JONGEDAMES CEEEIBEL. S.G. zoekt ernstige toenadering tot gereformeerde groepen Wat eens een beroep is nu een hobby AANK. BEDIENDE ACÊÏÏDA Indo-China ziet „Genève* met enige vrees tegemoet J Vermaakcentrum onontbeerlijk voor de liquiditeit Excelsiorjeugd was bijeen Esperanto-agéndo Esperanto wint veld Wie lieeft iets verloren Reus van Dorth voor Kath. Kring Zilveren jubilaris bij Rijnbende Don Camillo vocht in Irene S.K. in 1954/55 9 avonden? „DE SCHIEDAMMER" LANDE HAVEN 103 Schoorsteenbrand Zeeman gevallen Geld op straat Nederland - USSR Kurksnijders werden kundige kurksnijders Japanse fabriek gaat Lockheeds bouwen Tram in brand Fiets gestolen Democratische staatsvorm sou communisten kans op greep naar de macht bieden Birma prolongeert „staakt het vuren" Hevige sneeuwval in Ohio en Tennessee De Vierspelenkamp Köneman weer in de running C. van der Gijp middenvoor in Ned. elftal C SCHIEDAM (mnl. of vrl.) Bij de dok- en werfmaatschappij Wiiton-Fijenoord N.V. Schiedam SCHIEDAM' 2 Dinsdag 2 Maart 1954 Met gemengde gevoelens heeft het bestuur van de Schie- damse Gemeenschap het jaarverslag over 1953 aan de open baarheid prys gegeven. Verheugend was het feit, dat in het voorbije jaar het eerste bestaans-Iustrum kon worden gevierd; teleurstellend de beslissing van de Kroon door het afwijzen van de ontwerpen om in de Plantage tot een cultureel cen trum te komen. Over het algemeen is de S. G. tevreden met de gang van zaken, die men evenwel zo beeft kunnen beharti gen, omdat een belangrijk deel van de daarvoor benodigde liquide middelen en men verheelt dit niet voortvloeien uit de baten van het jaarlijkse vermaakcentrum op de Broers- vest, dat onontbeerlijk Is voor het houden van de Vacantie- feesten. Dit laatste zal wel onprettig klin ken in de oren van de Christelijke groeperingen m de gemeenteraad, die bij de laatste begrotingsdebatten nogmaals hun afkeuring over dit attractie-centrum uitspraken. Zy stemden voor een subsidie aan de Schiedamse Gemeenschap, toen wet houder van Kinderen de toezegging deed. dat getracht wordt dit ver- maak-centrum steeds meer naar het tweede plan te schuiven om uitein delijk helemaal te verdwijnen. Het vermaak-centrum is onontbeerlijk voor de S-G., dus blijft het voorlopig wel bestaan. Het uitvoerige jaarverslag van de S G -secretaris vermeldt o.m.: „Ook over het afgelopen jaar 1953 kan ge waagd worden van een grotere hechtere samenwerking onder nage noeg alle kringen van de burgerij. Deze groeiende samenwerking stemt inderdaad tot verheugennis; slechts wanneer eindelijk de gehele stads bevolking doordrongen zal zijn van betekenis en draagwijdte van de leuze „Eendrachtig samen strevend" mag het werk var de Schiedamse In de bovenzaal van Arcade waren gisteravond alle juniorleden van de B-K. Sport Vereniging Excelsior by- een. Deze gezellige contactavond heeft men georganiseerd um de tijd. waarm het voetballen met kan door gaan de jeugd toch contact met de vereniging te laten houden. Een keur van goede films had men voor deze avond weten te bemachtigen. „Het Schot is te Boord", „De Queen Mary" en een film over onze lantls- vijand het water, tijdens de storm vloed van het vorige jaar opgeno men. De heer Th. J. Prein, voorzit ter van de Juniorcommissie, opende de avond met een korte verhandeling over training, die men tijdens deze gedwongen rustperiode in de sport, eens kan gaan beoefenen. Kapelaan C. Hamman, geestelijk adviseur sprak een kort woord over de ko mende vastentijd. Goede sportlui moeten 2ich zeker-wat kunnen ont- zeggerr, de gelegenheid om zich iets te ontzeggen doet zich voor tijdens de vastentijd. Gemeenschap als geslaagd be schouwd worden. Ten aanzien van de vacantie-uit- zending van schooljeugd streeft de S.G. naast de kampen in het vacan- tie-oord „De Beer" op het eiland Rozenburg een ander aspect van dit werk te concretiseren, n.l. de Vacan- tie-school. Dit omvat een systeem, waarin de schoolkinderen telkens voor één dag heen en weer (onder leiding) naar buiten gezonden wor den. De uitvoering van de plannen wacht op de aanwyzing, c.q. verkrij ging van een geschikt terrein in. de onmiddellijke nabijheid van de stad, dan wel verderaf gelegen. In dit 1 -3d ver band heeft de S.G. geen contact kunnen krijgen met de Nederlandse Jeugd Gemeenschap, omdat potemiele raakpunten blij Merkredon, la 3 an de mario; Vivan- ta gazeto Klubvespero ce familie v. Gink, Ploegstr. 39. Preparu ion por ke Ia gazeto estu ampleksa. De Burgemeester van Boulogne sur Mer 1 Frankrijk) heelt verzocht het internationale Esperanto-con gres van de Universele Esperanto Bond in 1955 in zijn stad te houden. Hier is nJ. in 1905 het 1ste inter nationale Esperanto-con gres gehou den. Dit was een experiment, want hier zou moeten blijken of het Es peranto werkelijk als internationale taal bruikbaar zou zijn. Het is een volledig succes geworden Het con gres werd bezocht door 680 Espe rantisten uit 20 landen Dr L. L. Zamenhof, de schepper Van het Esperanto, hield een zeer bewogen rede Uit alles oleek, dat Esperanto als verbindmgstaal tussen de naties aan de verwachtingen voldeed. Er werd een toneelstuk van de Franse schrijver Molière opgevoerd, waarin Esperantisten van fi landen mede- speelden. Ook werd voor 't eerst in de geschiedenis een ft ft. en een Prot kerkdienst gehouden voor een internationaal gehoor, waarin voor- Ringen pastoor Peltier en Ds Schnee- berger. Te bevragen aan net Hoofdbureau van Poiitie ïe Schiedam, tussen 9 12.30 uur en 21> uui Hoofddoek, zijden sjaal, bruine kinaerportemonnaie. Te bevragen by de vinders: Kinderportemonnaie v Har lemen, Bilderdykstraat 18; schoolétui met inhoud. P. Snyders, Anna van Bu- rcnstraat 4; 1 paar kmderwantjes, H. v ICrogtcn, RozenJaan 15; 5 wol len wanten, v. Ru Ui n, Buitenhaven- weg 158. wit kinderschoentje, W. v. Meerwijk Broei 4 vest 49a; kinder muts. L. Krab bondam. Jan Steen- straat 6a: rubberlnjts 'R>. W. Blom- steel, Huijsmaiibstraat 26e; bruine kin der want Verk a de, Oostsingel 76; kmderwantje. Maan, Groenelaan 44; 3 spaarzegels van ƒ0.25, A. Mak, Putiershoeksestraat 41zilveren armband, P Tobbe, St Lidumastraat 3ob; spons. 3. Kro winkel, Diesel straat 9b; metalen duimstok, E. Schlaermann. Fabnstraat 65a; grote zandschop, W. tiey. Paulus Potter- Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst; Fa. Gouka, Hoogstraat 29. Bellen by ongeval: G.G, en G.D. Tuin! a an 89. Telefoon 6929Ö. Tentoonstelling; Stedelijk Museum: 25 uur; „Kinderen uiten zich". Bioscopen: Monopole: 2, 7. 9 uur: Y/rekers te paard. Passage, 2, 8 uur: „Lili". BJjcenkf>nisteo:_ Irene: Wijk 3 en wyk 5, Film en Zangavond. 8 uur, WOENSDAG Irene: Contact Comm. Lutherse Gemeente, 8 uur. Café Sport; Biljartvereniging Sport, 8 um». In een uitverkochte zaal van Musis kwam gisteravond Rens van Dorth het toneel op met zijn gezelschap om voor de leden van de Katholieke Kring een onvergelelyke vasten avond te verzorgen. Het cabaret-ge zelschap heeft op meesterlijke wijze gezorgd, dat er een prima stemming ontstond Jammer was het dat de be kende zangeres Cora Ville verstek moest laten gaan wegens ziekte, m?ar als invalster was de Schiedam se zangeres Eveline Light meegeko men, die op sublieme wijze heett ge zorgd, dat hei Vocale gedeelte van deze cabaretavond toch goed ver zorgd was. De imitatie van de stom me film door Rens van Dorth, als Charlie Chaplin was aardig en vlot gespeeld. Ted Valerio bracht de aan wezigen in korte tijd aan het zingen, terwyi in dit programma de confe rences door de leider van het gezel schap op zeer goede en verantwoorde wijze werden gebracht. Na afloop van het toneelspel kreeg men het beloofde carnavalsbal Dit werd verzorgd door de Mariniers band, die ook op de vorige avond van de K.K de dansmuziek verzorg de. Ook nu heeft dit gezelschapje eer gehad van -het werk;- dat menig ..druppeltje" heeft gekost. Om twee uur hield men het in de zaal met meer uit, zonder de drum-solo. Van alle zijden kwam men er om vragen en evenals de vorige maal klom de slagwerker achter zijn „toestel"' en rammeide er rhythmisch op los. Het applaus, dat hij hiermee verdiende was overweldigend. Wanneer we goed zijn ingelicht, zal de K.K. vol gend jaar een gemaskerd carnavals bal willen gaan houden. De heer F. P. M. £l»not herdacht gisteren de dag. waarop hy voor 25 jaar in dienst trad bij de firma Sxmon Rynbende. De jubilaris, die door de directie werd gehuldigd, begon zyn loopbaan als jongste Dediende en be kleed 1 nu de functie van chef buiten land. Wijk III en Wijk V van de Neder lands Hervormde Gemeente organi seren sinds enige njd, 70 nu en dan con ta cla vond en, die door een groot aantal belangstellenden worden bij gewoond. Gisteravond hebben deze twee wyken m combinatie, een film avond gehouden, welke heden zal worden herhaald Ds J G. Jansen opende de bijeenkomst met een kort openingswoord, waarm hy een be schouwing gaf over de Zendings- week, die nu wordt gehouden. Mede m verband met deze week werd 111 het voorprogramma de film vertoond „Gaat uit in de Wereld". Na de pauze gaf ds Jansen een korte inleiding op de hoofdfilm („De kleine wereld van Don Camillo". Spreker wees op de mooie inhoud van deze film. het Christendom verheven boven het on geloof. De avonden worden gehouden ten bate van het Wijkiverk. Kaarten voor de tweede avond zijn nog verkryg- baar. (Ook aan de zaal). Passage-avonden verdeeld Nadat enkele weken geleden by de verdeling van de beschikbare Don derdagavonden in hel Passagetheater gedurende het seizoen 1954-1955 was gebleken dat ovgr een vijftal avon den geen overeenstemming kon wor den bereikt, werd nader overleg hierover nodig geacht. By deze twee de bijeenkomst kon volledig aan de verschillende verlangens worden vol daan. Zowel de Schiedamse Kunst kring als de R.K. Kring verkregen de gevraagde acht avonden, waarly zelfs voor de Kunstkring nog een mogelijkheid aanwezig bleef om over een negende toneelavond te beschik ken- Het winterseizoen '54-"55 in het Passagetheater omvat thans 42 avon den. (Ook nu meer heefl de S.G. bcwe- 2p,n melk reu beïanipyke tnafc rij afs overkoepelend varenigingsorgaan vervult. De veronnei sietttng, die wij kortgeleden-uitspraken over eer mo gelijkheid van splitting in de SG, doordat een aantal verenigingen aan vankelijk niet tot overeenstemming konden komenis dus gelukkig ongegrond gebleken. Red.). vend ontbraken. Toch moeten hier naar de mening van het S.G.- bestuur mogelijkheden liggen, die door nauwe samenwerking goede gevolgen ten voordele van de Schie damse georganiseerde jeugd konden, opbrengen. Het jaarverslag besluit dan met de volgende passage: „Alvorens dit jaarverslag te beeindigen moge nog eens herhaald worden de geleide lijke toename van de algemene be langstelling en begrip voor het doel, streven en werk van de S.G. Zo is dit o.m. ook gebleken tijdens een tweetal gesprekken die gevoerd werden met vertegenwoordigers van Prot. Chr. groeperingen onzer stads bevolking, bij welke gelegenheden echter die van de Gereformeerde groepen niet aanwezig waren. Ook in laatstgenoemde kringen zou de S.G, gaarne meer vertrouwen en be grip wensen te ontwaren, teneinde allengs tot de grote eenheid, die de S.G. blyft voorstaan, te komen," UrsusDirksland 5-1 Na een lange periode van ge dwongen rust, is Ursus Zondag weer eens in het veld gekomen. Hoewel het veld in een niet al te beste toe stand verkeerde, werd, na overleg tussen beide besturen en scheids rechter, toch besloten te spelen. De Schiedammers hadden het voordeel over het algemeen lichter te zijn als hun tegenstanders wat op een dergelijk veld zeker belangrijk was. Direct na het begin viel Ursus fel aan en reeds na 5 min. hadden zij succes. Een goede voorzet van de rechtsbuiten werd door de midden voor onhoudbaar ingekopt 1—0. Nog geen 3 min .daarna was het de rechtsbinnen die nummer twee in het net deponeerde 20. Dirksland trachtte het spel te ver leggen en het slaagde er ten dele ook in. Het leverde hun een doel punt op en bracht daarmee de stand op 2—1. Nog voor rust werd het 31 door een goed doelpunt van de rechts buiten. Na een korte rust, dit in ver band met de moeilijke reisgelegen heid van Dirksland, werd weer be gonnen. Het zag ör naar uit, dat de eilandbewoners revanche gingen ne men, want zij vielen sterk aan. Voor- ai in het laatste kwartier werd eén hevige druk uitgeoefend op de Ur sus-veste. Het leverde hun echter niets op. Ursus mocht nog twee maal scoren doordat de i«rima lei dende scheidsrechter twee straf- schoopen toekende. Eenmaal voor hands en de tweede maal voor on geoorloofd aanvallen. Jammer was het, dat de linksback uit moést val len wegens een knieblessure. De bureaux (redactie, adverten ties en administratie) van (Het Rotterdamsch Parool) ZIJN verplaatst naar Tel.: 67279 advert, en administr. 66505 redactie Na 1730 uur (Zaterdags na 12 30 uur) voor eventuele klachten te lefoon 25430. DE DIRECTIE Gistermorgen werd de brandweer gealarmeerd voor een schoorsteen brand ten huize van H. M. aan de Vondellaan 63 b. Onder leiding van de brandmees ter J. Keuzeelkamp werd dit vuurtje met behulp van de ramonneur be streden. Een Duitse zeeman, die iri onze stad aan het passagieren was is gis teravond op de Hoofdstraat ter hoog te van de apotheek Gouka door de gladheid gevallen. De man klaagde over pijn in de rug. Met een wagen van de G.G. en G.D. is hy naar zijn schip „Margaretha" dat op de werf .De Nieuwe Waterweg' ligt gebracht. Hedenmorgen vond een jongetje, van H., op straat een bankbiljet van honderd gulden. De *erlilki; vimk kreeg --an ce "«ersoon die dit lil jet had verloren een flinke beloning. De vereniging Nederland—U.S.S R. geeft Zondagmorgen om 12 uur een filmvoorstelling in het Monopole- theater. Gedraaid wordt de humoris tische Russische film „Avontuur van Bcchara", Postzegelruilbeurs Onder auspiciën van de Schiedam se Gemeenschap wordt Woensdag middag weer een postzegelruilbeurs voor de jeugd gehouden in gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven. Er wordt om half drie begonnen; de beurs sluit om vier uur. Industrialisatie wordt allerwege toe gepast. waardoor het aloude spreek woord „De een zyn dood is de ander zyn brood" in tal van industrieën van toepassing is. Machines komen in de plaats van handwerkers, die dan hun beroep aan de kant moeten zetten en zich moeten omschakelen om de machines te kunnen bedienen. De kurk-industrïe is in de laatste tientallen jaren ook omgeschakeld van handwerk op machinale kurken- productie. Eén tak van de kurkver- werkenrte industrie zal men echter niet kunnen mechaniseren, n.I. die, waarin men zich bezig houdt met het vervaardigen van kurken kunst voorwerpen. Dit ambacht wordt hoofdzakelijk uitgeoefend in huis industrie. In de landen Spanje en Portugal trof men 25 jaar geleden nog hele gezinnen aan die met de kurkver- werking in hun levensonderhoud voorzagen. In deze landen is de in dustrialisatie oorzaak geweest, dat veie gezinnen moesten overschake len op een andere bron van inkom sten. Ook in ons land en speciaal in onze stad waar in verband met de drankindustrie veel kurk nodig is, heeft in de loop der jaren deze omschakeling plaats gevonden. Nog slechts een heel klein aantal kunst werk-kurkensnijders zijn in onze stad te vinden. Zij werken in kur- kenfabneken waar de productie ge heel is gemachaniseerd, doch enkele keren maken zij van hun kennis ge bruik als speciale maten kurken ge vraagd worden Het aantal zal niet boven de vijftien uitkomen. Een enkeling oefent nog slechts voor liefhebberij zyn oude beroep thuis uit in zijn vrije tijd. We zijn eens een praatje gaan maken met zo'n „oude rot" in het vak. Van'-de kurkensnijder, dë heer Chr. Etman, kregen we te horen dat er nog een groot verschil bestaat tussen een kurkensnijder en een kurksnijder. De eerste is een man, die alleen maar kurken voor flessen vervaardigt, de laatste maakt behal ve fleskurken ook andere artikelen, zoals dobbers, schoen binnenwerk, zwemgordels, matten en siervoor werpen. Kurkensnijders bereikten in de jaren voor 1919 een productie van ongeveer 1000 tot 1500 kurken per uur. Toen in 1919 in Schiedam de kurken mach me zyn intrede deed, schakelden velen om op een andere beroep. Het mechaniseren van de kurkmdustrie heeft echter wel enige jaren geduurd. De capaciteit van dc machines bedroeg m de eerste tijd ongeveer 3500 kurken per uur. De kurksnijders onder de kurkensnij- TOKIO. De Kawasaki-fabriek van bombardementsvliegtuigen zal krachtens een vandaag ondertekend verdrag Lockheed vliegtuigen gaan bouwen, t.w. de F-94 Star fire- straaljager en de snelle T-33-straal- trainer. Een vertegenwoordiger van Lock heed zei: „Dit contract is van gro tere omvang, dan onverschillig welke ander, dat tot dusverre ge sloten is en het zal Kawasaki tot een van de grote - vliegtuigfabri- kanten van de wereld maken". Dit is de eerste paaldie Zater- dagmc - in de drassige bodem werd rr iqen door wethouder H. Sabel ten behoeve van 56 vrije woningen. die eindelijk door par ticulier initiatief door H. v. d. Kraan's Bouiobedrijf tnogen wor den pebouicd. Men denkt deze woningen m September te kun nen opleveren. Tengevolge van kortsluiting ont stond hedenmorgen brand in een motorwagen van de R.ET. Deze motorwagen stond op hel dode spoor op de Bmersvest tegenover de HEMA. Onder leiding van brand meester De Jager rukte de brand weer uit met een ladderwagen. Met behulp van een schuimblusapparaat is het vuur in de wagen die sneeuw ruimmateriaal veervoerae, geblust. Gisteravond is voor het gebouw Musis Sacrum aan de Lange Haven een fiets gestolen van de 23-jarige mejuffrouw J. C. v. d. L. uit Vlaar- dingen. Burgerlijke Stand Overleden: Th. J. van Harmeien, 55 j P. J. W. Dingen outs, 52 j. Geboren: Hendrik J., z. v. H. J- Sanders en J. Duits; Elisabeth H. M.. d. v. A, Leliveld en C. M. Kemper; Ellen F., d. v. F. de Jong en E. F. Marse; Henricus P. W., 2. v. P. M. v. d. Horst en E. G. M. v. d. Pas; Cornelia J M„ d. v. F. H. Sloesen en M. A, Cornelissen; Geertruida L. M„ d. v. C. J. v. d- Laak en W M. Lands bergen; Cornells J. J-. z. y. J. C- Noe- vers en M. de Jong; Martinus M.. z- v- P J. v. Deventer en A. G. M. v. Gee- ne; Lea C. A., d v. A. Brugmans en W. A, S. de Vettr. Willem, z, v. W. Vijgeboom en M. J. van Kleeff; Ja- qulina H- W., d. v. P. "Winter en M. J. A. Weyt: Cornells J- A., z. y. C. A. v. Oostrqm en M- J. Roodenrijs. (Van onze Paryse redactie) PARIJS. „De publieke opinie in de geassocieerde staten van Indo- China is verdeeld, tussen een werkelijk verlangen naar vrede en de vrees, dat eventuele ovet eenkomsten tijdens de conferentie in Genève niet vol doende en duurzame garanties tegen de invloed van het communisme zul len opleveren.'" Dat is de belangrijkste zinsnede uit de verklaring, die de Franse minister van Oorlog, Pleven gisteren by zyn aankomst uit Indo- China aflegde. De heer PI even ging tegenover de op het vliegveld Orly verzamelde journalisten niet verder op deze kwestie in, maar het is duidelijk op welke garanties hij doelde: de vnje volkeren in Indo-China vrezen, dat de vorming van een democratische staat een dergelijk sterke positie van Ho Tsji-Minh's communisten met zich zal brengen, dat dezen slechts op het vertrek van de laatste Franse soldaat uit het Verre Oosten behoeven te wachten, om een staats greep naar het Oost-Europese voor beeld uit te voeren. De Franse minister betoonde zich verder optimistisch over de militaire gang van zaken in Indo-China: mili tair heeft de Vietminh geen van de voor het winteroffensief gestelde doelen bereikt; zelfs Dien-Bien-Phoe is niet aangevallen, hoewel dat nog wel kan gebeuren. Maar een positief resultaat heeft de vijand met bereikt. Deze gehele week zal het Franse politieke leven beheerst blyven door de Indoehinese kwestie; morgen brengt minister Pleven verslag uit van zün reis aan de ministerraad en de defensiecommissie; Vrijdag wach ten hem enkele interpellaties in de Nationale vergadering. De afgevaar digden zullen voornamelijk aandrin gen op een nauwkeurige bepaling van Fiankrijks politiek tijdens de conferentie van Genève Boovendien wordt een interpellatie verwacht over wat de regering zal doen ten aanzien van premier Nehroe's ver zoek om wapenstilstand m Indo-Chi na. Tenslotte zal premier Laniel een regeringsverklaring over de Indo- chinese kwestie afleggen. RANGOON. De Birmese re gering heeft Maandag opnieuw de termijn, gedurende welke de order tot het staken van het vuren van kracht zal zyn, verlengd, teneinde de Chinese nationalistische troepen gelegenheid te geven Birma te ver iaten. De oude overeenkomst is van nacht afgelopen. De nieuwe order tot het staken van het vuren geldt tot vijftien Maart. intussen staan drie Birmese bri gades gereed om tegen de Chinezen in het strijdperk te treden. De heer Etman aan de arbeid ders hebben niet veel last gehad van de mechanisatie. Maar de vraag naar siervoorwerpen is dermate gering, dat een groot aantal personen m deze tak van industrie het dagelijks brood hiermee niet kart verdienen. De heer Etman oefent sinds enkele jaren een ander ambacht uit. Het gebeurt echter nog wel eens dat men hem komt vragen om zijn oude gereedschappen weer eens voor de dag te halen. Zo hebben wij hem ook gevraagd of hij de spulletjes eens wilde uitstallen en een mes ter hand nemen om te poseren voor de fotograaf. Het handwerk heeft afge daan "en de handwerk specialisten zijn herschoold en in een andere industrie aan het werk. Als men nog wel eens een handwerker nodig heeft komt men naar Schiedam, doch de oude kurksnijders keren niet gemakkelijk meer In het werk terug, het werk is niet meer lonend en toekomst zit er niet meer in. CHICAGO. Een hevige sneeuw bui heeft het noorden van Ohio en het Oostelyk deel van Tennessee vandaag bedekt met een laag sneeuw van ruim 32 centimeter. In de omgeving van Cleveland wer den de vliegvelden en de scholen gesloten. Het verkeer ondervindt veel hinder van de sneeuw. In Montana daalde het kwik tot onder het nulpunt tengevolge van de koude' lucht, die vanuit Canada binnendrong. Het kwik daalde in Montana ih een dag tjjds dertig graden.' In Ohio 2ijn vier personen in direct het slachtoffer geworden van de sneeuwval. Maandagavond heeft Köneman. die Zondagavond zo slecht startte in de eindstrijd" vèn de Vierspelen kamp, zijn positie zodanig kunnen verbeteren, dat hij weer in de run ning is gekomen. Hij behaalde acht matchpunten. Een ogenblik leek het of Ruggenberg de cadrepartij op stap zou winnen, want van acquit scoorde hij 61. Later liep Köneman hem in, ging hem voorbij, maar zag, toen hij nog twee caramboles moest maken, Ruggenberg de partij uitmaken. Dat kostte Köneman. twee kostbare punten en daardoor kwam hij nu tot tien. Hekman zag twee partijen verloren gaan. Voor al in 't cadrespel was hij er totaal uit en kreeg maar een handjevol caramboles. Met Van Eyk moest hy de punten delen', zodat hij thans gelijk kwam met Köneman. Er zal ook vanavond^ weer volop spanning in de strijd zijn, die, door dat er nog vier kanshebbers blij ven, in de komende avonden nog wel zal toenemen. Libre. Van Eyk 200 200 16 59 12.50 Hekman 200 92 16 34 5.75 Cadre. Van Eyk 150 150 13 28 11.53 Hekman 150 24 13 10 1.84 Eénband. Hekman 30 30 18 7 1.666 Van Eyk 30 18 18 4 1.000 Driebanden. Hekman 20 20 36 3 0.555 Van Eyk 20 17 36 3 0.472 Hekman behaalde 5 punten en Van Eyk ook 5 punten. Libre. Köneman 250 250 18 62 13.88 Ruggenberg 200 96 18 28 5.33 Calöre. Ruggenberg 150 150 19 61 7.89 Ktjneman 175 173 IS 28 9,11 Eénband. Köneman 30 30 13 7 2.307 Ruggenberg 30 8 13 7 0.615 Driebanden. Köneman 20 20 26 6 0.731 Ruggenberg 20 14 26 4 Ö.538 Köneman won drie van de vier partijen en kreeg derhalve acht matchpunten. Voor Ruggenberg wa ren de 2e anderen. DEN HAAG. Het Nederland» elftal, dat Zondag 7 Maart te Rot terdam in het FeijenooTd-stadlon tegen Engeland (amateurs) uit komt, ïs door de keuze commissie van de KNVB als volgt samenge steld; Doel: Steiger (PSV). Achter- Odenthal (Haarlem) en Tebak (Eindhoven). Midden; Klaassens (VW), Ter louw (Sparta), Biesbrouck (RCH)* aanvoerder. Voor: Overbeke (DOSKO), Van Beurden (BW), Cor van der GRp (Emma), Bennaars (DOSKO) en Gruyzen (Sittardia). Met uitzondering van Cor van der Gyp is dit hetzelfde elftal, dat op' 25 October van het vorig jaar met 10 van België te Rotterdam won. Gevraagd voor spoedige indienst treding op Handelskantoor een liefst met MULO-opleiding, kun nende machinesehrijven Brieven onder no. S 47 bureau van dit blad bestaat gelegenheid tot plaatsing van voor opleiding tot: a. calqueuse: liefst met einddiploma In dustrieschool. Leeftijd 15-16 jaar. b. lichte administratieve werkzaamhe den; Mulo a. Leeftijd 17 jaar. c. Magazijn administratie: Mulo-opleiding. d. Steno-typiste: Mulo a of HBS-diploma. Uitsluitend schriftelijke aanbiedingen met vermelding naar welke functie wordt gesolliciteerd. TARIEF TOT EN Mfi'l 15 WOORDEN Elke viR wnoroen meer r 0.65 r OJiu j Te koop aUaigeb. Meubelkoopjesü' Nu 4 fau teuils met riet. nieuwste stoffering voor 159.—, Wil son, Grote Visserijstraat 79- 101, midden in de straat. Het beste te bereiken met lijn 8. halte WaUierstraat. Dames- en Heren- polshor loges in chroom, staal, dou blé. Betaling in overleg met koper' H. A. Dieterich, hor logemaker. goudsmid, opti cien, Prof. Kam. OnneS- laan 98. Te huur acmqeb Feestzaal „Astoria", Ketbel- straat 27. Schiedam Voor bruiloften partijen, verga deringen enz Bezichtigen en bespreken- Donderdag. Za terdag en Zondag 104 uur. P. Deelen. Klaverstraat 65 b, .Rotterdam-Z. Verloren Donkerrode wollen hand schoen verloren omg. Ste- phenson.-traat en Wattstr. t.bt.b. Stephensonstraal 24. Woningruil Gevraagd: grote souterrain- wuning *in ruil voor vrije woning op nette stand. Br. onder nr S 48 bur. v. d. bl. Diversen Uw kleding past niet?? Even naar kJeermakery W Meyer, Boerhavelaan 67 telef 66564. Wu maken het weer goed passend Haardplaten Wy leveren een iiipuwe nlaat vooi i 16 Uw oude plaat als nieuw teiug 4 50 ook in kleuren Spuit- mnchtmg W oer me ver. Sin gel 102. tel 65789-69906.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1