Sportbijlage &e Sch iedatvtmer Arie van Vliet opnieuw - met stukken - door Jan Derksen verslagen KNWU legt Schulte f 1000.- boete op Eindhoven afdelings k ampioen door 2-1 zege op PSV De Best (eeuwige dercle) snelste stayer; Hijzelendoorn houdt titel 24 Uursrit van Le Mans was moordend BAANKAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND 'j&mm Van Heusden wint boeiende strijd in achtervolging r~ Reserve-doel ,,viel in" vy. Niet aan start verschenen bij Ned. baankampioenschap In Den Bosch gebleven bij PSV-Eindhoven Zeilwedstrijden op de i Westeinder Athletieksuccessen in Glasgow Belgische baantitels NOC zal Olympische dag herzien Korfballers strijden om hoogste eer LIKDOORNS wÖnDiErÖuË Amerikaan Tom Cole dodelijk verongelukt Duel in Den Bosch niet op hoog niveauwel spannend Het begon met een penalty... Twee overwinningen voor Puck Brouwer in Hilversum Scores en Standen START NS a andag MS Juni M9S3 CSU (Advertentie I. M.) Pure gold leat Virginia (Van een speciale verslaggever). AMSTERDAM. Arie van Vliet knikte Zondagmiddag in het Olympisch Stadion met een grimas naar zijn zoontje. Zijn mondhoe ken trokken en hij liep gejaagd om zijn fiets. Van Vliet was nerveus. Naast hem trok Jan Derksen zijn trainingspak uit en keek even naar zijn banden. Enkele minuten later staar de Van Vliet zijn rivaal met verlangende ogen na. Dat was, toen Derksen in een fris gekleur de nationale trui en bedolven ónder een enor me krans op de klanken van het Wilhelmus zijn ereronde maakte. Wéér had de harde vechter Derksen, de gevoelige sprinter Van Vliet achter zich gelaten. En ditmaal overtui gender nog dan vorig jaar. Er waren enkele lengten verschil bij aankomst. „Van Heusden De Groot" luidde het étiket van de finale achtervolging amateurs. Fijngetoetste intuïtie contra natuurlijke intelligente, maar soms to meloos uitgestrooide krachten. De jeugdige uitgave van Schulte, De Groot dus, kwam in dit duel nog iets te kort. Van Heusden be hield zijn titel. Jan Hijzelendoorn is weer kampioen bij de amateursprinters en Cor de Best bleek de beste stayer over honderd ki lometer. Niet Bakker of Pronk dus maar een man (eeuwige derde) die deze keer op het juiste moment toesloeg. Derksen en Van Vliet reden zich natuurlijk zonder een spoor van moeite in de finale. Van Oers bleek van de overige candidaten de snel de Via een herkansing mocht hij de finale a trois completeren. Hij was er een figurant in. Maar een. die ander halve ronde lang op het eerste plan stond. Na enig gebalanceer „sur pla ce", liep Van Oers weg. De twee an dere bleven staan. Van Oers ging door. De anderen volgden stapvoets. Toen de renners de Marathon tribune voor de tweede maal naderden, be zat Van Oers nog steeds een twintig nieter voorsprong. Daarna had hij uiteraard geen kans meer. Van Vliet zette aan en Derksen volgde hem, uitstekend reagerend, onmiddellijk. In de laatste bocht lag de Amster dammer reeds schuin naast Van Vliet. Hij moet toen ai hebben geweten, dat hij zijn titel zou prolongeren. Met een indrukwekkende eindsprint trok hij langs Van Vliet, die zich voor de ere tribune gewonnen gaf. Twee a drie lengten achter Derksen reed hij ge desillusioneerd over de finish. De tijd over de laatste 200 meter was 12,2 seconden. Hijzelendoorn mocht het bij de amateurs opnemen tegen Willekes en Schotman, teneinde zijn zesde titel in successie binnen te halen. Hijzelen doorn vertrok, na wat gebalanceer. van kop, maar dwong Schotman in de tweede ronde deze positie over te nemen. Hij moest het met Willekes uitvechten. Het kwam er niet van. Schotman dook pijlsnel de voorlaat ste bocht in en Hijzelendoorn ging, scherp langs Willekes snijdend, mee. Honderd meter voor de finish stond Hijzelendoorns kampioenschap al vast, maar Willekes reed met de hand geheven naar de finish. Hij mende een protest in, omdat Hijze lendoorn hem in het gras zou hebben gereden bij zijn demarrage. De jury wees het protest af. Hijzelendoorn dus kampioen (tijd over de laatste *.00 meter 12,4 seconden). Schotman tweede, Willekes derde. Een teleurgestelde Willekes ver telde ons later in zijn kleedkamer, dat hij ophield met wielrennen. De grote wegwedstrijden zijn hem te lang en zijn liefde gaat uit naar de baan, waar echter nauwelijks em plooi is te vinden. Spannende pmitsuite Daan de Groot explodeerde bij het startschot voor de finale achtervol ging. In een volmaakt aan Schulte herinnerende cadans trok hij weg en na één ronde had hij 5 meter winst Op Van Heusden. Epn ronde later Was het vijftien meter geworden. Van Heusden schrok niet. In een prachtig rhythme (het bovenlichaam vrijwil stil. de benen uit de heupen bewogen) beantwoordde hij de aan slag van De Groot. Na drie ronden BREDA. Tüdens de voetbal wedstrijd De BaronieRAC (2de klasse) beleefden enkele duizen den toeschouwers een sensationeel moment. Bij een schermutseling voor het RAC-doel sprongen twee spelers tegelijk op Toen ze weer omlaag kwamen, grepen ze alle bei de bovenlat, die onder hun ge wicht als een lucifertje afknapte. Onmiddellijk werd het verniel de doel uitgegraven, terwijl van ssn bijtei ïsin een ander doel werd gehaald. Onder het wakend oog van scheidsrechter Lazeroms werd de nieuwe goal opgezet. Het oponthoud kostte veertig minu ten was 2ijn achterstand gereduceerd tot tien meter, een halve ronde later lag hü gelijk. Het zou geen gemakkelijke over winning voor hem worden. Wél een indrukwekkende. Want in de laatste rende, die hij met tien meter voor sprong inging, verhoogde hij zonder zichtbare moeite of verlies varp zijn beheerste zit, zijn tempo. Vijf en twintig meter winst had hij. toen hij werd „afgeschoten". Tijd 5.12.4. De Groot finishte vermoeid in 5.15.4. De stryd om de derde plaats ging tussen Vreeswijk (die van De Groot had verloren) en Buker (verslagen door Van Heusden). In dit gevecht was Vreeswijk, een verdienstelijk achtervolger, de snelste. Tijden: 5.18,2 en 5.23,3. Om stayerstitel Bakker voelde er alles voor om. wat hem betrof, de volgorde van start na loting in de 100 kilometer stayers wedstrijd, ongewijzigd te laten. Hij behield zijn eerste plaats tenminste 100 ronden lang, door niemand be dreigd. En toen pas begon er „vuur werk" te komen. De Best, als derde gestart, had na 35 ronden Bijster ge passeerd. en lanceerde in de 101e ronde een aanval op Bakker. Het werd een verwoed gevecht, waarbij beiden los raakten. De Best vond de rol het eerst terug en trok vervol gens langs Bakker. Bijster ging mee. Vier rónden later had Bijster ge- meter; 5. M. Wierstra (Amsterdam) op zeven ronden: 6. J. Stakenburg (Amsterdam) op vijftien ronden en ZO WAS DE FINISH in de finale van het sprintkampioenschap van Nederland voor profs. Jan Derk sen gaat met enkele lengten voor sprong op Arie van Vliet op de eindstreep af. Geertje Wielema en Wilïemse wonnen HILVERSUM. Geertje Wielema bij de dames en Herman Wilïemse bij de heren hebben Zaterdagmid dag gezegevierd in. de 2 km-zwem- toent van „De Robben" op de Loos- Arechtse Plassen. Dames: vrije slag: 1. Geertje Wie lema (HZC), 28 min. 59,6 sec.; 2. Tine van Brenk (Robben), zelfde tijd. 3. F. Peters, Neptunus (Arn hem). Schoolslag: 1. Tony Hom (Rob ben), 33 min. 09.1 sec. Heren: Vrije slag: 1. Wilïemse (Vechtstreek), 27 min. 38 sec.; 2. Ten Thije (LZO) Leeuwarden, 27 min. 43.8 sec.: 3. Kayser (Robben); 4 De Bruin (Neptunus) Amersfoort; 5. Demuth (Zwemlust) Utrecht. - Schoolslag: 1. Van Daatselaar (Bobben), 32 min. 49.8 sec. NEW VORK. Het paard „Native Dancer" van A. G. Vanderbiit heeffc de 81e Belmont Stakes gewonnen. 7. J. Kunst (Amsterdam) op achttien een van de klassieke Amerikaanse ronden. 1 rennen voor driejarigen. AMSTERDAM. De sportcom missie van de KNWTJ heeft het vol gende bekend gemaakt: Ondanks het feit. dat de sport commissie van de KNWU hem tydlg zowel telegrafisch als telefonisch noeg van de tweede plaaats. Gangma- heeft gewaarschuwd voor de conse- ker Wïersma voerde het tempo wat quentles, Is de fc "oepsrenner Gerrlt op en de Haarlemmer passeerde De Best. Pronk, die zich tot dan toe had vergenoegd met de vierde plaats en pas derde werd toen Bakker ver moeid terugviel, ging daarna duide lijk maken, dat hij prolongatie van zijn kampioenschap begeeTde. Drie ronden duurde zijn aanval toen was hij langs De Best en Bijster. Hot was dus bekeken. Pronk werd weer kampioen. Maar twintig ronden voor het einde vond De Best dat on nodig. Hij trok in een machtige rush naar voren en liet Pronk ver achter zich. Ook Bijster passeerde de kam pioen nog. Daarna beperkte De Best zich er toe. Pronk nog twee ronden achter stand te bezorgen en met een brede glimlach als titelhouder te finishen De uitslag werd: 1. C. de Best (Haarlem) 100 kilometer in 1.20.53,4; 2. C. Bijster (Haarlem) op 100 meter; 3. C Bakker (Zaandam) op HO me ter; 4. J. Pronk (Alkmaar) op 1280 Schulte, die op reglementaire wijze had ingeschreven voor het nummer achtervolging bij de Nederlandse baankampioenschappen. Zaterdag niet aan de start verschenen, Schulte heeft door deze contract breuk niet alleen schade berokkend aan de wielersport in het algemeen, maar bovenal aan zijn collega's, wier gages in de nationale kampioen schappen zijn gebaseerd op de re cette. Aangezien Schulte behoort tot die categorie van renners, van wie ver wacht mag worden, dat zij een voor beeld zullen zijn voor renners met minder internationale faam, heeft de sportcommissie deze overtreding ern stig opgenomen en Schulte een boe te van 1000.— opgelegd. Dit geld zal niet worden gestort in de zogenaamde „boetepot" maar zal gevoegd worden bij het aandeel van de recette, dat onder de renners ver deeld zal worden, zodat zij geen na deel behoeven te ondervinden van het gedrag van hun collega". In zijn restaurant De heer M. Koot. tweede secreta- j ris van de sportcommissie vertelde 1 ons in verband met deze zaak. dat 1 Schulte. toen bekend werd, dat de aalsmeer - TUd«ns d» national» 1 beslissingswedstrijd PSV—Eindhoven zeilwedstrijden op de Westemder won 'in het BVV-stadion gespeeld zou op de tweede dag de Flying Outrhman worden, aan de sportcommissie me- van Van Duyl de eerste van de twee degédeeld heeft niet in de kampioen- te varen wecstrtiden „Wat is het snel- schappen te zullen starten, omdat hij ste jacht" met een voorsprong van s er voorkeur aan gaf in zijn zaak met minuten op de draak van Van Wijk; derde werd De Valk van Groot, vierde Regenboog van Van Staveren, vijfde Tornado van Van 't Hongerhuyc en zes de RORC van Mathlpu. Het resultaat hangt af van een spe ciale berekening, waarbij zeil-->ppervl3K en lengte van de boot een rol spelen. Deze berekening zal na de tweede race (Zondag 21 Junll gemaakt worden. De voornaamste uitslagen iinden Zaterdag: Valkenklasse A: 1. Water geus. stm. Goudriaan; Dra ken klasse: 1. Windekind, bakker: 2. Baroeboe Bier; Regenboosklasse: 1 Hollandia. Van Staveren; 2. Pip», Van der Bas: 3 An- nemarie. L de Wit: 4. Duke. fan der Velde; 12 m2. klasse: 1. MeteoT. R Kraan Jr.: Olymplajollen klasse A: 1. Flossie. Lesage; Vrijheidsklasse: 1. Lucky Dip. Meester; 16 m2 Klasse a' 1. Betty Van der Steeg: Pampusklasse: 1. Roest Niet C. Hulsken ZONDAG: Valkenklasse A: 1. Popey. Metelen- kamp; Drakenktasse: Joy. Van den Berg: Regenboogklasse: 1 Annemarte. De Wit: Duke. Van der Velde: 3. Be ne ventum. Hofland; 4. Coppelstock. Ste- verts: 12 m2. klasse; L Mariandet. Van Staveren; Olympiajollenktasse A: t, Pin- quin 3, Markus: Vrijheidsklasse: 1. Bar- barv Ape, Redenhuis; 16 m2. «lasse A: 1. She, De Vries Jr.; Pampus zonder spinnaker: l, Braassetnermeer. Van Sta veren, te blijden. (Schulte is pachter van het restaurant van het BVV-stadion) De sportcommissie heeft Schulte GLASGOW Tijdens de Interna tionale athletiekwedstrijden te Glas gow Is de Duitser Haas er in ge slaagd het Europees record op de 440 yards te verbeteren en te bren gen op 47.2 sec. Het oude record stond sedert 1938 met 47.6 sec. op naam van de Engelsman Srown. Voor de Nederlanders was het eveneens een succesvolle dag. Willy Lust won het verspringen met 5.60 meter voor de Duitse Maria Sander (6.54 meter). Voorts zegevierde Puck Brouwer op de 100 yards. Zij ging in 11.5 sec. als eerste <ióor de finish, gevolgd door mej. Goldsborough <GB) en Maria Sander (Did.). Fanny Blankers-Koen werd win nares op de 80 meter horden in 11.5 sec. met twee meter voorsprong op Maria Sander (Did,). aangeboden er voor te zorgen, dat hü rijn rit Zaterdagmiddag direct om twee uur zou kunnen rijden, zodat hij dan voor half drie het Olympisch Stadion zou kunnen verlaten en op tijd voor de beslissingswedstrijd in Den Bosch had kunnen zijn. Bij het achtervolgingskampioen schap zyn ook weggebleven: Brink man, Nico van Est. Harrie van de Kamp, Kwantes en Spenkelink. Zij hadden, aldus de heer Koot, een gel dig excuus. LUIK. De uitslagen van de fi nales van de Belgische baankam pioenschappen luiden: Sprint amateurs: 1. De Bakker '12.6 sec.); 2. Van Nilscn. Sprint professionals; l. Milou Gos- selt'n (11.6 sec.); 2. Pstiwels. Achtervolging amateurs: Finale: 1. Depaepe. 4 km in 3.24.8; 2. Ray mond. Achtervolging profs: finale: Raphael Glorieux 5 km in 6.37.4: 2. De Beuckelaere. Stayerskamp ioenschap over 160 km: 1. Adolphc Verschueren, 1 uur 27 min. 17,6 sec.; 2. Michatix op 4 ronden; 3. Goethals op 8 ronden; 4 Leüaert op 8 ronden; De Stob- beleire op 8 ronden. DEN HAAG. ..Op de laatst gehouden Olympische dag is ven verschillende zil. den critiek geoefend. Die critiek was gegrond. Ket bestuur van het N.Ö.C. zal er zich op korte termijn over beraden wat gedaan moet worden om de Olym pische dag In ere te herstellen. Want w|j willen voortaan niet meer het risico lopen dat die dag niet wordt wat het publiek ervan verwacht" aldus Jhr L. M. Quarles van Uffard. vice-voorzit)er van het N.O.C.. Zaterdag tijdens de jaarvergadering van het N.O.C. in de Dierentuin. Bij de rondvraag werd in overweging gegeven de Olympische dag ook eens in Rotterdam te houden. De heer P. C. van Houten (Ned. Cricketbond) bepleitte een wisselsysteem, het ene jaar Amster dam het. volgende Rotterdam. Het be stuur beloofde de kwestie in overweging te zullen nemen, hoewel de onmogelijk heid om in het Feijenoord-stadion wie lerwedstrijden te houden een groot be zwaar is. Golfkampioenschap te Huis ter Heide UTRECHT. Voor het op 19, 20 en 21 Juni a.s. op de Utrechtse golf club „De Pan" te Huis ter Heide te houden internationaal amateurkam- pioenschap van Nederland hebben reeds vijftien Britse -n Amerikaanse golfers ingeschreven, onder wie de bekende Brit Robert Walker. Van Nederlandse zijde nemen o.m. deel de titelhouder mr J. F. Dudok van Heel, mr O. van Zinnicq Bergmann en mr H. Swane, Groep A Blauw Wit—'Vitesse S—2. Blauw Wit 4 4 Vitessa 3 j Vada 3 4 4 O O B 36—10 3 1 0 2 2 16—14 3 0 0 3 0 6—34 Groep B Het ZuidenRigtersbleek II2. Het Zuiden 4 4 0 0 8 31—12 Rigtersbieek 4 0 2 2 2 1528 PSV 4 0 2 2 2 1723 Advertentie LM,) t eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverd» wonderolie, jodium en het pijnstillende benzo- ealne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoommlddel van I. t-Só be- U veel ellende. LE MANS. Een bijzonder moordende rit is dit jaar de 24 uurs rit van Le Mans voor automobielen geworden. Er werden ongekende snel heden gemaakt, zodat de records b{j bosjes sneuvelden, maar het gevolg van al dat gejakker was ook dat een der deelnemers de strijd met de dood moest bekopen. Zondagochtend omstreeks zeven uur kwam de Ferrari van de Italiaan Chinetil en de Amerikaan Tom Cole niet meer door. Later bleek dat do wagen in een bocht was omgeslagen. Cole werd er uit geslingerd, kwam midden op de baan terecht en werd door een andere deelnemer overreden en op slag gedood. De wedstrijd werd door de Britten Tony Rolt en Duncan Hamilton ge wonnen in Jaguar. Ztf legden meer dan 4000 kilometer af. Stirling Moss en Peter Walker, eveneens met Jaguar, werden met drie ronden achter stand tweede, Phil Walters en John Fitch met een Cunningham derde en Peter Whitehead en Ian Stewart met Jaguar vierde. Dus wet een groot succes voor Jaguar. Records sneuvelden bij bosjes Zestig wagens uit zes verschil lende landen waren Zaterdag voor deze monsterrit in tegenwoordig heid van 150.(100 toeschouwers ge start. De lichtste wagen had 611 cc cylinderinhoud. de zwaarste bijna negen liter. Na het eerste uur ging Stirling Moss (Jaguar) aan het hoofd, gevolgd door Villoresi (Fer rari) en Rolt (Jaguar). Villoresi had inmiddels het ronderecord op 174.340 km gebracht. De strijd was adembenemend, maar men vroeg zich af hoe lang de motoren der gelijke grote snelheden zouden kun nen volhouden. Sidney Allard. die met een Aliard op het rechte stuk een gemiddelde van meer dan 237 km/u had gehaald, moest later op geven met een defecte rem inrich ting, Nog voor het verstrijken van het eerste uur bracht Rolt (Jaguar) het ronderecord op 174.905 km/u. en hier bleef het niet bij, want Villoresi kwam op 176.558 km/u doch werd weer overtroffen door Kling die met zijn Alfa Romeo het circuit van 13.492 kilometer reed in 4 min. 3-5.1 sec. of een gemiddelde van 176.558 km/u. wat hij zelf weer verbeterde tot 178.333 km/u. Kling had in het eerste uur op de geme ten kilometer een gemiddelde van 245 km/u gehaald, een fantastische snelheid voor een toerwagen. Om tien uur Zondagochtend, 16 uur na de start, waren er nog 29 wagens in de wedstrijd. Rolt-Hamil- ton, die het ronderecord andermaal verbeterd hadden, nu tot 183.772 km/u, leidden nog steeds voor Moss-Walker, Walters-Fitch, White- head-Stewart, Ascari-Villoresi. de gebrs. Marzotto en Trintignant- Schell. Enkele uren later capituleerden Ascari en Villoresi omdat de ver snellingsbak van hun Ferrari on bruikbaar was geworden. De laatste fase van de wedstrijd, die zich bij drukkend weer op de zeer stoffige piste afspeelde, bracht Europees kampioenschap fantaisie classique BONE (Algiers). Aan het bil jart tournooi om het Europees kam pioenschap fantaisie classique, dat van 18 tot 21 Juni te Bone in Algiers zal worden gehouden, zullen de vol gende spelers deelnemen: De Becker, Kr on. Mai ca (Frankrijk), Kruythof (NedJ, Vingerhoedt, Staylers (Bel gië), Tiedtke (Did.), Ruiz, Gyrnier, Munte ert Domingo, titelhouder (Spanje). (Van een onzer verslaggeversj DEN BOSCH. In het stadion .De VHert" Is Eindhoven Zaterdagavond, nadat het PSV in de beslissingswedstrijd om het kampioenschap van af deling D met 2—1 had verslagen op de schouders van de jubelende sup porters gegaan. In een voornamelijk op tempo gebaseerd duel was het eindelijk gelukt, zijn grote rivaal op de knieën te krijgen. Spil F. van Tuyl, die Eindhoven door een strafschop de leiding had gegeven, had voor dit alles een brede glimlach over. Rechtsbinnen Van Rooy voelde zich even eens door sterke handen gegrepen. H\j was het. die zijn club met een strak diagonaal schot de zo intens begeerde titel had geschonken, kreeg geen voet, aan de grond. Een aanval door het midden, opgebouwd door Van Melis bracht verwarring in de achterhoede van PSV. De bai kwam bij Schmidt terecht, die langs rechtsachter Bakers wilde glippen. Hij werd daarbij in het strafschop gebied volgens scheidsrechter Hom te zwaar gehinderd. Het gebaar naar de elf meterstip was onver mijdelijk. Het van die afstand ont stane doelpunt ook. Het schot van F. van Tuyl bracht Eindhoven na elf minuten op 10. Talloze Eindhovenaren stroomden de feestelijk versierde en verlichte straten van de muziek stad Den Bosch binnen. Onder het slaken van opgetogen kreten en het zin gen van clubliederen trokken de meesten naar het station, waar ex tra trpjnen de in een roes verke rende supporters-massa terugbrach ten. In Eindhoven zeif is het in de nacht van Zaterdag op Zondag nog al rumoerig geweest.... De strijd zelf heeft geen hoog niveau opgeleverd. Wel spanning. Eindhoven dat het in snelheid zocht, legde het accent onmiddel lijk op de aanval. Reeds in de eer ste minuut kreeg het een vrije schop te nemen. Rechtshalf Van Kemenade piaatste d' bal in het doelgebied, waar middenvoor Van Melis met heV hoo'd toesloeg en de armen juichend omhoog wierp. Maar doelman Steiger stopte de bal vlak voot de doellijn. De druk van Eindhoven méld aéh. PSV PRAAG. In een interlandwed strijd te Praag won het Tsjechische voetbalelftal met 2—0 Roeme nië. Na deze tegenslag richtte PSV zich energieker op. Het ontwierp combinaties die om meer aandacht vroegen. Het middenveld bleef ech ter een hecht bolwerk van Eind hoven nat zich ondanks zijn over wicht in de 22-ste minuut naast PSV zag geplaatst. Een aanval over links bracht een pass naar rechts binnen Brusselers die naar zijn vleugel genoot Dillen schoof. Dillen heeft toen even gekeken en ver voleens een schuiver losgelaten waar doelman Hansen onnodig over heen dook. Dat was 11. Onder een oorverdovend lawaai, veroorzaakt door stemband* <i. bel len, ratels en toeters van de dui zenden meegereisde supporters is Eindhoven na deze vrij onverwach te gelijkmaker weer scnerp ten aan val getrokken. Een schot* van Van Melis stuitte af op Steigers vuisten. PSV boog niet. In de tweede helft maakte Eind hoven echter het doelpunt dat het kampioenschap zou brengen. In de tweede minuut, toen Van Melis het zoveelste duel met Wouters uit vocht en hem daarbij met een „hakbal" uitschakelde, kwam Van Rooy aanlopen. Van Rooy. die plot seling op de linkervleugel was op gedoken en daardoor 'de hakbal van Van Melis op zijn weg vond. De Eindhoven-speler had een vrij veld voor zich. Hij gebruikte dat voor een korte sprint, waarna een diagonaal schot de rest deM (21). Deze voorsprong heeft Eindhoven niet meer afgestaan. Het groepeer de nu zijn krachten hoofdzakelijk op het middenveld, waar PSV ver woede pogingen deed om naar Han sen door te stoten. Wat niet lukte, doordat linksachter F. Tebak en F. van Tuyl bijzonder vee] opvin gen. Pas acht minuten voor tijd ging Eindhoven met succes volledig in de verdediging. Na het eindsignaal was iedereen, die de kleuren van „Eindhoven" droeg, zijn zinnen kwijt. geen belangrijke wijzigingen, behal ve dat het moyenne over de hele linie omhoog ging. De winnende ploeg Rolt-Hainilton legde 4038.060 km af, wat een gemiddelde snel heid betekende van 170.336 km/u. Dit is een nieuw record voor deze wedstrijd: het oude stond met 155.575 km/u op naam van de Duit sers Lang-Riess die verleden jaar met hun Mercedes een afstand van 3733.800 km hadden gehaald. Van de 60 gestarte wagens heb ben er 26 de w»dstrijd uitgereden. De 3441 cc Jaguar was de grote overwinnaar met drie wagens van dit type in de eerste vier. Maar ook de Amerikaanse 5W liter Cun- ningsham hebben zich schitterend gehouden want, alle drie gestarte wagens gingen door de finish. Alleen deze twee merken hadden, geen uitvallers tijdens de zware race. Aan de wedstrijd is ook deelge nomen door Gatsonides (Ned.) en Lockett (Gr. Br.) met een 2860 ce Austin-Healy. Zij behoorden tot degenen die de finish haalden en bezetten de 12e plaats, met een afstand van 3462,67 km, gem. snel heid 144.278 km/u. HILVERSUM. —'In het Hilversum- se sportpark zijn Zondag in het ka der van een sportdag ten bate vaa „Zonnestraal" athletiek-wedstrijden gehouden, die een internationaal ka rakter hadden. Op de 80 meter horden won Fanny Blankers-Koen met 11.4 sec., fraai voor haar Duitse rivale Maria San- der. die 0.3 sec. rem-r nodig had. Puck Brouwer won r.-. 109 meter in 12.5 sec. en de 200 mrler in 25.9 sec.- Op de 800 meter, waarin vijf lopers onder de 2 min. bleven, zegevierde Verwey (Trekvogels) in de uitste kende tijd vaii 1 min. 56.7 sec. het- •- geen een nieuw persoonlijk record betekende. De Duitser Lamers ont moette op de 1500 meter weinig te genstand en behaalde in 3 min. 57.8 sec. een gemakkelijke zege. De uitslagen luiden: 50 meter horden dames: 1. Fanny Blankers-Koen (Sagitta) 11,4; 2. Maria Sander (Duitsland) 11,7. 100 meter dames: 1. Puck Brouwer (Celebes) 12,5: 2. Gré de Jongh (Sagit tal 12,9. 200 meter dames: 1. Puck Brouwer (Celebes) 25,9; 2. Gré da Jongh (Sagit tal 26,4, 100 meter heren: 1. Rutander (V. en L.) 11,1; 2. Griek IAAC) 11.2. 400 meter heren: 1. De Kroon (Trek vogels) 30,3: 2. Hofmeester (V. en L,) 50.5. 800 meter: 1. Verwey (Trekvogels) 1.56,7; 2. Veltman (Trekvogels) 1.57,0; 3. Cauvels (België) 1.53.1. 1500 mrrter: 1. Lsmcrs (Duitsland)' 3.57.3: 2. Janssens (België) 4.Ó1.4; 3. Go- vers (V, en L.) 4.05,4. 4 X200 meter estafette: 1, V. en L» Den Haag. 1.32.0: 2. Hellas. Utrecht. Doordat Eindhoven de beslissings wedstrijd tegen PSV om het kam pioenschap van de afdeling D met 2—1 heeft gewonnen, is 3e eind stand nu geworden: Eindhoven PSV ADO Bleyerhelde Fevenoord NAC Limburgia Hermes DV5 26 NO AD 25 Xerxes 26 BBC 26 DHC 26 Man rits 26 TEC 26 27 17 5 5 39 47—22 27 16 5 6 37 61—34 26 13 6 7 32 43—31 26 11 6 8 28 46—32 26 9 3 27 4543 26 11 5 50 27 46—47 10 5 11 25 37—38 9 7 10 25 47—57 3 7 11 23 37—42 7 9 10 23 42—51 10 2 14 22 44—50 5 4 IS 22 4867 6 7 13 19 47—57 6 5 15 17 41—60 Da LAATSTE KAMPIOEN van de eerste klasse KNVB werd Eind hoven, dat in het stadion. „De Vliert" te Den Boscheen 21 zege op dc stadgenoot PSV behaalde- Zó werden de kampioenen in uit bundige vreugde van het veld gedragen.,. I

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 4