1 MELBA, fameuze van Australisch carriere meisje Rotterdammer wilde vrouw vergiftigen 9EKLI KeZN Komt bij Maastunnel theepaviljoen? Bij Kunstkring zaten er Dertien aan tafel" KOOPJES AIS NOOIT TCCORIN! Vrijdag 1.5 Januari 1954 TRIOMPH VAN EEN STEM Vuile stoepen Hermes-MVV begint Zondag om half drie AGENDA Agenda Rotterdam Eis van twaalf jaren wegens poging tot moord Wordt Plantage gewijzigd? Uitreikingen van SG-penningen BALANSOFRCHMINfrOP ONZE 35.90 39.80 Nieuw eindpunt lijn 4? Lezing en film van lasclub Schiedam Vrouwenbond NYV Minder ongevallen op Werf Gusto WIJKRAAD VOOR OUD-CHARLOIS In singels van groengordel zal gevist mogen ivorden TVeer een nieuwe ivijkverdeiing V. 2 NADAT al 20 menig kunste naarsleven door de camera blootgelegd was, kon de verfil ming van Nellie Melba's schit terende carrière wel niet uit blijven. Temeer niet, omdat in de persoon van de fameuze Australische sopraan naast de kunstenaressc ook een boeien de figuur te belichten viel, die zo nauw verweven was met het internationale leven in „the gay nineties", de kleurige, on stuimige, en tegelijk elegante „monde" omtrent het einde van de vorige eeuw. Lewis Milestone de regisseur van „Meiba", heeft juist ook aan dit tijdsbeeld, dat de loopbaan van Nel lie Mitchell 20 sterk beïnvloed heeft, alle aandacht geschonken en daar door is deze film toch tneer gewor den dan de traditionele muziekfilm. Uiteraard vullen Melba's vertolkin gen van. hoofdrollen In „La Bohème", „Lucia di Lammermoor", „La Trs- viata" etc. de film voor een zeer be langrijk deel en het zijn ook weer de meest bekende en populaire frag menten, die hieruit gekozen zijn. Maar Milestone is bijzonder geluk kig geweest met de keuze van hoofd- rolverstolkster; de 2angeres Patrice Munsel bezit niet alleen een bijzon der fraaie stem, zij is ook als film actrice volledig aanvaardbaar. Het is een aangename ontdekking, die de film hier voor ons doet, even aan genaam als de bijdragen van' spelers als Robert Morley (de grote impre sario Oscar Hammerstein). Alec Clu- XIes, John Justin, twee van de man nen die Melba liefhadden en Martita Hunt. Zij is de oude dictatoriale zangpaedagoge madame Marehesi, aan wie de jonge zangeres haar en tree in de wereld van de grote ope ra te danken heeft. Ook ia dit ster-bestaan kwam de grote keus: de artistieke roeping trouw blijven of de echtgenoot vpl- gen naar het verre Australië. Nellie blijft alleen achter, maar in de groot ste triomfen zal zij altijd de bitter heid van het gemis voelen. Behalve een groot aantal scènes ■waarin Melba haar successen viert, krijgt de toeschouwer in enkele korte flitsen uit de geschiedenis van de beroemde Covent Garden beroem de zang- en bailetfragraenten te zien. De film .Melba" gunt ons een royale blik in een zeer boeiend en levend stuk theaterleven. Het is na tuurlijk een gekleurde blik gewor den, ook door het toegepaste tech- nicolor-próeédé, dat overigens een heel prettig en fraai effect geeft. Het is een grote verdienste van de directie van het Tuschïnski-concem deze byzonder fraaie film reeds zo kort na de landelijke première in het Passage-theater te vertonen, waar mee zij de belofte tijdens de jubi leum-voorstelling van dit theater gedaan, volledig inlost. De Metropolitan Opera-zangeres Patrice Munsel speelt de titelrol in Lewis Milestone's technicolor „MELBA", Op de achtergrond in da spiegel één van haar aanbid ders (de toneelspeler Alec Clu- nes, in Nederland bekend door zijn Hamlet-vertolking Met verwondering las ik het adres van de Broersveldfjewoners aan de Gemeenteraad over het schoonma ken van de trottoirs na afloop van de weekmarkt. Stel hun eens de vraag of zij de marktmaar niet liever kwijt wil len. U zult eens wat horen: Hooit en nooit meer". De winkelstand profiteert er immers geweldig van. Dan is voor mij deze zaak ook heel eenvoudig: Niet alleen profiteren en geweldig profiteren, maar ook na afloop een half uurtje werk er voor over hebben, plus een paar emmertjes water en niet weer de gemeenschap er voor op laten draai en, door duur overwerk door de Oemeentereiniging. "We betalen warempel al belasting genoeg. Wanneer de Gemeentereiniging de e.v, kosten op de Broersveldbewo- nêrshoofdelijk zou verhalen, was daar mi. niets op tegen, maar dit zal hun bedoeling niet zijn. EEN ABONNEE „Volgens de kabbalistische mees ters heeft by, die bet getal 13 ver staat. de sleutels, de macht en het oppergezag. Het occulte zinnebeeld van het getal 13 is een geraamte met een zeis (de Dood), die de mensen wegmaait. In zaken van liefde is I3 niet kwaad; in het hu welijk is het een getal van harmo- nig en geluk". Dit schrijft regisseur Jan Retèl in zijn programma-toe lichting van het blijspel ..Dertien aan tafel", dat de Haagsche Come- die gistra vond voor de leden van de Schicdamse Kunstkring in het Pas sage-theater ten tonele voerde. Het ging .dus om het getal 13, dat de bijgelovige voorname Frangaise Madeleine Villadier de stuipen op het lijf jaagt, wanneer zij bemerkt, dat het aantal gasten voor haar kerstdiner uit 13 personen bestaat. Op alle mogelijke mameren tracht zij ter elfder ure gasten uit te no digen en weg te sturen, als-het aan tal tafelaars maar dat voor haar zenuwslopende getal 13 niet Het noodlot speelt haar wel heel erg parten., want telkens als zy een gast „er hij" heeft gevonden is er wel een ander, die plotseling ver hinderd is- waardoor zij weer met die hatelijke 13 te maken heeft En als Madeleine met heel veel moeite een var. baar 13 gaston heeft weg- gebonjourd en er dus maar 12 zijn, komt er wel iemand plotseling op duiken. zodat het er dan toch weer 13 zyn. En tussen al die intrigues, die de charmante en elegante Made leine bijna radeloos maken, ver schijnt een bloeddorstige, rebellisti- sche vamperige Zuidamerikaanse Dolores, die meent een appeltje te hebben te schillen met Antoine de echtgenoot van Madeleine. Met kernachtige bewoordingen geeft deze Dolores haar mening over de man nen (en de vrouwen) en verklaart, dat Antoine haar Antonio is. die zü in Zuid-Amerika heeft leren ken nen, toen hij door stom toeval als een nationale held werd uitgeroepen in een miniatuur-staatje, waar van daag de een en morgen een ander aan de macht zit; een liefdes-ver klaring. die zij met het pistool in haar hand bekrachtigt. Deze koste lijke afdwaling geeft geen oplossing Regen en vorst waren de oorzaken, dat de interessante reeks voetbalwedstrijden voor de Schiedammers werd onderbroken. De daarop invallende dooi ging gelukkig (voor de voetballers althans) gepaard met regenval, wat de vorst sneller uit de grond doet verdwijnen. Voor a.s. Zondag dus kunnen wij de kansen van King Soccer w^t optimistischer bekijken. En met het verdwijnen van de vorst, en de daaraan verbonden ijspret, gaat de belangstelling van de sportliefhebber weer uit naar de prestaties van de voetbalclubs. Voor Hermes-D.V.S. staat om half drie de thuiswedstrijd tegen het Maastrichtse M.V.V. op het programma. MW één van de meest bekende Zuidelijke ploegen is dit seizoen voor de dag gekomen met een sterk verjongde ploeg. En de prestaties tot op heden van dit elftal bewij zen, dat zij haar weg wel zal vin den. Als deze ploeg wat meer routi ne heeft opgedaan, zullen zu onge twijfeld tot de sterkste elftallen gaan behoren. Het beste deel van de ploeg is de voorhoede met spelers als Verdon- schot en Ummels, als de meest op de voorgiond tredende en van wie Ummels zeer snel naam heeft ge- maakt. Verder treed rechtshalf Rein- ders op de voorgrond. Technisch staat MVV op behoolijk peil en zoals de meeste Zuidelijke ploegen spelen zij in een hoog tem po. waaraan de jeugd natuurlijk niet vreemd is. Tegen dit elftal zal Hermes-DVS het niet gemakkelijk hebben. De uitwedstrijd wonnen onze stadgenoten met 2—1 en deze wed strijd stond op een goed peil- Als het Zondag een reprise wordt van deze wedstrijd mogen we niet mop peren. Onze stadgenoten weten dus wat voor vlees zij Zondag in de kuip zullen hebben en zij zullen heel hard moeten werken om zeker .te zijn vap .?eï* overwinning en dit zal nodig zyn om zich in de kop groep t© handhaven. Waarschijnlijk zal de grotere routine van de blauw- witfen de doorslag geven. Bij wijze van uitzondering vangt de wedstrijd om half drie aan. Het bestuur van Hermes-DVS maakt het publiek op het volgende attent. Voor de wedstrijd tegen Ex celsior, die. zoals bekend, werd at- gekeurd. is een groot aantal kaar ten verkocht, vooral in Botterdam. De zitplaatsen, dus die van 2. 1.50 en 1-25 zijn dan ook alleen geldig verklaard voor de nog te spelen wedstrijd tegen Excelsior, aangezien men andeis de kans loopt, dat or nu te veel kaarten in omloop zijn. Deze kaarten hebben nu een andere kleur gekregen, zodat con trole hierop eenvoudig is. Uiteraard geldt dit met voor de staanplaatsen Voor het 2e, 3e en 4e elftal staan ook belangrijke wedstrijden op het programma. Het 2e en 3e zijn bei den met DHC nog steeds in een nek aan nek race om de eerste plaats. Het is dan ook zaak dat beide elftallen Zondag haar wed strijden winno-i. Het 2e speelt om 10 uur thuis tegen Excelsior 3 en het 3e eveneens om 30 uur thuis tegen EDS 2. Gezien de stand van d® ranglijst moeten deze wedstrijden ook inderdaad gewonnen kunnen worden, maar elke verslapping kan verlies betekenen en ieder puntje verlies kan funest zijn. Ook het 4e elftal krijgt het niet gemakkelijk in de uitwedstrijd te gen CW 4. Met hard werken kan ook hier winst in zitten en dit is nodig om zich in de kopgroep te handhaven. voor het 13-probleem, waarmee Ma deleine tussen enkele flauwtes door nog steeds worstelt. En die oplos sing komt er niet ook, want juist als men deukt, dat de zaak in het reine is en men met een dragelijk aantal tafelaars aan de dis kan gaan, komt er even voor het slui ten van het doek nog een dertiende man binnenstormen, zodat die goeie, onverbeterlijke bijgelovige. Made leine nog net zo ver is als aan het begin van het stuk. Ida Wasserman als de beminnelij ke Madeleine en Dick van Veen als de bezorgde Antoine, die het zijn vrouwtje zo goed mogelijk naar de zin trachtte te maken, .gaven een volkomen natuurlijke vertolking van een echtpaar, dat nu eens een echt gezellig kerstdiner wilde arrarge ren. Myra. Ward typeerde bijzonder raak de als voor haar geschreven rol van Dolores, terwijl voorts Ka- thenka van der Werff, Johan Valk, Gerard Hartkamp. Firn Dikkers en Walter v. d. Kamp er liet hunne toe bijdroegen, dat de volle zaal naar hartelust heeft kunnen lachen en zorgeloos heeft kunnen genieten van Marc-Gilbert Sauvajons blijspel. Voor de aanvang vertelde SK's- voorzitter, de heer K. J. Heyboer, dat op 25 Februari Wim Sonneveld met „De winkel van Sinkel" komt. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Fa, Gouka en Co., Groenelaan 127, Bellen bij ongeval: G.G. en GJ>, Tuinlaan 88. Telefoon 69290. Bioscopen l Monopole, 2, 7, 9 uur: „Het gou den zwaard". Passage, 2 en 8 uur: „Melba". VOOR HEDEN Muziek: Rlvlèrahal, 8 uur: Concert door Ned. Studenten Orkest t.b.v. Ned. Studenten Sanatorium. Film: Arena, 2. 7, 9.30 uur: The captain's paradise; Capitol, 2, 7, 9.15 uur: Staatsvijand nr. 1; Centraal. 2, 7, 9.15 u: Een onvergetelijke melodie; Cineae, 9—5.15 uur: Nieuws enz., 5.45, 8, 10 uur: Gaslicht; Colosseum, 2, 7, 9.15 uur: Gaslicht: Harmonie, 2, 7, 9.15 uur: Opgepast! Zakkenrollers! Lutusca, 2.25, 7, 9.30 uur: In Weissen Rossi; Luxor, 2, 7. 9.30 uur: Gentle men prefer blondes; Monopole, 2, 7, 9 uur; Het gouden zwaard: Passage, 2, 8 uur: Vrijdag de dertiende; Prinses, 2.35. 7, 9.30 uur: Woestijn- ratten; Rex, 2, 7, 9,15 uur: De wraak van de woudloper; 't Venster, 2, 7, 9.15 uur: Alles is vergeven en ver geten; Victoria, 2. 7, 9.15 u: Gaslicht. Tentoonstellingen: Museum Boymans, 10-5 uur: Etsen van Piranesi Olïeverfsehetsen van Rubens; Historisch Museum, 10—5 uur: Geschiedenis van Rotterdam; Maritiem Museum rins Hendrik", 10—5 uur: De groei van het rivieren gebied van Zuid-Holland; Gemeente Archief, 15 uur: Oud-Hollandse stadspoorten; Bouwcentrum, 9—5 u: Diverse tentoonstellingen. ROTTERDAM Momenteel is Plantsoenendienst bezig een 22-tal bomen in de Plan tage om te hakken. Daarvoor in de plaats komt nieuw gewas. De ge hele houtopstand bevindt zich ech ter in een slechte toestand. De zwa re dikke bomen zijn veelal reeds aan het rotten. Het ligt in de be doeling in de gehele Plantage in grijpende wijzigingen aan te bren- gen. Dit vraagstuk is overigens met nieuw, want kort na de bevrijding heeft de toenmalige wethouder van gemeentewerken de suggestie ge lanceerd de plantage te versmallen, waardoor de rijbanen van de Lange Nieuwstraat en de Tuinlaan ver breed zouden kunnen worden. Woensdagavond 27 Jamirri des avonds om 8 uur zal in het Beurs gebouw een bijeenkomst plaats vin den van de Schiedamse Gemeen schap. Dan zullen de SG-erepen- ningen worden uitgereikt aan de he ren J. K. C. Karsseboom en drs A. v. d. Poest Clement. Medewer king aan deze avond verlenen de heren A. S. H. A. Blaisse (piano), dr--P. C, Visser, de oud-ambassa deur in Moskou, met een causerie e» het R-K. Schiedamse Mannen koor St. Caecilia. Het ligt in de bedoeling om de ze avond het Beursgebouw, dat sir ds kort door het gemeentebestuur voor dergelijke bijeenkomsten beschik baar is gesteld, te toetsen op de acoustisehe kwaliteiten. (Advertentie I. M.) AANTELBEDDEN hef moderne verplaats bare opkiapbed met ver sterkte gezondheids-spi raalmatras. 1 pers. NU 34.80 2 pers. NU 49.50 jaar garantie Exceptionele aanbieding van onovertroffen VERENDE MATRASSEN „REFORM" met de sublieme stalen binnen- venng, prima afdekking van ge stepte erin en dikke watlenlaag, overtrokken met bijzonder zware damast. 1 pers.van 65.- NU 50 2 pers.van95.— NU 20 jaar garantie Restant-partij GEWATTEERDE DEKENS zwaar gevuld er» overtruk- ken met prachtige zijden damast. 2 pers. "fl "T NU Nog een kleine partij van onze bekende WOLLEN „AMBASSADEUR" DEKENS Een juweel van kwaliteit, kleur en dessin, uitsluitend grote maten. 220x170 NU 190 NU „Hij zocht een tegengif voor de giftige opmerkingen van zyn vrouw". Dat zei gistermid dag de verdediger van de vijf en vijftig-jarige A. F. W. uit Rotterdam, welke laatste zich voor de Rotterdamse recht bank moest verantwoorden wegens een poging om zijn vrouw van het leven te be- roven. De Officier van Justitie achtte zijn schuld bewezen en eiste een gevangenisstraf van twaalf jaren, Een ongelukkig huwelijksle ven bracht de verdachte tot zijn ongelukkige daad. Dat bleek uit de stukken, het bleek ook uit de verklaringen van enkele getuigen a décharge, „Vaak kwam hij bij ons om. na door zyn vrouw te zijn geplaagd, zijn nood bij ons te klagen," ver telde de voorganger van de Ge meente Gods, waarbij verdachte was aangesloten. Deze getuige kende ook de echtgenote van w. Steeds maakte zij minachtende en kleine rende opmerkingen over haar man, zo verklaarde hij. Een buurman van het echtpaar beweerde echter, dat hij het groot ste respect had voor de wijze, waarop mevrouw W. de behande ling door haar man met gelatenheid had geduld. Hij doelde hiermee voornamelijk op het feit, dat W.. die van October '51 tot Augusuts'52 bij een andere vrouw in kost was, na zyn afwezigheid weer thuis kon gaan wonen. Geen verzoening Van een verzoening was toen overigens geen sprake. De eerste dag na zijn thuiskomst was er al weer ruzie, zo vertelde dc ver dachte, en ook tijdens zijn afwezig heid zou de vrouw hem steeds hebben gestart. Ze zou daarvoor zelfs speciaal naar zijn werk zijn geko men. „Ik kon dit leven niet langer aan, daarom besloot ik mijn vrouw te doden." verklaarde de man. En zo was hij ertoe gekomen in Maart van het vorige jaar tweemaal een hoeveelheid thailiumsulfaat, een dodelijk gif, dat gebruikt wordt voor het verdelgen van ratten, in Hoewel Van de zijde der directie van de RET geen bevestiging kon worden verkregen, schijnt het zo goed als zeker vast te staan dat het eind- of beginpunt van lyn 4 zal werden verlegd naar de Viiet- taan. Inplaats van via het Oostplein zal lijn 4 over de Boezemsingei via de Goudserijweg naar de Vlietlaan rijden. Door de Weteringestraat en de Alettastraat gaat het dan weer terug naar Schiedam. Oud-gevangenen zagen de rampfilm De Reiinievereniging van oud gevangenen uit de bezettingstijd is een bloeiende vereniging. Ondanks het slechte weer was gisteravond namelijk de zaal van Maison De Klerk druk bezet tijdens een der bijeenkomsten van de vereniging. Het Rode Kruis bood de leden een filmavond aan. Indrukwekkend was de film over de overstromingsramp van nu bijna alweer een jaar gele den. De hoofdfilm was „Wat Leni Rössner beleefde", een Deense rol prent. Voorzitter J. v. d. Ende dankte het Rode Kruis en een pro pagandist van deze instelling en wekte dc aanwezigen op het Rode Kruis steeds te blijven steunen. De heer L. Clements zal Donder dag 21 Januari in het .gebouw van de Chr. Soc. Belangen een lezing houdc% Voor de leden van de las club Schiedam over „Het lassen van bronzen kerkklokken". Verder zullen worden vertoond de films „De weg naar volmaaktheid", „So crates" en „Het lassen van bronzen kerkklokken". Deze laatste film in aansluiting op het te bespreken on derwerp. binnenweg BEIJERLANDSELAAN 72-78 KL de Vriesschool A hield ouderavond Woensdag was er in het Volks- gc-bouw een druk bezochte ouder avond van de Klaas de Vriewdtooi A (Zwartewaalsestraat). Het hoofd van de school, de heer A. Huks- norn, gaf in het kort een over zicht van het afgelopen jaar ten aanzien van de school. Daarna werd de film vertoond „Redding in Ti- rol", die vooral nu men daar zo te kampen heeft met sneeuw-Lvvines, een bijzonder actueeel karakter had. In de oudercommissie werden de ait'cdonde leden, inc\r. Pronk en tic heren De Berst en Nooriandor vt.j vangen door mevr. M. Sehwa- gormann en de heren H. Jansen tn J Eilacker. De trekking van de loten van de lotery van de KW-vrouwenbond, die is georganiseerd ten bate van de bibliotheek, is tot een nader vast te stellen datum uitgesteld. Burgerlijke Stand GEHUWD; W. F. L. Wiggcmansen jaar en J. Soek 25 jaar; J. Vroombout 29 jaar en C. A. Huizer 19 jaar; M. A. Collens 24 jaar en B. v. d. Bos 18 jaar; A. van Wyk 26 jaar en I. A. Groenhorst 25 jaar; M. F. Levens 26 jaar en M. Torsy 22 jaar. ONDERTROUWD: H. J. de Bol ster 32 jaar en W. M. Jansson 21 jaar; J. van Dijk 19 jaar en E. C. Steketee 21 jaar: A. W. van Ettin- ger 27 jaar en H. Th. Vredenbregt 26 jaar; M. P. Gosens 34 jaar en G. J, Lansbergen 30 jaar; C, Hui- btegtsc 35 jaar en M. C. Blomc 30 jaar; F. Karstanje 27 jaar en E H. Slgmond 21 jaar; B. Kerkhoff 28 jaar en L. de Boom 26 jaar; W. Mastenbroek 32 iaar en J. v. d. Oosten 23 jaar; W. F. Ou we jan 39 jaar en K. van Gctderen 27 jaar: P. J. Panken 29 jaar en S. F. de Jong 30 jaar; M. J. Roemkens 30 jaar en A. Verhoeckx 41 jaar; D. van Rosmalen 29 jaar en M. R. Bee- rewout 23 jaar; P. van der Stap 20 jaar en J. Damen 20 jaar; D. v. d. Tholen 25 j. en A. Vijfwinkel 20 j; L. H. A. Vermeulen 27 j en L J. Kreischer 26 j; W, v. d. Vlies 25 jaar en S. Alkema 21 jaar; J. Vroombout 23 jaar en N. Barns 22 jaar. GEBOREN; Ida I, d. van P. E. Bijloo en C. I. Vink; Hendrikus J., z. van A. Broekhuizen en E. H. M. Holierhoek; Abram. z. van A. Blan ken en J. M. van Geenen. OVERLEDEN: J. C. Houtzager, 81 jaar, weduwe van M. L. Kramer. haar eten te gooien. Tien dagen daarna werd zijn vrouw ernstig ziek opgenomen in een ziekenhuis. Mediseh ingrijpen heeft haar het leven kunnen redden, maar het ge vaar is niet denkbeeldig, dat de vergiftiging schadelijke gevolgen zal blijven hebben, zo werd tijdens de zitting gezegd. Dat verdachte na de toediening van de tweede hoeveelheid gif spijt over het gebeurde zou hebben ge kregen, zoals hij voor de rechtbank verklaarde, leek de officier onwaar schijnlijk. Hij zou dan het werk van de behandelende medici aan merkelijk hebben kunnen verlich ten door hun de oorzaak van de ziekte te vertellen. Dit heeft hij echter nooit gedaan. Aannemelijker leek het de offi cier, dat de man zyn poging tot moord had gedaan „als de meest voor de hand liggende oplossing om financieel vrij te zijn". Volgens hem, zou W. namelijk naar zijn wettige vrouw zijn teruggegaan, nadat de steun aan de vrouw, bij wie hjj in de kost was, werd inge trokken, en omdat de man niet in staat was twee huishoudingen te financieren zou er een vrouw moe ten verdwijnen, aldus de officier. Regelmatige teruggang dank zij campagnes In 3951: 3300 ongevallen, in 1S52: 105Ö ongevallen, en in 1953, verle den jaar: 850 ongevallen op de Werf Gusto. Alles dank zij de veilig heidscampagnes! Hat kreeg het per soneel gisteravond *e boren tij riem een veilighcitbavond in dc grote zaal van Odeon. Het personeel was, in vele geval len met vrouw of verloofde, ten ge tale van een kleine duizend perso nen opgekomen om deze avond bij te wonen: niet voor ontspanning, maar voor bezinning op een ern stige zaak. Een spandoek boven het toneel verkondigde, waarom veilig heid een ernstige zaak is. „Werk veilig, allen samen". Ook dit werd de aanwezigen op het hart gedrukt: het gaat niet alleen om u zelf, het gaat óók om uw collega's. Onder voorzitterschap van ir A. Meeuwsen, arbeidsinspecteur, be antwoordde een forum, dat was sa mengesteld uit deskundigen op het gebied van veilig werken, het grote aantal vragen dat reeds tevoren on der het personeel was verzameld. Dc leden van het forum waren mej. Jansen, arbeidsinspectrice, in het bijzonder deskundig op het gebied van sociale zaken; de heer G. Meyers, voorzitter der bedrjjfskern van de Werf Gusto; cn dc heren P. ten Hove, F. Sparreboom en Jan sen, respectievelijk veiligheidsin specteur bij de Caltex, Wilton- Fijenoord van de BPM. Het eigen orkest van de werf zorgde voor af wisseling. (Advertentie I,M.) fttRDAMSt En in zo'n opruiming kunt U ook kwaliteiten verwachten die op elk gebied aan de spits staan voor prijzen, die, door welke vakman ook, on mogelijk te beredeneren zijn. Daar is het nu eenmai een echte Rotterdamse Oprui ming voor! Daardoor Is het mogelijk dat wij deze actetassen van 23.90 van puur in de kleur gelooid rundleder, geen en kele, maar dubbele acte tassen met behalve twee voorzakken en een riem, twee ruime vakken, kun nen aanbieden voor nog geen zestien gulden. Actetassen van origineel blank uitgezocht tuigleer, zó sterk en zó solide, dat ar 10 jaar garantie op gege ven wordt. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze dubbele actetassen, een overschot van een enorm kwantum, onder de volle garantie w Postorders onder rembours. Flessen Kremlon Shampoo, inhoudende een halve liter, ruim voldoende voor vijftig wassingen. Voor iedere haar kleur, alkali-vrij, per fles tijdelijk voor 1.25 Statiegeld 30 cent WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tel. 28160 By de tunnelingang op het Charloise Hoofd zal binnen niet al te lang© fijd een theepaviljoen worden geplaatst. In deze omgeving zal ook een openbare telefooncel komen; de P.T.T. wil rekening houden met de Char loise wensen wanneer zij tot uitbreiding van het aantal celien overgaat, In de ontworpen singels van de groengordel zal gevijst mogen worden. Er is zelfs al aan hengelweflstrfjden gedacht. Aldus enkele mededelingen van de voorzitter van de wijkraad voor Oud-Charlois, de heer A. A. Sterman, Nader vernemen wy van de heer C. Küppers, directeur van Gemeente werken, dat hem niets van plannen voor een thee-paviljoen op het Char- loisc hoofd bekend Is. Wel wordt er overleg gevoerd om te komen tot da bouw van een dergelijk gebouwtje bij de tunneluitgang op de Rechter Maasoever. Aan het begin van de gisteravond gehouden vergadering maakte de voorzitter bekend dat de heer T. W. Postma zich had teruggetrokken als wijkraadlid. Het motief hiervoor was dat hij had bedankt als lid van de VVD. Plannen voor een theepaviljoen op het Charloise Hoofd, waarop in een vorige vergadering is aangedrongen, zijn op het ogenblik in behandeling bij „Rentegevendc Eigendommen". Men zal er binnen niet al te lange tijd wel meer van horen. Het Nach tegaalplein blijft groen, zo werd eveneens meegedeeld. Alleen aan de Zuidzijde is een „Bejaardencentrum" geprojecteerd met een apart gebouw tje, waarin ouden van dagen bijeen kunnen komen. Nagegaan zal worden of er over de Boergoenseviiet tegenover de Gruttostraat een bruggetje gemaakt kan worden. Met een wacht verbod voor de Katendrechtse Lagedijk. tus sen de Dorpsweg en de Boergoense- straat, zal een proef worden geno men. Bij geruchte is vernomen dat de particuliere wasinrichting aan de Waalhaven., waar huisvrouwen hun was zelf kunnen behandelen, zou moeten verdwijnen. Hoewel de eige naar van het gebouw nog geen aan zegging heeft ontvangen dat hij weg moei., wil de Wykraad er by B. en W. nu al op aandringen dat deze wasgelegenheid voor Charlois be houden blijft. Wekelijks worden er tweehonderd gezinswassen gedaan; dat acht men zeer belangrijk. „In hoe» eel wijken is Rotterdam eigenlijk verdeeld, en hoe lopen de grenzen?" hebben leden van de wijkraad voor Oud-ChaHois sich afgevraagd. De voorzitter is op onderzoek uitgegaan, maar zyn antwoord kon niet op juich toon worden gegevenDe P.T.T., de politie, de brandweer en al lerlei andere instellingen hebben allemaal een eigen wijkindeling. Binnenkort komt er nog een bij wanneer er een nieuw? straten boekje verschijnt met -zeven hoojetwijken en zeventig kleinere. „Laten we maar eens op coör dinatie aandringen tegen de tijd. dat dit boekje herdrukt moet worden," luidde het advies van dc voorzitter aan de wijkraads leden. De rijwielbewaker voor het post kantoor aan de Wolphaertsbocht zou zijn taak moeten neerleggen. Da wykraad overweegt er bij de auto riteiten op aan te dringen dat ha mag blijven. De PTT heeft nee ge zegd, aldus de voorzitter, maar ten slotte is een bewaker er niet voor het postkantoor, maar voor het pu bliek. Enkele zaken, die tijdens deze ver gadering niet meer aan de orde kon den komen, zullen worden besproken op Donderdagavond 28 Januari.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1