A „Volksgezondheid wordt door Evipan-instituten bedreigd'' w Werk van ir Lely van blijvende betekenis oor/s Kattenburg NCRV is niet bang voor mededelingen inzake TV Juffrouwdie niet geboren waswilde wèl trouwen r Verjaars-geschenk voor Ome Jan van Zutphen Duits jongetje (12 jaar oud) zwerft door Nederland Reclassering verdient de aandacht van t hele volk nale 1IH0S TANDARTSEN EISEN SCHERPER TOEZICHT Rotterdamse instelling levert gebitten en costuums op maat FRANKRIJK: Remblok aan het Europese wiel Puolse consul in V.S. breekt met Warschau Staking in Italië geëindigd zonder oplossing Storm schadepost voor fruittelers RADIOTOESPRAAK VAN DR. DREES: Drooglegger van de Zuiderzee verdient een monument Geboorteacte was niet getekend N IEMAND heeft ooit, t*oor Diedrich ivilde zo graag naar Spanje TV „experimenteel" af na 29 September Moeilijkheden in het bouwbedrijf over de lonen Oplichter verkocht zelfde auto vier maal [Vrijdag 25 September 1953 3 {Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. „De z.g. Evipan-instituten vormen een ernstig gevaar voor de volksgezondheid," aldus de heer J. Stork, vice-voorzitter van de Maat schappij tot bevordering der tandheelkunde tijdens een Donderdag te Den Haag gehouden persconferentie. „De activiteit van deze instituten Is gericht op het behalen van bedrijfswinst," aldus een communiqué van de Maatschap pij, „een wettelijke regeling, die de mogelijkheid opent om op korte termijn definitief een einde te maken aan de gesignaleerde praktijken is dringend noodzakelijk." Zolang de nieuwe wet, die een scherper toezicht op het onbe voegd uitoefenen van de tandheelkunde mogelijk zal maken, er nog niet is, zet de Maatschappij haar strijd tegen de wantoestanden op dit gebied onver minderd voort. „Naar men weet komt een groot deel der patiënten uit België. Ér komen daar in sommige plaatsen verpleegsters of pseudo-verpleeg- sters", zei de heer Stork, „huis aan huis om „uit naam van de volks gezondheid" te vragen of er soms mensen met slechte gebitten wonen. Er wordt dan een „inspecteur" in geschakeld en vervolgens worden autobusreizen naar het instituut in Rotterdam georganiseerd. De lange adempauze, welke de po litici werd gegund, doordat de onder handelingen v het kader van de Europese integratie moesten wach ten op de algemene verkiezingen in Italië en Duitsland is teneinde. In Rome debatteren de plaatsver vangende ministers van de zes lan den van „Klein-Europa" over het ontwerp van een constitutie voor een Europese Gemeenschap. In Straatsburg heeft de Raadgevende Vergadering zich nog eens bezonnen op de wenselijkheid van 'n Europese Defensie Gemeenschap. Tijdens de adempauze heeft Duits land haar conditie aanmerkelijk ver beterd door Adenauers stembuszege. Italië daarentegen heeft door het bui ten de lynen zetten van de felle fede ralist De Gasperi eerder aan kracht ten dienste van de Europese een- Wording verloren. Reeds dadelijk N bleek uit do debat- ï,_x 1 ten in Rome en In het I straatsburg, dat zoeklicht I Frankrijk geen nuttig gebruik van y de gedwongen voor het met in nerlijke moeilijkheden worstelende Frankrijk overigens welkome rust kuur heeft gemaakt. Voor dit land heeft het uitstel der Europese debat ten een positief nadelige uitwerking gehad, met in de laatste plaats door het opdringen van Duitsland naar de voorste plaats in de rij der voorvech ters voor Europese integratie. De Fransen hebben deze deuk in de re putatie: de leiders to zijn op de weg naar Europese eenwording, niet kun nen wegwerken door vernieuwde in nerlijke kracht. Integendeel- Wel was het voor een ieder, die het met de Europese eenwording goed meent, een welkome verrassing, dat de leider der Franse socialisten, Guy Mollet, in Straatsburg verklaar de in te zien, dat er voor een Duitse herbewapening in het raam van de E.D.G. geen alternatief bestaat en toezegde onder bepaalde voorwaar den vóór een'E.D.G. te zullen stem men in de Nationale Vergadering. Vooral toen Engeland aan één dezer voorwaarden tegemoetkwam, door bij monde van onder-staatssecretaris Nutting te verzekeren, dat de Engel se band met de E.D.G. ongekend nauw zal zijn. Doch de voldoening hierover werd prompt weggevaagd door een com muniqué van de Franse Gaullisten en dissidente Gaullisten aan premier Laniel, welke alle hoop op vrucht baar werk in Rome de bodem heeft ingeslagen. Laniel stuurde zijn afge vaardigden naar Rome met de in structie zich te scharen achter het algemene beginsel van een boven nationaal uitvoerend orgaan voorde Europése politieke gemeenschap en de verkiezing van een Europees par lement op basis van algemeen kies recht in de zes deelnemende landen, ïn hun communiqué hebben de Gaullisten en dissidente Gaullisten die bovendien nog worden gesteund door een invloedrijke groep radica len onder leiding van Daladier en een krachtige minderheid van de socialistische partij zich ronduit tegen wat zij noemen „Adenauers Europa" verklaard en gedreigd zich uit de regering terug te trekken, in dien Laniel zijn gegeven instructies niet intrekt. Intrekken van de in structies zou voor Laniel echter niet alleen een overstag-gaan betekenen, doch ook een verlies van prestige, dat geen regeringsleider zich kan De Belgische tandartsen en me dici moeten dan de gevolgen maar voor hun rekening nemen. Eén pa tient moest na zijn thuiskomst in het ziekenhuis worden opgenomen. Bij een ander bleken, nadat al zijn kiezen cn tanden zouden zijn ge trokken. verschillende wortelvasten te zijn overgebleven, die al gauw tot ontstekingshaarden werden. Opmerkelijk is, dat ondanks dit alles de berekende prijzen, ver bo ven de gemiddelde Nederlandse honoraria liggen. De heer Stork schatte de prijzen voor een volle dige prothese op 600 a 1200. Een Nederlandse ziekenfondsprothe- se komt op ongeveer 100 en par ticuliere gemiddeld op 250 tot 300. Naar uit een strooibiljet blijkt, heeft de eigenaar van het Rotter damse instituut thans ook een maat- kledmgbedrijf aan zijn instelling verbonden. De costuums zijn even als de gebitten „desgewenst in één dag klaar". De voornaamste ont staansgrond van de z-g. tandheel kundige instituten moet gezocht worden in het streven naar de ver wezenlijking van zakelijke doelein den. De combinatie van. kunstge bitten en colberts kan als een be wijs gelden van dit commerciële streven. Mede met het oog op de activi teit van deze inrichtingen in het buitenland, die de goede verhou- tAdvertentie LM.) athlctiek heren collectie FAICCS BEÖEWJASSEK - -----I dingen tussen de nabuurlanden ernstig dreigt te verstoren, is een wettelijke regeling dringend nood zakelijk. WASHINGTON - Een woord- voerder van het Amerikaanse minis terie van Buitenlandse Zaken heeft vandaag medegedeeld dat Jan Galewicz, voormalig consul-generaal van Polen te New York, heeft ge broken met de Poolse communisti sche regering. Hij is 19 Juni uit New York vertrokken en zou zich thans te Montevideo bevinden. Voorts wordt te Washington ver nomen dat twee leden van de staf van de Poolse voorlichtingsdienst te Ned York, Michat Wionczek en Henry Gall, enige maanden geleden ontslag hebben genomen en naar Mexico zijn gegaan. (Advertentie l. M.) éx3 i ..Aether-reis bureau op de Steravonden HOME, De in Italië afgekon digde algemene 24 uurstaking, waaraan door ongeveer vier milll oen arbeiders, leden van communis- tische en niet-communjstiscbe vak bonden, is deelgenomen, is Donder dag te middernacht beëindigd. De staking heelt geen oplossing .ge bracht; werkgevers noch werkne mers zijn ook maar een haarbreedte van hun standpunten afgeweken. De werkgevers zeggen, dat, indien zij de gehele last van de geëiste loonsverhoging zouden moeten dra gon, dit een dergelijke kapitaals inkrimping zou veroorzaken dat hierdoor de plannen voor het uit breiden der Italiaanse industrie niet zouden kunnen worden uitgevoerd. Dit zou tevens een mogelijkheid, om werklozen werk te verschaffen, te niet doen. De werknemers bestrijden, dat de gevraagde loonsverhoging inflatie in de hand zou werken, of de kan sen der werklozen op werk zouden verminderen. T Tarn Tanneer een wasmachine is toegerust met een ACME wringer, kunt Uer zeker van zij* n dat de fabrikant Uw belangen volmaakt behartigt. Hij weet en meer dan 5 millioen vrouwen weten het dat een ACME wringer de beste is, dat ACME 1 al meer dan 70 jaar de beste wringers maakt. Uw was-resul- taten hangen uiteindelijk af van de wringer die U gebruikt; dus welke wasmachine U ook kiest, overtuig U dat er een ACME-wringer op zïL t-e( U ACME WRINGERS LIMITED, DAVID ST., GLASGOW S.E., SCOTLAND (Van een onzer verslaggevers') HILVERSUM. Bij monde van haar voorzitter, mr A. 8. Roosjen, heeft ook tic NCRV het een en an der doen weten over hetgeen zij in rte komende maanden te bieden beeft aan de luistcr-tars en aan het Nederlandse TV-prhHek. want In tegen?telling tot andere omroepver enigingen schrikt de NCRV er niet voor terug ook op dit terrein me dedeelzaam te zijn. Men gaat oen nieuw, zeer kort (vijf minuten ochtend rub nek je openen, „Tot uw dienst". Om half neren wil men. op een prettige ma nier, mededei ineen en berichten, die voor automobilisten, zeevaren den. schippers en ook voor een al gemener luisterpubliek van belang zijn. omroepen. De radio dus op nieuw als een medium, dat de ac tualiteit dient. Op de Donderdagse stcravond doet heer Ju ma an zijn intrede. de man die na verre reizen veel verha len kan. Men heeft de radio-omroe pen van twintig landen verzocht aan dit aethcr-reisbureau hun medewer king te verlenen. Het 30-jarig be staan, dat volgend jaar gevierd wordt, hoopi men door middel van een offervaardtgheidsactie dienst baar te maken aan de plannen stu- dio-uitbouw. Hoewel de onzekere situatie, waar in wij ons met de TV bevinden het ondoenlijk maakte op langere ter mijn definitieve plannen te ontwer pen heeft de NCRV haar program ma voor de komende drie maanden gereed. Men gaat o.a. 'n Nederlandse uitgave proberen van het BBC-tele- visiespcl letje „Animal. vegetable mineral7onder de titel „wat. waar. wanneer?" Tenslotte nog even terug naar de geluidsradio op 2 October wordt het nieuwe Sw eehnck-orgcl inge- wild in opdracht gebouwd door de Deense orgelbouwer Marcussen. (Van onze correspondent) NIJMEGEN. De hevige storm van deze week heeft grote schade aangericht aan de fruitstand, voor al in de West-Betuwe. Grote par tijen late peren cn ook appels zijn afgewaaid of door de wind be schadigd. De kwekers, die niet voor de tweede maal risico willen lo pen, hebben nu de vruchten vroe ger geplukt dan gebruikelijk is. Als gevolg hiervan worden de veilingen nu overvoerd en de koelcellen over laden. DEN HAAG. Dr W. Drees heeft gisteravond in een radiorede aan dacht gevraagd voor het voornemen om ter ere van de ingenieur-staatsman dr Ir C. Lely een monument te stichten, dat zal worden onthuld als bet volgend jaar een eeuw geleden is dat dr Lely werd geboren. Dr Drees sprak deze radiorede uit als ere-voorzitter van het comité, dat de Leiy- herdenking zal voorbereiden. Dr. Drees hoopte, dat de voor het monument benodigde gelden byeen zullen komen op een wyze, die ervan getuigt dat in brede lagen van ons volk begrip bestaat voor de grote en blijvende betekenis van het werk van Lely. De minister-president zei o.a.: „Lely is driemaal minister geweest, nl van 13911894, van 18971901 en tenslotte van 19131918, dus tijdens de jaren van de eerste wereldoor log. Hij heeft bovendien deel uit gemaakt zowel van de Eerste als van de Tweede Kamer, is gouver neur geweest van Suriname, wet houder van Den Haag en heeft nog tal van andEre functies vervuld. Dat is reeds een aanwijzing, dat zijn werk waardevol was. Hij was met een van de grote politieke leiders van ons volk. Hij heeft niet de stoot gegeven tot het veroorloven. i0— Door het communiqué is dus een schiedenis van deze plechtigheid is toestand geschapen, waarin een nogal merkwaardig. Om een huwe- nieuwe Franse regeringscrisis onver-1 luk aan te gaan heeft men name- mijdelijk lijkt, wat voor de Fransen lyk niet alleen een levenspartner, een volkomen verlies van de reeds maar ook een geboorteaCve nodig, zwaar gehavende leidersreputatie in Toen mej. Heemskerk m ondertrouw (Van onze correspondent) SASSENHEIM Maandag is de 23-jarige Christina Fetronella Heems kerk, woonachtig in Voorhout, in het.huwelyk getreden. De voorge- de Europese kring zal betekenen en voor die kring een nieuw langdurig en daardoor met de onverminder de Russische bedreiging voor ogen gevaarlijk uitstel. wilde gaan bleek, dat zij met gebo ren was. Er was wel een acte, waar uit bleek dat zij op 8 November 1929 was geboren, maar die acte was niet ondertekend en dus ongeldig. welk goed doel dan ook, vergeefs een be-oep gedaan op de grote Nederlander, die ome Jan van Zutphen is. Zelfs heeft hij, ondanks alle eerbewijzen die hem ten deel rijn gevallen, de gezonde humor van de volks jongen behouden. Als ge hem r-raagt near het geheim ran zijn vitaliteit zal hij U antwoorden, strijkend over ~'n kale kruin: „Dat heb je of dat heb je niet. Als ik rood haar zou hebben, zon ik d'r ook niks aan kunnen doen." Zo is ome Jan, die nu voor r'n negentigste verjaardag maar één geschenk vraagt: een bezin ningscentrum voor zijn „Zonne straal", dar een sanatorium voor allen moet zijn ongeacht geloof of ras(.,De tbc vraagt daar niet naar zij grijpt en slaat toe"). Tedere Nederlander kan zijn steentje bijdragen aan dit ge schenk, roor de bijeenprenging te aarvan een ere-comité is ge vormd met Koningin Juliana als beschermvrouwe. Het gironummer van de pen ningmeester is: 43.000 ten name van J. LandmanP. C. Hooft- straat 180. Amsterdam. De ambtenaar dio de onderteke ning blijkbaar had vergeten is in middels gestorven, zodat officieel niet vast stond dat Christina Petro- nella echt was geboren. Zij was ech ter wel zó springlevend, dat zij wil de trouwen. Dus wilde zij ook écht geboren zijn. De officier van Justi tie in Den Haag heeft toen maar de hand over z'n hart gestreken en de vader een machtiging verstrekt om alsnog aangifte te doen van de ge boorte van zijn dochter. De acte werd ondertekend en toen kon het huwelijk doorgaan. Boekhouder verduisterde ƒ13.000 van zijn firma AMSTERDAM. De 30-jarige boekhouder P. B. uit Bussum. heeft zich Donderdag voor het hof moe ten verantwoorden voor verduiste ring van ƒ18.000,die hy als boek houder bij een rijwielfirma in Hil versum in eigen zak had gestoken. De rechtbank had hem tot twaalf maanden waarvan zes voorwaarde lijk. veroordeeld, doch de officier tekende hiertegen hoger beroep aan. De procureur.generaal eiste een jaar zonder aftrek. Uitspraak op 8 October. Dr Drees in October naar Zuid-Afrika JOHANNESBURG De Neder- landse premier dr "W, Drees beeft een uitnodiging aanvaard, om als gast van de regering een bezoek aan Zuid-Afrika te brengen. Hij zal op 4 October per vliegtuig in Johan nesburg aankomen. organiseren en tot politiek leven wekken van volksgroepen, die op de achtergrond stonden. Overtroffen verwachting Wat hjj echter als ingenieur heeft voorbereid en als bestuurder en wetgever bevorderd of tot stand gebracht, heeft ons land duurzaam versterkt en verrijkt en .zal blijven doorwerken ook in verre geslach ten, Hij was de minister, die de On gevallenwet voorstelde en aangeno men kreeg, hij heeft de Schevening- se vissershaven tot stand doen ko men en bracht de Wet op het Staats- mijnbedrijf in het Staatsblad. I ngenieur-staatsman Lely's levenswerk was de droog legging der Zuiderzee, Als jong ingenieur heeft Lely voor de Suiderzeeveremging de plannen ontworpen, die hij vele ja ren later als minister aangenomen wist te krijgen en die in hoofdlij nen zijn of worden verwezenlijkt. Op de afsluitdijk staat reeds een monument ter ere van het werk, een monument met de spreuk: „Een volk dat leeft bouwt aan zijn toe komst". Wij kvjllen nu tevens een monument stichten in het bijzonder ter ere van de man, die het werk ondernam en die ons land diende met nog zo menig ander initiatief, aldus besloot dr. Drees. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, Al ongeveer drie weken moet ergens in Neder land een. twaalfjarig Duits jongetje, Diedrich Scb., rondzwerven, dat met een zestienjarig vriendje uit een „Jugendheim" in Grossefehn vlucht te, om via Nederland de vrijheid ia Spanje te gaan opzoeken. De zestienjarige Jochcm R., raak te qp 9 September in Den Haag zijn vriendje kwijt, kreeg spijt van zijn wilde plannen en meldde zich in Amsterdam bij de politie aan. Hij is inmiddels teruggestuurd. Zijn vader werd tijdens de oorlog als vermist opgegeven en z ijn moeder die in Bremen woont, stuurde hem naar het kindertehuis. Het beviel Jochem daar niet en samen met Diedrich besloot hij naar Spanje gaan. Hij had ovcr dat land het een en ander gehoord. 's Nachts vluchtte het onderne mend tweetal uit het tehuis. Zij hadden geen papieren, maar het Moskouse pers huldigt Paul Robeson De Amerikaanse negeizaiiger Paul Robeson, is ter gelegenheid van het feit dat hem Woensdag in. New- York de Staiin-vredesprijs overhan digd is. door de Moskouse bladen op reusachtige wijze gehuldigd. In een artikel van Tass uit New York wordt de zanger geëerd als „de wel bekende progressieve werker voor de vrede". Op de frontpagina's van de bladen werden vier kolom aan de gebeurtenis gewijd. Bovendien werd nog een foto afgedrukt van het moment, waarop de schrijver Howard Fast Robeson de prijs aan biedt. CAdvertentie 1M.) Hebt U ook we! eens zo'n hoofdpijn? Neem den Aspirin (alleen echt met het 8AYER- kruis). lukte hen bij Nieuwe Schans Neder land binnen te komen. Liftend en lopend trokken zij via Alkmaar naar Den Haag, waar Jochem zijn vriend kwijt raakte. Waar Diedrich op het ogenblik is, is onbekend. Waarschijnlijk nog er gens in Nederland, maar hy kan ook op eigen gelegenheid weer terug zijn gegaan of verder zijn getrok ken. HILVERSUM De aan de om roepverenigingen verleende machti ging voor de verzorging der TV- programma's is met drie maanden verlengd. Maar het woord „experi menteel" zal na 29 September in de aankondigingen komen te vervallen. Dit deelde de voorzitter van de NCRV, mr A. B. Roosjen, Donder dag mee op een persconferentie. Sir Roosjen verwachtte, dat de omroepverenigingen ook in het nieu we TV-bestel voldoende zeggenschap zullen krygen. De NCRV heeft in ieder geval reeds voorbereidingen getroffen voor de programma's na 1 Januari, die, zoals wij reeds heb ben gemeld, een grotere frequentie 2Ullen krijgen. Partijen u-endden zich tot de rijksbemiddelaars (Van onze correspondent) AMSTERDAM De organisaties van werkgevers en werknemers in het bouwbedrijf hebben zich geza menlijk gewend tot hef College van Rijksbemiddelaars met bet verzoek een beslissing te nemen m zake en kele wijzigingen van de Ionen en andere arbeidsvoorwaarden voor de werknemers in het bouwbedrijf. Reeds geruime tijd hebben onder handelingen plaats gevonden, waar bij partijen niet tot een aceoord kon den komen. Enige tijd geleden is er hierover een onderhoud geweest bij de Stich ting van de Arbeid, Het leek toen of de basis voor een verdere voort zetting van de besprekingen was ge vonden, maar bij een Woensdag ge houden vergadering bleek dat over eenstemming niet was te bereiken. In verband hiermee hebben werkge vers en werknemers besloten het college een uitspraak te vragen. Men verwacht dat de beslissing op korte termyn zal worden genomen. De brief aan het College van Rijksbemiddelaarg is reeds uitge gaan. Het advies van de Stichting van de Arbeid zal over deze kwestie worden ingewonen waarna de uit spraak va het college zal volgen. ZWOLLE. Op een bijeenkomst te Zwolle heeft de Vereniging van Keclasseringsinstellingen de aan dacht gevestigd op het doel van de op de meeste plaatsen van bet land op 3 Oct. te houden Nationale Reclasscringsdag: verbreiding van de reclasseringsgedachte. Daartoe heeft zij aan de hand van een gefingeerde rechtszaak („Het geval-Spinnekop") taak en werkwijze uiteengezet van allen, die met de opsporing en de berech ting van een delinquent te maken hebben. Dit geschiedde door rechts kundigen, die in het werkelijke le ven ook zeer nauw by de reclas- seringsarbeid betrokken zijn. Zeer duidelijk werd in „Het geval-Spinnekop" aangetoond van welk belang het reclasseringsrap- port is, dat over elke verdachte wordt uitgebracht en hoe dit rap port van invloed kan zijn op het vonnis. In het geval-Spinnekop wijst het rapport op gunstige mo gelijkheden. De reclassering kan hem, na zijn straftijd, aan het werk helpen. Maai-... hoe staat de maatschap pij tegenover mensen als de fictieve heer Spmnekop? In de te Zwolle opgevoerde en straf geregisseerde geschiedenis volgde men de delin quent in zyn berechting, maar geen stap verder. „Het geval-Spinnekop" op zichzelf zeer interessant en instruc tief verzuimde het accent te leggen op het probleem van de nazorg, vertelde niets van de man. die terug komt in een omgeving, welke hem lang niet altijd accep teert en welke hem maar ai te vaak terug wijst naar de verkeerde weg. De Reclasseringsdag 1953 zal werkelijk suces hebben, indien zij de brede massa van ons volk door dringt van de noodzakelijkheid van nazorg 1>»ze taak van de Vereni ging van Reclasseringsinstellingen verdient niet alleen op 3 October, maar altijd steun en sympathie. DEZE AFFICHE uitgevoerd oranje, bruin en wit —maaktpro paganda voor de Nationale Re classeringsdag, die op Zaterdag 3 October wordt gehoude?t» (Van onzo correspondent) AMSTERDAM. Een 45-jarige sinds 1933 in .Amsterdam wonende DuUsc loonconfrctionnmr is waar schijnlijk naar zyn vroegere vader land gei tucht mej tn zyn zak een. bedias van tienduizenden euldens, die hy de laatste tijd door flessen- trr-kkrvu hud „verdiend". Een ge- dceltr» van het geld kreeg hy, door dc*/elfde auto viermaal tc verkopen. Het rerste slachtoffer was een zakenrelatie, aan wie dc handige kleermaker de auto tegen een zeer redelijke koopsom aanbood. De re latie ging er op in kocht de wagen. maar verhuurde hem direct daarop weer aan de vroegere eigenaar, die beweerde de auto *.ve] nodig te hebben, maar h^m door geldgebrek te moeten verkopen Met z,Jn gebuurde wagen reed de kleerma ker naar een andere relatie, die de wagen ook kocht en weer ver huurde. Zo volgden er nog twee „kopers". Met de vier koopsommen en bo vendien nog links en rechts se~ lcenrl geld is de man ton slotte verdwenen. De auto is door de po litie opgespoord. AVRO-voorzitter verlaat 3 October ziekenhuis HILVERSUM. De toestand van de voorzitter van de AVP O, de heer G. de Clercq, die sinds zijn ingriipende operafie, waarby hem een been werd afgezet, in de Boe- remakliniek van het Wilhelmina- gasthuis vertoeft, is thans zodanig vooruitgaande, dat men verwacht, dat hij op Zaterdag 3 October het ziekenhuis zal mogen verlaten. Psychiatrisch onderzoek van president1' Robert te verdachten MAASTRICHT. De verhalen van de zich nog altijd in preventieve hechtenis bevindende „president" Ro bert blijken van dien aard te zijn dat verwacht wordt, dat de Maas trichtse rechtbank eerstdaags een psychiatrisch onderzoek zal gelasten. Waar zou bijgaande fotografische zoen anders geklapj hebben dan door de zonnige lucht van het grote Amerika? Ons inziens is de juffrouw het belangrijkstewant zonder lachende juffrouwen geen blijde klapzoenen in de wereldpers, met waar? Zij heet Anne Lee Ceglts en woont in Nor/oik (Virginia),is daar enboven derde prijstoinnares in de „Miss Amerika-wedsZrijd"Allerlei nieuwbakken Amerikaanse staats burgers hielden er een gezellig feest, dat voor Peter A. Bradford flinks) een geboren Nederlander, en Raymond Seii. uit Frankrijk, ook die kus voor mejuffrouw Avne omvatte. Op hUn bettrt omvatten deze oud- Koreastrijders Anne. En hoe! a Een hypnotiseur heeft deze week de spelers van het team van Edgware (Eng.) onder handen g&rsomen. Nog met één match was gewonnen en nu pro beert het bestuur het op deze manier. De supporters zeggen ,,'t Haalt niks uit. Ze zijn het hele seizoen al m trance." a Woensdag heeft René Guyon uit Besangon m 7 u. to mm. veertig Am met een 50 kg zware zak gewandeld. Een nieuw record zakiopen. De wereld zal cr blij mee zijn. Er was net be hoefte aan. Maar écht verlangen naar ie*s nieuws hebben de inlandse vrouwen in de Belgische Congo. Men heeft groot succes met speciale modeshows van Belgische textiel, die honderden zwarte dames bij elkaar brengen. Dinsdag vochten ze om de plaatsen (in Elisa- bethstad) twee agenten werden het ziekenhuis ingeslagen! Woensdag kwam St. Louis Alhcrt Estes voor de rechtbank te Los Angelos ontkennen, dat hij schuldig was aan te snel rpden. „Het kan een van m'n broers zijn" zei St enz. Zijn broers heten net zo als hy. Hun vader heet ook St. Louis Albert Estes. Inderdaad was een van zijn vyf broers de snel heidsmaniak. Zierikzee heeft vandaag 30 bedden aangeboden gekregen van de Lutherse Werclddlenst. Het geld ervoor is in Hannover ingezameld. De afdeling Beieren is van plan 50 bedden te stu ren. Ondanks dat zal het door water bedreigde Zeeland met Inslapen- Nooitl Als Bruce, een Londcuse collie, hard liep. rammelde er wat m zun buikje. Een chirurg heeft gisteren vijf grote stenen uit de hondenmaag ge haald. samen meer dan een pond we gend De baas van Bruce zal nooit meer stenen gooien om er Bruce achteraan te laten rennen. e Als u In Frankfort een pand zo dicht naast een hms zet. dat uw buur man uit zijn parterreraraen de lucht ?I£? 'V*1 moet u bchadevw- gocaing betalen Volgens deze wet tuit 1578) kreeg deze week iemand 3009 DM uitgekeerd van de bouwers vart zijn. buurwomng.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2