9 Minister tegen te veel kleine huizen f Vi tZEKBEJ SAHAT0(*n Britse adellijke dames maken zich voor TV belachelijk oorts... Grotere woningen geen gevaar voor programma besluit Virginia Controleurs in warenhuis stalen jurken en nylons Gratiebeleid voor P.D. s niet gelukkig genoemd immgm Ook dit jaar cursus voor dirigenten in Hilversum GELEZEN- Herziening van erzetspensioen voorgesteld qmlmkuvkitul sanostol Westen wijst aanbod af tföORHAHC Voor Verse Geslagen vrouw van heler verried complot Huiswaarts STEMMEN UIT DE EERSTE KAMER: Jonge musici uit binnen- en buitenland zullen radio-orkesten leiden Ook Spierpijn S Joegoslavië lijdt nog steeds onder vorst en gewogen Yc Ierse vrouw doodde elk jaar e'én van haar kinderen Wolf-jongen door ouders herkend? Randolph (zoon van Sir Winston) Churchill: Publiek noemt burggravin nu .Katie" Mij „Zeeland" gaat trips in Engeland organiseren Donderdag 11 Februari 1954 3 DEN HAAG Het bouwen van veel kleine woningen lijkt de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting ty pisch een politiek op kort zicht. Het is begrijpelijk, dat ge tracht werd allereerst door het bouwen van kleine woningen het leed der jonggehuwden te lenigen. Er is echter een groot aantal dezer categorie, dat na enkele jaren juist tengevolge van de kleine woningen weer in dezelfde of soortgelijke moeilijkheden is geraakt, als welke men door de bouw van deze woningen trachtte te verlichten. Aldus de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake de ontwerp-begroting van dit departement. De bewindsman wijst Cr op. dat de kleine woningen in grote .com- plèxen bij elkaar zijn gebouwd, xiij een verder inhalere van het woning tekort zullen deze, soms ze lis v/ ij ken. steeds door kleine, gezinnen worden bewoond, terwijl andere complexen voor grote gezinnen in aanmerking komen. Men krijgt dan door de natuurlijke groei een voort durende verschuiving van de ene wijk naar de andere en een onge zonde scheldin? tussen grotere en kleinere gezinnen, die de totstand koming van een harmonische ge meenschap ernstig benadelen. Na tuurlijk is er een zekere behoefte aan kleine woningen, maar volgens minister Witte moeten deze tussen de normale en grotere woningen verspreid worden. De vraag, of de regering thüns reeds moet ingrijpen om te garan deren. dat ook voor de middelgrote en grotere gezinnen voldoende woonruimte wordt gebouwd, meent de bewindsman voorshands ontken nend te moeten beantwoorden. Het is gebleken, dat diverse gemeente besturen begrip hebben voor de moeilijkheden, die ontstaan, wanneer er te kleine woningen worden ge bouwd. De ontwikkeling wordt op de voet gevolgd. Wanneer ergens de verhouding tussen het aantal klem© en grote woningen scheef dreigt te lopen, zullen de inspecteurs van de Volkshuisvesting en desnoods ook de minister zelf. bemiddelend op treden. Wordt geen resultaat ge boekt, dan 's het tijd om maat regelen te nemen. Dat door de bouw van grotere woningen het aantal van 65.000 per aar niet meer bereikbaar zou zijn. DEN HAAG. Een door de mi sters van Maatschappelijk Werk, tnanclën en Sociale Zaken en olksgezondheid bij de Tweede Ka per ingediende nota brengt enkele :clangruke veranderingen In het vetsontwerp tot wijziging van de Wet Buitengewoon Pensioen 1940 1945. Het betreft hier o.a. een ver enging van de maximum-pensioen grondslag, die, als het gewijzigd mtwerp wordt goedgekeurd, op 1 Januari van dit jaar zal ingaan. Het jaarinkomen, dat voor het vaststellen van de maximum grondslag in aanmerking komt, is beperkt tot 20.000 gulden. Een voor stel tot verhoging van de buiten gewone pensioenen met 5 pet kan worden verwacht, zodra het stand punt van de Kamer ten aanzien van de voorgestelde verhogingen van de maximum pensioengrondslag bekend is. De ministers stellen verder o.a. voor, de weduwe van een verzets strijder. die hertrouwt, de keuze te laten tussen het ontvangen van een bruidschat of het opnieuw ont vangen van het buitengewoon pen sioen na een eventueel eindigen van het tweede huwelijk. Zij. die reeds voor de inwerkingtreding van het wetsontwerp een bruidschat hebben ontvangen, kunnen twee jaar na het einde van het tweede huwelijk opnieuw aanspraak ma ken op pensioen. De bruidschat is gelijk aan twee jaarlijkse pensioen uitkeringen. De nota bevat nog een bepaling, die aan de Buitengewone Pensioen raad bevoegdheid geeft, een schuld kwijt te schelden, die is ontstaan door te veel genoten pemioen. (Advertentie l.M.) f-lET besluit om van het Ncder- L A landse gezantschap in Madrid een ambassade te maken, achten wij niet gelukkig. Men kan het stand punt verdedigen, dat de aard van vertegenwoordiging van een demo cratisch land in Spanje los moet staan van het oordeel over het re geringssysteem daarginds; doch er mag aan worden herinnerd, dat de diplomatieke betrekkingen van de Westelijke landen met de regering van Franco na de oorlog wei dege lijk door dit oordeel zijn beïnvloed. Vandaar, dat het ook moeilijk gaat. thans plotseling te zeggen, dat hat hier in feite een formele zaak be treft. Dit is ook daarom niet het ge val. aangezien het vestigen van een ambassade in Madrid door het Pe- ron-bewind in Argentinië als voor waarde is gesteld aan Nederland voor het omzetten van het gezant schap te Buenos Aires in een am bassade. Hoe weinig deze conditie vrij van politiek is, begrijpt ieder. Er zitten achtei het besluit han dels-politieke overwegingen, die ech ter hand in hand gaan met het stre ven. het aantal ambassades te ver groten met het oog op de promotie kansen. Gezien de hele voorgeschie denis. 4e nog altijd voortdurende on derdrukking van Protestanten gelooft minister Witte niet. Wel is hij er bang voor, dat zelfs in 1960 in de grote steden het aantal wo ningen nog niet gelijk zai zijn aan het aantal woning-behoeven don. Als n 1960 in grote delen des lands de woningnood zal zijn opgeheven, dan betekent dat niet, dat het probleem der krotwoningen za] zijn opgelost. Voorts blijft de minister dö op heffing van de woningnood belang rijker achten dan do werkgelegen heid op lange termijn. Hij is geen voorstander van inkrimping van het huidige aantal bouwvakarbeiders. Kindje van drie maanden in de wieg verbrand WIERDEN In Wierden is net drie maanden oude dochtertje van Jf familie E. aan de Nijverdalscstraat. in de wieg verbrand, toen een stoom- apparaat vlam vatte op een moment, dat de moeder elders in het huis werkzaam was. De baby liep ernstige brandwonden op en werd in zorg wekkende toestand naar het zieken huis te Almelo vervoerd, waar zij enige uren later overleed. Vervolg van pa$*. 1 verbeten wijze besloot hij: „Of het Sow jet-voor stel de splitsing in Eu ropa overwint, andere landen dan de Verenigde Staten moeten dit uit maken. Wat Amerika betreft, wij zijn vastbesloten ons niet te laten opslokken." In deze woorden klonk nog even het ..zelfmoord-motief" door. dat tijdens de N.A.V.O-con ferentie in Parijs zoveel opschud ding had gewekt. Bidault preciseerde M oio tows ei genlijke bedoelingen in woorden, die direct op het hart der Franse pu blieke opinie waren gericht. ..Mo- lotow valt nu niet alleen de E.D.G. aan, maar ook de N.A.V.O. Hij wil nu niet slechts Duitsland neutrali seren. maar heel West-Europa". Daarmee konden de Franse tegen standers van de E.D.G. het doen. „In ruil hiervoor blijft de verde ling van Duitsland voor minstens vijftig jaar gehandhaafd. Rusland wil het Westelijke blok vernietigen, maar het blijft zwijgen over het Oostelijk blok. dat het zelf heeft gesmeed. Europese veiligheid is iets anders dan Sowjet-veiligheid. Wat de aanwezigheid van Britse en Amerikaanse troepen in Europa be treft, Frankrijk is niet van plan be proefde cn vertrouwde vriendschap pen te verbreken. Zij behoren tot onze veiligheid". Eden kwam tot soortgelijke con clusies: Molotows voorstel komt neer op een moderne Monroe-leer voor Europa. De bedoeling is de NAVO te breken en Amerika buiten Europa te houden. Maar de NAVO maakt agressie van de kant van haar leden juist onmogelijk. Hierop bleef de drie Westelijke mogendheden niets meer over, dan Molotows voorstel af te wijzen. Eden en Bidault deden dit. door te weige ren deel te nemen aan het pact en Dulles door te bedanken voor Molo tows aanbod plaats te nemen als waarnemer. Morgen wordt met Oostenrijk be gonnen, want vandaag is weer beslo ten zitting. Zaterdag of later, dat hangt van het verloop der discussie over Oostenrijk af, zullen de bespre kingen over Molotows voorstel en het Duitse probleem in het alge meen, worden voortgezet. Advertentie l.Af.) AMSTERDAM De klap waarmee de 35-jarige koopman K. I. G. v. d. S. vorig jaar October zijn 30-jarige vrouw bewusteloos sloeg betekende levens het eind van z\jn lielerspraktyken. Twee weken tevoren was hij met haar in het huwe!Uk getreden. De jurk, die zü droeg was gestolen. Het prijs kaartje bungelde er nog aan. En hU handelde geregeld ln gestolen goederen, alles uit de Bijenkorf. Dat vertelde de vrouw toen ze, bevend van haat na de mishandeling, naar een politiepost ging ora hem te verraden. Woensdag diende de 7-aak voor Ruim een jaar lans dc Amsterdamse rechtbank, in hrt twee employe's van geheel zijn er vier personen bij betrokken: de koopman zelf. een oud-SS-er, zijn oom. de 43-jarige A. v. d. S„ die controleur bij de Bijenkorf was en op veel te grote voet leefde, nog een controleur van het warenhuis, de 41-jarige R- 2.. en dan de vrouw van de heler E. J. v. d. S.-B. de hadden de Bijenkorf België zou Deense boter invoeren BRUSSEL België zal eind deze week 500 ton Deense boter invoeren, die op de Belgische markt tegen dezelfde prijs verkocht zal worden als de Nederlandse boter, zo schrijft het Belgisch blad „Het Volk". DEN HAAG. Diverse Eerste Kamerleden zijn teleurgesteld over het gratiebeleid van de mjnister van Justitie ten opzichte van de politie ke delinquenten en hebben er uiting aan gegeven, dat zy de inzichten van de bewindsman op dit punt niet ln alle opzichten onderschrijven. Al dus blijkt uit het voorlopig verslag (Van onze radio-redacteur) HILVERSUM - De Ned. Radio Unie zal dit jaar evenals vorig jaar 'n diri genten cursus organiseren, waaraan door 24 cursisten onder wie ten hoogste 14 Nederlanders deel ge nomen kan worden. De cursus zal worden geleid door ÏVHIem van Otterloo, dirigent van het Residen tie-Orkest, en Ferdinand Leitner. directeur van het Wurtembergs Staatstheater te Stuttgart. Bij deze cursus zal het accent liggen op de technische bekwaam heid, die belangrijker wordt geacht dan het virtuozendom. Dit is een van de redenen, waarom men heeft afgezien van de vorig jaar gestelde eis. om tijdens de examens uit het hoofd te dirigeren. Een ander verschil met vorig jaar is. dat er ditmaal geen slot concerten worden gegeven, waarop enkele uit verkorenen onder de cursisten het Radio Phllharmonisch Orkest in een concertzaal mogen dirigeren. Alle cursisten zullen nu tussen 16 en 24 Juli op een openbare les in een van de Hilversumse studio's ten overstaan van een publiek van on geveer 300 personen proeven van hun bekwaamheid kunnen afleggen. Tijdens deze openbare lessen zullen vertegenwoordigers van de om roepverenigingen nagaan, wie van de cursisten in aanmerking komen om gedurende het seizoen 1954 1955 een of meer ra oio-concerten te dirigeren. Hoewel vorming van orkestdirx- genten het eigenlijke doel is van de cursus, zullen wellicht ook enke le zeer bekwame musici, die koren dirigeren en daarmee belangrijke uitvoeringen met orkest-begeleiding geven, er aan deelnemen. De verschillende examencommis sies worden gevormd door de heren Willem Andrie-ssen. Jean Antoniet- ti, Ferdinand Leitner. dr. Rudolf Mengelberg. Willem van Otterloo, Henk Spruit en dr. C L. Walther Boer. De laatste zal ook een aantai lezingen over instrument en kunde houden. Bovendien is in het Ie»' Voor het eerst sinds jaren zijn de Nederlanders weer ter verre vis serij gegaan. Gistermiddag cert rote de trawler „Tconne" in 'n sneeuw jacht uit IJmuiden naar de wate ren rond IJsland, nagewuifd door kinderen van de opvarenden IAdvertentie l.M.) en rheumatische pijnen I wrijft U weg met I democratische stromingen in Spanje J enjte meer dan verdachte activiteit j programma een lezing van de ver- de laatste maanden, maakt het be sluit van de regering dan ook een slechte indruk en ware het o.i. be ter achterwege gebleven. tuur-filosoof Ernest Ansermet over „Raadgevingen aan jonge dirigen ten" opgenomen. Met enkele buiten landse zuster omroepen zijn over eenkomsten gesloten, die het hun mogelijk maken deelnemers af te vaardigen, zonder dat cursusgeld verschuldigd is- Met de organisatie van deze diri gentencursus stelt de Ned. Radio Unie een daad van groot cultureel belang, Het apparaat dat de cur sisten ten dienst staat mag ideaal heten: het Radio Philharmonisch Orkest, het Omroeporkest, het Om- roe pkam er orkest en, naar behoefte van de leerstof, een van de koren van de Ned. Radio Unie. Enkele deelnemers aan de cursus van vorig jaar hebben inmiddels reeds mooie resultaten geboekt. Tot hen behoren de Nederlander Jan Brussen die het Nederlands Studen. j grote wegen echter nog niet berijd- ten Orkest dirigeert, de Italiaan i baar. De elcctriciteitsvoorziening in Damevino en de Israëliet Bertini. Belgrado is practisch weer normaal, i BELGRADO. Joegoslavië heeft nog steeds te lijden van sneeuw en stevige vorst, hoewel er een kleine verbetering is te bespeuren op trans portgebied. De harde winden, die vorige week de sneeuw op deden ho gen óp wegen en spoorrails zijn thans verminderd en de geblokkeerde spoorverbindingen worden langza merhand hersteld. In Servië zijn de van de coommissle van rapporteurs uit de Eerste Kamer over de ont werp-begroting van Justitie. Hetgeen minister Donker in de Tweede Kamer heeft verklaard om trent de misdadige gezindheid d'T zuiver politieke nationaal-socialis- ten, acht een aantal Eerste Kamer leden bepaaldelijk onjuist en zij huldigen de mening, dat het optre den van de minister ten opzichte van de P.D.'s in het algemeen niet ge lukkig is geweest. Tot hun leedwe zen hadden zij een te veel aan over plaatsingen, toepassing van volstrekt foutieve methoden (enkele malen), een te hard en te koud optreden, kortom een Strafrechtpolitiek ge constateerd. die zij niet graag voor hun rekening zouden nemen. Andere leden daarentegen onder schreven het gratiebeleid, dat des te meer hun instemming heeft, omdat het overgrote deel van de politieke delinquentenzich heeft schuldig, ge maakt san commune (gewone) de licten van zéér ernstige aaard. Wel echter bepleiten deze Kamerleden, dat bij het gratiebeleid, niet alle gevallen over één kam zouden wor den geschoren. Dat de minister nie's voelt voor een „generaal pardon" wordt door verscheidene leden van de Eerste Kamér toegejuicht. Extremisme Enkelen hebben de vraag gesteld of de minister reeds meer gegevens bezit over de ongewenste politieke activiteit van oud NSB-ers en der gelijke organisaties en welke maat regelen hij daartegen denkt te ne men. Dat de bewindsman voorne mens is met kracht tegen het rechc- se extremisme op te treden verna men vele leden met instemming. Zij hebben inmiddels dé hoop uitge sproken, dat hij éven waakzaam zou zijn ten opzichte van welk extre misme óok. diefstallen gepleegd. In het geheel waren 30 mantels en 500 paar ny lons dcor d„. heren weggemoffeld, op een afgesproken plaatsje gelegd an daarna het gebouw uitgesmok keld. Bij de koopman vond het spul gretig aftrek en hij betaalde e>- gned voor: De controleur Z., die ter zitting als een slappeling werd gekenschetst, had eerst argwaan ten opzichte van v. d. S. gekoesterd, maar later zelf ook aan de dief stallen meegedaan. Beide mannen hebben een blanco strafregister. De oom van de heler is al zeven jaar bij het warenhuis in diëtist, zijii handlanger drie en een half jaar. Tegen de eerste werd een jaar met aftrek geëist, tegen Z. eiste de officier een jaar, waarvan 4 maanden voorwaardelijk met aftrek cn een proeftijd van drie jaar. waarna onder toezichtstelling. De koopman K. I. G. v. d. -S. hoorde een eis van 10 maanden, waarvan vijf voorwaardelijk met een proef tijd van vier jaar en aftrek van preventieve hechtenis. Zijn vrouw hoorde een eis van twee maanden voorwaardelijk. De rechtbank zal op 24 Februari uitspraak doen. (Aduertentie l.M.) Bestrijd vermoeidheid en vat baarheid voor ziekte doel treffend met Sanatogen I Sana (ogen Is geconcentreerde bouwitof voor zenuwen, bloed en alle weefsels. Een Sana. togenkuur doet wonderen. Be gin er dadelijk mee. Het Zenuwlonlcum X- O DUBLIN. Maandag heeft een 36-jarige Ierse vrouw, Mary Agnes Staunton, die getrouwd is met de 74-jarige vroegere renpaarden-drat- nier John Staunton, voor een recht bank toegegeven schuldig te zijn aan het ombrengen van twee kinde ren van haar. Haar wordt boven dien nog ten laste gelegd de moord op nog vier van haar kinderen. Drie lijkjes werden in September gevonden onder de lemen vloer van een k.ppënhok. Daarna ontdekte men iets verderop nog de _drie andere. Ze zouden iii 1944. 1945 en 1946 en in 1951. 1952 en 1953 zijn begraven. CALCUTTA Naar men aan neemt is de zevenjarige wolf-jongën, welke onlangs op een spoorwegem placement bij Lucknow gevonden werd, door zijn ouders herkend. Volgens persberichten bezochten de ouders het ziekenhuis, waar de jon gen, die men Ra moe genoemd heeft, behandeld wordt. De ouders zouden de jongen als hun kind herkend heb ben door een moedervlek, welke hij op zijn rechter-dij heeft. Als baby zou hijzes jaar geleden door een •olf weggesleept zijn. OGA behoort tot de Aziatisch- oosterse gedachten wereld, en die oosterse ge dachten wereld is voor de westerling ondoorgrondelijk. Hoe meer lectuur die ons duidelijk vertelt hoe al dat ogenschijn!ijk-ondoorgronde]ijke in elkaar zit, des te beter het voor ons is. Het boek Yoga, wegen ter bevrijding door J- M. Spatfa, uitgegeven bij N- Kluwer te O even ter. 7.95) helpt u een heel eind de goede weg op. want het zet de verschillende Yoga-systemen uiteen ook in verband met de zielkunde van Jung en de wijsbegeerte van Jas pers. twee exponenten van het moderne westerse weten en denken: men voelt wat er bedoeld wordt met „be vrijd té zijn van ruimte en tijd". De schrijver kent z'n vak en hij bezit de gave zijn Asiologie (Of Asiatologie) over té enten op de westerse geest. Men zal er wel veel aan hebben ook aan de vele citaten en aan de werken in de Verantwoording vermeld. Bij dezelfde uitgeverij verscheen „Woorden van de Boeddha" door ir J. A. Blok met het volledige Dhamma- pada, vroeger bekend geworden als „De Boodschap van Gotama". uitgeg. bij Kluwer te Deventer en heeft z*n tweede druk mogen beleven. Dat is prettig voor een boekje, waar zo verbazend veel moois en diepzinnings in staat. Prijs i 4.95. Leo Walburg is door nadenken en door de practijk van het leven tot een methode gekomen, die hij als de doel treffende zelfgenezing ziet voor het be strijden cn overwinnen van allerlei mo derne aandoeningen, zoals angst, luste loosheid, e.d. Een alleraardigst, nuttig boekje, dat velen net dat duwtje in de goede richting zal geven, dat ze nodig hebben om zichzelf te beheersen. Zelf genezing door positief denken." ver scheen eveneens bij Uitg. Kluwer, De venter, prijs f 1.95. 'T1 OEN hel busje naar net Londen. i- se viteyceid m de groene bui- tenuiijfcen kwum, kou je pas goeo i merken dat net bijna mtstuitend Engetsert aan uoord nud. We werden name tijk. ingetiaa.d door een ver- huisauiu, die zó vol meubelen zat. dat de achterdeuren niet meer dicht I KGHite'c. U'éii een kwartier lang I uitnaai wij daaraaor net uitzicht op een oed. wauan, vanwege de kou, i een neer en tiume eau middelbare tef„iti/tl aiej; onder de dekens lagen. A'wmand, lachte of zei iets. Men nam net zwijgend waar. Het bed- tcgcrig een.puur keek ernstig terug. I „Vemnijj voor Uw genoegen," stond dij wijze van slagzin op de auto ge- scnüderd, maar zelfs dal mocht niet I baten. In cen correcte stilte reden U'U het Vliegveld op en werden daar samengedreven in een restau ratie, die een groep gebaren-rijk vertrekkende Fransen juist prijs gaf. „Koffie." zei ik tegen de buffet juffrouw. Zwarte koffie?" vroeg ze. Ik knikte. Terwijl ze onder de toonbank mijn bestelling gereed be gon te maken, zei ze verongelijkt: „Die gekke Fransen... staan maar te wijzen en te roepen... só conti- nentaïen dan hebben ze nog aan- merkingen ook.een mens met een i bespottelijke hoed op wou beweren i dat ik slordig was meer ik heb 'haar even de waarheid verteld ik zei Ze zette het kopje voor me neer Het xvcis thee. „Ik zei, nou metirouiu, U hoeft mu mijn vak niet te leren," besloot ze waardig. Ik knikte instemmend. Dan maar thee. Trouwensin het vliegtuig kreeg ik te él koffie. Van een Hollandse stewardess, die haar blijde glim lach moedig in de kou ontplooide. Het vervult mij altijd niet eerbied, dat deze jongedames zulk een voor treffelijk humeur weten te bewaren bij de uitoefening van een beroep, dat vol decepties moet zijn. In de practijk lijkt het namelijk nog. min der op alles wat je er van droomt, dan de journalistiek. Aangelokt door de roepstem- der wereld, krijgt een stewardess niet veel meer te zien dan de schedels van vele passagiers en de ulieoceldrestaixrants van vele landen. Kijk, riaar ligt Parijs, itfaar we gaan dadelijk weer terug, dus gauw cven eten en dan maar iveer i naar het toestel, om de passagiers voor Amsterdam te vragen of ze de 1 riemen wel hebben vastgemaakt. I „Kunt U nu nooit eens rondkijken in de landen die U bereist?" vraag ik. ,.fn Europa is daar practisch geen tijd meer voor," antwoordt ze. „Maar op de grote lijnen wél. V/e blijuen een hele dag in Djakarta, moet U rekenenJe hebt meisjes die dan uitgaan, maar ifc voor mij kruip al- tijd maar gauw onder de klamboe, teant je bent moe, nietwaar en het is teeer vroeg dag Cbndat ik een geïnteresseerde pas sagier ben, die het journalistenvak uitoefent, mag ik even in de cock pit kijken, héél stil natuurlijk en zonder op knopjes te drukken. Wat het woord vergezicht eigenlijk in houdt, wordt daar wel duidelijk. Beneden ligt Engeland nog et;en. Een stadje. Een dichtgevroren vaart. Veel kleine mensjes, die zich op het ijs verdringen. En daar vlakbij een gestold meerwaarop zich, wonder lijk genoeg, maar één figuurtje voortrept. „Wat gek dat er daar maar één rijdt," zeg ik tegen de piloot. Hij hoort me niet, door de moto ren. Nou ja, ik heb het nu eenmaal gezegd, dan moet het ook dóórdrin gen. Ik tik hem op de arm en als hij omkijkt, herhaal ik, naar bene den wijzend: „Wat gek, dat er daar maar één rijdt." Hij knikt diep verveeld en ant woordt op föepeeflijke toon: „Ja ja, nét speelgoedhuisjes." KRONKEL. LONDEN Randolph Churchill, een zoon van de Britse minister president, heeft Woensdag de gek gestoken met de adellijke dames, die in de Britse televisie-program ma's „clowns ran zichzelf maken". Als gast-criticus in de telethsie- rubriek van een der Londense dag bladen schrijft Churchilldat „deze rage voor titels te ver gaat". Meesmuilend zegt de schrijver- V redenaar Churchill, dat de B.B.C. een nieuwe wet opgesteld heeft, waarmede „het duizendjarige rijk van de gewone man en vrouw" ge toond wordt. „In de nieuwe wet," zo voegde hij hieraan toe, „wordt bepaald dat adellijke dame» vcor de televisieca mera gesleurd, enkele ogenblikken op hun veronderstelde aristocratie sche waarde geëxploiteerd, vervol mocratiseerd en van hun titel ont daan en tenslotte vrijelijk bij hun voornaam aangesproken worden." Hij zinspeelde op het veelvuldige optreden van de viscountess Boyle en lady Bainelt in puzzle-program- ma's en de recente zwijgende rol gin van Rutland "ér op "voorbereid van de hertogin van Rutland, een als „Annie" op te treden en zal „zü voormalige mannequin, die als een vergunning krijgen om wat te Zeg- gens met de grootste spoed gede- vooraanstaande Britse schoonheid gen." op de televisieschermen te zien was. Volgens de nieuwe procedure van de B.B.C., aldus Churchill, wordt viscountess Boyle thans Katie ge noemd. Het einddoel zal bereikt zijn wanneer dit charmante meisje in de Empress-hall op het ijs verschijnt en door olifanten met een fanfare uit hun slurven begroet wordt, ter- wül het publiek zingt: Katie, mooie J Katie, je bent het enige meisje. 1 waarvan ik hou. Het gehele schouw spel 2al geënsceneerd worden door de opperceremoniemeester (de her tog van Norfolk), die dan geduren de korte tijd natuurlijk mijnheer Howard of „Bernie" genoemd zal worden. Volgens Churchill wordt de herto. Meneer Harry .Mills is concierge in een Loudens flatgebouu? en gek op accordeonspelen. Dat gaat niet zo heel best samen, irant rcrschei- dene uau de huurders schijnen niet bepaald dol te rijn op de klanken die .h(j uit zijn schippersklavier haait. Nadat zijn vrouw de maat ge nomen had met de harmonica wijd uit kwam hij tot de ontdekking, dat hij daïi nog prccïe.s paste in een geluiddichte telefooncel, zoals die aan hotels geleverd wordt. Voor honderd gulden is hij de man En weet u wié ook dood is? Nou meneer William Kubley te Rochester in de Amerikaanse staat Illinois. Hjj werd 91 jaar Hebt u nooit van heni gehoord? Best mogelijk, maar hij heeft eens in één jaar met pU2zeien twaalf auto's gewonnen. Knutselaars voor. Óp de interna tionale automobiel ten toon stelling die deze week in New York werd geopend, is voor het eerst een complete verza meling auto-onderdelen voor zelfbou wers geïntroduceerd. De zet-'m-zelf-in- elkaar auto kost ongeveer f 2290. Daar voor krijgt u er een één-cylinder motor van 8's p.k. bij. In Italië is op het ogenblik de jacht op de vrouw met ae langste haren in volle gang. Een meneer in het Amerikaanse San Francisco wil graag een foto van haar haar hebben ter illustratie van zijn boek ..Geschie denis van het haar". Die Amerikaanse meneer stelde zijn vraag per brief aan het inlichtingen bureau van Fadio-Milaan. dat reeds de onmogelijkste vragen met sue eer had weten te beantwoorden- Deze vraag sloeg echter alle voorgaande, niemand wist het. Plaatselijke kranten organi seren thans de jacht, Uit de Vecht bij Weesp is een van ae vier zwanen spoorloos yM-fhven»n, Als u het dier soms mocht tegenkomen (U kunt haar direct kennen want als kenteken voert zij op haar snavel de initialen M W.i waarschuwt dan even S«ÖHP0,ltta ln Weesp' ,ele£oon K (Van onze verkeersredacteur) AMSTERDAM. De Stoom vaart Maatschappij „Zeeland", wel ke de dagdienst onderhoudt tussen Hoek van Holland en Harwich, zal dit jaar voor het eerst tiendaagse reizen naar- en toerwagenreizen in Engeland organiseren. Wei bestond er reeds een vijf daagse reis naar Londen, maar nu wordt voor de eerste maal een groter aantal reizen uitgeschreven naar Eastbourne, Wight, Bourne mouth, Torquay en het merendis- trict. in de prijsklasse van 225 tot 300. Daarnaast worden autotoerwa» genrelzen georganiseerd naar Schot land, de Wye Valley, het Peak dis trict en Devon en Cornwall, ter wijl er tenslotte een reis geprojec teerd is naar de Orkaden en de Shetland Eilanden. In Engeland ziet men sreen vliegen de schotels meer. Zo 'n diug heet te- gemyoordiR in Britse ambtelijke kringen O.V.V. oftewel ongeïdentificeerd vhe- gend voorwerp.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2