SCHIEDAMS NIEUWS STEEHOUWER V.LS.0. „Invasie" in Passage KaQfelD KOERIERSTERS Literaire revue in Arcade tijdens Boekenweek Parfumeriezaken dicht op Dinsdagmiddag Betonnen vluchtterpen in gebied beneden zeeniveau ABDIJSIROOP Niels, overtreft KIAMPO OPENT PER 1 APRIL a.s. BOEKHOUDER APOTHEKERS-ASSISTENTE 4 Speelplaatsen in Nieuwland Stratenaanleg in Ketliel „Spijkers met koppen" George Formby slaat ze ih Monopole Schiedams Lager Voetbal REEDS VOOR FL. 395 Jongen overreden: schaafwonden Paspoort-leges lager Dan geen collectieve paspoorten meer IDEE VAN AMBTENAAR P. A. RUECK: HOESTBUIEN „Met de Grote Beer naar Canada" - film over emigranten Israel en Jordanië speuren naar bende die bus uitmoordde Schadeloosstelling nazi - slachtoffer s SCHIEDAM Jongste Vrouwelijke Kantoorbediende •SptS^pQtiek Zaterdag 20 Maart 1954 Ruim acht jaar na de overgave der Nazi's waagt Republic Film het nog het wereldpublick te vergas ten op een oorlogsfilm, een lof dicht op de daden van de Amerika nen bij de landingen op Sicilië, het Italiaanse vasteland en Nor- mandie. „Thunder birds" (Invasie) heet deze rolprent. Door de film loopt een mager verhaaltje en het doel van de productie is eigenlijk aan te tonen, dat oorlog het beste middel is om vrede te bewaren, en dat die soldaten zulke beste ka meraden worden. Het moedertje van een der soldaten vertegen woordigt in het begin van de film iets wat op pacifisme lijkt, o foei'. Zo onder baar brilletje en haar Jcapothoedje vandaan durft ze te zog gen, dat ze helemaal niet op oorlog en vechten is gesteld. Als de veld tocht is volbracht en haar zoon blijkt te zijn gesneuveld, dan ziet ze plotseling wel het nut van oor logvoeren in. Een rare manier om een pacifiste te bekeren. Jammer genoeg is aan deze oorlogsfilm de naam „Barryoiore" verbonden, Amerika's vermaarde tonelisten dynastie. „Thunderbirds" slaagt er niet in te overtuigen: dat hebben andere oorlogsfilms met een betere boodschap lang geleden al gedaan. Zonde van de 2700 meter celluloid. Mona Freeman en John Derek spelen de hoofdrollen in ..Intiasie" de film, die deze tceefc in ®AS"- SAGE draait. (Advertentie LMJ Haak 'n einde aas dat ondragelijke raarbranden Hsmü een oi twee Eennies. «n op "t zelfde moment is dat zuur- branden geblust- Geen wonder dat tal loze mannen en vrouwen over de hele wereld dwepen met Rennies - en altijd zorgen ze bij de hand te hebben. Rennies 2«n hygiënisch verpakt - één voor één. Ze zijn smakelbk en - ge makkelijk In te nemen, zonder water oi wat ook. Nu de bouw van een groot aan tal huizen in polder Niêuwland is voltooid, achten B. en. W. bet nood zakelijk:, dat met de aanleg van tuinen en kinderspeelplaatsen in tensief wordt begonnen. Voor de nu gereedgekomen woningen is echter een bedrag gemoeid van 45.800.Het college stelt de raad voor hieraan zyn goedkeu ring te hechten.. Het betreft de aanleg van binnentuinen, kinder speelplaatsen en betegeling van terrassen van de Bredero-wotun- gen. alsmede de aanleg van bin nentuinen en speelplaatsen voor de woningen bij de P. J. Troelstralaan, de Savorin Lohmanlaan en de Cort. v. d. Lindenlaan. Op advies van de commissie voor Stadsuitbreiding en -ontwikkeling stellen B. en W. de gemeenteraad voor ten behoeve van de aanleg van straten in tuindorp Kethel ten Oosten van de Schiedamse\veg_een crediet te verlenen van 103 000 en voor de aanleg van een omlei- dingsweg Schiedamseweg—Vl»ar- dingseweg een crediet van f 55000. Bovendien credieten resp. 18000 en 8000 ten behoeve van de ver lichting langs deze nieuwe wegen, Het werk zal in 1954 nog worden uitgevoerd. George Formby, de gevierde En gelse artist van het witte doek, is tot en met Maandag in Monopole theater te zien, waar hij „Spijkers met koppen" slaat. George is een zeer ijverig politie agent en beproefd als zodanig zyn krachten in een motorwedstrijd van de Vliegende Brigade. Zijn grootste tegenstander is een zekere Shaw, een lid van een bende saboteurs, die var» plan zijn Engelands nieuwste oor logsschip, gebouwd op Dermott's werf, te vernietigen. Shaw wint de wedstrijd op oneerlijke wijze, maar als hij George enige tijd later vraagt hem te willen helpen bij een belang- nike opdracht, is deze zeer vereerd. Wat de onschuldige George niet weet is. dat dit „helpen" in werkelijkheid bestaat uit het vernielen van de pro pellers van. het oorlogsschip. Wan neer hij dit ontdekt, is het reeds te laat; de politie zit de bende op de hielen en herkent George als een van hen. Een grote beloning wordt voor zyn vangst uitgeloofd. De arme George zit nu aardig in het nauw. De enige manier om zijn onschuld te bewijzen is te trachten zelf de bende te vangen en uit te leveren aan de politie. Alles wat hü van hen weet is ech ter, dat een van de boeven in het theater naast de werf werkt. Geor ge besluit vermomd naar de voor stelling te gaan. Ongelukkigerwijs is het juist een amateursavond en George bevindt zich plotseling voor het voetlicht. De bendeleden her kennen hem, nemen hem gevangen en stellen hem buiten gevecht. Als hij bijkomt in een geheimzinnige ruimte, ontdekt hij daar een vracht auto met de propellers van het oor logsschip, die de bendeleider daar gebracht heeft. George aarzelt geen seconde, springt in de auto en rijafc in volle vaart naar de werf. Hij wordt echter aangehouden door de secretaris van de werf, een geheim lid der bende, die hem instrueert de politie te waarschuwen en zelf de propellers overneemt. De ontvangst op het politiebureau is nu juist niet zoals George ver wachtte en zijn terugtocht is wel zeer overhaast. Nogmaals ontmoet hij Shaw. ont snapt aan een wilde achtervolging en komt dan nog juist op tyd om het schip te redden. De dappere George wordt nu in. alle eer hersteld. De tegenspeelster van George Formby in deze film is Dorothy Hyson. DRZ vriendschappelijk tegen ONIT De competitieleider heeft DRZ een vrije Zondag toebedeeld en deze zal benut worden door uit vriendschappelijk te spelen tegen ONIT om II uur. DRZ 2 Speelt thuis om half drie tesen Bloemhof 2; hiervoor speelt DRZ 5 om twaalf uur en moet trachten zich tegen deze koploper zo te weren dat ook dit elftal in de kopgroep blyft, DRZ 4 blijft ook in de stad en gaat om twaalf uur naar Martinet 4. Het voetbalprogramma voor mor gen tg voor Schiedam het belang rijkst In I B. In J A zijn slechts vier wedstrijden vastgesteld, en kan Schiedam als vrijgestelde vereni ging de kat uit de boom kijken. De andere Schiedamse vereniging in deze afdeling, W.Fkrijgt Noor derkwartier op bezoek, waarmede het wel niet veel last zal hebben. Het Vlaardinssc RK'WIK. gaat op bezoek in Hekelingen, waar al men' g elftal het onderspit heeft moeten delven. Mocht Hekelingen er in slagen de winstpunten thuis tc houden, dan zouden, indien WF wint, beide vereniguigen 20 pun ten hebben uit 15 wedstrijden. Di lettant. dat eenzelfde gemiddelde als WF heeft, is morgen ook vrij. O.DI. de koploper jn I B krijgt bezoek van Singelkwarti.er, en zal er wel in slagen de kop te behou den. De wedstrijd A.V.S.-R.C R-/D. K.S. zou wel eens verandering op de bovenste plaatsen kunnen bren gen, Alleen AVO zal op haar tellen moeten passen, met haar bezoek in Hellevoetsluis. Met uitzondering van Progress en Singel kwartier on deraan. kan Én I B nog heel wat verschuiving voorkomen, voordat de competitie is afgelopen. Be nieuwd zullen allen wel zijn naar de verrichtingen van DEMOS in de wedstrijd tegen LMO. S.F.C- zal en 2 A het tegen St. Lode wijk wel klaren en stuurt met het eerste elfta] langzaam maar ze ker naar het kampioensschap toe. (Advertentie LM.) Het liep met de tienjarige G. B. uit de B. K.laan nog goed af, toen hij gisteren in deze laan op een rij dende groentewagen wilde springen, daarbij kwam te vallen en het rech ter achterwiel over beide benen en een arm kreeg. De knaap bekwam slechts enkele schaafwonden, die door dr Jungerïus werden verbon den. Het Is een goede gewoonte van de Vereniging van Schiedamse Boekhan delaren om ieder jaar tijdens de Boekenweek, die nu van 27 Maart tot 3 April wordt gehouden, een literair evenement te organiseren. Deze keer is de keus gevallen op de Rotterdamse Comedie, die In volledige bezetting de literaire revue „Het geluk ligt in een klein hoekje" komt opvoeren op Vrijdag 2 April in gebouw „Arcade". In afwijking van de tot dusver ge volgde regel een auteur uit te nodi gen een lezing tijdens een boeken week te_ komen houden, hebben de plaatselijke boekhandelaren contact gezocht met hun Rotterdamse en Dordtse collega's en in eendrachtige samenwerking hebben zij de Rotter damse Comedie gecontracteerd voor het opvoeren van een literaire revue. De teksten van dit spel zijn geschre ven door Anna Blaman en de ook in onze stad welbekende Richard Flink, De regie van de opvoering is even eens in handen van Richard Flink, De medewerkenden aan. dit speci- Advertentie l.M.) HET GESPREK VAN DE DAG „Niets veranderlijker dan een man."' ,.En dan willen ze v»t van ons zeggen! Maar op mijn man slaat 't ook. Gisteren zei Jay, dat hij misschien niet kwam eten. Sn toen kwam hij notabene met twee gasten. Was ik even biy, dat Ik een paarblikkengroenten in.huls had. Ik was zo kl&ar. Niet schoon maken, niet smalen, niet koken, dan heb je je handen vrij voor de rest. En lekker! Wantblfkgroen- ten zijn heerlijk:!'' Krachtens artikel 6 van de Winkelsluitingsverordening 1952 moeten op de Dinsdagmiddag voor het publiek gesloten zijn; de drogisterijen, de par fumerie-zaken, de boekwinkels, de sigarenwinkels en de kapperszaken. Deze bepaling Is in de verordening opgenomen naar aanleiding van da uitslag van door de Schiedamse Middenstandscentrale gehouden enquêtes, waaruit bleek, dat de grote meerderheid van de bedrijfsgenoten de sluiting van hun winkel op de Dinsdagmiddag wensten. Thans is ingekomen een verzoek van de bond van detaillisten in de parfumeriehandel, gericht tot uw Raad, om de parfumerie-speciaalza ken uitgonoemd artikel 6 te schrap pen; men wil n.l. als een afzonder lijke bedrijfstak beschouwd worden en niet met de drogisterijen en de kapperszaken gelijkgesteld worden. Dit doet de verordening echter ook niet: genoemd artikel 6 noemt de parfumerie-zaken als een afzonder lijke bedrijfsgroep. Er worden der halve geen argumenten aangevoerd, weike zouden aantonen dat dè inder tijd genomen beslissing onjuist zou zyn. Aangenomen mag dus worden, dat hier uitsluitend sprake is van een veranderd inzicht bij de winkeliers. Het is echter de vraag of de Gemeen te dit nu ook direct moot volgen. Wanneer men zich door wisselende stemmingen laat leiden, zal het doel van de verordening, n.l. bij de mid denstand waardering te doen ont staan voor het sociale goed. dat een vrije middag per week zonder twij fel betekent, nimmer bereikt worden. Later, wanneer de ervaring is ge groeid en de wens naar prijsgeven van de vrije middag nog zou bestaan, zou deze kwestie nogmaals aan de orde kunnen worden gesteld. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Beneden-Maas, door ons om advies gevraagd, kan zich met dit standpunt vérenigen; zy voegt hieraan toe, dat Inwilliging van het verzoek een achterstelling zou betekenen voor de 80 kappers en drogisterijen, van wie de meesten eveneens parfumerieën verkopen, zo- dat ook daar het doel van de veror dening illusoir zou dreigen te wor den. Op grond van vorenstaande over wegingen stellen 3. en W. de Raad voor aan het onderhavige verzoek geen gevolg te geven en de brief van de Bond van détaillisten in de parfu meriehandel voor kennisgeving aan te nemen. fieke boekenweek-schouwspel zijn Mieke Verstraete, Jetty van Dijck- Rieckers, Mariètte Flink, Brenda Lindberg, Richard Flink, Kees Brus- se„ Jan van der Linden, Adolf Rij- kens, Jef de Groot, Frits Butselaar en Hans Pohlman. Een gezelschap met klinkende namen, zodat verdere aanbeveling van de tonehstische kwaliteiten van deze acteurs en ac trices overbodig is. De muziek bij deze revue is geschreven door de be kende radio-pianist Wim de Soet. Het is verheugend te kurinen con stateren, dat de plaatselijke boekhan delaren, bij wie tevens de kaarten verkrijgbaar zijn, een belangrijke steen helpen bijdragen om in Schie dam een verantwoorde toneel-uitvoe ring door beroeps-artisten te organi seren. Dit is een van de weinige ma len (zo niet de enige), dat iedere Schiedammer een kaart kan kopen voor een toneelvoorstelling, zoals die gedurende het gehele seizoen in onze stad slechts voor leden van de onder scheidene kunstkringen zyn wegge legd. DEN HAAG. Indien het interde partementaal overleg over de verla ging van het rijksleges op paspoorten van 10,-- tot 2,50 met succes zou worden bekroond, zal dit leiden tot afschaffing van de collectieve pas poorten. De interdepartementale besprekin gen over de verlaging van het rijks- leges op paspoorten zijn namelijk voortgevloeid uit de wens om de col lectieve paspoorten te kunnen af schaffen omdat reeds enkele jaren is gebleken, dat er met dc collectie ve paspoorten op vrij grote schaal werd geknoeid- Bij afschaffing zou echter ieder die naar landen zou willen reizen, waar voor een bewijs van Nederlander schap onvoldoende is, zich een pas poort moeten aanschaffen. Hiervan zijn de kosten voor velen moeilijk te dragen en dat bezwaar zou kunnen worden ondervangen, indien de kos ten van het paspoort belangrijk zou den kunnen worden verlaagd. Er is een kans dat nog voor het einde van de maand deze besprekin gen kunnen worden afgesloten. Nederlands en Amerikaans schip in aanvaring NORFOLK Het Nederlandse vrachtschip „Zeeland" (8372 ton) is Vrijdag nabij Norfolk (Virginia) in aanvaring gekomen met het 7176 ton. metende Amerikaanse liberty- schilp William Tyler", dat gesleept werd. De „Zeeland" kreeg lichte schade aan de boeg. het libertyschip liep schade op boven de waterlijn. Er waren geen gewonden. De ..Zeeland" heeft de reis naar Nor folk voortgezet. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. De Deltacommissie heeft geadviseerd de zeegaten af te Sluiten, Als cr dit jaar nog met het gigantische werk wordt begonnen, dan zou, ais alles volgens de plannen verloopt, het in 10S4 zo ver zijn. dat er tussen de Zeeuwse eilanden zoctwatermercn liggen in plaats van zee armen. In de dertig jaar tussen vandaag en 1384 blijft een groot deel van onze bevolking leven achter weliswaar herstelde, maar niet verhoogde dijken. En ook na 1984 blijven er zes mïllioen Nederlanders beneden de zeespiegel wonen, terwijl steeds rekening moet worden gehouden met een kleine kans van een herhaling van een stormvloed. Dat heeft de heer P. A. Rueck, ambtenaar van de Rijksgebouwendienst, aan het denken en werken gezet. Het resultaat was een. uitvoerig plan voor de bouw van vluchtter pen in de Nederlandse polders. Niet van aa»*de, zoals de mensen het twee duizend jaar geleden deden, maar van beton. De heer Rueck slelt voor, ver spreide vlucht gelegenheden te ma ken door op betonpalen gefundeerde centrale gebouwen neer te zetten. In geval nood zou de bevolking daar onderdak, warmte, voedsel en een verbinding met de buitenwereld kunnen vinden. Vanzelfsprekend zou het op grote schaal bouwen van der gelijke betonnen terpen zeer kost baar worden, maar de heer Rueck stelt zich voor, dat dc gebouwen in normale tijden allerlei functies zou den kunnen vervullen. Bijvoorbeeld: Centrale bergplaats voor collectieve landbouwmachines, gemeentehuis, politiebureau, poldcrbeheer, verga derruimte, streekbrandweer, tele fooncentrale, eventueel kerk of school, ziekenverpleging, badhuis, aardappel- of graanopslagplaats, jeugdherberg enz. Hij wyst er verder op, dat tijdens de ramp de met betonpalen gefun deerde gebouwen de kracht van het water dikwijls hebben weerstaan. ,Myn onderzoekingen in Zeeland hebben uitgewezen, dat de huizen en boerderijen in de meeste gevallen zijn ingestort door onderspoelingvan de fundering, gecombineerd met druk op de wanden. Ik ben dus tot de overtuiging gekomen en dit is ook het oordeel van deskundigen van het waterloopkundig laborato rium en van de Waterstaat dat het noodzakebjk js alle bouwwer ken in gebieden, die overstroomd kunnen worden, van een betonpaal- fundering te voorzien," zegt de heer Rueck. Vanzelfsprekend zouden bij zijn vluchtterpen landingsplaatsen voor (Advertentie LM.) die ai erger worden als gij Uzelf niet goed ver zorgt, zijn een ernstige bedreiging voor Uw ge zondheid. Neem van daag nog het genees middel dat Uw hard nekkige hoest spoedig stilt AKKER'S NAALDWIJK. Er bestond grote belangstelling voor de eerste voor stelling boven de rivieren van de emigratiefilm „Met de .Grote Beer' naar Canada", die Vrijdagavond in Naaldwijk werd gegeven en publiek trok uit Zuidland, Wassenaar, Vlaar- dingen. Maassluis, Scheve ningen en Rotterdam. Onder de aanwezigen bevonden zich de Canadese attache's, de heren A. A. Ewen en E. E. Forbes, burge meester G. Hoogenboom van Naald wijk, de heer Krems van de Neder landse emigvatiedienst en verschei dene directeuren van arbeidsbu- reaux. De emigratiefilm is vervaardigd door de cineast J. Kanters uit Gc- mert, die een tocht met een emigra tieschip meemaakte en verscheidene Nederlandse emigranten in Canada bezocht. Wegens de grote belangstel ling zal op 2 April de film nogmaals worden vertoond. helicopters worden gemaakt, op het dak of op speciaal daarvoor te bou wen platformen. Zijn plannen zyn. warm aanbevolen m het weekblad „De Ingenieur" door ir. C. van Tel- ligcn en in het blad „De Neder landse Gemeente". De heer Rueck heeft zijn denk beelden verder kenbaar gemaakt aan o.a. minister-president dr. W. Drees. Koningin Juliana. Prins Bernhard en aan diverse instanties van Rijkswaterstaat en de Regering. (Advertentie l.M.) Dampo bij Verkoudheden van Vader, Moeder en Kind Wonderlijk zoals dat helpt! TEJj AVIV. Israël heeft Vrildij; een Jordaans aanbod geaccepteerd tot hulpverlening bü de opsporing van de bende die Woensdag elf inzittenden van een Israëlische bus heeft ver moord. De Jordaanse stafchef, generaal Glubb Pasja, had aangeboden Jor daanse spoorzoekers te zenden om het spoor van de bende te helpen volgen. Het aanbod was gedaan door bemid deling van de voorzitter van de ge mengde Israelisch-Jordaanse wapen- stilstandscommissie. Inmiddels zyn de elf slachtoffers Vrijdag ter aarde besteld. De bussen in geheel Israel stonden drie minuten stil toen de buschauffeur en zijn vrouw begraven werden. Verschillende feestelijkheden die deze week gehouden zouden worden ter viering van. Poerim, zijn afgelast ten teken van rouw. DEN* HAAG. De berichten over de uitvaardiging van een wet door de Duitse bondsregering inzake scha deloosstelling van slachtoffers der n a tï o naal-sc cialistische vervol ging, blijken door onvolledigheid tot veel misvattingen aanleiding te hebben gegeven Op 18 September 1953 heeft de Drntsa bondsregering inderdaad een „Bundes- erganzungsgesetz sur Entschadigung fur Opfer der N.itlonal-5ozialis,tischen Ver- folgung" uitgevaardigd. Van de voorzieningen van deze wet kunnen profiteren alle personen, die in de tijd van 30 Januari 1933 tot 8 Mei 1945 op grond van ras. geloof, politieke over tuiging of wereldbeschouwing als zo danig hebben te Jijden gehad van vervol gingsmaatregelen. voorzover deze ver volgden althans op 1 Januari 1947 hun vaste woon- of verblijfplaats hadden ln het gebied van de Bondsrepubliek Dutts- "and of van West-Bcrlijn. Bovendien komen in aanmerking voor een schadeloosstelling de vervolgden, die vóór evengenoemde datum zbn gestorven of uit Duitsland zyn geëmigreerd, gede porteerd of uitgewe/en, mits zi1 bun laat ste woon- of verblijfplaats m Duitsland in het gebied van de huidige Bondsrepubliek of West-B er lijn hebben gehad. Als zo danige vaste woon- ol verblijfplaats kan niet worden aangemerkt verb'yf in een gevangenis, concentratiekamp of werk kamp. Hoewel Nederlandse ingezetenen, slachtoffers van het naziregiem als boven bedoeld, in het algemeen dus niet tn aan merking komen voor enige uitkering krachtens deze wet. Is dit wel het geval ten aanzien van hen, die voldoen aan da hierboven genoemde voorwaarden. Aangezien een schadeloosstelling slechts op aanvraag wordt toegekend, wordt deze personen aangeraden zich m verbinding te stellen met een der verte genwoordigingen van de Bondsrepubliek Duitsland hier te lande. De termijn voor de aanmelding van vorderingen van rechthebbenden, die buiten Duitsland woonachtig zyn, loopt af op 30 September 1955. OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOPING Nots. P. Schaberg te Schie- dam en E, Bennink Bolt tc Amsterdam zullen op Vrij dagen 2 en 9 April 1934, tel kens v.m. II uur in het Ge bouw Ned. R K. Volksbond, Lange Haven 71 te Schie 'dam, in het oisenbaar ver kopen bij veiling en afslag* EEN COMPLEX PANDEN, bestaande uit 5 huizen, eik bevattende een beneden- tn 2 vrije bovenwoningen; een winkelhuis met 2 vrije bo venwoningen: een winke. met bovenwoningen van 2 étages, een toegangspoort en 4 pakhuizen; een huis, be - vattende een benedenwo ning met vergaderlokaal en 2 vrije bovenwoningen, met erven en open grond, alles te Schiedam, Aleidastr. 34 a-b-c, 36 a-b-c-, 38 a-b-c-, 40 a-b-c, 42 a-b-c, 44 a-b-c hoek van •Beverenstraat, en Van Beve renstraat 43, 41 en 39 a-b-c, tezamen groot 14 are 24 ca. Te veilen in 8 percelen; af slag afzonderlijk:, in combi natiën er. in massa. G»-nnd- bel. totaal 799.21; Straat- bel. totaal 271.33: totaie huuropbrengst per jaar 11.108,20. Breder bij biljetten. Bezich tiging Woensdag en Donder-, dag 31 Maart en 1 April 1954 van 1012 en van 2—4 uur. ïnl. en toegangsbew. t.k.v Nots. P Schaberg, Tulnlaan 102, Schiedam. OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOPING Not. P. SCHABERG te Schie- dag zal op Vrijdagen 2 en 9 April 1954, telkens vm, H uur m het Gebouw Ned. R.K. Volksbond. Lange Haven 71 te Schiedam, in het openbaar verkopen l)U Veiling en afslag I. Het pand, bevattende op slagplaats en afzonderlyke bovenwoning, met erf te Schiedam, Broers vest 45. groot 68 ca. Verhuurd: bene den voor 645 p. w« boven voor 6.45 p. w. Grondbel. 63,72. Straatbel, 22,43. II. Het woonhuis mot erf te Schiedam. Grofbaan 89, groot 65 ca. Verhuurd voor 4.— p w Grondbel. 15.23. Straat belasting 5.33. Aanv. en bet. 10 Mei 1954 Bezichtiging als gewoon. Bre der bij biljetten. Nadere inl. en toegangsbew. t.k.v. de no taris Tuin la an 102. Schiedam. De Notarissen A. S. H. A. Blaisse, te Schiedam en M. E. A. van Oppen, te Heem stede, zullen op Vrijdagen 26 Maart en 2 April 1954, resp. bij veiling en afslag, telkens des v.m. 11 uur in het Gebouw van de Ned. R.K. Volksbond. Lange Haven 71. te Schiedam, in het openbaar verkopen: tVII. Zeven panden, elk bestaande uit beneden- en twee bovenwoningen eh erf. te Schiedam, Parallel weg 96 tun. 108, elk groot 1 Are 20 c.a. Verhuurd elk pand voor to taal 15.— p.w. Aanvaarding en betaling 3 Mei 1954. Inlichtingen en toegangsbe wijzen ten kantore van Nota ris A. S. H. A. Blaisse. te Schiedam, Nieuwe Haven 149 tel 68116 C De SPAARBANK ANNO 1S20 SCHIEDAM zoektN Vereisten: 16—18 jaar, diploma ULO, kan- toorervarmg. grote accuratesse, voorkeur voor financiële administratie. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties, met vermelding \an leeft;'d. godcdimst, bezochte school met cijfer lijst. verrichte kantoorwerkzaamheden, laatst geno ten salaris, aan Lange Haven 80, Gevraagd: Aankomende Platsteekborduursters, Tamboureersters en enige nette leerlingen Borduuratei. Yerhaert-Buytendljk, 's-Gravendtfkw. 111 Vereenigde leergangen voor schriftelijk onderwijs Erkend door Inspectie Schriftelijk Onderwijs m.m.v. Ministerie v. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen HANDELSINSTITUUT VOOR SCHIEDAM J Aanvang nieuwe cursussen 15 April a.s. Mondelinge club- en privé-lessen voor: Middenstandsdiploma A Nederlandse, Franse, Duitse, Enjelse Handels correspondentie voor Fractykdiploma o Engels voor emigranten Engelse conversatie Technisch Engels Boekhouden voor Practijkexamen M.B.O. Stenografie Nederlands cn moderne talen Maehineschryven SNELLE CURSUSSEN MODERNE METHODEN KOM EENS MET ONS PRATEN i Onze adviseurs houden zitting dagelijks van 95 en van 7—9 uur; Zaterdags van 94 uur TUINI.AAN 10 ÏELEF. 69712 GEVRAAGD OP HANDELSKANTOOR in het bezit van diploma boekhouden en op de hoogte met doorschrijfsyst. Brieven met volledige inlichtingen en verlangd salaris onder no. S 70 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD: voor 6 uur daags. - Geen avond-, nacht- of Zondagsdienst APOTHEEK „iJSSELMONDE" KONINGINNEWEG 55 (goede verbinding) - TEL. 71836 Voor klein atelier gevraagd: TWEE NETTE leerling-naaisters leeftijd plm. 16 jaar. Aanmel den tot 18 uur, De Jongh, Nw. Binnenweg 15, tel. 25866. OAAMJÉSTRAAT SCNlEOAH Tït schiedamse Tarief tot en met 25 woorden f 0,65 Elke vijf woorden meer f 0.20 Te koop aangeb. j Baby-commode 27.50, Kin- derièdikantje 17.50. Ton- en andere modellen, alles ge lakt, Tussenbroek, Edison- straat 31A. Schiedam, Talento, de bekende Schlm- melpenninck, thans ook in doosjes van 5 stuks 90 cent. Sigarenhandel „Bema", Frof. Kam. Onneslaan 144, telef. 69514 (bij het station). Storm-aanstekers 1.25, tijde lijke aanbieding. Sigarenhan del „Bema", Prof- Kam, On neslaan 144 (bij het station L Tel, 69514. Een forse 16 ets bolknak „Scbledammers". Alleen ver krijgbaar bij Sigarenhandel „Bema1', Prof. Kam. Onnes laan 144 (bij 't station). Tel. 69514. Virginia shag 100 gr, Amerik. Virginia shag 80 ct. Sigaren handel „Bema". Prof. Kam.. Onneslaan 144, Tel. 69514 ibij het station). Kaptein Mobylette is de meest practische en prettig, ste bromfiets, compleet met tamp en pomp in de prijzen f 395.—, 440—, 485.— Het adres is: hoofdagent J. Huis, Rotterdamsedijk 146. Schiedam, tel. 69522. Naaimachines koopt U bij de vakman. Voor Schiedam het vertrouwdste adres A, van Leeuwen, Hoogstraat 62, tel 65783. Reparaties onder ga- rantie Betaling in overleg. Voor dc schoonmaak: bor stels, bezems, dweilen, spon sen, zeemlappen, kastranden, rollen kastpapier, emmers, teilen enz., koopt u voordeli ger bij Bokhorst. Groenelaan 36, Hoogstraat 34. Braziel pruimtabak, 50 gram 65 ct. Sigarenhandel „Bema", Prof. Kam, Onneslaan 144 (bij het station), Tel. 69514. Meubelkoopjes!!! Nu een go tische slaapkamer, bestaande uit 3-deurs garderobekast, toogledikant. 2 nachtkastjes, tafel en 2 stoelen voor f335. Wilson, Grote Visserijstraat 79—101. Midden in de straat. Het beste te bereiken met lijn 8, halte Wattierstraat. Voor Uw feesten geen stoe len lenen bij de buren, maar bij ons kunt U ze huren H J. Stentler, Stoffeerderij Meubelmakerij annex Repa ration. W. Frankelandsestr 79. Tel. 69974. fotogiafie Voor pasfoto's naar K. van Vu uren, Hoogstraat 106, tel 66720 In spoedgeval desge wenst in 1 uur klaar. Auto's - Motoren Rijwielen Te koop prima jongensfiets van 812 jaar. Ley te, Swam- merdamsingpl hoek HaUey- 5 tra at. Diversen Witten van witwerk. Gebr. cCleyheeg. Hoofdstraat 129, Schiedam. Telefoon 68353. Het beste adres yoor prima reparatie en billijke prijzen is Schoenmakerij A. P, Baayens, Broers veld 134. LAAT UW SriRAAL verma ken tot modern opklap- of kantelbed. Prima afwerking, ais nieuw terug. Het goed koopste adres D.U.K., Groe nendal la (Broersveldpad), Tel. 67028. Ledikanten, ma trassen. opklapbeddeo, hut- ledikanten kampeerbedden enz. Kom eens praten. J. v. Konijnenburg Zn. Stoppage. Alleen met on zichtbaar wcefstoppen is U gediend. Brand-, mot- en slijtgaten. Kleermakerij W. Meyer, Boerhaavelaan 67, teL 66564. G. Trijzeiaar Hzn., Van Be verenstraat 10, tel. 68424. Schoonmaken, reparatie aan haarden en kachels. Levering van haarden in betere kwa liteit Kepanitles kunstgebitten Üok voor spoedgevallen Rot terdamsedijk 265. tel, 68021. Schiedam, Haardplaten. Wij leveren een nieuwe plaat voor 16.-». Uw oude plaat als nieuw terug 4,50. ook in kleuren. Spuit- mrichting Woermeyer, Sin gel 102. tel 65789-69906. Foppenrvparatfe. HcJll a gebroken pop. wij knappen hem toor u op. Bokhorst, Groenelaan 36, Hoogstraat 34. Dames, bezoekt onze naar de eisen des tijds ingerichte dames-kapsalon. Permanent wave vanaf 8.—, o.a. Gold- wave vanaf 8.o.a. Cold- wave, Tiède-wave, Indolette- G. Albers, Lange Singel straat 99. Tel. 66935.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 3