Verschaf de jeugd spèeltuinen en clubhuizen 3 GEHAKTDAG C DIENSTBODE Commissie vraagt steun van stadsbestuur Hoek van Holland krijgt gekleurde strandstoelen /Bad&inff Bestrijding criminaliteit (I) Snel ingrijpen Balkengat wordt speelweide Klein deel blijft voor watersport Esperanto-agendo Esperanto wint veld Wie heefl iets verloren? Een ziekte Begrip AGENDA Wie wil naar „De Beer" Spoedig melden op SG-kantoor Inbraak Water ge ld Blindenavond m Irene Fiets gestolen Schoorsteenmantel vatte vlam Woning afgebrand in Sliedrecht „Het Voorntje" viste in Poldervaart GTB-nieuws Nieuwe cabines en wandel plankiers, badkoetsjes gaan verdwijnen Orgel Stadhuis wordt hersteld Uitspraken van de rechtbank Timmerman viel uit goot van loods Ds P. Eldering overleden Ex-bijrijder lichtte vroegere klanten op Man bewusteloos op straat gevonden Scherven op de weg SCHIEDAM WOENSDAG SLAGERIJ POOT een STOFFEERDER Fa. C. BUYSMAN Kantoorbediende (vrü electromonteur c.q. electromonteur Ie kt. AwmtsJiA f4.95 Sisüih. ApohtlwuA f0.97 Leerling Verkoopster gevraagd Wol- en Handwerkhuis „MONDAIN" jongste bediende SCHIEDAMSE 2 Dinsdag 16 Maart 1954 AI verschillende malen heeft de Schiedamse kin der «politie baldadige jongelui kunnen arresteren. Veelal betroffen dit ex cessen, omdat de jeugdige delinquenten zich te huiten gingen aan ernstige, kleine misdrijven, die meestal bestonden uit roverij op grote schaal van snoepgoed, snuisterijen e.d. Om deze baldadige criminaliteit tot in de wortel van het kwaad te kunnen bestrijden is op initiatief van mr, T. Se meyns de Vries van Doesburgh, de Officier van Justitie van de Rotterdamse Arrondissementsrechtbank, een commissie ge vormd, waarin tal van vooraanstaande figuren uit de justitio nele en politionele kringen uit de arrondissementen Rotter dam en Dordrecht zitting hebben. Schiedam is in het werk comité van deze commissie vertegenwoordigd door de com missaris van politie, do heer K. Rijpma. Zoals we reeds eerder meldden stelt deze commissie zich voor de criminaliteit van de jeugd langs wetenschappelijke weg te bestrijden. In de gevangenissen zitten men sen. die zich hebben schuldig Ke- maakt aan de e.nstigste misdrijven. Veel van deze delinquenten zitten niet voor de eerste maal achter de tralies. Zij hebben al meermalen kennis gemaakt met de ..sterke arm". Van de zijde van de justitie is op alle mogelijke manieren ge probeerd deze mensen tot inkeer te brengen, opdat zij hun leven be teren en als volwaardige mensen in de maatschappij kunnen worden opgenomen. Veelal hebben deze pogingen geen enkel resultaat op geleverd. omdat de bestrijders niet konden doordringen tot de wortel van het kwaad. Het Is daarom zaak, dat vooral bü jemrdige delinquenten snel en doeltreffend wordt ingegrepen, waardoor de kwade neigingen van het kind kunnen 'worden gestuit en het leven van dit jonge mens niet voor een groot deel verloren Dezer da pen zö» druk bespre kingen gevoerd tussen vertegen woordigers van het gemeente-be stuur en bestunrs-deputaties van de watersportverenigingen. die ten nauwste betrokken zijn bij het Bal- aengat. Omtrent de vormgeving van dit deel van de Maasboulevard heeft men uitvoerig van gedachten gewisseld en is men gekomen tot plannen, die ertoe zouden lelden, dat 't Balkengat gedeeltelijk wordt gedempt ten behoeve van speel weiden en dat een klein deel be schikbaar blijft voor de jachtjes van de watersportverenigingen. Be boten van de roeiergvereniging «nu- den naar de WiUielntinahaven ver huizen. Indien deze plannen doorgaan (officiële bevestiging bij het ge meente-bestuur konden wsi niet krijgen) betekent dit. dat voor een groot deel wordt afgeweken van de uitvoering van de Maasboule vard. zoals die in de raadsstukken is omschreven. Merkredon, ia 17an de mar to: Za- menhof kiel humamsto Parolado de Formiko. Ploegstrig Venu iam ai Èsperantujo. De Zweedse ui tg every „Svenska Tidmngen Forbuudet" te Stjck- holm heeft de Normandische ver tellingen van Guy de Mann passant in hel Esperanto uitgegeven. Op verzoek van de burgemeester van Boulogne sur Mer zal het 50ste congres van de Universele Esperan to Bond in zijn stad gehouden worden. Op waardige wijze zal in dit congres het feit herdacht wor den dat het 1ste congres ook m deze plaats werd gehouden. Het bestuur van Vme Dem. Partij (FDP), die deelneemt aan de re gering in Bonn. verklaarde ih of ficiéél schril'vim aan de Duitse Es peranto-Jeugdbond: ..Als liberale party stelt FOP levendig belang in de cultuur-uit wisseling tusen vol keren Daarom ziet zij het stre ven der Esperanto be weging by Unesco als een succes helovende weg voor de oplossing van het pro bleem van internationaal wederzijds begrip." Te bevragen aan het Hoofdhurenu van Politie tussen 9—12 30 uur en 2—6 Uur Donkerblauw jongenspetie. 1 paar da. meshandfehoenen. seinvlag Te bevragen bij de vinders- Engelse sleutel. Sniiet. Gnidonstraat 52a, speelgoedauto, R. van Til. Dwars straat 2; rood l on gen sD etsje. P Boon, v Ostadelaan 22b: damesparapiuie. J G. de Bruijn, A Cuypsiraat 12; rode por- temonnaic. G. Tibhmg, Lambert uitmat 146 te Rotterdam. 1 rol prikkeldraad. UUdewtlligen, Waiande tG; jongenspet, Sitton, Dr. Zamenhofstiaat 149; 1 paar sportkousen. S Monster. Sommelsdljk- sestraat 13: donkerblauwe muts. R Oos- terbaan. Talmalaan 53: groene dames, handschoen. J- Klcmekooit, Dalton- straat 53; brum glacé herenhandschoen, W. J van WasbeeK. Nleuwsttcht 21; bruin glace dameshandscho^n, T Salarl, P. Potterstraat 19b; zivarte vulpen, p. de Kramer. Franselaan 293 b. motorbnl, "P, Fynekam. Havendijk 150: blauwe vulpen. T. v. d. Graaf. W. Frankeiand- sestraat 128; bril in étui, D. Rietveld, Spmhuispad Ifi; zilveren armbandje. G. J Droge. Hagastraai 16; doublé arm bandje, Soomers. v. Beverenstreat 2; broche, C den Bnnkcr. Rotterdamsedijk 208; herenpolshorloge. Koens. Maas- damsestraat 11; sierspeld (goud). J. G. Visser, Beverenstraat 37; bedrag van f 10.—. Eiksoort, Coca Cola-fabnek. v. Deventerstraat; (tussen 89 uur)» witte duif, Outboter, Vondellaan 23. gaat tussen de tnuren van gevange nissen. Het kwaad, dat bij deze jongelui wortelt, moet toch op een andere wijze dan door opsluiting in ver beteringsgestichten kunnen worden bestreden: Zo heeft mr T. Semeyns de Vries van Doesburgh. de Offi cier van Justitie bij de Rotterdam se rechtbank, gedacht. En zo kwam een commissie tot stand, die de tae- strijding van de jeugd-criminaüteit wil leiden langs sociologische-psy chologische weg. „Criminaliteit kan vergeleken worden met een ziekte. Met een voor een ieder begrijpelijke be- strijdirtgs-methode kan erger wor den voorkomen, jfog vee! meer. Er kan een preventieve werking van uit gaan", vertelde ons mr Sexneyn de VrieS van Doesburgh, met wie wU dezer dagen op diens parket een onderhoud mochten hebben. „Onze commissie wil. bij het be ginstadium beginnen. D.i. de bal dadigheid van de jeugd. Dit kan voor een zeer groot deel worden voorkomen, wanneer er voor de jeugd een verantwoorde vrije-tijds besteding is.. Clubhuiswerk en speeltuinverenigingen kunnen hier goed werk verrichten. Hiermee wordt de massa-jeugd gegrepen, waardoor in de eerste plaats de jongelui van de straat blijven en 'in de tweede plaats de geestelijke ontwikkeling wordt verruimd Daarentegen moet men niet blind 7.iin voor de uitingen van het kind. Dit moet ruimte hebben om zich te kunnen uitloven. Voetbalvelden, andere sportterreinen en so eel- plaatsen bii de scholen zijn hier voor o m. oplossingen." „Wij zijn in onze bestrjjdings- methoden in grote mate afhanke lijk van het begrip ervoor en de medewerking eraan van de ge meente-besturen". zo vervolgde mr Semeyns de Vries van Doesburgh. ..Wij zijn nu eenmaal een bal dadig en vrijgevochten volk. Zulks in tegenstelling tot b.v, het Engel se. waar o.a. de melkboer rustig zijn waren voor de deur van zijn klanten op het trottoir zet en zyn wijk vervolgt. Niemand die het ook maar aan zal raken, laat staan wegnemen. Om deze „vrije inslag" van ons volk in geleide banen te brengen wil de commissie ernstige pogingen doen de „kwade inslag" bij de jeugd radicaal weg te snijden. De politie probeert dit door het in stellen van strafklassen, waar de jeugdige zondaars hun vrij mid dagen moeten doorbrengen. Maar daarmee wordt de wortel van het kwaad nog niet geheel aangetast. Op grote schaal moet hieraan me dewerking worden verleend, o.m door de gemeente-besturen, aan wie door de commissie vragenlijs ten zullen worden gezonden. 0.a. zal in deze lijst de vraag voorko men over hoeveel krotwoningen een stad bezit. Het is nu eenmaal een logisch gevolg, dat wanneer een mens in een rommelige omgeving vertoeft (in een krot woont), het ook weinig interesse heeft voor or dening. Voorts denkt de commissie plaat selijk contact op te nemen met de kerkelijke overheid, omdat alleen met medewerking van een ieder vruchtdragende resultaten kunnen worden geboekt." Aldus besloot mr Semeyns de Vries van Doesburgh zijn uiteenzetting. Deze Officier van Justitie, die in zijn streven om de jeugdcriminali teit te bestrijden krachtig wordt ge steund door de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Hol land. stelde in het vooruitzicht, dat de gemeente-besturen een rapport met de bevindingen van de com missie zal worden toegezonden. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Rembrandt-apotheek, Rembran dtlaan 5. Bellen bü ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan SO Tel. 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Bibl. Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. R.K. Leeszaal en Blbl.: Dam, ge opend iedere dag (behalve Maan dag) van 2 tot 4 uur: iedere avond (behalve Donderdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum: 25 uur: „Kinderen uiten zich". Bioscopen: Mono pole, 2, 7. 9 uur: „Bittere Rijst". Passage, 2 en 8 uur: Het loon van de angst. Byeen komsten: Irene: 8 uur: Lezing Simon c- Waard. Beurs: 8 uur: Bazar Crescend Musis Sacrum: Jongeren Kath. Kring. 8 uur. Chr. Soc. Bel.; S uur: Verg. Chr. Middenst. Ver. WOENSDAG: Musis Sacrum: 8 uur: Wilton- Fijenoord. Irene: 8 uur: CJMV-jongeren- avond. Astoria: 8 uur: CPN-filmavond. ^*1 .i'Sl. Siluqno Mangano speelt de hoofd rol' in de Italiaanse film „Bittere Rtjst", tcelïce rolprent tot en met Donderdag in reprise draait in Monopole. In 1954 kreeg de Schiedamse Ge meenschap voor het eerst gedurende de Augustusmaand de beschikking over het vacantiehuis „De Beer", ge legen aan de rand van het bekende natuurmonument. Op uitnodiging en voor rekening van de S.G. brachten enkele honderden Schiedamse kinde ren er een paar prachtige weken door. Teneinde zich met deze uitzen ding niet te begeven op het terrein van de organisaties, die zich reeds met het km derkampen werk bezig houden, besloot het bestuur van de Schiedamse Gemeenschap kotgeleden af te stappen van het zelf organise ren van kinderkampen en het vacan tiehuis voortaan ter beschikking te houden van Schiedamse verenigin gen. In verband met enkele aanvragen wordt de daarvoor in aanmerking komende organisaties, welke plannen voor een kamp op.„De Beer" hebben, verzocht, zich nog deze week in ver binding te stellen met het Bureau van de S.G.. Plantage. Ongewenste bezoekers hebben gis teravond de woning doorzocht van F. G. van E. aan de Nieuwe Haven 123k. Zij verschaften zich toegang door de achterdeur. Het hele huis werd door zocht. Er wordt een bedrag van vijf tig gulden vermist. Oo radactie behoudt «en het recht voor meezonden stukken voor de*« rtibtiek to bekorten. Anonieme strikken M»" frt de rmllemaii!)- „Het Comité tegen de nieuwe rege ling van watergeldinning te Schie dam" heeft de volgende suggr stie aan de gemeenteraad van Schiedam ge daan inzake de regeling inning wa tergelen. A- Handhaving van het tarief, het welk in het jaar 1953 %verd toegepast. B. Betaling na levering. C. Innings regeling, waarbij geen grote bedragen in eenmaal gevraagd worden, ter voorkoming van ver storing van het regelmatig besteden van het gezinsinkomen. D. Betaling in overeenstemming van het verbruik. Hiervoor verwijzen wij naar ook in andere grote gemeen ten (Rotterdam) geldende regelen. Inmiddels hebben ruim 6.500 ge zinshoofden het verzoek tot vernieti ging van het raadsbesluit, getekend. Het CAB organiseert Woensdag 24 Maart 's avonds om 8 uur in op dracht van de Nederlandse Blinden Bond een propaganda-avond. Behalve een toespraak van de blinde secreta ris van de bo id zullen blinde kunste naars dit programma verzorgen. Het ty Engeltjes zingt liederen van Bach. Schubert en Cath. van Rennes en Thierry de Vries speelt op de piano muziek van Grieg en Chopin. Na de pauze wordt de film „Een van ons" gedraaid. De Rotterdamse kantoorbediende J, M- B. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel, dat hij gistermiddag op slot tegen het kantoorpand van de HAV-bank aan de Gernt Verboonstraat had gezet. Burgerlijke Stand Geboren: Karolina W. F„ d. v. K. W. F. Janssen en J. Koppenhagen; Hugo, z. v. M. A. v. Gulik en J. Jon- geneel; Hcnricus E„ z. v. H. P. Lee- nen en M. A. M. Ostendorf; Erna. d. v. A. D. Huijzer en P. J. Klaasse; Cor nells A., z. v. A. v. d. Sloot en C G. Kok; Jannigie, d. v. A. v. d. Windt en S. W. Baron; Gerrit H.. z. van J. Bergkotte en D. J. A. v. Witsen; Wil- helmina J„ d. van Th. v. Schijndel en D. Guis: Rien. z. v. J. van Eijk en J. Slieker; Levenl. kind van J. van Stijn en J. Verhaal. Overleden: P. J. v. d. Sman, 84 jaar. IMTTKRIIAM In de woning n de 75-jarige weduwe Van H. aan de Hillestraat ontstond gisteravond brand doordat het houtwerk van een ouderwetse schoorsteenmantel vlam vatte door een te hoog brandend gasstel. Slan genwagen 61 o.l.v. brandmeester J. van Twist bluste het vuurtje. De schade' bedraagt circa 100, gedekt door verzekering. Vlammen sloegen gistermiddag uit het dak van de woning wijk C 421 in Sliedrecht. bewoond door de fa milie Van de Graaf, bestaande uit man. vrouw en vijf kinderen. De Sliedrechtse brandweer werkte hard. doch kon niet voorkomen, dat het huis geheel uitbrandde. Van de in boedel kon niets worden gered. Men vermoedt, dat de brand is ontstaan doordat wasgoed te dicht bij de kachel hing te drogen. De familie is gedeeltelijk verzekerd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor Het Voorntje hield haar „eieren- concours" m de Poldervaart. De vangst was zeer gering Er werden 8 maat-vissen gevangen. De uitslag was als volgt: E J Lupker, 2. H. Lupker. 3 G. Vermeer. 4. W. Does burg, 5, A. van Gogh, R C de jong 7. C. Winterswijk. 8 B Lup ker, '9. B. Pi! en 10. C. J Schot Door deze uitslag werd de heer J. Lupker clubkampioen seizoen 1953'54, met een totaal van 149 maat vissen met een gewicht van 11937 gram. Evenals vorige maal deelden GTB en DOS broederlijk de punten. Toen GTB afgetrapt had nam de DOS-aan- val het leder over en voor GTB be sefte wat er gebeurd was stond het 01. GTB versaagde echter met en zag door drie goede doelpunten het werken beloond. Ruststand 31. Na de rust moest GTB tegen de wind optornen. Voorwaar geen mak kelijke opgave. Nadat het uit een doelworsleling 3—2 geworden was. rook DOS de winst maar verder als 3—3 kwam het niet; welke uitslag de krachtsverhouding goed weergaf. De heer Stad leidde goed en rustig. GTB II bewees dat de destyds ge leden nederlaag van 60 een vergis sing was geweest en wees Sunlight na een goede wedstrijd gedecideerd terug. Zij hadden echter voordien vier gaten in Sunlights doel gescho ten. GTB III moest gehavend aantreden tegen RSM II. Deze opgave bleek te zwaar en met 6—2 ging hel strijdend ten onder. 1100.voor de CAB Prachtig gebaar van „Pompfontijne" Enige weken geleden vierde de firma „Pomfontijne" het zilveren ju bileum. In plaats van bloemen fe zen den verzocht de directie van het ju bilerende bedrijf de zakenrelaties gelden te willen storten ten t"°hopv* van het C.A.B. (het Comité Auto- en Boottochtjes voor gebrekkigen). De zer dagen is het saldo van deze gif ten opgemaakt en kon een bedrag van ïiOQ.aan het CAB-bestuur worden overhandigd. Hoek van Holland, dat zich reeds aan het voorbereiden is om in de comer duizenden badgasten te kun nen ontvangen, krygt gekleurde strandstoelen. Men wil proberen wat meer kleurtjes op het strand te bren gen en daarom zyn employé's van het had bedrijf druk bezig de korf- stoelen op te schilderen In witte, ro de, groene en gele tinten. Op 27 Mei. Hemelvaartsdag, zal het strand officieel voor het publiek worden opengesteld en de badgasten zullen dan kunnen ervaren, dat vele verbeteringen zijn aangebracht. Er komen 200 nieuwe wandel pi ankiers die vanaf het begin van de Badweg tot aan de eerste slag van het kam peerterrein, een lengte van circa 2 km. de bezoekers het lopen door het mulle zand zullen besparen. De bad loods wordt vergroot en er komen nieuwe parasols en ligstoelen. Verder zal er een nieuwe badloods worden gebouwd en tegen deze loods komen 100 cabines, waarin de baders zich kunnen verkleden. Hun kleding gaat in plastic-badzakken, die in de loods worden 'opgeborgen. De bad koetsjes, waarvan Den Hoek er nog enkele bezat, gaan verdwijnen. Deze zomer zal men ze niet meer kunnen aantreffen en niemand zal daar rou wig om zijn- De plaatselijke autoriteiten van Den Hoek zouden hun badplaats nog moderner willen maken. Men zou in oud-Den Hoek pensions en badhotels willen bouwen, doch hiervoor is het noodzakelijk dat staatsgronden in het bezit komen van de gemeente Rotterdam. En dat schijnt moeilijk te zijn in verband met de militaire krinEwet, hoewel het fort in Hoek van Holland reeds lang van geen en kele betekenis meer is. Onderzoek naar orgel begraafplaats Crooswijk Aan het orgel In de Burgerzaal van het Stadhuis zijn enkele voorzienin gen nodig. Bij de restauratiewerk zaamheden in de zaal gedurende het najaar heeft het namelijk enige scha de opgelopen. Van de gelegenheid dat het instru ment wordt hersteld, zal gebruik worden gemaakt om tevens een aan tal door de bouwer van het orgel en de stadsorganist wenselijk geachte verbeteringen aan te brengen. Het orgel in het ontvanggebouw van de begraafplaats Crooswijk heeft her haalde malen aanleiding gegeven tot klachten. Herstellingen hebben tot dusver onvoldoende resultaat opge leverd. Het gemeentebestuur besloot daarom ecu onderzoek door deskun digen aaar de toestand van het orgel te laten instellen. Zij zullen omtrent de Verdere bruikbaarheid van het in strument hebben te adviseren- Wie mist rijwiel? Politie heeft een voorraadje fietsen De Ritterdamse politie heeft een aantal rijwielen in Voorraad, waar van de eigenaars niet bekend zijn. Zii die een fiets missen en geen aangifte van diefstal gedaan heb ben kunnen op Donderdag en Vrij dag a.s. van 9 tot 22 uur of Zater dag van 9 tot 17 uur by de rijwiel centrale van het hoofdbureau van politie aan het Haagseveer een kijkje komen nemen of hun karre tje erbij is. In de badloods in Hoek van Hol land is personeel uati het badbe- drijf reeds ijverig bezig met. het herstellen van de strandstoelen, waarna deze een fleurig verfje krijgen. De Rotterdamse rechtbank veroor deelde vanmorgen de 23-jarige kok van de kustvaart H. K. uit Rotter dam tot een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Veertien dagen geleden hoorde de man een straf van anderhalf jaar tegen zich eisen, omdat hij zich zou hebben schuldig gemaakt aan oplichting van winkeliers. De vijf en veertigjarige vertegen woordiger W. J. F. uit Amsterdam hoorde zich veroordelen tot een gevangenisstraf van een jaar met aftrek, waarvan drie maanden voor waardelijk. Door middel van gelo gen verhalen bewoog hij enkele textielzaken in Rotterdam tot af gifte van kleding. Vier maanden voorwaardelijk luidde de veroordeling van een 43- jarige huisvrouw uit Rotterdam, die zich schuldig maakte aan winkel diefstallen. De tegen haar uitgespro ken eis luidde vyf maanden met aftrek, waarvan vier maanden voor waardelijk. Conform de cis werd de 25-jarige magazijnbediende A. j. L. uit Rot terdam wegens diefstal van een jas en een colbert veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden. In een goot van een in aanbouw zijnde loods ben Allan aan de Klei- feg heeft vanmorgen de 32-jange timmerman J. Stolk van de Smeets- landsedijk het evenwicht verloren. Hij vie] 5 meter lager op de beton nen vloer en daarna in een VA meter, diepe put. Met inwendige kneuzingen is hij naar het zieken huis vervoerd. Een sterfgeval, dat velen in Rot terdam en daarbuiten nog wel tref fen zal, bereikt ons uit Huize Avondzon in Velp: aldaar is in de benijdenswaardige leeftijd van 85 jaar overleden de emeritus predi kant der Remonstrantse Broeder schap Petrus Eldering. die van 1902 tot m 1933 de Broederschap hier ter stede gediend heeft. Daarvoor had hij de buitenlandse gemeente te Friedrichstadt gediend van 1892 af, welke periode te Friedrichstadt nog met vergeten bleek te zijn, toen onlangs deze Oostfrïese ge meente in een radio-uitzending van. de V.P.R.O. aan de beurt was. Toen ds Eldering in Rotterdam kwam was hij de jongste van een drietal waarin ook ds Oldeman en ds Stenfcrt Kroese fungeerden: El dering vertegenwoordigde de „lin kervleugel" en hij deed dat met vuur en talent. Naast figuren als ds Hooykaas, ds Fetter e.d, heeft hij zijn scherp'-critische standpunt altijd weten te handhaven. Bij zijn emeritaat verhuisde hij naar Oegstgeest en vandaar na de dood van zijn echtgenote, mevrouw Frieda ElderingHoutman, naar Velp. Tot op zijn sterfdag is hij al tijd druk bezig gebleven met de grote problemen van zyn tijd. zyn pen getuigde ervan m het Remon strants Weekblad en Zwingli, enz. Verdere publicaties van hem richt ten zich tegen het spiritisme (1917), tegen de oorlog, en over wonderen, en wonderverhalen (1939). Van origine een Groninger (2-8- '68). van studie Leids, is hij volop Rotterdammer geworden. Woensdag is de crematie. Drie Rotterdammers zijn, voor zover bekend, de dupe geworden van de practijken van de 21-jarige L. L. van D. uit Breda die enkele keren met succes probeerdepro fijt te trekken van een vroegere functie. De jongeman was bijrijder ge weest op een bestelwagen van een Bredase fabriek van wasmiddelen en kwam als zodanig ook bij Rot terdamse klanten van dc zaak. Na zyn ontslag bracht hij toch nog be zoeken aan enkelen hunner. Hij vertelde dan dat hij autopech had gekregen en geen geld genoeg had voor de reparaties. Tenslotte kwam de vraag pf h}j geld kon lenen. Met deze oplichtin gen waren bedragen van ongeveer vijftien gulden gemoeid. De man is van nacht aangehouden en in het poli tie-bureau aan de Bergsingel opgesloten In de Vierhavenstraat werd gis teravond de 31-jarige stuurman G. Stechmann van het motorschip „Roerstroom", Kastanjelaan, Arn hem, bewusteloos op straat gevon den. Af en toe herkreeg hij het be wustzijn en hij vertelde toen dat hij van achteren door een personen auto aangereden was. Verder kon hij zich niets herinneren. In het Westerzickenhuis is de stuurman op genomen met inwendige kneuzin gen en een. hersenschudding. De po litie zoekt de automobilist en even tuele getuigen zich te melden aan het bureau Roehussenstraat. Van een onbekend gebleven vrachtauto viel gistermiddag op de Walenburgerwee een krat met 12 flessen lodaline. Vier flessen over leefden de val. De politie veegde de scherven, aan de kant. Puur vleesgemalen gehakt 1.38 p. 500 gr. Leverworst iets fijns op de boterham en voordelig 0.40 per 250 gram SLAGERIJ „ABMA" RUBENSPLEIN 5 TEL. 67S0S BROERSVELD 159 TEL. 68327 SLAGERIJ J. VAN DER MEER HOOFDSTRAAT 141 TEL. 67787 WONINGINRICHTING IN VLAARDINGEN zoekt welke met het gehele vak bekend is. Geen seizoenwerk, maar vaste aanstelling. SCHIEDWEG 10 C-D VLAARDINGEN GEVRAAGD: leeftijd boven JB jaar. Brieven met opg. van genoten opleiding en verl. sal. aan Firma Kuijpers. Aannemers van Bouw- en Gew. betonwerken, Prof. Kamerhngh Onnes- laan 193. Schiedam. Bij de Dienst van Gemeentewerken SCHIEDAM, afdeling Smederij, kan worden geplaatst een voor onderhoudswerk, op een salaris van 57.61 tot 63.44 of wel \*an 62.28 tot 63.12 per week. zulks afhankelijk van bekwaamheid, opleiding enz. Gewenst is ruime ervaring in sterkstroom]nstallaties, ter wijl zy, die in het bezit zijn xran het V E.V.-diploma sterk stroommonteur, de voorkeur genieten. Sollicitaties onder vermelding van ervaring, opleiding, leeftijd, enz. binnen 14 dagen na verschijning van dit blad in te zenden aan de Directeur. Een heerlijk artikel voor de kinderen, lange mouw, hoog gesloten, in vrolijke tinten, geel - groen - bordeau - bleu - wit, leeftijd 6 jaar kleine stijging per maat. en niet duur, een Unie kinderkous, beige - grijs leuk streep-effect, nylon versterkt, leeftijd lVè jaar kleine stijging per maat. plm. 15 jaar. Aanmelden na 6 uur Rotterdamsedijk 439 gevraagd P.G. voor halve dagen bij heer alleen. Br. no. S 67 bur. v. d. bl. Gevraagd op fabriekskantoor voor administratief werk (mnl. of vrl.L liefst in bezit van Mulo-diploma en kun nende typen. Eigenhandig geschreven sol licitaties onder no. S 65 aan het Bureau van dit blad. TARIEF TOT EN MEI 15 WOORDEN t 0,65 Elke vijf woorden meer t 0.20 j Te koop qujgeb. j Bronzen gordijnrail, geheel compleet ƒ1.p. m. Plastic gordijn veer 0.30 p m. Trap roeden 0.32, 0 34, 0.50 Platte nikkelen traproeden f 1.en 130. Lage prijzen in loperpermen. gordijnrin gen. schroefogen, kanhaken. plak haken, kapstokhaKcn enz. Frans v. Thienon. Broers veld 123. Oud-Hollandse koperstukjes groot en klein, zojuist ont vangen tegen ontzettend la ge prijzen, Bokhorst, Groe ne laan 36 en Hoogstraat 34 Meuheikoopjesü Nu 4 fau teuils met net. nieuwste stoffering voor 159.Wil son. Grote Visserijstraat 79- 101. midden in de straat (Jet beste te bereiken met lijn 8 halte Watijerstraat Verf. J eve ka grondverf 1 80 Jeveka lak verf 2 45 Uilen- spiegelemaille 2 70; plastic lak 3.25; alles per kg Ver der in voorraad: Ripolin Val- spar, Moline, Teolin Teoflux Jan v. Katwijk's verfhandel Broersveld 37. t.o. Passage Wortelnotenhouten kroon met zijden kapjes 50.— Een zijden huiskamerlamp 35.— compleet. Zonneveld. Lange Nieuwstraat 147 J. v. d. Schalk. Broorsvc'd 105. ruime sortering balatum vloerbedekking op 2(10 breed 3.10 cp 183 breed 2.85 p. m. Complete woninginrich ting. Dames- en Heren polshorlo ges in chroom, staal, doublé. Betaling in overleg m. koper. If. A. Dietevich, horlogema ker, goudsmid, opticien. Prof. Kam. Onneslaan 98. Te huur aemgeb. i eestzaal „Astoria", Kethel- straal 27. Schiedam. Voor bruiloften, partijen vergad. enz. Bezichtigen en bespre ken Donderdag. Zaterdag en Zondag 104 uur. P. Deelen. Klaverstraat 65 b, R'dam-Z. Personeel nevr. Magazijnmeester, Gevraagd longe ervaren magazijnmees ter in electriciteitsbedrijf. Voor iemand die van aan pakken weet zeer goede toe komst. Br. onder no. 2471 blir van dit blad. Geviaagd jonge electro mon teurs. Voor hen die van aan pakken weten gnpr'c vooruit zichten tecon prima loon Br. onder no 2472 bur. v. d. bl. Div ersen Voor poppenreparatie groot en klein, moet U bij Bok horst zijn. Groenelaan 36 en Hoogstraat 34. Haardplaten Wy leveien een ueuwe pl.int vooi r 16 (Jw ■tide plaat als nieuw teiug r 4 59 <>ok in kieui en Spuit- nricliling Wi "l-i itiL-yer Sin gel 102 tel 857H9 h<I.W6 kleding past niet?? Even naai kicormakeiii W Meyer, Boerh.'iai e'aan 6" fel 66564. Wij maken het weer goed passend. I

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1