B. en W.drukken „waterrel radicaal de kop in DE GOEDKOPE WINKELS Gemeente adviseert burgerij aanvullingsfondsen C Raacl van Overleg richt adres tot collegt OP VERTOON DEZER BON Provinciale subsidie is gewijzigd lustig Politie-mannen bliezen er op los J Donderdag 18 Februari 1954 Contactavond BB De Vierspelenkamp Barvoets kreeg maar vijf punten 't Maskertje zorgde voor zeer geslaagde toneel-uitvoering Geheelonthouders in „Irene" Sehoorsteenbrandj e HBSS-nieuws AGENDA Pluimveedag in Rotterdam Bij vet smelten brand ontstaan Nieuwe bioscoop in Charlois SCHIEDAM DE MIS 2 Er is in Schiedam nogal wat deining ontstaan omtrent de wijze van inning van het Watergeld. Bij een aan het eind van het vorig jaar genomen raadsbesluit is bepaald, dat de ge meente het watergeld zou gaan innen op basis van acht ter mijnen van 2.50. Nu de kwitanties over Januari worden gepresenteerd voelen talloze burgers zich benadeeld, omdat een rekening wordt aangeboden, die meer bedraagt dan deze rijksdaalder. Protestacties werden belegd en een in allerijl opgericht comité heeft een adres gericht tot H.M. de Koningin, waarin de bezwaren tegen deze gang van zaken wordt uit eengezet. Het college van B. en W., voor wie deze inning ook een ex periment was, heeft nu besloten, om ten gerieve van de bur gerij de termijnrekeningen definitief op 2.50 vast te stellen en aan het eind van het jaar of in de loop daarvan, een reke ning van eventueel oververbruik te presenteren. En hiermee zijn dan alle moeilijkheden uit de weg geruimd. Bovendien is de Raad van Overleg, het overkoepelend or gaan waarbij de NVV-Bestiiurdersbond, het KAB en de Christelijke Besttuurdersbond zijn aangesloten, bezig een adres samen te stellen, dat zal worden gericht aan het college van B. en W., waarin o.m. zal worden verzocht het aantal termy- nen, waarover de watergelden worden geïnd uit te breiden van acht op twaalf. De gemeente is destijds tot het innen van de watergelden overge gaan. omdat de huiseigenaren, die door het Departement van Weder opbouw en Volkshuisvesting ver plicht werden het oververbruik van water aan de huurders door te be rekenen, tegen grote bezwaren van deze huurders stuitten. In het be treffende raadsbesluit, waarin deze inning werd geregeld, is tevens be paald, dat over acht termijnen per gezin 2.50 per ter my n in reke ning zou worden gebracht. Deze be rekening was gebaseerd op gemid deld verbruik, die volgens een glo bale berekening was vastgesteld. Men mag dan €0 kubieke meter vastrecht plus een klein overver bruik, in totaal 75 tot 80 kubieke meter water gebruiken. Bij het vaststellen van de bedra gen voor de kwitanties van Ja nuari heeft de administratie van de Technische Bedrijven rekening ge houden met het totale verbruik van ieder gezin in het afgelopen jaar. Op basis daarvan heeft men toen een bedrag vastgesteld, waarin het eventuele oververbruik is verdis conteerd. Zo komt het, dat nu-tal van inwoners een kwitantie krijgen aangeboden, die voor watergeld rij kelijk meer dan 2,50 bedraagt. Hiermee worden niet bedoeld de kwitanties van 5.—, want die zijn gepresenteerd aan hoofdbewoners van woningen met inwoning. Er zyn echter ook kwitanties van f 3. f 3.50, 4.— of hoger. Vanzelfspre kend heeft een groot aantal bur gers het hierbij niet laten zótten en geprotesteerd tegen deze gang van zaken. Er werden o.m. op instigatie van de communistische partij pro- -testvergaderïngen belegd. Ër is ook een actie-comité gevormd, dat hand tekeningen verzameldê. Dezer da gen zijn deze handtekeningen ge hangen aan een adres, dat H.M. de Koningin is aangeboden. Hierin wordt verzocht het raadsbesluit over de inning van het watergeld ongedaan te maken. Ook het college van B. en W. heeft zich over de watergeld-inning beraden. Ook voor dit college was deze nieuwe regeling een experi ment. Hoewel bij de berekening van de incidentele bedragen is geble ken, dat een zeer groot aantal ge zinnen meer kubieke meters water verbruikt, dan het gemiddelde aan tal, dat in het raadsbesluit is ge noemd en. waarop de vaststelling van het basisbedrag van f 2.50 is afgestemd, hebben B. en W. ge zien de moeilijkheden, die bij de inning zijn gerezen behaald, dat voor de volgende termijnen een ieder het basisbedrag van 2.50 wordt berekend. Zij, die in de maand Januari een rekening boven dit bedrag hebben betaald, zal dit meerdere van de 2.50 over Fe bruari in mindering worden ge bracht. Men dient er echter reke ning mee te houden, dat wanneer mocht blijken, dat het overver bruik boven de toegestane 75 tot 80 kubieke meters water uitgaat, men aan het cmd van het jaar of in de loop daarvan een extra rekening voor dit oververbruik krijgt aange boden. Evenals destijds is bericht, zal het GTB deze watergeld-inning zeer soepel toepassen. Mocht blij ken. dat een gezin zeer weinig wa ter verbruikt dan zal dat gezin niet eens alle acht termijnen van 2.50 in rekening worden gebracht. In het andere geval, dat het oververbruik groter is, komt men voor het feit te staan, dat men ineens een groot bedrag moet betalen, terwijl men nu heeft getracht het over meer termij nen uit te smeren. Want wie water verbruikt, moet dit betalen. Dat staat als een paal boven water. In een der zalen van gebouw „Irene" waren gisteravond de man nen van Wijk 9 en de Industriële wijk van de Bescherming Bevol king bijeen voor de eerste contact avond. De heer G. den Hollander sprak een openingswoord, waarin hij bijzonder welkom heette de heer H. Sjoer. assistent-hoofd B.B. \oor de kring Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen. Op deze contactavond werd aan de dames van de leden bekend ge maakt waar hun mannen vele ma len naar toe zijn op de wekelijkse oefenavonden. De heer Den Hollander zei dat het te wensen was, dat het nooit nodig zal zijn dat men actief moet worden in nood, maar men is beter voorbereid, wanneer eventueel toch iets mocht gebeuren Deze contactave, -. werd besteed door te luisteren naar de interes sante uiteenzettingen van de heer W. Hatenboer, die aan de hand van enkele films, en met zijn ervaring als gezagvoerder van .Koninklijke Rotterdamsche Lloyd de aanwezi gen denkbeeldige reizen liet maken over de wereld-zeeën. Voorts werden op deze avond en kele komische films vertoond. (Advertentie LM.) GROTE PRIJZENSLAG FLANELLEN D. NACHTHEMDEN m Zeer grote gekl. tafellakens 2.98 Wandelnylons,'fantasie hiel 2.58 Enkalon wande! nylons 1.85 HOOGSTRAAT 145-149 GROENELAAN 56 De ontmoetingen voor de Vier spelenkamp, die Woensdagavond werden gehouden waren voor het verloop van de wedstrijd van wei nig belang, omdat van de vier spe lers alleen Barvoets nog een kleine kans had om in de running te blij ven. Maar doordat hij met Van de Maar el de punten moest delen, kon hij zijn totaal aantal roatchpunten maar opvoeren tot 23. terwijl Van de Maarel het tot 25 bracht. En aangezien Ruggenberg er 26 heeft, zal het tussen deze drie moeten worden uitgemaakt wie hunner in de eindstrijd zal komen. Van de Maarel staat er dan het slechtst voor, want hij moet nog maar twee maal spelen, terwijl de beide an deren nog in drie ontmoetingen moeten uitkomen en dus een kans meer hebben om hun positie te ver beteren. Van de gespeelde partijen is maar weinig te vertellen, want het spel was maar matig en grote dingen gebeurden er niet. Zoals de situatie thans is kunnen Van Duyl, Van Eyk, Scheffers, Hekman en Könemart wel op een plaats in de finale rekenen, maar wie de zesde Nu er wijziging is gekomen In de Provinciale subsidie-regeling ten aan zien van sanatorium-verpleging voor ziekenfondsleden, heeft het gemeen tebestuur gemeend de Schiedamse burgerij hier ernstig op te moeten wijzen. Vooral de wethouder van sociale zaken, de heer H. Sabel, heeft zich beijverd om deze, zeker niet te onderschatten, materie, zo groot mogelijke bekend heid te geven. Het is daarom, dat w"ö gaarne Van deze bewindsman een uiteenzetting weergeven, waarin hij de Schiedamse ingezetenen, voorzo ver zü aangesloten zijn by een ziekenfonds, ernstig adviseert hun verzeke ring met een kleine kostenverhoging te laten aanvullen, waardoor grote risico's worden voorkomen. De wethouder zegt dan: Eendracht maakt macht. Niet alleen, het verhoogt ook de vriendschap pelijke sfeer en de goede verstandhouding van diegenen die van deze een drachtige gemeenschap deel uit maken. Zo ergens aan deze eisen moet worden voldaan, dan is het wel in het politie-fcorps. En dat daar in Schie dam geen twijfel meer over mogelijk is, bewees gisteravond weer eens de feestavond, die de Schiedamse politiemannen geschaard rond hun korps chef, de heer K. Kijpma, de hoofdinspecteur, de heer VS. H. Kloeseman en een groot aantal inspecteurs In Musis Sacrum beleefden. Een blymoedig ge stemd publiek heeft genoten van de steeds groeiende muzikale prestaties van het Schiedams Politie Muziekgezelschap, dat deze avond organiseerde, en zich kostelijk geamuseerd om de torelïsfisclia kwaliteiten van dc leden ,,'t Maskertje", de nog zo prille Schiedamse Politic-toneelvereniging, die bij de grote „muziek-broer" te gast Was, Onder de bezielende leiding van de heer M. de Graaf, de voormalige directeur van de Prins Bernhard- kapel, heeft het Schiedams Politie Muziekgezelschap weer eens laten horen welt een enorme vooruitgang dit orkest m het voorbije jaar beeft gemaakt. Het was zeker niet zonder trots, dat de heer C. Mek es, namens de voorzitter, die geblesseerd m de zaal verbleef, dit concert aankon digde. Want het muzikale niveau van het orkest beweegt zich in een snel stijgende lijn. Dit bleek wel uit de programma-samenstelling, die voor eon fanfare-korps zeker geen gemakkelijke opgave was. Maar het orkest verwerkt dit met een sou plesse en een charme die aller be wondering afdwong- Uiteraard .lig gen" de marsen dit korps het best en daarom prijkten drie van deze composities op het programma. En dit werden er nog vier, omdat het publiek langdurig applaudisseerde. Na de openingsmars ..Sous L'Aige Double" en dê „Tnomphmars uit Aida". presenteerde zich fris ..De Kalief van Bagdad". Na het stem mige „Gebed voor de Vrede" (beter bekend als- het" Nonnenkoor) uit ..Casanova" volgde «en stijlvolle Rococo-suite. Met dc zwier en de zwaai van de Weense gemoedelyk- heid werd met Ivanovici's wals ..Carmen Sylva" overgeschakeld naar het krachtige slot. dat werd bereikt in dp Za-Dé-mars en als toegift de Staaionmars. Na de musici de toneelgroep, die zich onder regie van de inspecteur, de heer H. Willems van Beycren, presenteerde in het twee bedrijvige blijspel „De Zwarte Monnik". In deze met een sinisterwaas over dekte geschiedenis, die zich af speelt op een oud Engels kasteel, waar dP spoken hoogtij vieren, heb ben de denier en heren van t Maskertje" gezorgd, dat de aanwe zigen van beein tot eind werden gpboeid door deze amusante op voering. En dat is voor een nog zo jong dilettanten-gezelschap al *n hele prestatie. De keuze van het stuk was zeer gelukkig. Niet t© hoog gegrepen, maar een eenvoudige ver wikkeling. die niettemin verras singen inhield. Ondanks het feit, dat op het laatste moment een van de actrices ziek was geworden en een ander bijna geheel onvoor bereid moest invallen, hebben de medespelenden moedig un suc cesvol hun tonclistische kwaliteiten „op dc planken" gebracht. De heer W. Massclink voelde zich werkelijk de Amerikaanse groot industrieel, die en passant zijn erfenis teen. kasteel met toebehoren) met zijn waardig© echtgenote, een goede rol van mejuffrouw R. Snelleman, zijn knappe frivole dochter, een leuke typering door mevrouw v. d. Voor den, en zijn schoonzuster, een keu rige uitvoering van mevrouw Van Vendcloo (die plotseling moest in vallen l in bezit komt nemen. DU viertal wordt de voet dwars gezet door een neef van deze Amerikaan, een ki-achtigo rol van de heer J. v*. Waas. die mede aanspraak op de erfenis maakt, alsmede het dienst- personeel, de butler, een rentmees ter en een dienstmaagd, zee» goed uitgevoerde typeringen door dc he ren M. den Uy], A. v. d. Berg en mevrouw Fransen. Mede- door het ten tonele verschijnen van „De Zwarte Monnik", alias de butler, gelukt het plan om de Amerikaanse magnaat te verdrijven, echter met achterlating van zijn flirtende doch ter. die ais kasteclvrouwe aan de zijde, van haar neef blijft, Een dankbaar applaus, alsmede bloemen voor de dames en een Tokert3e voor dc heren-medewer kenden vormden een waardevolle bjloning en een stimulans voor .,'t Maskertje" om de ingeslagen „to- neelweg" te blijven bewandelen. Daarna gingen de beentjes van de vloer en dansten de politiemannen met hun dames op rhythmische melodieen. rijkelijk geproduceerd door „The Singing Musicians". De Schiedamse burgerij heeft zich voor het- overgrote deel tegen de financiële gevolgen van ziekten en de behandeling daarvan verzekerd door het lidmaatschap van een Alge meen Ziekenfonds. Als lid van een ziekenfonds heeft men recht op hulp van een huisarts, apotheker, specialist, tandarts, op ziekenhuisverpleging, op een bij drage in de kosten van sanatorium- verpleging, enz. Toch loopt men dan nog risico's, welke beter niet ongedekt kunnen blijven. Men heeft namelijk wèl recht op ziekenhuisverpleging, maar niet langer dan gedurende 42 dagen per ziektegeval. Men krijgt wèl een bijdrage in de kosten van sanatoriumverplegmg ge durende onbeperkte tyd. maar deze bijdrage bedraagt maximaal 6.- per dag. De werkelijke kosten zyn beduidend hoger. De Algemene Ziekenfondsen Schiedam hebben nu enkele jaren geleden ten dienste van hun leden zg. Aanvullingsfondsen opgericht, waar door het mogelijk is deze risico's aan zienlijk te verminderen. Door zich aan te sluiten bij het Aanvullingsfonds tegen betaling van een geringe premie verkrijgt men de volgende rechten: 1. Verpleging en behandeling in een ziekenhuis, indien dit medisch noodzakelijk is, gedurende 6 maan den na de 42e dag, 2. Een aanvullende tegemoetko ming in de kosten van sanatorium- verpleging ad 2.per dag gedu rende onbeperkte tijd. Ingevolge een wijziging van dc Provinciale subsidieregeling voor sanatorium verpleging kunnen zie kenfondsleden bovendien aanspraak maken op een tegemoetkoming tot een bedrag van 0.50 per dag. echter uitsluitend voor zover deze zieken fondsleden tevens lid zijn van het Aanvullmgsfonds. Uit het bovenstaande blijkt, van hoeveel belang het is voor de zieken fondsverzekerden. zich aan te sluiten bij het Aanvullingsfonds. Daar de mogelijkheid tot aanslui ting hij het Aanvuiiingsfonds voor iedereen aanwezig is en een groot deel van de Schiedamse bevolking van die mogelijkheid reeds, gebrum heeft gemaakt, acht het Gemeentebe stuur het niet langer verantwoord ter wille van een minder verantwoorde lijk deel der stadsbevolking de z,g „verhaalsregeiing" te handhaven. Deze regeling komt hierop neer. dat bij opneming van een met of te laag verzekerd Schiedams ingezetene in een ziekenhuis of sanatorium een groot gedeelte van de daaraan ver bonden kosten voor rekening van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken komt. Van de patiënten, of van degenen die jegens hen onder houdsplichtig zyn, wordt dan een bij drage in de kosten gevorderd, waar bij rekening wordt gehouden met hun financiële draagkracht. Deze „verhaalsregeiing'kan met langer blijven voortbestaan, omdat het niet aangaat, dat het risico van hen, die geen 2iekenfondslid zijn of als ziekenfondslid geen aanvullende verzekering hebben gesloten of op andere wijze deze risico's hebben verzekerd, dooi de Gemeente wordt gedragen. Met ingang van 1 April a.s. zal ieder zelf de volle kosten van zieken huis- en sanatoriumverpleging moe ten dragen. Wat staat de Schiedamse ingezete nen nu te doen? Voor de aangeslotenen bij een zie kenfonds is de zaak eenvoudig. In dien zij nog geen lid zijn van hef Aanvuiiingsfonds laten zij zich zo spoedig mogelijk daartoe inschrijven by het ziekenfonds waarvan zij reeds lid zijn. De niet-Ieden van een ziekenfonds kunnen vrijwillig toetreden tot een ziekenfonds Cen een aanvullende ver zekering sluiten) indien hun inko men" niet uitgaat boven 3750,-4 per jaar; in voorkomende gevallen ver hoogd met 150,per kind beneden de 16 jaar. Zij, die zich niet bij een zieken fonds kunnen of willen aansluiten, zullen voortaan dus zeil de volle kos- tén van ziekenhuis- en sanatorium verpleging moeten dragen. Indien zij dit risico zelf niet wen sen te dragen zullen zij 2ich hierte gen hebben, te verzekeren en, als zij dit reeds gedaan hebben, moeten na gaan of de te verwachten uitkeringen voldoende zijn om de volledige kos ten te dekken. 5 Het Gemeentebestuur raadt de in gezetenen die het aangaat met klem aan. zich te bezinnen op wat hun te doen staat, hierbij zich wel voor ogen houdende, dat ziekte en ongeval de mens 'op het meest onverwachte ogenblik kunnen treffen. Bij het tweede massa-onderzoek op tubercu lose, waarmee reeds een begin is ge maakt, zal eveneens by dat van enige jaren geleden helaas blijken, dat per sonen, die zich nog fit en gezond voelen, toch kunnen zijn aangetast. Voor verzekering tepen de kosten van ziekte en verpleging is het dan,... te laat! Ook daarom handele men met de meeste spoed. Voorzorg voorkomt zorg! In de giote zaal van „Irene'' wa ren gistermiddag de kinderen bij een van de leden van de N.C.G.- O.V., de „Nederlandse Christelijke Geheel Onthouders Vereniging", Een aantal films werden ver toond. De hoofdfilm „Herwonnen Geluk" die als hoofdfilm op het programma stond en de pretentie moest hebben een kinderfilm te zyn, bleek niet aan dit doel te beantwoorden. In deze film sterft n-1. een klein meisje en zien de aanwezigen een dier dood smijten. De in de zaal aanw*ezïge kinderen waren tijdens deze film vrij rumoe rig, dit vindt zijn oorzaak zeker in. het feit dat deze film voor de klei ne toeschouwei's te hoog greep. 's Avonds werd voor de Schie damse leden van deze vereniging een filmprogramma afgewerkt met als hoofdfilm ..Het Grote Offer". Deze propagandistische film heeft bij de aanwezigen de juiste uitwer king gehad. Na afloop \fcerd dit be wezen door de bijdrage, die wer den gestort voor het werk van deze vereniging. Tijdens een korte pauze sprak de heer W. M. W. Don, voorzitter van de afdeling Vlaardingen een propagandistisch woord. Met een rager heeft dc brandweer gisteren een schoorsteenbrandje ge blust dal woedde ten huize van P. G. B. aan het Broersveld 45. De schade was gering. Voor de vierde maal is de wed strijd HBSSSSS vastgesteld. Drie maal achtereen werd deze wedstrijd uitgesteld en er dient afgewacht te worden, of nu a.s. Zaterdag gespeeld zal worden. De wedstrijd begint ora 4 uur en wordt gespeeld op het terrein aan de Havendijk. Vrijdag is er clubavond. finalist zal zijn is nog een open vraag, die eerst in de loop van de volgende week definitief beant woord zal kunnen worden. De resultaten waren: Libre: P. v. d. Water 150 150 39 14 3 84 Vogel 150 145 39 27 3.71 Cadre: Vogel 100 100 24 14 4.16 v. d. Water 100 88 24 13 3.88 Eénband: v. d. Water 30 27 27 4 1.— Vogel 30 30 27 5 1.111 Driebanden: Vogel 20 20 46 4 0.434 v. d. Water 20 19 46 3 0.413 Voor Vogel waren er acht match- punten, terwijl het voor P. v. d. Water bij twee bleef. Libre: Barvoets 250 250 15 79 16.66 v. d. Maarel 200 138 15 35 9.20 Cadre: v. d. Maarel 150 150 18 35 8.33 Barvoets 200 154 18 29 8.55 Eénband: v. d. Maarel 30 30 20 5 1.500 Barvoets 30 18 20 8 Ü.900 Driebanden: 0.465 Barvoets 20 20 43 4 v. d. Maarel 20 16 43 2 0 372 Beide spelers wonnen ieder twee partijen en deelden dus de punten f55). Vrijdagavond worden de partijen Var. der PlasOostveen en Van der Lee—Alphenaar gespeeld. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: M. M. H. Evers, Lange Haven 31. Bellen bü ongeval: G.G. en GJD, Tuinlaan 89 Telefoon 69290. Ten toonstelling- Stedelijk Museum: 25 uur: „Kinderen uiten zich". Bioscopen: Menopoie: 2. 7, 9 uur: „Slaven schip". Passage: 2 uur: „Stalag 17". Bijeenkomsten: Passage-Theater: Toneelvoorstel ling van. de Katholieke Kring, 8 uur. Irene: Wijk HI N.H.G. Toneel voorstelling, 8 uur. Aula Museum: Museum-concert, 8 uur. VRIJDAG: Volksgebouw: Receptie N.V.V. Bestuuxdersbond, 8 uur. Marijke: H-B.S.S. Contactavond. 8 uur. Irene: Machinefabriek Bavo Filmvoorstelling voor perso neelsvereniging. 8 uur. Kleine Thalia: Ontspanningsver eniging „Tot ons Genoegen", 3 uur. Jongens gooiden stenen in Lange Haven Vier jongens in de leeftijd van 3 tot 11 jaar werden gistermorgen reeds voor schooltijd naar het poli tiebureau gebracht omdat zij bezig waren de bestrating langs de Lange Haven in het water te gooien. Op die manier waren al twee vierkante meter straatstenen in de haven ge deponeerd. De jongelui zijn door een politieagent naar school ge bracht. Tegen hen zullen maatrege len worden genomen. Burgerlijke Stand Geboren; Diana, d, v. N. Bosman en G. J. den Ouden. Jacobus J. z. v. C. M. Hersbach en W. G. Macka.ij Cornells J. z. v. C. J. van Dullemen en W. Plooij, Leendert N._ z. v. L, N. van Rij on J. Klok. Anita M. d. v. Th. M. Elderhorst en C. C. Kos ten, Johanna E. d. v. J. A. P. Dries en H Beïjaars. Cornells P. A., z. v. J. H. Hersbach en J STh van Ger- ven. Overleden: M. Koeling. 65 j. vr. van W. J. Royers. BOTTERDAM De Nederlandse pluimvee federa tie en de Stichting voor de Land bouw in Zuid-Holland hebben gis teren in het Groothandelsgebouw te Rotterdam een pluimveedag gehou den. Het doel van deze dag was, go zei de voorzitter van de Stichting voor de Landbouw in Zuid-Holland, de heer G. W. Kampschör, tweele dig. Men wilde in de eerste plaats de pluimveehouders kennis laten nemen van de nieuwste inzichten in de pluimveehouderij en in de twee de plaats kon men peilen of de be langstelling van de pluimveehou ders zo groot is. dat ieder jaar een dergelijke dag kan worden georga niseerd. Meerdere sprekers voerden het woord en belichten velerlei fa cetten van de pluimveehouderij. Een gasfornuis, waarin vet werd gesmolten raakte gisteravond in brand in een pand aan de Oude Raadhuislaan. Ër werd voor circa 500 schade aangericht. Met drie koolzuursneeuwappara- ten en een schuimblusser werd het fornuis, dat lange tijd fel brandde geblust door personeel van blus- eenheid 100 (uitgerukt met de baby spuit). gereedschaps wagen 2 en slangen wagen 99. De keuken vtm> geheel zwartgeblakerd. Brandmees ter F. A, Romein had de leiding. Mogeijkheid voor CinemaScope Charlois krijgt binnenkort een nieuwe bioscoop met 850 zitplaat sen. Zfi zal worden gebouwd aan de Wolpheartsbacht op een terrein tus sen de pleiuweg en de Dorpsweg. In het nieuwe theater zullen voor stellingen met cinemascope kunnen worden gegeven. Architect F. Swaneveld ontwierp de2e bioscoop voor de heer Com. van-t Hoft, de directeur van het Harmonietheater in de Gaesbeèk- straat. Het nieuwe gebouw zal geen balcon krijgen- Bij het project is ruimte opengehouden voor het aan brengen van een breed projectie doek. dat nodig is voor voorstellin gen met Cinemascope. De bioscoop heeft nog geen naam. Onder de bezoekers van het Har monie-theater zal een prijsvraag Dit is dan wel het definitieve einde ven de Noordblaak als Rotterdamse winkelstraat. Het bombardement en de brand van 1940 deed de zakenmensen niet bij dr pakken neerzitten. Ze sloten rtcli aaneen en formeerden aan de Jongkindstraat 'n Nieuwe Noord- blaak, de „Noordblaak 1940". Natuurlijk stond tevoren vast dat deze straat gedoemd was na enige tijd weer te verdwijnen. Het heeft misschien langer ge duurd dan aanvankelijk werd ge dacht maar nu „zitten" toch alle winkeliers weer definitief op een eerste klas stand, de meesten. aan de Lijnbaan. De .JJoordblaak 1940" kan ver dwijnen. Slopers doen hun werk. De meeste panden liggen al tegen, de grond en hier gaat dan het. hoogste punt: Het naambordje van de Jongkindstraat. worden uitgeschreven voor een goe de naam. Voor Rotterdam-Zuid betekent de bouw van dit theater cen welkome uitbreiding van de mogelijkheden om een bioscoop te bezoeken. Wan neer de bouw zal worden, begon nen 'is nog niet bekend, maar de plannen zijn grotendeels gereed. OUD-KATHOLIEKE KERK Op Vrijdag 19 Februari a.s„ 's avonds 8 uur, spreekt pastoor A. R. HEYUGERS uit Amsterdam in de gemeentezaal van de kerk DAM 28 (ingang poort) te'Schiedam, over OOK U BENT WELKOM! Wollen ONDERBLOUSE 4.25 met korte mouw 5.65 NYLON ONDERJURKEN - van 8.95 tot 18.95 NYLON PANTALONS van 3.35 tof 6.95 Grote sortering NYLON-KOUSEN SCHIEDAMSE c& fifoa fJ® Tarief tot en met 15 woorden f 0.65 Elke vjjf woorden meer 10.20 1 Te koop aangeb. j Te koop wegens ovei com pleet een nieuw dressoir te gen billijke prijs. Vlaardin- gerdijk 245 b. Meubelkoopjes!!! Nu een fraaie Engelse huiskamer best. uit mooi dressoir, tafel, 2 clubs en 4 stoelen voor 355.—. Wilson, Grote Visse rijstraat 97101, midden in de straat. Het best te berei ken met lijn 8, halte Wattier- straat Koopt bö dc vakman. Strijk planken 9.75. 12.50. 14.50, idem m. mouwplankje 17. Strijkplanken met stalen onderstel 24,Frans van Thienen, Broersveld 123, Tel. 69799. Oud-Hollandse koperstukjes groot en klein, zojuist ont vangen tegen on tzc-tiend la ge prijzen, Bokhorst Groe- nelaan 36 en Hoogstraat 34. Keukentafel 13.en 14.50. Keukenstoelen, beu ken gelakt 13.en j 14.50. Trapleren 1.60 per trede. Droogrekjes 3-deIig 3. Waskuipcn met eiken bo dem 21.50. Frans van Thie nen, Broersveld 123, TéL 69799. Keukentafel te koop. Jan van Avennestraat 12. Te koop: 1 meïsjesmantel» leeft. 11 j„ 5.1 zwar te damesmantel m, 44, met veel bont 20.G. de Ruyter, Cartesiusstraat 33. Grote sort, fraaie legpuzzles voor groot en klein tot 900 stukjes. Bouwplaten Willem Ruys, Maasdam, straalvliegtuigen enz. v.a. 40 cent. Kantoorboekhandel Modern. Boerhaavelaan 124, tel. 684X5. Sponsen cn zemen» bij van Doorn gekocht vallen nim mer tegen! Zeemleer va. 0.98. Viscosponsen 0.36, 0.59, Flasticsponsen 0.58. Natuursponsen 0.89,1.30,1.60. Aanbev. B. v. Doorn, Broers- veld 156. Tel. 67979. Grote sortering speelgoed o.a. hijskranen, sporen, blok en bouwdozen, Trix en Ne- cobo-metaalbouwdozen. Bokhorst. Groenelaan 36 en Hoogstraat 34. Borrelglaasjes 6 voor 59 et. Schoomnaakart.-. zeemlap pen, sponsen, dweilen, bor stelwerk, enz. „De Kleine Bazar", Broersveld, hoek Fassagetrap. Te huur aangeb. j Voor een gezellig feest, bruiloft of vergadering naar Feestzaal Marijke. Geen verplichtingen, steeds da tums vrij. Te bevragen N. van Wijk, Hoogstr. 122, tel. 66216. Diversen Onzichtbaar gestapt worden door ons alle voorkomende brand- en motgaten, winkel- baken en scheuren. Billijke prijzen Spoedige aflevering. Hoogstraat 8. tel. 67709 (Fili aal Roeloff). De bibliotheek met de meest uitgebreide sortering voor Schiedam-Öost.dus Uw bibliotheek! isModem". Boerhaavelaan 124, telefoon 68415.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1