A 55 C D PRIJSVERLAGINGEN 66 124 25 39 25025 19 149 33 K.K.-leden genoten van Georgette Hagedoorn de Van Oostveen meeste punten AGENDA Zilveren hoofd-inspecteur bij de HA V-Bank Dr Euwe schaakte Wilton ALBERT HEIJN is nummer met 100 si- 32 m 22 ALBERT HEIJN Zelfbediening De Vierspelenkamp Oorlogsgeweld in het Monopole Brandweer rukte uit Toonkunstconcert in Passage Door kou bevangen Wie heeft iets verloren? Schaatswedstrijden Politie Waterleidingbuis in Hoofdstraat sprong Bartimeüs-füm in Irene Kerkdienst Maarschalk Papagos passeerde Rotterdam Landgenoten verwelkom den hem op Centr. Station GEMEENTE WÊÊÊ. SCHIEDAM rorriciËÉL nieuws 1 Bouw vair „De Hoop" opgedragen Zes mensen maakten val op het ijs Veer Van der Ruit gestaakt Zelfde brandje in zelfde winkel Arbeider door auto aangereden SCHIEDAM Geld. Rookworst Gerookt Vet Spek. Mager Ontbijtspek Mals Rookvlees... Gelderse Kam Chocohagel Witte Hagel Zaanse Beschuit.. Grote Snijkoek Kleine Snijkoek Daisy Biscuits Pepermunt-Ballen Haverstropitten Maizena Zelfr. Bakmeel Zuivere Slaolie... Krenten Abrikozen Hele Siam Rijst Zachte Zeep M- f U ■sar £ÏJ 200 gram 29 -35- U*fr -t3- i L ZAANSE KOEKEN Frame-vijlers Rijwiel-voormonteurs dienstbode r Dinsdag 2 Februari 195 i Iptler jaar komt tie voordrachts- kunstenares on chaiwonnièro Geor gette Hagedoorn een keer naar Schiedam. En telkens weer is het de Katholieke Kring, die voor zijn leden deze bijeenkomst belegt. Gis- teravond heeft een Musis Sacrum vol met K.R.-leden genoten van (je uitzonderlijke kwaliteiten van deze begaafde kunstenares, die interna- tinnale bekendheid geniet. Nauwelijks teruggekeerd van haar tournee door Oostenrijk, heeft het actieve bestuur van dé Katho lieke Kring Georgette Hagedoorn met haar pianist Pierre Verdonck naar Schiedam gehaald. Daarmee j heeft het de aanwezigen een avond 1 van hoog cultureel niveau geschon ken, want het met zeer veel zorg samengestelde programma heeft de K.K.-leden enkele uren van onge kende schoonheid en vreugde be reid. Het programma voor de pauze was geheei gewyd aan de voor drachtskunst. Hierin droeg Geor gette Hagedoorn werken voor. die haar overleden echtgenoot, de dich ter Marti nus Nyhofi, voor haar had voorbereid. Het waren vertalingen van scheppingen van de Engelse schrijver T. S. Eliot en van de Ame rikaan Edgar Lee Masters. Deze x'ertalingen moet men niet zien m de enge betekenis van het woord; integendeel, Martmus Nijhoff heeft er zyn eigen persoonlijkheid, zjjn eigen meesterschap als letterkun dige in gelegd. Georgette Hage- GEORGE7TE HAGEDOORN .excellent om het leven kwam; het ventje, dat in zijn doodsstrijd zo graag vergif fenis aan zyn vader voor zijn mis daad wilde vragen, maar het niet meer had gekund Al deze ontslapen figuren bracht Georgette Hagedoorn met haar ver fijnde uitbeeldingskunst weer tot leven. Men zag in haar de dienst- doorn vond het een dankbare taak bode, de modiste, de soldaat en het dit werk van haar verscheiden man kreunende knaapje. Dit was een te mogen zeggen. En zij heeft dit gedaan met een vervolmaakte dic tie. op eenvoudige, maar verrassend knappe wijze acterend, met volle overgave, met inzetting van al haar kunstenaars-talent. Met „De reis van de drie Konin gen" (van T. S. Eliot) en het Zweedse wiegelied „Slaap mijn kind" kreeg het publiek een voor proefje van de kwaliteiten van deze charmante actrice. Het voerde naar een climax, die zich ontwikkelde in „Spoon River Anthology", een werk van de Amerikaan Edgar Lee Mas ters, waarin deze de doden Uit hun graven in het. overigens gefingeer de, stadje Spoon River laat herrij zen. Men wordt er geconfronteerd met het dienstmeisje Elsa Wert- man, dat is gestorven in het ver driet om haar kind. door haar pa troon opgewekt, maar, om de schande voor de familje te dekken, als een eigen 2oon door haar me vrouw wordt geadopteerd. De zoon, die opgroeit tot een magistraat, al om bemind, ook door het dienst meisje, van wie hij niet weet, dat dit zijn ware moeder is. Met de zelf- moordenares Pauline Barret, die dit misdrijfbeging, omdat zij het ge luk van haar echtgenoot, van wie zij zo innig hield, niet in de weg wilde staan. Met de met zich zelf ingenomen dominee Abner Peet. die het wel mooi vond, dat zyn gemeen tenaren iets uit zijn nalatenschap wilden hebberi als aandenken aan hem, maar Zich verschrikkelijk kwaad maakte, dat zijn preken in de" "kachel terecht kwamen. Met de histerische modiste tnrs. Williams. Met de soldaat Knowlt Hoheimer, die nog steeds niet begreep, waarom hij in de oorlog werd-doodgeschoten, en met het elfjarige schoolknaapje Johnny Sayre. dat van school spij belde en toen door een trein-ongeluk Het waren in de Vierspelenkamp die Maandagavond werd voortgezet, vooral de partijen driebanden, die zeer sterk werden gespeeld. Zowel Gouka. die was ingevallen omdat Quirijns wegens ziekte verstek moest laten gaan als Van Oostveen bereik ten in h.un drie bandenparty een ge middelde van 0.800. Vermeldens waard is'ook de serie van 7, die Van de Maar el in zijn partij éénband sto ten maakte op deze avond. Uil 't ge lijk aantal behaalde punten valt op te maken, dat Gouka en Van de Maa- rcl aan elkaar gewaagd waren. De Jonge, die vorig jaar heel goed voor de dag kwam, was in zijn eerste ontmoeting minder op dreef. Zelfs zag v. Oostveen kans, die uitstekend debuteerde en drie van de vier par tijen won, om De Jonge in de libre- party nog een punt afhandig te ma ken door in de nastoot remise te ma ken. Tot nog toe zijn er dus maar maar twee deelnemers, die alles ge wonnen hebben, maar of dat zo zal gave vertolking van het werk, zoals de schepper Edgar Lee Masters en de bewerker Martinus Nijhoff het moeten hebben bedoeld. Na de pauze kreeg men Georgette Hagedoorn in het lichtere genre te horen. Op de van haar bekende wyze introduceerde zij, nu als chanson- nière, onder de titel „MiscelJanca" een staalkaart van internationale chansons. Ook hierbij toonde Pierre Verdonck aan de piano zijn muzikale hoedanigheden, aie een waardevol décor vormden voor de unieke pres taties van de excellente Georgette Hagedoorn. De tweede helft van de week draait in het Monopoletheater de oorlogsfilm „Gedwongen Verraad". De Duitse luchtmacht in Frankrijk is voortdurend goed geïnformeerd omtrent de aanvallen van Ameri kaanse bommenwerpers, die hun basis in Engeland hebben. Ameri kaanse vliegers die aanvallen op Duitse doelen m Frankrijk moeten uitvoeren, worden ook steeds op het hart gedrukt om, indien zij neerge schoten worden en in Duitse gevan genschap raken, tijdens de verhoren niets los te laten. Een B-26 wordt neergeschoten, soldaat Johnson wordt dodelijk getroffen, Phelps wordt ge wond doch komt veilig met de ande ren op de grond. Zij worden gevan gen genomen en m een Frans kasteel opgesloten. Een der gewonden wordt m het ziekenhuis, waar hij wordt behandeld, uitgehoord door een knappe verpleegster. Hij vertelt haar. dat vele Engelse vliegbases worden bemand met nieuw perso neel. Een schyn-executie wordt in el kaar gezet om nog anderen aan het praten te krijgen. Na de verhoren worden de gevangenen op transport gesteld naar Duitsland, doch enkelen weten te ontkomen. Mitchell wordt weer door de Nazi's gepakt, doch het gelukt Stevens om met behulp van de Franse ondergrondse beweging, een radio-boodschap naar Engeland door te geven, dat de benzine en mu- mtie-depöts uit Cambrai zyn weg gehaald en zich thans in Germaine Forest bevinden. Met voldoening ziet Stevens dan, hoe de Amerikanen, dank zij zijn waarschuwing, het Ger maine Forest met hun bommen be stoken. Marck Stevens vormt m deze film de centrale figuur. Ook Alex Ni- col draagt zyn steentje bij om deze oorlogsfilm tot een aantrekkelijk ge heel te maken. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Backer, St. Liduinastr. 58. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Bioscopen: Monopole, 2, 7, 9 u; „Gedwon gen Verraad". Passage, 2 en 8 uur: „Het meisje in kamer 17". Bijeenkomsten: Volksgebouw: Alg. Bond „Mer- curius" 8 uur. Volksgebouw: CoÖp. „DES"8uut De brandweer moest gisteren weer enkele malen handelend; op treden 's Middags om half twee in de winkel van de kolenhandel aan de Hoogstraat, waar door overver hitting van de kachel de vloer er onder in brand was geraakt. De brandweer heeft de kachel verwij derd en het brandende deel uit de vloer gehakt. Met een rager werd een goed uur later een schoorsteenbrandje geblust ten huize van C. van L. aan de Mariastraat hoek Kortlandstraat. Een binnenbrandje woedde er omstreeks 4 uur bij de zakken- stopperij B. aan de Kethelstraat 15. Door oververhitting van de schoor steen was er brand ontstaan op de zolder van deze zakkenhandcl. Per soneel van het bedrijf heeft het vuur gedoofd, zodat de brandweer geen dienst behoefde te doen. Postzegelruilbeurs Onder auspiciën van de Schie- damse Gemeenschap wordt Woens dagmiddag van half drie tot vier uur in gebouw Irene voor de jeugd een postzegelruilbeurs gehouden. Het eerste concert in de Toon kunst-concert-serie wordt Donderdag 4 Februari gehouden in het Passage theater. Ook dan concerteert weer het Rotterdams Kamer Orkest onder leiding van Piet Ketting. So liste is de pianiste Alice Heksch. Uitgevoerd worden o.m. de Jupiter Symphonie. het piano-concert in Es van Mozart en de Vierde Symphonie van Beethoven. De aanvang van het concert is 8 uur. De 27-jarige schilder J. van de M. uit Roterdam werd gistermorgen in de bijwagen van lyn 4 door de kou bevangen. De man werd onwel. Hij is per ambulancewagen van de G.G. en G.D. naar zijn woning terugge bracht. Maarschalk Pspagros, Grieken- lands nationale held, nu minis- ter-presidentis Maandag met zijn echtgenote in Den Haag aangekomen voor een officieel bezoek aan ons land. Minister Luns heette het echtpaar Papa- gos uan harte welkom. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, tussen 9 12.30* uur en *26 uur: 2 bananen- kisten, 2 schroefdoppen van zuur- stoffies, riem met 2 schaatssleutels, gryze sjaal, badpak en badhand doek, autostep. Te bevragen by de vinders: Lips- sleutel no. 9183, Krijger, Tuinlaan 98; sleutel, J Meure, Spinhuispad 3; bruine rozenkrans, Plooy, Gordon- straat 50a; zwarte vulpen, Penders, Bellstraat lid; 12 ledige jampotten, Van Gemerden, Johan de wittstraat 79c te Vlaardingen; herkennings- kaart Rijvergunning C, No. 105958 HZ-78201, w. Poot, Boerhavelaan 37c; wollen das, H. Krabbendam, Ru- bensplein 17b; l paar glacé heren handschoenen, Hersbach, Lange Sin gelstraat 37; beige ktnderwant, Van Vliet, Vülastraat 43; 1 paar grijze gebreide handschoenen, T. van Ree, Franklinstraat 8b; groene porte- monnaïe, Droppert, Lorentzlaan 4; 2 bruine portemonnaies, N. van der Most, Oostsingel 49. wel blijken. De uitslagen luidden: Libre v. d. Maarel 200 200 34 40 •5.88 Gouka 150 124 34 15 3.64 Cadre: Gouka 100 100 37 14 2.70 v. d. Maarel 150 130 37 18 3.51 Eénband; v. d. Maarel 30 30 24 7 1.250 Gouka 30 17 24 3 0.708 Driebanden: Gouka 20 20 25 4 0.800 v. d. Maarel 20 7 25 3 0.280 200 200 32 43 6.25 150 150 32 22 4.68 100 100 13 36 7.69 150 88 13 17 6.76 30 30 21 5 1.428 30 13 21 4 0.419 20 20 25 4 0.800 20 14 25 4 0 560 Beide spelers deelden de punten en kregen er ieder vijf. Libre: De Jonge v. Oostveen Cadre: v. Oost veen De Jonge Eenband: v. Oostveen De Jonge Driebanden: v. Oost veen De Jonge In deze ontmoeting behaalde Van Oostveen 9 punten en De Jonge 1 punt. Morgenochtend zullen de Schie- damse politic-agenten de schaatsen onderbinden om te strijden tegen hun Vlaardingse collega's. Deze wedstrijden zullen plaats vinden op de grote ijsbaan Spiermghoek. Er zullen wedstrijden zijn voor junio ren en senioren, zowel, op de korte al< od de lange baan, terwijl er ook nog wedstrijden zijn in schoon- rydpn. Zondag 31 Januari was het 25 jaar geleden dat de tegenwoordige hoofdinspecteur, de heer J. L. van der Giessen, werd aangesteld als agent van de HAV Bank en de Nieuwe HAV Bank. Hy doorliep in deze jaren de verschillende rangen van de buitendienst, tot hü in 1941 werd aangesteld in z(jn huidige functie. Zaterdag werd de heer Van der Giessen met echtgenote en kinderen op het hoofdkantoor ontvangen. In een bijeenkomst van directie en ver tegenwoordigers van binnen- en buitendienst sprak de hoofddirec teur, de heer G. W. van Bergen Walraven, hem in zeer waarderende bewoordingen toe. O.a. vergeleek de heer van Bergen Walraven in zijn rede de stand van zaken in het con cern 25 jaar geleden met de hui dige, waarbij wel duidelijk bleek, in welke mate beide Maatschap pijen, mede door toedoen van In het ksuler van het eeuwfeest Terwijl dr. Max Eu toe lachend toe van de S.V. YVilfon-Fyenoord, werd kijkt, doet ir, B. Wilton de eerste set gisteravond in het clubgebouw op de een smiultaon-wedstrijd, die de werf een simuKaan-schaakwedstrtid Nederlandse kampioen tegen de Wil- gcspeekl door de Nederlandse groot- ton-xchakers speelde meester op het schaakbord, dr. ill. j Euwe. De wedstrijd ging over veer- een E-opcning, waarna versehillen- tig horden. De tegenstanders van de de partijen overgingen in een Spaans heer Euwe waren behalve enkele ge- 1 en weer anderen in een Frans spel. nodigden van schaak verenigingen Ekele D-openingen verliepen in een uit Schiedam en Botterdam, leden van de W.F.-Scliaakelub. De avond werd geopend door de heer ir. B. Wilton, die een kort ope ningswoord sprak, waarin hij de heer en mevrouw Euwe hartelijk'welkom heette. Namens de schaakclub over handigde de heer Wilton aan de schaakmeester een herdenkingsboek en mevrouw Euwe werd een feest pak ket overhandigd. Hierna werd door ir. Wilton de eerste zet gedaan, waarna dr. Euwe m de tyd van vijf minuten op alle borden drie zetten speelde Dit wa ren er totaal 120. De oudste deelnemer aan deze wedstrijd was de heer N. Verbrugge. die ondanks zijn zeventig jarr- Konmgs-Indisch spel. Vele spelers raakten m moeilijkheden toen de heer Euwe na de openingen sterk af week van het te verwachten sys teem. Na achtentwintig zetten wist de heer M. de Keyzct als eerste van de grootmeester te winnen. De Ueei De Keyzcr had juist 's middags ook als eerste in een damwedstrijd een prijs in ontvangst mogen nemen. Van de veertig borden eindigden er drie in een overwinning op de heer Euwe. De gelukkige winnaars waren de heren M. de.Keyzer in 28 zetten, de heer R. Skala m 56 zetten en de heer H. den Uyl in 45 zetten. Zes heren wisten in een remise te stryd tot ongeveer half twaalf heeft eindigen, te weten de heren A. M. volgehouden, doch tenslotte moestDanriys in 19 zetten, C. van Tol in zwichten voor de zeer zwaar aanval- 27 zetten, J. van Meeuwen in 32 zet lende grootmeester. De jongsfe deel- i ten, J. Penning in 33 zetten. J. Hans- nemer, L. W. van Drièl, heeft hetwijk in 41 zetten en A. Schenk m g^nrpcipprd om de striid anderhalf 1 66 zetten. uur vol te houden, voorwaar een j Na de wedstrijden, die tot half een prestatie voor zyn vijftienjarige 1 duurden, dankte de heer C Kevzer, leeftijd. i voorzitter van de personeelsvereni- Aan deze simultaan-séance werd ging „Wilton-Fvenoord" de heer deelgpnomen door slechts één dame. j Euwe voor deze schaak-demonstra- Het was mevrouw M. Klop. tie en bood hem als aandenken en- De openingen van de heer Euwe j kele foto's aan die tijdens deze avond waren om het andere bord een D- en I waren gemaakt. Gistermiddag sprong in de Hoofd straat voor pand 191 een waterlei ding buis. Een groot deel van de be strating van de rijweg spoelde weg, terwijl het leidingwater de winkel, het woonhuis en de werkplaats van de vishandel H. v. d. G. binnen stroomde. Personeel van de tech nische bedrijven heeft de lekkage gerepareerd. Over het bevroren leidingwater, dat op straat de grilligste vormen aannam, is zand gesu aid. De Hoofd, straat werd afgezet en het verkeer omgeleid. Vannacht om 5 uur is we derom in de Hoofdstraat, doch nu voor pand 217 een waterleidingbuis gesprongen. Voor een groot aantal belangstel lende kinderen van Christelijke scho len werd gistermiddag en voor een aantal ouderen gisteravond een film vertoond over de wyze waarop de kinderen in het Christelijk Blinden instituut Bartimeus in Zeist worden onderwezen. De heer p. de Brum, propogandist vcor bet blinden-on- derwjjs hield bij de beide voorstel lingen een propagandistisch wel komstwoord, waarin hy de aanwezi gen opwekte het werk van deze in stelling daadwerkelijk te steunen, opdat de blinden in ons land ook op een behoorlijk onderlegde wijze door het leven kunnen gaan. Voor de voorstellingen bestond grote belang stelling. De Chr. Ger. Gemeente houdt Woensdagavond om half acht een bij eenkomst in het gebouw Tuinlaan 50. In deze dienst zal voorgaan ds H. Visser van Rotterdam-Zuid. hoofdinspecteur Van der Giessen. in omvang zijn toegenomen. De hoofddirecteur bood de jubilaris 'n geschenk onder couvert en een ar tistieke vaas met bloemen aan. Daarna werden door verschillen de sprekers, die de heer Van der Giessen allen veel lof toezwaaiden, geschenken aangeboden. Zo offreer den de heer L. A. v. d. Linden na mens de inspecteurs en de heer C. v. d. Hoek namens het agenten corps ieder een enveloppe met in houd, bestemd voor een buitenland se reis, terwijl namens de afde lingschefs de heer C. D. Nolte en voor het binnendienstpersoneel de heer A. J. Poolman de jubilaris resp. een grote - kist sigaren en een antieke klok schonken. Mr G: M. Hovingh bood namens dc Maatschappij voor Handel en Nijverheid de zilveren medaille en het vererend getuigschrift van deze Maatschappij aan. De heer Van der Giessen dankte alle sprekers voor de hem betoon de hulde en de geschenken. Hij bracht de dag verdér in de huise lijke kring door. ROTTERDAM Maarschalk Papagos, minister president van ^Griekenland, arri veerde Maandag om half zes, op doorreis van Brussel naar Den Haag, op het Rotterdamse Centraal Station. In het gezelschap van. de Griekse premier, die een bezoek van enkele dagen aan ons land brengt, bevond zich o.m. behalve zyn echtgenote de Griekse minis ter van Buitenlandse Zaken, Ste- fanopoulos en de Griekse gezant in Nederland, de heer Lely, die aan de grens bij Roosendaal zyn op wachting had gemaakt. Ter be groeting op het C.S. waren aan wezig de Griekse consul, de heer Eustache Ferghis» de honorair-con- sul de heer A. L. van Beek, de se cretaris van het consulaat de heer Spyros Albertis, Ook verscheidene leden van de Griekse kolonie maakten van het korte oponthoud gebruik om de premier hartelijk te verwelkomen. Burgerlijke Stand Geboren: Dirk D., z. van'G. C. van Kersen en T. L. Schoor; Johanna C.. d. v. A. JTansson en M. P. Vis; Leo C. z. v. L. C. de Gelder en I. E. Hem» richs: Bartholomea, d. v. J. Lang broek en K. J. C. v. Schaick; Willem, z. v. J. B. G. M. Heeze en S. van Dijk; Dick A., z. v. D. P. Harmsen en M. M. Baay; Mane L., d. v. F. J. Rei- narz en C. L. Roosmalen; Petronella M., d. v. J. van der Pas en J. Maan: William, z. v. L. H. Heydra en M Giocnweg Levenloos kind van W- Hmskes en M. M. C. Wij ten burg. Overleden: C. N. Reygersberg, 88 j.; H. de Bruijn 46 jaar. VASTSTELLING VOORGEVELROOILIJNEN Het Hoofd van het Gemeentebe stuur van Schiedam maakt ter vol doening aan het -epaalde in art. 10 van de Woningwet bekend, dat het ontwerp van een besluit tot vaststelling van voorgevelrooiiynen voor het perceel grond, kadastraal bekend Gemeente Schiedam. Sectie I nrs 4296 en 4342. begrensd door de Boyk"traat, de Hogenbanweg en de Rottcrdamsedyk, met de dtar- bij behorende tekening heden ge durende 3U da een op de Gemeente secretarie (Afd. Al gem en- Zaken, Stadhuis) voor een ieder ter inza ge is nedergelegd. Het Hoofd van het Gemeentebestuur Schiedam, 2 Februari 1954 voornoemd. J. W. PEEK. AMSTERDAM. Het bestuur van de Nederlandse vereniging ten behoeve van zeelieden van elke nationaliteit deelt mede, dat zij naar aanleiding van de gehouden inschrijving aan de N,V. Zaanland- sche Scheepsbouw Maatschappij te Zaandam opdracht gegeven beeft het nieuwe hospitaalkerkschip te bouwen, ofschoon nog ruim één ton aan de direct beschikbare fondsen ontbreekt. (Een der maatregelen ter dem ping van dit gat zal gevonden wor den in een grote collecte te Am sterdam op 27 Maart a.s.). De vereniging stelt alles in het iC-crk om hét ontbrekende bedrag te vinden om tot ondertekening van het bouwcontract te kunnen overgaan. Zes personen hadden gisteren hulp nodig toen 711 op dc Westersingel, de Noord singel, de Bergse Plas. de Kralingsc Plas en de Boezem bij het schaatsen op het ijs vielen Enkelen hunner werden in het zie kenhuis behandeld. In verband met het vele ijs heeft het veer Van der Ruit te Capelle aan den IJssel haar dienst met de motorboot moeten staken. Er zyn nu planken op de Hollandse IJssel gelegd en op deze wijze is het mo gelijk dat voetgangers en wielrij ders van Capelle aan dc IJssel Krimpen aan de IJssel kunnen be reiken en omgekeerd. Het voetveei over de Nieuwe Maas van Bolnes naar de Stormpolder te Krimpen a.d IJssel heeft thans ook het over zetten van personen wegens de ijs gang moeten staken. Met een jaar tussentijd: In een sigarenwinkel aan de Goudserijweg is gistermiddag door de brandweer een klem binnen brandje, ontstaan door oververhit ting van een slecht geïsoleerde ka chelpijp geblust. Niets bijzonders, maar het was op de dag af een jaar geleden dat dezelfde brandweer mensen in dezelfde winkel voor een zelfde karweitje moesten komen. Ook nu weer moest er worden ge zaagd en daarna gedoofd met natte doeken, De schade bleek gering te zijn. de gemeente, eigenares van het pand. zal de kachelpij» weer eens komen isoleren. Uitgerukt waren Op de "Westzeedyk is gistermïd- dag de 44-jarige havenarbeider C. Verhagen uit de Zwart Janstraat, door een auto aangereden toen hij met zijn fiets linksaf zwenkte. Met een gebroken linker onderbeen en een hersenschudding is hij in het Havenziekenhuis opgenomen. Het t iiKverkeer had van 10 voor zes af een kwartier vertraging. slangenwagen 17. gereedschapswa gen 2 en slangen wagen 19 onder leiding van brandmeester J, H. Henderix. met loodje GROTE ROL droogkokend per stuk 500 gram X25- too gram A C -A9- HO 1C0 gram A k 250 gram Q Q 49- JU 200 gram 25 14 stuks p«r Stuk par stuk O J -25- I 200 gram OQ -33- per pak 500 gram O A haia fles J-55" 100 gram 1 O 500 gram f%C -64- JU 500 grom 36 30% GROTER, EN... TOCH DEZELFDE PRIJS per bus MOTORRIJWIELFABRIEK HULS M ANN Buitenhavenweg 54 te Schiedam, vraagt: EEN NETTE gewaagd voor dag of dag en nacht. Aanm. tussen 79 u. Mevr. Leijten. Pr. Bemhard- laan 90, Schiedam. Tei. 66705 ABONNEER] U OP DI1 BLAD SCH1EDAMSE KOERIERSTERS Tarief tot en met 15 woorden 0.65 Elke vijf woorden meer 0.20 Diversen Haardplaten, Wy leveren een nieuwe plaat voor J 16.-—. Uw oude plaat ,als nieuw terug 4.50, ook in kleuren. Spuit- inrichting Woermeyer, Sin gel 102, tel 65789-69906.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1