Van Duijl moest punten delen met zijn tegenstander C Ontspanning na een week van inspanning Kmder-zwemfeest voor WF-kleuters J m VERF 'SSINGEN IN DE VIERSPELENKAMP CJMV en CJVF in Irene Instructieve films voor BAVO-mannen Museunvyriêritlen Wie heeft iets verloren AGENDA Wielrijder krijgt hersenschudding Diefjes bestalen bakkers Scherpe patronen in oud ijzer Jongen stal vulpen Damclub Schiedam Sjors en Sjimmy in Musis Sacrum „Pompfontijne jubileert „De Vrijheid" werd twee jaar Jubilea O.J.-bijeenkomst SVC-volleybal Esperanto wint veld Esperanto-agenda Granaatontploft in balzaal te Neurenberg SCHIEDAM OUD-KATHOLIEKE KERK HET GEBED VOOR DE DODEN AF3LA0 Hoogstraat IS 2 Maandag 22 Februari 1954 Cadre: v. d. Lee Gouka Eénband Gouka v. d. Lee Driebanden: Gouka v. d. Lee 30 30 23 6 1304 30 29 23 4 1 260 Het was een weekend zonder veel belangwekkends in de Vierspeien* kamp, want er werden geen hoge series of gemiddelden gemaakt. Toch Waren er wel enkele verrassingen, want Van Duyl slaagde er ditmaal niet in om de volle tien matchpunten jn de wacht te slepen en moest ze eerlijk delen met Van Syfe, nadat cr Voortdurend zwaar om gevochten was. Van de candidaten voor een plaats in de eindstrijd, verminderde Barvoets aan merkelijk zjjn kans om In de finale te komen, doordat hij maar 5 match- punten veroverde. Uitgeschakeld is hü nog niet, doch het ïs slechts een theoretische kans voor hem, die blijft bestaan. En dat is als hij in 7.yn laatste ontmoeting tegen Valkestyp altes wint en dus tien matchpunten verovert. Hij zon dan t<>t 38 punten komen. En dan nog is het de vraag wat Ruggenberg; doet tegen Köneman. Wordt dat een 55 uitslag, dan eindfgt Ruggenberg toch nog boven Barvoets. Van Eyk Het een steek vallen door de punten met Eikenbroek te delen, doch toen hü Zondag avond twee partijen van Van Duyl won, kwam Van Eyk met totaal 43 pun ten aan het einde van de voorronden en mag zich zeker van zijn plaats achten. Vrijwel zeker zullen Hekman, Van Eyk, Van Duyl, Scheffers, Köneman en Ruggenberg de finalisten worden. Al heeft Van der plas 33 punten, straks zal wel blijken, dat dit er te weinig zijn om verder een rol mee te spelen. Tot en met Zaterdagavond wordt er van de week nog gespeeld en dan volgt de eindstrijd. Ruggenberg begreep, dat. wilde hij in de running blijven, hij moest aanpakken. Toch ontgingen hem twee belangrijke punten, doordat hij de cadre partij verloor. Eikenbroek draaide van Eyk een serie van 10 voor de neus en *t werd toen 249 voor eerstgenoemde. Maar van Eyk kwam terug, speelde heel productief. Het werd 2828 en 29—28 voor Eiken broek. Maar die miste de laatste ca rambole en Van Eyk maakte de par tij uit. Van der Leê en Gouka brach ten 'n tamme ontmoeting, terwijl Van Soelen tegen Oostveen niets had in te brengen.. Die tien punten konden evenwel Oostveen niet meer redden. De stryd Van der PlasDe Jonge had een normaal verloop en werd 'n 82 zege voor de eerste; Barvoets had een grote handicap, want hij moest 250 car. spelen, tegen Alphe- naar 150. in 't begin ging het gelijk op. doch toen Barvoets tenslotte sterker ging spelen, was het te laat. Ook de cadrcpartij ging verloren on maar op 't laatste nippertje wist Barvoets de banrtstoten te wirmrn. Volop spanning was er toen Van Duyl en Van Eyk aan de beurt kwa men. De een had 35 punter» en de an der 38 punten, "t "Was voor Van Duvl een geluk, dat het in dc aanvang ook by Van Eyk niet vlotte, want na zes beurten was het 3314 voor Van Duyl. Deze herstelde zich. scoorde goede beurten- Later liep Van Eyk nog wel in. maar om alle gevaar tf ontgaan, speelde Van Duvl een sior- serie van 59 en wj= int. Minder for- - tuin lijk was de wedstrijdleider in de tweede partij. Van Evk verraste hem met een serie van 71 en kreeg zo'n voorsprong, dat zelfs een beurt van 56 Van Duyl niet meer kop redden. Ditmaal zou hij dus geen tien pun ten kunnen v^veren En ioen ook de één bandstoten voor hem verlo gen gingen, miste hij de helft van de winstpunten. Dat Kóneman in bet cadrespel grandioos verloor tegen Leo van de "Water was een verrassing. Hti speel de zwak en hoewel hij 75. caramboles sneer moest maken dan Van de Wa-„ ter. bleef ,hü er .ruim 20 achter. De rest was voor Koneman en deze stelde zich met een B2 overwin ning veilig. Llbre: Oostveen 150 150 22 24 v. Soelen 150 125 22 33 Cadre; Oostveen 100 100 12 17 v. Soelen 106 49 12 23 Eénband: Oostveen 30 30 11 14 v. Soelen 30 5 11 2 Driebanden: Oost veen 21) 20 36 4 v. Soelen 20 16 36 3 Driebanden*, v. d. Plas De Jonge >pni Libre Alphenaar Barvoets Cadre: Alphenaar Barvoets Benband Barvoets Alphenaar Driebanden: Barvoets Alphenaar Beide spelers i dus ieder 5 matchpunten. 3 0.476 1 0.095 twee partijen Libre: Kdnernan L. v, d. Water Cadre: v. d. Water Köneman Eénband Köneman v. d. Water Driebanden Köneman v. d. Water 100 100 22 26 175 78 22 13 drie part yen en be- Koneman haalde 8 matchpunten. terwijl L. Water er 2 bekwam. Libre: v. Duyl 250 250 15' 59 16.66 Van Eyk 200 123 15 29 8.20 Cadre: Van Eyk 150 150 15 71 10.— v. Duyl 175 121 15 56 8.06 Eénband: Van Eyk 30 30 20 7 1.500 v. Duyl 30 21 20 4 1.050 Driebanden v. Duyl 20 20 20 3 1 Van Eyk 20 14 20 3 0.700 Aangezien Oost veen alle partijen won. boekte hu alle tien matchpunten en moest Van Soelen er met nul tevre den zun. Libre: De Jonge 200 200 22 49 3.09 v. d. Plas 200 107 22 14 4 85 Cadre: v, d Plas 150 150 12 34 1250 De Jonge 150 37 12 14 3,08 Eenband: y. d. Plas 30 30 19 5 1579 De Jonge 30 24 19 8 1,263 Van Duyl en Van Eyk deelden de pun ten en kregen ér leder 5. De stand is nu: Groep A: l. Van Eyk 43 p.. 2. Van Duyl 40 p., 3 Van der Plas 33 p., 4. Oost veen 29 p., 5. Eikenbroek 15 p„ 6. Van Soelen 13 p., 7. De Jonge 7 p. Groep' B: 1. Scheffers 36 p., 2. Bar voets 28 p., 3. Van der Leo 26 p.. 4. Van 1 der Maarel 25 p., 5. Alphenaar 21 p., 6. Gouka 17 p.. 7. Valkesteijn 35 p. Groep C1. Hekman 39 p 2. Köneman 37 p3. Ruggenberg 34 p., 4. L. v. d. Water 17 p.. 5. Kooy 17 p., 6. Vogel 15 P.. 7. P. v. d. Water 11 p. 200 200 De uitslagen waren: ""Libre: Ruggenberg Vogel 150 ^Cadre: Vogel 100 19 Ruggenberg 150 1' Eénband Ruggenberg 30 3 Vogel 30 1 •Driebanden: Ruggenberg 20 2 Vogel20 1 Ruggenberg verwierf matchpunten en Vogel 2. Libre: Van Evk Eikenbroek Cadre: Eikenbroek Van Eyk Eénband: Eikenbroek Van Eyk Driebanden Van Eyk Eikenbroek Libre: v. d. Lee Gouka Zaterdagvond waren de leden van de C.J.V.F. „Tryfosa" en de C.J-M.V. „Centrum" me thun ouders én dona teurs bijeen in de Grote zaal „Irene" om hun jaarfeest te houden. De voorzitter der C.J-M.V. afd „Centrum", las Psalm 150, waarna hij voorging in gebed Allen werden hartelijk welkom geheten. Een bij zonder woord van welkom, werd toe geroepen aan de Fed- voorzitter van de Schiedamse C.JMV. H. Meyers, de Districts-Secretaris van het CJMV in ZuidHolland. de heer W- S. Kroon, alsmede mej. M. de Bruin, secreta resse van het C.J.V.F. in Zuid-Hol land en de heer M- Brouwer, afge vaardigde van de Herv Jeugdraad alhier. De grote opkomst getuigde, dat de ouders en donateurs meeleven met het werk der beide jeugdverenigin gen. Werd het vorig jaar het werk de rbeide afdelingen uitgebeeld .deze avond zou een enigszins ander ka rakter dragen. De héér W- F. de Wolff, voorzitter der C.J.M.V. „Cen trum" wees op de belangrijkheid van de Bijbel, die de eerste plaats in neemt in het werk. Allereerst werd het kampleven in het C.J.M.V.-kamp te Hulsthorst uitgebeeld. Een imi- tatievuur was aangelegd op het to neel. Hierbij werd zang door decla matie en spel afgewisseld, Na de pauze werd het toneelstuk „De vluchtelinge" opgevoerd. De spe lers deden hun uiterste best om het spel, dat meer als ontspanning moet worden gezien, goed ten tonele te brengen. Jammer was het dat en kele spelers niet zo rolvast waren. Ook souffleren is een kunst apart. Hoe het ook zij, de besturen van de beide afdelingen kunnen terugzien op een goed geslaagde avond. De dagsluiting werd verzorgd loor de presidente van de C.J.V.F. afdeling „Tryfosa". 200 200 19 51 10 52 150 112 10 21 5.33 100 100 38 20 5.55 130 81 18 19 4 50 30 30 21 10 1.428 30 29 21 5 1.380 20 20 35 3 0 571 20 9 35 2 0.257 twei partnen en be- 5 punten. In de zaal van het café aan de Broersveld 55 van de heer Pappers, die sinds enkele dagen dit zaaltje ..Liberty" heeft gedoopt, waren Za terdagavond de leden van de voet balvereniging „Vegla" bijeen voor het houden van een gezellig jaar- leest In zijn openingswoord deelde "de voorzitter *de'heer P.'Bronskeel -mee, dat ook''dit'jaar, "evenals hot vorige jaar. een zomeravond-voet- halcompetitie zal worden georgani seerd. Vorig jaar behaalde het elf tal van deze vereniging dc derde prijs: dit jaar hoopt men beter uit de bus te komen. Tevens werd verteld, dat men dif^jaar twee elftallen m het veld hoopte te brengen. De feestavond werd gi-beel ver zorgd door eigen krachten We za gen o.m. op het toneel verschijnen een paar accordeonisten, de Ha waiian-band „The Konta's" en oen vlot toneel groepje, dat met vrolijke schetsjes de stemming op deze avond omhoog bracht Na afloop werd er gezellig gedanst. „ODO" Bij de meeste verenigingen is het gebruikelijk om jaarlijks voor de leden een feestavond te geven. Naar dit voorbeeld, heeft de gymnastiek vereniging ODO gemeend ook voor haar leden een contactavond uit te schrijven. Zo waren we Zaterdag avond getuige van de eerste bijeen komst. die werd gehouden in dè be nedenzaal van de „Amstelbrcn". In zijn openingswoord deelde de voor zitter. de heer J. J. Kaptein, mede dat het in de bedoeling ligt dit fes tijn jaarlijks te doen plaatsvinden. Op deze avond werd dank gebracht Wederom in het kader van de eeuwfeest-viering werd er in het Sport fondsen bad een zivemavoud gehouden door de Vereniging „Wilton- Fijenoord". Deze avond was speciaal voor de kinderen van de leden van deze vereniging, want ook de kleinsten moeten delen in de vreugde van hei grote TVJPWubileum. De heer C. M. Zondag, voorzitter Kops Abresch (12 jaarl 48,8 van de afdeling Zwemmen, opende de avond en wees er op, dat dit geen „echte" wedstrijd-avond "?ou zijn, doch een groot familiefeest, waaraan allo kinderen van de gvnte W.F.-familie aan mee mochten doen. En het is een echt gezellig feest geworden. Allereerst werd door ze ven en veertig kinderen een proef afgelegd om het diplotna zwem men te behalen. Hiervan behaalden er vijf en veertig het certificaat. Naast het officiële K.N.Z B -diplo ma kunnen deze kleine „Waterrat ten" ook een diploma van de ver eniging boven hun bed hangen- Voov het tweede diploma waren slechts veertien gegadigden. Zij werden al len na de proef gefeliciteerd- Geen werd er afgewezen. Ond3nks het feit. dat men had aangekondigd dat dit geen wed strijd-avond zou zijn, werden toch enkele kleine wedstrijden ingelast voor de kinderen. Do 2b meter schoolslag voor meisjes werd ge wonnen door Rietje Touw (11 jaarl in de tijd van 23.7 sec. zij werd echter op de voet gevolgd door An nette Verheijden (10 jaar) in de tijd van 23.8 sec. De 50 meter schoolslag voor meisjes was een overwinning voor Lenneke Vermeu len (12 jaar) in de tijd van 50,2 sec. Nummer twee werd Alberta Vermaat (12 jaar) met een tijd van 52,7 sec. Ook voor de jongens werden deze wedstrijden gehouden. De uitslagen van deze ontiwtin- gen waren:" 25 meter schoolslag: l. Karei 'Kraayeveïd (H jaar) tijd 24,1 sec.; 2. Chris de Haan (11 jaar) 25.9 sec. 50 meter schoolslag jongens: 1. Paul Vervoort (12 jaar) 59.5 sec. Hierna bekampten de verschillen de onderdelen van de bedrijfsschool elkaar in een zeer spannende be drijf sest af ette. waarvan de uitslag was: 1. Scheepsbeschieters in de tijd van 3 min. 10 sec.; 2. De Bank werkers en Draaiers in de tijd van 3 min. 11 sec. De eeuwige wissel prijs voor de drie maal vijftig meter wisselslag werd gewonnen door R. Bij loo in de tijd van 2 min. 3.9 sec. Toen was het grote moment aan gebroken, waarop de aanwezigen allen hadden zitten wachten. In hot bad werd in enkele ogenblikken tijd een hele vloot in het water ge bracht bemand met inboorlingen en dappere ridders. Zij streden een korte, doch hevige strijd om de schone maagd, die op een eiland gevangen zat. Wat de bedoeling was. geschiedde. De schepen werden finaal in stukken geslagen en het bad vol met drijvende delen van de leuk beschilderde houten scheep jes. geleek op een zee na een he vige storm, Daarna werden enkele nummers kunst- en showzwemmen gedemon streerd onder de bekwame leiding van de heer J. A. Garnaat. Tot slot van dit zwemfestijn was er gecostumeerd zwemmen waar aan prijzen waren verbonden. Bij de meisjes gingen deze naar: Marjan de Wit. die als Wollemeintje ver scheen. en naar Nelly Maarschalker- waard voor haar Vlinder creatie. Bij de jongens was Job Verheij den de aardigste als „bokser" en de origineelste was Gerard van der Hoeven als Lasser. aan de bekwame leiding van de verschillende afdelingen. Het pro gramma werd op aardige wijze ver zorgd door eifen leden, die-met vro lijke schetsjes de stemming er dra in -wisten te brengen. Voorts werden enkele vlotte gymnastische oefenin gen gedemonstreerd. Er bestond ook gelegenheid om een "dansje te ma ken. C 'VW.O.T. De Centrale Bond voor Werk meesters, Opzichters en Technici hield Zaterdagavond in de grote zaai van Musis Sacrum de jaarlijkse bij- eenkorrtst. Voordat de artisten hun programma konden beginnen wer den enkele toespraken gehouden. De bondsvoorzitter, de heer J. Uden huldigde mevrouw Van D-jk <"-n me vrouw v. Uden voor het v. k. dat zij in het afgelopen jaar hadden ver richt. Ook de heer j. v. Kerkhoven werd in de huldiging betrokken, daar ook hij het aantal leden aan zienlijk ofnhoog heeft gebracht. De dames werden verrast met een gou den broche; de heer van Kerkho ven kreeg een gouden draagspeld. De heer H. Spanbroek voorzitter van de Nederlandse Vak Centrale sprak een kort propagandistisch woord. Hierna werd aan het gezel schap van Ripnus van Eveïingen het toneel beschikbaar gesteld voor de revue „Cocktail". Na afloop werd een zeer geanimeerd bal gehouden „Coxnedia" De Schiedamse Amateur Toneel vereniging „Comedia" speelde Za terdagavond voor de leden en do nateurs de dolle klucht in drie be drijven „Hoera, 't is een Jongen" van Arnold en Bach. In dit toneelspel wordt de innerlijke strijd beschre ven van een vader, wiens zoon niet meer thuis kan komen. Deze vader is nameluk hertrouwd, en zijn twee de echtgenote is onkundig van het kind uit het eerste huwelijk. De verwikkelingen die ontstaan, bren gen uiteindelijk de zoon terug in hot ouderlijk huis en de familie leeft verder gelukkig- De rol van de vader werd op vlotie wijze ver tolkt door de heer L. Lamijn. De keuze van de auteur was in ver houding tot de zoon, die werd ge- crecërd door de H. Saas. enigszins onlogisch, want de zoon \\*as veel ouder dan de vader. Na afloop werd er nog gedanst. Tot Steun In de Strijd De meeste toneelstukken, die we te zien krijgen, kan men rangschik ken in a musementsklasse. De af deling waarin we stukken aantref fen. die geen diepere strekking heb ben. De Amateur Toneelvereniging „Tot Steun in de Strijd" heeft Za terdagavond in de zaal „Arcade" echter een spel opgevoerd, dat hier van sterk afweek en daarom het grote aantal aanwezigen zeer heeft geboeid. De rassenhaat in de landen waar de negers naast de blanken leven is vaak het onderwerp geweest voor een roman of toneelspel. Ook in het toneelstuk ..Pinky" is deze strijd het hoofdthema. Op zeer voor tref Èelijke wijze heeft deze toneel- vereniging getoond dat zij we^t. hoe zo'n moeilijk toneelspel moeti wor den opgevoerd. Dit gezelschap be schikt over een aantal goede krarh- ten. O.a. juffrouw Atie Rodenburg heeft Zaterdagavond bewezen, dat zij goede kwaliteiten heeft. Als Pinky het blanke negermeisje had zij het zeker niet gemakkelijk. De hoer L. de Vogel bleek ten volle berekend voor zijn rol Jan Jake Waters. Ook dient het spel genoemd le worden van de horen D, D. Goed hart en H. v. d. Roer. Deze zeer geslaagde toneelavond werd besloten met een dansje. Doch voor men tot het bal overging vond er pen kleine huldiging olaats. Het echtDaar W. Rodenburgv d Vlies werd op het toneel geroepen in verband met hun 55-jarig huwe lijksfeest. dat het morgen noopt te vieren. Het echtpaar is 32 jaar lid Door de directie van de N.V. Bavo Machinefabriek werd het lof waardige initiahef genomen voor het personeel een instructieve film avond tc geven in de zaal Irene. Gsleravond werden, voor de per soneelsleden van déze fabriek in aanwezigheid van de directie en kele zeer interessante films ver-' toond. Van de technische films was er een, die een beeld gaf van de Werking var de hydraulische pers. misystemen met hydraulische werking werden getoond en boven dien werden in de film hydrau lische krach Install a ti es behandeld. De tweede film handelde over het onderhoud van hand ge reed schap, t de laatste - over de bereiding van staal uit ijzer. Na de pauze wer den enkele amusementsfilms ver toond o.a. „Gesohichlen aus- dem Wienerwald" en „Down Memory Lane". De avond werd geopend door de beer J. van Collenbt,r£. de hoofdredacteur van het personeels orgaan ..De Ontlastklpp". die in zijn openingswoord de dank van het personeel overbracht aan de dirpc- tie voor het organiseren van deze avond. Dezer dagen is opgericht de „Ver eniging van Vrienden van het Ste delijk Museum te Schiedam". Het bestuur is als volgt samengesteld: drs S Kamstra. voorzdr. P. J- W. Beukers, vice-voorz.; P. J. C. Hey- ster. St. Liduinastr. 43. tel. 68229, socr; G. Verwey. 2e Seer.; mej. S. de Graaf, penn.esse; mr. H. Gotink, 2p penn. en mej. ir. W. C M- Jansen, mej. R. G. Visser, S. de Vries en K. v, d. Wel. leden. Te bevragen bü het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, tussen 9 12 30 uur en 2<6 uur: Kinderportemonnaie. rode cein tuur, groene regenjas; armbandje; lederen honden-halsband, zakmes; ring met 6 sleutels; bnl; vulpotlood. Te bevragen bij de vinders: Rode damesportemonnaie, Poppe- lier. Dirk v. V/assenaarstraat 14a; zwart lederen damesportemonnaie. v. d. Water. Dr. Schaepmansingel 58; portemonnaie, Kramers, Rem brandtlaan 53; damestasje. R. v. d. Valk, Rembrandtlaan 101a; bruine herenportemonnaie, C. Warnawa. Nieuwe Buurt 11; zwart glare da meshandschoen. G. Duk. Nieuw- straat 41; sjaal, J, Krowinkel, Lau rens Costerstraat 27; meisjesbaret, Mouthaan. Kotierdamsedijk 437; grijze hoed en bruin colbertjasje, v. Mounk, Kortlandstraat 6b; zw. alpino, Broekhuijzen. Lekstraat 48b; 1 paar glacé heren handschoenen, G. M. Brauns. van Swindensingel 46a; militaire handschoen Spelt. Hoog straat 194; zwembroek en handdoek, P. Brouwer. Julianastraat 12 te Overschie; 1 paar grijze sokken en geruite handdoek, Neede, Rotter- damsedijk 84b (sigarenwinkel); le deren herenhandschoen, p. Saas, PotgiGierstraat 28b; bedrag van 5.-, T. Ravens, Bilderdijkstraat 37a: be drag van /10,-. Magazijn „De Ooie vaar", Hoogstraat 140; zilveren armbandje. Noord ijk. Smalevcldstr. 13b; ring met blauwe steen, C. de Jong, Fr. Haversehmidtlaan 49; 12 spaar ze gels van ƒ0,10, mevr. v, d. HU. Rembrandtlaan 56; gouden ring, Postkantoor. Tumlaan; heren-pols horloge. J. Dekker. Stadhoudcrslaan 58; zilveren schakelarmband, S. Duinkerken, Bilderdijkstraat 37b; doosje met Davitamon (Organon) H- A. Jansen, Rotterdamsediik 267; kinderstcunzooltje. De Koning, W Frankdandsestraat 64a; batterij. K de Ronde, Tuinlaan 36: Lipssleutel. C. Bcgman. Gali leistra at 6a; vulpen. D. van Koetsveld. Rozenburgsestraat 3b; Lipssleutel, W. Esbach, Rotter dam sedtjk 301a. van de toneelvereniging. Namens alle leden en donateurs werd een cadeau onder couvert aangeboden. Motorclub „Schiedam" De leden van de Motorclub „Schie dam" kwamen Zondagmorgen in het Monopoli-theater bijeen om getuige te zijn van enkele sportevenementen op motor gebied. Gepresenteerd wer den de films „Terrein Races in Norg" „De Grand Pix" te Zand voort en als hoofdfilm de Amerikaanse rol prent „De Gemaskerde Coureur". De heer C. Wassenaar opende als voor zitter van de vereniging 1e ochtenf met enkele mededelingen, n 1. dat Woensdagavond in de zaal Irene de K. N. M. V, - Ver keerscom petitie za! woeden gehouden en dat men voor nemens is op 4 April éen feestavond te houden in Musis Sacrum. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: C. I. Jansen, SwammcrdarAsingel 41. Bellen hij ongeval: G.G. en G.D Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Tentoonstelling: Stedelijk Museum; 25 uur: - „Kinderen uiten zich" Bioscopen: Monopole: 2, 7, 9 uur: „Singin' in the Rain". Passage, 2, 8 uur: „The Captain's Paradise". Bijeenkomsten! Musis Sarrum; Alg. Nederlandse Inval idenbond. Cabaretavond, 8 uur. Irene: Personeelsvereniging Ge meente-Werken. Lezing en Fitrni 8 uur, Beyersbergen: R.K. Bakkerspa- troonsbond. Contactavond, 6 uur Dinsdag: Geref. Jeugdhuis „Sonnevanck": Bazar 3—6 uur en 7—10 uur. Irene: C.J.M.V. Bravo Mond- accordeonconcert. 8 uur. De 58-jarige werkman. A. W uit de iJsselmondsestraat sloeg Zater dagavond. toen hij op zijn fiets op hot Rubensplein reed, plotseling links af. Hij werd gegrepen door een personenauto. De wielrijder werd tegen de grond gesmakt. Per auto van de G.G. en G.D. is de man, die een lichte hersenschud ding opliep, eerst naar het zieken huis en daarna naar zijn woning vervoerd. De kinderpolitie heeft Zaterdag rapport opgemaakt tegen drie jon gens in de leeftijd van tot 12 jaar, die bekenden de laatste vier weken uit bakkerswagens te heb ben geroofd broodjes, krentenbol len. bonbons, sprits, beschuit, rog ge en zakjes hagelslag. In een hoop oud ijzer op zijn werfje aan de No°rdvest ontdekte de smid K Zaterdagmorgen 29 «cherpe Duitse en 6 scherpe Ne- •derlanri*»' patronen. De man stelde de politie hiervan jn kennis, die deze oorlogswerktuigen in beslag heeft genomen. De recherche betrapte Zaterdag middag op heterdaad pen negen jarige jongen uit Vlsardipgen toen hen in de Hema een vulpen weg nam. De jongeman bekend» dat hii ook wel eens_ geld uit de porte monnaie vSn zTjTT-moeder 'heeft ge stolen. Geheel volgens de verwachtingen is ook de wedstrijd Charlois 4 Schiedam 2 in een nederlaag voor de Schiedammers gvëindigd Van Noor dennen, Zonneveld, Habermehl. v. Hoek en v. Til borg verloren hun partijen;, Sleeuwenhbok. v. Walsum en Coté-maakten remise, terwijl va. der en zoon Visser de eer voor de Schiedammers redden. Einduitslag 137 in het nadeel van Schiedam 2. Met nog een wedstrijd te spelen is het vrijwej zeker dat Schiedam 2 met een van de onderste, zoniet de laatste plaats.-* genoegen 2al moeten nemen. De door de leden onderling ge speelde partijen hadden het volgen de resultaat: J. LeveringP. v. Noordennen 1 1. A. v. OttërlooM. Coté 20, D. MastW. M. Pranger 20. Chr. A. Habermehl—J. C. Onink 02, M. A. v. d. KraanJ. de Wilde 02, T. Visser1. Visser 0—2, J. Westerveld J. de Wilde 1—1. na verkeersopstoppingen aan de Lange Haven. De Schiedamse jeugd was uitgelopen om dejeugdhelden Sjors eu Sjimmy te zien. die spe- £r ontstonden Zondagmiddag bij- ciaal voor hen de reis naar Schie dam hadden gemaakt. Een menigte kinderen wachtte in spanning tot het doek in Musis Sacrum zou wor. den gehaald, en toen het zover was kende het enthousiasme geen gren zen. De hele zaal werd het speel veld en Sjors en zijn zwarte mak kertje Sjimmy waren de helden van de dag- De paardendief Pedro kreeg van dc kinderen uit dc zaal goen kans ook maar een voet op 't ver keerde pad ie zetten, de kindoren gilden en brulden hun raadgevin gen. Sjors van de Rebellenclub werd natuurlijk overwinnaar. Aan de toejuichingen kwam geen ein de. Sjors had de harten van de Schiedamse jeugd gewonnen en kan voortaan op een grote schare vrien den rekenen. Pedro echter moet hei met wagen in de stad te komen, er zcm hem zeker niet voel goeds te wachten staan. Dit eenvoudig to neelspel heeft de kinderen gegrepen en verplaatst in een gedachtenwe- reld waarin alles mogelijk is. Er zijn geen hoogdravende teksten waar over men de nek breekt, maar een voudig kinderspel, dat direct wordt begrepen en de kinderen boeit. Za terdag a.s. komt deze held weer naar Schiedam, Burgerlijke Stand Geboren: Marinus J. z. v. F. M. van Dijk en C M. Zagwijn. Johan nes C. z. v. J, C. Visser en H Heus. Overleden: J. L. Reij, 82 j. J de Ronde, 90 j. P. H. M. v, d. Linden, 1 dag GESLAAGD Voor de praktijkexamens Boekhou den (Associatie) slaagden: mej. C. H. v. d. Heide en de heren P. Bosch man, M. A. J. Hille, P, van Meeren- rionk en C. Smeehuijzer. Allen leerlingen van dc heer J. de Pster, Voor het doctoraal examen ge neeskunde is geslaagd, de heer W. N. Karreraan te Schiedam. Op 4 Maart is het 25 jaar geleden dat de heer Willem Fontijr.c de ba sis legde voor het bedrijf, dat nu bekend staat onder de naam ,P,>mp fontijne". De directie recipieert cl i« dag van 3 tot 5 uur in hotel „De Kroon". Verzocht wordt geen bint' men te zenden, maar even meel daar voor uitgetrokken gelden t» storten op giro 2717 van de Spnaroank An na 1820 te Schiedam t.b.v, de C.A.B (Comité Auto en Boottochtjes voor lichamelijk gebrekkigen). Ter gelegenheid van de tweede verjaardag van de oostd ui ven ver eniging „De Vrijheid" waren alle leden bijeengekomen In de zaal Ar cade. De heer J. van Mierloo open de de avond met een kort woord waarin de goede geest van de ver eniging naar voren werd gebracht J. F.Janssens, W. van Ekris. D. van der Meer, K. W, dc Wit, B. Tromp en G. Stieber werden gehuldigd voor de prestaties in het afgelopen jaar Verder waren voor deze avond uit genodigd de spelers en reserves van de vereniging Excelsior". ZÜ waren uitgenodigd door het bestuur, die op deze wijze uiting wilden geven aan hup sympathie voor andere sporten. Od het toneel werd gebracht dc Revue .Holder de Bolder van Ernst naar Kolder1' met een keur van be- roepsartisten die we reeds enkele ma jen in onze stad mochten ont moeten. Deze keer waren een naar nieuwe schetsjes in dit programma verwerkt, zodat men toch een ge heel andere programma voorgescho teld kreeg dan de vorige malen, toen zij Schiedams gasten waren. De topstars van deze avond waren Berry Kievits. Gerard Walden" en Harry Boda, Zij hebben de lach spieren van het publiek in werking gebracht en zijn daar zeer goed in geslaagd. Na af Jood van de revue werd er een zeer geanimeerd bal gehouden. Op Woensdag 24 Febr. 's avonds om 8 uur, zal de Oecumenische Jeugdraad een bijeenkomst houden in de Oud-Katholieke Pastorie, Dam 30 (ingang poort naast de kerk). Pastoor C. Tol zal dan een inlei ding houden over: „Onze eenheid in Christus en onze gescheidenheid als kerken". Dit is één van de onderwerpen die in Augustus behandeld zullen worden tijdens de tweede vergade ring van de- Wereldraad van Ker ken in Evanstone (V.S.). Het was een gemakkelijke week voor de twee SVC-zestallen. die de afgelopen week speelden. Het eerste herenteam, hoewel met verschillen de invallers, won toch zonder moei-, te met 4—0 van 't zwakke XJSC- Het tweede meisjesteam overklaste eveneens haar tegenstandster en stuurde Unicum 2 met 40 naar huis. Deze week zal 't niet zo makke lijk gaan. Dan krijgt het tweede meisjes-zestal 'DRL 2 op bezoek, dat than.; nr. 1 staat. Dit is voor de meisjes van het tweede de kans. te laten zien dat ze meer waard zijn dan hun derde plaats en een revanche voor de 3—1 nederlaag in dc uitwedstrijd mogen we toch wel verwachten. Heren I uit tegen Nestoro en Heren II thuis tegen DOS II moe ten in staat zijn voor twee over winningen te zorgen maar Nestoro heeft al verschillende kampioens- candidaten een gelijkspel afgedwon gen en zelfs van HVC gewonnen on DOS heeft een enthousiast en tech nisch vrij goed tweede zestal zo dat verrassingen niet uitgesloten zijn. Zaterdagmorgen zijn dc heren J. vanHouwclmgen en M. van Struis beiden onderbaas bij de N.V. Wil ton Feijenoord te Schiedam gehul digd in verband met hot feit dat zij veertig jaar bij doze N.V. werk zaam waren Dc neer Van Houwe- t in gen. onze stadgenoot gaat heden hot bedrijf verlaten, wegens het be reiken van de nensioengercchtigde leeftijd. Beidt* jubilaresaen hebben een cadeau onder couvert gekregen. In het Paleis der Naties, de Euro pese zetel van de Verenigde Naties te Gcnève (Zwitserland), werd op initiatief van de heer Ralph Harry, consui-generaal van Australië ea lid van de V- N. voor Amerika te Gctièvc. de gekleurde sprekende film „Australio Hodlau" (Australië heden) met teksten in het Esperan to vertoond. Dit gebeurde op uit nodiging van het Bureau der V.N.. terwijl de film in het Esperanto werd toegelicht door de heer G. A. Connes uit New York. De inleiding werd gehouden door de directeur van het bureau, onze landgenoot, de heer A. Pelt, De heer Ralph Harry hield een lezing over het doel van de film. terwijl dr Ed mund Privet sprak over het ge bruik van Esperanto in internatio nale conferenties Merkredon, la 24an de feb: Jar- kunveno anstatau ordinard klub- vespero. Ploegstr. 19 Venu ciuj por ke vi audu la situacion de nia Klubo. Drie doelen, 15 gewonden NEURENBERG. In een dana- lokaal in Neurenberg is Zaterdag avond tijdens een balmasqué een granaat van 7.5 cm ontploft. Drie personen kwamen om het leven, ter wijl 15 gewond werden, van wie een ernstig. Het lokaal werd gedeeltelik verwoest. De granaat werd aan de buitenzij de van de dancing in een venster bank gelegd door de 18-jarige elec trician Johann Raabe, wiens lijk la ter in de tuin gevonden werd. In de buurt lag een aansteker en een stuk lont. Bij hem thuis werden later voorwerpen aangetroffen voor het vervaardigen van helse machines. De beide andere slachtoffers zijn een 62.jarige en een 30-jarige vrouw, moeder van twee kinderen. Een 19- jarige vriend van Raabe is gearres teerd. Het bal was druk bezoeht en er werd vrolijk gedanst, toen de gra naat afging. Onder de 380 aanwezi gen onstond een paniek. De mensen smeten stoelen en tafels door de rui ten om uit het lokaal te komen.. In de zaal bevonden zich de ouders en een zuster van Johantl Raabe. Ze bleven ongedeerd. A V RO-omroepers „Het is nu een uur" (niet „dertien uur") HILVERSUM Met ingang van vandaag hebben de AVRO- omroepers. in opdracht van de directie, bij hun tijdmeldingen via de microfoon na twaalf uur 's middags weer de telling van één tot twaalf in gebruik geno men in plaats van dertien tot vier en twintig. Men keert hiermede terug naar het spraakgebruik, dat zich nimmer bij de tijdsaandui ding van b.v. het spoorboekje heeft aangepast. Op Vrijdag 26 Februari a.s. 's avonds 8 uur spreekt pastoor M. A. Zwart uit Utrecht in de gemeentezaal van de kerk, Dam 28 (ingang poort) te Schiedam, over Laatste lezing der serie' Tegen de kou!!! Warmwater kruiken vanaf 1.89. Kolen kitten vanaf 2.35. Bokhorst, Groonel aan 35 en Hoog straat 34. op Vrijdag 26 Februari 1954, voorm. 11 uur, in de Ned. R.K. Volksbond. L. Haven 71 Schiedam, van het pand te- Schiedam, ingezet op 9000.—. Notaris A. HOEK L. Haven 97, Schiedam SCHIEDAMSE (fit ré&> rj Tarief tot en met 15 woorden t 0.65 Elke vijf woorden meer f 0.20 Te koop aemgeb. I Zeemlappen vanaf 169; emmers, teilen en wasketels tegen de laagste prijzen Bokhorst, Groen elaan 36. Hoogstraat 34. Wringers met kogellagers, lopen zeer licht, met 5 jaar garantie 51.—. Verder de bekende wringers voorradig. Clarson wringer 39.Mie- Ie 49-—, ACME 69 75, wringer bok ken 12.75 en 15.Frans van Thienen, Broers veld 123. tel. 69799. Bronzen gordijnrail, geheel compleet 1.— per meter; gordijn veer met plastic SB ct per meter: ronde traproeden vanaf 33 cent; platte traproe den 1.en 1.20. Franc v. Thienen, Broersveld 123, tel. 69799. Ronde glasplaten, sctiuif- ruiten, glas in lood. geslepen suite-deuren, toiletspiegels, etalage-glasplaten, autorui ten enz levert U Loopik's Glasindustrie. Boterstraat 39, Telefoon 68945. Ncw-White, plastic muurverf voor plafonds, muren, gan gen. dekt wit over zwart, al leen echt in. bekerverpakking en naam „New-White". Al léénverkoop voor Schiedam, Jan v Katwijk's verfhandel, Broersveld 37 t.o. Passage. „King" plastic-muurverf in. pasta vorm 0.B5 per pot. Geeft niet af en is hagelwit. Jan v. Katwijk's verfhandel. Broersveld 37, t.o. Passage. Verf. .Teveka grondverf 1.80 Jeveka lakverf 2.45. Uilen- spiegelemaille 2.70; plastic lak 3.25; alles per kg. Ver der in voorraad: Ripolin Val- spar. Moline, Teolin Teoflux. Jan v. Katwijk's verfhandel, Broersveld 37. t.o. Pa««afe. Lessen. Bondsautorijsehool D van Rossum. rijdt met nieuwe Vauxhall 1953 Rotterdamse- dijk 164 tel 89990 U wordt gehaaid en gebracht Diversen Reparaties kunstje bitten Unk vour spoedgevallen Rot terdamsediik 265 tel 68021. Schiedam Zijn uw schoenen te klein? Wfj vei groten ze met de nieuwste vergiotingsin sial- Eatte Schoenrep bedrijf ..Ex celsior", Daxn 36, tel 66874,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1