In St Joris Doele wordt iets groots verricht Administr. Kracht Ruton-Robot imonstraties C Sur Clubhuiswerk viert eerste lustrum 1. KOERIERSTERS ALBERT HEIJN TOEGANG VRIJ WASMACHINE MAATSCHAPPIJ N.V. tssn AGENDA Personeelsavond van firma v. d. Berg Jongen overreden Schiedamse schakers hadden pech Hengelsport Biggetje gevonden Simon de Waard voor de Y.U. Bellamy-avond „Voltastraat" in Volksgebouw „Wiener Blut" voor Kunstkring NSW-HBSS Vijftienduizendste schip is binnen SCHIEDAM Grote vriendschap Metamorphose Wachtlijsten KABELJAUW-FILET ENKELE JONGSTE BEDIENDEN ENKELE JONGE KRACHTEN JONGEMAN in de toonzalen der SPORTBIJLAGE IEDERE MAANDAG 2 Woensdag 9 December 1953 „Wy willen die jongelui, die geen enkele binding hebben in de een of andere jeugd-organisatie «n die veelal leven met een minderwaardigheidsgevoel de juiste richting wijzen om te komen tot een gevoel van eigenwaarde, waardoor zjj evenals andere mensen een persoonlijkheid in de maatschappij zullen worden. En dit doel trachten we te bereiken door persoonlijke contacten met deze ongeorganiseerde jeugd en hen scheppende arbeid te laten verrichten." Dat is het doel, dat Karei Scholten Sr. met zijn jeugdleiders(sters) zich hebben gesteld en dat zij nu gedurende vyf jaren in het clubhuis St. Joris Doele in praktijk brengen. Vijf jaar bestaat het clubhuis voor de on georganiseerde jeugd deze winter, een periode, waarop én de chibhuisleiidng én de gemeente Schiedam én niet in de laatste plaats de trouwe bezoekers en bezoeksters van dit clubhuis met vreugde kunnen terugzien, omdat voor alle partyen het werk die vruchten heeft afgeworpen, die men hoopte te oogsten, toen in 1948 het ranke clubhuisboompje werd geplant. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Gouka en Co, Groenelaan 127. Bellen bli ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Bioscopen: Monopole, 2, 7. B uur: „Voor wie de klok luidt". Passage, 2 en 8 Uur: „Stryd om het heelal". KAREL SCHOLTEN ....löat ze maar komen Kleine Jantje is met zijn In- dianenpak aan van straat naar het Doeleplein gekomen. Geen tijd gunde hij rich om zich van deze potsierlijke fcledy te ontdoen, wont de aardappelbakdie hij bectj7 u:as voor zijn moeder te timmeren, moest toch op tyd klaar zijn.... Toen in de herfst van 1948 Karei Scholten op uit nodiging van de toenmalige wet houder van On derwijs en Socia le Zaken. mevr. H. van Benthem- De Wilde, r.aar Schiedam kwam en daar voor het eerst van zijn le ven op het D leplein tegen het historische gebouw aankeek, waar in vroeger jaren de schutterij triom- phen had gevierd toen dacht Karei Scholten „het is wel een uitge woonde rommel, maar er zit iets in". En hij heeft het eruit gehaald. Met inzetting van zijn gehele per soonlijkheid. heeft hij de jongelui, die tijdens de eerste bijeenkomsten dachten dat zij in dit clubhuis een slooppartij konden gaan beginnen en daarom maar de chels omwierpen en de ruiten in gooiden, zo in zijn ban weten te krijgen, dat zij niet bepaald zoete lammeren werden, maar dat zij in Karei Scholten die man zagen, die hen nèt dat beetje zelfvertrouwen kon schenken dat zij voor hun ver dere leven nodig hadden. Het pad. dat Karei Sc holten eerst een half jaar alleen en daarna met assis tentie, voor de meisjesafdeling, van n-.cj. S. A. H. Bolt heeft afgelegd, is niet over rozenbladeren sMgjn. taalben-erkiM wordt Het wel voorgekomen dat bclha- ^schikt het clubhuis in els cfe vermanende woorden van de jeugdleider in de wind sloegen en Karei Schollen bij de keel gre pen. Maar Karei Scholten zou Ka- rel Scholten niet zijn geweest, wan neer hij zich had laten gaan. Daarom deed hij niets terug, maar nodigde de vechtersbazen heel tactvol uit mee naar buiten te gaan. Dan konden ze daar een robbertje vechten. Maar dat deden deze jongelieden niet. Was-om niet? Omdat, je nu eenmaal met je SmteaejlK (tweedel vader want ais zoda nig wordt hij beschouwd niet vecht. Karei Scholten tee ft zich be mind gemaakt in de St Joris Doe le en wie iets van Schoiten zegt, die kan met de leden van deze „ongeorganiseerde jeugd-organisa- tie"' op de vuist. In de gezellige ingerichte boven zaal van Musis Sacrum waren de leden van het personeel van de Fir ma Th. 3. v. d. Berg bijeengeko men om de verjaardag van Sint Nicolaas te vieren. Voor het per soneel van deze firma uit Amster dam was een speciale autobus ge- requlreerd, zodat het gehele perso neel bijeen was. De Schiedamse humorist Leen de Bruin zorgde voor het verbindende woord tus sen de verschillende komische schetsjes, die door eigen perso neelsleden werden opgevoerd. Een Sint Nicolaas-feest kan nu eenmaal niet gevierd worden zon der de jarige zelf, dus heeft men deze goedheilig man, die reeds op het punt stond met zijn schip naar Spanje te gaan, gevraagd, toch nog even langs te willen komen- Onder het zingen van het lied der Wolga- slepers arriveerde de (Board) boot op het toneel, waarin, men de Sint en zijn knecht aantrof. Sint Nico laas zei in zijn rede tot de „kleu tertjes van de firma", dat hij enigs zins bevreesd was om deze avond met een bezoek te vereren, omdat hij heeft gedacht aan de mogelijk heid. dat hij zou kunnen Worden gecharterd als dakreparateur. Het uitpakken der geschenken was zoals op elke surprise-avond een van de hoogtepunten. Nadat de Sint het uitdelen had beëindigd, kondigde hij het gezellige bal aan, waarmeo de avond werd besloten. Gistermiddag is in de Fahrenheit- straat de zevenjarige J, de B. uit de Overschiesestraat, toen hij met zijn vriendjes aan het spelen was. onder de aanhangwagen van een vrachtauto terecht gekomen. De jongen was op ne rijdende aanhang wagen geklommen en toen hij eraf sprong, viel hy achterover en kwam onder het rechterachterwiel van de aanhanger terecht. Zijn linkerbeen werd op drie plaatsen en het rech terbeen op een plaats gebroken. Per auto van de G-G. en G.D. is het knaapje naar het Gemeentezieken huis gebracht. brandende ka- rlerts SC na i»i corpnre so no. Een gezonde ziel in een gezond li chaam. Da: is ook een van de spreuken ?n het chtbhnis St. Joris Doele. Vandaar, dat er regelmatig indoor-sporten t oorden beoefend. Tijdens 't gymnastiek uurtje snap te onze fotograaf een snoeksprong van de 13-jarige Gerrie v. Vorlc, die achter de bok wordt opgevan gen door de pymnastiekleider, de heer G. van Efferen. bijgebracht, over een sportzaal, die tevens als recreatie zaal dienst doet. een leeszaal, een bibliotheek (abonnement tien cent per maand), een grote zolder, waar dr jongens kunnen ravotten, een tafeltennislokaal. een instuif met een gezellig open haardvuur en waar biljarts staan, alsmede een „meisjesvleugel". Daar is de keu ken. het lokaal voor rhythmische dansen (op muziek van de zelf be taalde piano) en het meisjes-tafel- ..Een Goede Buur De Schiedamse Ton eel-vereniging ..Kunst door Oefening" geeft Za terdagavond in de Volksbond een opvoering van het blijspel in drie bedrijven „Een goede buur is be ter De regie is deze keer in handen van de beroeps-regisseur Richard Flink. GEBOREN: Margaretha. d- v. B. Schilperoord en J. Amout; Johan nes L.. z. v. D. N. van Tiel en J- van Wijk; Franciscus J. M. z. v. I,. M. v. d. Mctf en A. M. Steenhou wer. OVERLEDEN: TA Schenkel, 84 weduwe van S. den Boef. Niet alleen bij voetbal, ook in een schaakwedstrijd kan het peehdui- veltje een belangrijke rol spelen. Dat moest het eerste tiental van ESS tot zijn schade ondervinden in zijn uitwedstrijd tegen Hillegers- berg 1. Vooral de staart van het Schie damse team liet het deze keer le lijk liggen. Meerdere goed staande partijen namen plotseling een on gunstige wending, zodat Eering, Snoep en Huber kort na elkaar moesten opgeven. Ook Schermer (aan het 4e bord) deelde in de ma laise: een onnozele tempozet in een gewonnen eindspel werd hem nood lottig. Pat was al 40. Een blik op de overige 6 borden bracht ook geen licht in de duister nis: gelijke stand allemaal, geen winstkansen. Zes remises, een 7—3 nederlaag dus werd tenslotte het resultaat van deze ongelukkige wed strijd. De huishoudelijke wedstrijden be ginnen enige tekening te vertonen, nu de promotie en degradatie na dert. In groep I staat Huber aan de kop met 5 uit 5, onmiddellijk ge volgd door Domselaar (2U uit 3). Penning verkeert in degradatiege vaar met 0 uit 4. In groep II heeft Eering 2 Vis uit 3, maar Malkus 0 uit 2. In groep III is het een gedrang van jewelste, v. d. Velde heeft de leiding met 314 uit 5. terwijl v. Leerdam de rode lantaarn draagt (lVj uit 5). In groep IV drie pretendenten voor promotie: Betten. Parmet en Salvenburg, allen 3 uit 4. Mulder staat onderaan met 0 uit 5. In groep V hebben Voogt met 3 uit 4 en Smits met ir; uit 2 de 1 aiding. De onderste plaats is voor IV. Marbus» (0 uit 4). „De Alfer' organiseerde Zondag voor haar ledei. een onderlinge wed strijd in de Heischrltaven te Rotter dam, Ondanks een laag hangende mist. die voor de visvangst niet be- vordelijk is, werd er vrij goed ge vangen. De wedstrijd leverde 124 maatvis- sen op, met een totaal-gewicht van 10 kg. De uitslag was als volgt: 1. C. Nijs 23 stuks; 2. J. de Jong 19 stuks; 3. A. Burggraaf 16 stuks; 4, H, Burggraaf 17 stuks; 5. J. Cristen 12 stuks; 6. J. Zagwijn 14 stuks; 7. K. Cristen 7 stuks: 3. M. de Jong 9 stuks: 9. F. de Jong 3 stuks; 10, W. van Dijk 4 stuks. De heer A. J, H„ uit Rotterdam stapte gistermiddag met een bigge tje onder zijn arm het hoofdbu reau van politie binnen. Het diertje had hij op de Vlaardingsedijk ge vonden. waar het vermoedelijk uit een veewagen was gevallen. Het politiebureau is overigens ook geen tehuis voor dieren, zodat het big getje naar het openbaar slachthuis werd gebracht. De directeur, dr P. J. van der Endt, heeft het biggetje onderzocht. Het beestje bleek long ontsteking te hebben. Genezing was niet meer mogelijk, zodat het is af gemaakt. Het vlees was niet meer geschikt voor menselijke consump tie. Pater Fabian uit het uiterste Zuidelijke puntje van Joego Siavië zal het zich niet direct bewust zijn geweest, dat zijn gastvrijheid na het bezoek van die twee Hollanders nog eens geroemd, zou worden in de grote zaai van Irene. Maar de Schiedammers, die zich Dinsdag avond hier bevonden, waren wat blij, dat de pater zich zo van zijn ocste zijde had laten zien. Dit le verde hen namelijk een aantal fan tastisch mooie beelden uit het land op, die Simon de Waard van daar had meegebracht en onder auspiciën van de Volks-Universiteit vertoonde voor haar Schiedamse leden. Wer kelijk schitterend waren die land schappen: doorkijkjes, bergen en meren in de fraaiste kleuren In teressante opnamen uit het stads en dorpsleven uit het land van Tito (die er zeer populair is!), waar alles zo heel anders is dan bij ons. Vrijwel het gehele land heeft De Waard doorkruist, Zodoende werd een zeer diepgaande indruk ver kregen. Het arme, maar toch vrien delijke Macedonië zag men, Servië en het al weer mondain geworden palmatië, de toeristische kuststreek. Men hoorde over de pruimen jene ver, die volksdrank is en over de bloedzuigers, waarmee de reizigers te kampen hadden in een moerassig gebied, De pittige paprikaschotels, de zigeunerwijken (karakteristieke koppen had dè cineast hier vastge legd!), de vele slechte en de wei nige goede wegen, volksdansen en klederdrachten (Joego Siavië is het land van de klederdrachten), het havenplaatsje Split. Ljubljana, de berg Avala, het gezellige Beograd met zijn luidspreker-muziek in de avonduren (de apparaten zijn een erfenis van de Duitse bezetting), de Turkse invloeden, kortom vrijwel alle facetten van dit-prachtige Zui delijke land, belichtte Simon de Waard tijdens zijn causerie. Opval lend was de gastvrijheid en vrien delijkheid die De Waard en zijn metgezel hier ontmoetten. Daarom willen wij het hier niet hebben over de enige ontmoeting, die men, natuurlijk in een grote toeristen plaats, (Opatija) had met landge noten. Dit was ons „vriendelijke" landje weer eens op zijn smalst genomen. De schitterende film die tot be sluit werd vertoond, vormde een waardig besluit van deze interes sante avond. „In het jaar twee duizend", heet het bekende boek dat Edward Bel lamy omstreeks 1880 schreef. Sinds dien bestaat de Internationale Ver eniging Bellamy, die de doelstellin gen in het boek vastgelegd, zoveel mogelijk tracht na te streven, het geen in deze wereld zeker geen gemakkelijke taak is. Dinsdagavond was er in het gebouw voor Christe lijk Sociale Belangen aan de Lange Haven een filmavond met een in leiding van de heer A. C- Swaters uit Gorinchem, waaruit men kennis kon nemen van het streven der Bellamisten. De film, die vertoond werd, was getiteld „De Zwitserse Robinson" naar de novelle van Joharm Wyss. Er' zaten een kleine honderd, belangstellenden in de zaal. In het Volksgebouw aan de Tuin laan had dé buurtvereniging Volta straat Dinsdagavond een Sint Nico- laasfcest voor de kinderen van haar leden georganiseerd. De goochelaar Bolero verleende er zijn medewer king aan, evenals de heer Broek huizen cn zijn orkest. Natuurlijk was het hoogtepunt van de avond het bezoek van de Sint met zijn twee zwarte knechten Voor ieder kind waren er enkele versnaperin gen. Donderdag 17 December geeft de Hoofdstad-operette <v.m. Fritz Hirsch Operette) in het Passage-theater voor de leden van de Schiedamse Kunstkring een uitvoering van de operette in drie bedrijven „Wiener Blut". De kampioen van het vorig sei zoen. NSW uit Numansdorp. is de tegenstander voor HBSS a.s. Zater^ dag. Ook dit seizoen doet NSW het weer heel goed en zij bezet vanaf de eerste competitiedag de bovenste plaats op de ranglijst. Het spreekt vanzelf, dat NSW er wei nig voo'- voelt die plaats te verla ten. maar aan de andere kant zal HBSS alles in het werk stellen de verkregen voorsprong op nummer laatste te behouden. Een spannende wedstrijd kan daarom in Numans dorp zeker verwacht worden. Aan vang 2.30 uur. De stand in deze af deling is- NSW 10—17, WGZ 10— 16 SSS DOTO 10-10, Exc. P.'10—10—10. HBSS 10— 8, SHO Gr. Lindt 10—6, Zuidland J r»4. Zaterdag zal in Ma rijke weer een clubavond worden gehouden. Maandagavond is in de Rotterdamse haven het 15.Ö00ste schip van dit jaar gearriveerd. Het was hefc Joe goslavische s.s. „Split", groot 3277 b.r.t van de rederij „JugosLavensku Unijska Plovidba" te Rijeka. Het schip kwam met een lading ert« van Rijeka, het nam ligplaats in de Waalhaven bij Frans Swart- touw. Vorig jaar arriveerde het Neder landse motorkustvaartuig „Manie" als 15.000ste schip op Tweede Kerst dag te Rotterdam. Aan boord van het binnenkomen de s.s. Dui vend ijk is Maandagmiddag ter hoogte van Vlaardingen de 20- jarige treramer J. J- Wittenberg wo nende Gaesbeekstraat. in de machi nekamer van een ijzeren trap ge gleden en zes meter lager op een rooster gevallen. De scheepsarts verleende de eerste hulp. Ter hoogte van Schiedam is de gewonde in bewusteloze toestand door de- rivierpolitie overgenomen. Met een schedelbasisbreuk en in wendige kneuzingen is het slacht offer in het Havenziekenhuis opge nomen. Zonder dat de jongens en meis jes het merken, heeft Karei ze te pakken en zij hebben Karei te pak- In deze vleugel bevindt zich ook de „huiskamer", de trots van het gebouw. In die bijzonder gezellig ingerichte kamer, worden de meis jes patroonknippen, naaien, bordu ren e.d. bijgebracht. De jeugdleidster. mejuffrouw Bolt. heeft bet nu zover gebracht, dat er tal van meisjes zijn. die kledingstukken dragen, die zij zelf j hebben gemaakt. De stoffen hier- voor worden tegen gereduceerde j 'erstrekt. Evenals BIJ ALBERT HEIJN ORANJEGALERIJ SCHIEDAM Ken. W»„t - wanneer' de JmgM - jongens by de hout- of metaalbe- „Kijfc. ro moet je eert heitel en een hamer hanteren. Waneer je dit (jnerf doet, tctjrdt je een, vol leerd pinattrerker", zept een ran de jeupdleirierj tegen 'n jeugdige pnpil. Jong geleerd, oud gedaan. De jeugd kan er alleen maar teel hy varen. Dank zij Ka rel Scholtens Vortnirgs-inStit uut- Dif is een gezellig hoekje ran de huiskamer in de meisicst'leuöel, u-nar 'sax<onds ook de jongens een praatje komen maken en maar ook dikwijls dc eerste contacten worden gelegd, die leiden tot een prille lic/de.... moeilijkheden hebben, ze naar hun grote vriend. Wilt U bewijzen? Ze zijn er te over. In zijn bureau in zijn werkkamer heeft Karei Schotten een d 'x dossier met brieven van jongelui, die in het clubhuis zijn geweest. We pakken er willekeurig één uit. Een J?r" van een soldaat. HU schrijft: „Ket is. meneer Scholten. dat het club huis er is. want anders zou ik nooit iedere week met verlof naar Schiedam toe komen". Verder com mentaar is hier overbodig. Dat uitgewoonde gebouw, dat op 16 Februari 1949 door de heer A. Oosterlee, chef van de afdeling vor ming van het Ministerie van On derwijs. Kunsten en Wetenschappen officieel werd geopend, heeft sinds die tijd een ware metamorphose ondergaan. Aanvankelijk heeft de dienst van gemeentewerken, dit door de Jeugdstorm en aanverwan te NSB-organisaties verwaarloosde gebouw, opgeknapt. Doch nadien hebben de jongelui het zelf gedaan. Onder leiding van jeugdleiders, die zich tegen een kleine vergoeding beschikbaar stellen om de jeugd in betere banen te leiden, hebben de jongens en meisjes zelf de lokali teiten die beschildering en entou rage gegeven, die zij zelf het meest geslaagd vonden om als tehuis te dienen. Behalve lokalen waar men kan figuurzagen, schilderen, boet seren. timmeren, waar de eerste be grippen voor electriciteit en me- werking of het schilderen gebrui ken. Dank zij een overheidssubsi die en de bijdragen van de vrien den van het clubhuis (postrekening 590531». Onder deze laatste categorie be vinden 2ieh o.a. de donateurs. Dat zijn de ouders van de jongelui, die hel elubhuis bezoeken. Behalve het dubbeltje inschrijfgeld, dat de jongelui moeten betalen, zijn er 240 van de 800 gezinnen, waar Ka- rel Scholten contact mee onder houdt. die regelmatig naar draag kracht een financiële bijdrage ge ven. En het zijn weer acht moe ders die zich met het ophalen van deze gelden belasten. Werd in het begin gestart met een paar honderd jongelui en werd dp levensvatbaarheid van het club- huiswerk door velen betwijfeld; de tijd heeft geleerd dat de St Joris Doele een trekpleister is geworden, want nu staan er 1024 meisjes en jongens als Pd ingeschreven. Voor tal "van clubje:» zijn wachtlijsten ge vormd. Behalve de „instuiven", zoals Ka- rel Schol le (die sinds kort zijn tweede assistpnt. de heer J. Klin kenberg, er bij heeft gekregen) de bijeenkomsten noemt, waarbij de gezellige en bonte avonden, die iedere Zaterdag worden gehouden, zijn inbegrepen, ontplooit Het club huiswerk zich in zomerse dagen op de sportvelden en in de jeugdkam pen. Karei Scholten werkt met rijn jongelui naar hoogtepunten Naar tentoonstellingen (er zijn al drie Clubtenba's geweest netto winst f3200.—). naar Sinterklaas-, Kerst en Paasfeesten en nu naar de vie ring van het eerste lustrum. On danks het tekort aan jeugdleiders. Vooral leidsters. Een compensatie wordt gevonden in de jongelui, die eerst clubhtiislid waren, maar zich nu als ..helpende hand" hebben ontwikkeld. Het Schiedamse clubhuiswerk be staat vijf jaar. Vijf jaar minder jongelui avonds op straat. Vyf jaar minder kattekwaad. Vijf jaar doirndè jeugd in. betere banen, vijf jaar vorming van ongeorganiseer den tot waardige mensen in de maatschappij. In de St. Joris Doele werd iets groots verricht. En men gaat er rustig mee verder,,. ECHTE NOORSE DIEPGEVROREN FRI0N0R Zonder graat en vel, direct pan klaar. Extra voordelig, wanneer U weet. dat 2 kilogram gefileerde vi« gelijk *taat met 5 kilogram gewone vl». Uit ©rvte speciale diepvries-vitrine verkrijgbaar MAAKT U HET LEVEN GOEDKOPER! Gevraagd voor zo spoedig mogelük voor order- en magazijnadminïstratie Br. met volledige inlichtingen no. 4343 bur. blad. Kantooruren van 8.30 tot 12.15 uur en van 13.30 tot 17,15. Zater dags tot 12.30 uur. Sollicitaties schriftelijk aan de afd. Personeel. Vindt U dagelijks heen en weer reizen bezwaarlijk en vindt U dat U er veel tijd door verliest? Er zijn goede vacatures in uw woonplaats. De N.V. Levensverzekering-Mij Hav Bank vraagt bij voorkeur" met Mulo-opleiding bij voorkeur met Mulo-diploma en be kend met typen. met diploma H.B.S. B (eventueel Mulo B) voor haar wiskundig bureau. WiJKWAKER diensttijd van 's avonds 22 tot 's morgens 6 uur. Loon- en arbeidsvoorwaarden, volgens bindende regeling. Vereisten: bewijs van goed gedrag, li de. leeftijd van 3060 jaar en liefst in bezit van rijwiel. Aanmelden EERSTE SCHIEDAMSE BEWAKINGSDIENST B. Knappertlaao 192. Schiedam. Van 7 December tot en met 12 December a.s. dagelijks van 10 tot 1 uur en 2tot 6 uur HOOGSTRAA SCHIEDAMSE Tarief fcm. 15 woorden 0.65 Elke 5 woorden meer 039 Personeel qevr. Huishoud- en Industrieschool voor Schiedam en Omstre ken, Prins Mau ritsstraat 9, Schiedam. Gevraagd een leidster, bij voorkeur, met acte onderwijzeres of K. en 0„ voor het overblijven bü leerlingen tussen 12.201.30 uur. Schriftelijke soil, aan de directrice. Mej. H. J. Ybes. Te huur aangeb. Huur een wasmachine bij Atlas. Vondellaan 61b. Schie dam, tel, 65381. Maandag en Dinsdag f per 3 uuc. Andere dagen 1.50. Fotografie j Voor pasfoto's naar K. van VUuren, Hoogstraat 106, TeL 66720. In spoedgeval desge wenst in 1 uur klaar. Lessen Bondsautorijschool D. van Rossum rijdt met nieuwe Vauxhall 1953. Rolterdarase- dijk 164, tel. 69990. U wordt gehaald en gebracht. Diversen Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen. Rot ter damsedijk 265, tel. 68021. Schiedam. Wie helpt niet veeleisende jonge mensen aan woonruim te? Br. nr. 2035 bur. v. d. bl. - TELEFOON 69595 SCHIEDAM uitstekend verzorgde verschijnt

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 1