[vt Officiële stukken vernietigd door departement van Marine SKETCH s oorts... Gedupeerde verzoekt het instellen van vervolging In nieuw BW matiging van scliadevergoedingsregel Wettelijke bekrachtiging naasting radio-distributie Mr Rohling niet vervolgd voor valsheid in akten Stichting Landverhuizing over in Emigratiedienst Mi SENSA TIE IN ZAAK-FONTEYN DUITSLAND Probleem der hereniging Slachtoffers watersnoot! 92ste lijst Kamer nam zoveel tijd voor debat, dat voorzitter tol spoed moest manen I J J3 J N because of you. Luchtoefening boven West-Europa REGERING STREEFT NAAR: Minister Algera zal veelomstreden ontwerp in het parlement verdedigen NASLEEP VAN ZAAK-MENTEN Aanklacht wegens meineed terug verwezen naar de rechter-commissaris Wegens verduisteren van Joods geld één jaar gevangenis WoeilsJag 1 Juli 1953 3 (Advertentie LM.) (Van een onzer redacteuren) AMSTERDAM. In de zaak van de ex-sergeant-konstabel Fonteyn, die al jarenlang strijd voert tegen een afkeuring voor de dienst, welke hij onrechtmatig acht, is het verbazing wekkende feit vastgesteld, dat personeel van het departe ment van Marine stukken heeft vernietigd, die op dez^ kwes tie betrekking hebben en dus in het dossier aanwezig dienden te zijn. Dit feit is aan het licht gekomen, omdat de Hoge Raad Fonteyri toegelaten heeft tot het leveren van het bewijs van de waarheid zijner mededelingen, dat twee marine-artsen in deze zaak valsheid in geschrifte zouden hebben gepleegd. Fonteyn heeft thans de officier van justitie in Den Haag ver zocht om degeen, die tot de vernietiging last heeft gegeven, te vervolgen. Voor een hernieuwd gerechtelijk onderzoek is de zaak-Fonteyn terug' verwezen naar de rcchter-commissa- ris in Amsterdam, die bij de Cen trale Raad van Beroep in Utrecht informeerde uaar de bewuste stuk ken, welke volgens het departement van- Marine waren verbrand bij een bombardement. Fonteyn heeft dit altijd betwist, doch de Raad van Beroep heeft hem inzage van bet daar aanwezige dossier geweigerd. Uit het antwoord van de griffier "Van de Raad van Beroep aan de Amsterdamse rech ter-commissaris bleek, dat de bewuste bescheiden zich daar hadden bevonden, doch. omdat zij meer dan vijftien jaar oud ■waren, naar het departement van Marine ivoren gezonden ter vernie tiging. Deze terugzending had in 1951 of 1952 plaats toen de zaak- Fonteyn de gemoederen in Neder land reeds bezig hield. Niettemin werden dc voor "de beoordeling van deze zaak belangrijke bescheiden, betrekking hebbende op de afkeu ring, door het departement van Ma rine prompt vernietigd. Telefonisch is dit de Amsterdamse rechter commissaris bevestigd. De heer Fonteyn bezit van de thans vernietigde stukken weliswaar afschriften, doch sommige ervan zijn niet officieel gewaarmerkt. Hjj kreeg als sergeant-konstabel bij de Koninklijke Marine in 3933 strubbelingen met zijn superieuren door een misverstand in verband met de muiterij op de „Zeven Pro vinciën". In 1935 word hij in Den Helder afgekeurd wegens al of niet vermeende bronchiale asthma. Tot 1949 toe trachtte Fonteyn hemel en Arbeider, die echtgenote trachtte te wurgen, krijgt vier jaar (Van onze correspondent) VLÏS5INGEN. De rechtbank te Middelburg heeft de Si-jarige los-werkman A. V. uit Grijpskerk conform "de eis veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf met ter be schikkingstelling van. dc regering wegens poging tot moord op zijn echtgenote. Op 20 October van het vorig jaar trachtte V., die na onenigheid met zijn vrouw een zwervend leven was gaan, leiden, bij een bezoek aan zijn echtgenote te Wolphaartsdijk. haar te wurgen. De vrouw bleek alleen bewusteloos te zijn geweest. In het zoeklicht BEDRIEGEN niet alle voorteke nen, dan zullen de staatslieden van het Westen op korte termijn worden geconfronteerd met het vraagstuk van Duitsland's hereni ging. Verpicht reeds dc opstand der Oostduitse arbeiders het Westen mo reel, zich met dit probleem, onder de nieuw geopende gezichtspunten, bezig te houden, een Russische stap zou het daartoe ook metterdaad dwingen. En zo'n Russische stap schijnt aanstaande: met dc dag wordt de indruk sterker, dat Mos kou doende is. de hereniging voor te bereiden. De houding van het Westen tegen over de mogelijk heid van de her eniging is totnog toe weinig doelbe wust Er is veel aarzeling, alleen al door het blote feit. dat het de Rus sen zijn, die er het initiatief toe na men. Wanneer de Russen denken, dat de hereniging goed voor hen is, moet zij wei slecht voor het Westen zijn, zo schijnt men te redeneren. Dat is een weinig overtuigend argu ment eerder kan men vaststel len. dat een herstel der Duitse een heid het resultaat van een weder zijds geven on nemen moet zijn. Natuurlijk is het waar, dat een hereniging van Duitsland het einde zou betekenen van het westelijke defensiescbema. voor zover dit voor ziet In de vorming van een Euro pees leger, met inbegrip van (West-) Duitsland. Maar evenzeer is het waar. dat de hereniging het einde zou maken aan Oost-Duitsland's sta tus als satellietstaat. Bij vrije ver kiezingen zou de communistische partij, naar nu wel bewezen is, in Duitsland geen schijn van kans heb ben. Het argument, dat ons, voor een hereniging van Duitsland, door slaggevend schijnt, is dit: vrede met Rusland 2a 1 niet mogelijk zijn. zo lang de grote tegenstanders van deze tijd, de Verenigde Staten en de Sow jet-Unie, aan de Elbe tegen over eikaar staan. Slechts wanneer deze zich daar en in het Verre Oosten.' bevrijden uit de „clinch", waarin zij thans zijn verwikkeld, is de vestiging van normaler interna tionale verhoudingen bereikbaar. Dit echter heeft de vorming van krach tige bufferzones, in Europa en in Azië, tot voorwaarde. Onder deze gezichtshoek, zo geloven wij, moet het vraagstuk der Duitse hereniging worden bekeken. De kans. dat Duits land en Japan tussen de twee partijen instaande, een chantage-po- litiek zou kunnen bedrijven, zal men daarbij we] op de koop toe moeten aarde te bewegen om deze afkeu ring herzien te krijgen, aangezien nij naar z'Jn mening ten onrechte is afgekeurd. Zijn pogingen bleven vruchteloos. Om een proces uit te lokken en op die wijze toch zijn zaak onder de aandacht van het pu- Oud-minister Lieftinck commissaris der KLM DEN HAAG. In de Dinsdag ge houden algemene vergadering van aandeelhouders van de KLM zijn de jaarstukken over 1952 goedge keurd en is besloten een dividend van 4 procent op de cumulatief preferente aandelen uit te keren. Professor mr P. Lieftinck, oud-mi nister van Financiën werd tot com missaris benoemd. De heren mr Arn. J. d'Ailly, mr dr F. J. M. A. H. Houben en M. Ruppert, werden als commissaris herbenoemd, het lid van de raad van bestuur ir F. Q. den Hollander eveneens. Dr F. H. Fe ntener van Vlissm- gen. die aftrad als voorzitter van de raad van commissarissen is op gevolgd door dr A, A. L. Rutgers. bliek te brengen, gaf hij in 1949 een pamflet uit. hetgeen inderdaad tot een strafzaak leidde. Wegens gepleegd smaadschrift werd hij door de Amsterdamse rechtbank en in hóger beroep door het Amsterdamse Hof veroordeeld. De Hoge Raad wees zijn zaak echter terug naar het Haags Gerechtshof. Dit veroordeelde hem eveneens. Op nieuw wees de Hoge Raad de zaak terug, ditmaal met de bepaling, dat Fonteijn moet worden toegestaan te bewijzen, dat wat hij nu al 18 jaar beweert waar is. DEN HAAG. Het Informatie bureau van hc» Nederlandse Rede Kruis heeft Dinsdag rlo 92:;te lijst var geborgen en geïdentificeerde slachtoffers van dc valei -nood uit gegeven. Zij luidt als volgt: KRUISINGEN: JansT. Jan. goh. 11-?-1894 U- Kruioiiigci.: Jansen sefc. Komujan. Jacoba. gcb.: 3-10-1896 tc Kruin to gen. NIEUWERKËRK Van Strien. Adriaantje. geb. 22- 3-1935 te O uwer kerk. OUDE TONGË Van Wijk, Abraham Adrianus, geb.: 6-6-1Q49 te Oude Tonge. OUWERKERK Boot, Jacob, geb.: 14-1-1836 te Kerkwerve; Hage geb. Pannekoek. kerk nr 156; Hage geb. Pannekoek, Pieternclla, geboren. 25-6-1920 te Ou werker k; Padmos geb. Dorst, Gieltje, geb.: 19-6-1907 te Ooster- land. STELLENDAM Bilkes. Tannetje Jacoba, geb,: 2S-5-1951 te Stellendam; Boshoven, Tannetje Maria, geb.: 25-11-1947 te Stellendam; Breederveld, Adrianus geb.: 12-5-1942 te Stellendam; Van der Voort Jacob, geb.: 16-4-1952 te Brampton (OntJ: laatste adres: Jonkstraat, Georgetown (Canada). DEN HAAG. Het zomerse weer maakte het soms verleidelijk zich Dinsdagmiddag ïn gedachten even van het Binnenhof, waar de tweede reeks Rcgerings-standpunten Inzake herziening van het B.W. aan de orde ivas, naar het Schevemngse strand te verplaatsen. Maar aan de ezeltjes daar, die tegen het tijdstip, waarop hun dagtaak ten einde loopt, plegen te gaan draven, deden de rechtsgeleerde mannelijke en vrouwelijke sterren in 's lands vergaderzaal allerminst denken. Ofschoon hun vacantie in het zicht komt, viel er van enige baast tijdens het debat niets te bespeuren. Zo langzaam was het tempo zelfs, dat tie voorzitter, die terloops al voor de volgende week twee avondvergaderingen In het vooruitzicht stelde, tot enige versnelling moest aansporen, wil er in het beraamde tijdschema geen hopeloze ach terstand ontstaan. TWEEDE KAMER Hevige regens die de zwaarste overstromingen iw 77 aar in het Oosten van Zwitserland veroor zaakten, spoelden de grond van de hellingen van de Goldberg ai, waardoor aardverschuivingen ont stonden. Et werd grote schade aangericht. (Advertentie l. M.) Voor een uitverkorene is het licht zwichten. Zie maar eens naar SKETCH. De ware Vkginia-liefhebber denkt allang niet meer aan andere! VIRGINIA CIGARETTES 19 stuks 40 cent 20 stuks 80 cent JiO stuks f2 PARIJS. Van 23 tot 31 Juli wordt boven West-Europa een luchtoefening gehouden, waaraan negen landen deelnemen, namelijk Amerika. België, Canada, Engeland, Frankrijk, Griekenland. Italië, Ne derland en Portugal- De grens van het gebied, waarover de oefening „Coronet" zich zal uitstrekken, is in het Westen tot boven Engeland en in het Oosten tot op 80 km. van de grens tussen West- en Oost- Duitsland. Het doel van de oefe ning is o.m. het beproeven van de luchtverdediging van Frankrijk, Nederland, België en Engeland. Ook grondstrijdkrachten nemen aan de oefening deel. Gem.-beambte verkocht gehuurde hromfietsen (Van ..onze correspondent) EMMEN De 25-jarige G. R. N., die werkzaam was op de gemeente secretarie te Oosterhesselen werd Woensdag gearresteerd wegen op lichting van een garagehouder, de heer B. te Emmcn. De jonge man bleek tot deze daad te zijn gekomen wegens grote schul den. Onder valse naam en met een gefingeerd adres had hij bij de geragehouder vier bromfietsen ge huurd. Het lukte hem drie brom fietsen te verkopen, waardoor hij bedragen van 150 tot 160 ont ving. De verkoop van de vierde bromfiets ging niet zo vlot. Een ad- spirantkoper vroeg inlichtingen aan de garagehouder, waar N. de brom fietsen gehuurd had. Deze herkende zijn eigendom. N. bekende na zijn arrestatie. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Thans Is door het indienen van een nota van wijziging bij de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging cn aanvulling van de Telegraaf- en Telefoonwet een feit geworden, dat minister Algera dit wetsontwerp in de Kamer zal verdedigen. De voormalige minister Spitzen, thans weer secretaris-generaal van Verkeer en "Waterstaat, liet het ontwerp, dat de naasting in bezettingstijd van de particuliere radiodistributiebedrijven een wettelijke grondslag gaf, in November 1948 van de agenda afvoeren, omdat hij geen verwerping wilde riskeren. Er was n.l. een sterke oppositie in de Tweede Kamer, waar velen de eis van de Bond van Exploitanten van Radio-Centrales (Berc) steunden tot her stel van de oude toestand. radiodistributie na vertoon van enige jaren sluitend (op basis van 500.000 aangeslotenen) of nagenoeg sluitend (bij 450.000 geabonneer de») zou kunnen zijn- In het gewijzigd ontwerp is ver der .nog een aanvulling opgenomen ten einde de strafbaarstelling vdn clandestiene radio-uitzending bui ten twyfel te stellen. De overweging van minister Al gera om het wetsontwerp thans voor zijn rekening te nemen dat het uitermate bezwaarlijk is om in dit stadium ,.de klok terug te draaien". Zo dachten de voor standers van de voortzetting van de staatsexploitatie der radio distributie en de toenmalige rege ring er eveneens over. Gelijk al eerder gemeld werd, is nu ook met de BERC overeen stemming verkregen, door boven hetgeen reeds is vergoed aan de vroegere exploitanten 26.164.ÖD0) nog 4 millioen als schadeloosstel ling uit te keren. In totaal zou den zij dan voor hun bedrijven hebben ontvangen ƒ30.164.000. dwz op basis van de 480.000 aangeslote nen, die er thans zijn vóór de naarsting waren er 360.000 ƒ62.84 per aangeslotene. Er is een nieuwe technische op zet gemaakt, waarmede ƒ15 mil lioen gemoeid is. Volgens deze nieuwe opzet zou kunnen worden bereikt, dat de exploitatie van dc (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Mr T. P. Th. Rohling, wethouder vah Bloemendaal en oud-raadsheer ïn het bijzonder gerechtshof te Amsterdam, is wat be treft de beschuldiging van valsheid in authentieke akten, huiten vervol ging gesteld. Dit heeft het Amsterdamse Gerechtshof in een uitvoerige beschikking bepaald. De procureur-generaal mr A. A. L. F. van Dulle- men, is tegen deze beschikking de volgende dag in cassatie gegaan bjj de Koge Raad, maar hy heeft dlfc cassatieberoep weer ingetrokken, aan gezien hü geen cassatjemïddeien aanwezig achtte. De beschikking van het Hof is dus onherroepelijk. Ten aanzien van de meineed, waar voor de heer Rohling was gedag vaard door de officier van justitie, jhr mr A. Reigersman, bepaalde het Hof, dat deze zaak wordt terugver wezen naar de rechter-commissaris, overwegende dat op bepaalde punten geen voldoende vooronderzoek heeft Ex-gemeente-cmtvanger van Hulst krijgt een jaar en drie maanden (Van onze correspondent) VLISSINCEN. De 50-jarige C. A. B. M. V.. oud-gemeente-ontvan- ger van Huist. Graauw en Langen- dam is door de rechtbank te Mid delburg veroordeeld tot een gevan genisstraf van een jaar en drie maanden, wegens verduistering van een bedrag van ruim 11000. Dit geld onttrok hij in de loop der ja ren aan de kas van de commissie voor het beheer van de weg. De eis was twee jaar met aftrek. Koningin Juliana kolonel van Brits regiment LONDEN Blijkens een mede deling van het Britse ministerie van Oorlog heeft Koningin Elizabeth koningin Juliana benoemd tot ko lonel van het „Royal Sussex regi ment". Koningin Juliana is de vier de buitenlandse vorst, die een hoge rang in het Britse leger bekleedt. Dë anderen zijn koning Haakon van Noorwegen, koning Frederik van Denemarken en koning Tribhoevana Bir Bikramjoeng van Nepal. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Het circa 209 man tellende personeel van de Slichting Landverhuizing is Woensdag over gegaan «n dienst van de Neder landse emigratiedienst, een rijks dienst welke op grond van de nieu we emigratJewetgeving in hel leven is geroepen. Tot directeur is be noemd mr J. A. U. RL van Greven- slein, voorheen plaatsvervangend commissaris voor de emigratie. De heer Grevensteln is tevens alge meen secretaris van de raad voor de emigratie en van het emigratie- bestuur, In een besloten bijeenkomst heeft liet personeel Dinsdag op het mi nisterie van Sociale Zaken en Volksgezondheid afscheid genomen van de directeur van de Stichting Landverhuizing, de heer J. A. A. Hartïand, Daar de commissaris voor de emigratie, mr ir B. W. Haveman, in Canada verblijft, heeft van Grevenstein namens hem de heer Hartland dank gezegd voor het zeer belangrijke werk. dat deze voor de emigratie heeft gedaan. De heer Hartland, die nu met pen sioen gaat, is een pionier geweest van de emigratie. Hij richtte in 192-5 de emigratie-centrale Holland op en was daarvan directeur tot hij in 1931 directeur werd van. de Stichting Landverhuizing,- welke hij nu zal Haul deren. De Nederlandse emigratiedienst zal in het algemeen de werkzaam heden van de opgeheven Stichting voortzetten, welke werkzaamheden met de afkondiging van de wet op de organen van de emigratie in. Mei 1952 een publiekrechtelijk ka rakter kregen. Voor de oorlog was de bemoeienis van de regering met de emigratie gering. Zij bleef be perkt tot een kleine subsidie aan de stichting en de afkondiging van de landverhuizingswefc in 1936, waarin de misstanden op het ge bied van het ronselen van werk krachten en het vervoer van emi granten werden bestreden. plaats gehad. Het Hof heeft de zaak echter aan zich gehouden, zodat zij zodra het vooronderzoek opnieuw is gesloten, weer in de raadkamer door het Hof en niet door de rechtbank zal worden behandeld. De justitie zond de heer Rohling destijds een dagvaarding ter zake van het plegen van meineed en een ken nisgeving van verdere vervolging wat betreft de valsheid in authentie ke akten. De heer Rohling maakte te gen beide bezwaar bij de rechtbank. Deze bepaalde dat de meineedzaak naar de openbare terechtzitting werd verwezen, en dat de valsheid in authentieke akten niet zou worden vervolgd. Tegen de eerste beschik king appelleerde de heer Rohling, te gen de tweede ging mr Reigersman in appèl. De misdrijven zouden gepleegd zijn tijdens het vooronderzoek en de be handeling van de zaak-Menten. (Van onze correspondent). AMSTERDAM. De Amsterdam se rechtbank veroordeelde Dinsdag de 52-jarige J. T, B., ambtenaar van de griffie dezer rechtbank, tot één jaar gevangenisstraf, omdat hij 7900, welke afkomstig zouden zijn van gedeporteerde joodse landge noten. die hij als ambtenaar onder zijn beheer had, zou hebben ver duisterd. De verdediger, mr Th. Muller Massis, heeft hoger beroep aangetekend. Bewoners naar de kermis; dief sloeg zijn slag ERP, (N.BJ. In de nacht van Maandag op Dinsdag heeft een in breker, terwijl alle bewoners naar de kermis waren, kans gezien een bedrag van ongeveer drieduizend gulden mee te nemen uit het huis van de verzekeringsagent G. G. De inbreker is binnengekomen door op schuiving van een raam aan de voorkant. Toen hij onraad bemerk te sprong hij. door een ruit naar buiten. Hij is nog voortvluchtig. Militair verdronken bij zwemmen in de Waal GRAVE Bij het zwemmen in de Waal te Nijmegen is Maandag middag de dienstplichtige sergeant H. J. M. J. Kusters uit Lunbricht verdronken. K. was in de Waal gaan zwemmen, ondanks een juist des ochtends door zijn commandant uit gevaardigd verbod. Een aantal uren had de Kamer no dig eer zij zonder hoofdelijke stem ming accoord kon gaan. straks in het B.W. de rechter bevoegd te maken om zowel een verplichting tot scha devergoeding ingevolge een onrecht matige daad als wegens wanpraesta- tie (n iet-na kom ing van een overeen komst). uit hoofde van bijzondere omstandigheden, te matigen. Tegen dit laatste koesterden o.m. prof. mrLemaire (K.N.P.). mrv.Rycke- vorsel (K.V.P.) die er het de ka tholieken na aan het hart liggende na tuurrecht bij haalde en mr Oud (V.V.D.) wel wat principiële bezwaren - Althans achtten zij het nodig de juistheid te onderstrepen van het beginsel, dat wie een overeenkomst aangaat en dus weet. waarsan hij zich te houden heeft, de schade, die hii door wanprestatie veroor zaakt, ten volle behoort te vergoeden. Uit het betoog van prof. Meyers viel op te maken, dat in zijn ogen en in die van minister Donker inderdaad het algemeen beginsel is en moet zijn. dat iemand die door zijn schuld een ander schade berokkent, deze moet vergoeden. Dat is het Uitgangspunt. Maar. er kunnen zich bijzondere omstandigheden voor doen, die reden tot matiging van het toe ie kennen schadebedrag kunnen opleve ren. M.a.w.. de matiging is alteen een uit zondering op het mede van regeringszijde aangehangen beginsel, waarvoor genoem de afgevaardigden gemeend hadden met klem een lans te móeten breken. Met mej. mr Zeelenbcrg (P.v.d.A.) stemde de hooggeleerde raadadviseur volkomen in, dat in de hedendaagse in gewikkelde samenleving, niet slechts in het wegverkeer maar iti het economisch verkeer in het algemeen, er zoveel meer risico's voorkomen, dat het juist i3 de rechter bevoegd te maken in zija vonnis de dcor de benadelaar te betalen, vergoe ding ie matigen. Trouwens, reeds nu kent onze wetgeving alsook onze rechtspraak een matigingsrecht. waarh{j dan dc „we derzijdse stand en fortuin" van hem die schade veroorzaakt en van hem die haar geleden heeft, een waarderingsfactor vormen (b.v. art. 1406). Naar aanleiding van de vraag van Jkvr. mr Wttewaall v. Stoetwe gen (C.H.), hoe straks in het na-oor- logse Nederlands de vertaling zal luiden, van de inderdaad verouderde uitdruk king ..stand en fortuin" lichtte de ont werper van ons nieuwe B.W. nog een tipje van de sluier op, toen hij haar kon verzekeren, dat. daarin de term „naar draagkracht" een plaats zal krijgen. Over „verzekeren" gesproken, daarover is ook nog heel wat te doen geweest. Ia het bijzonder waren mr Oud én prof. mr Lemalre erg gekant tegen het tenslotte echter met aantekening van hun tegen ook z.h.st. aangenomen principiële be sluit van de Kamer, dat matiging niet toegelaten zal zijn voor zover de schul denaar door verzekering zyn aansprake lijkheid heeft gedekt, daartoe i-erplicht was of zodanige dekking gebruikelijk is. Alweer slaagde prof. Meyers er in, mede aan de hand van voorbeelden uit da praktijk de juistheid van deze regel en, tevens met een beroep op de rechtspraak, het in de hier bedoelde omstandigheden ontbreken van de grond voor matiging aan te tonen. Evenmin verzette de Kamer zich tegen het plan om in het B.W. ingeval iemand, de dood van een ander door opzet of schuld veroorzaakt heeft, niet alleen een recht op een vergoeding te erkennen voor de door de overledene onderhou den nabestaanden, maar ook dit is dan een uitbreiding voor allen, die tegen de overledene een recht op le vensonderhoud hadden wie door opzet of schuld de dood van een ander ver oorzaakt heeft zal de begrafeniskosten moeten vergoeden, zo komt er nog bij. mam Om een of andere onnaspeurlijke ro den zijn die aar dige parasolletjes uit de mode ge raakt. Jammer want ze zijn heus leuk en de meisjes iw, het Japanse stadje Kainan hebben er een maand werk aan om zo'n licht antt- 2onnegevalletje van geolied papier en bamboe te ma ken. Een kwart van de bevolking van het stadje houdt zich bezig met het oude handwerk. Maar als de mode niet gauw veranderd en dc parasol in het Westen niet heel snel tv eer populair wordt, zal dat kwart van Kainan naar an der werk moeten uitzien. Wij voe. len voor een Co mité ter Bevorde- ring van het Wederom Gracielijk Hanteren van de Parasol. Wie neemt het initiatie/ voor zo'n CBWGHP? Ondanks dc warmte blijft de Furme- Als die Brit die in een Deense hit- tegolf verzeild raakte een parasol bij wefk is ecn Raad van 5o11 ufLSehitCii,was £ct, misschien nun- leerd, bestaande uit vijf burgemeesters, ^LslLel? af*el°Pfn- «O werd. twee notarissen, -twee meeltere in 5 door dc warmte bevangen, in. een Deens rechten, vier artsen, een ingenieur en. ziekenhuis afgeleverd. De man. die in cén heer uisemeur en. de veronderstelling verkeerde dat het in Scandinavië altijd koud is. had een Wy zijn een margarine verslindend dikke winterjas, een pak met vest, een volk. Minister Mansholt heeft het ge» trui. lang wollen ondergoed en wol- zegd. In Amerika sfeer her ee tannic len pokmofjes aangetrokken. Toen hij van margarine per jaar per hoofd, van ^JLer. b« *warn stooröe hij zich niet 1.3 op 3 kilo. in Engeland van 4.3 op 83 Lr3ad Von 1 dokters, maar trok kilo. in West-Duitsland van 5 op 10 kilo laconiek zyn Foolkledmg weer aan, en bij ons zo maar even van 6.3 op 1© kilo! Een aardig nieuwtje komt uit New York. Baar zijn ze bezig met de fabri- Denk met deze warmte eens extra cage van papieren badpakken, die aan de dieren. Zorg voor voldoende wa- voor andersoortige niet onderdoen. Het ter, voor een koel plekje en let op het papier is geprepar<*erd met een stof die ongedierte. Want dat tuig heeft het met „melostrength" heet. Je kunt er ook deze warme -dagen bijzonder gemunt op regenjassen, schorten, servetten, kussen- onze huisdieren. andere gebruiksvoorwerpen

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2