mMb m- B.B. gaat nu met huisbezoek ledenwerf-actie beginnen K.K. las genoeglijk in Dagboek van deugniet Ook in vredestijd wordt bij rampen hulp verleend Museumconcert door vijf blazers met piano Spoedige verbetering Nieuwe Waterweg DWS-dames staan voor moeilijke opgave ■i,.q. «anurgsm nm HHBBBgBMBB Cursussen Bij rampen Mobilofoon W iltoxi-zaalliandbal AGENDA Bouw van dammen wordt dit jaar aanbesteed Excellente opvoering van Nederlandse Comedie Wijkavond Wijk Y Open Deur-dienst Vennoten van sigaren fabriek in Veenendaal bekennen fraude Drie vechtersbazen veroordeeld Wereldtitel ijsdansen naar Engeland Vóór 1 April: Pensioenwet ook voor arbeids contractanten T ennis-interland tegen Frankrijk 2 Vrijdag 19 Februari 1954 In het grote depót van de dienst Bescherming Bevolking staan siivls enkele dagen de noodluiken, die zullen worden ge plaatst in de schuilplaatsen, die op verschillende plaatsen in onze stad zullen worden gebouwd. Ook een groot gedeelte van het materiaal, dat in de ploegen van elke wijk beschikbaar moet zjjn reeds aangekomen, doch daar het nog niet vol doende is voor de gehele stad bïiift dit nog in het depót, waar het gebruikt wordt voor oefeningen. Om de dienst B.B., die reeds een groot aantal vrijwilligers telt, uit te breiden, zal men aan het einde van de volgende week een nieuwe wer vingsactie op touw zetten, volgens een geheel nieuw huis» bezoeksysteem. Na de tentoonstelling, die men ge ruime tijd geleden m de Beurs heeft gehouden, is de aanwerving van vrijwilligers begonnen. Er kwamen gegadigden, doch niet voldoende om de gehele dienst behoorlek te be- mannen. Door het actief werken van van verschillende blokhoofden heeft het aantal zich wel uitgebreid, maar daar al dit werk moet geschieden in de vrije tijd van de vrijwilligers is de werving nooit efficiënt genoeg geweest. Eind volgende week wordt in Schiedam wederom gestart met een nieuwe actie, die op geheel nieuwe leest is geschoeïd.Men zal met tal van personen, eens aan huis komen praten. Deze huisbezoeken worden van te voren aangekondigd, zodat men er rekening mee kan houden. Deze bezoeken worden afgelegd door de leden van dc verschillende ploegen, ieder in zijn eigen buurt. Men kan dan bij zo'n bezoek spre ken over* de veiligheid van de eigen buurt en zodoende de personen eer- Advurtentiv I. M.) Ai verdienen onze klanten de kost dan niet direct met een wit boord en schone handen en al zitten er bij hen *s middags een schaar van Jantje's, ina's, Gerda's en Wimpie's om de tafel mogen zij als 't U blieft ook hun jongste telg, waar ze allemaal even trots op zijn, rij den in een Engelse wagen? Wij hebben bij deze prijzen slagaanbieding nu eens niet naar de prijs gekeken. Neen, voor onze j'onge Moeders is zo'n elegante Engelse wagen, sierlijk van lijn, degelijk van kwaliteit en zo lichtlopend als een veertje, nog maar net goed genoeg. Als wij praten van een En gelse wagen, dan weten alle jonge Moeders genoeg en als wij spreken van die van 169 gulden, dan weet U precies wat wij bedoelen. Nu, over zo'n Engelse wa gen gaat het, met opklapbare duwer en chroomspatscher- men, de royale bak met Herovering, de kap met ruche afgewerkt en de spaakwielen met kogellagers. Zaterdagmorgen om 9 uur begtnt de verkoop van deze Engelse wagens in de kleuren Petrol, wit, donkerblauw, pa relgrijs en blauwgrijs en U koopt hem nu zestig gul den goed koper dan normaal voor Atieen tegen contante betaling. Geen postorders. WINKELCENTRUM BINNENWEG, Ui. DIM der bereid vinden dit werk te steu nen, dan wanneer men er iemand op af stuurt, die met de situatie in een. bepaalde buurt niet op de hoogte is. Voor deze actie tracht men ech- een zo groot mogelijk aantal adressen te bemachtigen van per sonen, die voor dit belangrijke werk geschikt zijn. Het gaat dus ora goed willende, sociaal-voelende mensen. Met de reeds eerder aangemelde vrijwilligers zijn reeds een groot aantal cursussen begonnen, waarvan enkele bijna zijn voltooid. De ele mentaire brandwceropleiding hield gisteravond zijn laatste bijeenkomst. Nu kan men met deze mensen ver der gaan met de voortgezette op leiding, Volgende maand wordt er weer "gestart met enkele cursussen n.l. in twee klassen voor de op leiding „Opruiming en Redding" cn m drie klassen voor elementaire brandweerkennis. Deze activiteiten zijn verheugend voor de B.B.-dienst Jammer is het echter, dat in vele gevallen ploegen, die eigenlijk uit zes personen moeten bestaan, slechts twee krachten lellen. Met de nieu we wervingsactie hoopt men het gewenste aantal echter te bereiken. Met het systeem van deze actie is, reeds elders in ons land groot suc ces geboekt. Dat het niet de bedoeling is de dienst BB. alleen in oorlogstijd te gebruiken, maar ook bij rampen in vredestijd is wel duidelijk vast ko men te staan door de ervaring bij de watersnood opgedaan. Als in de toekomst nu een ramp ons land overkomt, dan beschikt men met deze B.B. over een all-round orga nisatie. die elk facet van catastro phe aan kan pakken. Degene die de militiejaren achter de rug hebben kunnen lid worden. De vitale ke rels boven de vijf en dertig jaar die dus niet meer onder het mili taire apparaat vallen, vinden in de B.B. hun plaats om zich verdien stelijk te maken voor hun mede mens. Nu het in het voornemen ligt van de minister van Binnenlandse Zaken om vergoedingen in geld te ver strekken voor de uitrustingen van de B.B,. kan men er verzekerd van zijn dat men niet zo als in de tijd van de Luchtbeschermingsdienst met de „pet" rond komt voor een bijdrage voor aanschaffing van ma teriaal. Schiedam is door de Bescherming Bevolking verdeeld in SO wijken; elke wijk wordt bewoond door 1000 burgers. Voor elk van deze wijken wordt een prima uitrusting beschik baar gesteld. Hiervan is reeds 10 aanwezig, waarmee men nu reeds 8 ploegen zou kunnen voorzien. Dit materiaal houdt men echter nog in het grote depót, totdat de hele voor raad compleet is. Tot die tijd wordt het reeds aanwezige gebruikt voor oefeningen. Al de gereedschappen worden la- ter in kisten klaargezet in de di verse wijken van onze stad. Er zijn verschillende soorten kisten. Zo is een voor de brandweerploeg, voqr de reddingsploeg enz. maar buiten dit verpakte materiaal be schikt elke ploeg nog over z.g. los materiaal, bestaande uit grotere stukken zoals: ladders, emmers, schoppen en rieken. Zodra alle ma terialen in onze stad aanwezig zijn zal de dienst B.B. beginnen met grotere oefeningen .om in tijd van nood zoefficiënt mogelijk te kun nen werken. Bij de verdere uitrusting van de B.B. behoort sinds korte tijd een mobiliofoonnet, dat in geval van nood in korte tijd op alle nodige punt beschikbaar is. Vorig jaar met de ramp is reeds op Goeree ge bruik gemaakt van. een prima mo bilofoonnet, waarmee de deugde lijkheid hiervan is bewezen. Mo menteel beschikt de B.B. echter nog niet over de mensen, die dit net kunnen bedienen, maar spoe hoopt men de opleiding hiervan ter hand te kunnen nemen. Over niet al te lange tijd zal men in onze stad beginnen met de aanleg van dc grote schuilplaatsen. De deuren van deze kelders zijn bin. nen enkele dagen in onze stad te verwachten. De noodluiken zijn in de afgelopen week in het centraal depót gearriveerd. Het zijn zware stalen luiken, die aan de binnen zijde voorzien zijn van een dikke gummi-rand. waardoor de schuil plaatsen gasvrij zullen kunnen wor den gesloten. Ook de deuren zul len van zo'n rand voorzien zijn. De reeds enige tijd aanwezige si renes zullen ook niet lang meer op het depót staan. Men is momenteel bezig met het uitzoeken van de punten waar ze komen te staan. Als dat werk klaar is zullen de bokken waarop de sirenes "worden gemon teerd, worden geplaatst. DE concerten die van tyd tot lijd in de. aula van het Stedelijk Museum Worden georganiseerd, trekken steeds de aandacht, hetzij door belangwekkende programma's, hetzij doof ongewone instrumen tale bezettingen. Gisteravond heeft men zich waarschijnlijk in de eer ste plaats laten boeien door de vele combinatiemogelijkheden die zich voordoen wanneer een blaas-qum- tet met of zonder piano, concer teert. Het is bij een jong ensemble begrijpelijk dat de waardering eigenlijk nog in hoofdzaak uitgaat naar individuele prestaties. Quar tet- en quintetspel luistert zeer nauw en het is uiterst moeilijk, eenheid in het samenspel te bren gen. Thomas Myev, fluit. Peter de Wildt, hobo. Aart Smit. clarinet, Bertus van de Brink, fagot, en Maarten Smit, hoorn is het nog slechts bij fragmenten gelukt, de totaalklank enige homogeniteit te verlenen, ten dele ook door een verschil in instrumentale en mu zikale mogelijkheden van de leden van dit ensemble. Het zekerst van zichzelf en hun instrument zijn ontegenzeggelijk de fluitist, hoboïst en clarinettist. Fagot en hoorn vol deden gisteravond minder,afge zien natuurlijk van ongelukjes, die Zondag zal het zeer spannen in de Kotterdamsche Ahoyhal, want na twee spannende competitleda- gen, moet Zondag de beslissing val len voor het Rotterdams kampioen schap zaalhandbal heren. Het le Herenteam van Wilton- Fijenoord start als eerste en wel om 9.35 uur tegen het Rotterdams Actief. Wordt dit een overwinning voor de Schiedammers dan behoeft Vires et Celeritas uit Gouda maar 1 punt te verspelen in zijn twee wedstrijden reps, tegen D-W-S- en Dynamo en Wilton kan zich kam pioen noemen. Doch voordat ®-t zo ver is, moet er nog wel degelijk aangepakt worden in. de wedstrijd tegen Actief. 's Middags om 2 uur speelt dan de Rotterdams kampioen tegen de Haags kampioen Hellas dat in de vcJdhandbaicompetitie In de hoofd klasse speelt on waarvan de gehele voorhoede w het Nederlands Hand. balclftal staat opgesteld. Het eerste damesteam van Wil ton Fijenoord speelt Zondag twee wedstrijden en kan eveneens kam pioen worden in de poule B dames; Om 10.10 uur komen zjj in het strijdperk tegen R.O.D.A, en om 14.35 uur tegen Dynamo 2. Dames 2 5S om 15,10 uur de tegenstander van hun stadgenoot D.W.S. 2 Heren 2 krijgt om 15.35 Dynamo 4 en om 17.10 uur de Schutters 1. Verder staat op het programma: 11.35 uur Journalisten-Scheidsrech ters; 13.25 uur Veteranen Dynamo- Rest Rotterdam; 14.— uur Kampi oen Afd. Rotterdam - Kampioen Aid. don Haag (dames). 14.45 uur Kampioen Afd. Rotterdam - Kam pioen Afd. den Haag (heren). zeker bij een hoorn wel zeer ge makkelijk voor kunnen komen. De vijf blazers heeft men. geza menlijk kunnen beluisteren in een quintet van Danzi en in de tot slot gespeelde trois pièces brèves van ïbert. Beide werken zijn op hun eigen wijze charmant. Bijzonder mooi is echter het quintet van Mozart voor vier blazers en piano, dat met medewerking van de pianist Alex van Arr.erongen werd uitgevoerd. De belangrijkheid van de piano partij en de exactheid waarmee deze werd gespeeld, hebben vooral rhythmisch hun steungevende uit werking niet gemist. Tot het beste van de avond dient te worden gerekend de vertolking van> de sonate in es voor klarinet en piano van SaJnt-Caens. De romance voor hoorn en piano van dezelfde com ponist is muzikaal minder interes sant en werd ook minder vrij (vermoedelijk door een zekere angst voor grillen van het onbe rekenbare instrument) vertolkt. Behalve de reeds genoemde com posities hoorde men nog een trio sonate van Telemann en een blaas- quartet van Rossini zodat men over verscheidenheid niet had te klagen. De blazers (allen leden van het Rotterdams Kamerorkest en leraren van de Centrale Muziekschool) en de pianist 'werden na elk werk met hartelijk applaus beloond door het buitengewoon talriike publiek. ELLY SALOMé. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: M. M. H. Evers, Lange Haven 81. Bellen by ongeval; G.G. en GD. Tuiolaan 89. Telefoon 69290. Tentoonstelling: Stedelijk Museum: 2—5 uur: „Kinderen uiten zich". Bioscopen: Monopole: 2, 7, 9 uur: „Singm* in the Rain". Passage, 2, 8 uur: „The Captain's Paradise". Bijeenk' msten: Volksgebouw: Receptie N.V.V. Bestuurdersbond, 8 uur. Marijke: H.B.S.S. Contactavond, uur. Irene: Machinefabriek Bavo Filmvoorstelling voor perso neelsvereniging, 8 uur. Kleine Thalia: Ontspanningsver eniging „Tot ons Genoegen", 8 uur. ZATERDAG: Passage Theater: Jeugdvoorstel lingen, 9 uur. St. Joris Doele: Filmvoorstelling 6.30 uur: 11—13 jarigen: 8.15 u.: film voor werkende jeugd. Musis Sacrum: Centrale Bond voor Werkmeesters, Cabaret avond, 7.30 uur. Broersvcld 55: Voetbalvereniging „Vegla", Jaarfeest, 7 uur. Arcade: Toneelavond vereniging „Tot Steun in de Strijd", 7.30 u, Amstelbron: O.D.O. Gymnastiek vereniging. Contactavond, 8 u. Irene: C.J.V.F. Tryfosa, Jaar feest, 7.45 uur. Volksgebouw: Comedia, Toneel avond, 8 uur. Sportfondsenbad: Zwemfeest Wilton Fijenoord, 8 uur. Het aanleggen van drie dammen in de Nieuwe Waterweg tussen de kilometerpalen 1015 en 1017 zal nog dit voorjaar worden aanbesteed. Zodra deze kribben klaar zyn, zal de normalisatie van de Nieuwe Wa terweg als snefvaarweg" van de Westgeul tot aan zee voltooid zijn, althans avat betreft het op diepte en breedte houden van de vaar geul. De gemeente Rotterdam zal een derde deel bekostigen van dit werk. waarvoor in 1934 al plannen be stonden. Deze voorzagen toen in de bouw van zeven lage dammen, doch hiervan is nooit iets gekomen om dat de vaargeul vooralsnog vol doende diep bleek voor alle scheep vaart. Nu echter mag worden verwacht, dat in de toekomst ook grote tan kers van 40.000 a 50.000 ton Rotter dam zullen aandoen, is het verbe teren van de vaargeul urgent ge worden. Tengevolge van de grotere water, afvoer door de Westgeul thans drie keer zo veel als twintig jaar ge- Goede wijn behoeft geen krans. En als we dan toch wat moeten zeggen dan is dat: voortreffelijk. Want dat was de opvoering van A. N. Ostrovsky's blijspel in vyf delen „Het,dagboek van een deugniet" gisteravond door „De Nederlandse Comedie" voor dc leden van de Katholieke Kring in bei Pas sage-theater. En aan het woord voortreffelijk moet meteen de naam Guus Ostcr worden gekoppeld. Hij was het zonder de anderen tekort te willen doen die dit toneelspel door zyn gave vertolking gestalte gaf, de uitvoe ring volledig droeg en door zQn zo nonchalant schijnende, maar toch xo in tens perfecte uitbeelding zijn tegenspeelsters en -spelers dusdanig inspi reerde, dat een niveau bereikt werd, zoals we dit seizoen in onze stad nog niet hebben mogen aanschouwen. De Russische schrijver Ostrovsky, wiens „Dagboek van een deugniet" dateert uit het einde v*n de negen tiende eeuw, verstond bij uitstek de kunst om zijn komische scheppin gen een zeer realistische achter grond te geven en daarin de hui chelachtige praktijken, waarmee in die tijd de wood-be aristocratische lieden in bet land van het, toen noa wijd openstaande, ijzeren gor dijn elkaar probeerden de loef af te steken. Dit „Dagboek van een deugniet" wil de domheid typeren van een jonge man, die slim denkt te zijn.. Van de verdorvenheid vap de bourgeois, die aan zijn rijke waan wijze oom klit. maakt deze jonge man (Guus Oster) handig gebruik om zich een voorname positie te verschaffen en een financieel goed huwelijk trachten te sluiten. De manier, waarop hij dit allemaal denkt te bereiken schrijft hij op in zijn dagboek- Dit wordt door tante (de echtgenote van oom), die haar knappe neef voor zich wil opeisen, gestolen en op het moment, dat deze neef het „succesvolle" huwelijk zal gaan sluiten in het bijzijn van allen voorgelezen. Woedend wordt hij uit de familie- en vriendenkring verbannen, doch wanneer de slim me neef in een stortvloed van woorden de ware uitleg van zijn woorden schetst en vertelt, dat dit de enige plaats was waar hij zijn hart eerlijk heeft durven uiten, komt de hele bourgeoisie tot de ontdekking, dat zij in wezen net zo huichelachtig zijn als de neef, die tenminste zoveel karakter bezat, dat hij nog ergens eerlijk is ge weest. Deze keer gebeurde de „Deining om de dorpsdokter" in het bijzijn van de leden van wijk drie der Neder lands Hervormde gemeente. Zij had den een wijkavond in de grote zaal van Irene. Reeds eerder bespraken wij dit stuk, toen het voor een van de andere wijken werd opgevoerd. Ds H. W. Hemmes sprak 'n welkomstwoord en memoreerde de verjaardag van Prinses Marijke. Op 1 Maart zullen de leden van wijk drie en wijk vijf gezamenlijk de film „De kleine wereld van Don Camillo" gaan zien. Zondag wordt voor dc DWS da mes 'n oelangryke zaalhandbaldag. 's Morgens wordt gestart metde laatste wodstmd in de competitie tegen Vires et Celentas uit Gouda. Vires heeft m de competitie nog niet getoond enig gevaar voor een tegenstander op te leveren, zodat men veilig kan aannemen, dat DWS deze wedstrijd zal winnen. Om 2 uur 's middags volgt dan de grote wedstrijd om het kampioenschap van Distr. West B, In Den Haag zullen Hygièa en Turnlust Zater dagavond uitmaken wie van hen Zondag naar Rotterdam gaat. Het staat zonder enige twijfel vast dat in Den Haag beter zaalhandbal wordt gespeeld dan in Rotterdam, doch de DWS dames hebben in de veidhandbalcompetitie reeds meer malen laten blijken, dat zij elke wedstrijd met de volle 100% uit spelen hetgeen in vele wedstrijden in d©'laatste minuten de overwin ning opleverde. Daarom wordt dan ook in handbalkringen en daarbui ten met spanning naar deze. wed strijd uitgekeken, waarbij wij dan de beste kansen bij de Haagse ploeg zien Hét 2e damesteam van DWS speelt Zondag 2 maal resp. tegen ADO 2 en WF 2. Na de overwin ning van jl. Zondag op Actief.2, lijken enige kansen op de overwin ning niet onmogelijk. De DWS heren krijgen hun laat ste kans tegen Vires et Celentas dat bij het zaalhandbal, ó-ctief het struikelen. Gezien het tempo waar in DWS de laatste maal speelde, moet het i»i staat geacht worden Vi. res te kloppen. DWS 2 (heren)bogmt reeds vroeg nl. om 9 uur tegen Snelwiek 1 Veel zal er vanaf hangen of DWS in staat is dc jonge en schietgrage voorspelers van Snelwiek- te be dwingen. Indien dit gebeurt, dan ss een Schiedamse zege veilig De derde heren-ploeg ten slotte zal moeten proberen of het Schut ter? 2 kan slaan. Dc mogelijkheid is inderdaad aanwezig, doch het be houden van een voorsprong schijnt voor dit team de grootste moeilijk heid. Jeugdprogramma: Jun. Meisjes: DWS 1—Meeuwen I, Jun, Meisjes DWS 2—Roda 1, Jun. Jongens; DWS 1Schutters 1, Adsp. Meisjes: DWS 1JRR 1, adsp. Meisjes: DWS 1—Snelwiek I, adsp. Jongens: DWS 1—Meeuwen 1, adsp. Jongens: DWS 1Snelwiek 2. EXAMENS Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het examen werktuigkundig ingenieur de heer H. J. C. Voorwald te Schiedam. De fameuze regie van Peter Scha- roff, die aan elk detail de.nodige zorg heeft besteed, heeft in niet geringe mate bJjgedragen tot de excellente opvoering. Met Guus Oster schitterden Paul Huf, John Gobau, Mimi Boesnach. Fons R-i- demakers. Voorts droegen Mien Duymaer van Twist. Jacqueline Royaards-Sandberg, Kedda v. d. Linden, Maxim Hamel, Philippe Ia Chapelio, Pierre Myin. Clara Vi- scher, Ina van Faassen. Dick Swid- de en Onna Molenkamp er ruim schoot toe bij. dat de K.K.-leden langdurig en enthousiast applaudis seerden. Stijlvolle decors en cos- tumering gaven het geheel een waardig" cachet. Zondagavond 21 Februari spreekt om 7 uur in de Grote Kerk ds J. T. Wiersma, van Wassenaar, over: Hoe kom ik tot geloof? Zitplaatsen zijn vrij. Kinderen worden in een lokaal bezig gehouden. Burgerlijke Stand GEHUWD: M. de Laat 31 j. en P. M. de Kaper 24 j. M. Ruijsbroek 23 j. en A. Vermeulen 22 j. E. B. van Ringelenstyn 23 j. en A. L. Dirksen 18 j. H. A. Kerklaan 24 j. en J. M. Feelders 24 j. P. Ouweneel 23 j. en C. de Keijne 25 j. J. P. Spruijt 28 j. en H. M. de Jong 28 j. A. v. d. Nagel 31 J. en W. Drendi 34 j. J. W. Walsmit 64 j. en H. E. H. Megcns 55 j. J. van Wijk 35 j. en H, van Boxstaele 30 j. R. E. Bran don 25 j. en L. Jung 22 j P. Chris ten 32 j. en N Buist 20 j. P F. v. d. Ploeg 25 j. en J. van Dijk 26 j. A Otte 29 j. en P. M- A. van Leeuwen 22 j. ONDERTROUWD: 18 Febr. M van Akkeren 28 j. en C. J. E. Meijer 21 j. H. v. d. Berg 27 j. en E J. Merk 22 j. K. Bol 22 j, en G Sluijters 21 j. W. Brand 30 j. en A. M. Klein 29 j. H. J. Bruggeman 19 j. en A. W Reinders 18 j. L. G. W. van Eijder. 35 j en G. Mobach 35 j. A. Groen heide 25 j. en G. Nijs 22 j. J. H. Kor pel 27 j. en G. de Bie 23 j. P. Nesse 26 j- en N. de Vogel 28 j. E. Steenbergen 24 j. en W. H. van Gilst 18 j. W. N. Trebus 25 j. en T. Fry- link 22 j. L. M. Triel 28 j. en D. S. de Jong 23 j. J. J. Valken 26 j. en H J. van Opijnen 19 j. OVERLEDEN: J. E. Priegelaar, 50 j. weduwe van A .B. Jansen. GEBOREN: Wilhelmma. H. d. v. A. Moret en J. Hennevanger Corne lia A. M. d. v. H. Th. L. Reijsbevgen en M J. Koning. (Van onze correspondent) VEENENDAAL. De beide vennoten van de Cavansê-sigaren- fabriek, die met hun zwager Dins dag door de politie te Veenendaal werden gearresteerd in verband met fraude bij het faillissement, hebben thans een volledige beken tenis afgelegd. De goederen die aan dit faillissement onttrokken werden, zijn door de politie in beslag genomen. De politie heeft in deze zaak een aantal personen verhoord, doch meer arrestaties zijn niet verricht. Het onderzoek is echter nog niet gesloten. leden, kan met de aanleg van drie dammen worden volstaan. Zij zui len een voldoende diepe en brede vaargeul open houden. Hoewel de meest gebruikelijke afstand tussen de kribben in de Nieuwe Waterweg 200 a 300 meter is, wordt de afstand tussen de nieuw te bouwen dammen 600 mtr„ hetgeen voldoende wordt geacht. Zo nodig kunnen altijd nog tussen- dammen worden gemaakt.. Burgemeester huldigt zestien jubilarissen Bij Van den Bergh en Jurgens' fabrieken N.V. aan de Nassaukade zullen Woensdag 24 Febr. zestien jubilea worden gevoerd. De bur gemeester, mr. G. E. van Walsum, komt de zestien getrouwen hul digen. A. H. Elenbaas vierde zilveren jubileum Als jongste bediende bij het vrachtbureau der firma Ruys en Co voor uitgaande lading van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd kwam de heer A. H. Elenbaas 25 jaar geleden in dienst van het Ruvs-eoncern, als chef van dat zelfde bureau vierde hij gisteren zijn jubileum in de vergaderzaal van het hoofdkantoor aan de Veer haven. Directie en personeel heb ben de heer Elenbaas uitvoerig gehuldigd en in de bloemetjes en de geschenken gezet. Tijdens een drukke receptie kwamen talrijke relaties van bui ten het concern hem gelukwensen. De Rotterdamse rechtbank ver oordeelde gisteren een drietal Rot terdammers, die op de avond van de. dertiende December op de Beijcrlandselaan slaags waren ge raakt met een hoofdagent van politie. De negen en twintigjarige schip per H. J. G. W, en zijn drie en dertigjarige collega C. A. K. kre gen een gevangenisstraf van vier maanden met aftrek van het voor arrest. De vier en twintigjarige scheepsbevrachter H. S. werd ver oordeeld tot veertien dagen hech tenis. OSLO. Voor de derde maal achtereen heeft het Engelse paar Jean. WestwoodLawrence Demmy beslag gelegd op de wereldtitel in het ijsdansen. Alle vijf juryleden kenden het paar het plaatscijfer écn toe. Geen van de andere paren werkte zo feil loos. met zoveel gratie en met zo veel rhythme gevoel als Jean West wood met haar partner. De uitslag luidde: 1 Jean Westwood—Demmy (gbl plaatscijfer 5, 36.586 pnt. 2 Nesta Da viesThomas (gb) 14, 34 838 pnt. 3 Carmel Bodel—Bodel (vs,) 18, 34.078 pnt. 4 Barbara Radford—-Lockwood (gb) 20, 33,950 pnt. 5 Virginia Marie HoynsJacoby (vs) 23, 33.828 pnt. 6 Phyllis s Forney—Forney (vs) 25. 33.148 pnt. 7 Edith Peikert—Kutschera Oos ten r.) 35, 29.886 pnt. De Amerikaanse kunstrijdster Tcnley Albright heeft na afloop van de verplichte figuren de leiding bij de wedstrijden om het wereldkam pioenschap kunstrijden dames. Op de tivee plaats staat Gundi Busch (Duitsland) en op de derde Erica Bachelor (Engeland). DEN HAAG. Vóór 1 April zul len \*cle duizenden arbeidscontrac- tanlcn in rijksdienst onder de wor king van dc gewijzigde Pensioenwet vallen. Dit betekent o.m. dat op hun salaris 7'j(p als premie zal worden gekort. Daar staat tegen over, dat voor hen de inhouding Tan 4 pet volgens de spaarregeling een einde neemt. Voor arbeidscontractanten, die dan nog niet onder de Pensioen wet vallen komt de spaarregeling, zoals deze tot nu toe was, te ver vallen. Het ligt in de bedoeling van hen eveneens 71& pct van de bezoldiging in te houden, dus even veel als de pensioenpremie, zodat een gewone arbeidscontractant met een gelijk aantal dienstjaren niet meer geld in handen krijgt dan een arbeidscontractant, die onder de pensioenregeling valt. Ook zal hij niet plotseling minder geld ontvangen als hij na twee of na vijf jaar pensioenpremie moet gaan betalen. Inkoop voor het pensioen kan dan vrijwel met gesloten beurzen plaats hebben. Een algemene maatregel in deze zin kan voor 1 Maart worden verwacht. Lege trein boitst tegen stilstaande bagagewagen AMSTERDAM. Vanochtend half vijf zijn op het station te Haarlem bij het rangeren van een trein, die samengesteld werd, eni ge wagens tegen een stilstaande bagagewagen gebotst. Dc motor wagen van de lege trein „over- bufferde" de stilstaande bagage wagen. Deze werd over het stoot- juk door de wand van een loods gedrukt, die achter het juk op een plankier stond. De motorwagen en. de bagagewagen, evenals het stoot- juk werden beschadigd. Er ont stond geen vertraging in het spoorwegverkeer. Middenstandsbank had in 1953 bevredigende ontwikkeling AMSTERDAM. De Nederland- sebe Middenstandsbank N.V. heeft zich in 1953 wederom bevredigend ontwikkeld. Het bedrag der toever trouwde middelen nam met 9mil- lioen toe tot 136 millioen en. het uitstaande crediet met 16 mfllïoen tot 83 millioen. Hiervan waren 58 millioen credieten voor eigen rekening 50 millioen) en 25 millioen met staatsgarantie (17 millioen). De totale balen stegen van 7.626,2ft7 tot f. ft.ï6f» 321. Hiertegenover stond sleehls oen geringe stijging van do lasten doch de salarisverhoging per l Januari 3-1. zal het hostencijfer In het lopende boekjaar aanzlenlyk doen stijgen. De winst- en verliesrekening sluit met een saldo van 1.451.291 f f 885 218). Na diverse voorzieningen kan, zoals bekend, een dlvdend van t pet (5 pet) op de gewone aandelen en onveranderd 5 pet op de prefe rente aandelen worden uitgekeerd. Het geplataste kapitaal Is verhoogd met 768.000 tot f 7.853.000. SYDNEY. Britse atoomdeskun digen zij»' van plan een nieuw afvuurmechanisme voor .waterstof bommen te beproeven op de .proef- terreinen in Centraal-Australië. DEN HAAG. Op Zondag 5 en Maandag 6 Maart zal te Am sterdam op de banen van Festin a een jnterlandtenniswedstrijd wor den gespeeld tussen de damesploe- gen van Nederland en Frankrijk. Dat de ontmoeting op Zondag en Maandag wordt gehouden, houdt verband met het feit, dat Festin a in de week, voorafgaande aan Zondag 5 September, ter gelegen heid van haar 50-jarig bestaan een internationaal totirnooi houdt. De jaarlijkse tennis interland tussen Nederland en België zal in het aanstaand seizoen op Zater dag 31 Juli en Zondag 1 Augustus worden gespeeld in een der Zui delijke steden. De 23-jarige Koos Lagrand, uit de Venniperstraat izt OuerseMe, was de eerste van het twintigtal oorlogs slachtoffers en invalieden, die giste re» door mevrouw H, J. M. Bous- saarrf. met een toef „geforceerde" bfoeme» uit Lisse gelukkig is ge maakt. Mevrouw Boussaard is secre taresse «nn de stichting „Het Vierde Prinsenkind". De bloemen, rode, witte en blauwe hyacinthen waren oorspronkelijk bestemd voor de jarige Prinses Ma rijke, maar de Koningin vond een bloemenhulde met 26 bloemstukken, die door de Stichting Bloemlust uit Lisse wcrctfi geschonken, teveel_ en gaf er daaro 25 van aa» de Stich ting „Het vierde prinsenkind De Koningin dacht toen speciaal aan de afdeling Rotterdam van deze stichting, omdat die vorig jaar nog al haar best had gedaan. En zo kre gen Koos en 24 andere jongens en meisjes gisteren onverwachts een tuil bloemen. DEN HAAG. De staatssecre taris van Sociale Zaken, mr, dr. A. A. van Rhijn, heeft vanmorgen het nieuwe gebouw van de raad van arbeid te Nijmegen geopend.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1