LCREEM Critiek op nieuwe pensioenregeling Voorts erVenhcJk KAMER NIET VOLDAAN Waarom ontwerp veertien maanden na rapport Géén trage afdoening der materiële oorlogsschade Veel gekocht - niets betaald Noorse handelsvloot met lamlegging bedreigd Strooiwerk VRIjNIDERJAND TV-verbinding Nederland- België binnen 14 dagen 10 11 Staking op Spaanse scheepswerf mê M SgP ■Mi MINISTER VAN FINANCIËN Scherpe critiek Vrouwen toegelaten tot belasting academie Prins Bernhardfonds zendt telegram aan Kamerleden Oplichter woonde in villa te Naarden op ir Staf Het geschenk waar de Sint zijn mijter voor afneemt s/tw<kefc3vm/ Stuurlieden lot staking besloten Chauffeur die inreed op publiek krijgt zware straf Ga gerust een avondje uit.. Bussum krijgt een nieuwe zencltoren hOÜt»R» Donderdag 3 December 1953 3 DEN HAAG Hoewel de meeste Tweede Kamerleden hun erkentelijkheid betuigen met de voorstellen van de regering, verbeteringen aan te brengen in de pensioen-regelingen voor ambtenaren van velerlei schakering door het maximum van 4800.— los te laten; verder o.m. de toeslagen te verhogen tot het bedrag, dat de gepensionneerden zouden ontvangen als de hun uitbetaalde bedragen zouden zijn berekend met toepas sing van de nieuwe bepalingen; arbeidscontract anten ver vroegd pensioen-gerechtigd te stellen en verhoging van de uitkeringen aan invalide ambtenaren blijkt er toch nog heel wat critiek te zijn. (Advertentie l.MJ Die critiek voert velen wt de vraag:, of de regering: nu eens dui delijk wij uitspreken wat pensioen eigenlijk 's: .«Een vorm van socia le «org of uitgesteld loon". De Ho ge Raad heeft in zijn arrest van 11 November 1927 zich duidelijk uit gesproken vóór de tweede opvatting waarop een zodanig recht is verkre gen, dat volgens de Kamerleden —de rechthebbenden noch geheel, noch gedeeltelijk kan worden ont- nomen. De critiek kan men samenvatten In de volgende vragen: 1 Waar om wordt dit wetsontwerp ingediend veertien maanden nadat de staatscommissie haar rap port had uitgebracht over de zorg wekkende toestand, waarin vele ge pensionneerden al geruime tijd ver keren? y Als het pensioen bestemd is om in de noodzakelijke kosten van het levensonderhoud der gepension neerden te voorzien gelijk de re gering zegt behoeven dan de la gere pensioenen niet dringend ver betering? "2 Schuilt in de verbetering, welke wordt gebracht in de positie der arbeids-contractanten, niet het ge vaar dit instituut in zijn volle om vang te handhaven? A Vindt dit wetsontwerp zijn grond in de behoefte tot sanering van het Alg. Burgerlijk Pensioenfonds en niet in de belangen der pen sioen-gerechtigden 5 Waarom wordt voor het ingaan van bet invaliditeitspensioen, als de invaliditeit njet veroorzaakt wordt door de dienst, een. wachttijd vereist van vijf jaar? 6 Is het niet een ernstige achter uitgang dat van (vervroegd) ge pensionneerden, zodra zij zestig jaar worden, de aanvulling vervalt en het pensioen wordt berekend naar achttien dienstjaren? 7Blykt voor invalidenl die 2elfs niet voor één-derde m hun le vensonderhoud kunnen voorzien en dus ook geen bijverdiensten .kunnen hebben, niet een grotere aanvulling gewenst? 8 Komt het de regering niet ge wenst voor elk maximum te la ten vervallen, omdat vrijwel geen ambtenaar het maximum aantal dienstjaren van veertig behaalt? 9 Zou het "kt beter zijn elke cu- mutatie- aftrek op de pensioenen te laten vervallen omdat anders zij, die ook in het vrije bedrijf werk- Acht de regering het wel bil lijk de pensioenrechten te la ten vervallen als ambtenaren emi greren? Deze regeling schijnt m slrnd met een arrest van de Hoge Raad. MADRID. Honderden arbei ders van de Euzkalduna scheeps werven te Oiaveage, by Bilbao, zijn Woensdag in, staking gegaan en hebben de werf verlaten. Er werden te Bilbao twee ver schillende ledenen gegeven voor de staking. Een lezing was, dat de staking bedoeld was als protest tegen net afschaffen door de maat schappij van de twee overuren, die gewoonlijk op de werf gemaakt werden, wegens beperking van het electriciteits verbruik. De andere lezing was dat de sta king een protest was tegen het feit dat aan technici extra betaling werd gegeven, terwijl het loon van an dere arbeiders onveranderd bleef. Ziet de regering geen moge lijkheid de nieuwe pensioen regelingen te laten ingaan, met te rugwerkende kracht dus, op 1 Ja nuari 3953 en niet op 1 Januari 3954? Kies net allerbeste voor Uw geld - geef zo'n lekkere doos SKETCH. Dan krijgt U gegarandeerd een complimentje voor Uw goede neus, want SKETCH is heus niet voor niets bij honderd duizenden de lekker ste Virginia sigaret! 8S<i*saBB5BS8i8a»^ 50 stuks f 2.- 20 stuks f0 80 ID stuks f 0.40 DEN HAAG. De Rekenkamer wordt niet „ontzield" door de Cen trale Accountantsdienst, verklaarde minister Van de Kieft In zijn voort- gezette beantwoording; van deNspre- kers in eerste aanleg over de begro ting van Financiën. De Centrale Ac countantsdienst doet veel werk, dat de Rekenkamer onmogelijk kan ver richten. De onafhankelijkheid van de Rekenkamer blüft onaangetast. In verband met de aandrang, de opbrengst van de staatsloterij te be stemmen voor culturele doeleinden, zei de minister, dat er bezwaren be staan tegen een verdeling van deze geiden onder veel gegadigden. De financiële draagkracht' van tal van culturele verenigingen verdient ove rigens inderdaad te worden ver hoogd. De minister verdedigde de Herstel- bank; deze instelling heeft belang rijk werk verricht. Onjuist achtte de bewindsman de klacht van de heer Koevorden over de trage af doening van de aanvragen om ver goeding oorlogsschade. Het is wel acht jaar na de oorlog, maar de Wet op de Materiële Oorlogsschade is van 1950, Deze wet is ingewik keld en er waren 3.900.000 aanmel dingen van oor logsschade. Per jaar is 500 mil- lioen afgewikkeld, dat is 10 mil- lioen per week. Dat wijst zeker niet op traagheid. Na de minister kwam de staatsse- TWEEDE KAMER AMSTERDAM. Het Prins Bern- hardfonds heeft Woensdag een tele gram gezonden naar leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal waarin het „de motivering van de afwijzing van het plan Staatsloterij- Prins Bernhardfonds" (de baten voor de afzonderlijke instellingen zouden gering zijn) ondeugdelijk noemt. Het totaal bedrag van alle openba re inzamelingen beloopt ca. 5 mil- lioen gulden per jaar. De bijdrage uil de winst der Staatsloterij ruim 2 millioen. De opbrengst der kinder en zomerzegels tezamen ca. 1 mii- lioen. Alle hierbij betrokken instellingen aldus besluit het telegram gaan met het plan van het fonds accoord en hebben vertrouwen in de verde ling. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. „Het prototy pe van «en flessentrekker", noem- ^e. mr. Nubé, Officier van Jus titie bij de Amsterdamse rechtbank, de 51-jarige importeur J. J. B. uit Naarden. Hfj eiste Woensdagmor gen anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis wegens flessentrekkerij. Het herhaaldelijk kopen van goe deren met het oogmerk ze niet te betalen. B, bewoonde een villa waarvan de telefc-on, de gas- en electrici- teitsmeter op naam van de eige naar stonden en nog staan, zodat deze de laatste bedragen moet vol doen De man. die de huisbrandolie kwam afi"- -'--n. mocht zijn tank wagen =1* s '«digen na betaling „Ik ga "'ei i geld halen, ver- zorgt u "t ,fln van ons reser voir maai zei mevrouw B 1 tegen hem. Be olieman ring zijn gang. Toen hij klaar was dwz toen er voor f *>50 olie was gele verd. verscheen mevrouw R weer „Ik kan het geld niet vinden" zei ze. Opnieuw was iemand bij de neus genomen. Schuldeisers, die de deur van de villa platliepen, werden afgescheept met ongedekte cheques of zonder meer met smoesjes weggestuurd. Volgens de Officier heeft B., die voor de derde maal onlangs failliet is verklaard 150.000 gulden schuld. Zelf geeft hij het veel lagere, maar toch nog respectabele bedrag van 16.000 op. „Ik heb nooit de bedoeling ge- bad om niet te betalen", zei B, zelf- ..Maar mijn zaken hij was ver tegenwoordiger van een Duitse wasmachïnefabriek zijn tegenge- gevallen." „Hij" mocht terecht verwachten dat hij betalen kon", pleitte mr G. W. van Ravenswaay. „Deze man is arbeidsschuw" vond de Officier. „Hij is bo\endien een oplichter van internationaal for maat, die tal van Duitse en Zwit serse firma's voor a.m grote par tijen horiefges heeft benadeeld, maar dat heb ik om der wille van dc eenvoud, maar niet in de dagvaar ding gezet Hii hield een schijn van welstand on door in een prachtige auto te rijden Ik ben ei van over- tuied dat hii weer begint zodra hii vrij is Wp kunnen hom helaas niet vooTord opsluiten, maar de dag van riin invrijheidstelling moet wet zo lang mopeliik worden uit gesteld Vonnis; 16 December. cretaris. de heer Van den Berge, aan bet woord, die vooral de opmerkin gen over de belastingwetgeving be antwoordde. Er is na de oorlog in Nederland, en trouwens ook elders, een bewegelijk beleid gevoerd, waar bij de belastingsiechniek zich niet altijd prompt heeft aangepast. De remedie is moeilijk; maar misschien zou men alle belastingen kunnen schuwen in één wet. waarin het be ginsel wordt vastgelegd. De kwestie van dë opleiding en wettelijke erkenning van de belas tingconsulenten zegde spr. toe. te zuilen bespreken met de minister van Justitie. Tenslotte deed hij de verrassende mededeling, dat bi) nadere over weging is besloten, de bezwaren weg te nemen, welke tot nu toe vrou wen de toelating tot de Belasting academie verhinderde. Dit was een succesje voor mej. Tendcloo (Arb.) die de regering hierop dank zegde voor deze beslis sing. l'frvulti »i»n pi»ü- I stem aan deze post zal willen geven over achterstand bij de luchtmacht, over het enorm gebrek aan legenngs- ruimte. omtrent net vraagstuk van het beroepspersoneel. over de nieuwe ver lofregeling en over nog veel tneev. Doch m die op personeels en moteneel gebied gelegen kwesties was Jicht verbetering aan le brengen en dus kon de fractie van de P.vfi.A. te dien opzichte een en ander nog wel even aanzien Maar. zo klonk het uitdrukkelijk, op een punt. te weten dat van de discriminatie m 't leger ten opzichte van de richting van de P.v.dA. kon noch wilde zij meer een afwachtende houding aannemen. Men diende te tonen en te beseffen, dat het hier een zaak betreft, die de eenheid vo'k i inkt van ons - Omtrent het vele. dat overigens nog ter sprake kwam. zij nog vermeld, dat de heeT Biuins Siot IAR) gehoon geen tegenstander van humanistische te huizen. mets wil weten van geestelijke verzorging van humanistische zijde om dat voor hem alleen maar godsdienstige vorming als geestelijke vorming te be schouwen valt. Tenslotte dient nog te worden aangestipt, dat de heer Visch (KVPi vooi een ro paraat mogelijke luchtmacht pleitte. Zij. aldus merkte hij op. moet een paraplu ie voor de burger bevolking en de grondtroepen zijn. is I thans echter nog een scherm met te I veel en te grote gaten. I Arinvrrpnttr l M i 's Werelds meest verkochte hairdressirtg County Perfumery Co Lid. Srenrnore, England Imp jatq Moi Jr, Amsterdam KOPENHAGEN. De Noorse handelsvloot, op twee na de groot ste ter wereld, wordt van beden af door een staking: der stuurlieden bedreigd. De ovide) handelingen lussen dc rederijen en de bond van stuurlie den. die hun ionen op hetzelfde peil gebracht willen als van de machinisten, zijn afgebroken en de stuurlieden van de schepen, die Atlantische havens ton Noorden van Brest aandoen hebben beslo ten het werk neer te leggen. Daar zij evenwel niet gerechtigd zijn. hun schepen collectief te verlaten, moeten zij ieder voor zich het con tract opzeggen, zodat de staking eerst geleidelijk aan voelbaar zal worden. Circa 400 Noorse schepen, dat is veertig procent van de han delsvloot en 20.000 zeelieden zullen bij de staking betrokken zijn, wan neer deze een maand zou duren, terwijl 150 Noorse schepen in het buitenland stil zullen komen te lig gen. Het Noorse economische leven zal daardoor dagelijks een verlies lijden van twee en een half mil- lioen kronen. Ook clc passagiersschepen naar Engeland en de Verenigde Staten DELFT. De kantonrechter te Delft heeft Woensdag de expediteur V. uit De Lier veroordeeld tot een geldboete van 200.en intrekking van het rijbewijs voor een half jaar wegens het roekeloos rijden met een vrachtauto. De ambtenaar van het O.M. had 500.en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van één jaar geeist. V. had niet de hoofdstraat in De Lier kunnen passeren omdat er Oranjefeest werd gevierd. Er ston den veel mensen en kinderen bij een zweefmolen. Een wachtmeester van do Rijkspolitie had hem gesommeerd terug te keren. Aanvankelijk scheen hij aan de sommatie te zullen vol doen, doch onverwacht gaf hij vol gas en reed vooruit. De wachtmees ter en een aantal kinderen konden zich, door snel opzij te springen red den. Uit de verklaringen van de getui gen bleek dat het niet veel had ge scheeld of verdachte had van het pu bliek een pak slaag gekregen. zullen door de slaking getroffen worden. De Noorse regering, die tot dusver geweigerd had in het conflict in te grijpen, srhiint thans van gedachten veranderd te zijn en wil het geschil aan verplichte ar bitrage onderwerpen. BRUSSEL. De Belgische zee- loodsen zijn Woensdag te Oostende in vergadering bijeen geweest. Zij hebben besloten de staking te Viis- singen voor onbepaalde tijd voort te zetten. L 4fhi"TTpvtj(> I M De vaat houdt U niet langer tegen Zo'n berg afwas behoeft Uw ge zellig avondje-uit niet meer in de war te brengen, of U ruwe „af- tvashanden" te bezorgen. Met Castella Vaatwas is Uw afwas zo aan kant en blyrert Uw handen zo cetchf nis fluweel. Een lepel tje Castella Vaatwas ontwikkelt een teil vol actief sop, dat blijft doorschuimen, tot het laatste bordje gereinigd is. Alle vet, alle vuil en aanslag verdwijnen in een ommezien. U heeft dit wonder middel (Castella Vaatwas kost maar 25 ct. per pak) toch in huis? AT U Sinterklaas nader en nader iY schrijdt tot de drempel uicar- oi'ér hy dan maar moet bmnenko- iven met ztjn knecht, merk ik pas goed. hoe diep mijn vriend veran- derd is. Twee kleine kinderen en een vrouw verhinder de it hem vorig jaar nog niet zich eerst in een kroeg helemaal rhuis te ''oelen.. want on danks zijn burgerlijke staat was hij een soort vrijgezel met vier per- soons accommodatie gebleven. Maar zie op een dag nam de werkelijk heid hém in de portiersgreep en bleek de u-ecj naar vaders leun stoel «iet zo lang als «y altijd, had beweerd. ..Ik ben gisteren met Anneke en Frits naar Sinterklaas geweest in zo'n lunchroom," zei hij al$ een bra ve pa, toen ik vanmiddag met hem mee naar huis liep. De zachte glim lach om ztjn lippc» „pleed truer even weg toen hij de z&ak detailleerde, want hij had daar tóch nog kans gezien een vaar klappen uit te de- Zen aan een man die niet van de eerste rij at wilde, teririjl de goede plaatjes toch voor de kinderen wa- ren. ..Hij zakte als een lampion in el kaar jó," zei hij uoldn art. ..Leuk middagje." vond ik. H'j negeerde mijn terzijde en trok zich. tkusigekomen. dadelijk in de keuken ierua om, b'j aanwezigheid van zijn vrauiv. met veel gerinkel cn gespat de thee te zetten. Aan tafel in de kamer rond ik zijn doch tertje, dat 'marspannen zat te schrij ven op een blaadje uit een schrift .Een brief?" vroeg ik. Hon. het icas meer een verlang lijst dtp aan de Sint zou worden opgezonden Als insniratiebron had ze een geïllustreerde gcschenken- cotalogus van de (ren of andere grossier naast zich liggen, waaruit zi) de passages die haar aantrokken nauwgezet en pijnlijk volledig over schreef. Haar lijst opende dan ook met de mededeling: „Piaspop met potje, vanaf f3,05. de kinderen zijn Cr dot op." gevolgd door- „Fornuis je me' t'ier pannen, solide uitvoe ring f6 50. een blijvend geschenk voor onze meisjes Dat hoef je er allemaal niet bij te schrijvenzei ik, maar voor ze antwoord had gegeven, stapte haar broer Frits binneneen klein, stevig jongetje van vijf, met iets van ..je kunt me nog méér vertel len." op zijn gezicht. ..Dag oom," zei hij, U mag niet blijven eten. Dat vindt mijn moeder vervelend." „O nee, ik eet wel thuis;" zei ik haastig. „Goed." sprak hij en ging zitten. „Je hebt Sinterklaas gezien, hè?" vroea ik. „Was het een leuke mid- dag'" „Hou!" riep hüMijn vader heeft een vent eeii hengst gegeven.'' Voor het eerst straalde hij. plotseling ging de deur op een kiertje openen verscheen de hand, van mijn vriend, die een regen van pepernoten naar binnen wierp. De kinderen bleven perplex op hun stoelen zitten. Ze maakten bïyfcbaar voor het eerst in hun leven ken nis met dit aardige, folkloristische gebruik, Wat was dat?" vroeg Fritsjever- oti twaardigd bijna „Sinterklaas jö!" riep ik. „Hij gooide pepernoten" .Waarom?" hernam het jongetje. „Nou. dat hóórt zo," zei ik. Hij keek of hij sterk aan me be gon te twijfelen. ..Raap dan op!" zei tic ongeduldig. „Dat is lekker." Hij nam er een en likte er eens aan. Toen zei hij verbijsterd: „Wie gooit er nou éten op de grond!" KRONKEL. Kiel voor Venezolaans schip geleed DEN HAAG. De gezant van Ve nezuela, de heer Julio Alfredo de la Rosa heeft Woensdagmiddag in Al- blasserdam de kiellegging bijge woond van het motorschip „Sucre". Groeten voor overzees Luehtmachtpersoneel DEN HAAG. Ook de Konink lijke Luchtmacht zal Kerst- en Nieuwjaarsgroeten uitzenden naar personeel in de Ver. Staten en Ca nada. De Wereldomroep zal daartoe van 13 t.m. 19 Dec. elke avond van 23.3024.00 uur op de 31 en 49 me ter band uitzendingen verzorgen. (Advertentie l.M.) Voor slechts f 3,30 ontvangt u van het eerstvolgend nummer al tot April 1954 BET WEEKBLAD O kunt u er zelf dan van over tuigen, waarom meer en meer de voorkeur wordt gegeven aan dit onafhankelijke weekblad: Het wordt gekenmerkt door eerlijke voorlichting vrije meningsuiting verantwoorde ontspanning, behoeft slechts een briefkaart te sturen even op te bellen of uw opdracht te vermelden op nei sn rust rook te en u ontvangt reeds het nummer van deze week 4öres: Raamgracht 4. Awwter- ■Ifim-C Tel ?26(M Postgiro 135176 BUSSUM. Binnen, veertien da gen zal de televisie-verbinding van België naar ons land tot stand zijn gekomen. Dan zullen dus de Neder landse kijkers ook kennis kunnen nemen van de programma's van Brussel. In omgekeerde richting functionneert de verbinding al sinds de start van de Belgische TV in het begin van November. Vóór Juni 1954 zal ook de verbin ding met Duitsland in beide rich tingen gereed zijn. Het ligt in de bedoeling, zo ver nemen wij, het door de Nederlandse Televisie Stichting gehuurde Vitus- gebouw in Bussum te verbouwen tot een grote studio. Op de foyer van dit gebouw zal een tweede ver dieping opgetrokken worden. De te genwoordige studio in het voorma lig kerkgebouw „Irene" zal als hulp studio in gebruik blijven. De oude ambachtsschool in Bus sum. dm kort geleden eveneens door de NTS is gehuurd, zal gebruikt worden als bergruimte voor rec.u- «neten en reservemateriaal. In de tuin van het tegenover ge bouw „Irene" gelegen clectrïciteits- gebouw zal een stalen toren worden opgericht, waarop de op Lopik ge richte straalzender geplaatst zal worden Tot dusverre stond deze zender op de toren van „Irene", die i echtêr, naar de ervaring heeft ge leerd, niet hoog genoeg was. Voor de huisvesting van haar ad ministratie heeft de NTS een villa aan de Brinklaan te Bussum ge huurd. Uit dit alles blijkt wel, dat van een overplaatsing van de televi sie-studio's naar Hilversum voorlo pig nog geen sprake zal zijn. Dit werd trouwens ook reeds meege deeld m de TV-nota van mm. Cals. Niettemin houdt men in principe vast aan de plannen, om te zijner tijd de definitieve studio- en admi- nistratie-gebouwen op te trekken in de aan de Insulindelaan te Hit ver sum te bouwen „radio-city" De Ned Radio Unie, welker admini stratie ook hier gecentraliseerd zal worden, heeft hier reeds de be schikking over do nodige bouwter reinen. Het plan voor „radio-city" is afkomstig van de heer W. Vogt. Op het bordje staat toch duide lijk „Bezoekers worden verzocht niet op het gras te lopen"', maar dg fceircrpingum.<5 van dc dieren tuin ie Bristol trekken rich er niets ean aan e» staan in een groepje druk te babbelen. Dat kunnen ze trouwens altijd goed., ffier in Euro pa, in gevangenschap, maar ook aan de Zuidpool, Want meer dan een ontdekkingsreiziger heeft er mel ding van gemaakt hoe het eerste contact met een clubje statig sta rende pingitins plaats uond. Wan neer de poot-obertjes rich hadden beraden over het bezoek, trad een hunner naar voren, stapte wagge lend fof vlak voor de mensen, bleef staanmaakte een kleine buiging en plapperde een verhaaltje. Daar- na ging hij weer haastig terug Om rijn soortgenoten verslag uit te brengen. Meestal bleken de dieren bijzonder nieuwsgierigwaren ran geen kwaad bewust en scharrelden steeds in de buurt van het reiri- gerskamp. m Een jaar geleden werd het vissers bootje van de Birmees JVtaung Po Th a door qon storni m oven £ee er naar het onbeivoonde eilandje Preparis ge- Advertentie l.M.) SNIJKOEK dieven. Hij, zjjn zuster (50> en drl« anderen spoelden aan land. Twee dier laat-sten bekoc'nten een mislukte ont snappingspoging met de dood. Nummer drie stierf aan een ziekte. Tha plus zuu werden vorige week toevallig opge merkt en gered. Zij zagen er uit als skeletten, maar herstelden naderhand in een ziekenhuis. Een lezeres van een Londens blad biedt daarin per advertentie haar dien sten aan als „oppasser van mannen". Wanneer een vrouw een avond wil uit gaan, zal ik voor haar echtgenoot zot- gen. offreert zij. Zij is er zeker van, dat de vrouwen met jaloers hoeven te zijn „als de oppassci een aardige rus tige vrouw is zoa'a ik". Van baby-sit tot mannle-sit dus Het wereld verbruik van wo] bereik te in '50 een record, daalde In '51. hep weer op m het daaropvolgend jaar en zal ra dit laar hoger zijn dan in '52, meent de Commonwealtn Economic Committee. Door een vertaalfout hebben de Duitsers de eerste jaren na de oorlog maisbrood m plaats van tarwebrood Al dus is gisteren op een tolken con gres te Bonn onthuld, in een verzoek oni hulp verlening aan de V, S. heeft men inder- tyd om ..corn" gevraagd dat geen „koren" betekent in het Amerikaans maar „maïs". Een officieel rapport over da brandschade m Nederland gedurende September meldt, dat de directe schade f 2.360.470 was minder dan m Septem ber 193Z. Bij de branden verloren 2 mensen het leven en 31 werden gewond. Bij die 31 waren 14 brandweermannen Een Amerikaanse firma heeft ala Kerstverrassing een horloge voor links handige mensen op de markt gebracht. Het opwmdknopte zit bij de negen in plaats van bij de drie op de wijzerplaat. Link idee, Giuseppina Vigom uit het Italiaanse Varzo is met haar 87 Jaren de oudste vroedvrouw in haar streek. In 62 jaar hielp zij bij 12.875 geboorten. Gisteren kreeg zij de gouden medaille van de It, Ver. v. Verloskundigen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2