„chmoho Vluchtende Legionnairs als verstekeling op de „Flevo' Schoorsteen van coaster ivas goede schuilplaats RÜTRANEX geneest transpirerende voeten Sociale voorzieningen voor zelfstandigen Nieuwe poging om Frans crisisspel te beëindigen Onderzoek bepleit naar gevolgen integratie Kinderverlamming weinig zorgwekkend Voorts. WEST-DUITSLAND Stranding in zicht van de haven? Strijd om Chinese markt ontbrand Vol geil de week zal KLM eerste Connie Super- ontvangen ïoo&cfatuA/ Voedstellen van Centrum voor Staatkundige Vorm ing voor kinderbijslag en ouderdomszorg cU dat tWi Onderlinge meningsverschillen nemen toe,- tekorten van de staatskas ook Ommelanden "-leden krijgen circulaires van „een journalist" Noodlanding van straaljager Vergadering Nijverheid en Handel Wat verstaan politici onder eenwording „Princess Victoria" was onzeewaardig Televisie gaat met vaeantie Amerikaans kapitaal vloeit het sterkst naar Nederland Vrijdag 12 Juni 1953 3 (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. In de verfomfaaide uniform van het Franse Vreemdelingenlegioen waarop de onderscheidingen voor krijgsverrichtingen in Indo-China getuigen van de vele gevaren, die zij hebben doorstaan, bevinden zich thans twee gevluchte legionnairs op het hoofdbureau van politie te Am sterdam. Het zijn de 28-jarige Belg A. O,, afkomstig uit Gent, en de 21-jarige Pool H. B. uit Dantzig, die enkele weken ge leden in Oran (Noord-Afrika) uit een Frans hospitaal vlucht ten, 's nachts aan boord van de coaster „Flevo" van de KNSM klommen en zich daarna een etmaal verborgen hadden in de schoorsteen van het schip. Bij het onderzoek, dat door het Franse Vreemdelingenlegioen aan boord werd ingesteld werd het tweetal niet gevonden. Pas in volle zee kwamen zij uit hun schuilplaats te voorschijn en meldden zich bij de kapitein. Na een reis langs di verse Spaanse havens kwam de „Flevo" te Amsterdam aan. De ver stekelingen zijn aan de vreemde lingenpolitie overgeleverd. De ge schiedenis van beiden is een aan eenschakeling van vaak bittere avonturen geweest. De Pool. die in 1945 met zijn fa milie voor de Russen vluchtte, raakte zijn familie kwijt. Hij kwam toen terecht in een „Jugendheim" in Leipzig, waar de Russen hem als vijftienjarige in de mijnen tewerk ■wilden stellen. Toen vluchtte hij opnieuw en raakte in Koblenz ver zeild, waar hij na enige tijd een Duitser ontmoette, die hem vertelde dat hij werk voor hem in Frankrijk wist. De jongen moest daarvoor echter een in het Frans gesteld contract tekenen .waarvan hy de inhoud niet kon lezen. De Duitser nam hem onder een voorwendsel mee naar een kazerne in de Elzas en van dat moment af begreep de jonge Pool. dat hij was geronseld. Tweemaal gewond "Via Marseille belandde hij in Al giers, waar hij zijn militaire oplei ding kreeg. Als infanterist werd hij in begin 1951 naar Saigon gestuurd, ■waar hij in het voorjaar van 1952 aan hoofd en longen gewond raakte. Na te zijn hersteld, ging de Pool terug naar het front. Hij trapte op een landmijn en werd wéér ernstig gewond. Toen be sloot men hem naar Oran terug te sturen, waar nog een t aantal granaatsplinters uit zijn lichaam werden verwijderd. De Pool, die een contract had voor vijf jaar en meende, dat dit spoedig afliep, kreeg daar te horen dat nïj voor nog drie jaar aan het Legioen vastzat. Dat was voor hem aanleiding om een plan tot ontvluchting te bera men. In het hospitaal kwam hij m con tact met de 28-jarige Belg. Deze was in 1946 in Duinkerken, toen hij als bediende op een schip voer. met em vriend in contact gekomen met DE nieuwe reeks communistische concessies in Oost-Duitsland moge wellicht bij vele Duitsers de hoop op een hereniging van hun land hebben verlevendigd, zeker een van hen zal er zich met bijzon der over hebben verheugd: dr Adenauer, de Westduitse bondskan selier. Niet, omdat hij een tegen stander van do hereniging zou zijn dat is in feite geen Duitser, al is er natuurlijk een verschil in hevig, heid van verlangen tussen eon fel le nationalist en een Westduitse katholiek, die weet. dat hij in een verenigd Duitsland in de minder heid zal zijn tegenover de sociaal democraten. Maar Adenauer wenst geen hereniging tot elke prys. Wat hij wil is met slechts een hererigd, maar tevens een .volkomen gelijkge rechtigd Duitsland. En is dat met te bereiken, dan geeft hij de voor keur aan een gelijkgerechtigd West- Duitsiand boven een herenigd, maar bij de andere mogendheden achter gesteld herenigd Duitsland. Gedurende dc gehele tijd van de scherpe tegenstelling tussen de Oos telijke en de Westelijke wereld heeft Adenauer dan ook gestreefd naar dc bereiking van het eerste. En I Tt, I het is juist deze I V?. I tegenstelling ge- 1 zoeklicht I weest, die Ade- t I nauer er in deed slagen, het door hem nagejaagde doel zeer dicht te benaderen. Geen verschil kon het daarbij voor hem maken, dat West-Duitsland zijn ge- lil kberechtiging zou krijgen in een "Westeuropese gemeenschap. Juist een verenigd West-Europa, waarin zijn land zeker niet de minste zou zijn, zo oordeelde Adenauer, zou wellicht op den duur een zodanige kracht uitstralen, dat Oost-Duitsland er door aangetrokken zou kunnen worden. Wat Adenauer thans vreest, is, dat een mogelijke bereidheid van de Russen om met het Westen tot een accoord te komen, zou kunnen leiden tot een toestand, waarin Duitsland weliswaar herenigd, maar van een deel van zim souve- remiteit beroofd zou zyn. Die vrees is niet denkbeeldig: vele Fransen bijvoorbeeld zouden maar al te gaarne bereid zijn. het nog altijd gewantrouwde Duitsland op te of feren aan eon vergelijk met de Russen. Het is ook daarom, dat Adenauer zijn persoonlijke afgezant. Blanken- hom. een reis langs de Westelijke hoofdsteden laat maken. Nog vóór het begin van de Bermuda-conferen tie wi] de Westduitse bondskanse- lier een sfeer scheppen, waarin het onmogelijk is dat eon accoord met j Rusland wordt gesloten op de rug van een „geneutraliseerd" Duitsland Wat Amerika betreft, zal de Westduitse regeringschef daarbij j met al te veel moeite hebben. In Frankriik liggen de zaken echter I veel minder gunstig. En wat En geland aangaat, men wantrouwt de Russen dsir grondig, maar men weet, dat men er niet uit de eco nomische moeiliikheden komt. zon der een beëindiging van de koude oorlog. I een derde Belg. Het drietal bracht ei een paar dagen bijzonder vrolyk door, waarbij de twee jonge Beigen al gauw door hun geld heen waren. Maar hun nieuwe relatie wilde het hun wel zo lang voorschieten. Het enige wat zij te doen hadden was een schuldbekentenis te tekenen. Die schuldbekentenis bleek achteraf weer een contract voor het Vreem delingenlegioen te zijn. Zij probeer- LONDEN. Ruim 20 Britse in dustriëlen en zakenlieden zyn naar Peking vertrokken, om te spreken over de uitbreiding van de handel met communistisch China. De reis van het gezelschap volgt direct op het handelsverdrag ter waarde van 56 millioen dollar, dat tussen communistisch China en Frankrijk gesloten is. Volgens de opvattingen van Britse functionaris sen zijn dit de eerste schoten in een internationale strijd om de Chinese markt. De Chinezen hebben de Britten laten weten, dat zij orders kunnen plaatsen en onmiddellijk kunnen betalen voor tal van machines, tinplaat en staalproducten en voor chemicaliën en pharmaceutische goederen van allerlei aard. Zij heb ben aangeboden eieren, wolfraam, plantaardige olie, veevoeder, hui den, zij, tabak, borstels, wol, hen nep, ryst, graan en steenkool te leveren. den er zich nog aan te onttrekken, maar niets hielp. De weg Ryssel-Pa- rys-Marseilie-Dakar was voor hen onontkoombaar, In December 1946 ging de Gentenaar al naar Saigon, waar hij bij de parachutisten werd ingedeeld. Hy maakte in totaal 132 droppings, werd herhaaldelijk ge wond en kwam m Mei j.L ook in Oran in het hospitaal terecht. Papieren vernietigd Ook deze Belg had toen zijn be komst van het Legioen en samen met de Pool slaagde hij er in uit het hospitaal te komen. Al hun pa pieren bleek het tweetal bij hun aankomst in Amsterdam te hebben vernietigd. De Belg wil weer graag naar Gent en de Pool meent, dat hij wei werk zal vmden m West- Duitsland. De chef van de vreem delingenpolitie. de heer H. R. Stoett, overweegt de mogelijkheid om aan dit verzoek gevolg te geven. DEN HAAG. -Omstreeks Don derdag of Vrijdag van de volgende week kan de allereerste Lockheed «Super Constellation" met zgn- compound-motorcn op Schiphol worden verwacht van de dertien, die de KLM heeft besteld. Zy is de eerste luchtvaartmaatschappij ter wereld die dit langste verkeers vliegtuig met deze motoren ont vangt. De „Super Connie" die volgende week van Burbank in Califomië naar Schiphol komt, is de PH-TFR „Electron". Het toestel wordt ge vlogen door de gezagvoerders Kar man en Zwarthoed. De volgende „Super Connie" arriveert een week later in ons land met de gezag voerders Stroeve, Ten Duis en FIe_ mcr De derde wederom een week later met de gezagvoerders Peetoom en Schipper. Enkele KLM-bemannmgen hebben al enige tijd vertoefd in Burbank, waar de „Super Constellation" wordt gemaakt. Zij hebben daar al erva ring kunnen opdoen met dit nieuwste verkeersvliegtuig. In Ne derland 2ullen zij hun ervaring doen uitgaan aan andere beman ningen die met deze nieuwe machi nes zullen worden vertrouwd ge maakt. (Advertentie 1. M.) ELKE SCHENKT U (Advertentie l.M.) Vraagt Uw drogist Prys 2.25 DEN HAAG. In een rapport van het r.k. centrum voor staatkundige vorming, waarin het vraagstuk van sociale voorzieningen voor zelfstandi gen wordt behandeld, is in de eerste plaats de kinderbijslag aan de orde gesteld voor zelfstandigen, die wat hun inkomen betreft met handarbei ders gelijk gesteld kunnen worden. Uitgaande van een inkomen van 3000 voor een gezin met drie kinderen, wordt voor ieder kind meer een kinder bijslag van 200 per jaar voorgesteld, met dien verstande, dat bij hogere inkomens de kinderbijslag naar rato vermindert. Voor de ouderdomsvoorziening is een oplossing gezocht in de trant van de Noodwet Drees, waarbij er van uitgegaan wordt. dat. als voor loontrekkenden een oudedagsverze- kenng tot stand komt, deze niet zal gelden voor met-loontrekkenden. Beoogd wordt om uitsluitend de nooddruftige zelfstandige, die een bepaalde leeftyd bereikt heeft, het recht op een uitkering te geven, die echter de uitkering aan loon- trekkenden, waarvoor premie is be taald, niet zal mogen overtreffen. De commissie van het centrum voor staatkundige vorming, die het rap port heeft samengesteld, denkt aan een uitkering van f 10.per week voor ongehuwden en van f 20.— per week voor gehuwden. De inkomens grenzen voor deze categorieën stelt zij op f 1040 en f 2080 per jaar, terwijl zij een bedrag aan eigen in komsten van f 520 resp. f 1040 per jaar niet voor aftrek in aanmerking zou willen brengen. De commissie ontraadt tenslotte een collectieve weduwen- en wezen voorziening, ziekte-, ziektekosten en ongevallenvoorziening voor zelf standigen. Voor de Invaliditeitsver zekering zou het overweging ver dienen de zelfstandigen in de gele genheid te stellen zich op dezelfde basis als de loontrekkenden te ver zekeren op grondslag van vrijwillig heid. Want,, in iedere RICHMOND zijn verwerkt de edele "S10W-SMQKE"VIRGINIA tabakken, afkomstig van de beroemde WINSTON-SALEM FIElDSUSA (Van onze correspondent) PARIJS. De president van de republiek, met Iedereen van mening, dat het crisisspel van nu het Woensdagse afslachten van candidaten niet langer kan voortduren, heeft de leiders der voornaamste fracties op geroepen om hen tot een soort accoord te dwingen. Het succes dezer be sprekingen was matig en het enige resultaat, een verzoek aan de radicaal AndrélMarie, het nog eens te proberen. PJeven had een aanbod geweigerd en Pinay liet het niet eens zo ver komen. De partijleiders bleken er weinig voor te voelen. Auriol's verant woordelijkheid over te nemen. De grondwet legt u op een candidaat te kiezen; als de resultaten zosleeht zijn, bewijst, dit. dat u verkeerd uitkiest, antwoordden, ze gemelijk. Geheel onjuist is dit met. Auriol heeft ongetwijfeld van zijn kant meegespeeld. Hu heeft getracht, de „onbeweeglijkheid" van het huidi ge parlement te kunnen breken, door de leden met een kleine bom voor hun deur aan het schrikken te maken. Helaas, de bom Men- dès-France bleek een grote! Hjj liet niet alleen een ruit trillen, maar scheurde ook de voordeur open en vermelde zelfs een stuk van de hal De rechtse meerder heid ligt nu aan stukken en de onderlinge rancunes zim snel toe genomen; het deficit ook. Maar de rechtse groepen missen de moed de nodige schoonmaak te houden; zij durven dat echter nog minder aan de linker-vleugel over te ia- ten. Hoewel de angst voor kameront binding in belangrijke mate heeft bijgedragen tot het échec van. Bi- dault, beginnen steeds meer Ka- GRONINGEN. Aan de leden van de coöperatieve fabriek voor melkproducten „Dc Ommelanden" is een circulaire gezonden, welke ondertekend is dooi „een journa list". Wie zich achter deze naam verschuilt, is tot nu toe niet be kend. In deze circulaire, die als briefhoofd draagt „Coöperatieve melkproductenfabriek „De Omme landen", staan tal van verdacht makingen en beledigende opmer kingen over de waarnemend-be heerder van „De Ommelanden", de heer J. Th. Wierenga. Inzittenden ongedeerd DÜRGEKDAM. Omstreeks vier uur Donderdagmiddag beeft een Ne derlandse straaljager voor de dyk tussen Schellingwonde en Durger- dam een geslaagde noodlanding ge maakt. De piloot is ongedeerd. Een der motoren is beschadigd. In het vliegtuig zat behalve de piloot ook een passagier, die met de schrik vrij kwam. Bij de noodlan ding werden enkele schapen gedood en gewond. De straaljager, een lesvliegtuig, was een Gloster Meteoi no VII van de Koninklijke Luchtmacht. De na men van de beide militairen zijn, de 30-jarige le luitenant-vlieger P. H. Schmidcrans uit Voorschoten en de 21-jarige dienstplichtige soldaat H. Lindeboom uit Weesp, Tijdens de landing is het toestel al glijdende een halve slag verticaal omgedraaid. Het ligt in een weiland achter de Durgerdammerdijk op ca. 30 meter afstand van een mast van het hoogspanningsnet, recht onder de stroomdraden. Als de straaljager nog luttele meters verder was gevlogen, zou hij in het IJselmeer terecht zijn gekomen. De beide motoren zijn licht beschadigd, doch de brandstoftanks zijn in tact gebleven. (Van een onzer verslaggevers) DORDRECHT. „De Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel neme het initiatief door een commissie te benoemen, die een onder zoek zal instellen naar de economische gevolgen der integratie". Dit be pleitte de heer N. F. Wilkens Uzn van het departement VecndamW'ilder- vank tydens" de bespreking van „Handel een bestaansvoorwaarde voor Nederland", het onderwerp dat de Maatschappij voor haar Donderdag al- bier gehouden 170ste algemene vergadering op de agenda had geplaatst. m er leden over nieuwe verkiezin gen te praten. Alles is mogelijk, ook dus dat deze Kamer uit angst voor de dood zelfmoord pleegt. (Advertentie l.M.) Nadat in de ochtendzitting Prins Bemhard in zijn rede de afgevaar digden deed beseffen, hoe belangrijk de handel voor ons land is en ver volgens dr H. M, Hirschfeld, drs C. A. Klaasse en prof. S. Posthuma elk een toelichting op hun prae-advies hadden gegeven, meldden in de mid- dagbijeenkomst zich zeven sprekers voor het debat. Dr Hirschfeld zei in zyn antwoord, dat hij wel geloofde, dat het in de aanhef bedoelde onderzoek voort gezette onderzoek gewenst kan zijn. „Op het gebied der integratie zouden zich verrassingen kunnen voordoen". Hoewel Nederlands bui tenlandse handel zich slechts voor één-derde uitstrekt over de zes lan den van het integreren „Klein-Euro- pa", kan onderzoek nuttig zyn. Spr. wilde niet betogen, dat één wording niet nodig is, maar hij wilde er achter komen wat in het bijzon der politici bedoelen met integratie. Welk economisch beleid heeft men voor het geïntegreerde gebied op het oog? Meer vrijheid of super-plan ning? „Hierover moet meer klaar heid komen." Ingaande op een belasting vraag zei spr, dat fiscale druk een kwestie is van relativiteit en doelmatigheid. In Nederland wordt de zaak serieus be keken en kan serieuze entiek wor den geoefend. Nu al men reeds blij zijn als er iets af gaat, en dat doel- Advertentie l.M.) een! per Dubief pak 45 cant FANNY BLANKERS-KOEN in brons te Rotterdam? De beeld~ houwer Hans Rehm heeft een standbeeld voor de „Standvasti ge vrouw" ontworpen dat Fanny uitbeeldt in volle sprint. Maar... ttoaal/ mille is er nodig om het beeld in brons te laten gieten en dat kapitaaltje is er nog niet. Fanny schijnt veel bewondering te hebben voor het model. «'W' A. (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG. In tegenstelling tot vorig jaar is het aantal geval len van kin de roer ïam min g in Ne derland tot nu toe erg laag geble ven. Tot 25 Mei waren er bij de Hoofdinspectie van de Volksge zondheid vit het gehele land 14 gevallen gemeld tegen 78 in 1952. Van deze 14 gevallen kwamen er negen voor in de maanden Januari en Februarihetgeen nog als een restant van dc epidemie van 1952 kan worden beschouwd. In Maart werd slechts een ge val geconstateerd. In April geen i enkel. In dc week van 3 tot 10 Mei werd er één geval van kinder verlamming in Amsterdam gecon stateerd en één in Hilversum. In de week van 10 tot 17 Mei wer den geen nieuwe gevallen gemeld. In de periode van 17 tot 24 Mei werd er één geval in Emm en ge constateerd en in Ooltgensplaat. i Na 24 Mei werd cr driemaal kin- j derverlamming in Kerkrade, één- j maal in Werkendam en éénmaal I in Rotterdam gemeld. Hoogstwaarschijnlijk heeft het koude voorjaar invloed gehad op het tot nu toe kleine aantal ge vallen, maar absolute zekerheid heeft men hierover eigenlijk niet. Het ü.et;iifoit dal liet aar.lal ge vallen van kinderverlamming in de zomermaanden pleegt toe te nemen, maar in de zeer warme zomer van 1947 b.v. was het aan- I tal gevallen van kinderverlam ming in ons land niet abnormaal hoog. Voorspellingen hierover zijn dus moeilijk te doen, maar de voor uitzichten voor de komende zo mer zyn op het ogenblik aanzien lijk gunstiger dan vorig jaar, toen vroeg in het voorjaar de meldin gen al veelvuldig begonnen bin nen te komen. Schuld aan ondergang Britse spoorwegen treft - BELFAST. De Britse spoor wegen zijn Donderdag schuldig verklaard aan de ondergang van de door hen geëxploiteerde veer boot ..Princess Victoria", die in Ja nuari van dit jaar bU een vliegende storm in de Ierse Zee Is gezonken. Hierby kwamen 133 personen om het leven. Tn een uitgebreid rapport van het Ministerie van Verkeer, worden twee hoofdredenen gegeven voor de on zeewaardigheid van het schip: on voldoende voorzieningen aan de ach terpoorten van het schip, en onvol doende voorzieningen voor de afvoer van bet over het dek slaande water. Uit het rapport blijkt dat de ach terpoorten m November 1951 waren beschadigd. matig wordt gekozen waarvan het afgaat, besloot dr Hirschfeld. De heer Klaasse gmg dieper in op hetgeen dr Plesman had aangestipt, nl. de credietverzekering met her verzekeringsdekking bij de Staat (een onderdeel van de politiek tot exportbevordering). Of er een we reld-net van zulke verzekeringmaat- schappyen tot stand zou kunnen ko men? Drs. Klaasse was van mening, dat samenwerking in staat stelt gro tere risico's te aanvaarden. Over een wereld-herverzekeringsbank kon bij vooralsnog geen concreet antwoord geven. Prof. Posthuma concludeerde, dat de opmerkingen over zijn prae-ad vies twee uitersten waren: „Ge laat de Staat te weinig doen" en „Ge gaat veel te ver. de Staat neemt te veel risico". Hy confronteerde zyn gehoor met Nederlandse positie in de Euro pese betalingsunie (EBU) en wees op de schaduwzijden van de iiquida- tieregels. Er is een duidelijke ten dens, de EBU te verbreken. In de po sitie, die wij nu innemen in de EBU, zitten elementen, die terdege moeten worden bekeken.. „Een deel van wat men beschouwt als onze valutareser ves is bij liquidatie van de EBU geen reserve als zodanig meer." HILVERSUM. - Evenals verle den jaar het geval was, zullen de televisie-uitzendingen in de zo mermaanden vier weken worden onderbroken voor vaeantie en re visie. Dit zal geschieden van half Juli tot half Augustus, waarbij er echter rekening mee wordt gehou den, dat eventueel m deze perio de wel een extra uitzending kan worden gegeven. Natuurlijk weten wij ook wel dat Het veel te vroeg is voor een aanbieding, schooltassen. De vaeantie is nog niet eens begonnen en wie denkt er nu al weer aan Het nieuwe schoolseizoenl Ja, en toch juist omdat het zo vroeg is kochten wij deze schooltassen. Juist omdat nie mand aan schooltassen denkt, wilde de fabrikant eraf voor elke prijs. Dacht U nu werkelijk in het schoolseizoen een originele zweepslag lederen schooltas te kunnen kopen, zo groot dat er vier grote Bos atlassen naast elkaar in kun nen, een schooltas van echt vol rundleder met beklede baleinen, ijzersterk handvat en twee Engelse sloten, voor nog geen tien gulden? Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze lederen solide schooltassen voor ouders die vooruit kunnen kijken Postorders on de zours. WINKELCENTRUM BINNENWEG, lei. 23180 „Neen! Nooit zul je myn geheim ontroven. Ellendeling!" Dat zegt de ster van de film, want dat staat zo in- het scenario. Hij moet zich dim uit het raam werpen. Jammerlijk verdrinkt hij. Maar het geheim is veilig. De ster is echter van plan nog meer films tc maken. Hij springen? Kom nou. hij kijkt mei uit. Daar heb je specialisten voor, die zoiets vakkundig opknappen zonder er een schrammetje bij op te lopen. De ster zegt dus:Ellendeling!" en hop, dwar- door de ruit, daar gaat de dubbelganger. BONN. Nederland linjgt op het ogenblik de sterkste toevloei ing van Amerikaans kapitaal. De oorzaak daarvan lig* in de gunstige voorwaarden die Nederland de Amerikaanse geldgevers aanbiedt. Veel belangrijker aan aanbevelingen van regeringen zyn voor de kapi taalverstrekkers nu eenmaal de uit zichten op een goed rendement van de investeringen en op een ge makkelijke overmaking van divi denden Aldus verklaarde de presi dent van de Amerikaanse „Natio nal Association of Manufacturers'* op een in Bonn gehouden pers conferentie. De Deense kapper van 71 jaar. me neer Arngen hoeft zich \an dit rapport niets aan te trekken Die gaat van d# zomer op cn neer fietsen van Denemar ken naar de R.wera (3200 km!. Toen hu 70 was i3 hy met een kano naar Helsinxi gevaren. (Uit cn thuis 2000 ki lometer!. Laten we ons gelukkig prijzen dat het een lekkere koele zomer is. We lo pen nu ten minste invasies van colorado kevers mis Bij Travemunde aan de Duitse kust zyn er ml Uloenen aange spoeld Duitsers overdryi-en graag, maar het zullen cr toch wel een boel zyn geweest. In Olai in Califomië woont eea Nederlandse onderwijzer. Nic. Moolen- yzer. Dat moet een aardige kerel zbn. Nb de watersnood zyn allerlei Ameri kanen naar hem toe gekomen. 2e wil den van alles, en nog wat weten van die du ken en zo. Hij heeft toen in zyn eentje een „Beurzen open Dijken dient" op touw gezet Resultaat- 547 klinkend# dollars voor het Nationaal Rampenfonds. o En over inzamelingen gesproken. Binnenkort komen het Prins Bernhard- £onds en het Anjerfonds weer een be roep op one doen Een dokter m Boston heeft tn een. officieel rapport gezegd, dat het onzin- *"a is, dat de meeste dokters mensen fUnke

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2