Dokter in Rambouillet richtte ramp aan onder Franse konijnen Tarief muren in V.S. moeten omlaag UlAZhlEt omdat ik haar een zoen gaf oorts BELAAGD Dieven verwisselden drie maal van (gestolen) auto Frans vlaggeschip JLibertê' zat bij Le Havre vast Was het nu wel of geen reclame op TV-scherm? .Woensdag 9 September 1953 WEKELIJKS STERVEN MILLIOENEN Bestrijding met myxomatose brach t Parijs groot verlies Paus over erfelijkheid en huwelijksverbod Frankrijk roept hulp in van Nederlandse rattenverdelger KLM krijgt er 12 grote Convairs bij Pita wil Dick en een millioen Haarlemse knapen - gewapend met revolvers en breekijzers - in Antwerpen gepakt Zeekasteel heeft pech op pech EEN SPRONG NRU voorlopig zonder technisch directeur PRESIDENT VAN WERELDBANK: Meer efficiency in Europese industrie noodzakelijk Openlijke aanval van Perzisch blad op Zahedi Ook Spierpijn UTRECHTSE ADVOCAA T BEWEERT: .Dolderse juffrouw chanteerde mij, Maarprocureur vraagt (weer) vrijspraak voor verdachte rs; Uitval Relletjes in Beerta's raadhuis voor het Leeuwarder Hof 3 (Van onze correspondent) PARIJS. Een man in Frankrijk moet met meer onsteltenig dan iemand anders vanavond in de Farfjse pers hebben gelezen, dat de verschrikkelijke konijnenziekte myxomatose nu ook Nederland bedreigt. Dat is de dokter van Rambouillet, niet ver van Parijs, die begin vorige zomer zo'n last van konijnen had in zijn kasteelhuis, dat hij het myxomatosevirus uit Zwitser land heeft geïmporteerd. Twee weken daarna liad hü geen konijn meer ïn zijn tuin en in de daarop volgende maand drong de myxomatose in geheel Frankrijk door. In de enkele streken van het land waar de ziekte nog niet was verbreid, begint zü op het ogenblik door te dringen. Nog steeds ster ven wekelijks millioenen konijnen in Frankrijk. Er is maar heel weinig tegen te doen. Het gehele Franse volk heeft zich zo langzamerhand voor deze kwestie geïnteresseerd. Ieder die eenmaal een door myxomatose aangetast konijn heeft gezien moet afkeer bij zich voelen opkomen tegen deze ver schrikkelijke bestrijdin gsm ethod e. Oorspronkelijk is zij kort na haar ontdekking in 1898 door de Italiaanse geleerde Sanarelli op grote schaal in Australië toegepast. Daar had de ko- nijnenplaag een dergelijke omvang aangenomen dat men ieder bestrij dingsmiddel ter hand nam. In korte tijd werden tientallen millioenen ko nijnen in Australië gedood. De ver schijnselen, die enigszins op een zeer acute vorm van kanker lijken, had den binnen tien tot twaalf dagen de dood van de dieren tot gevolg. Herstel van natuur Er deed zich echter na enkele ja ren één factor voor, die op een her stel van de natuur leek: op de plaat sen waar myxomatose had gewoed, ontwikkelde zich ongeveer twee jaar daarna uit de enkele overlevende dieren een nieuw ras, immuun voor myxomatose. Op heel lichte schaal begint dat op het ogenblik ook op het terrein van de dokter van Ram bouillet merkbaar te worden. Boven dien zijn inmiddels hier en daar klei ne successen behaald met een vaccin, dat enkele jaren geleden tegen my xomatose is uitgevonden. Dit „fibro- me-virus", afgescheiden van een aan verwante konijnen ziekte, is bij het Pasteurinstituut in Parijs in vrij gro te voorraden aanwezig. ■V.iS'v.-.-i- J iS-v VATICAANSTAD. Paus Plus de Twaalfde heeft in een toespraak tot de deelnemers aan het eerste inter nationale congres voor medische gc- netiek o.a. verklaard, dat dc erfelijk heidstheorie. ofschoon zij al kan aan tonen waarom een mens bepaalde karaktertrekken, heeft, toch nog niet in slaat is geheel het leven van die inens te verklaren. Zij behoeft name lijk aanvulling door andere "weten schappen wanneer de kwestie van het beslaan en de oorsprong van ds menselijke ziel aan de orde komt. De paus noemde het uit moreel oogpunt niet tc laken, dat door be ïnvloeding van de overdracht van erfelijke factoren getracht wordt het goede te stimuleren en het schade lijke uit tc schakelen. Wel echter zijn zekere methoden om dit doel te be reiken te veroordelen, zoals de euge netische sterilisatie en het huwe lijksverbod voor mensen met ongun stige erfelijke factoren. Het hierbij beoogde doel is op zichzelf wel goed, maar het middel ertoe schendt het persoonlijk recht op het huwelijk. Een uitzondering moet worden ge markt voor gevallen, waarin een persoon niet ïn staat is zich op men selijke wijze te gedragen. Onverbeterlijke zakken- rolster kreeg jaar en 3 maanden met aftrek AMSTERDAM. De 47-jarige. ïn België geboren, Nederlandse vrouw H. van B, uit Amsterdam, die door haar levensloop blijk heeft gegeven een vrijwel onverbeterlijke zakken rolster te zijn, cn reeds op 1 O-jarige leeftijd haar eerste vonnis kreeg is door de rechtbank tc Amsterdam veroordeeld tot één jaar cn drie maanden gevangenisstraf met aftrek. Minister Luns leider van Nederlandse delegatie naar V .N .-vergadering DEN HAAG. De minister zonder portefeuille, rar L. M. A. H. Luns, zal Woensdagavond 16 September naar New Yoi'k vertrekken ter bijwoning van een deel van de achtste alge mene vergadering van de Verenigde Naties, als voorzitter van de Neder landse delegatie. .Veilig Verkeerbond zal in Zwolle vergaderen DEN HAAG. Dr. algemene ver gadering van het Verbond voor Vei lig Verkeer zal worden gehouden op 16 September in de Buitensociè- teit te Zwolle. Op 15 September zul len de deelnemers aan deze verga dering door B. en W. worden ont vangen. Drie perioden De verschijnselen van myxomatose zijn in drie perioden te verdelen. Eerst ontwikkelt zich een besmet- ling3vloeistof in de ogen der dieren, Zij heeft na korte tijd blindheid tenge HEERLEN De bekende ratten verdelger J. Olisehlager uit Maas tricht vertrek over enkele weken naar Frankrijk om dasr de strijd aan te binden met een rattenlegcr, waar de Fransen geen raad mee we ten. In Argenteuil ton Noordwesten van Parijs, krioelt het van de ratten op de gemeentelijke stortplaatsen, in het slachthuis cn ook al m de aan grenzende woonwijken. De plaatse lijke overheid heeft een beroep ge daan op de heer Olisehlager, een zoon uit een bekend ratienvérdel- gersgeslacht en dc enig erkende rat tenverdelger m Limburg. Hij werkt volgens eon bepaald recept, dat hij alleen kent. volge. In de tweede phase beginnen enorme tumoren in het gezicht en aan de kop op te treden en worden geslachtorgancn en urinewegen aan getast. De derde phase, die tenslotte dc dood veroorzaakt, gaat gepaard met onderhuidse vorming van ge zwellen en verder optreden van gro te tumoren over het gehele lijf, spe ciaal achter de oren en aan de poten. Afgezien van het, menselijk gespro ken, afstotende karakter van dit soort bestrijding heeft Frankrijk door de myxomatose zeer aanmerkelijke economische verliezen geleden. Geen export Twee jaar geleden voerde het land nog voor zeventien milhoen gulden aan konijnen huiden uit. Deze export is nu vrijwel geheel tot stilstand ge komen. De Franse regering heeft zelf de daartoe strekkende maatregelen moeten nemen. Inmiddels is ook een Frans scheikundige, Georges Thiery, met kennelijk succes proeven aan het nemen, voor de ontwikkeling van een nieuw vaccin ter bestrijding van de myxomatose. Al enige maanden leng is in Franse juridische kringen een debat gaande of en op welke gronden een strafvervolging tegen de dokter van Rambouillet moet wor den ingesteld. DEN HAAG. Binnenkort krijgt de KLM er twaalf Convair-340-toe- stellen bij. waarvan er zes in Europa de andere machines in West-Indië zullen vliegen. De Convairs. die aan deze zijde van de oceaan blijven, krijgen namen van beroemde Ne derlandse schilders: Pieter Breu ghel, Jeroen Bosch. Willem v, d. Velde, Nicolaas Maes, Ferdinand Bol en Vincent van Gogh. De West- rndische Convairs worden naar de zes eilanden genoemd: Aruba, Bo naire Curacao, St, Eustatius. St. Maarten en Saba. Sinds 1948 heeft de KLM al elf Convairs in dienst, zij het van het type 240. dat kleiner is dan de Convairs, die nu zullen komen. HAARLEM. Drie Haarlemse jongelui, de 21-jarige B. P., de 20-jarige De M, en de 17-jarige T. D., hebben tegenover de Antwerpse politie be kend, dat zij zich tussen hun woonplaats en de Belgische havenstad heb ben schuldig gemaakt aan niet minder dan vier autodiefstallen. De Bel gische recherche, die bü hun arrestatie in de auto, waarin zö zich bevonden een aantal breekijzers en zelfs revolvers aantrof, verdenkt hen ook van roofovervallen. De Haarlemse politie ziet in hen de bedrijvers van een groot aantal gevallen van Joy-riding", waarover de laatste tyd in Haar lem werd geklaagd. Zaterdagavond werd bij de Haar lemse politie melding gemaakt van de vermissing van een. personen auto, die op de Oude Groenmarkt stond geparkeerd. De Haarlemse po litie ontdekte, wie met de wagen waren verdwenen en stelke ook vast dat de drie jongelui het laatst wa ren gezien, toen zij op de Herenweg in Heemstede reden. Bij het onder zoek bleek, dat zij in hun omgeving hadden verteld, naar het Franse vreemdelingenlegioen te willen. De kostbaas van B. F. miste bovendien een bedrag van f253. Nadere onderzoekingen toonden aan, dat de jongelui de in Haarlem ge stolen auto in Wassenaar achterlie ten en daar een andere auto buit maakten, v larmee zij Esschen be reikten. waar zij zich opnieuw van een andero wagen voorzagen, die aan een Amerikaans officier be hoorde. In Antwerpen tenslotte pleegden zij hun vierde autodiefstal. Rita Hay worth zal pas tevreden zijn als tij getrouwd is met dc in Argentinië geborendoch- in Hol lywood gekweekte zanger Dick Haymes en een millioen dollar krijgt- voor haar dochtertje Yosmin van haar vorige echtge noot Prins AU KhanDtck Hay mes is evenals Rita in een echt- sc heidingsproces gewikkeld, een proces, dat al zoveel stofheeft doen ppicaaien, dat de Argentijn moeilijkheden ondervindt met rijn verblijfsvergunning in de V.S. Op de foto: de twee veelbesproken filmsterren, nadat zij hun trouw plannen hebben bekend gemaakt in Las Vegas. Nevada. LE HAVRE. De Franse oceaan reus „Libertë. op drie na het groot ste passagiersschip ter wereld, heeft Dinsdag een halve mijl buiten de haven zes uur in de modder vast gezeten eer het bij vloed met be. hulp van zes sleepboten weer vlot kwam. Het 49.850 ton grote schip ver voerde 1075 passagiers. Het raakte om half drie vast en kwam weer vlot om half negen. De Franse maatschappij heeft meegedeeld, dat het schip geen moment m gevaar is geweest. Boven de zee hing een dichte mist. De Liberté heeft Dinsdagavond haar reis naar Southampton voort gezet, waar nog 350 passagiers aan (Van onze radio-medewerker) Straks zullen ook wij in Neder land ons hebben uit tc spreken over voor of tegen commerciële te levisie. Op het kraken van die no ten willen we niet vooruitlopen. Maar zo'n TV-programma als men gisteren kreeg voorgezet, vestigde er nog eens de aandacht op hoeveel indirecte reclame er kan worden gemaakt. In niet minder dan drie gevallen verschenen er personen voor dc camera, wier optreden een adver- tentie-achtig tintje had. Men kreeg naam en woonplaats le horen van een student, die uit schelpen beeldjes vervaardigde en verkocht (cn men kreeg die beeldjes te zien) Vervolgens speldde een werkstu dent van een oppas-centrale vak kundig een luier vast, en in dit ge val flitste zelfs een telefoonnum mer voorby. tenslotte mochten de kijkers kennis maken met een Bra bander, die rubbermaskers maakte voor carnavals, en andere feestelij ke doeleinden. Ook met naam en woonplaats voorgesteld cn met een show zijner werkstukken geïntrodu ceerd. Er school in al deze nummers een clement, dat het rechtvaardigde er een TV-cameva op te zetten, maar waar ligt de grens? Wat maakt dat het ene reclame is en het andere juist nog niet?" Voor unieke feest maskers naar meneer A. te B.", zou duidelijke, ontoelaatbare re clame zijn geweest. Wij maken ons sterk, dat de werfkracht van zo"n zinnetje sterk achterblijft bij een demonstratie zoals de fabrikant die giseravond gaf. In elk geval, wat de KRO ons aan semi-reclame voor zette was wel in staat om de vinger peinzend tegen de slaap te doen leggen. Franse motorrenner Henri Frantz tijdens een cross-country-rit in de heuvels van Montr^uil bij Parijs. Ge lukkig kwam hij to eer op zijn band jes terecht cn toon de race, Geluk kig ook voor zijn achtervolger, die anders ongetwijfeld over hem heen geduikeld zou zijn. (Van onze correspondent) HILVERSUM, De functie van technisch directeur van de NRU, welke door het vertrek van de heer W. Vogt vrijkomt, zal voorlopig niet bezet worden. Naar men ons van de zijde van het NRU-bestuur mededeelde wordt het in Hilversum steeds moeilijker definitieve voor zieningen te treffen, nu de wettelij ke regeling van het radiobestel nog steeds op zich laat wachten. boord zouden gaan voor de over tocht naar New York. De Franse rederij heeft niet de oorzaak opgegeven van de averij. De Liberté is de vroegere Duitse „Europa", die in 1945 aan Frankrijk gegeven werd bij wijze van herstel betaling, Dc „Liberté" heeft in de jaren van zijn bestaan pech op pech. Ge bouwd in 1928 te Hamburg onder de naam ..Europa" moest het reeds een jaar later tot zinken worden gebracht, omdat er aan boord een ernstige brand was uitgebroken. Het duurde een vol jaar voor de „Europa" weer in de vaart gebracht kon worden, om... na enkele maanden reeds weer ernstige averij op te lopen bij een aanvaring,. We derom moest het zeekasteel uit de vaart genomen worden. Een vrolij ker bladzijde in het scheepsjournaal werd geschreven in 1931, toen de „Europa"' de Blauwe Wimpel ver overde voor een recordreis over de Atlantische Oceaan. Britse bommen boorden de „Europa in 1945 in de grond. Frankrijk kreeg het schip als herstelbetaling toegewezen. De Fransen haalden het uit de -haven van Bremen op. een karweitje dat enige tijd vergde. Eerst in Augustus 1950 maakte het schip onder de nieuwe naam „Liberté" zijn eerste transatlantische reis onder Franse vlag. Een maand later liep het bij Southampton aan de grond, slechts voor enkele uren, net als nu bij Le Havre. ANTWERPEN. De Belgische mi nisterpresident Van Houtte, hoeft Dinsdag te Antwerpen een nieuwe olieraffinaderij geopend, welke een productie-capaciteit heeft van 1!4 millioen ton benzine per jaar. De haven der raffinaderij kan oceaan tankschepen tot 30.000 ton opnemen. WASHINGTON. De Verenigde Staten kunnen hun dominerende po sitie in de wereldeconomie moeilijk in overeenstemming brengen met hun vrees voor buitenlandse concurrentie, die tot uiting komt in. de hand having van tariefmuren en andere invoerbeperkingen. Aldus de president van dc Wereldbank, Eugene Black, in een toespraak tot de gouverneurs van de Wereldbank en van het Internationale Monetaire Fonds, die te Washington bijeen zijn voor de jaarvergadering van deze instelling. Hjj verklaarde, dat deze belemmeringen verarming van de gehele wereld, ook van de V.S. veroorzaken. Black zette uiteen, dat de recen te verbetering van de betalingsba- lanspositie van bepaalde landen TEHERAN. Het Perzische blad „Azad" heeft Dinsdag een heftige aanval gedaan op de regering van Zahedi. Het blad, dat eigendom is van een oud-parlementslid, dat tot de felste tegenstanders van Mossadeq behoort, beschuldigt Zahedi er van, in zijn kabinet enkele figuren, die vroeger tot de kring van de ex-prc- mier behoorden, te handhaven. De actie tegen de (communistische) Toedeh-partij wordt overal in Pcsr- zië voortgezet. In totaal zijn 500 communistische leiders en officieren in Teheran aangehouden. De Sowjct-ambassadeur Lawren- tiew heeft Dinsdagmiddag op zijn ambassade een Perzisch diplomaat ontvangen. Lawrentiew is voorne mens, een officieel protest bij de Perzische regering in tc dienen over dc berichten, die de Perzische bla den over hem hebben gepubliceerd. Een deel van de kranten had ge schreven, dat hij een poging tot zelf moord zou hebben gedaaii, andere wisten te melden, dat hy toevïucnt zou hebben gezocht in de ambassade te Teheran van een Westerse mo gendheid. geenszins de behoefte aan een meer liberale handelspolitiek van dc V.S. heeft weggenomen. Het is volgens Black noodzakelijk, dat Amerika zijn douanetarieven verlaagt en zijn invoerbeperkingen verzacht. Black merkte op. dat de mate, waarin de productie m de onvol doende ontivikkelde gebieden kan stijgen, grotendeels afhangt van de economische nolitiek. welke in an dere landen wordt gevolgd. Het is vooral van belang te weten, of de economisch meer ontwikkelde lan den bevredigende afzetmogelijkhe den voor de producten van de on voldoende ontwikkelde landen zul len blijven bieden en of zij in staat zullen zijn voldoende kapitaal voor de economische ontwikkeling te ver schaffen. Black zei van oordeel te zijn, dat de efficiency in de Europese industrie moet worden verbeterd, zodat de uitvoer zal kunnen wor den vergroot en Europa zijn pro ducten zal kunnen verkopen aan de landen, die het van grondstoffen voorzien. tA&oertentie IJIf.) en rheumatische ponen I wrijft U weg met (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. „U kunt vinden wat u wilt, maar het Hof vindt bet anders. Deze zaak wordt niet met gesloten deuren behandeld. U moet maar staan voor wat u gedaan hebt. En vertelt u nu zelf maar wat er allemaal is voorgevallen." Deze woorden gebruikte de president van het Amsterdamse gerechtshof gistermorgen tegen de kroongetuige in een chantagezaak, de Utrechtse advocaat mr L. M. S„ die tegen de 30-jarige mej. J. J. de V. uit Den Dolder, in de vcrdachtenbank, een aanklacht had Ingediend wegens chantage. Zij zou de advocaat geld hebben afgeperst door te dreigen aan de raad van Toezicht van de Orde van Advocaten tc vertel len, dat hij baar tegen haar zin zou hebben, gezoend in zfón kwaliteit van advocaat en procureur. Mej, De V., die door de rechtbank is vrijgesproken, hoorde aan het einde van de behandeling in hoger beroep door de procu reur-generaal weer vrijspraak tegen zich eisen. kwamen De V. en de particuliere rechercheur ook." Verwarring Een uiterst nerveus en vreemd man legde vlak na het begin van de zaak, zijn kroongetuigenis af. „Ik voldeed uit beleefdheid aan haar verzoek om een zoen te geven. Een dag later kwam zij bij me op kan toor met haar handlangers de ge tuigen. Ik was bang. dat de Raad van Toezicht, aan wie zij de geschiedenis van de zoen misschien verkeerd zou vertellen, haar zou geloven. Zij stuurde haar handlangers weg, en zei: „Heb je er wat voor over?" De president onderbrak fel: „Is het niet zo dat het initiatief van is uitgegaan, dat Ti geld aanbood? De Raad van Toezicht schreef me, dat u een panische angst had voor de Raad." „Nee," zei de advocaat, „zij heeft het voorgesteld. Ik heb een keer 500 en een keer 200 en weer een keer 500 gegeven." „Heeft ooit iemand gezien, dat u het gaf?" vroeg de president weer. „Ja, de twee getuigen a charge." Er heeft zich destijds in de woning van mej. De V. een vreemde ge schiedenis voorgedaan met het geld, waarover twee lezingen rijn. De ad vocaat zegt er van: „Ik heb een par ticulier rechercheur en een ander, een zekere De V., in de arm ge nomen; zij kwamen bij me op kan toor. Ik het t 500 zien, liet de bank- biljettennummers noteren en belde mej. Dc V. toen op. Ik zei haar, dat het geld in orde was, en kon digde aan dat ik het zou komen brengen. We gingen met ons drieën naar haar woning. Eerst ging ik binnen, zij kreeg het geld en liep er mee naar een kast. Vlak daarop Uit de verklaring van De V. bleek, dat er toen grote verwarring ont stond. „Haal het geld er uit." zei De V. tegen mr. S. „Doe jij het maar," antwoordde dc advocaat. En mej. De V. had gezegd: „Als ik geld heb. kijk dan in de kast en haal het er uit." Maar niemand haalde het geld er uit. Mej. De V. wilde de politie op- I bellen, maar mr. S. legde telkens zijn hand op de haak. Toen de poli tie eindelijk kwam stuurde mr. S. de agent weg met de mededeling: „Het is allemaal al in orde." De advocaat bleef er bij dat hy geld had afgegeven. Maar de pre sident zei: „Ik begrijp van deze zaak een heleboel, behalve uw houding, meneer S." Tegen de raadsman van mej. De V. viel de Utrechtse advocaat heftig uit, toen deze hem een vraag stelde. „Meneer de president, ik maak bezwaar tegen deze advzei mr. S. „Houd u zich kalm en antwoord op de vragen, anders stel ik de vra gen wel," viel de president hem in de rede. Daarna was het weer rus tig in de zaal. Mej. De V. ontkende ooit geld gekregen te hebben. ..Mr. S. was verliefd op me, hij wilde met me trouwen. Over die zoen zei hij. dat ik vooral niets tegen de Raad van Toezicht moest zeggen, omdat hij anders wel met veters kon gaan lopen. Ik heb helemaal niet om een zoen gevraagd." LEEUWARDEN. Dinsdag. Voor het gerechtshof te Leeuwarden zijn Dinsdagmiddag de gebeurtenissen opnieuw gereconstrueerd, die zich afspeelden rond de vergadering van de raad van Beerta op 17 Decem ber 1952 toen de raad één uur op gesloten heeft gezeten door het op treden van communisten, die de uitgang versperden cn joelend en schreeuwend hun eisen ten aanzien van de uitkeringen in gevolge de wachtgeld- en werkloosheidsverze kering kracht bijzetten, ondanks een bevel van de burgemeester, de tribune te ontruimen. De Groninger rechtbank had hen veroordeeld tot gevangenisstraffen van zes weken. Alleen de 29-jarige metselaar J. Simons raadslid te Fmsterwolde, werd tot drie maan den veroordeeld. De procureur-ge neraal vorderde tegen elk van hen twee weken gevangenisstraf. Twee der verdachten, waaronder S., moes ten zich ook nog wegens locaal-vre debreuk verantwoorden. Ook in deze zaak werd twee weken gee is t. Wegens belediging van het open baar gezag werd S. tot een half jaar veroordeeld. In deze zaak vroeg de procureur bevestiging van het vonnis van de rechtbank. Dodelijke ongevallen in haven van Amsterdam AMSTERDAM. Gisteren ver ongelukten twee arbeiders aan boord van schepen in dc haven. De 47-jarige C. .de Ja B. viel m een ruim van vijf meter diep, de 52- jarige aanbouwer G. Z. viel van een. steiger op de stalen bodemplaat van een motorschip. Beiden stier ven kort na het ongeval. Om het maar ineens ïe zeggen dit is een omgek eerde lampekap. Groot model. Er komen zesduizend lampen e in, want op de veertigste Parijse au totentoonstelling unUen ze liet ge- f/ïïm van chroom en nikkel goed 'laten uitkomen. De tentoonstelling, waaraan 1300 exposanten van veer tien nationaliteiten deelnemen, wordt gehouden in het Grand Palais van 1 tot 11 October. De Pronkende weg- kastelen zullen in elk geval niet te klagen hebben over gebrek aan licht. Onze gramofoonplatcnhandelanr heeft weer een verzameling gemaakt van papiertjes met gekke titels, waar mee zijn clientele is konwn aandragen. ,Mijn troel ie Vér" door Kaïmitsel bete kent gewoon Truly Fair gespeeld door Guy Mitchell. En diezelfde Mitchell kwam op een ander briefje voor als Kees Michielse. „Omoirs" is een vrije weergave van I'm Yours Er was ook iemand die een plaat vroeg van Vera Lynn ..maar dan zonder zang" en de zelfde klant, interesseerde zich wel voor Bernard Drukker „op het klankloos orgel". Wrj tyn een zeer muzikaal volk. Rel bloemenspel ..Juliana Recma" wordt op 12 September in het Olym pisch Stadion m Amsterdam opgevoerd. De organisatoren hebben aan vlieg- tuigbestuurders gevraagd, tndens de op voering niet boven het stadion te vlie gen omdat de sprekers dan niet te ver staan zijn. De filmster Lana Turner is ge trouwd met Lex Barker, de man die al tijd voor Tarzan van de Apen speelt. Het is maar te hopen dat Lana zich ook graag door de bomen slingert, want daar schijnt Lex met buiten te kunnen. De hertog van Edinburgh, de man van koningin Elizabeth van Engeland, wil voor eigen gebruik een viermotorig vliegtuig kopen De hertog heeft on langs vliegen geleerd Het toestel kost bijna 400.000 gulden- Geleerden hebben ontdekt, dat ma laria bij ratten en apen kan worden onderdrukt door een melk dieet. Ver moedelijk reageren mensen hetzelfde als deze dieren. In het plaatselijk blad van Fle- mmgton, in Amerika, stond laatst de volgende advertentie: „Ijverige dokter en echtgenote zoeken voor direct een o£ twee gemeubileerde kamers met eea raam. Geen honden geen katten, geen. kinderen, geen geld Help". De dokter heeft eer. huls gekregen. Twee jonge Amerikaanse piloten willen proberen met een licht vliegtuig- ja vijftig dagen in de lucht te blijven en daarmee het wereldrecord-ui-de-lucht- blyven te breken. Het tanken gaat met een slang, die verbonden is aan een tankwagen, die met grote snelheid over het vliegveld rijdt. Hert huidige record is 47 dagen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2