yp C smi? 1 KOERIERSTERS Machinebankwerker Eerste paal BLO-school AGENDA Nuttige St. Nicolaasgesciienken P R.C. „Schiedam" wint op de liometraines „Het Voorntje" J. Soomers 25 jaar in rijwielen Gouden jubilaris bij Hasekamp „Vliegende duivels" in Monopoie Geslaagd te Leiden Wie heeft iets verloren VARA organiseert televisie-avon d en Nieuw pijporgel van Chr. Ger. Gemeente Afscheid bij GTR Ursus gelijk met Hermandad (2-2) Sinterklaas bij R-K helpers Esperanto wint veld Esperanto-agendo Gemeen le-archivarï s naar Den Haag PvdA-congres in RK Volksbond GTB-nieuws Dodelijk ongeval in de Brielselaan Spoedig afbraak Maas-station Vrachtauto stortte dijk af LTitspraken van de rechtbank Nieuwe inspectx-iee gen. schooltoezicht 2 Dinsdag December 1953 Jt F h ijf», Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Jansen, Swammerdamsingel 41. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuin laan 89. Telefoon 69290. Bioscopen; Monopoie, 2, 7, 9 uur: Vliegen de Duivels". Passage, 2 cn o uur: ..Intriges in het Oosten". Agenda Rotterdam VOOR HEDEN Film: Arena, 2. 7, 9.30 uur: Het loon van de angst; Capitol, 2, 7, 9.15 uur; Slavenschip; Centraal, 2 7, 9.15 uur: Geketend; Cineac, 9—5.15 uur: Nieuws enz.. 5.45, 8, 10 uur: De zon dares van Parijs; Colosseum, 2, 7, 9.15 uur: De terugkeer van Don Ca- inillo; Harmonie, 2, 7, 9.15 uur: Het wonder van Fatima; Lutusca, 2.15, 7, 9.30 uur: Gevangenen van het oer woud; Monopoie, 2, 7, 9 uur: Vlie gende duivels; Passage, 2. 8 uur: Intriges in het Oosten: Prinses. 2.15, 7, 9.30 uur: Always in my heart; Rex, 2, 7. 9.15 uur: Het meisje en de moordenaar; 't Venster, 2, 7, 9.15 u: Gigi; Victoria, 2. 7, 9.15 uur: Ge ketend, Tentoonstellingen: Museum Boymans, 105 uur; Vm. Sch ie landshuis, 105 u: Groep „Argus" met schilderijen, tekeningen en plastieken. Historisch Museum, 10—5 u: Geschiedenis van Rotter dam; 't Venster, 10—22 uur: Schil derijen van Wim Schuïte en Wim Gerritsen; Museum voor Land- en Volkenkunde, 10—5 uur: Melanesi- sche kunsfc weven en vlechten in Afrika; Bouwcentrum, 9—5, Di. tot 10 u: Bouw v. vacantie-oorden, scholen, tehuizen voor ouden van dagen, fabrieken, boerderijen, etc. Engel se architectuur. (Advertentie LM.) Zonder enig ceremonieel ig gis termiddag de eerste paal geslagen voor de BLO-school in Nieuw- land. Het enige officiële icas nog, dat de gemeentelijke inspecteur van het anderwijs, de heer M. Holl, zo vriendelijk was deze eer ste betonpilaar i« de grond te drijven. Op deze prent ziet ZJ hem aan de rouw? O es trekken. Verder gaven ran hun belang stelling blijk ir J. v. d. Akker en ir S, Moeskerresp. directeur en adj. directeur van Gemeentewer ken, ir Li. A. de Haas, de stede- bouwkundige. de heer Horvdth, en enkele ambtenaren van de Ge meentelijke dienst van Bouw- en •mie I M Drie weken geleden adver teerden wij met een groie dubbel-linnen reistas van twaalf gulden die als extra aanbieding voor f 7.98 werd verkocht, De hele order werd echter niet direct uitgeleverd en alhoewel wij er duizend van in voorraad hadden, moesten wij nog honderden klanten teleurstellen. Maar nu werden ze toch nog geleverd, precies op tijd voor St Nicolaas en nog Yoor de zelfde lage prijs. Voor nog geen acht gulden een grote reis- en ideale boodschappentas van dubbel linnen, met voorzak, tuigle- deren riem, de zijkanten met leer afgewerkt en de hand vaten met leer aan het ijzer- sterke linnen bevestigd. Heden, Dinsdagavond om zes uur begint de verkoop van deze week-end- of bood schappentassen in de kleuren bruin, groen, beige en grijs voor Zuiger wollen machinaal Smyrna ialetloper, 55 x 95 i -14.90 Postorders onder rembours. Tot en met Vrijdag 's avonds tot 9 uur geopend. WINKELCENTRUM BINNENWEG, Taf. 29'80 Woningtoezicht, Het betonwerk voor deze school wordt uitge voerd door de firma Nederhorst uit Gouda. Gistermorgen is de aanbesteding voor de verdere bouw van de school gehouden, waar als laagste inschrijver uit de bus kwam de firma Segnian en Zoetemeyer uit Alphen a. d. Rijn. Er icordt naar gestreefddat deze school voor buitengewoon lager onderwijs, die 24 klasse-lokalen zal tellen en waar het christelijke, ket katho lieke en het openbare Buitenge woon Lager Onderwijs wordt sa mengebracht, in September 1954 in gebruik kan worden genomen. R.C. „Schiedam" was Zondagmor gen op bezoek bij Apollo te Rotter dam voor een rcturnwedstrijd op homteramer. Gok op deze rollen. die veel zwaarder lopen, dan die. welke bij Schiedam in gebruik zijn, waren de Schiedammers bij de A- en B-klasse in de meerderheid. Evenals vorige week in Schiedam behoefden alleen de junioren het hoofd te buigen voor hun tegen standers. Uitslag. Amateurs 2 x 750 meter; 1. N. Knijnijburg (S) 51 sec.; 2. B. Smalleganger (§1 54.5 sec; 3. C. Proost (S) 54.9 sec; 4. W. Top (Ai 55.1 sec; 5, A. Rorijs (At 56.4 sec; 6. J. de Rooy (SA 56.6 sec. Nieuwelingen. 2 x 750 meter: 1. A Bezemer (S) 53.9 sec; 2. H. v. d. Berg (S) 56 sec.; 3. A. v. d. Heiden (S) 57.5 sec: 4. M. Verveer (A) 58.3 sec; 5. B. Bravenboer (A) 59.1 sec; 6. G. Kabel (A) 59.2 sec. Junioren. 2 x 500 meter: 1. A. v. leresel (Al 41.4 sec.; 2. W. Klovert (A) 42.7 sec; 3. C. Jans sen (S) 43 sec; 4. A. Grondelle (A> 43.2 sec; 5. T. Eikebroek (S) 44.2 sec; 6. D. Wetering <A) 45.1 sec. „Het Voorntje" hield voor haar leden, een St. Nicolaasconcours in de Westerhaven. De vangst was matig. Er werden 45 maatvissen ge vangen met een totaalgewicht van 2433 gram. De uitslag was: 1. J. Lupker; 2. H. Lupker; 3. C. Win terswijk; 4. A. Wensveen: 5. C. de Jong; 6. W. Doesburg: 7. B. Pil; 8. G. Vermeer; 9. C, J. Schot; 10. A. van Gogh; 11. B. Lupker; 12. J. Schwagerman; 13. J. Doesburg; 14. M. Cmo; 15- E. Schlörman. Tot Steun in den Strijd De Schiedamse Arbeiders Toneel vereniging „Tot Steun in den Strijd'® geeft Zaterdag 12 Decem ber 's avonds om 8 uur in Musis Sacrum een opvoering van „KatrS- na, de hoogste prijs", een klucht in drie bedrijven van Toon van Vuu- ren. Na afloop van de toneelvoor stelling is er een gezellig samen zijn- SG-huisje aan de rol Het ligt in de bedoeling het ge bouwtje van de Schiedamse Ge meenschap (het z.g. WV-huisje) Woensdagnacht te verrollen naar zijn nieuwe bestemming in de Plan tage. Vandaag herdenkt de heer J. Soomers de dag, dat 25 jaar gele den zijn rywielzaak aan de Groene- laan 40 werd geopend. Het feest is vanmiddag met een receptie offi cieel gevierd en vanavond is er voor tal van zakenrelaties nog een ge zellige bijeenkomst. Tijdens een receptie, die vanmid dag ten kantore van 't bedrijf werd gehouden overhandigde ir A. L. Hasekamp, oudste firmant van de distillateurs-firma W. Hasekamp en Co, de heer W. F. F. dc Bruyn, die vandaag het feit herdenkt, dat hij vijftig jaar bij de firma Hase kamp werkzaam is, de versierselen behorende bij de gouden ere-me- daille verbondeD aan de Orde van Oranje Nassau. Voorts ontving de jubilaris van de directeur een gou den horloge met ketting alsmede een geschenk onder couvert. Na mens het administratief en het fa- briekspersoneel werden hem fraaie cadeaux aangeboden. Mr. B. M. Hovingh verleende de heer De Bruyn. die nu de functie van be- drrffslcidc- vr.n r-brtrir de* gouden draagpenning van de Vereniging voor Nijverheid en Han del. Tijdens de receptie kwamen vele vrienden en zakenrelaties de heer De Bruyn complimenteren. In de avonduren was de heer De Bruyn met zijn echtgenote en zijn zoon de gast van de directie tijdens een di ner. dat in Hotel Central te Rot terdam werd gegeven. Jim, de commandant van een es kader Vliegende duivels in Kut- sching, ontmoet Woody Jason, een piloot van een passagierslijn. Hij ziet kans hem mee te tronen naar zijn afgelegen basis, waar hij bij de Vliegende duivels wordt inge deeld. Als later een van zijn ka meraden op een vlucht wordt neer geschoten. menen de anderen, dat Woody dit had kunnen voorkomen en er ontstaat een breuk tussen de mannen. Woody en Brooke, Jim's verloofde, gaan samen dineren. Happy neemt heimelijk zijn plaats in de nachtvlucht in, hoewel hij weet dat hij voor het vliegen is af gekeurd. Happy keert van deze tocht niet terug. Van het. hoofdkwartier ontvangt Jim daarop bericht, een vrijwilliger te zoeken om een brug te bombar deren. Jim weet dat deze tocht voor iedere piloot een enkele reis zal be tekenen. Hij besluit er niet zijn mannen aan te wagen en gaat al leen. Zodra hij het vliegtuig heeft betreden, stijgt het op, bestuurd door Woody. Samen volbrengen zij de missie, waarbij Woody dodelijk wordt gewond. In een laatste krachtsinspanning zet hij het vlieg tuig nog op een munitietrein. Het is allemaal te zien in het Monopole-theater, waar John Way ne, John Carroll en Anna Lee de hoofdrollen vervullen in „Vliegen de Duivels". De heer P. van Weer en is aan de rijksuniversiteit le Leiden geslaagd voor het candidaatsexamen in de psychologie. De heer Van Weeren is woonachtig te Schiedam. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, tussen 9 32.30 uur en 26 uur: lichte regen jas; autoped; I pak lasdraad; 2 sleuteltjes aan een touwtje. Te bevragen bij de vinders: paar kindenv&ntjes, M. Frejj van Leeu- wenhockstraat 58; grijze wollen sok, v. d. Berg, Laurens Cost erst raat 2/5; padvmdersriem, E. ZQlstra, Paulus Potterstraat 23b; groene want, A, de Snaijer, Paulus Potter straat 58b; grijs wollen kinderhand- schoen, G. v. Dijk, Noordvestsingel 25/14; paar ciameshandsciioeuen, Van Haaf ten, Heenvlïetsestraat 35c: bruin wollen kinderwantje, C. Col- lignon, Lorentzlaan 38: paar witte wollen handschoenen, H„ Bunte, Si mon Stevkistraat 38; bruine actetas met inhoud, v. d. Gaag. D. A, de Jongstraat 2b; bruine portemonnaie, Grönefeld, Maasstraat 311b (na 18 uur): dubbele halsketting, Zon neveld, Rubensplein 6b: brume acte tas, De Winter, Aleidastraat 76; bedrag van 5,A. Farmet, B.K.- laan 92: vulpen. J. v. d. Leest B.K.- laan 238a; broche, P. Spelt, Heren straat 19; portemonnaie met In houd, P. Kolden, W. Frankelandse- straat 142b: lederen sigarenkoker, R. Heineman, Nw. Maasstraat 40a; 2 medailles van wandelsport, C. Ka.ptein. Herenstraat 25/6: gordijn rail (piin. 1 m lang), J. Verhoeven, Broersvest 14c; witte gymschoen (R.), Röüng. Lekstraat 80a; tasje met gereedschap voor bromfiets, v. d. Laan-Bouma, Molensingel 15: pakje boter en 2 ons kaas, Ai. Lam- mers, Raephorststraat 92, Rotter dam: grijs zadeldek je. N. Eiken broek. B.K.-Iaan 202; ring met 2 sleuiels. J- Bus, Schiedamseweg 221; kinderbril, W. v. d. Wolf, Lorentz- plein 10a; klein zwart hondje met witte vlekken (teef). J. van Ekeren, i Pr. Mauritsstraat 18b: ring met 4 sleutels, H. Bons, Boerhavelaan 108b: huissleutel, De Lange, Sin gel 88. Pantolux panlortcl in fiHjs, rood. y wart en groen raiuralus lachtpantoffel heerlijk 15.95 Pantolux Rroompan tof fel met wolv achtkap. In alle kleuren 9.95 panto mx liiarspamoffci in alle kleuren 14.95 Lederen laarsje vacht", oen nr: 24.95 bruin Suèdc vacfttlaarsje srns. zwart en brum De No Trekker, rile loopt lekker voor heren cn J -f nc jongens vanaf SflVPE I4ERS1* De VARA, afdeling Schiedam, heeft haar 25-jarig bestaan weer achter de rug. En voor dit .jubi leum heeft een commissie zich zeer verdienstelijk gemaakt en daar voor een inzameling gehouden om het bestuur een passend geschenk aan te bunnen bieden. Dit is een succes geweest, want dank zij de offervaardigheid van de VARA- leden van Schiedam is n.l. een be drag bijeen gebracht van 1035.75. Nu heeft rip njbi1pii'nc<",r«mï«ie het bestuur een televisietoestel aangeboden, hetgeen -'deze dank baar aanvaard heeft. Men heeft plannen uitgewerkt die nu vaste vormen gaan aanne men. Men wil in Januari '54 met kijkavonden gaan beginnen in het Volksgebouw. De leden kunnen tegen een contributie van een gul den per jaar lid worden van de Televisieclub, terwijl huisgenoten 50 cent betalen. Men zal bij toer beurt dan een uitnodiging krijgen om een kykavond mee te maken. Er is een Commissie benoemd be staande uit mevr. D. de Visser Broer, voorzitster; C. Wielhouwer, secretaris; P. C. v. d. Lubbe, pen ningmeester. terwijl nog enige com missieleden zijn gevraagd. Men kan bij alle bestuurders en commissie leden inlichtingen vragen over de Televisie Club. Het VARA-bestuur heeft goede moed dat zij evenals 25 jaar gele den weer pionierswerk moet doen. Maar zij rekent op de medewer king van de leden die er nu wel en toen niet waren. Men gaat dan ook vol goede moed op pad met de televisie. Donderdagavond om 8 uur zal het nieuwe pijporgel van de Christelijk Gereformeerde Gemeente in het ge bouw Tuinlaan 50 in gebruik wor den genomen. Deze plechtigheid wordt verricht door de plaatselijke predikant ds Middelkoop. sioengerechtigde leeftijd heeft giste ren .de heer N. van Til, opzichter A bij" dè Technische Bedrijven af scheid genomen. In de directiekamer werd de scheidende functionaris toe gesproken door de directeur van de G.T.B., ir D. J. Adriaanse. Hierna nam de heer van Til op het terrein persoonlijk afscheid van zijn mede werkers. Ursus is er in geslaagd om de kampioenscandidaat Hermandad 'n punt te ontfutselen. Het was de Schiedamse rechtsbuiten die na 2G minuten het eerste doelpunt scoor de 0—1. Voor rust werd het nog gelijk, doordat de scheidsrechter, die ove rigens prima leidde, 'n buitenspel- doelpunt over het hoofd zag 11. Direct na de rust overrompelde Hermandad de gehele Schiedamse verdediging en maakte met een goed doelpunt 21. Ursus zette al les op alles en er werden verschil lende kansen gemist. Eerst 2 min. voor het einde van de wedstrijd wist de linksbinnen met een mooie kopbal uit een voorzet van de spil gelijk te maken. Het tweede won haar wedstrijd tegen DZB met grote cijfers 61. Het derde moest in Sparta II haar meerdere erkennen en verloor met 1—3. Het vierde boekte een mooie overwinning op Schiebroelc 4, 52. Ursus b—EDS 2 2—1. De Schiedamse afdeling van de Vereniging van Helpsters en Hel per van het Roode Kruis waren gis teravond bijeengekomen om op in tieme wijze het Sint Nicolaasfeest te vieren in gebouw „Irene". De heer H. Soeters opende de avond met een kort welkomstwoord, in 't bijzonder tot dr J. A. H. v. d. Berg, die met een vertegenwoordi ging van het bestuur van het Roode Kruis aanwezig was op de tradi tioneel geworden avond. Hierna gef de heer Soeters het woord aan de heer J. v. Buuren, directeur van het Rowallenhuis. van waar de toneelgroep „De Plan- keniers'' was gekomen om voor de komst van de Sint door ernstige en komische schetsjes te laten zien. hoe er in dit tehuis wordt gewerkt en ook dat men daar onder goede leidir wat leert. De vereniging heo u het uitnodigen van deze jeuj. i>f,c toneelspelers een zeer goe de slap gedaan om het werk van deze jonge mensen bekendheid te geven bij de Schiedammers. Het succes was overweldigend, want hetgeen, dat werd geboden zowel op gebied van zang en spel, als ook op instrumentaal gebied was prima. Bijzondere vermelding ver dient zekerde jeugdige boogie- woogie pianist, die met een dusda nige overgave speelde, dat hij er geen erg in had, dat de aanwezigen in de zaal zich van hun stoeien verhieven en naderbij kwamen om te zien of hij niet ergens achter dc piano een assistent had zitten. Toen dan eindelijk de goed heilig man verscheen, zat de stemming er reeds goed in. De surprises, die de aanwezigen werden uitgereikt, wa ren aanleiding om de stemming ten top te voeren. Aan deze avond werd voorts medewerking verleend door „The Blue Stars" o.l.v, J. den Brinker. Kath. Bond v. Beiaarden ■Woensdagmorgen kunnen da leden van de Katholieke Bond van Bejaar den tussen 10 en 12 uur hun toe gangsbewijzen voor het St. Nicolaas feest in het Don Bosco-patronaat aan de Lange( Haven afhalen. Hiervoor moet men de contributiekaart mee- tro malgranda, ni esp er u, ke nun brengen. estos fakto. Inenten in Kethel Woensdagmiddag bestaat tussen vier en half vijf <m het wijkgebouw van het Groene Kruis in Kethel de gelegenheid de kinderen van zes maanden tot zes jaar gratis te laten inenten tegen diphtherie, kinkhoest en tetanus. In Siracuse fit.) heeft de Inter nationale Bond voor bescherming van jonge meisjes twee tehuizen voor vrouwelijke toeristen geopend. Om de buitenlandse reizigsters be hulpzaam te zijn. heeft men Espe- rantosprekend personeel in dienst genomen. In liet bekende Epgelse tijdschrift Health and Life" (Gezondheid en Leven), dat iedere maand ver schijnt, wordt op verzoek van de redacteur door de secretaris van de Engelse Esperanto Bond elke maand een artikel van 500 woorden in het Esperanto geschreven. In een rapport aan de Unesco over de stand van Esperanto in Nicmv-Zeeland. zegt het Gouverne ment van de staat, dat het Espe ranlo nog niet officieel wordt on derwezen, doch dat dit wel ge schiedt in verschillende scholen bui ten de lesuren en dat dit onderwijs door het Gouvernement ten zeerste wordt aangemoedigd. Merkredon. la 2an de dcc.: Klub- vespero iulo rakontos ion. Ploeg- s trast 19 Gis nun la cambro ne ankorau estas De gemeente-archivaris drs A. var» der Pocst Clement is benoemd tot rijks-aichivaris. Het ligt tn hel voor nemen dat in dc loop van Januari de nieuwe ryks-archivaris zyn werk zaamheden in Den Haag /al begin nen. De heer Van der Peest Cle ment is vijftien jaar in dienst van de gemeente Schiedam geweest op het Gemeente-archief, dat ondei zijn leiding is gereorganiseerd. Dinsdag 12 December organiseert het gewest Zuid Holland van de Partij van de Arbeid een huishou delijke vergadering in Schiedam. De deelnemers aan deze veigade- rmg, die wordt gehouden m de grote zaal van de R.K. Volksbond, worden 's morgens om 10 uur in de Aula van het Stedelijk Museum door burgemeester Mr J. W. Peek officieel verwelkomd. Het is GT.B. met gelukt beide punten te bemachtigen in de wed strijd tegen HCSZ. Het is matige wedstrijd geweest, waarin HCSZ na een kwartier spelen op een geluk kige manier 10 kon scoren. Even voor de rust kon GTB echter uit een mooie doorbraak gelijk maken. Na de rust kwam GTB goed opzet ten. doch na een kwartier zakte het snel af. Men liet de tegenstander te veel vrij spel en de bal werd steeds te laat afgegeven. De eindstand kwam dan ook met 1—1. GTB 2 en 3 hadden vrijaf. Burgerlijke Sland Overleden: C. H. Scheffers 85 j P. J. van Vliet. 79 j., weduwe van J. N. Ensink: M. A. W de Vetten. 80 j.; J. Brobbel, 72 j., weduwe van J. Hoogendoorn. Geboren: Gemma M.. d. van ri W Nieuwenhuizen en G. J. 1V1 F. Zaunbrecher. Johanna W., d. van M. Beumer en J de Wit: Agnes A. d. v. B. J. Biji en M. van Oosterhout. Jan. z. van G. Kerkhof en S. E. Lange; Elisabeth C. M.. d. van J. I. v Gei- deren en C. Schenk; Apolonia J. M d. van A de Jong en L. E. de Vette; Maria A. d. van Th. J. Bosman cn E. AL Th. van Hagen; Antonius J. M., z. van J. J. Weber cn J. C. Noordijic; Anna C., d. van L. J. Wijnen en A Th. v. d. Hul. ROTTERDAM De 21-jarïg;e matroos P, Kantcr.s. gewoond hebbende Brielselaan is gistcrmidda,g- omstreeks halfzcs het slachtoffer geworden van een dode lijk ongeval. Toen de matroos zijn woning aan de Brielselaan had verlaten wuifde hij, terwijl hy op zijn fiets zat, naar een familielid dat voor het raam stond. Achter hem reed met matige snelheid een vrachtauto. Door het het stuur raakte de auto. De ma- troos kwam te vallen en rijn hoofd kwam onder een achterwiel van de auto. Bij aankomst in het Zuider ziekenhuis bleek hij te zijn over leden. Een erg lang leven van lou ter lediggang is het in Octo ber gesloten Maas-station niet beschoren. Wellicht nog deze maand en anders in elk geval begin 1954 zullen slopers er met de afbraak beginnen. Van dc zijde der N S. vernemen wij dat de N V. Spoorweg Opbouw over enkele dagen zal aanbesteden: Hot slopen van opstallen perrons en leidingen op het betrokken empla cement Dit betekent de radicale vei dwijning van het slation. met ui Don de ring van de op het terrein goh»«en woningen. Ook de stations-restauratie zal moeten worden afgebroken doch de Nederlandse spoorwegen hebben daarmee geen bemoeienis omdat de ze wachtruimte eigendom was van de rcslaurateur Gclijk bekend zal hefc voormalige emplacement van het Maasstation straks ruimte verschaffen voor een gedeelte van de nieuwe boulevard langs de rivier. Bij hot voormalig veer Evcgroen te Ouderkerk a. d. IJssel schoot gisteren dc vrachtauto van S. H, Fictcrscri bij een manoeuvre door de remmen en stortte de IJsseldijk af. Aan de voet van de dijk bleef dc wagen wonder boven wonder hangen. De bestuurder kwam met de schrik vnj. Ben takelwagen heeft de vrachtauto weer op "de dijk gebracht. Het Haagse echtpaar S. M.B. is vanmorgen door de Rotterdamse rechtbank veioordceld tot een ge vangenisstraf van twaalf maanden, met aftrek van voorarrest, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Man en vrouw mankten zich schuldig aan het plegen van winkeldiefstal len in Den Haag en Rotterdam. De eis tegen beiden luidde achtmaan den, waarvan voor de vrouw vier maanden voorwaardelijk De 23-jarige R. B. die tijdens de diefstallen op de uitkijk stond, werd cnnfoim de cis van de Offi cier van Justitie veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf van drie maanden, met een proeftnd van drie jaar, De een en vijftigjarige directeur C. C L - die ongeveer de helft van zijn bezittingen aan een faillisse ment on tl rok werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maan den voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. Wegens vals heid in geschrifte zal hij boven dien een boete van duizend gulden moeten betalen. Bij het geneeskundig schooltoe zicht te Rotterdam is tot inspec- trice benoemd mejuffrouw B. v. d. Herk te Utrecht. SCHIEDAM Heden overleed tot onze diepe droefheid door een noodlottig ongeval onze lieve dochter, zuster, be huwdzuster cn tante DOROTHEA XKAMER FREHER oud 24 jaar. J. C. Kramer Freher A. H. C. Kramer Freher v. Kampen H. P. Pappe G. W. PappeKramer Freher Sjaak Schiedam, 29 Nov. 1953 Rotterdamsedijk 201b. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Woensdag vertrek vanaf huis nam. SCHIEDAMSE Tarief t.m. 35 woorden f 0.65 Elke 5 woorden meer f IJ.20 j Te koop aoageb. "Voor de St. Nicolaas: lederen wanten en handschoenen v.a 5.50. Lange ros-lederen jas sen v.a. 133.50. J. Huis, Rot terdamsedijk 146. Tel. 69522, Schiedam. St. Nicolaas koopt. Trapleren keukentafels, keukenstoelen, waskuipen, keukenkrukjes, droogrekjes, strijkplanken, wringerbokken. wasteilen en wasketels bij Frans v. Thic- nen, Broersveld 123. tel. 68799 Ter overname electr. trein, t.e.a.b. Te zien tussen 7-9 u. n.m. Ploegstraat 37. Meuhelkoopjes! Pracht serie verste Iba re Li berty- f auteu i ls. compleet met dubbel veren de kussens, nu 55Wil son. Grote Visserijstr 30— 10L. Te bereiken met lijn 8. halte Wattierstraat. Voor a.s. St Nicolaas. Goed gereedschap is het halve werk. Grote keuze figuurzaag en tim merk aarten. Handza gen, bankschroeven, steek beitels. hamers, blokschaven, schroevendraaiers, boorom slagen, nijptangen, enz. Frans v. Thienen. Broersveld 123. Toverlantaarns, de goede soorten. Het Poppenhuis, Singel 163, telefoon 66282. Het Rndiohnis, Hoogstr. 92. Tel. 68044. Philips radio's 98 162.—, 198.— 210.—, 269.—, 339.— en hoger. Scheerapparaten 39.75. 49.75. Electr, gra- mofoor.s met plck-up 74.—, 82.-. Platen wissel aars 165.- 175.-. Hollan d- Electr o en Ruton stofzuigers. Betaling in overleg. EIct Radiohuis, Hoogstr. 92. Tel. 68044. Electr. soldeer bouten 6.75. Neon kruis- lampjes compl. 3.75. Amroh radio onderdelen. Luidspre kers 11.—, 14.—. 17.—. 25.50 en hoger. Pick-ups 16.50. 21.70. Radio-buizen Radio reparatie-inrichting Geslepen glas voor etalages meubelen etc.. Van Katwijk's GlashandeL Lange Kerk straat 38. Tel. 68735. Let op het juiste adres. De wet beschermt degene die schade lijdt, door de schul dige of nalatige aansprakelijk te stellen. Is dit onverhoopt Uw echtgenote, kind. dienst bode of uw hond. dan bent U als hoofd van het gezin aansprakelijk. Dit kan mee vallen, maar kan ook grote kosten veroorzaken. Sluit een wettelijke aansprakelijk heidsverzekering bij Assu rantiekantoor J- A. Beïjer, Graaf Florisstraat 87, telef. 65995. Haardplaten. Wij leveren een nieuwe plaat voor 16.Uw oude plaat als nieuw terug f 4.50. ook in kleuren. Spuit- inrichting Woerme.yer, Sin gel 102. tel. 65789-69906. Nieuwe wringers wringen droog, zegt St. Nicolaas. Cl arson wringer 39.-; Miele wringer 49.-: Acme wringer 69.75. Zo juist ontvangen wringers met kogellagers, lopen zeer licht, met 5 jaar garantie f 51.-. Frans van Thienen. Broersveld 123, Tel 69799. Sola massief cassettes, lepels, vorken, messen, theelepeltjes, keuken rekken enz. Lepel en vork v.a. 1.90 Broodzaag 6.90 H. A. Dieterich, hov- logemakei. Prof. Kam. On- neslaan 98. GEVRAAGD die interesse heeft om ingewerkt te worden in verbran dingsmotoren. Leeftijd plm. 25 tot 30 jaar. Brieven onder nummer S 1046 aan het bureau van dit hlad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 1