„Onze Laatste Centen" gaan het water in C 31 KOERIERSTERS SUPER-SPEURHOND s AGENDA De heer Vog&lezang bouwt ijzeren zeiljacht in de kelder van zijn woning "-'ggryt 5 Parkeerterrein achter Heina Hoe moei dat? Nabeschouwing van Hermes en SW Agenda Rotterdam Geslaagd „De Vier Muiters'' voor K.K. De huisvrouwen en de Sint KMERKHQRLOGES H. Th. v. d. VLERK W.E.K. Kinderen hoog bezoek G.T.B. krijgt bezoek van Rozenburg Spelbrekers-show in Passage B.B.-expositie bij Plate De Sint huldigt redster Jenever gestolen Twee aaurij dingen in vijf minuten Nachtelijke jacht op een jeep P.P. S.C.-Nieuws Korfbalprognose „Eenheid in verzet" tegen EDG, vóór herdenking op 5 Mei V.N. veroordelen in Noord-Korea begane wreedheden Conflict over 6000 kilo tulpenbollen Noodbouw Vliétlaan verdwijnt SCHIEDAM ..Het Zwarte Paard" Wie heeft iets verloren? Machine Sfiksters en LeerL machine sfiksters &Ps Vrijdag 4 December 1953 In het pand aan de Edisonstraat no. 2T heeft de heer L. P. Vogelezang zjjn plannen uitgebroed, om Zfelf een zeiljacht te maken. In September 1952 werd met de tekening begonnen, in December van dat jaar was deze klaar en aan het begin van 1953 werd met de bouw gestart- Na een jaar van enthou siast werken kan de heer Vogelezang het komende voorjaar het scheepje, dat een lengte heeft van acht meter, te water Jaten. Van jongs af aan "heeft de heer Vo gelezang a.h.w. op het water gezeten. -Vele soorten boot jes en boten heeft hij in bezit gehad, doch daar hij maar .één wens had, n.l. een groot zeiljacht, heeft hij alle mo gelijke moeite ge daan om in het bezit te komen van zo/n vaartuig. Als ti mm erm a n -uit voerder van be roep rees het plan om zelf een houten zeiljacht te maken, doch bij nader in zien bleek dat de consequenties om znet zo'n boot te varen niet gunstig genoeg waren, en waarop hij besloot een ijzeren boot te vervaardigen. Aan de hand van boe ken en tijdschrif ten, zowel uit bin- "nen- en buitenland, heeft de heer Vo gelezang in de tijd van vier maanden een ontwerp-teke- ning gemaakt. Het tekenbord, dat hier voor nodig was, werd eerst zelf gefabriceerd. Na bet voltooien van deze tekening werd deze ter beoordeling gegeven aan enkele bevriende scheepsbouwers, die verbaasd waren over het resul taat. Er behoefden geen wijzigingen te worden aangebracht, omdat alles tot in de finesses klopte. De ontworpen boot moest een en twintig spanten tellen en om deze te vervaardigen maakte de heer Vo gelezang een groot raam, waarop spant voor spant werd gebouwd. Hierna ontstond in de kelder van de woning, waarin het gehele werk werd uitgevoerd, een wirwar van schragen en hulpmiddelen om het grote aantal spanten op zijn plaats te houden, want hieromheen moest de verdere voltooiing plaats vinden. Langzaam, stukje voor stukje, vor derde het werk en hoe langer hoe meer werd de vorm duidelijker. Dat liet voor de timmerman-uitvoerder "cèn zwaai* werk was. bleek wel uit de verhalen die we van mevrouw Vogelezang te boren kregen, die in de tijd dat haar man zijn vrije uren in de kelder doorbracht zich wel licht enige hoofdpijn heeft moeten getroosten. Want ai het klinkwerk en electrisch boren werd daar in din kleine kelder verricht. Dat de ruim te erg klein is voor het vaartuig blijkt wel uit de cijfers die we hier ter verduidelijking even vermelden. De lengte van de boot bedraagt acht meter. waardoor aan weerszijden nog slechts een ruimte van ongeveer tien centimeter van de totale kelder- Aan het parkeerterrein achter de Hemaflat wordt reeds vele weker» gewerkt. Men is nu ook begonnen met de werkzaamheden voor de bouw van het benzinestation, dat op dit terrein zal worden geëxploi teerd door de firma „"Waldo". Reeds enkele maanden geleden werden de benzinetanks in de grond geplaatst, doch deze zullen wederom enkele decimeters omhoog moeten warden gehaald, daar bet in de bedoeling ligt de straat, die ter plaatse erg is verzakt, op zijn oude niveau te brengen. Het nieuwe bedieningshuisje hoopt de exploitant over ongeveer 3 a 4 weken te kunnen betrekken. Dif is de heer Vogelezang, die gebukt tussen de spanten in de kelder r;au zijn woning iedere avond druk bezig is oan de ver vaardiging i'nn een yzeren zeiljacht lengte overbleef. De hoogte van de kelder is twee meter vijf en. dertig en de totale hoogte van de boot wordt twee meter zeventig, zodat de kiel eerder en als een apart geheel moest worden vervaardigd. De kiel ligt reeds klaar, doch de romp met de kajuit, die op een lage opstand moesten worden gebouwd, laten aan de bovenzijde nog slechts een ruimte van twee centimeter over, waardoor de werkruimte erg gering is. De gereedschappen die worden ge bruikt, zouden velen doen lachen, want erg primitief wordt er gewerkt Doch wanneer we de resultaten be zien, dan. vragen we ons weer af: „Waar haalt deze heer Vogelezang de moed vandaan?" In de kelder troffen we aan een boormachine, een electrische boortol, een platenschaar en een kleine werkbank. Dat was al het gereedschap. Al bij het begin der bouw reeds de vraag hoe 't schip van de kelder in het water te krijgen. Allerlei plannen werden naar voren ge bracht o.a- om de achtergevel uit de kelder te verwijderen en dan via de turn cn de Buys Baliotsingel dooi de stad heen het gehele scliip te vervoeren. Doch dit bracht grote moeilijkheden met zich, want achter in de tuin staan enkele schuurtjes, welke hindernis wel door een school jongen zouden kunnen worden over wonnen, doch zeker niet door een zeiljacht met een gewicht van maar liefst drie ton. De heer Vogelezang puzzelde op dit probleem en besloot tot het bouwen volgens een mon tage-schema, zodat .wanneer de boot in de kelder kant en klaar is, hij hem weer uit elkaar kan nemen en dan alle onderdelen de trap op draagt om ze dan met een wagen naar de haven te brengen, waar de bouwer zijn schepping dan weer bin nen enkele weken in elkaar hoopt te zetten. In de boot, zoals hij nu in de kel der staat, zijn reeds meer dan twee duizend klinknagels geslagen en dit is nog niet het totale aantal, want wanneer de boot definitief wordt geklonken, zal dit aantal nog onge veer verdubbelen. Het laswerk zal ook pas kunnen, geschieden wanneer het gevaarte op de kade ligt. Een volgende vraag is voor iedere scheepsbouwer „hoe zal de naam. zijn van mijn boot". Dit vraagstuk was voor de heer Vogelezang niet zo'n erg groot probleem, want bij de bouw bleek al spoedig, wat er op de neus van dit ranke vaartuig zal moeten komen staan, n.l. O-L.C. Ter verduidelijking vermelden we hier de naam voluit „Onze Laatste Cen ten". Commentaar overbodig, want de heer Vogelezang heeft kosten noch moeite gespaard om zijn idee- en uit te werken- Voor de liefhebbers nog enkele maten, en getallen: De lengte van de boot zal acht meter bedragen, ter wijl de breedte 2.38 meet. De mast die 9,50 m lang wordt, zal 25 vier kante meter zeildoek moeten torsen iw. ,25 vxerk. meter voor het fokke- zeil en 18,75 vierk. meter grootzeil. De totale waterverplaatsing be draagt 3,05 ton, terwijl in de kiel een ballast is verwerkt van 8.50 kg. Totaal werd reeds twaalf honderd uren aan de bouw van dit scheepje besteed. In het vaartuig zal slaap- ruimte zijn voor vijf personen, ver der zijn aangebracht een provisie kast, een hangkast, een kombuisje met aanrecht en een flinke berg ruimte. Voorts zal een watertank van 80 liter worden geplaatst en er is ook ruimte uitgespaard om een mo tor aan te brengen. Als laatste snufje heeft deze boot een zelflozende cockpit. In AVRO's wekelijkse spirtrevue worden Zondag tussen half vijf en vijf uur nabeschouwingen gegeven van de voetbalwedstrijden Emma SVV en Hermes—DVS tegen EBOH. Wat men moet wetent Apothekers-nachtdienst: Jansen, Swamxnerdamsingel 41. Bellen bjj ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Bioscopen: Monopole* 2,7,9 uur: „Voor wien de klok luidt". Passage, 2 en 8 uur: „Strijd om het heelal". VOOR HEDEN Muziek: Schouwburg, 8 uur: R'dams Philh. Orkest met gastdiri- gent Ferdinand Leitner. Film: Arena, 2, 7. 9.30 uur: In de schaduw van de misdaad; Capitol, 2, 7, 9.15 uur: Orkaan; Centraal, 2, 7, 9.15 uur: Stop, you're killing rae; Cineac, 9—5.15 uur: Nieuws enz„ 5.45, 8, 10 uur: De zondares van Parijs: Colosseum, 2, 7, 9.15 uur: The drum; Harmonie, 2, 7, 9.15 uur: De piraten- koningin: Lutusea, 2.15, 7, 9.30 uur: Opgejaagd; Luxer, 2, 7, 9.30 uur: Een vreemde passagier; Monopoïe, 2, 7, 8 uur: Turf in je ransel; Passage. 2, 8 uur: Strijd om het heelal; Prinses, 2.15, 7. 9.30 uur: Nacht zonder slaap; Rex, 2, 7. 9.15 u: Terreur in Arizona: 't jVenster, 2, 7, 9.15 uur: Ontmoeting met het verleden; Victoria, 2, 7, 9.15 uur: Schandaal om een kind. Tentoonstellingen: Museum Boymans, 105 uur; Vm. Schi el andsbuis, 105 uur: Groep „Argus" met schilderijen, tekeningen en plastieken; Historisch Museum, 105 uur: Geschiedenis van Rotter dam; 't Venster, 10—22 uur: Schil derijen van Wim Schuite en Wim Gerritsen; Museum voor Land- en Volkenkunde, 10—5 u: Melanesïsche kunst; weven en vlechten in Afrika; Groothandelsgebouw, zalen 7 en 8: Verkooptentoonstelling; zaal 6: Jubi leumtentoonstelling Kees de Voogt; Bouwcentrum, 9—5 uur: Bouw van vacantie-oorden, scholen, teh. voor ouden v. dagen, fabrieken, boerde rijen, etc. Engelse architectuur. Aan de Nederlandscïie Economische Hoogeschool te Rotterdam is de heer H. C, Bos te Schiedam geslaagd voor het doctoraal examen in de economische wetenschappen. Op Donderdag 10 December zal voor de leden van de Katholieke Kring het toneelgezelschap Johan Kaart in het Passagetheater een opvoering komen geven van het blijspel „De vier Mullers". De bijeenkomst van de _Ned. Ver. van huisvrouwen stond dit keer »n het teken van de Sim Nicolaasvie- rmg. Mevr. A. BoterenbrooöBlan ke opende gistermiddag met een korte gezellige speech de bijeen komst in Maison Westhuis en sprak, de hoop uit, dat de Goede Sint ge- hoor zou geven aan bet verzoek van het bestuur, om deze middag zelf even te komen. Om half vier kwam de goed heilig man dc zaal ibinnen. Hij werd door de presidente toegesproken, waarop de Sint een gezellig en komisch antwoord gat De sint maakte in zijn woorden per ongeluk een fout met de naam van de vereniging, hij sorak n.l over de Ver. van Uithuizige vrou wen, hij herstelde deze f°ut spoe dig, doch niet zonder toe te geven dat men meer deze fout maakte ei"1 er misschien wel eens een kern van waarheid in kon zitten, getuige de kleur van de wangen van vele da mes. Hierna werd overgegaan tot Let uitreiken van de geschrnken. Edisoiipleïn ondergaat wijziging De beplanting van het Edison- plein heeft vele jaren de bescher ming gehad van een afrastering van houten paaltjes, waartussen gaas was aangebracht. De jeugd die, op de aldaar gevestigde school, tijdens het speelkwartier en voor en na schooltijd en ook de omwonende kinderen hebben door hun spel en gestoei deze afrastering zwaar be schadigd. Nu is men resoluut begon. Hen de oude afrastering te verwii- deren en in de loop der komende - week hoopt men te kunnen begin nen met het plaatsen van een nieu we. die zal bestaan uit betonnen paaltjes. (Advertentie LM J OMEGA - TISSOT - PONTIAC - ZENITH - PRISMA - ZENTRA alles twee jaar verzekerd tegen verlies en diefstal. ROTTERD.DWK 268 - TEL. 67593 Het waren de kinderen .van de personeelsleden van de Rotterdam se Droogdok Mij. en ScheepsbomV- mij „De Nieuwe Waterweg, die gistermiddag om het hardst zongen bij de intocht van Sint Nicolaas in de grote zaal van de R.K. Volks bond. De voorzitter van de. vereniging de heer P. Duikelaar (voor de kin deren „Oom Plet") sprak don wel komstwoord tot dë Sint, waarna enkele deugnieten uit de zaal wer den geroepen om aan de "Kinder vriend beterschap te beloven. Toen een der belhamels van de Sint te horen kreeg, dat hij niet meer aan de waterkant mocht spelen, kreeg de Sint als antwoord, dat hij zich zou beteren. Maar toen de deugniet naar een lied gevraagd werd. kon zijn hartje blijkbaar niet scheiden van het water, want met heldere stem weerklonk door de zaal „Alle eendjes zwemmen in het water". Hiermede oogstte de deugniet een geweldig applaus Na Sint Nicolaas werd hét toneel bevolkt door Cht'is Hof land's Kindertoneel, dat voor de aanwezigen een opvoering gaf van „Roodkapje en de wolf". Zaterdag komt GTB voor een moeilijke opgaaf te staan. Er moet namelijk gesoecld worden tegen Rozenburg. Wil GTB zijn goede kans behouden, dan zal er van Ro zenburg gewonnen moeten worden. Dit is wel mogelijk.- maar dan zal GTB toch heel anders moeten spe len. dan er tot nog toe gedaan werd. Héél het team zal zich in moeten zetten van begin tot eind en alléén dan is succes mogelijk. Of GTB deze wil om te winnen opbrengen kan zal men af moeten wachten. Dit belangrijke treffen vindt plaats aan de Havendük om 2.45 uur, on der dc kundige leiding van de heer De Blank. GTB 2 soeelt eveneens voor haar kans. Immers Rozenburg 2 komt op bezoek Destijds in Rozenburg werd het een gelijk spel. Wellicht geeft het terrein voordeel hier de door slag. Ook hier geldt hetgeen dat op GTB 1 van toepassing is. n.l. wer ken en nog eens werken Terrein Laan Ons Genoegen, aanvang 2. uur. In het Passage-theater heerste gisteravond een feestelijke stem ming. Niet alleen omdat de Schie- damse leden van de Algemene Ne derlandse Metaal Bedrijfsbond konden, gaan genieten van een aantrekkelijk cabaret-programma, maar ook omdat er niet minder dan 23 jubilarissen werden gehul digd die 25 jaar lid van de or ganisatie waren. Voorzitter Meyers van de afdeling Schiedam vertelde dit in zijn openingswoord. De ju bilarissen waren aan de ingang van zaal reeds onderscheiden met het bonds-insigne. Het hoofdbestuurslid de heer H. van Eerden, heeft in een pro pagandistische toespraak nog eens duidelijk de wensen er» het stre ven van de ANMB onderstreept. De afdeling telt nu ruim 2700 leden. Dat is Keel- wat meer toen" de heer N. Geitebeek zich veertig jaar ge leden bij de bond aansloot. Voor zijn veertig-jarig lidmaatschap werd hij hartelijk toegesproken. Na het officiële kwam het amu sante en dat was bij de artisten die zich verenigd hadden onder de naam „Spelbrekers-show boat'' ir goede handen. Medewerking ver leenden Nicholls, de sneltekenaar. The Lucky stars, een show-orkest je, the Two Rodgers, 'plastische acrobatiek, Elly de Latt als slan genmens, Romania Schau, een Bel gisch zangeresje, de 2 Jantons op hun accordeons en de Spelbrekers, twee jongens en een guitaar. Een langdurig applaus was een waar devolle beloning voor het gebode- Gedurende de week van 7 tot en met 12 December a s, zal in het pand van de fa. Plate, Grote Markt 19 een tentoonstelling worden ge houden op het gebied van zelfbe scherming van de Bescherming Be volking. Oa. zullen aanwezig zijn de uit rusting van een blokplocg, een wjjk- ploeg en andere middelen voor brandbestrijding in particuliere wo ningen. De tentoonstelling is ge opend van 2—5 uur en van 17—21 uur. Tijdens het Sinterklaasfeest, elat de Schiedamse Reddingsbrigade de zer dagen m het Spórlfondsenbad organiseerde, werd mejuffrouw Ans van der Brink door de goed heilig man gehuldigd, omdat zij deze zo mer in Frankrijk een man uit zee (de drenkeling bp vond zich 600 me ter uit de kustf heeft gehaald en van de verdrinkingsdood heeft ge red, Zij ontving voor deze kranige redding van Sint Nicolaas een fraai diploma. Een 34-jarige distillateursknecht, werd gisteren aangehouden, toen hij anderhalve liter onvcraccijnsdc jenever vervoerde. Na huiszoeking bij de knecht kwamen nog vijftien liter gedistilleerd te voorschijn, die de man by rijn patroon had ont vreemd De 32-jarige W. J. E, uit Rotter dam, die met een vrachtauto door Schiedam reed, heeft kans gezien om in vijf minuten twee aannj din gen te veroorzaken, waarvoor hij even zovele processenverbaai liep. Allereerst week de chauffeur niet voldoende uit voor de 43-jarige A. van L. die 's middags °m vyf minuten voor twee op zijn fiets in de Lange Nieuwstraat reed. Deze wielrijder werd tegen de straat ge drukt. waardoor de man een pijn lijke linkerknie kreeg. Vijf minuten later (om twee uur) reed dezelfde chauffeur over de West vest. Daar week hijniet voldoende uit voor de 64-jarige opzichter A. van "W., die met zijn rijwiel aan de hand wandelde. Deze man, die eveneens tegen de straat werd gesmakt, klaag, de over pijn in de zij. Dezelfde po- pbeman heeft ook beide verbalen opgemaakt. - Vannacht om half een botste de 2B-jarïge C. N, N-, die in 't woon-' wagen kamp „te Vlaardingen. woont, terwijl hij met zijn jeep op de BK- laan reed, tegen een bus van de W. S. M. Toen. N. zijn jeep daarna achteruit zette, reed hij weer tegen, een achter hem aankomende per sonenauto aan. Zonder zich over enige schade^ te bekommeren, gaf N. vol -gas én verdween met zijn' jeep in de richting Vlaardingen. Een surveillerende poïitie-agent vroeg assistentie van een juist pas serende motorrijder en achterop de duo zette de agent een jacht in op de joop die in de tweede Van Ley- den Gaelstcaat in Vlaardingen werd ingehaéld. N. werd gearres teerd. Nadat hem de bloedproef was afgenomen, is hij in *t hoofd bureau van politie te Schiedam op gesloten. De uitslagen van de Zaterdag 28 November gespeelde wedstrijden lui den; Ornas T—PPSC I 1—0 PPSC 3 —Excelsior M. 6 3—0. Tegen de Hagenaars werd in de return-wedstrijd met 1—0 verloren, dezelfde cijfers waarmede I'.P.S.C zijn eerste competitiewedstrijd tegen Ornas won. In een niet op hoog peil staande wedstrijd met vele ge miste kansen kwam de overwinning aan de minst slechte partij. De Schiedammers zullen een betere spelopvatting moeten gaan tonen om in de nog resterende wedstrijden een behoorlijk figuur te slaan. Als excuur geldt wel dat de laatste wed strijden steeds in een andere opstel ling gespeeld moest worden, doordat invallers moesten worden ongesteld Het programma voor Zaterdag 5 December: le Elftal vrij. Spijkenisso 2—PPSC 2, 2.45 uur Sunlight 3—PPSC 3, 2.45 uur. PPSC 4Zwaluwen V. 8, 2.45 uur. For tu na b3PPSC b 3 uur. Het St. Nicolaas-programma ver meldt slechts vier wedstrijden voor onze korfballende stadgenoten. Van de hoogste twaalftallen komt alleen Succes 1 binnen de lijnen. De blauw witten reizen naar Dordt om daar TOV te ontmoeten. Om gelijk te blijven niet Eureka moeten de blauwwitten de volle buit binnen halen. Gemakkelijk zal dat niet gaan, maar als de dames en heren op dreef zijn trekken zij zeker aan het langste eind. In Schiedam sleepte TOV in October een fortuin lijk gelijk spel uit het vuur. Schiedam 2 en Succes 2 gaan re spectievelijk op bezoek bij WION 4 en Spartaan 2 We verwachten een gelijk spel van de Schiedammers en een overwinning van de Successers Succes 3 speelt op eigen terrein te gen Spangen. 5, maar hier zullen de bezoekers wel met de volle winst gaan strijken. Burgerlijke Stand GEHUWD; G. Mulder, 23 j. en W. Geurtsen. 21 3.: C. A. Heydenrijk, 24 j. en G. Baron. 22 j.; G. F. Sikma, 25 j. en A. van Hartings- veJdt, 24 j.; J. de Nies, 20 j. en J. Hollernan, 19 j.; J. Tielman. 22 j. en A. B. Mackaij, 22 j.; W. van Dam, 21 j. en E. de Waard, 26 j.J A. Klootwijk, 22 j. en A. Brokling. 18 3.; G. van Kampen. 31 j. en E. P, v. d Hoek, 29 j.T, Kant, 29 j. en S. Visser, 25 j.; P. ÏGepke, 21 j. en H. Doejaaren, 18 3.: J. van Os, 27 j. en Th. G. v. d. Graaf, 22 j.; P. de Wolf, 28 j. en M. A. O. v. d. Berg. 19 j.; W. de Bruijn, 26 j. en J. G. Blokland. 23 U A. L. v. d. Meer, 26 j. en A. C. Spindler, 24 j. ONDERTROUWD; C- Bas. 24 J. en F. Moes, 25 U T. Goudnaan, 22 j. en J. de Groot, 17 j.; B. Hesselberth, 27 j- en J. Putters, 24 j, J. v. d. Hoek 28 j. en N. Korpel 25 j. A. Kalkhoven 24 j- en C. Hoorman 23 j. M. F. Levens 26 j. en M. Torsy 22 j. G. W. v. d. Pol 27 j. en J. Buining 26 j. A. D. Sprong 25 j. en M. Ames 22 j. C- Verwijs 25 a, en M Th. Breijer 23 j. OVERLEDEN: W, P. Post 51 j. J C. Hersbach, 75 j. weduwe van L. J. vart Zwet. -F. van 't Hof, 63 j. GEBOREN: Margaretha M. L. d. v. ,T. van Dongen en M. M, "Wissenburg. Liduina C. M. d. v. J. H Tollenaar en M. J. Maagdenberg. Helena L. d. v. R. A, Wittkampf en H. J. G. Goijarts. Johannes L. M. z. v. Th, M. J. Thier en M. F. van Zwieten. Delfts telefooncentrale volautomatisch DEN HAAG. Op Zaterdag 12 December a.s. zal de automatische telefooncentrale te Delft in gebruik worden genomen. Tot nu toe moet men het kengetal van Delft draaien, waarna de telefoniste van de plaat selijke telefoondienst de verbinding met de gewenste abonné tot stand brengt. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Op de avond van 10 December zal het comité „Eenheid in verzet", samengesteld uit oud-illegale werkers, in Kras- napojsky een openbare vergadering beleggen, waar stelling zal worden genomen tegen de Europese Defen sie-Gemeenschap en tegen de be slissing van de regering, de viering van de vijfde Mei als nationale bevrijdingsdag met de feestelijkhe den op 30 April, de verjaardag van. Koningin Juliana, te combineren. NEW XORK, Dc Algemene Vergadering van de VN heeft haar „ernstige bezorgdheid" te kennen gegeven over de communistische wreedheden op Korea en heeft een Amerikaans beroep om dergelijke handelingen ten sterkste te veroor delen goedgekeurd. Tegen verbitterde oppositie van de Sow jets in heeft de vergadering een Westelijke resolutie tot veroor deling met 42 stemmen vóór, 5 tegen, (het Sowjet-blok) en 10 onthoudin gen aangenomen. HAARLEM Tussen de bloem kweker A. "W. Lemmers uit Noord- wïjkerhout en het Bedrijfschap voor Sierteeltproducten is sinds enige tijd een conflict. De kweker gaat emigreren naar Frankrijk en wil 6000 kilo tulpenbollen aan plantgoed mee nemen. Dit staat het Bedrijfschap niet toe omdat er „nooit vergunning wordt gegeven Om plantgoed over de grens te brengen". Lemmers mag wel 27000 kilo gladiolen bollen en 800 kilo le verbare bollen naar Frankrijk overbrengen. Die kunnen de teelt in het buitenland niet bevorderen, maar de tulpenbollen wel. Een scheidsgerecht stelde het Bedrijfschap in het gelijk. Thans is de heer Lemmers in beroep* ge gaan bjj de minister van Land bouw. Aanklacht van Duitse kapitein tegen België BRUSSEL De kapitein van het Duitse vrachtschip Bellatrix. die verleden week voor Heist (België) zijn schip aan de grond moest zet ten. nadat het in de mist was lek geslagen op een wrak, heefteen klacht ingediend tegen de Belgische staat. In hef scheepsverslag, waar van een uittreksel aan de rechtbank te Brugge is overgemaakt, verklaart de gezagvoerder dat zijn schip juist voor de havenmuur van Zeebrugge gestoten is op een. wrak dat geen enkel waarschuwingsteken droeg. Hef schip liep-een lek op dat bijna een vierkante 'meter groot was. De kapitein stelt de Belgische staat verantwoordelijk voor de opgelopen averij. Het streven is erop gericht, om in de loop van het volgend jaar in de Vlietlaan de voor-oorlogso toestand te doen herstellen. Oir. 'M- te berei ken heeft de gemeente van de aldaar nog in bedrijf zijnde noodwinkcls en noodcafé's tegen 1 April 1954 de huur opgezegd. Daarmee is een verdere stap gezet op de weg naar geleide lijke liquidatie van de noodbebou- wing uit het begin van de oorlog. Voor de RSB moest Dinsdag j.l het eerste tiental van ,J3et Zwarte Paard" naar Rotterdam, waar strut; geleverd moest worden tegen Spangen 5 De Zwar te Paarden waren zeer actief De wed strijd die een vlot en sportief verloop had werd met 7—3 door de Paarden ge wonnen De persoonlijke uitslagen zijn: Spangen B—Het Zwarte Paard 1 H. Schipper—A. Btelksloot 0—1. P. Nieuwstraten—J- Witlox G. Smoor—, J. Heukeiman 0—3. G. Visser— M v. d. Kraan Vi—\= S. van Berkum— A* Kerkhof 0—1, G, Kroef—H v d. Kraan 'i—'A, A. v. d. Horst—A. v Bom mel 1—0. C Smoor—F Pesch 0—1 K. Stellingwerf—C. v. d. Veen '-jv'j, J Hei naTb. Ammerdorffer 0l. Totaal 3—7. Voor de huishoudelijke competitie werden Donderdag 26 November 1 par tijen afgebroken en 3 uitgespeeld: J. Heukeiman—A Kerkhof 1—0. W. v. MeerendonkA. v. d Wilt l0 M. v. d. Veen—A. v. d. Wal 0—1. Te bevragen aan het Hoofdbureau v?... Politie te Schiedam, tussen 9-.12 30 uur;epij«ing WEK hebben besloten het en_2—6 uur: Nederlands Hervormd Weeshuis in Te bevragen bij de vinders: 1 paar wollen handschoenen. Postkan toor Schiedam Tuinlaan; 1 paar witte sokjes en 1 meter clasteik, R Backer, Groene!aan 8a: blauwe jongen=pc(. T. rie Jong. Huiismansstraat 7, ceintuur Z. Hogendoorn. Baan 27; gele Hondschoen, ff. Schrijver Singel 20. 1 pr gl handsch.. A Jordaans. Warande 173. wit kinder schoentje. T. van Deur sen. Alcidnstraat flfib; armbandje SchuL Daltonstraat 60c; acte tas inh papieren en foto's. J. van Schie Vlaardlngerweg 19 (v m. Kethel); doublé armband van polsboringe. L. Bravenboer, Damlaan 49: portomonnaie, J Vollebregt. v. Beverenstraat 12b: ge ruit kindertnsje, M. llmer. Abbenbroek- seslraat 7; wieldop van auto. Hoofdbu reau Politie Vlaardingen: mtoband J. Otten. Morsesraat 22a: teddybeer tie. Slavenburg, Bocrhavelaan 4Gb; wit kin- derfscheentje. Elshout Ploogstraat 29; witte gymschoen. B Foetlng. Alb, Thijmstraat 4b; Lipssleutel W Vermeu. len. Nic. Beetsstraat 60. RDM en WEK adopteren Schiedam's weeshuis De aansporing van de aanvoerder van het Nederlands elftal L Bie\s- brouck. voor de radio gedaan, om de weeskinderen met het Sint-Nicolaas- fpect niet te verffPten heeft, reeds vruchten afgeworpen De sportvei eniging RDM en de personeelsvev Groen wetpenpetie. 2 arm bandies, zwarte, gymnastiekschoen, comhmatie- tang, ring met koperen huissleutel en 2 kleine sleuteltjes, huissleutel, bril in étui. Schiedam te adopteren. Aan de 75 kindoren zal een pakje met versna peringen en een andere verrassing worden aangeboden. SINT NICOLAAS-CADEAtlX - NUTTIG EN PRACTI5CH o r verfdozen, boetseerklei, schets- en kleurboeken, kunstschilders-materia Ier, enz WIJ LIJSTEN VAKKUNDIG UW PLAAT OF FOTO IN met de mooiste staaf- en ornamenthjsten G. v. I.OEN EN HAM 43-41 TEL. 66192 Zie onze speciale Jijstrn-cfcalase VLA A RDINGERSTRAAT 6 GEVRAAGD NETTE Hoog loon en goede condities. Aanmelden: OOSTHAVENKA0E 71 VLAARDINGEN TELEFOON K" 1898—4779 EN K 1800—68947 SCHIEDAMSE Tarief Lm. 15 woorden f 0.65 Elke 5 woorden meer 020 De Sint NIcoIaas-tafcl staat gereed. Komt U eens kijken naar onze prachtige sorte ring speelgoed Prachtige poppen vanaf 85 ct! Auto's in diverse modellen. Vliegende schotels en rakets, bij; A. Boender, Leesbibliotheek, Rotterdamsedijk 54. tel. 87211 j Te koop auageb. Koopt een Wildebraspop voor uw robbedoes. Kost slechte 2.98 en is 35 c.m lang. Bü Bokhorst. Groene- laan 36, Hoogstraat 34. U spaart tijd en geld door uw speelgoed te kopen bij Bokhorst, Groenelaen 36. Hoogstraat 34. U weet het toch., in speel goed en huishoudelijke arti kelen is Bokhorst, Groene- laan 36. Hoogstraat 34, altijd voordeliger. Wintertijd, spellentijd! Grote sortering spellen vanaf 65 ct Legpuzzles voor groot en klein v.a. 35 ct. Bouwplaten en vlooienspellen enz. enz. Komt U eens kijken bij A Boender, Leesbibliotheek, Rotterd.dyk 54, tel- 67211. Grote sortering St. Nicolaas- kleur- en prentenboeken v.a. 10 ct; Doosjes kleurpotloden en pastels. Prachtige school- penhouders v.a. 1.95. Ball point v.a. 50 ct. Schoolpak- ketten 60 ct. Alle cadeaux in St. Nicolaaspapier verpakt. Dus naarA. Boender. Leesbibliotheek, Rotterd.dijk 54, tel. 67211, Pracht sortering koekoek- klokken met gegarandeerd uurwerk v.a. 28,50. Betaal baar v.a. 2per week. H. A. Dicterich, horlogema ker, goudsmid. Prof. Kam. Onneslaan 98. St. Nicolaas-aanbledlng: Schoorsteenkleden, wol, 120x 120 12.sierkussens 3.-; schoorsteeniopers f 4.75; ta felkleden 16.25; wandgobe- lins S 15.haardfauteuils vanaf 32.75. H. J. Stentler, stoffecrdenj, meubelmakerij, annex reparatiën. West Fran- kenlandschestraat 79, telef, 09974. Marklin. electrische treinen. Het Poppenhuis, Singel 163, Telefoon 66282. Onze watervlugge Ketelbinkie was gisteren nergens te vinden. Wij waren eerst bang dat Zwarte Piet hem had mee genomen maar dat xvas gelukkig niet het geval. Daarom vandaag twee afleveringen In ons blad. Zie ook pagina 8. SAL dz. {Jim V 2416. ik legde mijn boek opzij en bekeek wat aan dachtiger het vel schrijfpapier, dat ik tussen de blad zijden gevonden had. „Dat handschrift komt me be kend voor," mompelde ik: „Nog niet zo heel erg lang geleden heb ik dat gezien. Maar waar? 's Kijken, wat staat er eigenlijk?" ïk streek het papier glad en los: „Kille, koude kleumel-krotten. Staan in grinze winterlucht, Stillekens te bibberbotten vol van ijle hui- verzucht. .'V Sta te staren op mijn zolder, boordevol met hoi gekolder, 'k Voel de vrieswind door mij waaien, maar 'k bekoekeloer cje krc..." „Allemop- pen", stamelde Ik: „Dat is niet mis. Wat moet die knaap het koud hebben! Maar... ik weef al wie dit gemaakt heeft. Er is maar één man, die zoiets schrij ven kan. Mijn oude vriend Lari Kool. Maar hef is wel vreemd, dat het niet klaar is, dat is niets voor die ijverige dichter," Ik trok mijn jas aan, want mijn be sluit stond vast: Ik wilde weten, wat er aan'de hand was met Lari Kool. Zijn adres wist Ik niet, moetr daar was wel aan te komen. Ik wandelde weer naar de boekwinkel en meneer Rjnebreïns vond in zijn kaart systeem dadelijk het adres van de dichter. „Knieschijf- straat nummer twaaif," zei hij: „En hij heeft niet be taald. Een zeer hoogstaand persoon overigens, een zeldzame fijnerdl*' Ik bedankte de heer Fijnebreins en gin gop zoek naar de Knieschijf straat Voor de Sint Nicolaas: lede ren wanten en handschoenen vanaf 5.50; lange ros-lcde- ren jassen vanaf 13850. J. Huis, Rotterdamsedijk 146, Tel. 60522, Schiedam. Het Radiohuis, Hoogstr 92. Tel. 68044. Philips radio's t 98.—. V 162—, 198 210.—, 269.—, 339.— en hoger. Scheerapparaten 39.75, 49.75 Eleetr. gra- mofoons met pick-up f 74. 82.-. Platenwisselaars 165.- 175.-. Holland-Electro en Ruton stofzuigers. Betaling in overleg, Het Radiohuis, Hoogstr, 92. Tel. 68044. Electr. soldeer bouten 6.75. Neon kruis- lampjes compl. 3.75. Amroh radio onderdelen. Luidspre kers U.—14;—, 17.—, 25.50 en hoger. Pick-ups 16.50, 21,70. Radio-buizen. Radio reparatie-inrichting. Te koop: laag model jon- gensrifrviel 35.M. Droog, Vlaardingerdijk 247 b. Tropische siervissen. Minor, Vuuraeon, Fristella, Lan- taarnvisjes. Rode Rio, Betta, Danio's enz. Billijke prijzen. N. Scheurkogel, Plein Een- dragt 15 B, Diversen Baby-commodc 29.—. Kin- derledikantje 19.50. Ton en andere modellen, alles ge lakt. Tussenbroek, Edison straat 31 A, Schiedam. ABONNEERT U OP DIT BLAD

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 1