„Ingenieur" verloofde zich ten minste drie maal Trouwlustige meisjes raak ten haar spaargeld kwijt Goede vorderingen in overleg op Curacao U kunt geen gekke nog wel dingen doen Naguib: Broederschap konkelde met Londen Zaak Lijntje Huizer nog niet afgelopen GELEZEN- mm f Voorts HUWELIJKSZWENDEL IN AMSTERDAM I Winter-bloemenfeest VS sturen opnieuw in allerijl serum naar Europa te Lisse Aruba wil verhouding „moeder dochter" tot Nederland 'n Sigaar is toch maar je ware Eisenhower vraagt uitbreiding van sociale wetgeving Een menselijke barometer Emmy Arbous ten grave gedragen UITZONDERINGSTOESTAND IN EGYPTE Generaal grijpt gevaarlijkste tegenstander aan Tegen Rotterdammer drie jaar geëist wegens vrijheidsberoving Aga Khan wordt drie maal gewogen en gewogen Argentijnen in April naar stembus .Vrijdag 15 Januari 1954 3 (Van onze correspondent) AMSTERDAM, Met verbazing vragen de rechercheurs van de Amster damse politie zich af, hoe het mogelijk is dat opnieuw drie vrouwen het slachtoffer zijn geworden van een huwelijkszwendelaar. De 31-jarige tne- tal lurg E. H. Pronk uit de Tweede Jan van der Heüdenstraat 83 huis, te Amsterdam, die zich tegenover iedereen ir Pronk van General Motors heeft genoemd, maakte van een van de vrouwen al het spaargeld op, dat hy deeis besteedde aan een luisterrijk verlovingsfeest met de tweede. De derde vrouw raakte slechts een deel van haar geld kwijt. En nu hij in het bureau is opgesloten, maakt hij het de 'politie nog uitermate lastig, door slechts op de allersimpelste vragen van de recherche een antwoord te ge ven en er verder het zwijgen toe te doen. „Bewijzen jullie het me maar," mompelt hjj boos. De recherche vermoedt, dat de man nog meer vrouwen heeft opgelicht. In Juni 1953, op een zonnige Zondag, vlak nadat hij een ge vangenisstraf van anderhalf jaar had uitgezeten wegens oplichting, maakte Pronk kennis met een der tigjarige kantoorbediende uit Am sterdam. Hij ontmoette haar m het Amsterdamse Bos, te midden van een groot aantal andere zonneba ders en -baadsters op de speelwei de. 's Avonds ging het tweetal reeds de stad in. En het raakte toen zo aan dat de kantoorbediende, toen zij korte tijd later met een vrien din op vtcantie in Zwitserland was, elke dag een brief van Pronk kreeg. Haar vooruitzichten werden uitermate gunstig, toen zij „per vergissing" m een van zijn brieven een andere brief, aan Pronk ge richt, vond, waarin hem medede ling werd gedaan van een grote geldzending, die hij in het najaar uit Marokko zou ontvangen: enige tienduizenden guldens. De eerste duizend gulden werden hem toen snel geschonken, omdat hij een auto wilde kopen. Hij kwam inderdaad korte tijd later per wa gen, maar die was gehuurd: van het geld van de kantoorbediende. Elke avond kwam Pronk zijn ver loofde en haar moeder opzoeken, hij hielp met de afwas, liep zelfs met de stofzuiger door het huis, kortom .hij gedroeg zich als een model-echtgenoot. Op een (Advertentie LM.) Wie heeft deze zomer niet de vele advertenties gelezen waarin de gepatenteerde „Florida" weekendshrrts van 9.75 werden aangeboden „Florida" weekendshirts heb ben wij zelf bij duizenden verkocht en het was om de prima pasvorm, de solide kwaliteit en prima afwerking het meest verkochte hemd. In deze opruiming nu, heb ben wij nog een flinke partij van deze weekendshirts die wij tot de laatste toe willen verkopen aan die Rotter dammers, die weten dat er na deze winter toch weer een zomer komt en aan de tallozen die ook deze winter een modern hemd willen dragen, waarvoor zij nu bijna de helft betalen van de nor male prijs. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze „Florida" Weekendshirts int de maten small, medium en large (ook in extra grote maat) en in de kleuren bleu, beige, blauw grijs, crème, bruin, ree bruin enz. Alléén in deze opruiming: 8 75 jongenshemden van Sanforaportflanet in de msfen 26 Hm 36 -r o vanaf in me# stijging per maat. WINKELCENTRUM BINNENWEG. Te!. 291BU H moment gingen Pronk, zijn aan staande en zijn schoonmoeder ge zellige autotochtjes maken en een huis voor het jonge paar uitzoeken. Voor Bilthoven werd het meisje enthousiast. Pronk ook. Hij deed net alsof hu de grond gekocht had, reed er nog eens langs met het meisje, en bracht haar toen naar een architect, die zich met de twee verloofden ecu hele middag lang over tekeningen van een villa boog. Een eethoekje moest er komen, en een werkkamer voor de ingenieur, met een klein laboratorium en een garage voor de auto. De bouwopdracht moest echter nog even worden aangehouden, meende Pronk, want hij had het geld uit Marokko nog niet. Maai de kantoorbediende was al zo ver vuld van het plan, dat zij blééf aandringen en ten slotte al haar spaargeld aan Pronk overhandigde. Nog meer verlooiden In die tijd ongeveer maakte Pronk kennis met de 25-jarige verpleeg ster uit Breukelcn, met wie hij eveneens een verhouding begon, die zelfs op het laatst op een officiële verloving uitdraaide. De verpleeg ster verhuisde op kosten van de kantoorbediende naar Amsterdam, en nam een kamer met pension. Er werden gouden ringen gekocht. Even later las Pronk een adverten tie m de krant van twee vriendinnen uit het Oosten des lands, die kennis making zochten met een net Dersoon Hy stuurde een foto van zich zelf en een brief. De knapste van de twee vriendinnen vond hem ie kle n on deed hem over aan de ander, die de man gretig accepteerde Toen brak voor Pronk een moei lijke tijd aan. Eén voor een kwamen ROME. De gezondheidsdienst van dc Amerikaanse staat Michigan heeft weer het serum anti-hemophüie- gammagiobuline verzonden om te voorkomen, dat een Italiaanse jon gen dood bloedt. In vertwijfeling lieten de ouders, signore en signora Pasquale Russo. in het nabijgelegen Colleferro, de Amerikaanse ambassadrice Clare Boothe Luce weten, dat indien zij 't serum niet konden krijgen hun 10 jaar oude zoon. Vincenzo, die reeds zijn tanden begint te verliezen, zou dood bloeden. Een dringend telegram van het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken bracht gisteren het antwoord, dat een hoeveelheid van het geneesmiddel naar Rome onder weg is voor de jongen. zijn verloofdes in aanmerking voor een weekend met hem, en telkens moest hij er twee met mooie ver halen aan het lijntje houden. In een taxi kwam hij dan hijgend voorrijden: „Ik moet onmiddellijk voor de zaak tiaar Londen veel plezier, ik zie jo Maandag wel weer." Dan reed hij snel naar de ander, die hij hetzelfde verhaal deed en vervolgens naar de derde. Inmiddels liet hij ook zijn goede hart spreken; even voor Sint Nicolaas reed hij met de kantoorbediende door de stad om inkopen te doen. Het meisje wilde tenslotte wel voor Sin terklaas spelen om overal pakjes af te geven (van haar eigen geld <"■- kocht). De recherche vermoedt, dat die pakjes bsj nog meer verloofdes zijn terechtgekomen. Het is op Oudejaarsnacht alicmaaJ uitgekomen. Met de kantoorbediende zou hij de jaarwisseling vieren, maar hy kwam met. Toen zy hem daarop ging opzoeken, vond zij hem samen met de verpleegster. „O, dit is mijn rechtskundig adviseur", stelde hu de kantoorbediende voor. Maar daar liep het meisje met in. Furieus achter volgde zij hem en dwong hem ten slotte mee te gaan naar een nol art* waar een officiële schuldbekentenis werd opgemaakt. Na overleg met haar vriendin be sloot zij aangifte te doen. Samen met de politie arrangeerde zu een laatste afspraak m een Amsterdams café, waar Pronk werd gearresteerd. LISSE. Na de zeer druk be zochte Kersttentoonstelling ver wacht de stichting „Bloemlust" in het hart van Lisse opnieuw vele duizenden bezoekers voor de twee de wintertentoonstelling, die op Dinsdag 19 Januari begint. De di recteur-generaal van de Voedselvoor- ziemng ir J. A. P. Franke zal deze expositie van vroege bolgewassen 's morgens om elf uur openen. Zij zal tot en met Zaterdag 23 Januari van 9 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds geopend zijn.. Nederlandse „wonder dokter" in Duitsland vrijgesproken BONN, De 41«-jarige Nederlan der C, die als „wonderdokter" van Emmerik een grote faam heeft ver worven, is door het gerecht in P&- derbom vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreding van de wet op de heelmeesterij. C.'s roem als wonderdokter was niet beperkt gebleven tot de grens streek, hij is gaandeweg in het ge hele Roergebied en in Westfalen be kend geraakt. Talrijke patiënten hebben dan ook voor de rechters van Faderborn verklaard dat zij door C.'s radioactieve lichaamstralen ge nezen waren. Het gerecht overwoog daarom, dat het mogelijk geacht moest worden, dat de man inderdaad genezing gebracht had. (Advertentie LM.) WILLEMSTAD. De besprekin gen in de „kleine commissie" over de voorzetting van de mnde-tafel-con- ferentie hebben, naar verluidt, een bijzonder vlot verloop. Het wordt niet onmogelyk geacht, dat het over leg reeds binnen een termijn van 14 dagen zal zijn voltooid. Naar het schijnt heeft men besloten, uit hoffe lijkheid te voldoen aan het verzoek van Suriname om daar het overleg te beëindigen. Het belangrijkste resultaat schijnt tot nu toe te zijn geboekt met betrekking tot het vraagstuk van het recht van secessie (recht tot uittre ding uit het koninkrijk van een der rijksdelen) op welk punt een voor alle partijen bevredigende formule ring schijnt te zijn gevor.den. De heer Henny Eman, eeu der le den van de Antilliaanse delegatie, heeft Donderdag niet deelgenomen aan het overleg in de „kleine com missie". Hij heeft zich naar Aruba begeven en vandaar uit een verkla ring uitgegeven waarin hij o.a. zegt: „Na opening van het overleg in de kleine commissie is mij gebleken, dat men de eis van Aruba niet wenst te behandelen en eerst de toekomstige verhouding tussen Nederland en.Su riname geregeld wil zien. Aruba ge voelt zich echter ook partij in net overleg en zal niet berusten in een regeling met Nederland, zonder dal de rechtmatigheid van de eis van Aruba op zelfstandigheid is erkend, indien Suriname de vrijheid opeist om zich af te scheiden. Indien de band met Nederland een belemme ring zou blijken te zijn voor de eco nomische ontwikkeling van Suri name, moet men dit ter wille van Suriname's toekomst respecteren. Cura$ao staat reeds thans de econo mische ontwikkeling van Aruba in de weg, aldus de heer Eman. Vandaag is de Eilandraad van Aru ba bijeengekomen voor een bespre king van de kwestie van de afschei ding van Curacao, Met de besluiten van de Eilandraad in de zaak zal de heer Eman naar Curasao terugkeren, teneinde de reacties der kleine com missie daarop te peilen. Waarnemers achten, het niet uitgesloten, dat de heer Eman zich van het verdere overleg zal terugtrekken, indien deze reacties zijns inziens onbevredigend zijn. Hij verklaarde nog, dat Aruba een verhouding tot Nederland wenst als die van dochter tot moeder. "k maar da Regering heeft met haar jong ste beslissingen de koopkracht toch verhoogd. U zit er nu wat ruimer in: u kunt eens een sigaar extra roken... het meest edele tabaksproduct dat u kunt verlangen! en de sigarenfabrikanten dragen het hunne bij. Zij hebben besloten, ondanks gestegen kosten, de sigarenprijzen niet te Verhogen. Een tweede reden dus, om wat meer te genieten van een goede sigaar of senorita! (juj winkelier heeft een rijkdom van bekende merken in voorraad - al naar uw smaak en beste* WASHINGTON. -- President Eisenhower heeft het Congres ver zocht, de sociale wetgeving te ver anderen, zodat nog 1G millioen Ame rikanen er door beschermd worden. Op het ogenblik vallen ongeveer 45 millioen Amerikanen onder deze wetten. De president vindt de huidige uitkering van 50 dollar per maand aan arbeiders met pensioen te laag. De president heeft aanbevolen, dat de sociale wetten uitgebreid worden tot hen die 4200 dollar per jaar verdienen in plaats van tot 3600 dollar zoals nu het geval is. Dit zou een gemiddelde belasting verhoging van 12 dollar per jaai" betekenen voor arbeiders die dit verdienen. De sociale verzekeringen worden betaal^ door ondernemers en werk nemers Elk betaalt 50%. Op het ogenblik bedraagt zij 2% van de eerste 3600 dollar. (Advertentie LM.) rijt Gil, als vocht en tocht Uw vijanden zijn. Uw gevoelige spieren en gewrich ten waarschuwen U bij elke wisseling in temperatuur en weersgesteldheid. Tijdelijk lichte pijnen laaien vaak in alle hevigheid op, bederven Uw levens vreugde en verwoesten Uw gestel. Wrijf Uw rheumatiek en Uw lendenpijn weg, «naak Uw stijve spieren weer soepel met de beroemde Akkers Kloosterbalsem, het middel waarvan men al 3 gesJach-t £ea lang zegt: „geen goud zo goed-*' HILVERSUM. Enige- honderden vrienden en bekenden, voornamelijk uit de wereld van toneel, cabaret en radio, waren Donderdagmiddag naar de Noorder-begraafplaats in Hilversum gekomen om de laatste eer te bewijzen aan de actrice Em my Arbous. Onder hen zagen wij o.a. het volledige gezelschap van Wim Sonne veld, waarvan de actri ce lange tijd deel uitmaakte, voorts Henriette Davids. Ary van Nierop, Willy van Hemert en vele anderen. Tientallen bloemstukken dekten de baar en menige kunstzuster legde bij het afscheid nog een tuil bloe men bij het graf. Emmy Arbous had voor haar verscheiden de wens te kennen gegeven, dat slechts Wim Sonneveld aan het graf een dank woord zou uitspreken. CAIRO. Door de ontbinding van de Mohammedaanse Broederschap en de arrestatie van meer dan 45Q van haar leden, waaronder de meeste leiders, is de Egyptische premier Mohammed Naguib zijn gevaarlijkste ge vecht begonnen in zijn pogen het staatsbestel in Egypte te consolideren. Hy heeft de Broederschap van „samenzwering" met Engeland beschuldigd en al haar bezittingen verbeurd verklaard. Dit is de eerste maal, dat de Britten in een officiële beschuldiging van de Egyptische regering zjjn genoemd. ROTTERDAM. Drie jaar ge vangenisstraf met aftrek cn ter be schikkingstelling van de regering eiste de Officier van Justitie gis termiddag tegen de 43-jarige elec- tromonteur A. J. H. *V. uit Rotter dam, terechtstaande wegens vrij heidsberoving van een elf jarig meis je. Tijdens de behandeling van deze zaak, die grotendeels met gesloten deuren plaats vond, is ook ter spra ke gekomen de door W. in 1937 ge pleegde moord op Lijntje Huizer. Het onderzoek in deze zaak is, al dus verdachtes raadsman mr L. E. Pieterse, nog niet geëindigd. Wel heeft de man bekend het kind te hebben gedood. Als de justitie er in slaagt te be wijzen, dat de dood van het zeven jarige meisje een gevolg Is van poging tot moord, dan zal W. zich ook voor dit misdrijf nog hebben te verantwoorden Kan echter slechts bewezen worden dat de dood in trad tengevolge van mishandeling, dan kan het misdrijf, als zijnde verjaard na een termijn van 15 ja ren, niet meer ten laste worden ge legd. Tientallen nieuwsgierigen ver- Woordvoerders van de Britse am bassade in Cairo hebben de Egypti sche beschuldigingen „grove non sens" genoemd. De Britse ambassa deur heeft onmiddellijk een bezoek aan generaal Naguib gebracht. Naguib zegt, dat de leiders van de Mohammedaanse Broederschap „de godsdienstige gevoelens hebben uit gebuit voor het bereiken van hun eigen idealen" en „naar een staats greep tegen het bestaande regiem hebben gestreefd door zich achter de godsdienst te verschuilen". Een deel van de religieuze leiders zal zich voor het gerecht moeten verantwoor den. Het gevaar voor Naguib ligt ïn het feit, dat de Mohammedaanse Broe derschap een zeer strijdvaardige dat hebben, zij in Palestina bewezen organisatie is, die meer dan twee millioen leden telt, in het geheim werkt en over een leger kan be schikken, dat in staatis een genade loze terroristische actie te voeren. MOMBASA. Om te verhinderen, dat zijn volgelingen hun huizen te lang onverzorgd moeten achterlaten, zal de Aga Khan in Augustus niet alleen in Dar-es-Saiaam, maar ook te Mombasa en Tanga worden gewo gen. Alle drie plaatsen liggen m Oost-Afrika. Dit wegen geschiedt bij het zeven tigjarig jubileum van de Aga Khan als leider van de Mohammedaanse secte der Ismailieten. De Aga Khan ontvangt bij deze plechtigheid zijn gewicht in platina. Men schat de waarde van de benodigde hoeveel heid platina op 2.500.000 gulden. De 30.000 Oost-Afrikaanse Ismailieten hebben dit bedrag reeds bijeenge bracht. Drie middenstandsbonden: Cadeaustelsel eist wettelijke regeling De Commissie van Overleg van dc drie Centrale Middenstandsbon den, waarin samenwerken de Kon. Ned. Middenstandsbond, de Chris tel. Middenstandsbond en de Ned. Kath. Middenstandsbond, heeft tij dens haar laatst gehouden vergade ring een telegram gezonden aan de staatssecretaris van Economische Zaken, waarin wordt aangedrongen op een spoedige wettelijke regeling van het cadeaustelsel. In het telegram wordt er op ge wezen, dat de recente ontwikke ling rond het cadeaustelsel voldoen de aantoont, dat een wettelijke re- geiing niet langer uitgesteld kan worden. drongen zich op de publieke tri bune, toen W. voor de rechtbank verklaarde in de zomer van <.1952 het elfjarige buurmeisje Lenie S. op een stoel in zijn woning te heb ben vastgebonden om zo een foto van haar te maken. Dit is inder daad gebeurd, waarna hij het kind losmaakte en met een krentenbol weg liet gaan. Na het gebeurde is het kind nog vaak bij verdachte, die zij oom André noemde, thuis geweest. Totdat ze op een avond tegen haar ouders zei, dat ze liever niet meer naar oom André wilde. Op aandrang van de adjudant van politie E. H. van D-, die Lenie op een dag met een angstig gezicht uit het huis van W. had zien komen, en die W. verdacht van het plegen van laakbare handelingen, is me vrouw S. met het kind gaan pra ten. Tijdens dat gesprek vertelde Lenie, dat oom André haar eens had gefotografeerd, terwijl ze zat vastgebonden op een stoel, met een prop papier in haar mond en een blinddoek voor haar ogen. In verband met deze vrijheidsbe roving werd de man. op 29 Mei van het vorig jaar gearresteerd. Tijdens de toen volgende verhoren is ook gesproken over het verdwijnen van Lijntje Huizer in October 1937. De stukken over deze zaak bevonden, zich gistermiddag in de dossiers, maar werden slechts gedeeltelijk in openbaarheid behandeld. Schuldig aan dood Op de vraag van de president ot hij schuldig was aan de dood van dit meisje antwoordde W, bevesti gend. Volgens zijn eerste verklaring zou hij het kind om haar middel hebben gepakt. Ze is toen gaan spartelen. Verdachte zou toen zijn hand op haar mond hebben gelegd, waardoor het kind zou zijn gestikt. Later vertelde hij echter, dal hij het kind een klap had gegeven, omdat ze een lampetkan had ge broken. Ze zou toen met haar hoofd ergens tegen aan zijn gevallen, waar door ze zou zijn gedood. Deze laatste bewering, zo vertel de hij gistermiddag, was de juiste. De verdere handeling van de zaak vond plaats met gestoten deuren. Over veertien dagen zal de recht bank uitspraak doen. Het is echter zeer onwaarschijn lijk dat de man voor het ruim zestien jaren geleden gepleegde delict nog zal worden vervolgd. Dit. was alleen maar een lekke achterband fan de wagen van War ren Davison in 'n race met oude au to's te Jacksonville, Florida, die deze week werd verreden. Juist toen War_ ren in n kansrijke derde positie lap klapte de band uit elkaar. De wa gen steigerde als een nukkig paard kwakte tegen de baantolde een paar maal om zijn lengte-as en bleef toen staan, volkomen geschikt voor de sloper.. Dergelijke incidenten vormen nu eenmaal de trekpleisters in zulke toedstryden van stock-cars (normale sericwagens, die meestal ontdaanzijn van wat. voor de race overbodige, attributen) en niet zel den moeten de bestuurders er uit pedrapen worden in plaats van dat ze er, zoals deze Warren Dauisort, zonder een sckranvtnetje afkomen. Dat wij in Nederland dergelijke ra ces «iet kennen, moet u toch niet zeggen. Het is soms immers zo, dat we het ook wel doen maar dan ge woon op de openbare wegAls de fclap komt is het publiek gauw ge noeg aanwezig, (cn de politie ook, afgezien van de ziekenauto's). D„ luchtvaarfcjoumallsi; Hugo Hooft- taa beschikt over een schat van technische luchtvaartgegevens. doch. grijpt te hoog als hij probeert zo veel stof in het bestek van 233 bladzijden te verwerken. Zijn keurig uitgevoerd boek „Start In de toekomst" (uitgegeven door Van HoJkema Warendorf N.V., Amsterdam, prijs 8.90} maakt dat dui delijk. De luchtvaart heeft na de oor log te veel enorme mogelijkheden en. moeilijkheden gekregen op tal van ge bieden om met kans op succes eniger mate uitvoerig, beknopt en toch duide lijk aan de belangstellende buitenstaan ders te worden beschreven. Dan wordt het een race met reuzenschreden in een. krampachtige styl, waarbij een. zekere slordigheid onvermijdelijk is, hetgeen in dit boek helaas het geval moes* wor den. Dit neemt met weg, dat „Start in de toekomst" er zeker in slaagt aan t* moedigen tot het kennis nemen van meer informaties over een der belang rijkste aspecten van onze hedendaageo maatschappij, die de luchtvaart onge twijfeld vormt. Een bijzonder mooie se- ne deels unieke foto's heeft de schrijver uit eigen verzameling aan het boek toegevoegd. In een Novembernacht werd bu\ stad Ar ras (N. Frankrijk» een Iich- zijn bu Perugia (It.) een van oorlogsdoden gevon- BUENOS AIRES. President Pe. ron van Argentinië heeft Donderdag algemene verkiezingen uitgeschre ven, die 25 April gehouden zullen worden. Verder is de benoeming van schout-bij-nacbt Alberto Teïsaire tot vice-president thans vrijwel verze kerd. Teisaixe wordt bij overlijden van Peron de voornaamste candïdaat voor het presidentschap. tend voorwerp in de lucht gezien, dat den, die de stoffeJyke resten bevatten voorwerp in de lucht gezien, dat var. Romeinse soldaten, die 2000 jaar spiraalsgewijs steeg, kronkelde en een geleden tegen Hannibal sneuvelden. Dat Kwartier lang vreemde capriolen bleef was toen deze veldheer na zijn tocht maken voor het plotseling snel in de over ae Alpen, opruxte naar Rome ea hemelruimte verdween. (Vliegende slag leverde bij Trasimena Schotel0 Misschien, maar het stond ui uit.... Dinsdagavond verbrandde een grote hut in de buurt van het Mexicaanse plaatsje Tehauntepec. Een familie van 12 personen. o,w. zes kinderen kwam in, hei vuur om. De hut was gebouwd van gedroogde palmbladeren, Lea van Damme een Belgische ac- cordeonniste. heeft deze week de we reld met een nieuw langspeelrecord verrijkt!Te Gent hield zij het onder enorme belangstelling 75 uur en acht minuten vol haar harmonica geluid te doen geven. Mogen wij zeggen: stik- De Volkswagenfabriek te Wolfs- stapel? Dank u. burg Ineder-Saksen) leverde Dinsdag de 600.000ste personenwagen af. In Juni '53 liep de half millioenste van de band. De Studebaker Coloration een van Amerika s oudste automobielfabrieken heeft plannen om in Osaka, Japan, een V r arbei£ers in bet electnciteits- fabriek te vestigen als de Japanse re- bed rijf van Chicago kregen een verras- gering geen bezwaren maakt Met Stu- sende cn originele bepaling in hun con- debaker zouden dan meedoen de tract: op hun verjaardag krbgen ze Nisshim auto mobiel maatschappij en voortaan vrij met behoud van loon en Daihatsu, fabrikant van dnewielfge mo- buitcn de gewone vacantle om. De tor vrachtwagentjes in wiens fabriek het nieuwe arbeidsovereenkomst kwam de- project-Studebaker zal worden ultee- ze week gereed. voerd. 100O Mark beloning voor hem of haar. die inlichtingen kan geven welke leiden tot de arrestatie van de geen, die vergiftigde hormoon pillen zond aan drie redactieleden van het Westduitse communistische blad .Volksstimme" te Stuttgart. Hoofdredacteur en twee re dacteuren belandden in een ziekenhuis. De politie zoekt nog.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2