft tot de onderaardse schuilplaats van Alexan der. Daar zijn verschei dene mannen bezig ben- zinevaten met dynamiet te vullen „Wat moet dit betekenen?" zegt Rob verbaasd. Hij ziet. dat de mannen hetzelfde vreem de teken op de borst dragen als Achmed „Alexander was bezig een opstand voor te be reiden," vertelt Musta- pha, „een opstand, die veel ellende over de be volking zou brengen De mannen, die u hier be- zig ziet, zijn leden van de stam der Gelukzaligen Wij zullen deze spelonk straks opblazen en het materiaal, dat deze schurk voor zijn misdadige doeleinden hier heeft verzameld, wordt vernie- itigd Mocht hij hier een schuilplaats zoeken, dan i terug aan zijn schip, de „Vrijheid Wanneer hij is zijn einde zeker." Rob ziet met verwondering dat vreemde jongetje. Achmed. niet had opge- het vreemde schouwspel aan. In welk eer. j pikt, zou hij nu rustig ergens op de oceaaa vreemd avontuur is hij nu verzeild? En hij denkt j dobberen..,. Nationale Reserve ook op de dansvloer ,S oldatenstreken" heette de sketch waarmee het programma Zaterdag avond in Musis werd geopend. Het was in de lijn van de avond, want het betrof hier een feest van de Na tionale Reserve. Het was in elkaar gezet door het verzorgingspeloton Schiedam. Het Verzorgingspeioton Rotterdam en de leden vana de afde ling Infanterie Schiedam waren -ie gasten, Kapitein H. C. Stek sprak in zijn welkomstwoord over de uitrei king van een en twintig rijbewijzen, enkele weken geleden in de Amstel- bron. De diverse schetsjes die wer den opgevoerd, waren ingestudeerd duor de Reservisten zelf en boven dien had men de medewerking van The Chromonie Rhythms, die de goed bezette zaal muzikale ontspanning brachten. Zo kwam men onder een voortdurende verhoging van de stem ming aan het bal toe. De Bresser- band speelde dat het een lieve lust was. Geen wonder, want meedoen kunnen ze bij de Nationale Reserve. Kinderen op de planken De jeugdgroep van „De Dilettant" heeft een al even jeugdig publiek Za terdagmiddag in Musis Sacrum bezig gehouden met „Minka's droom". De belangstelling was niet al te groot voor dit sprookjesspel, waarin zelfs St, Nicolaas de zomerse sfeer pro beerde weg te werken. Een kwart eeuw neemt de RKSV Excelsior aan de competitie van de Nederlandse Cricket Bond deel. Koos Oosterholt werd In het eerste elftal opgesteld en van de aanvang af heeft hy onafgebroken voor dit elftal ge speeld. Dit unieke feit werd gisteren in de eerste thuiswedstrijd in dit se/zoen van Excelsior tegen het Haagse Quick herdacht. De aanvoerder van Excelsior, de heer F. Bakker, was de eerste die Koos kwam geluk wensen. Hij herinnerde eraan dat Koos In die 25 jaar vele goede presta ties heeft verricht zowel met het bat als met de bal. O.a. zyn er een tweetal centeries n.L 123 not out en 101 not out. Bovendien behoort Ooster holt nog tot een van de weinige Nederlandse bowlers die het presteerden om al de tien wickets in een innings te bemachtigen. Koos deed dit op 16 Juni 1940 in Den Haag tegen het voor Hollandse begrippen altyd sterk battend HCC 1. Voor deze prestatie ontving hij dat jaar de Kramer McLean-beker. Zijn bowlingscyfers waren toen 10 voor 56. De voorzitter van Excelsior, de heer Kieinekoort, dankte Koos niet alleen voor zijn prestaties op het groene veld, ook zijn verdienste als trouw lid mogen niet vergeten wor den. Namens de N.C.B. was het de heer Mr. G. M. Hovingh die de ju bilaris gelukwenste. Hij hoopte dat nog vele jaren zullen volgen. En nu de wedstrijd die door Ex celsior met 139 runs werd gewon nen. Quick won de toss en verkoos te gaan fielden. Aanvankelijk zag het er voor Excelsior niet rooskleu rig uit want het was op de goede aanval van Quick moeilijk batten. Toen het scoringbord dan ook 28 runs aanwees waren er reeds vier wickets down n.l. die van Hoeder- op, Dries, Vollebregt en Duimel. Koos Oosterholt met Huet zorgden echter dat de rollen omgedraaid werden. Zij verkregen langzamer hand een overwicht op de bowlers. Koos presenteerde zichzelf nog een mooi geschenk door zijn 3000ste run in het eerste klasse cricket te scoren. Ook een prestatie die er zijn mag. Zijn 33 runs bevatte o.m. nog een tweetal formidabele zessen. Vrij ongelukkig kwam aan zijn innings een. eind toen hij na een kleine weifeling run out ging. Huet die in middels keurig stond te batten kreeg nu de steun van de andere Oosterholt. Na 18 runs gescoord te hebben moest deze echter het veld ruimen voor captain Bakker. Deze liet voornamelijk Huet de runs ma ken daar deze een staaltje van bat ten liet zien dat af was en het bo vendien niet uitgesloten leek dat hij nog een centerie zou bereiken. Na eerst nog een fraaie zes geslagen te hebben moest ook Bakker ver trekken. Zijn aandeel in de score was eveneens 18 runs. Huet ging on verminderd voort en demonstreerde nog enige voortreffelijk uitgevoer de off drives en leg glances op zijn persoonlijk totaal van 75 werd hij echter achter het wicket gevangen. Spoedig was nu de 200 bereikt en sloot Excelsior de innings. Quick stond nu voor de moeilijke taak om dit totaal te bereiken. Het bleek echter een onmogelijke taak te zijn. Vooral H. ter Braak bleek er zin in te hebben want na aanvan kelijk een paar minder goede overs gebowld te hebben was hij verder vrijwel onbespeelbaar. Dries de an dere stockbowler was minder goed op dreef, doch hij zorgde toch nog dat een der kopwickets van Quick spoedig L.B.W. ging. Barkey en de jeugdige stylvolle v. Eek. zorgden toch nog dat het totaal enigszins draaglijk werd door resp. 10 en 20 runs te scoren. Quick probeerde het toen over een andere boeg te gooien door sterk verdedigend te spelen en zodoende nog een draw uit het vuur te slepen. Ook dit voorstel vond in bowlen van Excelsior, waarbij Dries inmiddels was vervangen door Koos Oosterholt. geen genade en nadat Schoof een goede catch had gedaan in de slips, was Quick all out voor 62 runs. De v bowlingcijfers waren voor Quick, Bosman 2 voor 15 Marseille 3 voor 52, Barkey 1 voor 30 en Foortse 1 voor 70. Voor Excelsior bowlden H. ter Braak 6 voor 21, Koos Oosterholt 2 voor 7 in 11 over, waaronder 6 maidens, 3. Dries 1 voor 23 en F. Bakker 0 voor 1 in 4 overs. Na -afloop bleven de spelers nog gezellig bijeen om het jubileum van Koos Oosterholt een waardig slot te geven. GTB 2 speelde in Maassluis tegen Exc.M. 4 en moest in de laatste mi nuut door een goed doelpunt van Exe.M. met een gelijk spel genoegen nemen. De uitslag werd 33. Het derde elftal speelde op Boshoek te gen PPSC 3 en won met 31. Hier had GTB 3 enkele nieuwe spelers op gesteld, welke een goede aanwinst voor GTB bleken te zijn. HCC 2 en ome stadgenoten van Hermes-DVS hebben gisteren aan de Van Hogenhoucklaan in Den Haag een uitermate spannende strijd ge leverd om de overwinning. Het is een wedstrijd geworden met een wel zeer wisselend aspect. DE HCC, waarschijnlijk overtuigd van eigen kracht, had na een gewonnen toss fielden gekozen. Doch Hermes beet in haar batting-beurt geducht van rich af en scoorde op de heus niet zwakke HCC-aanval 169 runs. Toen daarna de Hagenaars voor het verlies van slechts 3 wickets reeds ruim 140 runs gescoord hadden, leek er voor de HCC geen vuiltje aan de lucht. Maar dank zij het goede bowlen, van G. van Vuuren, veranderde deze stand plotseling. Van 3 voor 140 werd het via 5 voor 153, 6 voor 158, 7 voor 158, 8 voor 160, tenslotte 9 voor 165, Op dat moment steeg de spanning in deze wedstrijd ten top. De Schiedammers, eerst kansloos bij een stand van 3 voor 140, zagen de mogelijkheid van een overwinning in het verschiet. Zij fieldden als duivels en ook het bowlen van Van Vuuren vooral steeg tot grote hoogte. Een losse bal van Van Meurs bracht hierna echter de partijen gelijke voet, waarna ïn de volgende over de HCC door een slag naar leg van de laatste man 3, van Arkel de overwinning op het nippertje wist binnen te slepen. Stolk had de toss verloren en werd door de H.C.C.-aanvoerder L. C. de Villeneuve met zijn elftal het eerst naar de wickets gestuurd. Voor Hermes openden H. Stolk en J. Keuzenkamp op het bowlen van W. v. d. Bosch en E. Vriens. Op een totaal van 12 runs werd J. Keuzen kamp door E. Vriens met een lange bal gebowled, waarna Stolk gezel schap kreeg van A. v. d. Ende, Dit paar speeld" de bowlerjj met ver trouwen; vooral Vriens was met zijn felle ballen nogal moeilijk te bespelen. Op 41 viel het wicket van A. v. d. Ende, door wicket-keeper Colthoff op het bowlen van Vriens achter het wicket gevangen voor i? runs. Tettelaar had hierna 'n shaky start. In het begin van zijn innings zag hij er weinig van en overleefde dan ook enige kansen. Toen hij deze periode eenmaal door was, steeg de score dank zij rustig batten V3n beide batsmen, langzaam maar ze ker, De lunch kwam bij een stand van 88 runs vc?or het verlies van 2 wickets, zodat onze stadgenoten zeer tevreden hun twaalf-uurtje konden gaan nuttigen. Na de hervatting was Tettelaar het eerst aan de beurt om zijn plaats aan een ander af te staan Op 98 werd hij door Heimei met een lange bal gebowled. Tettelaar scoor de 39 runs, waaronder twee vieren en 1 zes. Stolj^ speelde intussen da bowlerjj op zijn bekende vertrouw de wijze en hoewel hij weinig steun ontving van de hierna komende batsmen, bleef de telegraaf toch draaien. Op 118 ging hij echter voor een goede 50 caught and bowled Vriens, waardoor de voor de Schie dammers vrij gunstige luchstand van 2 voor 88 veranderd was in 5 voor 118. Ditmaal echter kwispelde ook de Hermes-staart. Dank zij goed batten van de youngster J. Stahlie, die 18 runs scoorde en A. Scheep maker, die voor een nuttige bijdra ge van 14 runs zorgde, werd het Hermes-totaal na bijna 4 uur bat ten 169 runs. Voor de H.C.C. nam E. Vriens 5 wickets voor 52 runs en Sj. Hei mei 4 voor 71, De H.C.C. stond voor de taak in ruim 2 Vz uur deze score van de Schiedammers tcoverschrijden. Reeds dadelijk bleek, dat de Hage naars deze taak op zich namen. Aanvallend batten van vader en zoon van Manen bracht hun een openinjsstand van 28 runs, op welk totaal de jonge Van Manen door van Meurs gebowled werd. De Her mes-aanval, van Meurs en Scheffer, was weinig imponerend on H. van Manen en M. Schuur profiteerden hiervan dankbaar. De score steeg vrij snel en eerst op 88 werd Schuur voor 29 runs door Tettelaar gebow led. Vlak daarop kwam door een goede vang van W v. d. Sloot een einde aan de innings van H. van Manen, die 37 runs gescoord had. Nu stonden voor de H.C.C. de snel- scorende L. de Villeneuve en R. Colthoff op de mat. En hoewel bei de batsmen, vooral op het bowlen van Van Vuuren, riet over geluk te klagen hadden, naderden zij lang zaam maar zeker het Hermes-totaal. Een ommekeer Bij een stand van 140 runs voor het verlies van 3 wickets scheen voor de Schiedam miers de zaak ver loren, maar het zou cricket niet zij", als er niet plotseling een ommekeer kwam. Stahlie deed in het vcrie veld een uitstekende vang op het bowlen van Van Vuuren. waardoor de Villeneuve voor een gelukkige 38 Uit was. Vlak daarop ving dezelfde fielder op ongeveer dezelfde plaats ook de andere forcing-batsman R Colthoff voor 21 runs op het bow len van Van Vuuren uit, waardoor er 5 wickets meer waren voor 153 runs. Nog steeds was de H.C.C. on top. Maar d't veranderde spoedig W. v. d- Bosch werd door Van Vuu ren gebowled, een uitstekende vang van wicketkeeper J. Keuzenkamp op het bowlen van dezelfde bowler betekende het einde van Sj. Heimei. Op een totaal van 160 kreeg van Vuuren ook nog 0. Planten 1 b.w. en toen daarna J. Stahlie zijn derde vang in successie deed, zat bij een stand van 9 voor 165 de H.C.C. in zak en as. Het laatste paar, J, Wis- schoff en J. van Arkel, verdedigde angstvallig. J. van Arkel bad geluk, toen een bal van Van Vuuren rake lings over zijn wicket wegspoot. Door een 4 van Wisschoff op een losse bal van Van Meurs kwamen de partijen op gelijke voet, waarna J. van Arkel de eerste bal van Van Vuuren in de nieuwe over, een full- pitch aan leg, voor 2 naar leg sloeg, waardoor de overwinning voor de H.C.C. een feit was Een uitermate spannende strijd was gestreden, waarin onze stadgenoten duchtig van zich afgebeten hebben. Van de Schiedamse bowlers was de young ster G. van Vuuren de gevaarlijkste, hij veroverde in 14 overs de wel verdiende cijfers van 6 wickets voor 48 runs, H. van Meurs 2 voor 36. C. Tettelaar 1 voor 21 en J. Scheffer 0—51. Quick leed een zware nederlaag In Rotterdam tegen Excelsior. De Rotterdammers wonnen met 139 runs en 2 wickets In handen. Excelsior 201 voor 8, Quick 62. Battingcijfers Excelsior: J. Ooster holt 33, Huet 75, A. Oosterholt 18, Bakker 18, Terbraak 12 not out. Bowlïngcijfers Quick: Bosman 2 voor 15, Marseille 3 voor 52, Toortse 1 voor 70, Rijnders 0 voor 12, Bar key 1 voor 30, 1 man run out. Battingcijfers Quick: Van Eik 20, Barkey 10 n.o. Bowlïngcijfers Excelsior: Terbraak 6 voor 21, Dries 1 voor 23, J. Ooster holt 2 voor 7, Bakker 0 voor 1, Huet 0 voor 3, 1 man run out. H.C.C. I verloor in Amsterdam de belangrijke wedstrijd tegen A.C.C. met vijf wickets. H.C.C. 1 scoorde 125 runs, waar van Harris 24, Bakker 10, J. van der Luur 21, Singh 18, Sillevis 29 en Broese van Groenou 12. Bowlingcijfers A.C.C.: H. J. van Weelde 6 voor 48, H. van der Hurk 2 voor 19 en W. Feldmann 2 voor 31, A.C.C. scoorde 139 voor 3 wickets (gestopt), waarvan: De Baere 22, Feldmann 35, W. van Weelde 41 en Ch. Bosch 14 n.o. Bowlingcijfers H.C.C. 1: Singh 1 voor 41, Broese van Groenou 1 voor 7, H. van den Bosch 1 voor 32 en C. Bakker 1 voor 24 (één batsman run out). Verdere uitslagen le klasse: VGC won met 6 runs van VRA. VOC 136, VRA 130. Lochmann van Benne- kom nsm voor VÖC 6 wickets voor 58 runs. Haarlem won met 69 runs van P.W. Haarlem 155, P.W. 86, Voor Haarlem nam P. Maas 6 voor 20. Quick (NJ won met 34 runs van Kampong. Kampong 85, Quick 119. Rood en Wit won met 59 runs en nog 4 wickets van V.V.V. V.V.V. 131 runs, R en W. 190 voor 6 (gesloten). Tweede klasse: L.C.C. Sloeg C.C.G. met 49 runs. L.C.C. 111, C.C.G. 62 Quick 2 won van VUC met 50 runs en 3 wickets. VUC 98 al) out, Quick 2 140 voor 7 gesloten. HCC 5 sloeg Ajax (L) met 27 runs en wickets. Ajax 75 all out, HCC 5 102 voor 6. Roggewoning speelde een draw tegen VOC 2. Roggewoning 141 all out. VOC 2 74 voor 5, Krekels won met 50 runs van U.D. Krekels 196 runs. Zondagmorgen kwam rook uit het café De Vest aan do Brocrs- est. Bij onderzoek bleek binnen een Gisteren vond in Delft een biljart ontmoeting plaats tussen de distric ten Delft on Schiedam. De gastheren onnen de strijd met groot verschil, begin van brand te zijn ontstaan, j 4426. .Zondag aanstaande vindt de Terwijl men poolshoogte nam, spron gen enkele ruiten en vatten vitrage en overgordijnen vlam. De gewaar schuwde brandweer, die onder lei ding van brandmeester De Jager ar riveerde behoefde geen dienst meer te doen aangezien met vereende krachten het vuur reeds was verwij derd. Waarschijnlijk moet de oorzaak worden gezocht in kortsluiting. Bij een aanrijding met de bank werker P. J. H., die op een brom fiets geen voorrang verleende, liep de Vlaardingse motorrijder J. A. H. een bloeduitstorting aan de heup op. Het ongeval vond plaats op het Ru be nsplein. Zaterdag kwam de Rotterdamse wielrijder T. v. d. G. bij de Grote Kerk in botsing met een vrachtauto, bestuurd door zijn stadgenoot J. v. M. Met een gekneusde rechtervoet heeft de G.G.G.D. de wielrijder naar huis gebracht. return wed strijd plaats in Vlaardin- gen, waar wordt gespeeld in café „Griffioen", aan de Binnensingel. In het struikgewas van het Jul ia- napark zijn Zaterdagmorgen twee eenden gevonden, waarvan de poten in een touw verstrikt zaten. Een van de eenden bleek reeds dood te zijn Ten nadele van G. J. H. V. is een fiets gestolen, die op slot in de Vlaar- dingerstraat was neergezet. Zaterdagnacht is de brandweer bezig geweest met het leegpompen van een volgelopen kelder onder een van de liftkokers van de flat „Sïngel- wijck" op de hoek van de Broersvest en de Rotterdamsedijk. Het water sij pelde door in de naastgelegen kelder, waarin de Hema goederen heeft op geslagen. Arbeider liep een gebroken been op Tijdens het werken aan een revol- verbank in de metaalwarenfabriek H.W.K, aan de Buitcnhavenweg in Schiedam, werd de drie en dertig jarige L. W, door een wegschietend stuk metaal geraakt. De man is met een gebroken linker kuitbeen naar het Bergwegziekenhuis gebracht. AMSTERDAM. De uitslag van de jaarlijkse nationale wedstrijd EHBO tussen de beste ploegen uit da tien districten der Koninklijke Ne derlandse Vereniging EHBO, die Za terdagmiddag in Béllevue alhier is gehouden, luidt: 1. nationaal kam pioen: Eindhoven, district Noord- Brabant-Limburg (medaille van H.M. de Koningin), 2. Zuilen, district Utrecht (medaille gemeente Am sterdam). 3. Zaandam, distr. Noord- Holland, 4, Zwolle, distr. Overijssel, 5 Goes, distr. Zeeland. 6. Opheusden, distr. Gelderland. 7. Nieuw Buïnen, distr. Drenthe, 8. Bergum, district Friesland, 9. Haren, distr. Groningen, 10. Loosduinen, distr. Zuid-Holland. Prins Bernhard terug uit Londen DEN HAAG - Prins Bernhard Is Zaterdagmiddag per vliegtuig in ons land teruggekeerd uit Londen, waaf de prins Koningin Juliana bij de kroning van Koningin Elizabeth ZI heeft vertegenwoordigd. 9 JUNI a.s. EDAMMER KAASioogmm 24 500 gram 99 ZAANSE KOEKEN per bu, 55 ROZIJNEN 100 gram 13 500 gram 55 MAAKT U HET LEVEN; GOEDKOPER! GEVRAAGD VOOR DIRECT Aanbiedingen Gecombineerd winkelbedrijf „Büloo", Sin gel 129. Waltman voor motorrijles. Wij beschikken over een speciaal ingerichte lesmo- tor. Alleen Rembrandtlaan 58 Tel. 66346. Ronde glasplaten, schuifpui ten, glas in lood, geslepen suite-deuren, toiletspiegels etalage-glasplaten, autorui ten. enz. levert U Loopik's Glasindustrie. Boterstraat 39 Telefoon 68945. Perm. Wave. v.a. 6.de nw. mod. Maison „Modem". Jac, v. Kalker, Hoogstr. 53, S'dam. Telef. 69750. Beleefd verz. vroegt. te bespreken. Permanent-Wave, compleet 5.75 Ook speciaal alle kleuren haarverven Kap salon „Alida" Grote Visse rijstraat 8 E (hoge stoep) Tel 33762. Rotterdam Gevraagd net meisje voor halve dagen. Goed loon, goede behandeling. Aanmel den: mevr. Steinas, Hoog straat 88, Schiedam. Waltman voor autorijles. Alleen Rembrandtlaan 58. Tel. 66346. In g. st. z. Erres radio te koop. Zwambom, Gordonstr. 34 b 2 x b. na 7 uur.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 1