Churchill denkt niet aan aftreden ,Damme' zond burgemeester van Albury een telegram Nerveuze telegrafist van Noors schip wekt sensatie Bijna 50 uur in de lucht Hertog van Bedford door eigen geweer gedood Belgische piloot werd door „vriendin* geschaduwd Britse prem ier herhaalt plan voor bijeenkomst Grote Vier Nieuw Chinees plan voor conferentie over Korea Olifanten wensten geen veewagen Algemene staking in Brits-Guyana afgekondigd Zoons van Mossadeq gearresteerd Einde voedselactie voor Oost-Duitsers Auto gebouwd in huiskamer Twintig minuten storm op sloltraject ..SCHIP IS ZINKENDE NA SABOTAGE' Proefproces over de vraag: ,,ls lewieken dierenmishandeling r V KVP heeft nieuw program voor provinciaal bestuur Prof. Romme spreekt IVVV richt zich tot VN over kwestie-Marokko Merkwaardig mens vond zonderlinge dood op congres over huurverhoging Zware straffen voor medewerkers van Faroek Gevallen stoottroepers herdacht Grote diamantsmokkerarij ontrafeld Eerste Super-Connie uit Curacao Door stroom gedood Ibn Saoed delegeert bevoegdheden aan zijn zoon Jeugd demonstreert voor Verenigd Europa Maandag 12 October 1953 3 MARGATE. In zijn eerste grote rede na zijn ziekte heeft Churchill, de 78-jarige Britse premier. Zaterdag opnieuw het voorstel gedaan voor een geheime, informele bijeenkomst van de Grote Vier. Churchill, die op het congres van de Conservatieve party sprak, maakte zyn typische gebaren. Zijn stem was krachtig. Van zyn ziekte viel niets meer te bespeuren. De premier zei de stellige hoop te hebben, dat een door Amerika gesteund non-agressiepact tussen Oost en West een derde wereldoorlog zal verhin deren. HM waarschuwde Frankrijk, dat als het niet liet EGD-verdrag zou ratificeren, Engeland „geen andere keus zon hebben", dan zich aan te slui ten* bij een nieuwe regeling, waarvoor de militaire kracht van West-Dults- land via de NATO met die van de Westelijke geallieerden verbonden zou worden, Churchill herinnerde aan zijn rede maakte het duidelijk, dat hij niet van van 11 Mei. toen hij de gedachte aan 1 plan is af te treden. de hand deed van een non-agressie- pact, naar het voorbeeld van het ver drag van Locarno van 1925. Toen was „Locarno" op niets uitgelopen omdat Amerika niet meedeed. Thans heeft hefc kans van slagen, betoogde hij. In een welsprekend pleidooi wees Churchill op de noodzaak, een rege ling tussen Oost en West tot stand te brengen, ook al was Engeland er nog niet in geslaagd zijn „vertrouwde ge allieerden" over te halen voor het plan van een bijeenkomst van de vier regeringshoofden. Wat de binnenlandse politiek be treft, verklaarde de bejaarde premier, dat er dit jaar in Engeland geen algemene verkiezingen zullen wor den gehouden en, voorzover hem be kend, volgend jaar ook niet. Hij WASHINGTON. De Ver. Staten hebben van communistisch China een nota ontvangen, waarin de Chi nezen besprekingen tc Panmoendjon voorstellen ter voorbereiding van de Koreaanse politieke conferentie. Amerika zal dit voorstel waar schijnlijk aanvaarden, zeiden gezag hebbende Amerikaanse woordvoer ders, De Verenigde Staten hadden de communisten eerder voorgesteld een vertegenwoordiger naar Honoloeloe, San Francisco of Genève te zenden om de conferentie voor le bereiden. De communisten verbonden aan hun voorstel de voorwaarde dat de on derhandelaars niet slechts over plaats en tijd van de conferentie zouden moeten spreken maar ook over de vraag welke landen er aan zouden deelnemen. Amerika stelt zich op het stand punt dat de Verenigde Naties bij resolutie bepaald hebben, dat de deelnemers de landen moeten zyn, die aan de Koreaanse 'oorlog heb ben deelgenomen of dat de confe rentie zelf besluit het aantal deel nemende landen uit te breiden. DRACHTEN. Twee olifanten van circus Mullens, dat in Drachten zal optreden, hebben, deze plaats niet bereikt. Bongo en Toddi die in Dok- ktim waren ingeladen, bleken het vervoer per veewagen ver beneden hun stand te vinden. Zij tilden eerst het dak van de auto op en toen ont snapping langs deze weg hun te ris kant voorkwam, hebben zij de ach terklep van de auto gekraakt. Zij stapten uit, doch werden spoedig ge grepen. Omdat Drachten niet per rail te bereiken is heeft dompteur Niel sen besloten de groep via Leeuwar den per spoorwagen naar Assen to zenden, waar het circus na de voor stellingen in Drachten de tenten zal opslaan. GEORGETOWN, De commu nistisch georiënteerde progressieve volkspartij van Brits Guyana, die dc vorige week door de Britse re gering machteloos is gemaakt door het afzetten van haar leider Ja- gan als premier, heeft Zondag een algemene staking afgekondigd. Vandaag is het de Pan-Ameri- kaanse feestdag en de staking zal zich dus pas Dinsdag doen gevoe len. De progressieve volkspartij dringt voorts aan op een campag ne van non-coöperatie en boycot van alle Britse goederen. Zij roept het volk op deze campagne te voeren zonder geweldplegingen of terrorisme. TEHERAN. Een zoon van oud premier Mossadeq, ingenieur Ahmad Mossadeq, is Zaterdag in Teheran gearresteerd. Ingenieur Mossadeq was indertijd onder-minister van Verbindingen. Ook een andere zoon van de voormalige eerste minis ter, dr Gholam Hossein Mossa deq, die onlangs werd aangehou den doch spoedig daarna tegen een borgstelling werd vrijgelaten, is weer gearresteerd. Kolonel Djamil Dozorghmir is aangewezen als verdediger van de ex-premier. Dr Drees in Pretoria bij KiTiger-lierdeiikiiig PRETORIA. Dr W. Drees is Zaterdag te Pretoria'tegenwoordig geweest bij de viering van Paul Kruger-dag. Van de zijde der Zuid-Afrikaanse regering waren o.m. aanwezig de gouverneur-ge neraal, dr Jansen, en de premier, dr Malan. Wieh-ijdster na aanrijding overleden AMSTERDAM. Dc 52-iarige wielrydster mevrouw S. J E J te Amsterdam is Zaterdagmiddag aangereden door een bestelauto van de PTT en op slag gedood. De bestuurder van de bestelauto treft geen schuld. „Als ik aan het bewind blijf, is dat omdat ik van gevoelen ben dat ik, als gevolg van gebeurtenissen, die thans reeds geschiedenis zijn, moge lijk invloed kan uitoefenen op het bereiken van een toestand, waarnaar ik boven alles streef: het vestigen van een durende vrede," zei by- BERLIJN. Met de uitreiking van 60.000 pakketten is Zaterdag een einde gekomen aan de levens middelenactie ten behoeve van de inwoners van Oost-Berlijn en Oost- Duitsland. In totaal zijn in de af gelopen drie maanden in West-Ber- lijn meer dan 5,5 miilioen pakket ten uitgereikt, die een waarde ver tegenwoordigden van ongeveer 26 miilioen gulden. ALF RADFORD, een eerzame burger van Swahoell-on-Tyne, besteedt al zijn urye tijd aan het bouwen van auto's m rijn uoorfcamer. De wagen, die men hem hier ziet bouwen, heeft hij Radford Special" gedoopt. Vele van dc onderdelen zijn vervaar digd van voorwerpen, oorspron kelijk voor geheel andere doelein den bestemd, zoals b.v. de kop lampen, waarvoor keukenpannen zijn gebruikt Om de wagen naar buiten te brengent moesten de sponningen uit het raam worden verwijderd. „Alles wat je nodig hebt is geduid en een vrouw, die je begrijpt", u er telde Alf. (Advertentie LM.) „Ook bet schip van dc woestijn is me niet vreemdaldus Stuurman Steven. „Van Cairo int maakten we eens een tocht per kantcel ti aa r Gi zch. bezochten dc ruines van de paleizen van de Mantmclukken en kwamen toen bij de piramide van Cheops, dc grootste van allemaal. Binnen was alles even geheimzinnig Met ontzag keek tk naar een sarcophaag van een mummie, het starre, ernstige gezicht van duizenden jaren Geleden op bet deksel was gebeeldhouwd. Ik voelde me een beetje htnvenftjn die donkere ruimte en rolde een Sterling Met welbehagen haalde ik de heerlnkc Virfiima-geur tn, cn wandelde verder. Opeens kwam dc gids aangerend cn riepHet beeld1 Het beeld1 Kom mee. Sahib'" Ik dacht minstens dat de mummie uit z'n snrcophaag washomen wandelen en volgde de man naar de konmgskamer. „Kijk, zijn gezichten wat zag ik' Datzelfde strakke gezicht op dc sarcophaag vertoonde een brede, gulle glimlach t Ik keek eens naar mijn Sterling en toen begrepen wc het' Al ben ie van steen, dc geur van Sterling-shag kun je met weer- Maan1 En waarom zou je ook Het beste devies blijft immers: Sta op STERLING' CHRISTCHHRCH- Over het laatste deel van de reis van de Liftmasier berichtte onze speciale verslaggever aan boord van de „Dr Ir M. H. Damme" ons telefonisch nog enkele bijzonderheden. Er blijkt wel uit, dat de ont vangst te Brisbane grootser was dan die te Cbrlstchurch, waar het legioen van duizenden, dat de Canberras opwachtte bij de aankomst van de Lift- master geslonken was tot enkele honderden o.w. uiteraard alle Nederlan ders uit dc omgeving. Enige duizenden mensen stonden het was 's avonds half twaalf op het vliegveld van Brisbane, toen we daar landden. De Nederlandse vlag werd gehesen en ons volks lied werd gespeeld Gezagvoerder Kooper kreeg een bouquet rozen cn moest meteen voor de radio iets vertellen over de vlucht De pas- Het Spaanse kust- geven. Spoedig volgde een tweede l Bi» I telegram, waarin de noodseinen wer- OSLO. fele r station La Coruna zowel als ëen^ ingetrokken. Deze boodschap het Franse radiostation Le Con- eindigde met'de woorden: „Ik ben quet (bij Ouessant) vingen1 van ecn te saeile ge" Dc reder van de „Eika", dc heer K. Sandaas uit Krageroe. heeft on middellijk pogingen gedaan om met zijn schip in radio-contact te komen. Deze pogingen mislukten. De '„Eika", een schip van 2189 ton met een bemanning van 23 koppen, was onderweg van Dakar naar Rou- aan. Het schip was Zondagmiddag kaap Finisterve gepasseerd. Later zond de telegrafist, Ivar Be den, een lange boodschap aan ecn Brits schip, waarin hij verklaarde, dat hii de deur van de radiohut niet open kon krijgen en toen dacht, dat deze gesloten was. Hjj vergat, dat deze gewoonlijk door vocht moeilijk open gaat. Hij sprong door het raam naar binnen en begon zijn s.o.s. te semen. De telegrafist zcide, dat hij dit had gedaan, omdat hy „dacht dat het in de afgelopen paar dagen zo mysterieus aan boord was geweest" De eigenaar van de „Eika" zcidc, dat de officieren en bemanning van het schio vermoedelijk niets van het ge beuren wisten. Zondagavond een alarmerend bericht op van het Noorse schip „Eika". De telegrafist seinde, dat het schip zinkende was ten gevolge van sabotage. Ook in de radiohutten van ver schillende schepen werd dit nood sein opgevangen. Het Britse schip „Amarapcora" zou zich op weg be geven hebben naar de „Eika". Volgens het eerste bericht Het de kapitein seinen, dat de samenwerking tussen hem en de officieren in de kaartenkamer onmogelijk was, zodat hij niet zijn juiste positie kon op- ZUTPHEN. Voor de rechtbank heeft een kuikenbroeder uit Epe te rechtgestaan, die zich zelf by de justitie had aangemeld wegens het plegen van dierenmishandeling. Hij had n.l. eendagskuikens de moge lijkheid tol vliegen ontnomen. De daarvoor nodige operatie, lewieken genaamd, is na de oorlog in ge bruik genomen. De voorcielen van het lewieken zijn. dat net zaaisel in bouwland tegen loslopende kip pen wordt beschermd en dat men kan volstaan met een gaasafrastering van ongeveer 1 m. om gelewiekte kippen binnen de ren te houden. De getiuge-deskundige Rouwen- horst van het bedrijfschap sprak als zijn oordeel uit dat lewieken niet als dierenmishandeling is te beschouwen. De officier eiste 10.— boete om te voorkomen, dat de zaak al na de eerste behandeling zou stranden. De K.L M.-Lïftmaster hseft In de Christchurch-vlucht gedurende dc hieronder vermelde tijden gevlogen en op de srond sestaan. De totale tijd van de tocht was 49 uur en 57 minuten. Vliegvelden Datum Tijden A=aank. V=Vertr. In de lucht Op de grond LONDEN 8 Oct. 17.30 V 3.04 uur ROME 8 Oct. 20.34 A 20.56 V 6.29 uur 22 min. BAGDAD 9 Oct. 03.25 A 0.3.43 V 5.19 uur 18 min. KARACHI 9 Oct 09.02 A 09 27 V 7.13 uur 25 min. RANGOON 9 Oct. 16.40 A 17.14 V 6.38 uur 34 min. DJAKARTA 3 Oct. 23.52 A 10 Oct. 00.19 V 8.42 uur 27 min. DARWIN 10 Oct. 07.01 A 07.26 V 6.19 uur 25 min. BRISBANE 10 Oct. 13.45 A 14.27 V 42 min. inelheid Afstand a km. p u. in km. CHRISTCHURCH 10 Oct. BRUSSEL. Het Internationale Verbond van Vrije Vakverenigingen heeft een boodschap tot de dele gaties bij de V.N. gericht, waarin wordt gezegd, dat het conflict tus sen de Franse regering en de vol ken van Marokko cn Tunis „van deze beide landen gevaarlijke brandpunten dreigt te maken en de bevolkingen tot wanhoop dreigt te brengen". Het IVVV vraagt om instelling van een commissie van goede dien sten van de V.N., die moet helpen bij het totstandbrengen van een snelle en rechtvaardige oplossing van het conflict. TAVISTOCK. In de bossen van zijn landgoed is Zondag de hertog van Bedford, die sinds Vrijdag morgen vermist werd, dood aange troffen, De hertog bleek te zijn gedood door een kogel uit zyn jachtgeweer, dat naast hem lag. Hij had Vrij dagmorgen vroeg zijn kasteel te Eidsleigh verlaten. De hertog van Bedford was multi- mill lonnair en een van de rijkste men van Engeland Het kasteel te Eidsleigh telt 50 kamers. In 1937 verdween znn echtgenote op een solo-vliegtocht hoven de Noordzee. Ze wa-s loer. Ti jaaroud en had zeven jaar tc- voren haar vlieg brevet gehaald Be hertog was bekend om zijn pacifisme en als kampioen, voor on populaire ideeën. In 1940 bracht hij in het geheim een bezoek aan de Duitse legatie te Dublin om over vredesonderhandelingen te praten. In 1941 trad de hertog uit de Kerk van Engeland, omdat hij, zo als hij toen verklaarde, „niets te maken wilde hebben met een kerk, die als instelling massamoord steunt". Hij had een beroemde collectie tropische vogels en een aantal tam me* vissen, die uit de vijver opdoken als hij een bel luidde.Op zijn lande rijen leefden kudden bizons en on telbare herten. Het lichaam van de hertog werd gevonden op ongeveer zes km van zijn kasteel in een kreupelbosje. Hij was uitgegaan om jacht te maken op haviken die achter zijn kostbare vogels aan zaten. Het lichaam lag alsof de hertog was gevallen. Niets wijst er op. dat men aan iets anders* moet denken dan aan een ongeluk. De hertog moet door de kogel uit zijn jachtgeweer onmiddellijk dood zijn geweest. UTRECHT. „Erkenning van God als opperste bestuurder" en zelfstan diger werkingsfeer der provincies door een betere regeling van de fi nanciële verhouding tot het rijk zijn twee kernpunten uit 'het provincie program, dat de partijraad van de CAIRO. Het Egyptische revo- lutionnaire tribunaal heeft Zondag Mabmoed Sabry Aly, voormalig inspecteur van politie op de Britse vliegvelden in de Suez-kanaaizone. ter dood veroordeeld op beschuldi ging van hoogverraad. De levenslange gevangenisstraf, waartoe de voormalige Wafdistische waarnemende minister van Buiten landse Zaken, Ibrahim Farag, Dins dag werd veroordeeld, is gewijzigd in vijftien jaar. Een aannemer, Hassan el Sayed Ahmed, kreeg levenslange gevange nisstraf met dwangarbeid, omdat hij inlichtingen zou hebben verstrekt aan buitenlands© kringen. Vijftien jaar gevangenisstraf kreeg een kan toorbediende, die er van beschul digd werd, tegen het huidige bewind te hebben geageerd. Volgende weck zal de perschef van ex-koning Faroek. Kanm Tha- bet, zich wegens hoogverraad voor 't tribunaal moeten verantwoorden. LEEUWEN. Honderden oud- stoottroepers zijn Zondag in Leeu wen-Beneden bijeengekomen om hun gevallen makkers te herden ken. Ook vele autoriteiten onder wie generaal Kruis en vertegen woordigers van de ministers van Oorlog en van Justitie gaven van hun medeleven blijk. De herdenkingsrede werd uitge sproken door de oud-commandant van de B.O.S., Sjef de Groot. Nadat de „Last Post" had ge klonken, werd een vijftiental kran sen gelegd. -Namens prinses Wil li elmina werd dit door mej. Gel- dens gedaan. KVP Zaterdag: tijdens zlin verga dering in „Esplanade" heeft op gesteld. Een nadere omschrijving van het eerste luidt, dat ook de provinciale bestuurders liun „regelingen en be sluiten moeten bezien in het licht van de hoge waarde van de gods dienst en van de godsdienstige instel lingen, ook voor het tijdelijk welzyn der gemeenschap". De KVP-partijraad. besloot verder z.g. „provinciale centrales" te stich ten die in samenwerking met dc Staten- en Kamerkringen de ver kiezingen voor de Provinciale Staten moeten voorbereiden. Deze provin ciale centrales zullen bestaan uit de voorzitters, secretarissen cn penning meesters van de kringen in de pro vincies, plus een aantal door hen voor te stellen andere afgevaardig den, èn uit een bestuur, gekozen door de centrale vergadering. De raad aanvaardde de bepaling, dat candidaten, die bij voorkeur stemmen worden gekozen, hun plaat sen in de provinciale staten met mo gen accepteren zonder toestemming van hun kring of van de provinciale centrale. Waarnemend voorzitter Matser deelde aan het sl°t van de vergadering mee, dat prof. Romme op het KVP-congres dat begin No vember wordt gehouden „de nodi ge aandacht zal wijden aan de ko mende huurverhoging." (Advertentie LM.) Feest vandaag. Handen zonder één spoor van huiselijk iverk Feest vandaag. Dat wil zéggen: gasten, ecn uitgebreide maaltijd, gebakjes, talloze kopjes koffie en, verscholen In de keuken, een steeds toenemende berg afwas. Gewoon om grijze haren van te krijgen en het hele plezier in het feest- te bedervenals de huis vrouw tenminste niet van Castei- 3a Vaatwas heeft gehoord. Dit wondermiddel, waaraan in de la boratoria van Castella twee jaar is gewerkt, doet alle afwas-tegen zin in zyn tegendeel omslaan. U kunt nu opgewekt de afwas doen, Eén enkele lepel Castella Vaat was geeft zo'n overdaad aan schuimend, actief sop, dat zelfs de „feestvaat" er in één keer blin kend schoon uit te voorschijn komt. Afdrogen, wegboenen van vuilresten is niet nodig; het schuim lost alle vet en vuil m een ogenblik op. En, wat door el ke huisvrouw met gejuich zal worden ontvangen; die nare, rode „afwashanden" komen niet voor bij Castella Vaatwas. Integendeel, Uw handen komen zacht cn zon der enig spoor van huishoudelijk werk uit 't sop te voorschijn. U doet na zingend de afwas! Schaf U gauw zo'n pak Castella Vaat was .aan. Het kost maar 25 cent. BRUSSEL. De arrestatie van .de hoofdpiloot van de Sabena, Robert Deppe, te New York en van de kapitein der Belgische Luchtvaart, Daniel Dochain, te Brussel wegens het smokkelen van grote partijen diamant, heeft in de Belgische hoofdstad heel wat opzien gebaard. Hoofdpiloot Deppe werd, naar te Brussel wordt vernomen, reeds verscheidene maan den door de Amerikaanse politie geschaduwd. Zeven maanden geleden maakte hij in New York kennis met ecn jonge vrouw, die zeer vriend schappelijke betrekkingen met hem aanknoopte, doch die in werkelijkheid tot taak had het doen en laten van Deppe na te gaan. Bij zijn laatste vlucht van Brussel naar New York, een tiental dagen geleden, bevonden zich twee Ame rikaanse rechercheurs in het hjn- vliegtuig. die te Meisbroek (Brussel! en New York de douane opdracht hadden gegeven de piloot met te controleren. Na het passeren van de MET WATERSLANGEN moesten de Joegoslavische betogers, die do Amerikaanse ambassade in Bel grado bekogelden mei stenen, uit elkaar worden gedreven. controle te New York werd Deppe echter onmiddellijk aangehouden, waarna bleek, dat hij een hoeveel heid geslepen en ongeslepen dia mant bij zich had ter waarde van niet minder dan fr. 11.350.000. Uit het verhoor van de piloot bleek, dat de diamanten hem waren overhan digd door de kapitein-vlieger Do chain. Deppe zelf. die als hoofdpi loot een maandelijks salaris geniet van fr. 50.000, zou ais beloning voor het smokkelen van de diamant 800 dollar ontvangen. Dit is een betrek- kelijk klein bedrag, en vermoed wordt dan ook. dat nog verschei dene andere tussenpersonen bij deze smokkel zijn betrokken. Deppe be kende reeds zeven keer op deze wijze diamanten naar Amerika te hebben overgebracht. De juiste herkomst van de dia manten is nog niet bekend. Aange nomen wordt, dat zij op illegale wijze uit Zuid-Afrika werden in gevoerd en een gedeelte ervan te Antwerpen werd geslepen. Kapitein Dochain, die dikwijls als vertrekofficier van militaire vlieg tuigen op de luchthaven Meisbroek dienst deed. alsmede zijn vrouw, zijn na verhoor door de politie op vrije voeten gesteld in afwachting van een nader onderzoek. Aange nomen wordt dut ook piloot Deppe na het storten van een borgsom zal worden vrijgelaten. Intussen is ook een zekere mevrouw Kaiver-Vande- wicle, die als schakel tussen de pi loot en de eigenaars van de dia manten optrad, door de politie ver hoord. Haar man is voortvluchtig. De Amerikaanse vrouw, die piloot Deppe in handen heeft gespeeld van dc politie, zal als beloning 20 pro cent ontvangen van de waarde der gesmokkelde diamanten sagiers rrvochten hier het toestel even uit we hadden toch tijd genoeg. Daarna verlieten we Austra lië en begonnen aan het laatste sprongetje". De bemanning zond telegrammen aan de burgemeesters van Albury ap de renbaan van deze gemeente maakte de „Uiver" destijds een noodlanding en Melbourne, het eindpunt van de, race die door par ment ier en zij'n mannen werd gewonnen, bijna twintig jaar geleden. Terwijl aan boord de laatste voor bereidingen voor de aankomst wer den getroffen begonnen plotse ling dc waarschuwingslampen te branden. De steward floot op zijn vingers om iedereen er op attent te maken En voor we allemaal in de stoelen zaten, smakte de Lift- master in een luchtzak- Wc zaten in een storm. Twintig minuten later doofden dc lampen. Gezagvoerder Kooper kwam even in de cabine om te vertellen dat alles weer „Okay" was. Intussen hadden de passagiers een telegram opgesteld met gelukwensen voor dr Plesman cn een officiële dankbetuiging voor de bemanning van deze bij zondere vlucht". SCHIPHOL. Zondagavond is de eerste Super-Constellation. die de KLM op haar lijndiensten naar de .West zal gaan georuiken met een aantal bijzondere gasten aan booro uit Curacao op Schiphol aangeko men. Tot de eregasten behoorden dr M. F. da Costa Gomez; landsmtnistsr van Vervoer J. Pauw en zes journa listen ui* Venezuela, Colombia en Curagao- GELDERMALSEN. Tijdens de werkzaamheden bij de bouw van de nieuwe opslagplaatsen van de coöperatieve landbouwvereni- ging „Geldermalsen en Omstre ken". is de 26-jarige ongehuwde W. W., wonende te Sommelsdijk, overleden. W. werkte met een elec- trische trilboor en viel plotseling dood neer. getroffen door de elec- trïsche stroom. CAIRO. Koning Ibn Saoed vac Saoed ie Ara bid hepft bij decreet een kabinet ingesteld en zijn oudste zoon. kroonprins Saoed. tot premier benoemd, met uitgebreide bevoegd heden. De koning heeft zich het recht van veto voorbehouden. Dit is de eerste keer dat de 73- jarige koning, die ziek is, enig gezag aan een kabinet heeft over gedragen. DEN HAAG Vijfduizend jon geren, waarvan ruim 3000 uit .Ne derland en de overigen uit Italië, Frankrijk, België, W'cst-Duitsland, Luxemburg en de Sa ar hebben Za terdagavond op het Binnenhof te Den Haag een massale betoging gehouden. Afgevaardigden van elk van de aan deze Europese jeugd- dag deelnemende landen1 voerden het woord en vroegen om een snel le verwezenlijking van de plannen voor een Europese politieke ge meenschap als beslissende stap op de weg naar een Verenigd Europa. De heer P. H. Spaak bracht na mens het Europese congres aan de jeugd dank voor de grote steun die zij biedt. Tijdens de betoging werd een boodschap voorgelezen van vluch telingen uit Oost-Duitsland; die zeiden al hun hoop voor de toe komst te hebben gevestigd op de Europese eenheid. Lichttorens bij stroomgat Omver kerk ZIER1KZEE. .Rondom hefc stroomgat bij Ou werker k ziin thans twee hoge uit steigerpalen opge trokken torens verrezen, terwijl een derde toren nog deze week zal worden gebouwd. In deze 30 m. hoge stellage 2ullen in totaal 300 n atrium-schijn werpers worden op gehangen. De torens worden ge plaatst in een driehoek met zijden van 300 m. Met deze verlichting zal het mogelijk worden ook ge durende de donkere uren door te werken, waardoor tijdverlies op dit zo belangrijke object kan worden, voorkomen. Gezinnen uit noodgebieden in Henry Dunanthuis ZEIST Het Henry Dunant huis, dat de afgelopen week onder zo'n grote belangstelling te Zeist werd geopend, is vandaag betrok ken door een aantal gezinnen uit de getroffen gebieden. Het zijn ge zinnen, waarvan de man of de vrouw deel uitmaakte van Rode- Kruiscolonnes in de noodgebieden. Mexicaanse politie heeft moordenaar gearresteerd van VS-diplomaat MEXICO De Mexicaanse po litie heeft Zaterdag in het dorp Izucar de Matamoros een zekere Homobono Clavarria aangehouden, die heeft bekend vorige week de Amerikaanse diplomaat Ralph Swain te hebben vermoord. Het schijnt een geval van roofmoord te zijn ge weest.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2