fvi O Echtgenote wist niet, dat zij van haar man gescheiden was ACME Wie heeft geraffineerde valstrik gespannen? WRICLEY ISpkI Voorzichtige helderziende, onvoorzichtige cliënt Churchill geeft zijn oude plan niet op Radarapparaat met bereik van 20 ïïl tot 45 zeemijlen Zoekpartij naar Leilie gaat nu wel heel erg op een reclame-stunt lijken VREEMDE ZAAK VOOR AMSTERDAMS HOF Uit consult kwam een rechtzaak voort TV-verbinding met België door brand zwaar beschadigd HOE NIEUW IS UW JURK? de reinigende wringer Mogelijkheid van gesprek van Grote Vier moet open blijven Veiligheid iets verbeterd in Indonesië Verkouden kinderen? Een nieuwe vinding van Decca Radar Ltd.: Casteila voor de gezinswas werkt nu nog beter! Nieuwe samenstelling alom verkrijgbaar NIEUWE LOONSVERHOGINGEN IN BELGIE Kloof tussen wederzijds prijspeil in Beuelux-verbarid verbreed MEVROUW SMUTS OVERLEDEN Limburg ontevreden over de Zondagswet Kijk nog éénmaal in uw beurs voor het Legermonument „Waddenzee" maakte eind aan isolement van Ameland pas-aan servies s a s s 11 NIEUW ELEMENT ONTDEKT Vrijdag 26 Februari 1954 AMSTERDAM. Zich van zijn vrouw laten schelden, zonder dat i|| er iets van af weet en ook de autoriteiten geen lont ruiken, is een bijzonder sterk staaltje, dat gisteren het Amsterdams gerechtshof uren lang bezig hield. Maar ondanks alle vragen en pogingen is men er toch niet helemaal uitgekomen. De vraag, wie de vrouw was, die zich voor de ware mevrouw uitgaf, de deurwaarder ontving en de explolten in ontvangst nam, blijft voorlopig onopgelost. De man, de 34-jarige Amsterdammer P. A, K. is van zijn echtgenote gescheiden. Officieel. Nu wil hij met een ander trouwen, doch dat staat te bezien, want de justitie heeft het laatste woord In deze affaire nog niet gesproken. Donderdag stond K.'s juridisch ad viseur, mr dr C. H. P. uit de hoofd stad terecht. Deze man is door de rechtbank veroordeeld tot jaar- Nu was hij in hoger beroep gegaan en wierp alle schuld op K., die op trad als getuige. Maar ondanks alle vragen kwam niet vast te staan, dat K. iets heeft afgeweten van de valstrik, waarvan zijn vrouw de dupe is geworden. „Ik had het volste vertrouwen in mijn adviseur", zeide hij. „En ik wilde op volkomen legale ma nier van mijn vrouw scheiden. Dat dit op een ontoelaatbare en onwet tige manier gebeurd is, heb ik pas achteraf bemerkt." In eigen woning Toch was de valstrik in zijn eigen woning aan de Ceintuurbaan in Amsterdam uitgezet in de vorm van een vrouw, met wie hij hele maal nist was getrouwd, maar die zo vriendelijk was de deurwaarder met de diverse exploiten op te wachten cn die zich dan tegenover deze deurwaarder als mevr. K., de wettige echtgenote van K., uitgaf. Dit kon, omdat K.'s werkelijke echtgenote al zeer lang bij haar ouders te Eindhoven verblijft. Als gevolg van deze malversatie speelde de echtscheidingsprocedure zich af zonder dat de wettige echt genote van K. er iets van af wist. Zij verschenen dus nimmer bij de rechtbank, terwijl K. zelf wel trouw op kwam dagen. Tenslotte werd de echtscheiding uitgesproken. De sultan ran Frans-Marokfco Sidi Mohammed Ben Moulay Ar af a heeft deze week voor het eerst na de betogingen der Spaans-Marokkanen zteh buiten de hoofdstad Rabat vertoond. Hij maakt thans een rondreis van veertien dagen door Zuid-Ma- rokko. Op de foto staat de sul tan op een plein in Casablanca, waar hij toejuichingen van de bewoners in ontvangst neemt. (Advertentie l.M.) Zet Uw kikkert U helemaal op. Gil Heerlijk verfrissend, znivert T|§) mond en k«( d tonden. - (Van onze correspondent) ALMELO. De Almelose politie rechter heeft de Almelose magne tiseur-helderziende A. F. vrijge sproken van smaad. Hij achtte niet bewezen dat F. bij de uitoefening van zijn beroep opzettelijk de eer en goede naam had aangetast van W. M. uit Goor. door diens naam te noemen in verband met een diefstal van ÏOÖ, Als helderziende heeft F. naam gekregen door het opiossen van enkele opzienbare zaken. o.a. in Amsterdam. Toen de dochter van de Gnorse groentenhandelaar B„ dig conductrice is, 700 gulden miste. (Advertentie l. M.) HET GENEEST VLUGGER EN BETER wanneer Gij er Akker's Kloosterbalsem op doet. Deze heerlijke, zuiverende wondbalsem reinigt en geneest wonden van allerlei aard, (speciaal ook brand wonden), voorkomt ontsteking (zw ;en) en bevordert de zo belangrijke groei van de nieuwe huid. Maar ook als wrijfmiddel bij rheumatiek, spierpijn en lendenpijn wordt Akkers Kloosterbalsem al dtie geslachten lang geprezen met de woorden: „Geen goud zo goed" ANTWERPEN. De apparatuur van de llnkverbinding tussen de Belgische, Nederlandse eti Duitse televisie is vandaag zwaar bescha digd, tengevolge van een brand in de „Boerenloren". De brand brak uit vanmorgen om streeks 3.20 uur. De oorzaak was een vonu van een lasapparaat, dat ergens tussen de 2iste cn 24ste verdieping werd ge bruikt. De 84 meter hoge „Boerentoren" is het hoogste gebouw van het land. De grote watertank o het dak, die dienst moet doen inge-.ai van brand, was leeg, toen mei> het water van daag nodig had. Dienstplicht in Noors leger wordt verlengd OSLO. De Noorse regering heeft Vrijdag besloten een wets ontwerp in te dienen om de dienst plicht in het Noorse leger te ver lengen van 12 tot 16 maanden. Aan vankelijk was het plan geweest de dienstplicht te brengen op 18 maan- voor de luchtmacht en de marine, doch dit stuitte op meningsverschil len tussen de verschillende party en. besloot de vader de politie hier van niet in kennis te stellen, maar de helderziende te consulteren. F. bekeef een foto van het meisje en vertelde dat hij een persoon zag. die Wim heette. Wat betreft diens uiterlijk aarzelde hij tussen sproeten en een litteken. De groentenhandelaar meende hieruit te mogen opmaken, dat het de zoon van zijn buurman, W, M-, betrof. Na nog een tweede en derde consult werd de naam van W. M. inderdaad genoemd, F. vér- klaarde echter ter zitting, dat hij Wim alleen maar van diefstal ver dacht had en dat hij zijn cliënt na drukkelijk had gewaarschuwd voor zichtig te zijn. De groentenhandelaar. die als ge tuige was gedagvaard, vertelde dat F. hem had gevraagd, de naam niet te noeiaen. maar na vier da gen was hij toch r.aar zijn buur man gegaan en had zijn zoon van diefstal o<->chulrti ;'J Vader en zoon achtten zich be ledigd en deden aangifte bij de politie. De officier van ju. litie, mr Dc V'allc. achtte niet be" ezen dat F. de bedoeling heeft ^ehad aan zijn vermoedens ruchtbaarheid -te geven. Minder goed kwam- de groentenhandelaar er af. Tegen hem werd wegens smaad een boete van tien gulden of vijf dagen geëist. De politierechter vonniste conform. Wel tekende de wettige echtge note. die later tot haar schink merkte, dat ze een gescheiden vrouw was geworden, er verzet tegen aan. doch de termijn was al verstreken en inmiddels heeft een nieuwe advocaat van K. appèl aan getekend tegen een toch uitgespro ken vernietiging van de scheiding. Onbekende vrouw Bij het proces, dat Donderdag de gehele ochtend en middag in beslag nam, werden circa 20 getuigen ge hoord, doch de. kroongetuige ont brak: de vrouw, die in de woning van K. van de deurwaarder de ex ploiten in ontvangst heeft geno men. De recherche is niet in staat geweest deze vrouw, wier identiteit onbekend is, te vinden. „Ik weet niet wie het is", zei mr dr C. H. F. ,.De heer K. heeft mij gezegd, dat zijn vrouw uit Eindhoven terug zou keren op de bewuste dag en dat ik dan de deur waarder maar moest sturen. Dat heb ik gedaan. Ik wist niet beter, dan dat het werkelijk zijn vrouw was." „Dat is een leugen", zei K. als getuige. „De verdachte vroeg mij óm de sleutels van mijn woning, aangezien hij de ïnboedél moest laten taxeren. Met behulp van die sleutels heeft hij blijkbaar een vrouw in mijn woning laten wach ten op de deurwaarder. Ik wist daar absoluut niets van". Brief achtergehouden Een ding moest de getuige toe geven: nog voordat de dagvaarding was uitgebracht en betekend, had hij in zijn woning de gebruikelijke dienstenveloppe ontvangen, die per gewone post (dus niet aangetekend) bezorgd wordt, gericht aa:: zijn vrouw, die daarin werd opgeroe pen om bij de president van de rechtbank te verschijnen voor de comparitie. „Die brief heb ik aan mijn adviseur gegeven", zei hij. President: „Dat is toch niet over eenkomstig uw beweringen, dat u alles legaal wilde doen. Die brief was gericht aan uw vrouw. Waar om hebt u die oproep dan niet naar Eindhoven doorgezonden? Vond u het niet eigenaardig, dat uw adviseur de oproep naar het adres in Amsterdam het zenden, terwijl u hem had opgegeven, dat uw vrouw al maanden: in Eindho ven woonde?" Getuige K.: „Ik meende niets buiten mijr» adviseur om te moeten doen. Daarom heb ik hem die brief gegeven. Ik vertrouwde hem". De verdachte ontkende echter ooit de oproep van zijn cliënt te hebben ontvangen. COLOMBO (Ceylon). De Ma- ladiven-atol in de Indische Oceaan ten zuiden van Ceylon zal opnieuw een sultanaat worden (Adverter iie l. M.) Ig hij werkelijk gloednieuw of ziet hij er alleen maar als nieuw uit In beide gevallen is de vraag: hoe houdt U hem zo? Hoe kunt U ervoor zorgen, dal al Uw leuke dingen langt.- mee- gaan-èn er keurig blijven uitzien? Het antwoord op die vraag is: ACME, de reinigende wringer. Het geheim schuilt in de kundig ge- vormde combinatie van drukierdeling en drukmettngACME druk verdeling werki over de hele tengie van de verende rubber rollen cn zo wringt U dunne delen van het wasgoed even goed als dikke: daarbij worden, m£t het overtollige water, ook achter gebleven vuüdeeltje» uit het goed htü/umdilijkt a'UEtln. gedreven. En door ACME'S nieuwe 3-punts drukmeter wordt de wringer niet meer op goed geluk ingesteld. Alles—-van een slabbetje rot een de ken krijgt nauwkeurig de juiste druk, passend bij gewiekt en weefsel. Zelfs de teerste weefs^ zijn veilig. De hele wasziide, katoen, linnen, wol komt er fleuriger, schoner uit cn gaat een langer leven tegemoet. wordt gebruikt in millioenen huizenoveral ter wereld. MM! WRINGERS LIMITSD, DAYID STRUT, GLASGOW, 11 SCOTLAND LONDEN. Premier Sir Winston Churchill heeft Donderdag verklaard, dal hij nog steeds van mening Is, dat een samenkomst van staats- en rege ringshoofden met dc ministers van Buitenlandse Zaken der grote mogend heden tot de mogelijkheden moet folyven behoren. Hy zei dit in het debat over de Berli.jnse conferentie in^het Lagerhuis. Overteg tussen staats- en regeringshoofden zou als hulpmiddel In petto moeten worden gehouden, vond Churchill. Het zou echter niet lichtvaardig moeten worden toegepast, want het zou .misschien rampzalig" zijn het zonder succes te gebruiken- Hoewel de conferentie van Berlijn reden tot teleurstelling had gegeven, zag Churchill ook enige winstpunten. Het plan om in Geneve een confe rentie over Korea te houden was be langrijk en hoopvol. Volgens Chur chill heeft deze conferentie meer kans op resultaten dan de Berlijnse besprekingen. De premier erkende de Ameri kaanse bezwaren tegen toelating van eommunistis- 'i China tot de Verenig de Naties. Er is echter niets tegen, vervolgde bij. dat oorlogvoerenden samenkomen voor besprekingen, zelfs al gaat de strijd intussen voort. Na een pleidooi van de Duitse her bewapening in het kader van het Europese Leger roerde de premier de handel tussen Engeland en Rus land aan. Hij meende dat militaire uitrusting of bepaalde machinerieën, die in de oorlogsindustrie te gebrui ken zijn, daar niet onder moeten val len. Een verzachting van de voor schriften aangaande fabrieksgoedc- ren. grondstoffen en verscheping zou echter zonder twijfel van nut zijn. Engeland bestudeert de lijst van DJAKARTA, in enkele opzich ten is de veiligheid in Indonesië in het afgelopen jaar verbeterd in vergelijking met 1952. Het aantal ontvoeringen daalde met ruim 20 pet, ook het aantal moorden, brand stichtingen, rampokparttfen en dief stallen werd minder. De gevallen van smokkel namen echter met bijna 50 pet toe. Van alle misdrijven en overtredingen, die in 1953 werden begaan, kon ruim 63 pet worden opgehelderd tegen 60 pet in 1952. Het aantal op de ondernemingen gepleegde misdaden vertoonde in 1953 een neiging tot dalen, het aan tal brandstichtingen nam echter met 10 toe van 32 tot 42. Op de on dernemingen werden 27 moorden begaan (36 in 1952). Het aantal rampokpartijen bedroeg 93 (122). (Advertentie f.M.) Genezende warmtedoor wrijven met: \fraaa de voordeligs inlfoduclie-verpa-- (Van onze correspondent) LONDEN. Met het nieuwste radar-apparaat, dat de Engelse maat schappij „Decca Radar Ltd" een half jaar geleden heeft geconstrueerd, kan men elk schip op een afstand van 45 zeemijlen tot twintig meter van het eigen skchip waarnemen. Dat is volgens de maatschappij het grootste voordeel van deze nieuwe scheepsradar, aangezien tevoren nooit «en apparaat was geconstrueerd dat zowel voor radar-waarnemingen op grote als op kleine afstanden geschikt was. Bovendien is twintig meter de kleinste afstand, waarop men ooit een schip. op het radar-scherm heeft kunnen zien. Het maakt nu het na vigeren in een kleine havenmond, op een smalle rivier en dergelijke plaatsen in de dichtste mist moge lijk. Bovendien is deze radar zo deelde men ons mede zeer dui delijk, doordat het apparaat zowel impulsen van één mikro-seconde als van een-tiende micro-seconde kan geven. Hoe kleiner de afstand tot het waar te nemen object is. hoe korter de impulsduur moet zijn, en omgekeerd. Een technisch snufje zorgt tevens voor het opheffen van bet waas. dat bij zware tropische regens op het scherm te zien is waardoor HILVERSUM, DE AVRO heeft Donderdagavond een extra gesproken brief uit Parijs uitgezonden, waarin aandacht werd geschonken aan de mysterieuze en onvindbare „Leilie". Ditmaal was Jan Brusse niet alleen in de Parijse studio. Ook de „verlaten verloofde" Julien Gerard en Brusse» sceptische collega, de Nederlandse journalist A. Glavimans namen aan de uitzending deel. (Advertentie U M.) Zoals bekend, bevat het blauwe pak Casteila, waarmee heldere huis moeders haar gezinswas doen, een zeker percentage Actief Wit. Dit Actief Wit geeft de Castella-was 2ijn opvallende blankheid. De Casteila-fabrieken zijn er thans in geslaagd, om dit beslissende be standdeel opnieuw in werkingseffect te verhogen. Wie thans de was met Casteila doet, constateer veer dui delijk een vooruitgang, waarbij het schier onmogelijke werd bereikt. On danks de nóg intensiever werking van Casteila Gezin-was kunt U al uw textiel in volle geiustheid aan het vette, welige Castella-sop toever trouwen. Vraag nu meer dan ooit naar Casteila Gezinswas (42 cent per pak, dubbel pak 31 cent). U ontvangt dan automatisch de nieuwe, nóg be tere samenstelling' BRUSSEL- Zals verwacht kon worden heeft het Belgische Indexcijfer van de kleinhandelsprijzen, na de vorige maand reeds met 16 punt te zijn gestegen, ook in Februari een flinke sprong omhoog gemaakt. Dit heeft tot gevolg dat met ingang van 1 I»taart enige loonsverhogingen moeten wor den toegepast. Vanuit Benelux-s andpunt bezien is dit elkaar achterna ren nen van prijzen en lonen in Bel.rië een des te verdrietiger zaak, juist nu men na de recente loonsverhogingen in Nederland meende een lichte toe nadering van het wederzijdse prijspeil te mogen verwachten. Het indexcijfer van de klein handelsprijzen in België bedraagt voor de maand Februari 423,6 het geen een styging van 3.6 punt be tekent. De aanzienlijke prijsver hogingen van koffie en cacao zijn hiervoor vooral verantwoordelijk. Aangezien het de tweede maal i?. dat de index het kritieke punt van 420 heeft bereikt of overschreden, waarop in diverse bedrijfstakken de lonen in beweging komen op grond vao het systeem van kop peling der Ionen aan het index cijfer. zullen op 1 Maart onder meer volgende loonsverhogingen moesten worden toegepast. 2.5 Procent in de bedrijfstak der non-ferro metalen, in de gas. en electriciteitsbedrijven. in de tabaks industrie en in de handschoenen- hij vérheid, 4 procent in de graJi* sche bedrijven en de drukkerijen, 5 procent in land- ea tuinbouw- onderaemingen. PRETORIA. Mevrouw Isle Smuts, de weduwe van wjjlen veld maarschalk Smuts, is Donderdag overleden. „Oma Smuts", zoals zjj genoemd werd, is 83 jaar geworden. Zij gaf een veelbelovende acade mische carrière np om de vrouw te worden van de jonge man. die Zuid-Afrika's beroemdste staatsman zou worden. Mevrouw smuts was een achter-kleindochter van een zuster van de voortrekkersleider Piet Retief. Zij werd de actieve po litieke medewerker van haar man, wss de stuwende kracht van de vrouwenafdeling van de Zuid-Afri kaanse partij en later van d« Ver enigde Party. (Van onze correspondent). HEERLEN. De wet die het pro duceren van gerucht op Zondag regelt vormt in Limburg een belangrijk on derwerp van gesprek. Vele carna- valsredenaars hebben aan de nieuwe Zondagswet in hun redevoeringen meer dan gewone belangstelling ge wijd. Ook in de optochten zal de door de nieuwe wet geschapen toe stand aanschouwelijk worden voor gesteld. Intussen hebben verschillende or ganisaties na dc processen-verbaal, die te Kerkrade en Heerlen werden opgemaakt, contact opgenomen en plannen beraamd aan de voor Limburg pijnlijke .ric een eind te maken. De afdeins Limburg van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten is bezig met het ontwerpen van een actie, waarbij men hoopt dat ze in de naaste toekomst zal kun nen leiden tot een wetswijziging. Het is namelijk niet mogelijk de Zui delijke provincies in een uitzonde ringspositie geplaatst te krijgen door een algemene maatregel van bestuur. HILVERSUM. Op Zaterdag 24 April a.s. zal in „De Karseboom" het landelijk congres van de Bewe ging van Europese Federalisten IB.EJT.) worden gehouden. Brusse begon met te verklaren, dat hij van een viertal telephaten uit Nederland en Frankrijk bericht had gekregen, dat volgens hun vi sie de zaak echt was. terwijl bo vendien twee Nederlandse meisjes aanboden als „Leilie" op te treden als er een nodig was. Daarna gaf hij het woord aan Julien Gérard, die hij een verle gen, maar af en toe boos opvljpgen- de jongeman noemde. Gérard las een verklaring voor, waar in hij onder meer de hoop uitsprak dat het liedje „Reviens Leilie" veel ge speeld zal worden, opdat Leilie het maar zal horen. Dit laatste was voor Glavimans aanleiding te constate ren. dat dit bijzonder prettig zou zijn voor degenen, die aan bet lied je verdienen. Hij bleef bij zijn me ning. dat het hier niets anders dan een gefantaseerde reclamestunt be treft. waarbij ook al typisch is. dat Julien Gérard een andere achter naam heeft, die hij echter niet wil noemen, omdat die hoogst geheim moet blijven. Daarna kwam de Amsterdamse telepaath die eerder reeds vertel de, dat het gezochte meisje in Scandinavië huisarrest had, mede delen. dat hij persoonlijk Woensdag middag bezoek haa gehad van Mai Inger Erkison alias „Leilie", die in gezelschap was van twee heren. Hij zeide beloofd te hebben, haar ver blijfplaats geheim te houden, doch hij zou een filmpje van haar ma ken. dat aan Julien Gérard kan worden getoond ondat deze het meisje herkennen kan RHENEN. De koperen-centen actie voor het Nationaal Legermo nument op de Grebbeberg. die tot nog toe plm, 3 000.000 stuks oftewel dertig duizend gulden heeft opge leverd, loopt 1 Mei af. Dal deze inzamelingsactie nog steeds voortduurt vindt zijn oor zaak in het feit, dat het in de be doeling ligt de reliefs achter de klokkentoren van eenvoudig, doch passend beeldhouwwerk te voor zien. Hiervoor is het geld nog niet helemaal bij elkaar. De burgemees ter van Rhenen doet dan ook voor de laatste maal een beroep op ziin landgenoten nog eens de portemon- naie om te keren en de zich daar in bevindende centen asn hem op te sturen. echo's van schepen niet meer waar neembaar zijn. Doordat men het radar-apparaat met een ..stand-by"- schakelaar half in werking kan hou der., terwijl de meest kostbare on derdelen in rust zijn, is het moge lijk het, door 'n knop om te draaien, onmiddellijk geheel te doen func- tlonneren. Bij vroegere types moest men altijd enkele minuten wachten. Het nieuwe radar-apparaat is voorts voorziei. van een plotter, en een directe afstands-lezins tot op een-honderdste mijl nauwkeurig. Het is tweemaal zo goedkoop als de Amerikaanse radar-apparaten, ai- dus de maatschappij. Een Neder landse coaster is er al mee uitge rust, terwijl vijf koopvaardijsche pen er zeer binnenkor; mcc uitge rust zullen worden. Het radarscherm kan worden afgesteld op afstan den van een halve, één, drie, tien, 25 en 45 mijl. verboden goederen en zal hierover met Amerika besprekingen voeren, aldus Churchill. Oppositieleider Attlee verklaarde vervolgens, dat hij aarzelend tot de conclusie gekomen was dat Duitsland inderdaad in de West-Europese de fensie opgenomen diende te worden. Attlee zei, dat de Duitsers de gele genheid moesten krijgen mede te werken aan de verhoging van de levensstandaard in de gehele wereld de enige juiste wijze om het com munisme te bestrijden. Churchill in Lagerhuis: Neem de Russische spionnen het brood niet uit de mond" LONDEN. Donderdag werd Sir Winston Churchill In het Lagerhuis gevraagd, welke bijzondere regelin gen waren getroffen voor de veilig heid van de regering ingeval van een atoomaanval op Londen. De Britse eerste minister ant woordde onder daverende hilariteit: „Gij moet in uw onschuld niet de Rus sische geheime dienst het brood uit de mond nemen". De vragensteller, de linkse socia list Emrys Hughes, verklaarde dat de Amerikaanse regering besloten had 125.000-000 gulden voor eert schuilkelder uit te geven. HOLLUM, - Ameland is Donder dagmiddag uit zijn isolement ge raakt, waar het een maand in heeft gezeten. Na een reis van drie en een half uur bereikte de veerboot „Wad denzee" vanuit Nes de Friese plaats Hoiwerd.. Onderweg had men veel last van drijfijs. Door de lage water stand meest het schip bij Hoiwerd ruim een kilometer uit de wal blij ven. maar een Dukw heeft uitkomst gebracht. Men hoopt, dat vandaag de terugreis eveneens geen moeilijkhe den ondervindt. De burgemeester van het eiland, die gistermiddag per Auster op de terugweg was vanaf Leeuwarden, maakte een noodlan ding mee op Schiermonninkoog toen de piloot dat nodig oordeelde nadat het vliegtuigje door een zware re genbui was overvallen. De machine werd zonder enige schade op het strand neergezet en gaat vandaag weer naar Leeuwarden. (Aivertentie l.M.) de drie kenmerken van een eeh» r pas-aan servies zijd:. ieder onderdeel, droogt het V pas-aan merk -20 jarige goronrie op'kwaliteit en nalevering .S ieder onderdeel steeds los verkrijgbaar ZPASAANW. W pAf AAN Z wat de keur'is o'p het-goud, ij. het pas-aan merk op porselein BERKELEY (Californië) De universiteit van Californië heeft mededeling gedaan van de vor ming van een nieuw element, dat als nummer 100 heeft gekregen. Dit element is door vier geleerden van genoemde universiteit de vorige maand in het laboratorium van Ar co m de staat Idaho voor het eerst geproduceerd. Het ele ment is zeer zwaar, het a toom- gewicht is 254. Het is in de na tuur onbekend en kon ejteep ont dekt worden door de ontwikkeling \an de atoomwetenschap. De toe passing van het nieuwe element is nog onbekend. Een Vlaams schryper heeft in één van z'n romans eens een uitvoerige beschrijving gegeven van de badka mer, zoals hij die zich droomdege zellige schemerlampjes ter weers zijden van de kuip, waterproof- luchtkussens langs de randen en aan het hoofdeinde, een boekenmolentje vlak bij de handmet louter in plas tic gebonden romannetjesOofe een bu//et met warme spijzen en koele dranken diende binnen het bereik van. de bader te zijn. Aan dit ideaal, waar Le Corbusier en Rietveld wel heel veel tegen zullen hebben omdat het meer gezellig dan practisch is, moesten we denkentoen we dit plaatje zagen. Schrikt u niet: in het bad staat nog geen water. De Parij zen aar, die er op Z'n gemak in zit te ei en is een van de arbeiders, die de laatste hand leggen aan de in richting pare de tentoonstelling ..Ideaal huis", die deze week in de Franse hoofdstad wordt geopend. Dick Haymes, de vierde echtgenoot van Rita Hayworth. hoeft voorlopig niet aan zo'n super-de-luxe badkamer te denken. Zijn advicaat heeft Den der- dag vertel, dat Dick helemaal platzak is. Met zijn laatste 2000 dollar had hu nog een paar leveranciers voldaan. Vaa armoe wonen Rita en Diek r..et hun twee kinderen m een New Yorks hotel en maken toekomstplannen. Als ze e«ns emigreerden naar hier en Drees vroe gen Jimmy Caved, een 87-jarige Zuid- Afrikaan. die lijdt aan tbc en asthma, wil nog eenmaal 2ijn geboortestreek. Cornwall, m Engeland, bezoeken. Daar hij noch per scnip, noch per vliegtuig mag reizen. ?al hy dezer dagen per taxt gaan. Het kost hem t 4000 re- tour Ln r€is zal maanden du ren. Twee vrienden gaan met hem mee, De organisatoren van jeugdcon- certen te San Francisco zullen de jon ge bezoekers voortaan pas na afloop ae programma's mogen uitreiken. De musici vonden het zo hinderlijk, dat er steeds papteren, vliegtuigjes om hun oren zweefden tijdens de uitvoeringen Matroos Jessie Lookier waggelde Dinsdag in Houston, Texas naar eeri geparkeerde auto. viel rr.et zijn dron ken hoofd languit op de achterbank en zei „Rije maar chauffeur. Hindert niet waarheen,, „O.K.." zej dc chauffeur startte en reed Jessie naar het politie-" oureau. De matroos had een politie wagen voor een taxi aangezien. De KLM heeft voor '934 in totaal 18O.»09 kalenders verstuurd naar alle relaties over heel de wereld. Er waren voor de Vervaardiging 7500 dmk-uren. nodig. De kalenders op een rijtje be slaan een afstand van 448 km d.i bij voorbeeld van Amsterdam naar Man chesier. Schiphol, oppervlak van kni2 jxm driemaal met het gezamenlijke ka lenderpapier bedekt kunnen worden en alle kartonnen verpakkingshulzen op elkaar zouden een hoogte bereiken, van 83 km. tien maal zo hoog als de Mount Everest! In het King Lynn Hospita] te Lon den liggen al enige dagpp vier man nen in observatie, die vermoedelijk de hoenderpest hebben Twee weken ge leden kregen zjj "last van ontstoken ogen cn opgezette klei ren. nadat ze KlPO Kippen met hoenderpest, hadden af geslacht. Hoenderpest komt zelden bij mensen voor. Maar weest U met ver- oaa«i als straks uw tuinman de iepen- Ziexte onder de leden krijgt. Nog dit voorjaar zal de ANWB 13» paddestoel-wegwijzers plaatsen in het Rebsed ten Zuiden van de weg Ttlburg- Best-Eindhoven Een groot gemak voor de toeristen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2