tfa mtfmlAjt allen aft Bescherming Bevolking Voorjaarsstemming in Schiedam Ti M CO AGENDA VERKOOP Brabantia is voor S.V.V. lastige tegenstander RKO speelde jeugdwerken van klassieke meesters Succes in het zicht van de kampioenshaven Viijdag 12 Maart 1954 Willen rood-groenen koploper blijvenmoeien zij winnen Bromfietser rijdt meisje aan Halve finale van spelregeltesten Wie is Uw bezoeker? GTB-nieuws UW VOORJAARS GARDEROBE GRATIS Inbraak Kano gestolen ROND DE KORF i G.D, uur: Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst; Fa. Gouka en Co., Bellen by ongeval: G.G. er Tuinlaan 80. Tel. 69290. Tentoonstellingen Stedeiyk Museum: 25 „Kinderen uiten zich". Bioscopen; Monopole, 2, 7, 9 uur: Diepzee duikers. Passage, 2 en 8 uur: Het loon van de angst. Bijeenkomsten: Musts Sacrum: 8 uur Katholieke Kring. Beur»: 8 uur bazar Crescendo. ZATERDAG Volksgebouw; 8 uur: Arma. Irene; 7.45 uur: CJMV West. Musis Sacrum: 8 uur; Schied. Waterscouts. Beurs; 4 uur: Bazar Crescendo, Groenelaan 127. (Advertentie L M.) Expeditieknecht stal kolenbriketten Door de oplettendheid van een controleur van de Schiedamse Be wakingsdienst heeft de recherche gisteravond de 43-jarige expeditie knecht J, B V. uit Schiedam ge arresteerd, die kolenbriketten had weggenomen bij een heimachine in d® P. J. Troelstralaan, (Advertentie l-M.) Het is een algemeen bekend feit, dat de kwaliteit van de na-ooriogse graslinnen lakens niet in verhouding is met de hoge prijzen, die men er voor moest betalen. Lakens van tien, twaalf gul den waren na enkele jaren door het wassen niet meer te herkennen en men vroeg zich soms verwonderd af, of onze Twentse fabrieken nu werkelijk niet beter konden. Inderdaad, Twente kon wel beter, maar welk gezin kon zich de luxe veroorloven om de hoge prijzen te betalen, die de Twentse lakens in het buitenland opbrachten? Mear tijdens de jubileum- verkoop zullen bonderden klanten diezelfde exportia- kens kunnen kopen, lakens die zij zich niet beter kunnen wensen. Twistor Graslinnen lakens met dubbele fantasie cordonbe- bewerking en brede boven zoom,. voor één- en twee persoonsbed den Twistor Graslinnen lakens, zó sterk, dat de kwaliteit van elk laken tien jaar schrif telijk wordt gegarandeerd. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze lakens, aan jonggehuwden en pas-verloofden, en verder voor iedereen die lakens wil bezitten, waar zij gegaran deerd 10 jaar lang geen om kijken naar hebben, voor prijzen, lager dan U voor gewone lakens moet betalen. Bijpassend» slopen van de- xalid» onverwoest' qq bare kwaliteit, voor I WINKELCENTRUM BINNENWEG, T«i 2SI8Q TT bsnierfct liet aan Uzelf en aan anderen. Hei verrukkelijke lente- co «netje" brengt een ieder in een andere stemming, een feestelij ker stemmingGeen wonder, taant die kou mag dan voor de liefheb bers van de yssport met genoegen irorden geapprecieerd; het merendeel van de mensen voelt zich toch behaaglijker in het voorjaarszonnetje. Het koesterende zonnetje, dat de bekende voorjaarsmoeheid-symptomen opwekt. Och, dit laatste is een jaarlijks trederkerend verschijnsel, dat weer net zo snel verdwijnt als het is gekomen. Fruit eten is een goede remedie er tegen. JSn de krachtige zonnestralen. Daarom is het dan ook heel erg druk in de recreatie-oorden die Schiedam telt. Vooral het Julianapark is sterk in trek, waar moeders met hun kinders vitaminen ,.Z'' zoeken o.a. op de Emma-bank. Daar wordt nog wat nagekout over de voorbije kou en schudt men de winterse sfeer waarin men zich nog gehuld voelt. resoluut van zicli af. Daar bij diene men toch wel te be denken nog geen „hei" te roepen voor men over de brug is; het geen in dit geval betekent, dat de maanden Maart en April nog vreemde dwar- relspijkers kun nen zijn, gezien de spreekwoor den „Maart roert zijn staart" en „Aprilletje zoet zorgt nog wel eens voor een witte hoed". Maar daarmee moet len al dan niet met ruzie-tjes met men zich deze eerste vuorjaars- broertjes, zusjes, vriendinnetjes of dagen niet laten vergallen. vriendjes is voorbij en na het ra- De zon schijnt nu, dus geniet votien in de sneeuw en het ijsie- ervan. En dat behoeft men tegen piepen, worden nu de speelweiden de kleuters niet eens te zeggen, in het Sterrebos opgezocht, die zich Ook de jeugd ontwaakt uit de win- weer in een druk bezoek mogen terslaap. Het binnen tc moeten spe- vei heugen. Is de jeugd be zig aan deze ge- zonde vorm van. vrije-tijdsbeste- ding; ook voor hen, die tijdens de zonnige da gen aan kantoor krukken e.d. zijn gekluisterd wordt gezorgd. De zo mersporten ko men. meer en meer in de pu blieke belangstel ling te staan. Hoewel voor het merendeel dit werk nog organi satorisch binnen kamers wordt af gedaan, is men hier en daar toch al bezig de snul len in gereedheid te brengen om straks de sportie ve Schiedammers in de gelegenheid le stellen hun sport-hobby naar genoegen te kun nen uitleven. En zo ziet U dan in dezevoor- j aars-fotoreeks de man van de ten nisbaan lopen. Het is de opzich ter van het ten- *1*""' nispark Spie- de kast heeft geborgen Technische moeilijkheden Juliana-park-liclit gaat niet door In de laatstgehouden vergadering van de bestuursraad van de Schie damse Gemeenschap zijn enkele mededelingen gedaan over de ver- lichtingspiannen voor de komende Vacant) efeesten. Nadat eerst de Plantage op z'n mogelijkheden be keken was, werd besloten terug te keren tot het Julianapark, waarin in 1953 „Bloemenpracht in sprook- jesliclit" zo'n groot succes is ge worden. Bij de plannen voor het Juliana park werd uitgegaan van verlichte sprookjestaferelen. Voor de tot standkoming van dit project zou de Schiedamse Gemeenschap een beroep willen doen op een aantal plaatselijke kunstenaars. Bij enkele informatieve besprekingen bleek bij deze groep grote bereidheid tot medewerking. Bij verder uitwerken van de plan nen is echter gebleken dat een aan tal technische moeilijkheden in en rond het Julianapark o.a. wordt in de zomermaanden het profiel van de B.K. Daan gewijzigd zo'n groot obstakel 2ullen gaan vormen, dat aan een bevredigend resultaat van het gehele project moet wor den getwijfeld. Men heeft thans moeten hesluiten het verlichtingsplan voor het Julia napark geheel terug te nemen. Er worden pogingen in het werk ge steld om op een andere plaats in de stad iets tot stand te brengen. De 7-jarige M. S. uit de Aleida- straat is gistermiddag op het Ru ben spleïn door een bromfietser aangereden. Het meisje smakte met haar hoofd tegen de straat. De bloe dende wond, die daardoor ontstond, is door de GG en GD behandeld. Een politieagent heeft het kind daarna naar de ouderlijke woning gebracht. i'ingshoek", dat de winterse spioei zjsuaau Wanneer de voortekenen niet be driegen, zal het Zondag dan toch zover dat de Rood-Groencn weer voor wedstrydvoetbal in het strijdperk zuilen treden. Nog steeds is de vele malen uitgestelde thuis wedstrijd tegen Brabantia aan de beurt en zoals wc reeds eerder schreven, zal deze wedstrijd voor de SVV-ers een zeer zware opgave betekenen Vorige week bewees Brabantia nog eens tegen VVV. dat het niet bane bang is om het tegen een koploper op te nemen en mocht VVV ztchï nog gelukkig prijzen, dat deze wedstrijd met een gelijk spel Dif alles kan voor SVV een reden te meer zijn om de zaak nog energieker aan te pakken dan m het voornemen lag en hopelijk zul len we het nu eens gaan beleven, dat de voorwaartsen van SVV doel punten gaan maken in evenredig heid van de kansen, die zij zich m de wedstrijd scheppen. A! met al heeft SVV nog rede lijke kansen om een gooi te doen naar het afdelingskampsocnschap, doch zo men dr-'e kansen volledig uit wij buiten, dan zal er met veel verlies meer geled mogen wor den Juist tegen de lager geplaat ste clubs hebben de Rood-Groenen het gelag moeten betalen en het zal daarom goed zijn niet op die- 7.elfde weg verder te gaan. Tegen Exabsntia kan het goede voornemen worden uitgevoerd en daarom zijn We zeer benieuwd hoe een en ander uit zal pakken. Op Zaterdag 13 Maart houdt de Schiedamse Scheidsrechtersvereni- gitig op verzoek van de C.O.V.S. (Centrale Organisatie van Scheids rechters) de halve finales van de landelijke spelregel-toetswedstrijden. De deelnemers zijn: Amsterdam, Den Haag, en Z.O. Vlaanderen-Ter- neuzen. Dit wordt gehouden in de zaal Amstelbron. Aanvang 6 uur. Ieder is van harte welkom. Toe gang vrij. Binnenkort kunt U bezoek krijgen van een vrijwilliger van de organisatie Bescherming Bevolking. Hij komt dan als een vriend, dieU ■wil spreken over een organisatie, die van levensbe lang kan zijn voor Uw gezin, Uw huis, Uw buurt. De internationale toestand is nog altijd niet stabiel. Niemand wenst oorlog, maar zulk een ramp mag ons nooit meer onvoorbereid vinden. In lijden van nood kan een hechte organisatie Bescherming Bevolking leed en schade terug brengen tot de helft. Iedere man, iedere vrouw kan zich (slechts 2 lh uur per week oefenen gedurende ongeveer 6 maandendaarvoor be kwamen.... neen, MOET zich daarvoor inzetten. De watersnood heeft aangetoond, dat een parate hulpverlenings-organisatie ook in vredestijd zeer nuttig werk kan doen. U kunt dat werk niet aan anderen overlaten..» U moet ZELF handelen 1 Een vriend, die noch om gunsten, nochom giften ko m teen BB-vrijwü- lïger. Hij vraagt alleen de inzet van Uzelf voor Uzelf. In ons aller belang offert hij zijn vrije uren. Geef hem de gelegenheid tot een openhartig - gesprek. Meer dan 130.000 mannen en vrouwen hebben zich reeds gemeld. In Uw woonplaats zijn thans nog vrijwilligers nodig voor: de bfokploegen, de Brandweer, Opruim- en Reddingsdienst, Ge neeskundige Dienst, Verbinding en Verkenning, Socfa/e voorzieningen geregeld bij de wei. Vertrouwende op het mooie lente weer, dat momenteel heerst, kunnen wij a.s. Zaterdag met optimisme te gemoet zien. Eindelijk na een lange rust worden de voetbalschoenen weer eens aangetrokken en reden alle elfallen van GTB binnen de lij nen. GTB 1 ontmoet aan de Haven- dijk om 4,15 uur 2ijn rivaal DOS, dat in puntenaantal met GTB gelijk sta.at, doch twee wedstrijden meer speel de. Een overwinning voor GTB zou niet alleen de onderlinge afstand weer iets vergroten, maar ook de po sitie aan de kop duchtig versterken. Dus aanpakken is de boodschap en de punten in Schiedam! Zo luidt het paroal. NADERE INLICHTINGEN. Kantoor B.B.SCHOOLSTRAAT 2, SCHIEDAM (telefoon 66190) en bij de wijfhoofden (Advertentie LM.) In het tijdvak van 5 t/ffl 27 Maart 1951 stellen wij onze cliënten in de gelegen heid 3 dagen geheel gratis te kopen Mocht TJ op één van deze dagen Uw aankopen bij ons gedaan hebben, dan ontvangt U tegen in levering van IJw cassabon het ge hele door U bestede bedrag in contanten terug. Dit geldt ook voor onze afdeling Confectie HERENMODEMAGAZIJN Brocrsvest 56 - Te!. 69643 De uitslag wordt 29 MAART in onze etalage bekend gemaakt l i Gisteravond hebben tijdens afwe zigheid van de bewoners onbe voegden zich toegang verschaft tot de woning van de expediteur D. K. aan de Louise de Collignyslraat. Door het keukenraam met een breekijzer te forceren, zijn de die ven naar binnengekomen. Nadat zij alles hadden overhoop gehaald, werd een stalen kast opengebroken waaruit zij 1500 wegnamen. De 15-jarige C. H. uit Rotterdam heeft bij de politie aangifte ge daan van diefstal van zijn kano, die ligplaats had to de Schie, H EN" korte gedrukte toelichting 1in het programma en een lange mondelinge uiteenzetting voor de aanvang van elk programmadeel door Rutger Schoute hebben de be zoekers van het concert door het Rotterdams Kamerorkest gisteravond in Passagetheater niet bepaald in het ongewisse gelaten over wat zij tijdens dit abonnementsconcert te horen zouden krijgen. Dat bleek dan te zijn een programma van wer ken uit de periode der Weense klassieken met als typische bijzon derheid het feit, dat drie van de vier composities jeugdwerken waren. Als openingsstuk fungeerde de ouverture „II signor Bruschino" van de toen 20-jarige Rossini, waar het kamerorkest ook het laatste concert in de Rotterdamse Schouwburg mee begon. Het werkje, dat de pretentie heeft, geestig le zijn en dat daarom een slagwerkeffect je inlast door mid del van tegen lessenaars tikkende strijkstokken, is in wezen een tame lijk geestloos niemendalletje, waarin men nog maar nauwelijks iets ont waart van de fantasie en kundig heid. die de latere werken van deze componist kenmerken. Dan is het met de aria l'Amcro, Saro costante uit Mozarts opera II pastore en de Derde symphonie van Schubert anders gesteld al waren deze com ponisten respectievelijk nog maar 19 en 38 jaar oud. toen zij genoemde werken schreven, toch blijkt voort durend en duideliik hun genialiteit. Buitengewoon mooi js de tekstex pressie '"n Mozarts aria. Allerchar- mantst klinkt Schuberts symphonie met de eenvoudige maar goed ge vonden thematiek de hechte vorm geving en de 'evendige instrumen tatie. Het orkest heeft deze sym phonie onder leiding van Piet Ket ting zeer goed uitgevoerd. Het eer ste deel (toch al het nunst boeien de) zou iets meer vaart goed heb ben verdragen. Speciale lof verdient het blazersteam. In Mozarts sopraanaria was "Vera Doniska de soliste. De onnatuurlijk heid van haar voordracht, de over dreven nuancering van elke toon afzonderlijk doet haar het tegendeel bereiken van wat zij beoogt. Als ge heel werd haar interpretatie hier door juist dynamisch vlak en rhyth- misch onvast. Bovendien maakte een zeer ongelijkmatig vibrato, dat deze van nature niet hoge maar wel luidende stem veel aan egaliteit in boet. De vioolsolo in het werk werd door Anton Koene met warmte ge speeld. Het enige werk van eer. vol wassene, namelijk het klarinetcon cert in a van Mozart werd door de tweede solist van deze avond Jolle Huckriede voorgedragen. Huckriede speelde m de plaats van de door ziekte verhinderde klarinettist Aart Smit. Zijn prestatie was goed. zon der opmerkelijk te zijn. Het mooist klinkt bij deze karinetfcist het pia nissimo, dat hy nog zeer expres sief Weet te houden. Men toonde zich na elk werk zeer ingenomen met het gebodene. De soliste ontving fraaie bloemen. ELLY SALOMÉ. Burgerlijke Stand GEHUWD: J. j. Valken 26 jaar en H. J. van Opynón 19 jaar; A.. Groenheide 25 jaar en G- Nijs 22 jaar; P. van Gilst 31 jaar en H. de Lange 26 jaar; J. J. Jansen 32 jaar en C. C. M. Luijten 25 jaar; J A, v. d. Berg 25 jaar en C. A, M, Roeters 20 jaar; J. J. Roelofs 31 jaar en C. v. d. Kraan 29 jaar. ONDERTROUWD, 11 Maart 1954: J. A. van Dinteren 27 jaar en C. E, W. Janssen 27 jaar; P. J. Etman 29 jaar en C, M. M. Verspeek 23 jaar: G. van Eek 22 jaar en H. J. Rebers 19 jaar; M. A. Goeders 28 jaar en A. M. Torsy 19 jaar; W, F. Koeken 26 jaar en W. J. Nieudorp 22 jaar; G. P. Lankhuijzen 26 jaar en M. A. Ardon 23 jaar; R. Meinen 21 jaar en E. Verhaar, 19 jaar; A. Overdelinde 29 jaar en B. Klasens 27 jaar; S. Sta vorm us 25 jaar en A. Lagerweij 25 jaar; C. J. Weber 34 jaar en H. Kuiper 28 jaar. OVERLEDEN: P. A. Vrijdag. 42 jaar; G. Verwol, 86 jaar. GÉBOREN: Johannes E. C. V.. z. van A. J. Oldei.burg en C. Panis; Robby, z. van Th. N. J. van. Rijen en W. A. Kielder; Pieter H. E.. z. van A. van Roon en D. Ververs. Het programma van Zaterdag voor de elftallen van PPSC luidt: Zuidland 2PPSC 2, terrein Zuid- land. 4.15 uur; PPSC 3Sunlight 3, terrein Boshoek. 4.35 uur. Zwaluwen V. 8PPSC 4, Vlaardingen. 4.15 uur. Zwaluwen V b4—PPSC b, Vlaar dingen. Het is ongeveer twee maanden geleden, dat er voor het laatst door korf ballers uit onze stad is gespeeld en dat was op 17 Januari in de wedstrijd SchiedamK.N.S. De meeste twaalftallen kwamen op 13 December voor het laatst binnen de lijnen en voor O.D.I., die in de C.K.B. uitkomt, ligt de competitie reeds sinds eind November stil. De dames en heren zien dus xnet grote voldoening, dat de weersomstandigheden zich nu dermate hebben hersteld, dat er redelijkerwijs mag worden verwacht, dat zy bet komende weckend hun hart weer kunnen ophalen. De Schiedamse twaalftallen be ginnen met een bescheiden pro gramma. Voor Succes en Schiedam zijn thuiswedstrijden vastgesteld, terwijl O.D.I. vrijaf heeft. De ont moeting van de blauw witten tegen Trekvogels is van het grootste be lang voor het kampioenschap. Bo vendien staat de ontmoeting Eure ka— Üverkanters op het programma. Als Succes er in zou slagen Trek vogels met lege handen huiswaarts te zenden en de beide andere con currenten de punten zouden delen, kan onze stadgenoten het kam- Ptoenschap bijna niet meer ontgaan. Maar het zal toch niet meevallen van Trekvogels te winnen. Afge wacht zal moeten worden hoe de ploegen zich na deze lange rust periode zullen gedragen en op wel ke wijze Succes het verlies van enkeie goede krachten door ver trek en ziekte heeft weten op te vangen. liet zal niettemin een in teressant treffen worden. Men be gint om 10 uur aan de Oude Dijk. Schiedam heeft niets meer ta winnen of te verspelen en zal hefc daarom rustig aan doen tegen Ons Huis. Toch zijn de roodzwarten aan hun eer verplicht voor een over winning te zorgen. Voor de reserve-twaalftallen zijn. vastgesteld O. DJ. 2Thor 2, Spirit 3O.D.I. 3 en Eureka 2Succes 2. De O.DJ.-twaalftallen zullen gemak kelijk winst kunnen behalen, maar Succes 2 zal zich zeer sterk moeten inspannen. Voor de junior-twaalftallen komea a.s. Zaterdag alleen nog de O.D.I,- junioren in het veld. Aangekondigd zijn de wedstrijden O.D.I. A—Oran- je-Nassau A en ODO A—ODI B.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1