f Schiedammers kopen in eigen stad Helicopter behoort tot de meest veilige vervoermiddelen JÊmmm Honderden bezichtigden de Sabena-vogel mmwm Dinsdag 18 Anjusiiis 1953 Winterprogramma van Kaili. Kring is rijk gevarieerd „Texas Rangers" in Monöpole De Vacantiefeesten DWS-handbal tegen Eindhoven AUKNDA SVV-successen in Engeland Woensdagavond de 50.000 ste? Nato-vlootoefening „Mariner" duurt negentien dagen Arbeidsbureau vijftig jaar G.T.B.-nieuws DUIVENSPORT Toonkunst-concerten Burgerlijke Stand DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Bij uitvallen van motor autorotatie-la tiding WËÊIÊmMÈm Apeldoornse politie deed goede vangst Brennerpas versperd door een aard verschuiving Aardverschuiving in Pyreneeën eist zeven doden Regering-Pella komt Woensdag voor parlement Invoer Nederlandse eieren in Engeland C SCHIEDAM TYPISTE September rSRLlNG NAAISTER MAGAZIJNMEISJE lie S.G. He vise? DAAR GAAN WE WEER Nóg mooier, nóg vrolijker dan de KOERIERSTERS 2 Het bestuur van de Katholieke Kring heeft ons inzage gegeven van de plannen, die het heeft voor de komende winter. Dat programma is rijk aan afwisseling en belooft bij zonder interessant te worden. Beginnen wij met de vermelding van de serie toneelvoorstellingen, die worden gegeven in het Passage theater. Op Ï7 September speelt de Haagsche Comedie:„Staatszaken"; op 22 October komt het Nederlands Volkstoneel met: „De hof van Olij ven", een Frans spel van de be ken-de schrijver Bern ado; op 10 December geeft, het gezelschap joh. Kaart een voorstelling van „De vier Mul Iers"; voorts zijn contrac ten afgesloten met de Nederlandse Comedie voor het voorstelling op IS Februari, met het Rotterdams ToneeL dat op 22 April komt en met de Rotterdamse Comedie, die op 13 Mei het toneelseizoen zal besluiten. De op te voei'en stukken zullen later worden gekozen. Uiteraard ontbreekt de Itaiiaanse opera niet op het programma. Dit gezelschap, met o.m. de bekende zangeres Piccarollo, 2a], met mede werking van een groot koor en een uitgebreid orkest uitvoeren: „Butterfly". Ook de Hoofdstad- operette (voortzetting van het ge zelschap Fritz Hirsch) zal weer komen en wel op 21 Januari. De op te voeren operette is nog niét bekend. Naast deze „grote" avonden ko men er dan nog ..kleinere" avon den. als men tenminste zo het op treden van Georgette Hagedoom wil. betitelen op 2 Februari, of van mr Th. Resout, die op 6 October een lezing met kleurenfilm komt houden over Afrika. Prof. drD. Deden SCJ zal drie lezingen hou den. t.w, op 21 December over het Kerstgebeuren, op 12 Maart over Egypte en op 24 Maart over het lijdensdrama te Jeruzalem. In geuren en ook in kleuren, wordt u in Monopole een zeer sa menhangend verhaal voorgedraaid. waarin een drietal gezworen kame- rade stuk voor stuk in het rechte spoor blijven, omdat ergens in hun achterhoofd de belofte hangt, die 2ij elk afzonderlijk hebben gedaan aart een beeldschone juffrouw. Op haar beurt schenkt de mooie juffrouw haar hart aan de moedigste van dit drietal, doch die blijkt achteraf dit vertrouwen niet. waard te zijn- De ontknoping wordt een geheel andere dan men verwacht, doch is niettemin zeer gelukkig. William Holden, William Bendix en Mac- ponald Carey zijn. de moedige man nen en Mona Freeman het mooie meisje. - Het Vacantiecomité van de Schie- damse Gemeenschap wil nog eens de aandacht vestigen op de fiets- puzzlerit, die de CJMV in het kader van de vacantiefeesten orga niseert op Zaterdag 22 Augustus. Er wordt gestart om half drié in de Dirk van Wassenaarstraat. Vorige jaren werd de fietspuzzlerit een groot succes. Iedere deelnemer was hoogst voldaan 'en leerde, door zijn deelneming, allerlei plekjes van Schiedam kennen, waarvan hij het bestaan nauwelijks wist. Ook dit maal zal zulks weer het geval zijn. Bovendien leidt de tocht ook nog door landelijke dreven. Vele prijzen, siin beschikbaar gesteld, o.m. me dailles en boeken: De aanmelding tot deelneming staat nog open tot Vrijdag a.s. bij de VW-kiosk. Men diëm 'er wel rekening mee te houden, dat deze kiosk om 5 uur is gesloten. Zondag ontving de Schiedamse handbalver, DWS de nieuwe hoofd klasser Eindhoven aan de Oude Dijk. Begunstigd, door fraai weer kon het programma vlot afgewerkt worden. Aangezien DWS tengevolge van de vacanties Piet in staat was drie herenploegerv op te stellen was voor de weds try d tegen Eindhoven 3 Wilton Feijenoord I uitgenodigd. Het bleek echter dat W.F. te sterk was voor de Eindhoven-eomb., want W.F. ging met een fikse overwinning huiswaarts. De dames van DWS bleken goed tegen Eindhoven op gewassen. liet 2e elftal speelde met 3—3 gelijk, terwijl het eerste team haar wedstrijd met 73 wist te winnen. De heren brachten het er niet zo goed af. DWS 2 bleek nl. aanmerkelijk zwakker dan Eindho ven 2 en leed dan ook een zware nederlaag. Het eerste elftal wist echter de wedstrijd tegen Eindho ven I met 13—H te winnen. Voor waar geen slechte prestatie. Boven dien was vooral het voorhoedespet van de blauw.witten van goede kwaliteit. Ook door de jeugd wer den enige wedstrijden gespeeld, waarbij de DWS-jongens het. hoofd moesten buigen voor Eindhoven. De meisjes maakten dit echter goed door een prima overwinning on het toch zeer sterk te noetrten Eind hoven te behalen. «Tammer was, dat tijdens de wedstrijd tussen de Schiedamse en E'ndhovense jongens een kleine Eindhovenaar zodanig kwam te vallen, dat hij .met een arm uit de kom naar het .ziekenhuis gebracht móest worden. Zondag a.s.ontvangt pws het Haazse Phoenix, dat dit jaar naar de Ie klasse promoveerde. Er zijn derhalve spannende wedstrijden te verwachten. Wat men moet weten* Apothekers-nachtdienst: v. Westendorp. Singel 83. Bellen by ongeval: G.G en GSi- Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Vacantlefeest- evenementen: 1—29 Augustus, Stedelijk Mu seum, da, (ook Zo.) 2—5 en 710 uur: Tentoonstelling „Neger- kunst". 129 Augustus, da. (ook Zo.), 7.30—12 uur n.m.: .Bloemen pracht. in sprookjeslicht" in Julianapark. Bioscopeni Passage. Da- 2 en 8 uur: „De mijnen van koning Salomo". Monopole, Da. 2, 7, 9 uur: „Texas Rangers". Verder noemen wij nog het St. Nicolaasfeest voor de kinderen van de leden van 5 December, het Nieuwjaarsbal op 1 Januari. de Vastenavondviering op 1 Maart en (waarschijnlijk) een voordracht van Elkerlyck, door mevrouw Oosthoek Zoetmulder op 7 April. Voorts is er gedacht aan een Oranjebal op 30 April en een piano-avond op 2 Juni- De zogenaamde „kleinere" avon den worden gegeven in Musis Sa crum: De SW-athleten zijn Zondag j.l. gezond en wel weer teruggekeerd uit Engeland en ook hun laatste wedstrijd tegen een combinatie van de Verg. Deptford Park A.C. en West Croydon werd een éclatant succes. De voornaamste prestaties waren: 100 yards: 2e. W. v. d. Meer 10.9; 3e. A. Duyn 11 sec. 880 yards: le. M. van Kampen, 2 min. l.o sec. (nieuw clubrecord); 2e. D. Hogenraad, 2 min. 4 sec. 1 mile: ie. B, Groen. 5 min. 0.5 sec.; 2e. Veldhoven. 5 min. 20 sec. 2 mile: 2e. A. de Koning, 10 min. 31.4 sec.; 3e. J. Don, 10 min. 43.4 sec.: 4e, Krabbendam, 10 min. 50 sec.' Hoogspringen: le, W. Verschoor, 1.55 m.J ,2e. A. Duyn, 1.52 m. Verspringen: 2e. B. Grootveld, 5.43 m.:. Se. W. v. d. Meer. 5.15 m. Kogelstoten: le. W. Pouhis.. 10.76 m.; 3e W. van Kampen. 9.30 m. Totaal uitslag: 1. SVV 62 pun ten; 2- Deptford Comb. 53 punten. Aangenomen mag worden, dat in' de loop van Woensdagavond de 50.000ste bezoeker (ster) de controle van: Bloemenweelde in sprookjes- licht, in het Julianapark zal pas seren. Natuurlijk zal die 50.000ste worden gehuldigd. Het bezoek aan de tentoonstelling Negerkunst in het museum neemt regelmatig toe. Reeds bijna 2000 belangstellenden zijn hier geteld. Overwogen wordt het museum- bezoek nog aantrekkelijker te ma ken door rondleidingen onder des kundige voorlichting en filmavon den te organiseren. „Rietbouwers" bliezen priij zenswaardig De boerenkapel „De Rietbouwers" gevormd uit leden van OB.K. heeft deelgenomen aan een concours voor boeren- en beierse kapellen te Weesp. Zij kwamen uit in de hoog ste concert-afdeling en behaalden de eerste prijs met lof der jury. Verder kregen zij nog twee eerste prjjzen, omdat zij het hoogste aan tal punten behaalden en voor de best geklede groep. Het ligt in de bedoeling, dat de Rietbouwers de prijzen binnenkort in optocht gaan afhalen van het Hoofd waar de directeur van de Rietbouwers. Boer Krelis, met de medailles en het vaantje per boot arriveert. DEN HAAG. Op 16 September a.s. zal de Nato-vlootoefening „Ma riner" beginnen. Zij zal negentien dagen duren en is de eerste oefe ning van de strijdkrachten van de N oord- Atlantische Ver dragsorga ni satie, waarbij alle drie bevelheb bers van de gebieden van het Noord-Atlantische verdrag, nl. van de Atlantische Oceaan. Europa en hët Kanaal zijn betrokken. Het gebied, waarin de oefening ..Mariner" zal worden gehouden omvat de Noordelijke Atlantische Oceaan, begrensd door de wateren tussen Groenland en Noorwegen enerzüds en die tussen het Zuiden van de Verenigde Staten en Portu gal anderzijds. Voorts omvat dit gebied het kanaal en gedeelten van West-Europa. Van de Nederlandse mar me zul len desemen de iorpedobootjagers „EveTtsen" en „Kortenaer", de fre gatten „Van Amstel", „Bitter" en ..Jan van Brakel". de onderzeeboten „Walrus". „Zeeleeuw" en „Tiiger, haai", het radar-opleidingsschip „Soemba" en een aantal mijnen vegers en hulpsehepen. DEN HAAG. Op 6 December 1902 brachten burgemeester en wethouders van Schiedam het raadsbesluit „tot oprichting van eene arheidsbeurs" ter openbare kennis. Drie dagen later werd de eerste openbare arbeidsbeurs in Nederland geopend in het voorma lige telegraafkantoor in het beurs gebouw te Schiedam- „Uit een heel klein en beschei den, gebrekkig begiu is in een halve eeuw een wijdvertakte be middeling gegroeid, die natuurlijk haar onvolkomenheden heeft, maar die toch tegen haar zware taak in het algemeen voortreffe lijk blijkt te zijn opgewassen", al dus de minister-president dr W. Drees in zijn. woord 'vooraf van de publicatie, welke het Rijksarbeids bureau ter herdenking van dit feit heeft uitgegeven. Deze geïllustreerde uitgave be vat een beknopte schets van de ontwikkeling der openbare ar beidsbemiddeling in ons land en een meer uitvoerig overzicht van de huidige taak van de arbeids- bureaux. Record-aanvoer augurken (Van onze correspondent) VENLO- In het afgelopen weekeinde passeerden op de vei- ling te Venlo 75 wagons augurken de klok. hetgeen een record-aan voer betekent. De prijzen zijn de laatste dagen iets teruggelopen. Men heeft enkele nachten" moeten doorwerken om de grote aanvoeren te kunnen verwerken. De augurken verdwijnen in hoofdzaak naar de binnenlandse fabrieken. Gisteravond speelde GTB tegen WJF. voor de nederlaagseile van de club van die naam. Na een harde doch sportieve strijd, wist GTB door een doelpunt van hun middenvoor te winnen. De heer Courradie leidde rustig en beslist. Op 18 Aug. organiseert GTB op het DRZ-tcrrein een vijfkamp voor leden met als inzet een wisselbeker. Om op 29 Augustus strijdvaardig tegen hun Belgische gasten „Stads diensten Lier" aan te kunnen treden benut GTB nog éénmaal de kans en ontmoet op Vrijdagavond 21 Aug. DHS aan de Havendïjk en wel om 6.45 uur. Beide elftallen komen zo sterk mogelijk in het veld; en als het weer meewerkt kunnen de Gcrsena- ren een spannende ontmoeting tege moet zien. Ook de lagere elftallen worden niet vergeten. Op 22 Aug. om 3.00 en 4.45 uur zullen GTB 2 en 3 tegen DHS combinaties in het veld treden, treden. Zondag hield „De -Blauwe Doffer" een wedvlucht vanuit Arnhem overeen afstand van Ï07 km. Gelost werd om 11 uur. De eerste duif arriveerde om 12 uur 51) min. 55 sec. De laatste prijswin nende duif kwam aan om 13 uur. 1 min. 45 sec: De uitslag was: 1 II. J .Brokling, 2 J. Wenteler, 3 4 11 13 14 16 19 Leeuwen-Schrunip. 5 15 Kouwenherg en Ca. 6 8 Putten en Zn, 7 13 Lïmbag, 9 v. d. Steen. 10 v. d. Hei den. 12 Duivenbode. 17 Rost, 20 C. A. Hersbaeh. Zoals gemeld, organiseert Toon kunst in de komende winter een serie concerten, te geven in. het Passage theater door het Rotter dams Kamérorkest. De besturen van de Schiedamse Kunstking en van de Katholieke King hebben met het Toonkunstbestuur. een overeenkomst aangegaan, waardoor de leden .der beide kringen de Toonkunst-concerten zullen kunnen bijwonen tegen gereduceerde prijs. Geboren: Hugo z. v. H, Jongeneel en A. P, van Laarhoven; Anna M„ d. v. W, Reinders en A. van Wag- tendonk; Wilhelmina M., d. v. J. Romeijn en A. W. Roeters; Lenie R., d. v. W. J. Ollesch en C. L. M. Hagen; -Johanna E., d. v. J. Roctus en M. L. v. Rutten: Hendrik, z. v. G. Harms en J. P. Martijnse: Sonja, d. v. J. Gloudemans en J. F. Bel- jaars; Johanna W., d. v. W. Lam- mers en M. Vogel: Hans, z. v. C. Pil en E. M. A. Wiegman: Jan. z. v. C. Pil en E, M. A. Wiegman; Jo hanna, d. v, H. J. Vermeulen en Mi Wijnmaalen. Overleden: H. C. M. Beukers. 73 jaar; J. Peitsman, 84 jaar, vr. van A; J. G. v. Noort; W. A. Roodbol, 36 jaar. 2278. Het gevecht tussen de haai en de inktvis gaat met groot geweld ge paard; hoog spat het wa ter op en woest slaan de golven tegen de steiger. Daar sJaat al een plank aan splinters en onmid dellijk daarop breekt één der stutten van de lier „We moeten er van door!" schreeuwt Rob, „het gaat mis!" Sne] duwt hij „De Vrijheid" af en nét op tijd, want met één krach tige slag van zijn sterke staart slaat de haai de hele steiger in stukken. Rob en Rosemarie besef fen. dat zij nu hun pogin gen om ook de rest van de schatten te bergen. voorlopig zullen moeten opgeven. Maar wanneer nu precies de plek en we hebben de middelen om Rosemarie. „Hij moet naar een ziekenhuis. „De Vrijheid" veilig in volle zee is. zegt Rob: I de schatten te bergen. Wanneer 2ullen we terug zegt Rob. „en bovendien moeten we Steve „Toch laten wij de boel niet schieten; we weten gaan?" „Zodra Jan helemaal genezen is," zegt i pakken zien te krijgen." Gisteren is het Rotterdamse publick voor het eerst in de gelegenheid geweest de helicopter, die landt op het terrein bij de Katshoek, van nabij te aanschouwen. Een der vragen, die veelvuldig wordt gestéld, is: Hoe staat heit met de veiligheid van de helicopter. Het antwoord, dat deskundigen hierop ge ven. is: de helicopter moet worden gerangschikt onder de meest veilige vervoermiddelen van de twintigste eeuw. Vele mensen z«n angstig, dat bij het uitvallen van de motor de helicopter gedoemd zou zijn te val len. Niets is echter minder waar. Valt de motor uit, dan heeft een zgn. autorotatie-landing plaats, wei- ka practisch op ieder -terrein, hoe klein ook, kan worden uitgevoerd, In vergelijking met een normaal vliegtuig is bij het uitvallen der motor het risico van landen van een helicopter veel geringer. Speciale training Bij de moderne helicopters dienen de wieken de rotor genaamd zowel voor de steunkracht als voor de verplaatsingskracht. De rotor wordt weer door een motor aan gedreven, maar zelfs als de motor uitvalt kan het toestel kalm de grond bereiken. Voor ze hun ge„ wone dienst doen worden de heli- copterpiloten speciaal getraind in dergelijke landingen met afgezette motor. De helicopter is dus een uiter mate veilig toestel en piloot Gerard Tremerie, de redder van Zeeland, kan zelfs zijn toestel met voor- en achterwaartse sprongen laten dan sen of er onverwacht duikgrapjes mee maken 2onde.r dat de in-'" den het gevoel van onraad krijgen, dat een ongewone beweging bij de normale vliegtuigen al gauw wekt. Het, ziet er naar uit, dat de heli. copter wel spoedig ingeburgerd zal zijn en naas« de gebruikelijke ver keersvliegtuigen voor de lange af stand het luchtlokaaltje voor korte afstanden zal worden. Overigens is het Nederland ge weest, dat in 1947 als een der eersten een helicopter importeerde. Er werd toen een syndicaat opger richt, waaraan enkele departemen ten, de KLM, de PTT, de Spoor, wegen en Frits Diepen Vliegtuigen NV deelnamen. Practische proeven werden genomen door de piloten en technici van de Nederlandse Stich- li S*-A* ting voor Hefschroefvliegtuigen. Zij bewezen de mogelijkheden van de helicopter in Europa. Het ontbrak 'nitiatief om op de ingeslagen weg voort te gaan. Sabena nam het initiatief Onze Zuiderburen, de Belgen, komt de eer toe wet iets in het vervoer per helicopter te hebben gezien. Toen de Sabena destijds haar project aankondigde om vaste helicopterverbindingen met het bui tenland te organiseren, leek dit een van de utopieën, waarvoor men ge woonlijk de schouders ophaalt. Vooral tijdens de watersnoodramp in Zeeland is het practisch nut van de helicopter echter wel overtui gend gebleken. Hoeveel gewonden hebben hun leven niet te danken aan de reddingbrengende Bell van de Sabena-postdienst. Met één klap was de aandacht gevestigd op deze ronkende libelle. die als een „deus ex machina" in het oude spek. takeltoneelst.uk bij de meest hache lijke situaties uitkomst bracht. Die libeile met een kleine glazen cabine is inmiddels ook al weer verouderd en de Sikorsky 55. waarmede de Sabena haar nieuwe diensten on. derhoudt is een werkelijk comfor tabele luchttaxi. APELDOORN Een landbouwer aan het Ankelaarspad deed Zater dag aangifte bij de politie, dat een onbekende tijdens een korte afwe zigheid van de bewoners de boer derij was binnengedrongen en een bedrag van 105,had medegeno men. Het grootste gedeelte van dit bedrag was gestolen uit een porte feuille, die zich in de binnenzak van een jas bevond, de rest uit een lade van het dressoir. Na een uit gebreid onderzoek heeft de politie J. van der W. uit Apeldoorn ge arresteerd, die beroepshalve bij vele mensen aan huis komt..Vsn der W. bekendê na een langdurig verhoor niet alleen zich aan deze diefstal te hebben schuldig gemaakt, doch sinds Augustus 1952 ook aan een zestien tal andere. BÖLZANO Ongeveer 2.000 automobilisten hebben Maandag ochtend vroeg uren staan te wach ten voor de Brennerpas die tenge volge van een landverschuiving over een gedeelte van 50 meter was ver sperd. Toen een speciale ploeg ar beiders de weg in een rij-richting weer vrij had gemaakt kon het verkeer langzaam weer op gang komen. De aardverschuiving was het gevolg van tropische regens in de bergen.. Van de eerste gelegenheid om Heliport te bezichtigen en een heli copter van dichtbij te bekijken is gistermiddag door honderden Rot terdammers gebruik gemaakt. Ver reweg het grootste deel van de be langstellenden bestond natuurlijk uit jongelui; maar ook heel wat' ouderen luisterden met interesse naar wat de heer A. W. F. van der Hoek. de directeur van Heliport, over öc blauw-gnjze Sabena .vogel te vertellen had. In groepen werden de bezoekers op het terrein ge laten. maar zo groot konden die ploegen niet zijn of er stond al weer een lange rij op de volgende rondleiding te wachten. Velen wa ren nog niet aan de beurt gekomen toen de helicopter gereed werd ge maakt voor het vertrek. Zij zullen in de komende dagen kunnen te rugkomen, want Heliport staat elke Baron Van Till adjudant in buitengewone dienst van de Koningin DEN HAAG De kapitein ter zee G. N. H. baron van Till, die onlangs eervol ontheven werd van cle functie van chef-staf bij het ïnspectoraat-generaal der Konink lijke Marine, is benoemd tot adju dant in buitengewone dienst van de Koningin. Tevens werd kapitein ter zee Van Till op zijn verzoek eervol ontslag uit de zeedienst verleend. dag van. half twee tot half drie voor geïnteresseerden open. Directeur Van der Koek wist allerlei bijzonderheden op te dissen, over het vliegen met helicopters. Op vragen die werden gesteld had hij een antwoord klaar: „Wat ge beurt bij een motorstoring? Hoe lang heeft dit toestel nodig om naar Brussel te vliegen? Wat kost ?o'n reisje?" Vragen van mensen die kennelijk we? eens met «en helicopter de lucht in willen. Wel licht zijn de bezoekers van vandaag de passagiers van morgen... TARBES De stoffelijke resten van zeven personen, die Zondag om het leven zijn gekomen tengevolge van een aardverschuiving, die het plaatsje Ancizan in de Pyreneeën bedolven heeft, zijn Maandag ge borgen door reddingsploegen. Ze venhonderd parachutisten zijn bij de reddingswerkzaamheden inge schakeld. Onder de slachtoffers be vindt zich een Spaans gezin van zes personen, dat slechts enkele dagen geleden zijn intrek had genomen in een van de dorpshuisjes en juist aan het middagmaal zat toen de neerstortende aarde het huis ver nielde. Nog steeds staat een groot ge deelte van Schouwen-Duiveland onder water. Maar er wordt hard aan het herstel gewerkt. Aan de rand van de schier onafzienbare ■watervlakte ten Oosten van Zie- rikzee zijn 86 houten noodwonin gen gereed gekomen. Zij zijn be stemd voor de geëvacueerde be- volking van Ouwerkerk en Nieu wer kerk. Op de achtergrond een flauwe, witte streep de Rampaartse Dijk, die nog steeds door twee bressen het water in de polder binnen laat. (Luchtfoto N.F.P.) ROME President Einaudi van Italië heeft Maandag de nieuwe Ita liaanse regering, die na een crisis van ongeveer twee maanden door minister Pella is samengesteld, be ëdigd. Premier Pella zal zijn minis ters Woensdag aan het parlement voorstellen. In politieke kringen is men van mening, dat het. kabinet van Pella mag rekenen op het vertrouwen van het parlement. Volgens deze kringen zullen slechts de commu nisten en links-socialisten hun stem tegen deze regering uitbrengen. LONDEN. Het Engelse minis terie van Voedselvoorziening heeft bekend gemaakt, dat het een rege ling heeft, getroffen voor de aan koop van 7.500.000 eieren uit Neder land. De eieren zullen deze week worden verscheept en door het mi nisterie aan de handel worden ver kocht tegen dezelfde prijzen als gel den voor Deense eieren. Het minis terie deelde mede, dat het waar schijnlijk nog meer aankopen zal doen. wanneer het aanvaardbare aanbiedingen ontvangt. Bij ons is plaats voor een typiste, leeftijd 1619 jaa.r. Mulo-opleiding gewenst. Kan zo nodig ook hier machinesckrijven leren. GLASINDUSTRIE PIETERMAN N.V. Westvest 17, Schiedam Aanvang nieuwe flubs SECRETARESSE Corresp .-Steno-ty p i scl Talen-S'eno-typisti'c) Aanving 1 September blind en I Sept. rhythm. 3 Sept, Ned. en I Sept. vr. talen 3 Sept, beginners '4 Sept. gedord. t Sept. corr. beg 7 Sept. corr. gev. 3 Sept, beginners Z Sept., corresp. 2 Sept. beginners 1 corresp. 1 Sept. beginners 1 en '4 Sept. corresp. 3 en 4 Sept. MIDDENSTANDS- CURSU.S 2 September Inschrijving dagelijks INSTITUUT mÊ voor BETER onderwijs Typen Steno Boekh. Nederl Engels Ccrsetindustrie W IDIL J A Lange Haven 129, Schiedam vraagt; en wordt opgevoerd 24, 25, 26, 37 en 28 AUGUSTUS, telkens 's avonds om 8 uur in het Passage-Theater vorige S.G,-revue's Prijzen der plaatsen: 2.50, 2.1.50, 1.25. Toegangsbewijzen en plaatsbespreken, dagelijks van 10 tot 18 uur uitsluitend aan de kassa' van het Passage-Theater Jongeman zoekti z.sp.m. vrije kamer met pension in het Westen. Br, onder no. S 917 bur. van dit blad. Te koop aangeb. z.g.am compl. fiets, f 40.tevens 10 m. waterslang 3.W. Franke!andstr. 39 ben. Te koop aangeb.: pracht bruidsjapon. Cartesius- straat 26 b. Aangeb.: hereucostuiim m 54, nieuw. Hondenmand 70 x 25 nw. T.e.a.b. Oosterstr. 56b. Te koop aangeb in g. st. z. kinderwagen, met babycapc Te bevr. v. Doorn. Zwaan- steeg 2. Net dagmeisje gevr. Stad houderslaan 46, Schiedam. Engelse kinderwagen te koop evt. rullen voor -wan del wagen. H. J- Hersbaeh, Spoorstraat 20, na 6 uur.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 1