Woestenij van schotsen in filters drinkwaterleiding Musis Sacrum wordt verbouwd tot schouwburgzaal Balcon voert capaciteit op tot 600 plaatsen Ter Braak Mr v. Bochove opent Beurs als sportcentrum Derde Toonkunstconcert in Passage-Theater Leidse Dekens Helicopterdienst Zeeuwse eilanden-vasteland Jierwoimen Levenskracht" vierde jubileum TONEEL-ACCOMMODATIE VERGROOT EN GEHEEL GEMODERNISEËRD ^Werkloosheidswet" HA, H Weer Schaatsen „Onder Ons" in „Lion d'Or" Cultureel Contact AGENDA SMC benoemt nieuwe leraren Cor du Buy en Wim Stoop komen tafeltennis demonstreren Bij het schaatsen been gebroken Arbeiders moeten stukken ijs van soms 300 kg met man en macht loshakken KkOESfèéUait Onbekende man redt drie jongens Moedige redding op het ijs Machinist door vlam getroffen Fietser viel met hoofd op trottoir Fiets gestolen Vrijdag 5 Februari 1954 In de loop van deze zomer zal, wanneer de goedkeuring van de betreffende instanties wordt verkregen, de grote zaal van Musis Sacrum een ware metamorphose ondergaan, waardoor deze feestzaal bovendien het karakter van schouwburgzaal zal krijgen. Er zyn vergevorderde plannen om de bovenzaal van dit feestgebouw om te bouwen tot een balcon voor de be nedenzaal, hetgeen een uitbreiding van by na 200 plaatsen aan de bestaande capaciteit betekent. Voorts zal de toneel-accom modatie worden herzien: o.m. komt er een orkestbak, die over dekt kan worden, waardoor de toneeloppervlakte aanzienlijk wordt vergroot. Er wordt naar gestreefd, dat deze verbouwin gen in Augustus gereed zullen zijn. Al jaren sukkelt Schiedam met een zalen-probleem. Niet in de enge betekenis van het woord, want er 2ijn leest- en vergaderzalen genoeg in onze stad. Men heelt echter een gebrek aan zalen, die liggen tussen de capaciteit van Musis Sacrum en Volksbond en het Passage-theater. In beide eerstgenoemde zalen kun nen ruim 400 mensen tijdens bij eenkomsten worden toegelaten, ter wijl het Passage-theater meer dan het dubbele aantal, n.l. 942 perso nen, kan bevatten. Bovendien zijn de verenigingen, wat deze laatste zaal betreft Steeds op de Donder dagavond aangewezen. Er is dus een dringende behoefte aam een zaal, die het midden houdt tussen Passage enerzijds en Musis en Volksbond anderzijds. Er zijn tal van verenigingen, die wat ledental en donateurs betreft te groot zijn voor Musis en Volksbond, doch wier financiële middelen weer niet toe- reikend zijn om deze zalen twee maal af te huren. In vele gevallen moet men daarom zijn toevlucht nemen in Rotterdamse zalen. Hieraan zal nu waarschijnlijk spoedig een einde komen. De direc tie van het Musis Sacrum heeft de moed gehad architect H. Russcher, de wan, die ook de vorige verbou wingen van dit feestgebouw heeft geleid, te raadplegen over de mo gelijkheid tot uitbreiding van de capaciteit van de benedenzaal. Deze architect is tot de conclusie geko men, dat de enige oplossing te vin den is in het aanbrengen van een balcon, hetgeen betekent, dat Musis Sacrum dan ruim 600 bezoekers kan bevatten, maar dat daarvoor de bo venzaal moet worden geofferd. Deze ruimte kan gemakkelijk als balcon worden ingericht, omdat deze zaal al reeds voor een deel in de bene denzaal „steekt". Uitgerekend is, dat wanneer de stoelen amphitheaters- gewijze worden opgesteld, waardoor de achterste rij stoelen twee meter hoger komt te staan dan de voorste, dat op dit balcon, dat ruim 9 m breed en ruim 9 m diep wordt, on geveer 1.95 personen kunnen plaats nemen. Het deel van de bovenzaal, dat dan nog vrij blijft, wordt m*e- richt als foyer voor de balconbezoe- kers. Plannen bestaan, van het bal- In zaal zeventien van het Volks gebouw- sprak de heer P. Th. Biers- ma, landelijk vakgroepsbestuurder van de Algemene Nederlandse Me taal Bewèrkersbond, Donderdag avond over het onderwerp: »De praktijk van de Wachtgeld- en Werkloosheidswet". De toehoorders waren in hoofd zaak bestuurders van de aangeslo ten vakbonden. Na een nadere uit eenzetting van de bestaande wets artikelen hierover, gaf de spreker een algemeen overzicht van de werkloosheidsverzekering. Tenslotte kwam de heer Biersma tot de con clusie, dat het in ons land in ver- gelijking met andere staten, nog niet zo slecht gesteld is in dit op zicht. (Advertentie I.M.) SR. MARKT 3 Tel. 68770 Voor de eerste maal in haar bij na vijfjarig bestaan kwam de Reis- veremging „Onder Ons" Donderdag in café Lion d'Or in de Lange Kerkstraat bijeen voor een contact avond. Zang, voordracht en muziek vormden de hoofdschotel van een programma, dat werd geopend door voorzitter H. P, Brouns. Gerard Dresses bespeelde de accordeon met vaardige hand. Het ligt in de bedoeling van „On der Ons" voortaan één keer per jaar oen contactavond te beieggen. De plannen voor het zomerseizoen fwant ook dat komt weer!) en voor de viering van het eerste lustrum \n Augustus, zullen nog in het be- fcuur besproken worden. Er heeft zich een comité gevormd, dat zich ten doel stelt om te ko men tot oprichting van de „Stich ting Cultureel Contact voor Orga nisaties op Moderne Grondslag". Hierin hebben zitting genomen de heren: B. v. d. Berg, C, v. d. Hoek, R. v. d. Meer, C. Landsbergen en A. M- v. d. WeL Als voorlopig voor- titter is de heer v, d. Wel benoemd, feet secretariaat wordt waargeno men door v. d. Hoek, Vlaardinger- dijk 57 a, tel. 66764. con naar de foyer, een soortgelijke monumentale trap te creëren als b.v. in het Passage-theater, Aan beide zijden van deze brede trap komen bordesjes, waarop, wanneer deze foyer b.v. als receptie-zaaltje wordt gebruikt, een strijkje kan plaats nemen. Het ügt in de bedoeling om de liuurprils van de nieuwe schouw burgzaal zodanig vast te stellen, dat men de zaal met of zonder balcon kan huren. In dit laatste geval wordt voor het balcon een groot gordijn ge schoven, zodat men dan van bene- den-uit niet in een holle onbezette ruimte kijkt Nu men toch aan het verbouwen, gaat, wordt meteen de toneel-accom modatie aan de eisen des tijds toe gepast. Dit houdt in, dat er voor het tegenwoordige toneel een or kestbak wordt aangebracht, die ech ter overdekt kan worden, zodat de toneel-oppervlakte wordt vergroot Dan krijgt men de beschikking over een toneel dat 8 meter breed en 7>i meter diep is. Voorts komen er nieuwe tussengordijnen, alsmede een nieuw voordoek. De afscheiding tus sen voordoek en plafond, het tym- pan dus, wordt uitgevoerd van ge perforeerd materiaal, waardoor het toneel ook voor orkest-uitvoeringen geschikter wordt. Het toneel heeft al reeds de vorm van een schelp. Door de perforatie van het tympan kan nu 't geluid, dat anders achter 't décor van het voordoek bleef han gen, nog meer de zaal binnendrin gen. Er wordt naar gestreefd de ver bouwingen in Juli en begin Augus tus te doen uitvoeren. Voor 15 Augustus zouden de vernieuwingen hun beslag moeten hebben. Dat is precies voor de Vacantieweck, zodat de Schiedamse Gemeenschap de pri meur zou kunnen hebben als eer ste deze nieuwe zaal te gebruiken. Door deze modernisering en uit breiding zal Musis Sacrum een leemte in het Schiedamse zalenpro- bleem gaan vullen. Daarom kan het initiatief van de directie van Musis Sacrum niet anders dan met vreug de en enthousiasme worden begroet. f Advertentie l. M.) U LOOPT ER WARM VOOR! U LOOPT ER WARM MEE! Heerlijk voor de koude dagen. WOLLEN DAMES CAMISOLES Flatteus model, A 20 maat 38 Met kleine «tijging per maat WOLLEN DIRECTOIRES maat 38 50 fTrenecns met kleine stijging per maat BINNENWEG PLEINWEG 1 9 6 Wat men moet sveten: Apothekers-nachtdienst: Backer, St. Liduinastr. 58. Bellen bi] ongeval: G.G. en GS). Tuinlaan 89. Telefoon 69290, Bioscopen: Monopole, 2. 7, 9 uur: ..Konvooi naar Maltha". (Za. en Zo. 3, 5, 7 en 9 uur), Passage, 2 en 8 uur: „lm wcis- sen Röss'l". (Za. en Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur). Bijeenkomsten: Irene: Oudersverenlging. Viering Jaarfeest Jongensclubs, 7.30 uur. Marijke: Contacfcavond 8 uur. ZATERDAG Musis Sacrum; „De Koorver eniging", 8 uur. R.K. Volksbond: „Natuurgenot in Huis". Cabaret-avond, 8 uur. Irene: Filmavond voor de 7.30 uur. Musis Sacrum: Cabaret-avond D.B.O., 8 uur. Volksgebouw: Buurtvereniging Voltastraat Contactavond, 8 uur. St. Joris Doele: Filmavond 6.30 uur voor 10—13 jarigen; 8.15 uur Filmavond voor werkende jeugd. Met ingang van 1 Maart zullen aan de Schiedamse Muziekschool „Centraal" (SMC) Grote Markt 4, als leerkrachten verbonden worden de heren Adri Slootmaker en Adri Mus, resp. hoofdleraren piano en theorie. Met deze aanstellingen, die uit het groeiend aantal leerlingen voort vloeiden, hebben bestuur en direc tie z*er zeker een goede keus ge daan. De heer Adri Slootmaker. die als concertpianist een uitstekende reputatie geniet (hij trad o.a. ver- fhihende malen als solist op met het Rotterdams Philh. Orkest) be zit de Staats-diplom a'sPiano en Or gel. De heer Adri Mus beschikt over de diploma's theorie C2 en piano van het Conservatorium. 'e aanstelling van deze beide leerkrachten, welke tevens aan vooraanstaande scholen in andere steden verbonden 2ijn, is zeer ze ker voor de S.M.C. van culturele betekenis. De wethouder van financiën en sportaangelegenheden, mr, P. van Bochove, zal Woens dag 10 Februari 's avonds om 8 uur het Beursgebouw offi cieel als sportcentrum in ge bruik stellen. Na deze officiële opening zullen de tafeltennissers, die al officieus hun sport in de ruime hal van dit gerestaureerde gebouw bedreven la ten zien tot welke attractieve sport het vroegere „ping-potig" is uitge groeid. Deze tafeltennis-demonstra- tie krijgt een bijzonder karakter, omdat het „neusje van de tafelten- nis-zalm." naar Schiedam komt. Het zijn Cor du Buy, die vele malen Nederlands kampioen is geweest, Wim Stoop, die talloze malen in het Nederlands drietal onze nationale kleuren, heeft verdedigd, en de jeug- De 32-jarige mevrouw A. C. M.-S, van de Rotterdamsedijk is gisteren tódens het schaatsenrijden op de sproei-ijsbaan „Spieringshoek" zo ongelukkig komen te vallen dat zij haar rechterbeen brak. Per auto van de GG en GD is deze dame eerst naar het Gemeente-ziekenhuis gebracht, en na daar van een gips verband te zijn voorzien, naar haar woning vervoerd. Als bijzonderheid kan worden ver meld, dat mevrouw M. de pavtne- rin is van het schoonrjjdorsduo Van der Loo. welk tweetal bij wedstrij den in het schoon rijden, georgani seerd door de Schiedamse politie, enkele malen de eerste prijs heeft gewonnen. T~T ET is heel goed mogelijk, als A A algemene richtlijn vast te stel len, dat Mozartspei een lichte gra tie behoeft on overigens in klas sieke strengheid dient te verlopen, maar dan dient men er toch reke ning mee te houden, dat binnen deze grenzen zich meer variëteiten bevinden, dan men zo oppervlakkig zou verwachten. Er bestaat een strakke Mozart interpretatie zonder of hoegenaamd zonder ly riek die weloverwogen wordt toegepast door pianisten die deze vertolking voor de enig juiste hou den, Hans Henkemans behoort tot deze groep, die zichzelf desnoods geweld aandoet terwillc van een overtuiging. Eenzelfde soort van resultaat, "maar zonder de gedeci deerde oprechtheid, die bovenge noemde opvatting ook voor de te- genstandrs daarvan sympathiek Schiedam betrekt het drinkwater uit Rotterdam. Dat het een hele toer is om de voorziening van dit drinkwater op nor male wijze te doen plaats vinden is ons gebleken, toen we een kijkje hebben genomen bij de „bron." van ons leidingwater, de bassins bij het Drinkwaterleidingbedrijf langs de oevers van de Maas in Rotterdam-Oost. Daar waren circa 150 gemeente arbeiders bezig om de schotsen uit bevroren filters van deze bassins te verwijderen. Soms moeten schotsen van 300 kg wor den kapot gehakt Het publiek klaagt wel eens over de chloorsmaak van het water, maar hoe nodig de toevoeging van chloor is blijkt wel uit deze foto, die de moeilijkheden van het drinkwater- leidingbedrijf duidelijk demon streert. In het water van de 31 filters op het waterwerk drijft namelijk een ijslaag van in sommige gevallen niet minder dan 40 a 50 cm dik. Op zichzelf is dat niet zo erg, want men zorgt wel dat de randen langs de kant vrij van ijs blijven, zodat de watertoevoer geen hinder on dervindt. Maar onder de ijslaag be vindt zich het water en dat water moet zakken door diverse zandlagen om te filtreren. Op de bovenste zandlaag nu blijft een shblaag achter en die moet van tijd tot tijd worden weg geschopt. En het is hiervoor dat de arbeiders grote schotsen moeten weghakken. Dan ontstaat een grote bijt en kan men in het vrijgekomen stuk het vuil van de sliblaag snel uit het ijskoude water scheppen. Met behulp van een transporteur wordt het op de wal gebracht. Daarna hakt men een nieuwe schots van honderden kilo's uit het ijs en zo wordt een filter meter voor me ter bewerkt. Een enorm karwei, dat veel tijd vergt Per dag werkt men momen teel 1 a 2 filters af. De schotsen blijven achter, vriezen weer aan el kaar en vormen zo een grillige woestenij m de filters. maakt, verkrijgt een tweede groep reproducenten, namelijk die, wier eigen geestesgesteldheid geen an dere vertolking toelaat. Op deze manier speelde Jan de Man tijdens het eerste Toonkunstconcert door het Rotterdams Kamerorkest het beroemde D-moll concert. Maar gisteravond hoorde men een derde vorm van Mozartspei, die voor ons gevoel het dichtst bij het eigenlijke karakter van deze muziek komt: exact spel weliswaar, maar door trokken van. een lyrische gloed, die de cantilenen allerminst sentimen tele maar integendeel zeer edele gestalte gaf. Hel was Alice Heksch, die ons tezamen met het Rotter dams Kamerorkest o.l.v. Plet Ket ting in Passagetheater deze Mozart voortoverde. Alice Heksch liad het Concert in es k.v. 271 gekozen cn zij kreeg, vooral in het recitati- vische middendeel, volop gelegen heid het talrijke publiek van de juistheid van haar visie te over tuigen, Het succes was zeer groot. Buitengewoon erkentelijk was men voor en na dit concertante werk het Kamerorkest voor zeer geslaagde weergaven van Mozarts jupitersymphome en Beethovens vierde. Er was bij beide sympbo- nieén een zekere malheid bij de lage strijken; (celLi en contrabas- se ni te bespeuren, die soms de egaliteit (met name bij de zoge naamde durchbrochene arbeit) dreig; de te verstoren. Bijzonder mooi echter klonken de passages, die de houtblazers te spelen hadden. Ook na beide symphonieën toonde men zich zeer voldaan. ELLV SALOME Burgerlijke Stand GEHUWD: A. W. van Eitinger, 27 jaar en H. T. Vredenbregt, 26 jaar; C. M. van Gent, 23 jaar en C. van Eijk. 20 jaar; L. P. Groene- weg, 30 jaar en J. den Duik. 31 jaar; E. J. van Noortwijk, 32 jaar en J, A. van de Goorbergh. 26 jaar; P. J. Veringmeier. 26 jaar en A. C. Lansbergen, 24 jaar; J. J. Winter. 36 jaar en A. H. van Dijk. 21 jaar; H. de Witte, 27 jaar en A. O. J. Grimmius, 25 jaar. ONDERTROUWD; A. Boekhout, 24 jaar en J. Ras, 22 jaar: p. Chris ten. 32 jaar en N. Buist, 20 jaar; H. A. Kerklaan. 24 jaar en J. M. Feelders, 24 jaar; A. Koning. 20 jaar en A. M- van der Hoeven, 19 jaar; M. de Laat, 31 jaar en P. M. de Kaper, 24 jaar; A. van der Nagel. 31 jaar en W. Drenth, 34 jaar; W. Rauws, 25 jaar en J. A. van Oordt, 25 jaar; E. B. van Ringelenstijn, 23 jaar en. A. L. Dirksen, 18 jaatf; C. Vermaat, 27 jaar en R, N. Sneile- man, 25 jaar; J„ van Wijk, 35 jaar en H. van Boxstaele, 30 jaar. GEBOREN: Marijke, d. van A. Korteland en C. Krommenhoek; Hermanus J. A„ z. van S. C. Nou- dige gebroeders Onnes, jongelui van 15 en 16 jaar. Om een ieder in de gelegenheid te stellen met tafeltennis kennis te maken, zal niet alleen de toegang, gratis zijn, maar zullen bovendien de wedstrijden worden toegelicht. Mocht volgende week Woensdag de vorstperiode nog niet verminderd zijn, dan behoeft men zich daardoor niet te laten weerhouden, want in de Beurs is het lekker warm. Advertentie I.M.) HEERLIJK WARME van 100 r/r zuiver WOL vanaf 29.75 Broersvcsfc 64-66 - Schiedam Een man, die onbekend wenst te biyven, heeft gisteren drie jongens t.w. Hans B. uit de Gasstraat. Nico R. uit de Eendrachtsstraat en Cor L. uit de IJsselmondsestraat, gered, die door het ijs in het Oude Spui- 1 kanaal waren gezakt. DEN HAAG. - De heer Kolff, voorzitter van het Rotterdams helicopler- syndicaat, heeft een lans gebroken voor een helicopter-verbinding tussen een stad in het Westen van het land en Flakkee, Schouwen, Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze verbinding zou dan misschien geëxploiteerd kunnen worden door de KLM, waarbij de betrokken gemeenten, de provin cie Zeeland en het rijk een subsidie zouden kunnen geven om het exploi tatieverlies voor 'n deel of geheel te dekken. Dit ^eide de heer Kolff op een bijeenkomst van het Nederlands verkeersinstituut, waar hij sprak over de toekomst van het héheopterverkeer. Uit deze mededeling blijkt ove rigens reeds wel, dat de heer Kolff op dit moment geen mogelijkheden voor een sluitende exploitatie van een helicopterdienst ziet en, zoals hij zelf zeide: „Er zijn nog vele bezwaren verbonden aan een over ijlde uitbreiding van het helicopter, vervoer". Als bewijs hiervan voerde hij aan. dat de „Sabena" op haar verbinding Brussel—Rotterdam v.v. (drie keer daags *s zomers en twee ROTTERDAM Echtpaar reed in groot teak Bij het schaatsenrijden op de Bergse Achterpias is gisteravond de 27-jarige chef-tekenkamer H. van Veen, uit de Adrien Mïldersstraat, met zijn echtgenote in een groot wak gevallen, Op het hulpgeroep van de drenkelingen snelde de 23- jange electriciën Henk Pluim, die in de Borehsatelaan woont, toe. Door op zijn buik te kruipen slaag de hij erin bij het wak te komen en de van kou verstijfde drenkelingen te bereiken. Hij wist hen te grijpen en met inspanning van aüe krach ten uit het wak te trekken. De heer en mevrouw Van Veen kregen in het theehuis van het tennispark Lommerrijk droge kleren en kon den daarna per taxi naar huis gaan. Vannacht is aan boord van het Deense s.s, Slesvüg, In de Merwe- haven, de 28-jarige Deense machi nist J. M. Andersen, toen hij de oliestookinrichting in de top van de machinekamer schoonmaakte, ge troffen door een vlam die uit het toestel schoot Met brandwonden aan onderarmen cn rechterkant van bet gezicht, werd hij in het Havenziekenhuis opgenomen. De 34-jarige procuratiehouder A. P. K. de Lange uit de Mathe- nesserlaan reed gistermiddag op de Westzeedijk met zijn fiets tegen een vrachtauto, toen twee andere wielrijders hem inhaalde. Hij viel met het hoofd op de trottoirband en moest met een schedelbasis- fractuur in het Coolsingelzieken- huis worden opgenomen. De 65-jarige weduwe N, v. d. Wolf-v,_ d. Graaf uit de Benthuizer- straat is gistermiddag in het Bcrg- wegziekenhuis_ overleden. Dinsdag morgen was zij in haar woning in brand geraakt, doordat zij te dicht bij een petroleumvergasser stond. De twaalfjarige scholier W, B. uit de Groenelaan kwam bij de politie aangifte doen dat zijn fiets was ge stolen, die hij niet op slot naast de ouderlijke woning had gezet. wels en J. W, M. Kloos; Yvonne, d, van F. P. Koppenhagen en H. de Heij; Wiihelmina M., d, van A. N. Broeren en J. T. L. Schoenmakers. OVERLEDEN; a. N. Despinois, 55 jaar; D. van Holst, 80 jaar, weduwe van W. Bijl. Het comité „Herwonnen Levens- kraoht'* vierde vorig jaar landelijk het veertigjarige jubileum. Het was niet mogelijk am In datzelfde jaar in alle plaatselijke afdelingen dit heuglijke feit te herdenken. In Schie dam heeft men er mee gewacht tot gisteravond. De voorzitter van de K.A.B., de heer C. Meijer, sprak in zijn ope ningswoord zijn voldoening uit over de Schiedamse bijdrage san het gro te feest van het afgelopen jaar. Men heeft de donateurslijst toen met 150 namen uitgebreid. De R.K. Zuider- toneelkring was de gast op dit feest, dat werd gevierd in de R.K. Volks bond., voor het voetlicht werd ge bracht „Het witte schaap in de fa milie". Deze historie, geschreven door A. du Garde Peatch en Jan Hay, geeft een beeld van het le ven van een inbrekers-huisgezin, waarvan de zoon op het rechte spoor terugkomt. Dit verwekt grote consternatie. De vader, die fier is op zijn ambacht, tracht op alle mo gelijke slinkse manieren zijn zoon weer voor „het werk"' te winnen, doch zijn pogingen mislukken. Ten slotte weet de zoon toch te berei ken, dat de gehele familie op het rechte pad komt. Hefc toneelspel werd op voortreffelijke wijze ge bracht. Tussen het eerste en tweede be drijf werd door de heer G. v, Welie landelijk propagandist, een redevoe ring gehouden. Spreker belichtte het werk van het comité „Herwonnen Levenskracht", zoals het veertig jaar geleden begon en zoals het nu is. Na het langzaam uitgroeien van de eerste jaren is het mogelijk om nu met 15009 leden heel wat werk te verzetten. Men beoefent, door het comité te steunen, de deugd van naastenliefde, die in deze tijd zo vaak wordt vergeten. keer daags 's winters) jaarlijks on geveer 6 ton toe legt. De helicopter en haar exploits tie bevinden zich nog steeds in een min of meer experimenteel stadium, en velen geven er daarom de voor keur aan in deze voorlopig nog niet actief te worden. Het alter natief hiervan kan zijn dat men de tijd om de nodige ervaring met het materieel op te doen en om het grond- en vliegend personeel te trainen laat voorbij gaan. Overi gens heeft men berekend dat het een verkeersvlieger 50 uur kost om over te schakelen op het vliegen van een helicopter, maar een lan gere ervaring kan alleen maar nut tig zijn, aldus de heer Kolff. Lijn 5 kreeg vertraging Het tramverkeer van lijn 5 over de Scheepstimmermanslaan. is gis teravond van 18.50 tot-19.15 uur ge stagneerd geweest, doordat op de tramrails een vrachtauto met aan hangwagen stond, die panne had. (Advertentie LM.) Kunnen wij het U beter laten zien wat wij bedoelen met een prijzenslag, dan met deze serie flanellen damespyama'» van 12.75. Een serie, die als de meest succesvolle van onze sorte ring „betere pyama's" het hele najaar werden verkocht en een kwaliteit keperflanel waar alleen de beste pyama's van worden gemaakt, konden wij kopen van een van de grootste lingeriefabrieken die voelde voor deze prijzenslag. Honderden pyama's, die een warme nachtrust garanderen, vooral aan hen die overdag tot in hun botten ondervinden wat deze koude betekent. Deze damespyama's van een zware kwaliteit Twents ke perflanel, de pantalon met elastiek in de band, bet ruim- vallende jasje met een con trasterende kraag, gekleurde knopen en ceintuur, koopt U nu (en wie weet hoe koud het nog wordt) voor een ab normale prijs. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze bijzondere aanbieding keper flanellen pyama's, in de maten 42 t/m48, in de kleuren zalm, groen, rose, bleu en oud- rose, niet voor 12:75 maar voor WINKELCENTRUM BINNENWEG Iet

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1