M NV V-secretaris: Eensgezinde loonpolitiek niet onmogelijk aan voort ;Aardgasproject van enorme betekenis55 ashington geeft de moed nog niet op Voorts. Onderwijs moet met eisen praktijk rekening houden Kansen voor groepen, die genoeg kapitaal hebben Hitler-film vrij voor vertoning Rooms-katholieke geloofsgenoten debatteren over Humanisme Gasnota van minister is voor kennisgeving aangenomen Kremlin tegen Atoombank Goezenko wil getuigen Vrijdag 11 December 1953 3 (Advertentie LM.) rlel zichtbare nkt voorraad Onderzoek in Kenia naar doden van Mau Mau-leden LONDEN. Naar de Britse minis ter van Oorlog, Anthony Head, Don derdag in het Lagerhuis heeft*aan- gekondigd, zal er in Kenia een offi cieel onderzoek worden ingesteld naar aanleiding vati beweringen, dat er beloningen zijn uitgeloofd voor Britse soldaten voor het doden van Mau Mau-toeristen. De minister zeide, dat een hot van onderzoek rapport zou uitbrengen ten aanzien van drie kwesties: 1) het aanbod nan soldaten van beloningen in geld voor het doden van Mau Mau-leden; 2) het erop na houden van „uitslagenborden", waarop aan gegeven het aantal officieel en on officieel gedode Mau Mau-leden; 3) het aankweken van naijver tussen -"ie onderdelen ten aanzien van het doen sneuvelen van Mau Mau-leden. In hoger beroep Zelfde straf geëist tegen verdachten in vergiftigingszaak AKNHE3VI, De procureur-gene raal bij het Arnhemse gerechtshot eiste gisteren bevestiging van het vonnis tegen de 34-jarige voorwer ker C. v. d. S. en de 37-jarige fa brieksarbeider A- W. H. uit Hengelo die door de Almelose rechtbank we gens moord en medeplichtigheid aan moord, resp. tot 20 jaar en 14 jaar etl drie maanden waren veroordeeld De fabrieksarbeidster kwam met twee van haar vijf kinderen bij v. d. S. inwonen cti knoopte eon verhouding met hem aan. Korte tijd later overleed de vrouw van v. d. S. aan gevolgen van vergiftiging. De verdachten, die reeds eerder bekend hadden, hielden tijdens de vier uren durende zitting van gis teren hun onschuld vol. De verdedigers eisten vrijspraak voor hun cliënten. Uitspraak over veertien dagen. BONN. De ministers van Bin nenlandse Zaken van alle Westduitse landen hebben Donderdag besloten, dat de film „Tot vijf minuten over twaalf" over het leven van Hitter wel mag worden gedraaid. De minis ters waren van oordeel dat de film noch een bedreiging voor de veilig heid, noch een vorm van propagan da ten gunste van de nazi's is. De mi nister van Buitenlandse Zaken van Rijnland-Palts besloot de producer van de film te verzoeken enkele pas sages te wyzïgen. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De voorbarige moiie-Romme, ingediend tijdens de alge mene politieke beschouwingen over de Rijksbegroting 1954, heeft de be handeling van de begroting van Sociale Zaken een belangrijk discussie punt ontroofd. De Tweede Kamer bleek gistermiddag wel in te zien, dat het onverstandig zou zijn „ruwe stoten" of zelfs maar „zachte duwtjes" uit te delen, zoals de socialistische afgevaardigde Berger opmerkte. De emoties waren geluwd; het gesprek wordt in wat rustiger sfeer door het georganiseerd bedrijfsleven voortgezet. Intussen was niet van belang ont- 1 bloot, dat de woordvoerder van de PvdA die als secretaris van het NW uiteraard goed op de hoogte is van wat er gaande Is eensgezindheid met 1 betrekking tot een toekomstige loonpolitiek in beginsel niet onmogelijk achtte. Ook de AR Stapelkamp oud-secretaris van het CNV koesterde de hoop, dat men elkander straks zou weten te vinden. waaruit een tweede numanistische j verzorger in de D tl YV-kampen zal Worden aangesteld. Daardoor, zo meenden dc AR-er Stapelkamp, pater Stokman lKVP> de KNP-er Lemaire en de CH-ei Kikkert, worden de verhoudingen scheef getrokken. Zij herhaalden dat zij Kerken en Humanistisch Ver bond niet op één lijn gesteld wens ten ten zien. Het was bepaald een kloeke daad van de jonge RK-socialist Van Lier i om zijn geloofsgenoot van repliek j te dienen. Hij gaf toe. dat de ge- noemde geldsbedragen verwonde- ring konden wekken, maar hij meende te weten, dat zij afgestemd waren op aanvragen door de Ker ken en het Humanistische Verbond zélf ingediend. Fijntjes merkte bij op, dat naar zijn indruk, de Ker ken de arbeid in de DUW-kampcn zelfstandig hadden beperkt. Hij verwachtte, dat minister Suurhoff de Kerken ook wel ruimer zou wil ier subsidiëren als de belangstel ling aan die zijde zou toenemen. Hij zag in ieder geval geen enke le reden om de levensovertuiging van het Humanistisch Verbond als een minder achtbare te beschouwen En hij ontkende ook, dat de over heid het recht had om de rechten van het Humanistisch Verbond op arbeid uitsluitend onder bui tenkerkelijken geringer te maken TWEEDE KAMER Voor de communist Reuter was een en ander al voldoende om te constateren, dat de „ruwe stoot" van prof. Romme toch wel aange komen scheen te zijn. Hij vond het althans niet toe vallig. -lat de cam pagne voor een vrijere loonpoli tiek samengaat met de actie voor de Europese Defensie Gemeenschap, welke z.i. hogere financiële uitgaven zou vergen. Het was blijkbaar nóg niet tot hem doorgedrongen, dat de regering juist een verlaging van de militaire uitgaven in uitzicht heeft gesteld De socialist Berger zelf hd van de SER juichte het toe, dat de minister handelend wilde optreden als de SER in de eerste maanden van het komend jaar nog geen advies zou hebben uitgebracht. Intussen waarschuwde hij er voor de SER m gebreke te stellen. Deze raad be seft zelf n.l. ook wel, dat het zijn pres tige ten goede zou komen, als hij met een advies zou kamen. Dc heer Berger lichtte echter een tipje op van de sluier van moeilijkheden waarmee de Sociaal- Economische Raad ten deze te maken heeft. Hij deed dit weliswaar zeer om zichtig, doch de goede verstaander had daaraan voldoende. Hij herinnerde er aan, dat de Raad van Vakcentrales een plan had ingediend gebaseerd op de gedachte van de sociale verzekering dat ook de zelfstandigen omvatte. Tot verrassing van vrijwel ieder een verscheen daarna een rapport van het RK Centrum van Staat kundige Vorming, vervaardigd on der voorzitterschap van prof. v. d. Grinten (óók een lid van de SER!) inhoudende het voorstel om aan één bevolkingsgroep de nooddruftige zelfstandigen een staatspensioen toe te kennen, doch aan andere groepen niet. Met instemming con stateerde de heer Berger, dat prof. Romme duidelijk had aangetoond, dat dit voorstel volstrekt verwer pelijk was. Zelf liet hij doorsche meren „dat het hem niet zou ver wonderen indien het rapport v. d. Grinten de besprekingen in de SER zou hebben beïnvloed en ver traagd." Welnu, dat was voldoende uit de mond van een lid van de SER! Behalve ten aanzien van de loonpoli tiek. schenen ook ten aanzien van de DUW de meningen elkander te nade ren. De A.ït. Stapelkamp verheugde zich cr over. dat de socialistische bewinds man had erkend, dat er aan uitvoering van werken in DUW-verband bezwaren vast zaten. Hij meende n). dat daar ill dc kring van de P.v.d A. wel eens anders ever was gedacht toen hij zelf vroeger al klaagde, dat de DUW veronmaat- schappelnking en extremisme in dc hand werkte en betoogde, dat vrije werken de vonrkcur verdienen. Op één onderdeel van het DUW- beleid liepen de meningen in de Ka mer intussen sterk uiteen. Dat be trof weer de al-oudc kwestie van het humanisme, fcr zat eenter nu een nieuw kantje aan doordat de rechtse partijen protesteerden tegen een verhoging van de subsidiepost, {"Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Met klem hield gisteravond minister Zijlstra de Tweed® Kamer de formidabele betekenis van het aardgasproject voor, met name voor T Noord-Oosten van ons land. Gebruik van aardgas zal dertig tot veer tig procent voordeliger zijn in vergelijking met het huidige kolenverbrulk. Wat een huisvrouw niet vermag, presteerde de Kamer: zij nam de gasnota tenslotte voor kennisgeving aan, daarmee het beleid van de minister accep terend, na de deviatie, welke deze daarin heeft aangebracht. Verheugd over deze instemming verzocht de minister aan de Kamer hem enige armslag t® gunnen met betrekking tot de tactiek ten aanzien van de onderhuurcontrac ten, Een verzoek waaraan werd voldaan. Nu de veronderstelling van. de socialis- I tische afgevaardigde Ncderhorst, dat de N.A.M. het met boren wat kalm hebben gedaan om de olie- belangen van de moedermaat schappij de BPM niet te schaden. Hij meende nl. dat de aard olie maatschappij juist erkentelijk- TWEEDE KAMER heid verdiende, omdat zij zoveel meer i boringen had verricht dan de staat Izelf zou hebben aangedurfd. Volgens het mijnreglement moet in de con cessiegebieder. mededeling worden gedaan van alle vondsten: controle daarop van overheidswege is afdoen- GING IETS VERKEERD dan die welke de Kerken hebben, lezen. Prinses Mar garet heeft in Londen een gala-voorstel ling van het Sadler's Wells Theater bijgewoond, die gegeven werd ten bate van een liefdadig doel. Voor de aanvang bood de Zuid-Afrikaan se danseres Maryon Lane de prinses bloem.en aan. Wij winden, dat zij het netjes doet. en dat haar ré lic ence onberispelijk is. Maar naar het gezicht, van de heer naast de prinses te bordelen, is er iets niet helemaal in orde. Zijn afkeuring en schrik rijn. er duidelyfc van af te (Advertentie LM.) •i 'SP WASHINGTON. „De Amerikaanse regering beeft zeer goede hoop, dat het Kremlin Eisenhowers voorstel betreffende de atoomkracht zal be schouwen als een welgemeende en doelmatige eerste stap in de richting I van overeenstemming op dit gebied," aldus Hagcrty, de „persman" van president Eisenhower. „De president heeft nimmer bestreden, dat zijn voor stel aandachtig moet worden bestudeerd. Daarom kunnen alle reacties bin nen de 24 uur na het uitspreken van de rede door Russische ambtenaren of Sowjet-propagandislen niets anders zijn dan voorlopige verklaringen, bedoeld om het tijdsbestek, voorafgaand aan de uiteindelijke Sow jet reactie niet te lang te doen schijnen." De Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Bohlen, zal onmiddellijk stappen bij de Sow jet-regering on dernemen om haar aandacht te ves tigen op het „sociale karakter" van president Eisenhowers voorsteilen. Tn Franse diplomatieke kringen in Parijs noemde men de Sowjet-rcac- ties tot op beden een „grote teleur stelling" Hoewel, naar men zei. de Franse regering hoopte, dat de eer ste Sowjel-reactie niet de uiteinde lijke zou zijn, koestert men in ge noemde kringen weinig hoop. dat de Sowj et-Unie Eisenhowers voorstel za] aanvaarden Van diplomatieke zijde tc Londen is voorspeld, dat Groot-Brit tannic het voorstel van Eisenhower inzake oprichting van een internationale „atoomenergie-bank" zal steunen, wanneer het voor de Verenigde Na ties ter sprake komt. ongeacht de houding van de Sow jet-Unie Wel liet men uitkomen, dat. ingeval de Sowjets zich afzijdig houden, het plan zijn voornaamste waarde zou verliezen. Sneeh mag ook Snits zijn Ministers spreken zich uit over de Friese kwestie DEN HAAG. De ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie heb ben de Eerste en Tweede Kamer een brief gezonden, waarin zij het standpunt van het kabinet t o.v. de Friese kwestie uiteenzetten, in af- wachting van de indiening der wets ontwerpen, die op deze zaak be trekking hebben Ka de bestudering van het over de "ricse kwestie uitzebracbte rapport van <e commissie KmgmaBoltjes is het landpunt v-an het kabinet over oa de volgende zaken dit- op korte termijn "cn wetsontwerp om het afleggen van -la eed in het Fries mogelijk te maken: nstemmmg met het commissievoorstel correspondentie met Rnksorganen in 'Mesland in het Fries toe te staan; •weetalige plaatsnaamborden op stations an aan de wegen: instemming met com missie-oordeel. dat behalve twee uit zonderingsgevallen In de rechtzalen in Friesland Fries gebruikt zal mogen wor den. Nederlandse teksten voor corres pondentie van lagere organen in Fries land doch seen bezwaren tegen een bij gesloten Friese vertaling. Arron-rf over verhoging In i»*pn -■•-•otap! Hu? trie UTRECHT In de vakraad voor de metaalindustrie is volledige over eenstemming bereikt over de nieuwe verhoogde lonen, zoals die mat in gang van de eerste Joon week van Januari zullen gelden. Inmiddels heeft college van Rijksbemidde laars de nieuwe lonen goedgekeurd. r. A ofc Prijzen van eieren gaan sterk omlaag BARNEVELD. De eieren, ctïe het hele jaar duur zijn geweest, zyn gedurende de laatste weken aanzien lijk in prijs gedaald. De eierhandel, welke met grote voorraden dure eieren zat. heeft daardoor een gevoelige klap gekre gen De verklaring van deze plotse linge daling moet voornamelijk wor den gezocht in de verminderde ex port, speciaal naar Duitsland. Daar bij komt, dat de eierproductie op het ogenblik wel een derde hoger is dan vorig jaar omstreeks dezelfde tijd- Pleidooi voor beteugeling „examenwellust" en instelling van maatschappijschool DEN HAAG. In het verslag- van de vaste commissie voor Onderwü's, Kunsten en Wetenschappen van de Tweede Kamer over de nota betreffen de de onderwijsvoorzieningen wordt er op gewezen, dat het onderwijs in belangrijke mate rekening zal moeten houden met dc eisen van de praktijk, in het bijzonder dus met de toekomstige werkkring. Dat dc minister bet wenselijk acht In bet leerplan van elk schooltype na de lagere school ten minste één taal op te nemen, heeft algemeen waardering gevonden. Enkele leden hebben voor opneming van Esperanto in het leerplan gepleit. ons land nog steeds met werkloos heid te kampen heeft. Dit probleem zou door leerplichtverleniging ver licht worden, aangezien de jeugd later in het arbeidsproces zou wor den opgenomen. De plannen tot beperking van de leerstof hebben de volledige instem ming van de commissie. Teveel im mers geven de leraren toe aan de neiging om de stof steeds varder uit te breiden. Een grotere differentiatie in de uit te rejken diploma's wordt wen selijk geacht, al rijst de vraag of de diploma's niet evenredig in waar de zullen dalen, wanneer zij ten aanzien van minder vakken een zekere waarborg van een bepaalde hoeveelheid kennis geven. In ieder geva] dient de ..examenwellust" op de een of andere wijze beteugeld te worden. De commissie kan zich moeilijk voorstellen, dat minister Rutten^de bedoeling heeft gehad om het Ulo- onderwijs geheel te laten verdwij nen. Ondanks de bezwaren die er tegen zijn aangevoerd, heeft dit onderwijs zijn bestaansrecht ten volle bewezen. Voorts stelt dc com missie de vraag, o£ de verwezen lijking van de A.M.S, (Algemene Middelbare School) niet zal afstui ten op een gebrek aan middelbaar bevoegde leerkrachten. Sommige le den zouden het EVO (eenvoudig voortgezet onderwijs) gegoten wil len zien in de vorm van een „maat schappijschool" die zowel is afge stemd op hen die daarna geen ver der onderwijs zullen ontvangen, als op hen die mar andere onderwijs inrichtingen zullen overgaan. Voldoening bestaat er bij een deel van de commissie ook over de me dedeling van dc minister, dat hij voorshands een aanvullende leer plicht niet wenselijk acht. Een ver plicht negende leerjaar zou zo meent men voor een groot deel zijn. Er zijn echter ook leden, die van ons volk moeilijk te verwerken menen dat de regering met de in voering van een verplicht negende leerjaar niet te schroomvallig moet Zijn. VOOi- een verlenging van de 3eerplicht pleit o.a. het feit dat Geval van nekkramp in Amersfoort (Van een onzer verslaggevers) AMERSFOORT. Bij het Vierde Esquadron Depot-lichte luchtdoel artillerie in de Prins Willem III-ka- zerne te Amersfoort is gisteren een geval van nekkramp geconstateerd. Dc militairen van het bewuste on derdeel, die in een aparte barak zijn ondergebracht worden dit weekeinde ih quarantaine gehouden. Alle vereiste maatregelen zijn ge nomen. Brand in Jisp maakt 15 mensen dakloos PURMEREND. Een uitslaande brand heeft Donderdagavond de voormalige kaasfabriek in de ge meente Jisp verwoest. Twee gezinnen, een van elf en een van vier personen, die in een gedeelte van dit gebouw woonden, zijn door deze brand dakloos ge worden. Slechts enig huisraad kon worden gered In verband met de brand heeft de rijkspolitie eigenaar en be drijfsleider geai resteerd. Zij wor den van brandstichting verdacht. achtte de minister het niet billijk de N.A.M. te pressen ook daaromtrent de boeken te openen. Dat zou juist een domper op de activiteit beteke nen. In elk geval wordt de voorraad in Wanneperveen het rijkst® veld geschat op twee millioen ku bieke meter. Elders is de voorraad geringer. Vooralsnog deelde de be windsman niet de vrees dat hij gas over zou houden. W»1 wordt een res tant verwacht, doch dat is zo gering dat aan de verlangens van de Twent se industrie naar onderhuurcontrac ten voorlopig niet kan worden, vol daan. Drie textielfabrieken zouden, hoogstens geholpen kunnen worden, en die zouden dan nog moeten om bouwen. De minister achtte het der halve verstandiger dit restant voor experiment en reserve te bezigen. Dat Duitsland ons gas zou aftappen, vreesde hij al evenmin, nu het con* tract met de Kon. Ned. Zoutmaat schappij is afgesloten. OTTAWA. Igor Goezenko. voor malig codeerklerk op de Sowjet-am- bassade in Ottawa, is bereid verte genwoordigers van de Amerikaans® Senaatssub commissie voor binnen landse veiligheid te ontmoeten. Het is nog niet bekend wanneer of waar de bijeenkomst zal plaats vinden. Goezenko. die enige jaren geleden in Canada asyl kreeg na inlichtin gen te hebben verstrekt over een Russisch spionnageeomplot in oor logstijd. leeft onder een andere naam ergens in Canada. Grootwinkelbedrijf vraagtt Spreiding betaling van de weeklonen AMSTERDAM. De Raad voor het Grootwinkelbedrijf heeft aan alle Kamers van Koophandel in Ne derland een adres gezonden, waarin de aandacht wordt gevestigd op de mogelijkheid de behoeftenvoorzie- ning der bevolking te verbeteren door spreiding van de loonbetalingen over de gehele week. Het publiek doet thans een groot deel van zijn aankopen vooral op Zaterdagmiddag. Hierdoor ontstaat een opeenhoping, die niet ten goede komt aan de wijze waarop gekocht en bediend wordt en waardoor de distributie duurder wordt dan nodig is. aldus het adres. De grootwinkelbedrijven zouden bet op prijs stellen, indien een zekere spreiding kan worden aangebracht in de uitbetaling der weeklonen door grote werkgevers. Eerste na ramp gebouwde huizen in Stavenisse onder de kap STAVENISSE. Donderdag zün in Stavenisse de eerste vier na de stormramp van Februari gebouwde traditionele woningen onder de kap gekomen. Het betreft hier een ge deelte van 50 woningen, welke door de gemeente Stavenisse ten behoeve van rampslachtoffers worden ge bouwd. Vertrek Korea-troepen is door mist uitgesteld DEN HAAG. De mist heeft de aankomst van het troepen transport schip. dat vanmorgen een aanvul lingsdetachement voor Korea in Rot terdam aan boord zou nemen, ver laat. De inscheping is daarom- voor onbepaalde tijd uitgesteld. Prins gaf verslag van reis naar Ethiopië Aanwezige goudmijnen niet te exploiteren (Van een onzer verslaggevers! DEN HAAG. tn een verslag over zijn reis naar Ethiopië aan een aan tal persvertegenwoordigers heeft Prins Bernhard Donderdag dit land „geenszins een centrum voor onze emigratie-belangstelling" genoemd. Wel acht hij het een land, waar groepen Nederlanders in gezamenlijke inspan ning en gesteund door voldoende kapitaal belangrijke resultaten kunnen krijgen. Op het ogenblik trekt er een Ne- noden van de bevolking te moeten derlandse groep van deskundigen. aanpakken door de bouw van hui uitgezonden door een aantal Neder- j zen en het verbeteren van de Ie* landse ondernemingen, door het land, 1 vensomstandigheden. Daarvoor zijn om de mogelijkheden voor vestigin- haar middelen in de eerste plaats gen te onderzoeken, de kwaliteit van nodig. En pas daarna kan zij verder terreinen te analyseren en de condities vast le stellen. De groep reist rond met steun van de rege ring van het land en de kans schijnt groot dat er belangrijke initiatieven uit worden geboren. Ethiopië schijnt in ruime mate be giftigd met minerale schaUen. De Keizer zelf heeft een welvoorziene goudmijn Maar de gebieden waar zich deze schatten moeten bevin den men zegt dat het goud er voor het oprapen ligt zijn op het ogenblik moeilijk anders dan per ezel te bereiken, en dus nauwelijks te exploiteren. De regering van Ethiopië meent vóór zij aan andere zaken kan denken, eerst de onmiddellijke qaan zien. Toch acht de Prins het geenszins uitgesloten dat er een financierings- basis kan worden gevonden. En ook voor het nog klemmender vraagstuk, de openlegging van het land door aanleg van wegen en vooral spoorwegen, acht hij de voor waarden gunstig. Een land dat be reid sou zijn credit-ten te verstrek ken voor de aanleg van spoorwe gen. zou in Ethiopië een in alle op zichten veilige investering onderne men. aldus luidt hel oordeel van de Prins, die daarbij kennelijk het oog had op mogelijkheden voor Ne derland. Ook op ander gebied kan Neder land Ethiopië behulpzaam zijn, na melijk bij de ontwikkeling van zijn landbouw. Nederland heeft aangebo den zonen van het land aan Neder landse landbouwscholen op te leiden voor leiding gevende arbeid bij de ontwikkeling van de Ethiopische landbouw. Alleen op uitnodiging Na het uitbrengen van zijn verslag werd aan Prins Bernhard door een In donesisch correspondent in Nederland de vraag gesteld of htj bereid was een dergelijk goodwill bezoek aan Indone sië te brengen, opdat het er toe zou kunnen bijdragen, dat de vele misver standen tussen Nederland cn Indonesië uit de weg worden geruimd. „Ik kan u slechts zeggen, dat ik nog nooit ben uitgenodigd.»' luidde liet ant- wcc rd van Prins Bern hard die er aan toevoegde dat hij al zijn reizen lot nu toe heeft gemaakt uitsluitend op uitno diging van de betrokken landen. Ross Allen kwam tijdens een duik in een rivier een gevaarlijke en gevreesde krokodil tegen, die r - Verder ziet het er op het Frans® hem unlde aanvallen. De Krokodil platteland helennial met zo best tut. Giftige tarwe doodt tal van postduiven in Zaandam ZAANDAM. Onder de Zaanse postdui venlief hebbers heerst onge- i rustheid. De laatste dagen is het nu I al verschillende malen voorgekomen I dat duiven vergiftigd werden en als i stenen uit de lucht vielen. Het is komen vast te staan, dat de vogels vergiftigde tarwe, die op de akkers jasr worden overhandigd een in de omgeving van de Zaanstreek vrouw van internationale bekendheid uitgestrooid werd, hebben gegeten. ó°or de jury van de Grand Prix S1 Officieel is dit verboden. Er mosen Dj' >*5 krees komman Elizabeth slechts drie personen met deze ver- net bekroonde horloge b„ haar kro. giftigde tarwe werken cn wel in de I EEt*vLV™ t0ÜS Mei' i Een handjevol nieuws uit Frank- neer het zg. ophokverbod voor dui- rijk. De Fransen hebben In acht jaar ven geldt. 1 tijds (met de Franse slag?) 400 OÖö had nog nooit meegemaakt, dat een wezen, dat door hem irerd aange vallen, niet vluchtte. Ross. kend is door de gevaren die htj onder water al heeft doorstaan tijdens zijn speurtochten over rivierbeddingen, greep de krokodil by een poot en drukte met één hand de gevaarlijke muit dicht, 'l'eru-ijl het zand hoog opklokte, maakte Ross het dier onschadelijk. In het van leven bruisende Drente staan ze al weer klaar met een nieuw initiatief. Ged. Staten gaan prijzen uit loven voor bijzondere prestaties op cultureel gebied Zo wel voor indivi duele als groepsprestaties. Het mooiste dameshorloge, dat dit jaar m\ worden gekozen uit 360 ont werpen uit negen landen, ral volgend Dertien millioen mensen, dat is bijna een derde van de bevolking, beschik- die be- l"11 nict over stromend water. De roi- nister van Landbouw denkt, dat het nog twintig jaar duurt voor dat ver- hoipen is. En die plattelandsmensen zich m aie tijd maar behelpen met wijn. Vlak bij Chambery kreeg monsieur Dumoget een aanrqding. In het zie kenhuis meTkten ze. dat hij een van zijn oren miste. De ambulancewagen vloog terug naar de plaats van het on geluk en vond het oor van monsieur De chirurgen naaiden het weer aan d« eigenaar vast. Aldus een bericht in France Soir. Echt Frans zeggen dan de irancophielcn Het Zweedse parlement heeft weer een commissie benoemd, die eens gaat bestuderen of het Zweedse verkeer ook niet beter rechts kan houden, in plaats van linke. o Afgezien van dat linkse verkeer, waar ook de Britten zo dol op rijn, ls Zweden een heerlijk land In Stock holm komen nu weer automaten met kinderspeelgoed in de straten te han gen. Voor een. twee of drie kronen leveren ze een pop. een speelgoed hondje of een autootje. Voor vergeet achtige ooms een uitkomst als ze on verwacht met hun lieve neefie worden geconfronteerd

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2