Sparibijlt&ge He Schied&mmer Na een boeiend duel delen Emma en SY V (1-1) lONBESLIST1J EBOH mag tevreden zijn met gelijkspel Schiedammers moeten veroverde voorsprong tenslotte prijs geven Weer eens winst voor Feijenoord fSCHIEDAM-DORDRECHT: SPARTA kreeg tegen NAC iets te veel Spel even uitzichtloos als het weer Manus Stolk brengt even voor 1 einde stand op 1-1 r"n Zürich doetz'n best Zaalhandbal- competitie? Limburgia met 2-0 verslagen STRAFSCHOP IN LAATSTE MINUUT,. BRACHT BESLISSING Bleijerheide en Xerxes delen 1-1 EXCELSIOR-NOAD 0-0 START Aiaundtifj 7 December 1933 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, Zondag Eerst in de allerlaatste seconde kreeg Hermes- DVS In de ontmoeting tegen EBOH loon naar werken. Toen kogelde links binnen Stolk van dichtbij hard de leren knikker in het Dordtse doel en werd de balans, die na de thee zo tergend naar de verkeerde was over geslagen, in evenwicht gebracht. Want met dit I1 resultaat mogen de Dordtenaren tegen een met drie invallers spelend en daardoor vleugellam Hermes, dik en dik tevreden zjjn. Wanneer én Cock v. d. Tuyn én Joop Heyster én Jan van Buytenen niet geblesseerd op dc tribune hadden ge zeten, maar volkomen fit aan de strijd hadden kunnen deelnemen, dan zou het Sinterklaasfeest voor EBOH waarschijnlijk niet zo vleiend zijn afge lopen. Men speelt zo goed als de tegen stander het toelaat. Dal is een be kende uitdrukking, die zeker In de wedstrijd tussen de leiders van af deling B en de runner up van toe passing was. Runner up Hermes. die trachtte te voetballen, maar het zeker in de eerste helft onmogelijk werd gemaakt door de lijstaanvoerders, die met gebruikmaking van alle krach ten hun positie wilden handhaven. Het Dordtse team wordt gestuwd door een stemming van altijd te wil len winnen. Een stemming, waarmede het de tegenpartij op een imponeren de manier tot capitulatie tracht te dwingen. De sensatie kwam eerst na de pauze. Toen joegen in de eerste mi nuut kogels van Lex Janse en Stolk tegen de lat. EBOH werd er gewoon beduusd van en trok daarom ook nog de beide binnenspel er s in de verde diging terug, om de zes mans achter hoede, die het slingerback-systeem toepaste, te assisteren. Deze verdedi gingsgordel was het aanvalsspel van 'lermes te machtig. Resoluut diri geerden spii Vennaat en de beide backs Oosthoek en Hegemans de bal telkens weer naar de andere speel- helft, waar op hun beurt spil Burger en de ach ter spelers Melief en Oster- holt voor een retourtje zorgden. In de 7e minuut kwam de bal evenwel bij de snelle Dordtse linksbuiten Hij- beek terecht, die van verre een schot inzond, dat via de handen van de val- i lende doelman Van Diest in het net j terecht kwam (01Ondanks deze tegenslag bleef de thuisclub de toon aangeven. Duidelijk werd gedemon streerd, dat de score geenszins de verhouding weergaf. Fel floten de schoten van de blauw-witte aanval lers in de richting van het Dordtse doel. Zonder succes. Totdat in de laatste seconde Melief een vrije trap nam, waaruit de bal hoog voor het doel zweefde en via het hoofd van Jacques Heyster voor de voeten van Stolk terecht kwam En toen werd de EBOH-linie doorbroken. Het werd 1—1, waardoor Hermes nog net dat St. Nieolaaspresentje kreeg, wat het toekwam Het is wel duidelijk, dat Jan Bens Leo Jansen geen kans wil ge ven om doelman Smits te be naderen. Dit was een moment uit de strijd om de leiding in aj deling C tussen Hermes DVS en EBOH ZuRICH. Het organisatie comité voor het wereldkampioen schap treft maatregelen om een snelle berichtgeving over de wedstrijden naar alle delen van de wereld mogelijk te maken. Voor de finale en voor de wed strijd om de derde plaats zullen 400 a 450 persplaatsen gereser veerd worden. De radioreporters zullen op twaalf microfoons kun nen rekenen. Verder zal de Zwit serse televisiedienst dagelijks een gedeelte van de wedstrijden uit zenden. Er zijn plannen in voor bereiding voor een relayering door verscheidene buitenlandse stations. „J Jan Derksen derde in Kopenhagen (Van onze correspondent! KOPENHAGEN Jan Derksen heeft w de gisteren op de Kopen- haagse winter wielerbaan gehouden acht-uren koppel wedstrijd waarin hij reed met de Belg De Corte een goede prestatie geleverd, Zij bezet ten de derde plaats. Het koppel Gil len (Luxemburg)—Terruzzi (Italië) werd met 88 punten overtuigend eerste. Twee ronden achter hen streden DerksenDe Corte en de Denen Nielsen-Klamer om de punten. Het resultaat werd, dat de Denen de tweede plaats bezetten met 192 pun ten, terwijl DerksenDe Corte 140 nunten behaalden. Vierde werd het koppel Ulsen—Laursen, vijfde De Rijk—Jorgensen. terwijl de beroem de Belg Bruneel viel en zijn part ner Acou met een Deense koppelge- noot heel achteraan eindigde. De handballers hebben vergaderd over het al of niet organiseren van een zaalhandbal-competitie, waartoe de mogelijkheid bestaat omdat de grote Ahoy'-haj op 20 December en drie Zondag in Februari vrij is. Het afdelingsbestuur had al een re geling ontworpen, maar om finan ciële redenen gaan voorlopig alleen de wedstrijden op 20 December door. Daaraan kunnen ongeveer 60 teams 1600 spelers) deelnemen. Het strui kelblok is het voorstel van het afdelingsbestuur de inschrijfgelden te restitueren als de recettes mee vallen. Daarmee kon de bondsafgc- vaardigde, de heer Nijsse, zich met verenigen. De clubs zouden dus vrij grote bedragen moeten uittrekken, die zelfs bij gunstige financiële re sultaten met terug komen, maar in een pot gestort worden voor slech tere tijden. Het hangt nu af van de toeloop van toeschouwers op 20 Dec. of de halve competitie van Februari doorgaat. Aan de clubs zal het met liggen, want na het vlotte verloop van de competities, waarvan er sommige reeds in Januari afgelopen kunnen zijn, zal men andere wegen moeten zoeken om de spelers bezig te houden. Als zaalhandbal wei mogelijk is in Amsterdam, Den Haag. Groningen en nog vele andere steden, waarom zou Rotterdam dan moeten achterblijven? STOCKHOLM. Ook het twee de duel tussen de ijshockeyploegen van Zweden en Noorwegen is door de Zweden gewonnen. Met 42 12—0, 21, 01) bleven zij in de meerderheid. LXIZERN. Een te Luzern ge houden landenwedstrijd gymnastiek tussen Zwitserland en Hongarije is door de Zwitsers met 286,25 tegen 281,50 punten gewonnen. (Van een onzer verslaggevers)) DORDRECHT, Zondag. Zoet was de verpozing die Emma en SVV in het gemeentelijk Sportpark de vele toe schouwers bezorgden. Fleurig en zwierig waren de com binaties die na het kwartiertje terreinverkennen over de nat te en gladde grasmat rolden. Techniek was het sterkste wa pen van deze gelijkwaardige tegenstanders. Door een hoger tempo verwierven de Schiedammers zich voor de rust de meeste doelrijpe kansen. Slechts een daarvan werd na 22 mi nuten spelen door KÖneman, na een listig tikje van Gerrit van Pelt, in een doelpunt omgezet. De morele opkikker, die trainer Daaf Drok zijn mannen na het eerste inrukken van Karei van der Meer ongetwijfeld gegeven zal hebben, ver dreef het fletse element, dat voor rust in sommige periodes aan het spel van Emma had gekleefd. Een treffer van Den Hatert bracht de Dordtenaren op gelijke hoogte, waar zij ook bleven na een finale die ondanks de steeds dikker wordende mist, kleurrijk en gloeiend was. Onder de spiedende ogen van bondstrainer Van der Leek heb ben SVV en Emma een technisch bijzonder goede wedstrijd, waarin geen speciale uitblinkers maar ook geen faiilures te noemen zijn. ge speeld. Kick and rush kwam met in de rijke voetbalbagage der Dordtenaren en Schiedammers voor. Een lelijk gezicht en een niet te bedwingen snauw van een mede speler weerhielden enige snood aards van nonchalant en rommelig spel. Met mechanische regelmatig- heid werden om beurten de defensies aan de tand gevoeld. Koneman bij SW en Cor van der Gijp bij Em ma waren de gangmakers van de aanvallen. Ook Janus van der Gijp was in het beginstadium actief. Vanaf de zijlijn ondernam hij weer galoze dribbles die de rood-groene verdedigers handen vol werk ga ven. Verder dan een schot op de lat kwam de Dordtse-rechtsbuiten evemvel niet. Van Geel zocht het aan de andere kant nog iets hoger, toen Köneman als een renpaard langs enkele tegenstanders draafde en een ragfijn trekballetje losliet. Na 22 minuten zorgden Kóneman en Van Feit er voor dat de Schie- damse jongen met de boomtak waaraan een rood-groene sjaal was gebonden eens extra-hard mocht juichen. Met een sneltrein vaart je ging Gerrit van Pelt op de Dordtse doelmond af. Ieder verwachtte een schot. Gerrit vermeed het risico om tegen een toestormende tegen stander aan te schieten door met een listig tikje de bal aan de in gunstiger positie staande Köne man te geven, die met de geboden kans wel raad wist (0—1). Van Schyndel, die tot dan nog niet zo veel gepresteerd had. kwam los en bracht het spel van SVV op een nog hoger niveau. Kundig gesecon deerd door Paulus en Goossens dreef hij zijn voor waar tsen over de Emma-wei. Steeds mooier en feller werd het duel na de hervatting. De injectie van Emma's trainer werkte doel matig. De Van der Gijpies trokken hun besmeurde broekjes nog wat hoger op en spanden de pezen en spieren tot het uiterste. Schiedam werd onverbiddelijk teruggewezen. Middenvoor Cor van der Gijp schoot eerst nog een diepe geul in de mistbank, die boven het terrein en Kouwen hing, voordat broer ja nus een voorzet boven een schot verkoos en Den Hatert met een hoflijke knik de bal op het borst been. van een uit balans gebrachte Kouwen joeg. In samenwerking met Cor nam Den Hatert wraak en werd de bal over de lijn ,.ge- wurmd" (11). SW zat ook niet stil en kreeg goede kansen. Vooral Köneman kwam door zijn grote snelheid nogal eens oog in oog met de Emma-doelman. Treuzelen op het beslissende ogenblik ontnam hem evenwel de gelegenheid te scoren en SW de zege. Vlak voor dat Karei van der Meer de betove ring van deze wedstrijd verbrak vond een hard schot van Velthuis na een ware belegering voor het Schiedamse doel de paal op zijn weg. Dat was goed. Een punten verdeling was de juiste uitslag. ROTTERDAM, Zondag Het veldspeldat Excelsior en NO AD op W oudestein hebben vertoondbleef beneden dc nor men, die men aan het eerste klasse peil mag stellen. Excelsior, spelend met invallers voor een aan een oogontsteking lijdende DÖrr en een pas uit het hospitaal ontslagen Schoutenkon nog steeds de vorm van het begin van het seizoen niet benaderen. Van de beide invallers kon Westphal juist een voldoende halende te traag geworden cx- Xerxaan De Leeuw echter niet en zou stellig eerder aan de winst zijn gekomen wanneer van Ede niet te veel tijd had genomen, toen hij vrij voor doel stond en alleen nog de tegenstand van doelman Hendriks had te overwinnen. Dat bleek een te zware opgaaf. Het bleef 00 tot een minuut voor het cir.de. Toen deed Vertind ziju wan hoopsdaad. Vooral aanvoerder Hans Sonneveld kon met een lach op het gelaat de kleedkamer op zoeken. Immers, hij speelde zijn, 200ste wedstrijd en het is prettig om juist die te winnen. SVV-DOEL BELAAGD door Emma. Wijn van der Gijp, hoog opspringend, kan echter geen doelpunt forceren. (Van onze sportcorrespondent) BRUNSSUM, Zondag. Feijenoord heeft Zondagmiddag een zwakke Limburgia-ploeg volkomen haar wil opgelegd. De uitslag is slechts een zwakke weerspiegeling van het ster ke overwicht, dat de Rotterdammers gedurende de gehele match hebben uitgeoefend. Zij waren technisch stukken beter. Het enige zwakke punt in de goed combinerende Feijen- oord-aanvalslinie was bet gebrek aan schotvaardigheid waardoor de scoïe betrekkelijk laag bleef. Reeds in de 6e minuut hadden de Rotterdammers succes toen bij een scrimmage voor het Brunssumse doel v. d. Hoek, de meest gevaarlyke man van het Rotterdamse aanvalsquintet, goed doorzette en Dc Bruyn tenslotte maar voor het inschieten had. Vlak daarop was het bijna weer raak toen De Jager een keihard schot afvuurde dat Jacobs nog net kon corner stom pen. Een minuut voor rust was het weer raak voor de Rotterdammers, toen De Jager een fout van Eggels afstrafte en een diagonaal schot in zond dat doel trof. 02. Na de thee scheen het aanvankelijk dat Limbur gia het initiatief in handen zou nemen. Het keerpunt zou gekomen zijn, ware het niet dat doelman v. d. Bijl op fraaie wijze een penalty van midvoor Feynen wist te onderschep pen. Wel kwam het Rotterdamse ver- dedigingsgebied onder hoge druk te staan, doch het te hoog gehouden spel van Limburgia was een kolfje naar de hand van dc lange Rotter damse achterhoede die hoegenaamd geen moeite had om de situatie te klaren. De ontmoetingen tussen dc Schiedamse eerste klassers Hermes DVS en SVV met de Dordtse clubs EBOH en EMMA stonden in het middelpunt van dc belangstelling, omdat zij beslissend waren voor de leiding in de afdeling C en D. Er werd geen beslissing verkregen, want beide wedstrijden eindigden in een gelijk spel (ii). De Dordtse clubs trokken dus min of meer aan het langste eind. Zij behielden n.l. door deze gelijke spelen dc kop. De andere Rotterdamse eerste klassers speelden niet zulke belangrijke wed strijden. Over het algemeen was de balans nogal gunstig. Feijenoord en Sparta wonnen resp. van Lim burgia en NAC. Xerxes klaarde het om Bleijerheide in eigen huis een gelijk spel af te dwingen. De pun tenverdeling van Excelsior met Noad viel een beetje tegen. Al met al, geen enkele nederlaag deze weck. (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM, Zondagmiddag-. 'f Is ons reeds eerder opgevallen, de man die b|j Sparta-radio de plaatjes uitzoekt heeft smaak. Neem nou na de wedstrijd Sparta—NAC. Druk kwamen de tongen van de zich huiswaarts begevende toeschouwers los over de laatste seconde van dit duel. De meer derheid was van mening, dat die strafschop, welke de scheidsrechter Sparta toekende, een te zware straf was geweest voor NAC, maar niemand durfde het luid te zeggen. Totdathet zoveelste Sinterklaas-kapoentje uit de luidsprekers kwam. Plots was iedereen het er mee eens, strafschop of geen strafschop, Sparta werd niet gek bedacht. Was er een club geweest die, na die nogal grijze duel, recht meende te mogen doen gelden, op de winst, dan was dat stellig NAC geweest. Zo is het niet gegaan. Een mi nuut voor het einde wierp de linksachter van NAC zich wanho pig naar een pass van Verbeek. Hij deed dat inderdaad als een doelverdediger en zal daarbij wel licht, zij t' voor ons onzichtbaar, de bal met zijn hand hebben be roerd. Scheidsrechter Van Leeu wen moest recht spreken. Hij deed dat noga] resoluut en wees naar de elfmeter-stip. Bosselaar plaat ste zich achter de bal. Hij schoot hem niet feilloos in, maar toch belandde-ie achter doelman Hen driks. Voor de eerste keer in deze wedstrijd, 't Zou tevens de laatste keer zijn. want er werd niet eens meer opnieuw begonnen. Sparta won dus en we merkten reeds op: niet geheel verdiend. NAC was gedurende deze gehele wedstrijd toch wel iets sterker geweest. Dat het niet tot een treffer kwam, was te wijten aan het soms mirakels slecht schieten van de Bredanaars en het vaak knappe spel van Rïen Terlouw en doelman Dufourné Middenvoor Can j els ondervond daarvan de meeste hinder. Hel grootste deel van de duels met Terlouw verloor hij. Kreeg hij' per ongeluk een schietkans, dan wer den zijn dikwijls harde schoten voortreffelijk door Dufourné ge stopt. Een keer schoot hij raak. maar de scheidsrechter bleek even daarvoor niemand weet wat voor een een overtreding te hebben geconstateerd. Even voor de rust nam Sparta het initiatie! over. Van Ede werd plotseling actief en rukte met zijn snelle dribbels de vijandelijke defensie uiteen. Veel zoden kwamen er echter niet aan de dijk en de scha de bleef voor NAC tot een aantai hoekschoppen beperkt. In de tweede helft werd door NAC. dat het centrum wist te ver- Lijkt de stoppej-spi! van NAC niet een beetje op een geknakte lelie? Geen wonderde bal was gisteren behoorlijk zwaar en het tras stellig niet aantrekkelijk om die op 't hoofd te nemen. jtfid- denyoor Boot zoekt voor alle ze kerheid dekking over en, het tempo aanmerkelijk verhoogd. Het eiste echter te veel van zichzelf en viel twintig minu ten voor het einde bedenkelijk te rug. Sparta nam de aanval over na rust kwam laatstgenoemde he lemaal niet meer in het hoofdstuk voor. Beide teams zijn wel actief ge weest, de bezoekers waren zelfs nog iets feller dan de thuisclub. Van NOAD kwam het gevaar eigen lijk een te groot woord! vooral van de vleugels, die nog al eens met verre passes aan het werk werden gezet. Daarentegen gingen de meeste aanvallen van Excelsior door het midden, hetgeen wel nodig was, want Ees Cortenberghe haa stellig niet z'n beste dag. Doordat NOAD ook met een vier mansdefensie speelde, was er nau welijks sprake van een middenveld, laat staan beheersing daarvan. De toeschouwers zagen daardoor veel aanvallen <van beide zij'den), die echter alle op de respectieve ver dedigingslinies strandden. Den. Hertog Heeft niet veel moeilijk werk gehad: de Excelsior-achterspe- lers hadden gewoonlijk het werk reeds opgeknapt. Daarentegen was bij NO AD, naast spil Rombout, doel verdediger Hüysman de grote man. Het zou _niet vreemd 2ijn geweest indien hij een bal zou hebben door gelaten, waardoor Excelsior de overwinning zou hebben behaald, doch vraagt men ons dan: zou het verdiend zijn geweest?, dan moeten, wij eerlijkheidshalve bekennen, dafc het gelijke spel de krachtsverhou ding het beste weergeeft. Eenmaal trilde het net achter Den Hertog. Dat was in de 23e minuut vaa de tweede helft. Reso luut keurde scheidsrechter Roesink het doelpunt af. Braams probeert met een hoge bal doelman Huysman te ver schalken. Het was te vergeefs. (Van onze sporfcorrespondent) BLEIJERHEIDE, Zondag. Bleijer heide en Xerxes, twee aan elkaar gewaagde ploegen, hebben Zondag middag de puntjes gedeeld in een prettig gespeelde wedstrijd die voor de rust op een goed peil stond, doch in de tweede helft iets minder was. Tekenend was de machteloosheid der beide voorhoedes, die legio kansen kregen voorgeschoteld welke onbenut bleven. De Xerxes-verdediging vorm de ongetwijfeld het sterkste deel van de Rotterdamse ploeg. Spil Evertse was hier de opvallende figuur. Onmiddellijk na de aftrap togen do Rotterdammers ten aanval. Zij had den bijna succes toen doelman Vrocr* men een hoge voorzet van rechts mis te, doch door te laat reageren ging deze kans verloren. In de 23e minuut kwam de man aan het score-bord voor de eerste maal aan het werk toen Rijshouwer langs Rumpea flitste en met een schot via de paal doelman Vroomen kansloos sloe^ Zes minuten later mist Bleijerheide de kans op de gelijkmaker; Visser had de bal met de hand uit het verlaten doel geslagen. De toe gekende penalty door Coerver ge nomen werd door doelman Muhrmg tot hoekschop verwerkt Uit deze hoekschop ontstond de gelijkmaker. De bal kwam hoog voor doel waarbij mïdhalf Voncken kans zag het leer over de lijn te werken. In de tweede helft werden de Limburgers agressie ver. Xerxes bepaalde zich voornamer lijk tot verdedigen waarbij vooral Evertse bergen werk wist te verzet»- ten.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2