Oranje scoort fortuinlijk en op liet nippert je enige doelpunt Noodlottig slot voor Engelsen van middelmatige strijd 71 Viel toch wel mee Honderden toeschouwers verlieten reeds met rust het stadion Zege kwam Nederland door veldoverwicht wel toe Optreden van Pieter Aaffes Verre schoten Teleurgesteld Gemangeld Regen was een te sombere omlijsting Niet slecht aangepast Sckulte-Peters op derde plaats OPT** JflaandUtff 3 3€aart 19&4 START Sportbijlage De Schiedammer (Van onze sportredacteur) FEIJENOORD-STADION, Zondagmiddag Elf flegmatieke Engelse amateurs, in het da gelijkse leven variërende van doctor in de wis- en natuurkunde (doelman Brown) tot matroos bij de koopvaardij (rechtsachter Mc- Ghee), hebben op deze natte en stormachtige voorjaarsdag op de zwart opgewerkte grauwe grasmat van het Feijenoord-stadion, tussen de druipende tribunes, waarop tienduizenden kletsnatte volhouders zaten weggedoken ach ter parapluie's en tentzeilen, om kwart over 4 toch even hun hart voelen stilstaan. Hun zeer geleerde elftalgenoot, doelman Brown, naar wiens prestaties ook de Nederlanders met wel gevallen hadden moeten kijken, maakte nog geon twee minuten voor het einde zijn enige foutje van deze middag. Bij een voorzet tegen de wind in van linksbuiten Gruyzen was hij niet geheel bedacht op het effect, liet de bal voor zich vallen en had het ongeluk dat de nerveuze en verregende dribbelaar Bennaars juist vlak voor zijn neus opdook en de glib berige bal oneerbiedig hard en hoog in het net jakkerde. Het was iedereen duidelijk: dit was de on middellijke overwinning voor het Oranjeteam, een zege echter waaraan elke glans ontbrak. De weggezakte en ontluisterde toesehouwers-schare, die bijna wegdreef op de zitplaatsen, was evenwel mei éen slag de kilheid en natheid, de doorsieperde schoenen en de plakkende plekken op colberts en broeken vergeten. Z\j veerde als een man overeind en vierde, samen met de uit gelaten oranjehemden in het veld, dit overrompelende slot, deze geluks- treffer-op-de-valreep. Dit voor Nederland zo dubbel fortuinlijke einde redde echter de wed strijd en deed even later duizenden druipstaartende supporters in trein of tram hun bedorven kleren vergeten en opmerken „dat het toch een aar dige wedstrijd was geweest".... En er valt inderdaad niet aan te tornen dat de nuchtere cijfers ook al gaan die dan niet verder dan l—0 doorslaggevend zijn. en al wordt er ook, speciaal in dit geval weer veel door vergeten en vergeven. tAdvertentie I.JV1.J Want al daverde het gejuich en gejubel dan zo even nog tot ver tn Rotterdam door. veel sprekender was dat. nu de bewegelijke Franse scheidsrechter Devillers het emde van het water- en modderballet HOE GLAD HET WAS en hoe modderig, moge blijken uit deze foto, waarop Overbeke zijn En gelse tegenspeler Taylor ten af scheid de hand reikt. aankondigde, de heren van de keuze- commissie. noch Jaap v d. Leek als gekken het veld instormden ora hun discipelen in triomf van het veld te dragen. Een vochtige handdruk dat was alles. En... ja, de Engelse spelers sportief als zij zijn groot gebracht feliciteerden behalve hun tegen standers toch hun slanke doelman: met zijn beste wedstrijd! Want och. dat ene foutje dat dan zulke nood lottige gevolgen had Zij dachten daarbij wellicht meer aan dat stuitende moment even eens kort voor het einde toen hun befaamde middenvoor Jim Lewis op het punt stond ongrijpbaar weg te «■purten van de vierkante Rinus Ter louw, die op dit zware veld ook wat sprint-capaciteiten betreft bij de lange Brit zeker in de minderheid was. De Nederlandse stopperspil dan boorde Lewis regelrecht in de grond, zodat er zelfs merkbare dci- hing ontstond op de tribunes Maar Terlouw was hiervoor al lang aan 1 de weet gekomen dat de scheids- i rechter inderdaad met de Franse I slag leidde, zodat de Engelsen een klinkklare strafschop werd onthou- den. En dit is maar een voorbeeld dat in het voordeel van de gas ten pleitte. Er waren er nog wel meer. Doch de Britten zijn er dan toch maar niet in geslaagd de wedstrijd te dirigeren. Dat deden, als we het precies gingen, uitre kenen, onze jongens meer. En zij deden het opvallender, hoewel niet mooiei. Met meer enthousias me misschien waar tussendoor de Engelsen onopvallender ope reerden, maar meer gedegen, meer gebaseerd op techniek. Want de tekortkomingen als gevolg van ons voetballoze tijdperk waren toch wel aanwijsbaar, al werden Als zelfroller bent U eigenlijk efirecteurvan Uw eigen sigaretten- fabriek. U koopt de shag die U lekker vindt en het beste vloei want van beide weet U. dat er grote onderlinge verschillen be staan. Bij het vloei denkt U aan de drie verschilpunten van Mascotte: het vloei, dat beter rolt, beter plakt er» beter brandt. Kwaliteitspunten, stuk voor stuk belangrijker dan de 4 verschilpunten, die er dit maal in de tekening zitten! zij beter verdoezeld dan in Den Bosch tegen Keulen; door meer spirit en vastere wil om winst te behalen. „Pieter Aafjes" uit Culembarg wandelde opgedoft en uitgebreid over het veld, toen dit nog geen zwarte fciuifera vertoonde en de tri- Verslagen kijkt de Engelse doel- verdediger, Brown, naar de bal die hoog tegen het net slaat. Bennaars heeft dus geprofiteerd van. de fout die dr. Engelsman maakte. Hij liet de balna een sciioi van Gruyzen uit de handen glippen, Dit doelpunt betekende tevens de overwinning voor Oranje. bunes zich maar traag vulden door het slechte weer. Een fors muziek corps van misschien wel honderd man, die probeerden de irind en de regen te verdrijven, maar zich toch opgelucht woelden toen de volkslie deren achter de rug vsaren en dro gere oorden konden worden opge zocht. Onze spelers kwamen hierna haastig uit de trainingspakken, die de Engelsen btyfcbnar in Nederland overbodige luxe vonden1 Aanvoerder Adams wilde eerst maar tegen de wind optornen. 20- dat debutant Cor v. d. Gijp het spel aan de gang bracht. En al spoedig was daar een grote kans voor links buiten Gruyzen. die een harde pass van rechts kreeg en ineens wilde in schieten. Maar hij raakte de bal half, zodat er een massaal gebrom van spijt uit de tribunes opsteeg. De „te genvoeter" van Gruyzen. de student Denzil Flanagan kon direct gevaar lijk worden omdat scheidsrechter Devillers het opgelegde buitenspel over '*Bt hoofd zag. Ret liep geluk kig op niets uit. Het oranjeteam probeerde vervol gers met weinig overlegde verre trappen zichzelf tot aanvallen te suggereren, zodat de zekerder en voorzichtiger optredende Engelsen prompt enige malen dreigend voor Steiger verschenen, die echter Ter louw onomwonden opruiming zag brengen. Na een kwartier spelen kwam Nederland enige malen wat haastig voor dr. Brown's domein, maar diens medewerkers vulden el kaar goed cn snel aan hoewel Overoeke het toch tot een recht streeks duel met Brown kon bren gen, maar toen ondoordacht voor zette: naar twee Engelsen. De Britten probeerden het met verre schoten, die echter niet de juiste richting kregen, en onze voor hoede besloot een uitgebreide aan val met een te hoge kopbal van Bennaars. Deze zelfde speler ver knoeide een passje van v. d. Gijp door zich te pletter te lopen op twee tegenstanders. Dan deed de debutant Flanagan het beter toen hij een voorzet van rechtsbinnen Groves ineens m elegante stijl in schoot. maar Steiger had dit zien aankomen en doofde de bal. De Engelsen bleven rustiger spe len - gesteund door betere lichaams- bcheersing en balcontróle - dan oranje, dat het publiek vooralsnog niet verder kon verlokken dan ge roep „vlugger, vlugger!" Bennaars j reageerde er op door uit een voor- zet van Gruyzen. op één knie zin- kend, in te schieten, waarbij Brown I iets. maar nog niet veel van zijn 1 klasse kon laten zien. 1 Nederland drong nu gemakkelijk j aantoonbaar het moeste op. maar het Engelse defensie-front bleef vrij gemakkelijk gesloten en de aanval- len waren dan ook niet zo impone- rend, vandaar dat de duizenden toe- 1 schouwers zich akelig stil hielden. En dat is altijd wel een juiste graadmeter! Eindelijk na 33 minuten kwam er j beweging in de gelederen toen Ben- 1 naars de bal uit een verre trap van de hard werkende Klaassens ont- j ving, alleen naar de uitlopende I Brown holde, maar zijn haastige j schot nog juist door het been van de wetenschapsman van richting zag veranderen. i Ên Steiger kon dat alles uit de J verte blijven aankijken, want Over beke probeerde een schot: naast 1 Bennaars flitste (met de ogen dicht) de bal van de vleugel scherp langs het vijandelijke doel. en Gruyzen probeerde eveneens succes te ver krijgen, maar zijn slappe schot mis te elke overtuiging. En van dit laat ste had Gruyzen meer last. Voordat het toen rust werd heb ben de Engelsen zich nog even iets van de druk bevrijd en Cor v. d. Gijp die weinig zijn zin kreeg van terrier Adams sprintte om het hardst met keeper Brown, wel ke laatste op 't nippertje won. Dat de toeschouwers over deze eerste helft maar mafig ie spreken I waren, alsmede over het weer, bleek hier uit, dat honderden nu reeds het stadion de rug toekeerden! Een wei nig voorkomend verschijnsel. Het scheen dat zij toch nog onge lijk zouden krijgen toen kort na de hervatting Bennaars een soortgelijke kans kreeg als voor de rust. Hij ont ving de bal van Overbeke een z.g. througpass schoot ineens in, maar de uitgelopen Brown kon de bal wegslaan en zich er bovenop werpen. Overbeke liet er zijn ont stemming over blijken met twee kogels, die echter de 0—0 ook al niets deden. Cor v. d. Gijp werd dermate geschaduwd door Adams dat hij diverse malen omslachtig met de bal ging „pingelen", hetgeen er ook al niet toe bijdroeg onze aanvallen levendiger te maken. Vervolgens was het de beurt aan de Engelsen om enige kansen te onthoofden. Lewis verloor plotseling Terlouw omdat deze uitgleed, zo dat de Britse middenvoor een vrij veld voor zich kreeg. Odenfbal kwam toeschieten, hetgeen reeds genoeg was om Lewis veel te vroeg te doen schieten: naast! Een tweede misser van Ter louw bij een voorzet verraste Lewis dermate dat Steiger tijdig kon ingrijpen. De Engelsen bleven nu gevaarlijk, mede geholpen door de wind, zodat Steiger de handen uit de mouwen moest steken en dit op vertrouwde wijze deed. En de Nederlandse aan vallen bleven de nodige intelligentie missen om de zuivere kijk in de Engelse defensie te kunnen ver troebelen. Na eeü half uur had het er veel van weg dat de Britse linksbinnen O'Connel dan eindelijk ging scoren toen hij in razende vaart ontsnapte. Maar echter niet zo snel of Qdenthal en Bïesbrouck konden hem In de „mangel" nemen. De scheidsrechter floot en legde de bal net buiten het strafschopgebied... Lewis verknoei de de vrije schop in ons spelers muurtje. En het Engelse overwicht hield aan. zonder echter dat de gasten tot behoorlijk uitgewerkte aanvallen konden komen, want ook onze ach terhoede stond zijn mannetje en vooral Klaassens en Bïesbrouck hielden gedegen opruiming, daarbij gesteund door het gezang van de tribunes-in-watersnood: „Houdt er de moed maar in". (Van onze sportredacteur) ROTTERDAMZondag. Slechts één keer werd het lood grijze regengordijndat mis schien een iets te sombere dra pering van het voetbalduel de techniek. Niet een keer za gen we o.a. rechtsbuiten Over- beeke behoorlijk een bal stoppen of op de borst opvangen. Wan neer hij dat moest doen was de bal Ftriik en zet een prooi voor de tegenstanders Nog. erger werd het tekort aan techniek gedemonstreerd door de linker- tussen de Nederlandse en En- ggtan gelse amateurs was, weggerukt. - t Gebeurde twee minuten voor het einde. Bennaars had raak geschoten en verheugd liep Oranje naar de middenlijn. Het wist dat het had gewonnen. Niemand was daarover erg op gewonden. Het gordijn stoot zich dan ook weer direct en was even meedogenloos en her metisch gesloten als te voren' Kort daarop rukten de elftallen in, koud, rillerig en bovenal vermoeid. Water en m dder stelden hoge (te hoge) eisenwaaraan de niet mee gedaan. Bennaars Van Beurden bewogen zich vrij soepel, maar hun stijl paste niet in die van middenvoor Cor v. d. Gijp. Dat was erg jammer. De Dordtenaar is daardoor niet tot zijn recht gekomen. Toch blij ven we er van overtuigd, dat wanneer hij binnenspelers naast zich had gevonden die hem had den kunnen volgen in zijn acties naar de vleugel, dat het debuut van de Emma-speler overtuigen der was geworden. De score waarschijnlijk ook. Klaassens en Biesbrouck faalden in de eerste helft volledig, maar herstelden zich daarna. Door hun stu wende arbeid, helaas vaak on zuiver, werd het overwicht in de tweede helft overtuigender. De defensie was het sterkste deel van ons elftal ert m deze linie was Rien Terlouw de grote uitblinker. Op de tribune werd een enkele keer het misnoegen geuit over de speelwijze van de Spartaan. Die speelwijze was in derdaad niet altijd even fijntjes, tuaar laat ons niet vergeten dat de Engelse middenvoor. Lewis een prachtige voetballer en rechtsbinnen Groves niet zo erg kinderachtig opsprongen met hun tegenstanders We vergeven Ter louw die misgrepen gaarne. Hu en de andere verdedigers had den het dikwijls erg moeilijk. Zi] handhaafden zich echter op een wijze die soliede aandeed. Ook doelman Steiger verdient hulde. Hij verdedigde zijn doel voortreffelijk en we genoten vooral van het staaltje van vak manschap dat hij demonstreerde toen de Engelse rechtsbuiten Bromilow hem wilde verschal ken met een schot vanaf de vleugel. Meesterlijk werd dit door da PSV-er naar de lijn doorgeslagen. Ook zijn uitlopen was veel sterker dan andere keren. Wanneer we dus een op telsommetje maken van de individuele prestaties en daarbij tellen de overwin- u VVCÏÏJ» l«us 111 «iis. 1 1 1 I richtmg: we durfden het toen ning die werd behaald, mo- echter nog niet voor zekerheid „en we gezjen de omstan- aannemen, omdat het tempo destijds wat te geforceerd aan.- digheden met ZO somber deed doen. Het viel toch nog wel Geheel anders is het echter gesteld met de spelopvatting en mee. etsen, Nederlandersna een winterslaap van ruim zes wekeneigenlijk geheel tegen de verwachting in, beter voldeden dan hun Engelse sportvrienden. ZÜ zogen in ieder geval hun grotere aan valslust beloond met een o zege. We hebben dus weer gewon nen! Veel vreugde zal er overi gens over dit resultaat niet be staan, want het doelpunt waar mede dit bevochten werd was een presentje van de uitstekende Engelse doelman Brown. Het kon de wedstrijd ook niet de sfeer geven van een onvergetelijke strijd, want de vele minuten daarvoor waren te kil geweest en hadden eigenlijk alleen maar de tekortkomingen van beide teams aan het licht gebracht. Toch, we schreven reeds in onze aanhef dat de regen een te sombere omlijsting van het ge heel was. toch was er ook wel iets verrassends. Want behalve de overwinning, die we uiter aard met meer vreugde noteren dan een nederlaag, mogen we constateren dat er od het onder deel lichaamsconditïe vooruit gang is gemaakt. De strijd tegen Belgen wees reeds in die En dat deed het oranje-team dan ook, ondanks het feit, dat Steiger diverse malen gevechten van man tegen man moest aangaan met de onvermoeibare Lewis, die toch maar niet de kans kreeg een dodelijk schot te lossen. Gruyzen bracht ont spanning door een voorzet van v. d. Gijp met een hooghal in te kop pen. maar Brown zwenkte nog net op tijd achterover om de bal over de lat te tikken. Tenslotte heeft Terlouw toen op de reeds vermelde onele gante wijze de uitlooppoging van Lewis de kop ingedrukt, waarna het noodlot dr. Brown achterhaalde bij die voorzet van Gruyzen. Jammer voor deze sympathieke doelman, maar anders was deze wed strijd beslist als een nacht kaars uitgegaan. PARIJS De grote prijs van de UCI, Zondagmiddag ra het Parijse sportpaleis verreden als een drie uren koppelwedstrijd, is gewonnen door het Franse paar Godcau-Scnfftlehcn, vóór de Luxemburgs-Italiaanse combinatie Gillen-Terruzzi. De winnaars legden 141.720 kilometer af. het geen een nieuw baanrecord bete kende. Het oude record werd door Gillen-Terruzzi gehouden, Schulte-Feters bezetten de der de plaats met een ronde achter stand. KLEM VAST heeft onze doelman Steiger de bal in- handen. Hij ■weet Terlouw en Tebak als be schermers achter 2ich. In het midden de Engelse rechtsbuiten Bromiloio.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2