Sportbijlage lie Schiedammer In de tweede helft een productieslag Feijenoord onder de voet gelopen g V Met gelijk spel tegen RBC mocht Excelsior heel tevreden zijn Rij Sparta-Rrabantia volop incidenten iWie durfde voorspellen dat HHIIC met 3-0 zou verliezen? Sittardia kreeg haver die SYY verdiende Heyster en Stolk schoten drie keer raak WSmMM Xerxes speelde beter, maar verloor toch v. d. Hoek faalde als middenvoor X. Vroeger was het een kerel, mijmerde Hermes TAL VANVERRASSINGEN BIJ HOCKEYERS M. Madurobondsridder Feijenoord sterker Overrompeld Bestuur RAC-West Roosendalers bezaten wapens: snelheid en viermansdefensie Kasteelheren winnen met 3-1 START Maandag 23 November ƒ»•>•- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, Zondag. Een goed kwartier heeft Hermes DVS na de rust gebruikt om alle illusies, die Feijenoord ten aanzien van een bevredigend resultaat van dit ui'stapje naar Schiedam koesterde, resoluut de kop in te drukken. Meetkun dig zeker dreven de Schiedamse voetbal-architecten Van Buy- tenen, Stolk en v. d. Tuyn de Rotterdammers op eigen bodem terug, waar Lex Janse en de gebroeders Heyster gereed ston den om de smalle basis, waarop het Feijenoord-verzet steunde, V0Hechg weg te rammeien. Stoppers-pil Geuvers (debutant) en doelman v. d. Bijl van Feijenoord kregen handen vol werk. Dat kon den zij goed af, maar desalniette min won Hermes toch. met 30. Emma greep winst (32) in laatste minuten DORDRECHT, Zondag. Talrijke duels hebben Cor van der GÜP> Em ma's aanvalsleider en stopper Everse van Xerxes vanmiddag geleverd. Keer op keer kwam Everse als over winnaar uit de strijd, maar vijf mi nuten voor het einde was de Dordte- naar hem net iets te vlug af. On danks een wanhopige sliding van Everse glipte Cor v. d. Glip weg en met de bal als 't ware aan rijn voeten gekleefd stormde hij op de Rotter dam veste af om op enkele meters afstand met een schuiver doelman Muhring te passeren. Dit doelpunt betekende tevens de nederlaag voor Xerxes, dat vooral in de tweede helft sterker was geweest. Toen was Xerxes steeds in de aan val en wanneer Kashouwer, Middel dorp en Koning beter hadden ge richt, en niet te lang hadden getreu zeld met schieten, was het zeker een royale overwinning geworden. Slechts éénmaal was het nu raak. dat was na een snelle rush van Coen Rijshouwer over de rechtervleugel en waarbij Koning op de juiste plaats stond om de voorzei direct tn te knallen (22). Trouwens voor de de rust had het Rotterdamse aan- valsquintet ook al verscheidene kan sen om zeep gebracht. Wel had Mid deldorp na een knappe aanval met een vliegend schot 'ijn ploeg de lei ding gegeven, maar twee kopballen van Wim v. d. Gijp die de taak vai broer Cor maar overnam omdat deze zo zwaar werd bewaakt, hadden Emma toch een voorsprong van 21 gegeven. Tegemoetkomend aan zijn wensen stelde de elftalcommissie van Feijenoord de vroegere stopperspil Hans v. d. Hoek als middenvoor op. Daardoor werd de verdediging ver- Zwakt. hoewel debutant Geuvers zich zeer verdienstelijk heeft ge weerd. In de voorhoede bleef v. d. Hoek echter ver onder de maat. Aanvankelyk speelde hij in terug getrokken positie. Met lange trap pen trachtte hij zijn voorhoede aan het werk te zetten, waardoor rechtsbinnen Van Woerden al in de eerste minuten alleen voor doel man Van Diest staande, de kans van de dag kreeg. Het was het been (Van onze hockeytnedewerker) j Het competïtieprozramma in het Westen moge dan wel slechts 2 wed strijden hebben geteld, de uitslaeen vormen in heide gevallen een fik.se verrassing. Voorspelden wij dat da winst by Be Fair—HIHJC niet bij voorbaat aan de Haagse ploeg mocht worden toegedacht, dat het 3—0 zou worden vnnr Be Fair, dat hadden wij niet durven voorspellen. Zelfs de meest verstokte HÏIIJC-aanhanger zal nu toch moeten toegeven, dat het huidige eerste elftal nog maar een schaduw is van het roemruchte Drakenteam van voorgaande jaren. Ook TOGO was met in staat Groen Geel de beide punten afhandig te maken. Het werd 22, waarmede Groen Ceel zich weer aan de zijde van Kampong (aan de staart) stelde, elk met 3 punten. HHJJC dpcii thans met Be Fair de 3e en 4e plaats, elk met 10 punten en 1 wedstrijd méér gespeeld dan BMHC en TOGO, die respectievelijk 11 en 10 punten heb ben. De dames van TOGO tensloU' zorgden voor een derde verrassin. door met 3—1 van Amsterdam ie winnen. Aangezien de dames van TOGO nog een wedstrijd achter staan, zijn de kansen op de bovenste plaats groter (geworden) dan op het eerste bog lykt. In de prom.klasse speelde Aeolus nog tegen Leiden en won verdiend: 2—1. Van de bekerwedstrijden memoreren wy gaarne de zeer goede prestatie van Victo ria (heren) tegen Arnhem. Met S1 maakten de Rotterdammers het de heren in Arnhem duidelijk, dat het kwaad ker sen eten is met de Westelijke Overga ngs- Wassers. De Victoriaanse dames stonden tegenover een overmacht in de vorm van een. op volle toeren draaiend BDHC- 07 De drie elftallen x'an Aeolus die bij Be Fair op b»7««»v 7iiyi ji-wwt hereikten geen van alle de winst."of zelfs een gelijk sppl. Heren I verloor door fouten ra de achterhoede met 42 van Be Fair II. DEN HAAG. Tijdens een korte en intieme plechtigheid op het bondsoureau van de KNVB is de heer Mordi Maduro, voorzitter van de Curagaose voetbalbond, die na het FIFA-cnngres tp Parijs een be zoek aan Nederland brengt, tot bondsndder van de KNVB geslagen. De voorzitter van de KNVB, ir H F. Hopster, wees op de vele ver diensten. die de heer Maduro heeft gehad voor de bevordering vart de goede voetbalrelaties tussen Neder- land en de West. Een bewijs voor zwakker dan Be" F?:r II (1—6) Van de £eze samenwerking v'°"d o.a. damesplcegen uit Rotterdam zit alleen i het gastvrije onthaal .dat twee Ne- tiog BNC in dp 3r ronde, door een over- I derlandse clubs. Feyetloord en BW winning van 2—0 op Voordaan. dat met op Curacao mochten ondervinden, deze uitslag nog zeer tevreden mocht ?nn. j Be nieuw? bondsridder sprak de en voorts RBC. tot met 3- 2 ieg.vi.rf; hoop u„ binTOnfcOrt !n eig<>n ,and SSwif S slïchte nïtotrjd '?£n als gastheer te hunnen "Ptredeu HDM. waardoor het 40 werd voor de i voor een vertegenwoordigend Ise- Haagsen. j derlands voetbalteam. van v. Diest, dat hem het scoren belette. Aan de andere zijde, was de pietepeuterige Hermes-voorhoe de tot voor v. d. Bijl genaderd, maar het felle schot van Joop Hey ster sprong van de lat terug. In de eerste helft gaf Feijenoord volledig te toon aan, doch de Rot terdamse voorhoede ging zo zeer mank aan stootkracht, terwijl bo vendien de Schiedamse doelman v. Diest zo'n beste dag had, dat er voor de Rotterdammers weinig eer te behalen viel, Toen v_ d. Hoek zijn teruggetrokken positie, waar door hij de schakel moest vormen tussen middenlime e.i voorhoede ook nog prijs gaf. vielen er gaten in het Rotterdamse team. En Hermes buitte dit uit Na de rust. Toen hadden de Schiedammers hun krijgsplan tot in de finesses uitgewerkt. De tot dat moment zo kranige Feijenoord verdediging werd volkomen overrompeld. In de derde minuut werd de basis voor de Schiedamse zege gelegd, toen uit een open aanval de naar binnen ge zwenkte rechtsbuiten Joop Heyster de bal kreeg en een afgemeten pass aan zijn broer Jacques gaf. die met een felle schuiver v. d. Bijl kans loos sloeg, 10. Daarna ontwierp linkshalf v. Buy tenen aanval op aanval, die door zijn vooruitgescho ven vrienden dankbaar en doeltref fend werden geaccepteerd. Reeds in de achtste minuut. Uit een voorzet van Jacques Heyster vond de kop bal van Joep Heyster eerst doel man v. d. Bijl nog op zijn weg. Vallende kon de Rotterdamse goa lie de bal wel stoppen, maar niet klemvast krijgen, waardoor v. d. Tuyn in de gelegenheid werd ge steld de leren knikker voor de voe ten van de toestormende Stolk te schuiven die van dichtbij het net liet bollen. 20. Nog was de Schie damse productieslag niet ten emde. want in de 17e" minuut stond Feijenoord tegen een 30 achter stand aan te kijken. De Heysters maakten er nogmaals een familie- aangelegenheid van. Joop lepelde de bal op de schoen van Jacnues en toen was er voor v. d Byl geen houden meer aan Zo vonden de Schiedammers het genoeg. De blamv-witte voorhoede ging ..op de plaats rust" staan, zo dat Feijenoord kans kreeg zich te ontplooien. Mede door het stoere ingrijpen 'van de Hermes-stopper Burger en het goede wprk van de verdedigers Osterholt, Melief en v. Diest verden de Rotterdamse aan vallen als zeepbellen uiteen gesla gen. Noch De Bruin, noch v d. Hoek. die behoorlijke scoringskan sen kregen, wisten er iets goeds van te maken... Dames-team tafeltennis DEN HAAG. Het Nederlandse dames-tafeltennisteam, dat op Don derdag. 10 December te Nijmpgen tegen Belgie uitkomt, zal bestaan uit Coby van Megen. Noortje van Megen (beiden Nijmegen) en Mies Bonnier (Den Bosch) Als eerste reserve is Tine de Zeeuw (Rotter dam) en als tweede reserve Beb Oosterwijk (Den Haag) aange wezen. Scliulte—Peters tweede BRUSSEL. Het Nederlandse koppel Schul te—Peters beheerste het eerste gedeelte van een 100 km koppelrace door actief en goed rij den. De eindstand luidde: 1. Ockers- Van Steenbergen (Belg.) 100 km in 2 uur 3 mm 2 2 sec.. 2. Schnlte Peters (Ned.), 3. DepauwGlorieux (Belg.). Er was een sterk vloeiende com binatie nodig om de Sparta-defen- sie uit een te spelen. Dat gelukte Brabantia in de tu-eede helft een keer en rechtsbuiten Mollen kon tot een doelpunt komen Sparta maakte er echter drte. Eenmaal slechts zwichtte dc ■uit stekende RBC-doelrerdediycr Vart Osta in de competitiewedstrijd ExcelsiorRBC. Braams scoor de uit een voorzet van Schouten. DEN HAAG. Tijdens de alge mene vergadering van de regionale automobielclub RAC-West, werd het bes'uur, dat zich behalve de vice- vooi2itter, de heer J. A. van Beeck Calkoen, herkiesbaar had gesteld, bij acclamatie herkozen. Voor de heer Van Beeck Calkoen werd geen plaatsvervanger aangesteld, aange zien het de bedoeling is. dat het hoofdbestuur voortaan zal worden gevormd door de vijf leden van het dagelijks bestuur en de voorzitters van de zes districten Keeper Vignal (gewond) speelde linksbuiten PARIJS. Tijdens de voetbal wedstrijd Red StarRacing Parijs is Vignal, de keeper van het Fran se elftal, andermaal geblesseerd toen hij zich voor de voeten van de aanstormende Mellberg wierp. Hij speelde de wedstrijd uit als linksbuiten en begaf zich toen naar een ziekenhuis, waar geconstateerd werd dat een handwortelbeentje in zijn rechterpols gescheurd was. ROTTERDAM, Zondag. We hebben de Roosendalers nog nimmer zo goed gezien als vanmiddag. Kennelijk hadden de bezoekers, die voor Excelsior onbekende tegenstanders waren, zich serieus geprepareerd op deze wedstrijd. Zij speelden on geveer hetzelfde systeem als Excelsior en deden dat zo per fect, dat het toch lang niet trage Excelsior-aanvalskwartet bijna doorlopend door Cools en zijn collega-verdedigers lam werd gelegd. In snelheid overtroffen de gasten de thuisclub. Al met al mag Excelsior ruimschoots tevreden zijn, dat het in deze competitie nog ongeslagen bleef. Maar, hoe lang nog? In de eerste helft heeft RBC door- lopend de toon aangegeven. Excel sior mocht zijn handen dicht knij pen, dat de schade in die periode tot 01 beperkt bleef, want een grotere voorsprong heeft RBC bin nen zijn bereik gehad. Lang hield de Excelsior-defensie stand, doch tegen het scheiden van de markt werden de stormlopen zo talnjk, dat niet alle konden worden ge keerd. Bepaald pech hadden de gas- (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM. Zondagmiddag. Kom, kom, mijnheer Schings uit Kerkrade, vond U het nu echt zo bar wat de rechtshalf van Brabantia deed? En was de straf naar de kleedkamer sturen nou heus niet een tikkeltje te zwaar? Die knaap deed het toch in een moment dat hij zich niet ge heel in toom kon houden en bovendien, het is U toch niet ontgaan dat de getroffene, de linksbuiten van Sparta Van Male, zijn antwoord binnen een seconde gereed had en ook even heel slim en handig een trapje terug gaf! Ook dat was begrijpelijk en eigenlijk had het gehele geval niet zoveel om het lijf. Wel voor het verloop van de wedstrijd. Immers, Bra bantia had juist de achterstand tot 21 verkleind en was tot een offensief overgegaan, dat de Eindhovenaren w el kansen bood. Met tien man proberen nog succes te boeken was een te zware opgave. De illusie werd tenslotte geheel vernietigd toen Van Ede Sparta uit liet lopen tot 31. In die score kwam geen verandering meer. Sensatie ontbeerde deze wedstrijd trouwens met. want behalve het in cident Van Zandvoort, was daar het dubieuze derde doelpunt van Spar ta. dat oi. uit eer buitenspelpositie tot stand kwam en de nog dubieu zere afkeuring van een naar onze smaak volkomen gave treffer van Benmngshof. Toch vermochten deze incidenten, die voor het grootste deel op re kening kwamen van arbitrale ver gissingen. de wedstrijd geen kleur te geven. Het duel was bijna even grauw als deze sombpre dag. Er was maar één lichtpuntje, waaraan de menigte zich kon warmen. Dat was het vaak knappe spel van de jonee Tinus Bosselaar. die in de eerste helft een juweel, van' een doelpunt liet noterpn. "Hij ver grootte daarmee de voorsprong van Sparta, dat voortdurend iete ster ker was geweest, tot 2Boot was de producent van de eerste treffer. Brabantia dacht in de tweede helft het succes te moeten forceren en gmg daarbij wel eens te hard te werk Er ontstond een beetje ge prikkelde stemming: schouderklop jes en babbeltjes van heer scheids rechter mochten niet baten. In die sfeer kwam het incident Van Zand voort. Brabantia viel daarna vol ledig terug en was volledig gesla gen toen Boot de bal m buiten- spelpositie kreeg toegespeeld schoot het schot ketste af op doelman Wouters en Van Ede tenslotte aan alle onzekerheid een einde kon maken. Direct daarna liep Bennings. hof na een vlotte aanval en een goed schot verheugd naar de mid denlijn terug. Hij dacht een doel punt te hebben gemaakt. Helaas, voor hem. het kon geen genade vinden in de ogen van de scheids rechter. ten. toen Bindel met een kogel een aanval afrondde, waarbij de boven lat Den Hartog te hulp kwam. De in het veld terugspringende bal werd tenslotte door Bruyrünckx overgeschoten. Twee minuter later, ïn de 41e. trilde het net achter Ex celsior toch. Na goed voorbereidend werk van de vleugel BindelsKno bel ving Bruininckx de voorzat op, hij passeerde Verboom en ook Den Hartog, 01, Fel bleef RBC door stoten, doch het fluitje van da scheidsrechter (voor de rust) ver schafte Excelsior gelegenheid op adem te komen. Een ogenblik scheen het na de hervatting, dat de bordjes zouden zijn verhangen By de tweede aan val. die op de veste van Van Osta golfde, schoot Schouten tegen de paal. Korte tijd domineerde Excel sior. In die periode, in de 54e mi nuut van de wedstrijd, werd da stand geëgaliseerd Schouten ving een verre pass van Van Kilsdonk op. Hij glipte door de verdediging heen en kwam in duel met Van Osta. Door goed doorzetten kon hij juist voor de achterlijn de bal nog inhouden en afgemeten overgeven naar Braams, die over de banden van Van Osta heen doelpuntte. 1—1. Het vuur in de Excelsior-aanval gloeide nog even na. doch al gauw- had RBC het evenwicht hersteld. Een fraaie snelle strijd volgde toen. Door goed ingrijpen van de verde digingslinies hadden de voorhoeden geen succes. In het laatste kwartier kon RBC het hoge tempo niet meer volhouden en kwam Excelsior nog aan bod. Kans op een Rotterdamse overwinning zat er toen nog wel in doch het zou tegen het algeme ne spelbeeid in zijn geweest indien Excelsior dit had gerealiseerd. (Van onze correspondent) SïTTARD, Zondag. Sittardia heeft een zeer gelukkige overwin ning op SW behaald, dat gezien de grote meerderheid, die de Schiedam mers gedurende de tweede helft van de wedstrijd aan de dag legden, an ders verdiende. Voor de rust gaven de beide clubs elkaar niet veël toe, ofschoon de door Koneman geleide aanvallen wel een zeer gevaarlijk karakter droe gen. Door zijn toedoen kreeg Van Pelt enkele zeer behoorlijke kansen. Deze vond echter in doelman Rix- oord een behoorlijk struikelblok. Een keer pikte de Schiedamse doel- verdediger hem dc bal van de voet, maar toch was het Van Pelt, die in de twintigste minuut zyn club de leiding gaf. Lang plezier van deze I0 voorsprong hadden de gasten niet, want vier minuten later k >pte Gv'iyzen uit "n voorzet van Stmucken het leer door naar Erkens. die on houdbaar de gelijkmaker in het Schiedamse doel joeg. Sittardia vertoonde hierna het bes te spel maar de Schiedamse verdedi ging stond haar mannetje, zij het niet zonder geluk. Twee maal bracht een Schiedams been op de doellijn uitkomst. In de tweede helft had Sit tardia weinig meer in te orengen. Zonder onderbreking volgden de vloeiende aanvallen van SVV op het Sittardse doel, waar men met kunst en vliegwerk deze hevige aan vallen het hoofd kon bieden Bij een plotselinge uitval van Sit tardia liep Stroucken op een verre bal toe, en via een Schiedams been kwam deze in het net Met man en macht wijdde Sittardia zich hier na aan de verdediging en na vele benauwde- ogenblikken kon d<" thuis club de 2—1 voorsprong met succes behouden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2