Oude radiokast en heibezem vormen fraaie volière Hoe is de huurverhoging bij woningwetwoningen? Nieuwlandpolder-huizen niet gewijzigd Maak Broersveld-trottoirs na markt goed schoon Tanden goed poetsen en minder snoepen assta Wie heeft iets verloren? AGENDA Agenda Rotterdam Wethouder geeft antwoord op; ADRES AAN GEMEENTERAAD Fraaie etalage „Huguette" gaat te water B en W antwoorden raadslid Collé Onderzoek-barak voor „TUBEROVA" Vergadering CHU Ouderavond in R.K. Volksbond Gusto-personeel in Irene Captain Clark is in Monopole VW-dames bekijken Rotterdam Uitslaande brand bij Eckbart Portemonnaie uit kamer gestolen Ondeugdelijke auto in beslag genomen Rika Hopper neemt afscheid van Rotterdam 8 Woensdag 13 Jatiuarï 1954 »Ik kan gewoon niet stilzitten." Dit waren de woorden van de heer G. Sehuurmans toen we hem dezer dagen in zijn woning aan de Beyerlandse- straat 11 bezochten. Dc heer Sehuurmans heeft namelijk van zün veer tiende jaar af een grote voorliefde gehad voor knutselen. Vele Gorzenaren weten dit reeds, want de heer Schuunnans heeft een aantal van zyn „ge knutselde" voorwerpen In zUn winkel hangen. Bij het betreden van de sigaren winkel van de heer Sehuurmans wa ren we direct verbaasd over de zeer fraaie volière, die op de toonbank staat. Dat is geen volière, zoals we op de afgelopen vogeltentoonstelling in Musis Sacrum hebben kunnen zien, maar toch een van een zeer hijzonder aardige uitvoering. De ach terwand van deze volière geeft een tafereel weer, dat met het interieur van de kooi een geheel vormt zodat men het idee krijgt van een enorme diepte. De vervaardiging van deze kooi heeft voor de bouwer heel wei nig kosten gemaakt. Niettemin is het resultaat overweldigend. De volière bestaat uit een oude radiokast. Ver der werden gedeelten van een hei bezem en enkele latjes gebruikt Over de hele bouw heeft de heer Sehuurmans slechts zes weken ge werkt. Momenteel is hij weer bezig met het vervaardigen van een nieu we achtergrond voor deze volière. Dit is niet zijn enige liefhebberiji want we zagen in de winkel op vele plaatsen alle mogelijke soorten klok ken en klokjes hangen- De heer Sehuurmans vertelde ons, dat hij deze alle zelf heeft gefabriceerd. Wanneer hij maar een grote origi nele klok heeft gezien, b.v. een staan de Friese, een stoeiijesklok of een ander model met gewichten, dan rust hij niet eerder, voordat een minia tuur-exemplaar uit z'n handen komt. Verder zagen we enkele van buig baar plastic vervaardigde bloem- standaardjes, vele kleine lusters met lampekapjes, een miniatuur aquarium en enkele geboetseerde koppen. Ook grote voorwerpen w< door de heer Sehuurmans afgewerkt. Zo bezit hij enkele motorbootjes van een lengte van 80 a 100 cm. Dat er voor zijn knutselen grote Te bevragen op het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, tussen 8—- 12.30 uur en 26 uur: Brume portemonnaie, ring met 4 sleutels. Te bevragen bij de vinder; Schooltas inh. boeken, Sehotte. v. Leeuwenhoeckstr. 25; zwarte poite- snonnaie, A. Noordhk, v. gmalevclt- str. 13; vulpen en vulpotlood m étui, M. v. Tricht. Stationstr. 55b; motor-zadeldek, A, Lelieveld. Boer- havelaan 101; vulpen en vulpotlood in étui. H. v, d. Werf, v. V/eeistraat 12b te Rotterdam: vulpotluou. B de Jong. Boerhavelaan 30o: bailpcn. G. Geus, v. Ostadelaan 31b; 1 paar glacé heren handschoen en. F. v. d. Knaap. Bilderdijkstraat 4Jb, rood kinderwantje, B. Kleinekoort. Bo- terstraat 83; wit kmderwanije, K. Lips, J. van Lennepstraat 21, arm bandje, Slavenbrug. Tielmen Oerr.- straat 27; bruin dekzeil. Spe-jer, Jozef Israelstraat 4a. belangstelling bestaat, blijkt wel uit het feit, dat vele van zijn kennissen zijn hulp inroepen wanneer de wek ker niet meer werkt of de gangklok niet meer slaat. Ook de jeugd in de Gorzen weet de mooie vogelkooi te staan. Als het druk is in de winkel, zijn er meestal wel een paar kleuters, die stiekem de winkel binnenglippen om dan op hun teentjes te kijken naar de Vuur- vinkjes, het Napoleontje en het Blauwfazantje in de kooi op de toon bank. Talrijke Gorzenaren hebben het idee van de heer Sehuurmans thuis ook trachten te verwezenlijken, om in hun vogelkooi een tafereel aan te brengen met „diepte", doch het is spijtig voor hen, dat het niet is ge lukt. De heer Sehuurmans heeft dan ook vele malen geëxperimenteerd alvorens het resultaat werd bereikt, zoals dat nu te bewonderen is. Dit is de volière van de heer G. Sehuurmans zoals die staat opge steld op zijn toonbank in de win kel aan de Beyerlandsestraat. Men waant zich in een grote tuin, wan neer men in deze tot volière om- gebouwde radiokast k(jkt. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Fa. Gouka en Co., Groenelaan 127. Bellen hij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89- Telefoon 69230. Bioscopen: Monopole, 2. 7, 9 uur: „De avon turen van Captain Clark". Passage, 2 en 8 uur; „Meisjes slaapzaal". Bijeenkomsten: Irene: 8 uur. Personeelsvereni ging „Vegla". Filmavond. R.K, Volkshtmd: Gézamenhjke R.K. Scholen, Ouderavond. 20 u. VOOR HEDEN T o n t e I De Lantaren, 8 uur: R'damse Comedie met „Sebastiaan". Operette: Schouwburg, 8 u: Hoofdstad-Operette met „Wiener Blut". Film: Arena, 2, 7, 9.30 uur: The captain's paradise; Capitol, 2,7,9.15 u: Het gouden zwaard; Centraal, 2, 7, 9.15 u: Een onvergetelijke melodie; Cineac, 95,30 uur: Nieuws enz.. 5.45 8, 10 uur: Lili; Colosseum, 2, 7, 9.15 u: De twee straatjongens van Parijs; Harmonie, 2, 7, 9.15 u: Avontuur in de Zuidzee; Lutusca, 2.15, 7, 9.30 u: Rudolf Valentino; Luxor, 2, 7, 9.30 u: Verboden verhaal; Monopole, 2. 7.9 u; De avonturen van Kid en Clark; Passage, 2, 8 uur: Meisjesslaapzaal, Prinses, 2.15, 7, 9.30 uur: Verboden verhaal; Rex, 2, 7, 9.15 uur: Vrouwen in de oertijd; 't Venster, 2. 7, 9.15 u: Vlug, veilig en voordelig; Victoria, 2, 7, 9.15 uur: Betaalde liefde. Tentoonstellingen: Museum Boymans, 105 uur: Etsen van Piranesi Olieverfschetsen van Rubens; Historisch Museum, 105 u: Geschiedenis van Rotterdam; Mari tiem Museum „Prins Hendrik", 10—5 uur: De groei van het rivierengebied van Zuid-Holland: Gemeente Ar chief, 15 u: Oud-Hollandse stads poorten; Bouwcentrum, 95, Wc. ook nm. tot 10 uur: Diverse tentoon stellingen.. T'udens de op 16 December 1953 gehouden bespreking met fle fractie voorzitters heeft de wethouder voor de Woningdlenst toegezegd aan alle raadsleden een overzicht k zullen verschaffen Inzake de per Januari 1954 ingaande huurverhoging, voor zover deze de bij de gemeente Schiedam in exploitatie zijnde woningwetwoningen betreft. De uitvoeringsregeling met betrekking tot de wet, strekkende tot het Invoeren van een algemene huur verhoging per Januari 1954, is neergelegd in de circulaire van de Minister van Wederopbouw cn Volkshuisvesting van 5 December 1953, Afd. Finan ciële Zaken, Onderafdeling Volkshuisvesting, M.G.-53/19. Deze circulaire geeft de volgende categorieën aan. De bewoners van het Broersveld hebben het navolgende verzoek aan de gemeenteraad gericht: Na afloop van de weekmarkt Vrijdag zijn de trottoirs, waarop practisch de markt wordt gehouden, bedekt met alleen met allerlei af val doch eveneens met een laag vuil. Vooral met vochtig en regenachtij weer kleeft dat vast aan de tegels. De Reinigingsdienst kan met de tot dusver gevolgde wijze van reinigen, hoe zorgvuldig zulks ook moge ge schieden, met meer bereiken dan een verwijdering van het grootste deel van net afval. De op netheid gestelde bewoners zowel ten aanzien van het gehele Broersveld als van het trottoir voor het door hen bewoonde pand zien zich dus steeds gedwongen, des avonds na het opruimen der kramen, het trottoir grondig te reinigen. En door het erge vuil èn door de breedte van dit trottoir bereikt men daarbg met enkele emmers water mets. Berekend over een geheel jaar, dus nog afgezien van het werk, wordt zulks vrij kostbaar. In beide gevallen zijn zij boven dien aldus m een uitzonderings positie geplaatst, ten opzichte van de overige stadgenoten. Om deze redenen richten zij zich met het verzoek tot uw raad straat en trottoirs na afloop van de markt te doen schoonspuiten een me thode die, naar zij menen te weten ook elders wel wordt toegepast. Categorie I; Woningwetwoningen, tot stand ge komen vóór 27 December 1840. Hieronder valt het complex van de 36 woningen aan de Van Ma rum- straat, waarvan de gemiddelde huur per woning per week bedraagt 5.64, inclusief 0 29 per week voor vast recht en meterhuur waterverbruik Minimum 5.50 per woning per week; maximum 5 85 per woning per week; inclusief 0.29 vergoeding waterverbruik. Categorie II: Woningwetwoningen, tot stand ge komen op of na 27 December 1940. Groep A: Woningwetwoningen, op of na 27 Dec. 1940. doch vóór 4 Mei 1945 tot stand gekomen. Onder deze groep vallen de vol gende complexen. 1. 47 woningen aan de Fulton-, Morse- en Bellstraat, waarvan de ge- middeldè huur per woning bedraagt 6.15, inclusief 0.29 per week voor vastrecht en meterhuur waterver bruik. Minimum 4.85 per woning per week. maximum 6.90 per woning per week, inclusief 0.29 vergoeding waterverbruik. 2. 34 woningen en 1 waterstokerij aan de Parallelweg, waarvan de huur bedraagt 5.95 per woning per week, inclusief 0.29 per woning per week voor vergoeding vastrecht en meterhuur waterverbruik. De huur van de waterstokerij be draagt 7.50 per week. Groep B: Woningwetwoningen, op of na 5 Mei 1945 tot stand gekomen, voor zover daarvoor steun uit 's Rijks kas is verleend op voet van de Be schikking Bijdragen Woningwetbouw 1948. Onder deze groep vallen de vol gende complexen; 1. 47 woningen aan de Dalton-, Fahrenheit- en Morsestraat, waarvan de gemiddelde huur per woning per week bedraagt 6.90, exclusief wa terverbruik. Vrachtauto gekraakt Hedenmorgen omstreeks half acht had te Soesterberg ter hoogte van de Rademakersstraat tegenover het militair tehuis een aanrijding plaats Uit de richting Amersfoort kwam een vrachtauto en uit tegenoverge stelde richting een truck met aan hangwagen. Door tot nu toe onbe kende oorzaak week laatstgenoemd voertuig naar links uit en kwam daardoor in botsing met de vracht auto. De bestuurder van de vracht auto liep lichte verwondingen op, doch de naast hem zittende 43-jari- ge P. K. uit Schiedam werd ernstig gewond. Per ziekenauto werd hij naar zijn woonplaats o vei gebracht. De vrachtauto werd zo goed als ver nield, De bestuurder van de truck der letsel af. terwijl ook zijn voer- met aanhangwagen kwam er zon- tuig practisch. geen schade had op gelopen. Aan het jaarverslag 1952/53 van de Stichting Schooltandverzoi'ging Schiedam ontlenen we het volgende: Evenals vorige jaren hebben wij weer onverwachte tegenslagen ge had. Vol moed werd begonnen in September 1952 aan de eerste ron de met een bezetting van 5 tand artsen, die samen 14 werktijden voor hun rekening namen. Deze be zetting en het aantal werktijden waren berekend op grond van het vullingsgetal van het schooljaar 1951/1952. Maar al ras bleek, dat deze berekening ditmaal niet op ging. want na de eerste ronde was het vullingsgetal 0,62 Door dit hoge getal, hetgeen veel meer werk vroeg, werd rpet de tweede ronde te laat begonnen. Het Dagelijks Bestuur begreep, dat wij niet op tijd zou den klaar komen en schakelde 2 nieuwe tandartsen in, terwijl ook de secretaris van onze Stichting zijn daadwerkelijke steun verleende door een school te behandelen Ondanks al deze extra voorzieningen waren we eind Juli 1953 niet gereeed met de tweede ronde. Daarom is de maand September, gébruikt om deze ronde af te werken. Maar het bestuur zal alle pogin gen in. het werk stellen om in het schooljaar 1953/1954 toch tweemaal rond te gaan. Het vuïlmgsciifer is 1.4 geworden, wat belangrijk hoger ls, dan verwacht werd. Wat Is hier van de oorzaak? Blijkens ervarin gen van de schooltandartsen worden de tanden te weinig gepoetst. Als er gepoetst wordt, dan is het vaak verkeerd. Vaak moeten de tandart sen de resten van eten eerst ver wijderen om met de behandeling te kunnen beginnen. Waarschuwen helpt even. maar als er geen toe zicht van ouders is, is het van kor te duur. Hei snoepen is verschrikkelijk toc- gpnompn. Vele maien gebeurt het. dat kinderen des avonds eerst de tanden poetsen en dan mei een snoepje naar bed gaan. Zo iets is volkomen verkeerd. De gehele nacht is de kans groot, dat de res ten van het snoepgoed de tanden en kiezen aantasten. Wil men een kind wat snoepgoed geven, dan eerst snoepen cn daarna poetsen. Wil de tand verzorging volledig aan haar doel beantwoorden, dan is daadwer kelijke steun van de ouders hoofd zaak. Elke Nederlander een gaaf gebit, dat is het parool van de schooltandarts. De Dental-Car voldoet uitstekend zodat het jammer is, dat wij niet ovfr een 2e car beschikken. De ver deling van de werk tilden met de Dental-Car is een grote puzzle. Alle jch ooi hoofd en willen de wagen voor hun «choo" zien. hetgeen ech ter onmogelijk is. De verdeling ge schiedt na zorgvuldig zoeken, waar bij zoveel mogelijk rekening wordt gehouden met b^ngen der scholen. Over het algemeen wor den de kinderen uit de le, 2c en 3e klas in de wagen behandeld en de grotere kinderen in de behandel kamer in het gebouw van de GG. G.D. Wanneer er geen klanten aan de toonbank stam, vindt men de heer G. Sehuurmans f« het kamertje achter zijii winkel temidden van- zijn kvutselgereedschappen en oude klokkenonderdelen. In de étalage van de optiek D. Dijkshoorn aan de St Lidumastraat 1 kan men de resultaten bezien, die kunnen -worden verkregen door lü- tra-violet hcht in de étalage toe te passen. Het geheel, dat een vrouwenfiguur uitbeeldt, geeft een sprookjesachtig effect in de avonduren. Door de be weeglijkheid van draaiende cirkels wordt de étalage-enscenering niet statisch. D.W. en W. naar Den Haag De SW-supporters vereniging Door Weer en Wind organiseert Zondag een bustocht naar Den Haag m verband met de wedstrijd HBS—SW. Men kan zich voor deelneming opgeven Vrijdagavond om 8 uur in café „De Sluis". Zaterdag 16 Januari zal het schip ..Huguette". dat op de N.V. Werf Gus*o is gebouwd in opdracht van de Comptoir General de Transport uit Marseille, te water worden ge laten. Deze plechtigheid is om kwart over twee. Door het lid van de Gemeente raad, de heer B. E. Collé, 2jjn de volgende vragen gesteld: 1. Heeft Uw College reeds ant woord van de Regering ontvangen inzake huurverhoging van de Ko ningin Emma. en Nieuwland-flat? 2. Indien het antivoord ongunstig is voor de bewoners, is Uw College dan niet met my van oordeel dat ae verhoging met door de bewo ners gedragen kan worden' 3. Zo ja. acht Uw College het dan niet met mij noodzakelijk, dat de service-kosten voor het gebruik van liften, het schoonmaken van trappen en gangen en het onder houd aan tuinen, met een bedrag gelijk aan de verhoogde huur ver minderd wordt? Naar aanleiding daarvan kunnen B. en W. het volgende meedelen: ad 1: Neen, ad 2 en 3: In verband met het antwoord op vraag 1 vervalt de be antwoording van de vragen 2 en 3. Vrijdagavond wordt ten behoeve van de stichting „Tuberova" (be volkingsonderzoek op t.b.c.) een nieuwe verplaatsbare onderzoek- barak officieel in gebruik geno men. Woensdag 20 Januari zal de Chris telijk Historische Kiesvereniging „Groen van Prinsterer" een jaar vergadering houden in de grote zaai van gebouw Irene aan de Nieuwe Haven. Tijdens deze vergadering zal het woord worden gevoerd door de heer J. Reyers, lid der Eerste Ka mer, over het onderwerp: „Hoe staat de C.H.U. tegenover het hui dige Kabinet" De vijf R.K. Broederscholen van Schiedam belegden Dinsdagavond in de grote zaal van het Volksgebouw een gezamenlijke ouderavond. Het hoogtepunt van het programma was een lezmg van de heer Dr. Jos de Boer, inspecteur bij het Middelbaar Onderwgs. Spreker behandelde in zyn onderwerp „Wat hebben de ouders met het onderwas te maken", de verschillende facetten in de verhouding tussen school en ouders. Zo bracht hij o m. naar voren, dat liet nut van de zoge naamde oudercommissies nog met oIdoende doorgedrongen is m R K. kringen. Deze zijn bij de meer mate rialistisch ingestelde richtingen zeer populair geworden en werken uit stekend mee aan de opvoeding van het kind. Aan de hand van voor-, beelden, die hg uit onderwiisorganen leerden de gastvrijheid van de Noren onttrok, verduidelijkte spreker een kennen, het nomadenleven van de en ander. De heer De Boer propa- Lappen en hun sierlgke rendieren, geerde een ommekeer in dit opzicht, I en ongekend was de schoonheid van aardige wijze door het gehele ver- Voor de personeelsvereniging van Gusto sprak Simon de Waard Dins dagavond in de grote zaal van Irene over Zweden en Lapland, welke streek hij enkele jaren geleden be zocht. Interessante foto's had hy meegebracht (kleurenopnamen en zwart-wit). De talrijke aanwezigen In de tweede helft van de week draait in het Monopole-theater een technicolor getiteld „De avonturen van Captain Clark", waann Gre gory Peck en Ann Blyth de hoofd rollen vertolken. De historie neemt de bezoekers mee naar het hoge Noorden van Alaska. Captain Clark wil deze streek kopen, doch met de koop gaan vele moeilijkheden ge paard. Een liefdes-story wordt op daar de moderne school er een zeerhet landschap. De Waard, die een belangrijke taak heeft Wjgekrcgen, vlot verteller is, had de lachers op namelijk de opvoeding van het kind zijn hand en toonde de romantisch (natuurlijk naast de ouders) naast j aangelegden de middernaebtszon. het bijbrengen van de noodzakelijke j Na de pauze kreeg men een interes leerstof. Zang van de jongens van het Sin- gnlkoor wisselde 'het programma af. Na de pauze werd een intensieve gedachten wisseling gehouden over het besproken onderwerp. santé film te zien over deze tocht. De waarnemend-voorzitter van Gusto" sprak een kort openings woord. Het gehele programma stond onder auspiciën van de Volks Universiteit. haat heen geweven. Het slot is weer 'n happy-ending voor Captain Clark, maar voor het zover is, moet er veel gestreden worden. Geboren: Wouter D., z. v. H. A, M. Roelants en E, I. C. Haakman; Marianne, d. v. J. P. v. d. V/erf en G. Th, Sterren berg. Overleden: J. J. de Ruiter, 77 j. Minimum 6.50 per woning per week, maximum 7.35 per woning per week. exclusief waterverbruik. 2. 140 woningen in Oud-Mathe- nesse, waarvan de gemiddelde huur per woning per week bedraagt 7,30, exclusief waterverbruik. Minimum 6.90 per woning per week, maximum 7.55 per woning per week, exclusief waterverbruik, 3. 126 woningen in de Klein Bab- berspolder, waarvan de gemiddelde huur per woning per week bedraagt 7.35 exclusief waterverbruik. Minimum 6.90 per woning per week, maximum 8.05 per woning per week, exclusief waterverbruik. 4. 80 woningen aan de Lorenfz- laan, waarvan de gemiddelde huur per woning per week, bedraagt 6.74, exeü. waterverbruik. Minimum 6.25 per woning per week, maximum 7.40 per woning per week, excl. waterverbruik. 5. 148 woningen aan de Hogen- banweg. waarvan de gemiddelde huur per woning per week bedraagt 6.30, excl. waterverbruik. Minimum 6.— per woning per week, maximum 6.35 per, woning per week, excl. waterverbruik. 6. 139 Airey-woningen in Tuin- dorp-Kefchel, waarvan de huur be draagt 6.75 per woning per week, excl. waterverbruik en 0.25 per wo ning per week voor onderhoud der tuinen. 7. 100 Welsehen-woningen in Tuin- dorp-Kethel, waarvan de huur be draagt 6.75 per woning per week excl. waterverbruik en f 0.25 per wo ning per week voor onderhoud der tuinen. Van alle bovengenoemde com plexen z(jn de netto-huurbedragen per 4 Januari 1954 verhoogd met 17% (klasse 1). Daartegenover worden niet ver hoogd de huren van de woningen, waarvoor steun uit 's-Rijks kas is verleend op voet van de Beschikking Verminderde Bijdragen Woningwet- bouw 1950 en 19501 en van de Be schikking Bijdragen Woningwetbouw 1950. Dit zijn: 1. 96 woningen in de Klein-Bab- berspolder, waarvan sinds 29 Juni 1953 de gemiddelde huur 9.35 per woning per week bedraagt (voor een woning met 2 slaapkamers 9.10 per week, voor een woning met 3 slaap kamers 0.75 per week), excl. water verbruik, geyser en onderhoud tui nen (f 0 25 per woning per weck), j 2. 448 Muwi-woningen in Nieuw- land. waarvan de huren bedragen.: voor een grote woning met 2 slaap kamers f 11.20 per week; voor een grote woning met 3 slaapkamers 11.75 per week; voor een kleine won ins met 2 slaapkamers 9.95 per week; voor een kleine woning met 3 slaapkamers 10.40 per week; excl. waterverbruik, geyser, onderhoud tuinen 0,25 per woning per week) en portiekverlichting (min. 0 05 per woning per week). 3. 200 Muwi-woningen in Nieuw- land, waarvan de huren bedragen: Woningen boven winkelgalerij, type 7.95: 2 slaapkamers 10.40 per week; 3 slaapkamers 10.95 per week: 3 slaapkamers 4- 1 extra ka mer 1210 per weck; exclusief kos ten onderhoud tuinen f 0.25 per woning per week), waterverbruik en geyser Overige woningen, type 7 95: 2 slaapkamer® 9 65 per week; 3 Slaapkamers 10.20 per week; type 7.45: 2 slaapkamers 8.95 per week; 3 slaapkamers 9 40 per week; exclusief kosten onderhoud tuinen 0.25 per woning per week), wa terverbruik en geyser. 4. 168 B.B.B.-woningen in Nieuw- land, waarvan de huren bedragen: voor -een woning met 2 slaapkamers 9.30 per week; voor een woning met 3 slaapkamers 9.85 per week; voor een woning met 4 slaapkamers 10.45 per week; exclusief water verbruik, geyscr en onderhoud tui nen 0-25 per woning per week). 5 61 B B B.-woningen aan de Dr. Zamen hol straat, waarvan de huren bedragen: Voor een woning met 1 slaapka mer 810 per week; voor een wo ning met 2 slaapkamers 9.p w.; voor een woning met 3 slaapkamers 9.80; exclusief waterverbruik en. geyser. Categorie III. Noodwoningen. In Schiedam zijn geen noodwo ningen gebouwd. Categorie IV. Hypatheekwoningen. Met deze categorie heeft de ge meente geen bemoeiingen. Ten aanzien van de Flats in Nieuwland moeten B. en W. opmer ken. dat deze behoren tot categorie II, zodat ook zij onder de 17% huur. verhoging zouden, moeten vallen. Het betreft hier de 168 flatwoningen in Nieuwland, waarvan de geruid, d e 1 d e huur per woning per week bedraagt 5.50, exclusief kolenver- brutk (ad 4.10 voor de z g. nieuwe bewoners en 2.55 voor de z.g. oude bewoners), vergoeding service (ad 2.en waterverbruik. Minimum huur Koningin Emma- Flat 5.75 en maximum huur 6 80 per woning per week, exclusief bij komende kosten minimum huur Flat Nieuwland J 4.75 en maximum huur 5.80 per woning per week, exclusief bijko mende kosten. Voor de bewoners van de flats zou de huurverhoging gemiddeld een bedrag van 0.03% per woning per week betekenen (voor de goed koopste woningen 0.85 per week en voor de duurste 1.20 per week), Daar verschillende flatbewoners vallen onder de Noodwet Ouder domsvoorziening zou een zodanige huurverhoging wel zeer bezwaar lijk voor hen zijn. De verhoging van de toeslag vol gens de Noodwet Ouderdomsvoor ziening bedraagt n.l. voc: alleenstaanden 5.per maand, gehuwden 7.per maand, terwijl in deze bedragen is begrepen de compensatie voor het wegvallen van de consumptiebeperkingen. Gelet op het vorenstaande hebben B. en W. zich op de voet van de bepalingen van de Ministeriele cir culaire d.d. 5 December 1953 tot de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting gewend. In af wachting van de beslissing van de Minister wordt de verhoging niet in rekening gebracht. KUTTKKDAM Een twintigtal informat rices van verschillende V.V.V.'s in het land brengt vandaag een bezoek aan Rot terdam met het doel uitgebreid op de hoogte te worden gesteld van de toeristische aantrekkelijkheden van onze stad. Zij zijn uitgenodigd door de Vereniging voor Vreemdelingen verkeer Rotterdam. De dames maken een rondrit en een rondvaart. Zij zullen een bezoek brengen aan een der grote passa giersschepen. Voorts gaan zij naar de Diergaarde, het Groothandelsge bouw eh verscheidene andere be zienswaardigheden. Gisteravond om vijf uur sloegen de vlammen door het dak van de meubelfabriek van de firma Eek- hart aan de Willemskade. De brand was ontstaan in de zogenaamde mottenkoker die zich in de ach terzijde van het gebouw dat aan de Hagastraat grenst, bevindt. In deze koker liggen houten spaan ders, krullen en zaagsel opgesla gen, dat door tot nu toe onbekende oorzaak vlam heeft gevat. De af- zuigkoker die door het dak naar buiten steekt, verbrandde geheel. Dank zij het snelle ingrijpen van het personeel van de firma Eck- hart en het spoedig aanwezig zijn van de brandweer, die onder lei ding van brandmeester D. de Ja ger met een straal het vuurtje doofde, kon de schade tot een mi nimum worden beperkt. Behalve het gat dat in het dak brandde, werd nog enig houtwerk door het vuur aangetast. Verzekering dekt de schade. Omtrent de oorzaak van de brand wordt een nader on derzoek ingesteld. Mevrouw van O.B. uit de Overschiesestraat deed bij de po litie aangifte dat uit de voorkamer van haar woning een portemonnaie met 50 was weggenomen. De verkeerspolitie heeft giste ren weer een auto in beslag geno men, waarvan de stuurinrichting niet goed functionneerde. Met de mededeling dat de eigenaar het mankement moet laten verhelpen en eerst na controle door de Schie- damse verkeerspolitie weer met het voertuig op de weg mag ko men, werd de auto aan de eige naar, tegen wie procesverbaal is opgemaakt, teruggegeven. De actrice Rika Hopper zal Don derdag 23 Januari bh de voorstel ling van het- Franse toneelstuk „Anastasia" door de Nederlandse Comedie in de Schouwburg afscheid nemen van het Rotterdamse publiek. Burgemeester Van Walsum heeft het ere-voorzitterschap aanvaard van het Rotterdams comité, dat Rika Hopper op déze avond zal huldigen. Haagse K.v.K. stuurt brief aan gemeenteraad over heli-baven De Haagse Kamer van Koophan del heeft besloten aan de gemeen teraad een brief te zenden, waarin wordt gezegd dat men het nodig acht thans reeds terrein te reser veren voor een helicopter-haven. Klein binnenbrandje Gistermiddag heeft de brandweer een klem binnenbrandje moeten blussen in een woning aan de Does burgstraat (in het Gelderse dorp tegenover de Gordelweg). Een hou ten schoorsteenmantel, eigen maak sel van de bewoners, was m brand geraakt en moest worden gesloopt. Ook was het nodig een deel van het plafond weg te breken. Aan wezig fraren slangenwagen 27 en gereedschapswagen 2. Leiding gaf brandmeester A. Kroes. Trekkers-Fancy Fair Als sluitstuk van dc gehouden fancy fairs en feestavond om een bedrag van 40.000 gulden te kunnen aanbieden aan het comité N.J.H.C., heeft de heer J. U. Schilthuis, voor zitter- van de stichting ..De Rotter damse Jeugdherberg" gisteravond In de jeugdherberg aan de Lambertus- straat een trekkers-fancy fair ge opend, welke tot en raet 16 Januari zal duren. Spreker hoopte dat de ze fancy fair zou mogen slagen en dat het nog ontbrekende bedrag bijeengebracht zou worden om de gehele som ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de NJ- HC aan het bestuur te kunnen aan bieden Dit bedrag zal bestemd wor den voor de bouw van een nieuwe jeugdherberg in Sittard. Na de opening was het al dade lijk een drukte van belang. Be halve de afdeling „vermaak" zijn zeer veel luxe artikelen alsmede zelf vervaardigde kledingstukken voor de verkoop bijeengebracht

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1