BRYLCREEM fy Financiële specialisten zullen amendementen indienen Investeringsaftrek oefent weinig bekoring uit Grote Drie willen Pella en Tito uitnodigen VN willen spoedig begin van Korea-conferentie GELEZEN- Helmen Wilde staking in Londen van tankauto-chauffeurs Zeister echtpaar maakte wandelingetje naar Rome s ISRAEL Realiteitsbesef gevraagd Impeüitteri treedt af als burgemeester van New York In strijd tegen de Maoe-Maoe ruim 4000 slachtoffers Vallende meteoriet verschrikt inwoners van Rij pwe tering Tito's militaire voorbereidingen zouden weinig te betekenen hebben '1' .S$5»a, „Damme" terug op Schiphol Anti-communistische gevangenen herkrijgen uiterlijk 27 Januari de vrijheid Japan verzoekt om vrijlating van oorlogsmisdadigers Zedenschandaal in West-O verijsel Dodelijk ongeval door roken in garage? 1 en gewogen Vitale vervoer wordt bedreigd morgen terug te lopen Nieuwe „Europese" leerstoel in Brugge Donderdag 22 October 1953 (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Na de opwinding in de eerste fase van het Tweede Kamerdebat volgde gistermiddag de kater. De financiële specialisten kwa men aan het woord. Over de algemene politieke vragen werd vrijwel ge zwegen. zij het dat dc heer Hofstra (PvdA) de vergadering opende met een besliste afwijzing van de motie-Romme over een vrijere loonvorming zoals wy elders beschrijven en dat de communistische fractieleider Gortzak dc bijeenkomst sloot met een beschouwing van de Internationale politiek, en daarbij zoals gebruikelijk de vredeswil van de Sowjet-Unie rooskleurig aftekende tegen de ooriogskrachten van het Westen. Maar voor het overige stond deze middag tocli wel in het teken van de belastingplannen der regering. TWEEDE KAMER De specialisten hadden het kenne lijk moeilijk. Zy uitten vele wensen, maar zowel de heer C. v. d. Heuvel (AR) als de heer v. d. Wetering (CHU) begrepen, dat de ingediende plannen al zulk een offer van de schatkist vergden, dat van vergroting daarvan amper sprake kon wezen. Toch zullen nog wel enkele amende menten ingediend worden. De heer Hofstra (PvdA) bleek zich slechts noodgedwongen bij de af schaffing van de dividend-beperking te kunnen neerleggen. Hij had het beter gevonden als de regering in het voetspoor van de Sociaal-Econo mische Raad om psychologische redenen de di videndbeperking nog een jaar had doorgezet. Ook had hij wel bezwaar tegen 't feit, dat de belastingverlich tingen ten behoeve van de werkgele genheid reeds dit jaar zouden ingaan en die in de consumptieve sfeer eerst in 1954. Hij betwijfelde voorts of de afschaffing van de extra-inkomsten belasting en de investeringsaftrek tot investeringen zouden leiden. Aange zien echter de extra-winstbelasting in 1951 was ingevoerd, tegelijk met an dere investeringsbeperkingen, die thans afgeschaft zijn of worden, wil de hij zich ook tegen dit onderdeel van de belastingplannen niet verzet ten. Wel overwoog hij een amende ment met betrekking tot de facilitei ten voor vervroegde afschrijvingen. Van harte juichte hij de verlaging van de inkomsten- en loonbelasting toe. De heer v d. Heuvel (AR) kreeg de lachers op zijn hand door de mi nister van Financiën te betitelen als OPNIEUW bespreekt de Veilig heidsraad het plotseling weer opgelaaide conflict tussen Israël en zijn Arabische buurlanden. En op nieuw is er weinig hoop, dat de Verenigde Naties het verlossende woord zullen spreken, omdat zo'n „verlossend woord" niet bestaat. De represaille-overval van gewapende Israëlische burgers op drie Jordaan se grensdorpen, is de climax van een reeks tragische botsingen langs de ongelukkige grens die in 1949 onder supervisie van de V.N. werd getrokken na de wapenstilstand tus sen Israëliërs en Arabieren. Die aanval van vorige week bracht het conflict opnieuw in de Veiligheids raad. Het enige -■ dat men er van f A moet hopen is, 1 In het 1 dat de "volkeren- 1 iv I organisatie een I zoeklicht I regelrechte oor- i log in het explo- sieve Midden. Oosten zal weten te voorkomen. De diepe haat van de Arabieren voor de jonge staat Israel en zijn bewoners een haat die zijn oorsprong vindt in histori sche en religieuze factoren kan met in enkele 3arcn verdwijnen. Het Amerikaanse besluit de hulpverle ning aan Israel stop te zetten, zo lang de Israëliërs voortgaan het wa ter van de rivier de Jordaan af te leiden tot nadeel van de Syrische landbouwers, is kenmerkend voor de ongunstige wind, die op het ogenblik voor Israël in de Ver. Sta ten waait. Amerika heeft nog altijd het idee niet opgegeven van een de fensie-gemeenschap voor het MLd- den-Oosten. Daarom heeft Washing ton het grootste belang by de vriendschap van de landen van de' Arabische Liga, een vriendschap die ook Moskou graag voor zichzelf zou ■willen verwerven. De Amerikanen, die na het laatste conflict van Israël met de Sowjet-Unie niet vrezen voor communistische invloeden in Israël, zijn daarbij bereid zeer ver ie gaan om de Arabische landen gunstig te stemmen. Maar daarbij 2Ullen de Amerikanen zich niet kunnen onttrekken aan de nood zaak, de Arabieren duidelijk te ma ken, dat zij (de Arabieren) Israel als een realiteit moeten zien, iets waaraan de Arabische landen voor alsnog niet toe zijn. Eisenhower's speciale afgevaar digde Johnston die op weg is naar het Midden-Oosten om speciaal het probleem van het Jordaanwater op te lossen, zal pas dan kunnen zeg gen dat hij zijn taak tot een goed einde heeft gebracht, wanneer hij. wie er In dit bepaalde conflict ook t", de Ar-' I bijbrengt een „vleesgeworden dwangbevel". Hij entiseerde de uitbreiding van het Rijksapparaat, beval „bezuiniging met het domme potlood" aan en meende tot inkrimping van het amb tenarenapparaat zonder slacht offers te kunnen geraken door vijf jaar lang vacatures onbezet te laten. Ook hij bleek met erg gelukkig met de investeringsaftrek, want hij vond het willekeurig, dat er een grens van 3000, gesteld was. Daardoor werd het z.i. een soort belastingpnvilego. waartegen hy in het algemeen grote bezwaren had. (Later maakte mr Van Leeuwen (VVD) een soortgelijk bezwaar tegen de voorgeno men exportfaciliteiten, die de regering inmiddels al weer heeft ingetrokken). Van harte juichte hij echter de afschaf fing van de extra winstbelasting toe. Verder stonden nog op zyn verlanglijstje: een wijziging of afschaffing van de com missarissen-belasting. een afschaffing van de verevenmgsheffing als 2ijnde een be stemmingsheffing. waarvan hij na zeven jaar lang aan de voeten van minis ter Lieftmck te hebben gezeten ver klaarde een tegenstander te zyn. Hij be greep echter wel, dat deze heffing met 7.o direct zou kunnen verdwijnen en. ver genoegde zich derhalve met de door prof. Romme bepleite franche aan de voet te ondersteunen. Ook meende hy, dat men de huiseigenaren ook na de huurver hoging een kleinigheid moest laten van wat een onderhuur opbrengt. Analyse Mr. van Leeuwen (VVD) analy seerde de staatsbegroting en kwam tot de conclusie, dat het negatieve vermogenssaldo van de staat aan zienlijk was geslonken, ja haast was verdwenen. Het verlagen van de staatsschuld beschouwde hij ais een aftappen van het bedrijfsleven ten behoeve van het staatsvermogen: een geleidelijke socialisatie. Intussen gaf zyn visie op de gang van zaken hem aanleiding om ondanks het begro tingstekort voor belastingverlaging te zyn. Hij wilde zelfs wel verder gaan (al bleek de investeringsaftrek ook hem niet te kunnen bekoren) en in dit verband deelde hij mede een enkel amendement te overwegen De heer Janssen (KVF) besprak voor namelijk de export. Ondanks de gunstige stand van de betalingsbalans maakte hy zich daar zorgen over. De heer v. d. Wetering (CHU) vreesde, dat minister v. d. Kieft de rijksuitgaven niet voldoende in de hand had. Hij be treurde dat de regering het primair divi dend met belastingvrij wilde stellen en hij had ook graag de verlaging van de ven nootschapsbelasting ruimer gezien. De commissarissenbelasting wilde hij laten verdwijnen, maar hij behield zich zyn oordeel nog voor met betrekking tot de door prof, Romme bepleite franche m de vereveningsheffing, hoewel het denk beeld hem wel toelachte. Hij vroeg zich vooi ts af of door revaluatie van de gul den. de regering zich niet vele moeilijk heden had kunnen besparen, die zy thans met haar compensatiepohUek had ont moet. NEW YORK. Burgemeester Impeüitteri van New York heeft besloten zich niet canchdaat te stellen voor de op 3 November te houden burgemeestersverk lezing De grote partijen hadden geweigerd Impellitteri's candidaluur te steu nen en daarom had hy een petitie ingediend om als onafhankelijke te kunnen meedoen. NAIROBI De Britse opper bevelhebber in Kenia, generaal Sir George Erskine heeft verklaard, dat de onrust in Kenia van zuiver poli tieke aard is en niet door militai ren alleen kan worden opgelost. In Londen noemde gisteren het Britse pariementslid Leslie Hale de cyfers, volgens welke er 4.105 slacht offers zyn en 138.235 arrestaties werden verricht in de strijd tegen de Maoe-Maoe, „schrikbarend". EVEN nadat de treinbotsing op het station Tilburg plaats vond, werd deze foto gemaakt, waarop duidelijk te zien valt welk een ravage werd aangericht. (Van onze correspondent) LEIDEN, Zaterdagavond om streeks acht uur werd de bevolking van Rypwetering (gemeente Alke made) opgeschrikt door een gewel dige klap, waarbij deuren en ramen begonnen te trillen alsof er een bom was ingeslagen By onderzoek bleek dat aan dc oever van dc Kappoel een meteoriet was neerge komen. Molenaar C. Borst, die juist uit een der vensters van zyn molen keek. zag een witte vuurbal neet- schieten, waarop ommdneilyk de klao volgde. Hoewel de politie var, Kijpwetenng direct van dü voorval op de hoogte werd gesteld, werd hot feit met eerder dan Woensdag be kend gemaakt. De Leidsc sterren wacht, die wu hierover opbelden, was nog met van deze aangelegen heid op de hoogte Men deelde on<t mede contact met Utrecht te zullen opnemen en daarna een onderzoek in te stellen. Tot dusver zyn maar drie (grotere) meteorieten m ons land neergekomen twee m de vo rige eeuw en een in 1925, by E He rn eet op Schouwen. Het gat. dat de meteoriet by Rypweterin® heeft ge slagen, heeft een doorsnee van on geveer 40 centimeter. (Advertentie I- M.) de haarcrème die betere hctarverzorging mogelijk maakt! OMDAT Brylcreem waarde volle haarvoedende stotlfn en zuivere natuurlijke oliën bevat. OMDAT Brykreem het haar natuurlijk-zacht en prlanzend maakt. OMDAT Brylcreem niet plakker!?, niet vettig la en daardoor smetteloze haarver zorging waarborgt. Massage met BRYLCREEM bestrijdt roosvorming - maakt droog baar County Perfumiry Co. Ltd., Sta M?t jr.. Amsterdam WASHINGTON. Amerika, Engeland en Frankrijk voeren met Italië en Joego-SIavië onderhandelingen om te komen tot een vijfmogenöheden- bespreking over Triest. Officiële uitnodigingen zyn nog niet verzonden. Men zoekt nog naar een basis waarop Italië en Joego-Slavïë zich bereid zouden verklaren de conferentie by te wonen. De Joegoslavische ambassadeur in Washington, Wladimir Popovitsj, heeft er op gewezen, dat zijn rege ring er op vertrouwt, dat het berei ken van een voor alle partijen bevre digende oplossing het uitgangspunt van de conferentie zal zijn. Hxj ver klaarde, dat de delegatie zo snel mo gelijk by een zou moeten komen; in ieder geval vóór een uitvoering van het Anglo-Amcnkaansc besluit om zone-A aan Italië over te dragen. Daarna zou een conferentie „zonder enige zin" zijn. Van het „strijdtoneel" zelf kwam het volgende nieuws: Itahe's beste pantserdivisie heeft defensieve stel lingen om het omstreden gebied van Triest ingenomen. Westelijke waar nemers in Belgrado geloven niet, dat Tito's militaire maatregelen aan de grens met Italië zeer omvangrijk zijn. Het gros van het Joegoslavi sche leger dekt nog steeds de gren zen met de commun.stische buursta ten; grote troepenverplaatsingen hadden, niet onopgemerkt kunnen blijven. In Rome demonstreerden opnieuw groepen studenten en leer lingen van middelbare scholen voor de teruggave van Triest aan Italië. Tijdens* deze demonstraties ontstond STUDENTEN in Rome renden Dinsdag door de straten van de Italiaanse hoofdstad tijdens de monstralies iu verband met de kwestte-Triést. De betogingen leid de» tot gevechten met de politie voor de Russvche ambassade in Rome. De stu .enten voerden bor den met atv .-Russische spreuken mee. een gevecht tussen jeugdige neo fascisten en dito communisten, In Triest verklaarde de communisti sche partijleider Vidali, dat hij lie ver de Italianen dan de Joego-Sla- viërs in Triest ziet. Tito zou ons, com munistische leiders, stuk voor stuk ophangen, zei hij. Vervolg vass pag. 1 podium luisterden Kooper en de zynen naar de woorden van hulde van de minister van Verkeer en Waterstaat, mr J. Algera. „De voldoening is groot", aldus minister Algera, „dat de KLM de eerste is geworden in een economi sche race. De „Dr ir Damme" heeft getoond wat service is: zij heeft ge toond, hoe een vliegtuig met passa giers met grote veiligheid en snel heid kan vliegen. Het Nederlandse volk Is trots op zyn luchtvaardeis." Nadat de Amsterdamse wethouder mr G. van 't Huul namens burge meester D'Ailly woorden van grote waardering - „de tocht naar Chnstchurch was een goodwill- vlucht voor Amsterdam" had ge sproken, betrad president-directeur Plesman het spreekgestoelte. „Deze vlucht stelt hetgeen op de Araster- dam-Batavia-route voor de oorlog is geschied niet in de schaduw, maar heeft toch zijn eigen merites", zo zei dr Hesman en hij voegde er aan toe, dat vooral de grote regel maat waarmee de vlucht is uitge voerd en die heeft bewezen dat de KLM geen club van racers is zijn bewondering heeft afgedwon gen. Vervolgens spraken nog de „peet vader" van de Liftmaster, dr ir M. H. Damme, en ir Pierre Cuypers, vice-voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Lucht vaart, die de leden van de beman ning de legpenning dezer vereniging overhandigde. In zijn dankwoord zei gezagvoerder Kooper nog eens, het te betreuren dat de Hastings was uitgevallen. Dank bracht hij aan de „papieren piloot" Dicfc Visser en aan alle diensten en personen in binnen- en buitenland, die dit re sultaat hebben mogelijk gemaakt Tenslotte overhandigde Kooper aan dr Plesman de prijs, die oorspron kelijk tien duizend pond sterling bedroeg, maar waarvan inmiddels een bedrag voor liefdadigheidsin stellingen m Nieuw-Zeeland en het douceurtje voor de emigranten is af getrokken. WASHINGTON. „De verbondenen willen zo spoedig mogelijk met de vre desconferentie voor Korea beginnen." Dit werd gisteren verklaard door dc Amerikaan Arthur Dean, vertegenwoordiger van de landen, die aan de zijde der V.N. in Korea hebben gestreden, vlak voor hij, aan het hoofd van een staf van acht man, per vliegtuig naar Panmoendjon vertrok. Maandag hoont Dean van de gedelegeerden van China en Nooró-Korea te vernemen, wan neer, waar en op welke voorwaarden de communistische mogendheden be reid zijn om te onderhandelen over de Koreaanse vrede. valval, Een woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van Buitenland se Zaken heeft gisteren gezegd, dat alle anti-communistische Chinese en Noord-Xoreaanse krijgsgevange nen, die hebben geweigerd de com munistische „voorlichting" bij te wonen, op 27 Januari zullen wor den vrijgelaten. Dit is de uiterste datum, waarop de neutrale repa triëringscommissie de gevangenen kan vasthouden. De woordvoerder was gevraagd om opheldering van het standpunt van zijn ministerie in verband met het feiL dat de Tsjechoslowaakse en Poolse afgevaardigden de com missie hebben verlaten, toen de Indische bewakingstroepen weiger den traangas te gebruiken om de gevangenen te dwingen de zittingen bij te wonen. De woordvoerder verklaarde, dat de weigering van de gevangenen om de zittingen bij te wonen door het State Depart ment werd uitgelegd als een bewijs, dat zü hadden besloten bij hun besluit, om niet naar hun eigen land terug te keren, te blijven. De Poolse en Tsjechische gedele geerden hebben vandaag bun boy cott van de vergaderingen der neu trale repatriëringscommissie beëin digd Er is echter geen aanwijzing, dat men een oplossing beeft gevon den. TOKIO De Japanse regering heeft besloten, de regeringen van Amerika, Engeland, Australië. Frankrijk, Nederland en de Philippijnen te verzoeken. 860 oor logsmisdadigers vrij te laten, die in de Soegamo-gevangenis te Tokio hun straf uitzitten. Van genoemde 860 gevangenen zyn er 205 door een Nederlandse recht bank veroordeeld. (Van onze correspondent) ZWOLLE. Na Hardenberg is nu ook in het Westelijk deel van Over- ijsel een zedenschandaal aan het bcht gekomen. Ofschoon het onderzoek nog niet is voltooid mag reeds worden aan genomen, dat er met name in Heino drie groepen, personen zijn geweest, die zich, onafhankelijk van elkaar, schuldig maakten aan het plegen van strafbare handelingen. Hierbij zijn enige tientallen minderjarige jongens tussen twaalf en achttien jaar betrokken. Drie personen zyn gearresteerd. DEN BOSCH De advocaat-ge neraal bij het gerechtshof te Den Bosch, mr A. H. M. H Receveur, heeft Woensdag tegen de auto-mon teur P. J. N. uit Well (Limburg) een hechtenistrsaf van drie weken geëist wegens het door roken in de garage veroorzaken van een dode lijk ongeval. Bij vonnis van de rechtbank te Roermond is N. verle den jaar December tot een gelijke hechtenisstraf veroordeeld. In Juni 1952 zou N. in een garage te Venlo een brandend sigaretten peukje in de smeerkuil hebben ge gooid. De in de smeer-kuil aanwe zige benzine-damp ontbrandde in een felle steekvlam. De eigenaar van een auto, die een service-beurt kreeg, de heer S. en de monteur N. liepen ernstige brandwonden op. De heer S. overleed enkele dagen na het ongeval. De monteur verklaarde voor het hof onschuldig te zyn aan het on geval. Hij kon zich niet meer her inneren of hij wel of niet had ge rookt. Staking bij de „Aramco" ten einde DABRAN. De staking van Arabisch personeel bij de Arabisch- Amerikaanse Petroïeummaatschap- pij in Saoedi-Arabie, de „Aramco" die vier dagen heeft geduurd, is Woensdag geëindigd. ER is weer een kookboek verschenen. In de van de jaai tot jaar voortdu rende stroom van deze vaak zeer goede, boeken zou dat niets bijzonders zijn. wa- "t met. dat dit boek „Smakelijk eten" door Edith EReRaardh en Gun Lindeen, uit hot Zweeds vertaald door Greta BaarsJelgersma verschenen by Ad. Donker, R'dam cn kostende f 6.90 in derdaad een by zonder boek ts. Mevrouw Ekegaardh is een onbetwiste autoriteit op het gebied, dat begrensd wordt door een eenvoudige stamppot en een verfijnd feestmaal met vele gan gen. Zij kent de kookge brui ken uit alle windstreken en uit dit arsenaal aan kennis stelde zy het Zweedse boek met 533 recepten samen, waarvan „Smake lijk eten" de vertaling is. De recepten worden bondig en duide lijk vei strekt. De tekst is doorsprenkcld met soms heel simpele „handigheidjes" staan vele. duidelijke illustraties tussen. Het belangrijkste ts echter, dat dit boek de huisvrouw,die wel een beetje raaict uitgekeken op de kringloop van mogelijkheden om het voedsel van ie dere dag te bereiden, hierdoor ta! van nieuwe mogelijkheden met hetzelfde materiaal ontwaart. Vrijwel gelijktydig is een derde druk verschenen van „Rondom de familie dis" door de Zwitserse Etna Nletlis- pach en voor Nederland bewerkt door mevrouw M. J. Krabbe. Het hiervoor genoemde boek is een al gemeen Kookboek. Dit echter gaat voor- van op de mogelijkheden die er zijn de famiLe-tafel bjj hoogtijdagen iets feestelijks te maken. In vier jaar tyds heeft Kosmos in Amsterdam het boek nu reeds drie drukken moeten geven. Een welspre kend blyk van de behoefte waarin het voorziet. (Prys 4.90). Zl/ET doek zou net opgaan, toen de i--* ruzie losbrandde. Jn de al don kere zaal zat de hele spraakmaken de gemeente van de provinciestad in pontificaal te wachten op de pre mière van een drama uit de zes tiende eeuw. En achter het nog ge sloten doek stonden koningen en prinsen op de drempel hunner alle daagse ikken gereed, om. naar tets hogers ie fttugcu. Toen begonnen, in de ctjcowlissen, de twee. lans knechten oneens te bakkeleien. „Ik had 'rrt het eerst'" VP de een. Nn'tu aar, ik'" snauu.de de ander Ze schrcp?iu;rfe7! iv de tongval van rJp streek, trant het waren ter plaatse gehuurde figuranten die aan het stuk mets anders hadden bij te dragen dan een beetje decoratief staan en lopen, met veel ijzer op en aan. ,.Z*q. willen jullie wel eens op houden'" siste dc inspiciënt en hij deelde een paar goed geplaatste stompen uit tegen geharnaste bor sten, die de tweedracht voor het moment beslechtten. Vol haat naar elkaar glurend, zetten de mannen. hun helmen op en gingen mokkend achter de koningin staart, in wier gevolg ze straks de troonzaal moes ten binnenschrijden. Het doek ging op. JIJen zag het stuk. Men vond het mooi. Men klapte dankbaar. Men ging naar huis. Toen de zaal. al lang weer leeg was, stonden de lansknechten, weer herleid tot twee plaatselijke particulieren van ge ringe betekenis, voor de inspiciënt en hoorden: „Zeg. wat was dat voor een gedoe aan het begin van de avond? Waar hadden jullie ruzie om7" „Om de helm," cei de kleinste. „Ik had. 'in het eerst," stelde de ander triomfantelijk. Nietwaarik greep 'm meteen uit dc kist, maar jj duwde me weg," riep de kleine driftig. Ze stonden weer op handgemeen. „Hou nu toch eens op," zei de inspiciënt sussend. ,J.k begrijp er niets van. Er zyn toch twee hel men? j\T0u, dat is dan voor ieder een." „Ja. dat wel," sprak de kleine. „Er zijn er twee, maar ze -Ün niet een der Die ene heeft een uizier. En die'andere heeft géén uister. „Goed en welke wilden jttllte nu per se allebei hebben?" vroeg de inspiciënt geduldig. „Met het vizier natuurlijk," riep de lange figurant. „Kyk eens me neer het zit eigenlijk zo. Mijn maat en ifc lopen in de steun. Nou geven we dat figurcergeld niet op, ziet U. Daar kraait geen haan naar. Maar voor het begirt, kijken we voor de zekerheid altijd even door het gaatje in het pordyra en uanauond zagen we. dat de ambtenaar van de sociale dienst op de derde rij zat. Nou ja, U snapt het zelf wel. Ais je een vizier hebt en je doet het een beetje naar beneden, dan her kent hij je niet. Maar sta je daar in al dat licht met je blote ge zicht...." „Hij trekt het vast af," zei de kleine somber. KRONKEL (Van onze correspondent) LONDEN. Een wilde staking onder de chauffeurs van de tankauto's van de grote oliemaatschappijen dreigt de voorziening van Londen met benzine en dieselolie In grote moeilijkheden te brengen. Tal van benzine pompen hebben al geen benzine meer. Twintig procent van de taxis zullen vandaag werkeloos zijn en met het weekeind dreigt ook het busverkeer' vast te zullen, lopen. Tot dusver heeft de regering nog niet in het geschil ingegrepen, maar '„al, als niet spoedig een oplossing wordt gevonden, dat toch noodgedwongen moeten doen. De 8000 bussen van Londen heb ben nog slechts brandstof tot Vrij dagnacht. De minister van arbeid. Sir Wal ter Monckton, heeft aangedrongen op snelle rapporten over elk aspect van de staking, die nu de derde dag is ingegaan. Indien de staking voortduurt, kan in het dicht be volkte gebied van Londen de voor ziening van levensmiddelen ernstig in gevaar komen. De stakers willen een verhoging van hun loon met tien shilling per week de verplichte bepaling dat iedere employé lid van de transport unie moet zyn. dat niet-leden ont slagen zullen worden en voorts het ROME. Een seven- best morgen weer te« tigjariae Nederlandse H tf frpnnPP' nm ruë konden wandelen, leraar de heer Johan- 6 O Dat zullen zij echtet leraar nes Deuss. stapte van daag met zgn echtgeno- ■ome binnen, alsof hij ieen Zondag ochtend-wandelingetje achter d- rttq had. In werkelijkheid legde het naar de echtpaar echter in d* hoofdstad afgelopen 107 dagen De heer Deuss en zijn Daarna zal het onder meer dan tweeduizend 46-jange echtgenote za- nemende echtpaar per kilometer af en liep het gen er gezond en fit vliegtuig naar Ni uan rijn. huis in Zeist uit en vertelden, dat zij land terugkeren. Italiaanse echter met doen. want de oud leraar die in Juli van dit jaar voor het laatst voor de klas heeft ge staan is van plan een paar weken in Rome te blijven en de Eeuwige St2d te beztcht'jen. Meder- beding, dat agenten, die namens de oliemaatschappijen voor distributie zorg dragen, diezelfde bepalingen zullen toepassen. Dit laatste punt is de kwestie waar de schoen wringt Verleden week hebben de; oliemaatschappyen aangekondigd, dat zy van plan zijn om voortaan een deel van hun producten parraffine en tractor olie via agenten te distribueren. De stakende chauffeurs vrezen dat deze nieuwigheid (die het gevaar inhoudt dat die agenten goedkopere niet bij de unie aangesloten werk krachten zouden gaan gebruiken) hen van een deel van hun ver diensten zouden kunnen gaan bero ven. De zaak is momenteel vastge lopen omdat de stakende chauffeurs directe onderhandelingen met hun werkgevers over deze kwestie wil- oliemaatschappyen, zeggen slechts len, terwijl de werkgevers, de grote met de officiële vertegenwoordigers der stakers, namelijk de transport unie, te willen onderhandelen. BRUGGE De voormalige Fran se minister van Buitenlandse Zaken, Robert Schuman. heeft gisteren de naar hem genoemde leerstoel in internationale economie aan het Europees College in Brugge ge opend. Da Duitse professor Walter Hoffman zal de leerstoel, die is in gesteld na overleg tussen het colle ge en de Europese Kolen en Staal gemeenschap bezetten. Een glundere gezagvoerder Koo per met naast hem zijn urouus eu achter hem zijn lachende beman ning van de KLM-Liftmaster „Dr ir Damme", verlaat per KLM-bus Schiphol waar hij precies op tijd het toestel dat de Christchurch- handicaprace won, aan de grond zette. Vier gloednieuwe ridders in de Orde van Oranje Nassau, een bus vol bloemen en een flinke cheque als beloning voor da win naars; een vreugdevolle dag. Voor de bromfietsers die alleen s zomers brommen, gaat de ANWB vol gend jaar een zomer lidmaatschap van de Wegenwacht instellen. Vyf gulden voor vyf maanden. We zullen het U te gen. die tijd nog helpen herinneren. e Meneer Smit van de Leidse Hortus Botanicus, een amateurkweker, heeft van een Amerikaans dahliagenootschap een gouden medaille gekregen voor zyn klembloemige perkdahha die da naam Fashion-danila heeft gekregen. In Apeldoorn schrok de bewoner va» het huis Arnhemseweg 209 zich gis teren eennou ja. hy schrok In leder geval. Alle muren van zyn huis stonden ineens onder stroom. Politie en brandweer klommen door het raam naar binnen en draaiden de hoofdschakelaar om Het vreemde verschijnsel had iets te maken met een electriciteitsmeter °n kortsluiting. Na drie uur was het hele huis .stroamvrij' gemaakt. wy hier in Nederland drinken veel minder thee dan voor de oorlog. Dat scheelt wel veertig procent. De Engel sen zijn trouwens ook met meer wat ze waren. Hun eerste plaats op theedrmk- gebied hebben ze moeten afstaan aan de Ieren. Die slurpen heel wat thee: 3 98 kilo per hoofd per jaar. De hertog van Edinburgh heeft de Britse autotentoonstelling geooend en daarbij de auto-ontwerpers twee vra gen voorgelegd. Waarom, vroeg de her tog. zit er in elke auto wel een knop of een handle waar je steeds maar weer je rechterknie tegen stoot? En waarom heeft iedere automobilist last van tocht zodra hij een raampje op een klert3« het"Z6t? Ja" waarom Weet U Noordpool, een dorpje In Alaska, heeft nu ook een burgemeester. Er wa ren bij de verkiezingen twee Candida- ten. Everett Dalh en James Ford Ze kregen allebei twintig stemmen. De' in woners van Noordnool gooiden toen een geldstuk in de Jucht Mum was Dahl en kruis was Ford. Het werd munt en Dahl werd burgemeester. De rijkste vrouw van Amerika, dat staat In de statistieken, h«eft ren ;aa-- iu*s inkomen van by na 25 rmUloên gulden, waarvan de belasting tweederde opslokt. Evenzogoed blyft er nog een aardige duit over. Maar het lasUge van dia statistiek is. dat er niet by staat wie cue vrouw is.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2