STEEHOUWER V.L.S.O. Ahoy -hal wordt brandpunt van internationaal muziekgebeuren D KOERIERSTERS Lustrumviering van het Humanistisch Verbond AGENDA RC Schiedam trotseerde regen en wind Zege (2-0) brengt Spirit II dichter bij de titel WAARHEID IN RECLAME Duizend medewerkenden aan groots evenement GEOPEND OPENBARE AANBESTEDING KRUIDENIERSBEDRIJF DHS won met 6-1 van Hermandad Hoefnagel wint wederom na felle eindsprint Verkiezing van de Prov. Statén Delfteuaren reden lorrie op rails ZWARE GEBLOEMDE WEEFSTOF Damclub Schiedam Motorclub Schiedam in feeststemming CJMV Kethel vierde 85-jarig bestaan Eerste uitvoering van „Matinata" Vrouwen stalen gedistilleerd Schoorsteenbrandje ESS degradeert Kosteloos inenten Ongeval op schip eist een dode Nieuw clubhuis van „De Jeugdhaven" Tribunes voor tienduizend bezoekers Ulbricht wil met Bonn praten over verbod van atoomwapens Hongarije eist zetel in Ver. Naties Voor spionnage in VS de doodstraf? SCHIEDAM WINKEL een nette besteljongen LEERLING- VERKOOPSTER 2 Maandag 5 April 1954 In een speciale bijeenkomst voor leden en genodigden beeft de ge meenschap Schiedam van het Hu manistisch Verbond Zondagochtend in Musis Sacrum haar eerste lus trum gevierd. He voorzitter, de beer H. J. Amcsz, opende de bijeenkomst met een korte speech, waarin hij o.a. de hoop uitsprak dat de gestage groei van de gemeenschap, kenmer kend voor de afgelopen vijf jaar, zou hlüven voortduren. Vervolgens hield dr G. W. n .vgens uit Rotter dam een inleiding over Willem Els- Schot en diens werk, waarna als pièce de resistance de voordracht volgde van de bekende Rotterdam se voordrachtkunstenaar Jac. van Elsacker uit „Het Been", een van de hitste werken van Elsschot. Hoewel Willen Elsschot pseu donym voor Alfons de Ridder, geb. 1582 slechts 10 a li kleine wer ken geschreven heeft, behoort hij tot de groten der hedendaagse au teurs. Geboren als zoon van een Antwerpse bakker, werd hij. na eni ge mislukkingen op het gymnasium, opgeleid voor de handel. Hij werkte in Parijs, een poosje in Rotterdam en in Schiedam, later in Brussel en Antwerpen en kx ~m tenslotte san het hoofd van een reclamebedrijf te Antwerpen. Reeds omstreeks 1910, tijdens zijn verblijf in ons land, schreef hij een reeks verzen met een strak, direct karakter zgn. poésïe pa riante een genre pas om streeks 1930 algemeen welke in het tijdschrift „Forum" gepubliceerd werden. Evenals nog voor de oorlog 3913 verscheen zijn eerste roman „Villa des Roses", een knap werk, waarin Elsschot indrukken uit zijn Parijse tyd verwerkte. Pas in 1927 volgde „Lijmen", volgens dr Huy- pens, Elsschot's meesterwerk. In de ze roman x'er schijnt Laarmans, in grote trekken de behoorlijke bur german Elsschot zelf, voor het eerst ten tonele. Het werk werd ternau wernood opgemerkt totdat Greshoff Willem Elsschot herontdekte. De waardering, die toen volgde, heeft stellig bijgedragen tot het voor Elsschot's doen vrij kort na el kaar verschijnen van „Kaas", „Tsjip". „Pensioen" en tenslotte „Het Been" (1938). In „Het Been" vertelt Laarmans aan de schrijver de nasleep van de transache-Lauwereijsen, een van de 2akcn beschreven in „Lijmen". Het (Advertent** l. M.) TUNNEL - EXPRESSE Belegde broodjes pasteitjes croquette n enz. Koffietafel lunch en diners. Speciale ijs-attracties. Geopend tot 1 uur 's-nachts. Eigen bakkerij en slagerij. R'dam; NIEUWE BINNENWEG 153 Tel. 33244 1 minuut van de Ahov, Op een prima bespeelbaar terrein is DHS er ook ditmaal in geslaagd een harer concurrenten te kloppen. Met maar liefst 6—1 moest Herman dad de vlag strijken. De wedstrijd •was nog maar net vjjf minuten aan de gang, toen Kuypers een hoge voorzet gaf„ die door Jac. Kersse- metjer hard werd ingeschoten. Her mandad poogde enige tegenaanval len op te zetten, maar de geel zwarten trokken weer ten aanval en Van Boekkom nam een voorzet van. links ineens op de schoen en het was 20. Uit een corner maakte de rechtsbinnen der Rotterdammers met een mooie kopbal 2—1, doch de DHS-ers zagen het gevaar en het was De Kruyff, die met een ver schot het derde doelpunt liet aan tekenen. Dit werd ook de ruststand. Na de thee is er eigenlijk alleen nog maar van Sehiedamse zijde ge speeld en werd de score geleidelijk opgevoerd tot 61 door doelpunten van Kerssemejjer, Kuypers en Van Bqckkom. Er deden zich nog wel enige kansen voor, maar de geel zwarte voorhoede geloofde het ver der wel. Door deze overwinning zijn de kansen voor een eventueel kampioenschap xveer danig toegeno men. werk toont ons het uiteindelijke fa len van de betrekkelijk fatsoenlijke Laarmanc om als Boormans voort te leven; het toont ons tevens het lot van Boormans, de gewetenloze. Intelligente individualist, die na een korte „inzinking" op de oude weg voort gaat, voort moet. Vooral in „Lijmen" en „Het Been", cynisch uit overgevoeligheid, geestig door de nuchtere verteltrant, schrijft Willem Elsschot in werkelijkheid niet de keiharde zakenman doch een overgevoelig mens zijn eigen con flict uit. De voordracht van de heer Van Elsacker, met zoveel verve ge bracht, bewees eens te meer hoezeer ook een litterair werk in de ro man-vorm aan zeggingskracht kan winnen door de vertolking van een kunstenaar Het dankbare applaus na afloop het in dit opzicht aan duidelijkheid niets te wensen over- Met een gezellig samenzijn onder het genet van een kopje koffie, werd de geslaagde bijeenkomst be sloten. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst; Fa. Gouka. Hoogstraat 29. Bellen bfj ongeval: G.G. en G.D, Tuinlaan 80. TeL €9290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en BIbl. Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 9.30 tot 4,30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur Zondags ge sloten. EU. Leeszaal en Bibl.: Dam, ge opend iedere dag (behalve Maan dag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. loscopen; Monopole, 2, 7, en 9 uur: „De wraak van de zwarte adelaar' Passage, 2 en 8 uur; „Zo lang je bij mij bent". Bijeenkomsten: Marijke; 7 uur; N.C.V.G.B. Beyersbergen: 8 uur: Jaar verg. THOR. Zondagmorgen was RC Schiedam op bezoek, bij de RV Rotterdam. Door het slechte weer was de opkomst van beide verenigingen niet erg groot. Toch waren er 10 amateurs, 15 nieu welingen en 15 junioren zo moedig om te starten. Bij de amateurs, die 3 ronden van 26 km moesten rijden, vormde zich na de eerste rende een kopgroep van vier renners. Tijdens do tweede ronde moest, Berghaan (R-) van fiets verwis selen en kreeg zodoende enige ach terstand, die hij door moedig volhou den bij de finish bijna teniet had ge daan. De over gebleven Rotterdam mer P- Maas (uit Roozendaal) kreeg nu felle aanvallen te verduren van de Schiedammers Hoefnagel en Van Gils, maar kon deze steeds afslaan, Herinnerd wordt aan de mogelijk heid om te stemmen: 1. bij volmacht voor ouden van da gen, zieken enz. en voor hen. die op April a.s. vermoedelijk buiten de provincie Zuid-Holland zullen zijn; 2, in een andere gemeente binnen de provincie Zuid-Holland, indien men op 21 April a.s, in die gemeen te zal verblijven. Voor het stemmen in een andere ge meente dient men zich persoonlijk ter Secretarie, Nieuwstraat 26. loket 1, te vervoegen, uiterlijk 7 April a.s. Voor het stemmen bij volmacht zijn formulieren ter Secretarie (Niéuw- straat 26) verkrijgbaar, welke uiter lijk 7 April a.s. aldaar weer dienen te worden ingeleverd. Op na deze datum ingekomen verzoeken mag en kan derhalve geen beslissing worden ge nomen. Zondagavond om 12 uur gingen vier Delftenaren in afwachting van hun trein op het Sehiedamse perron aan de haal met een lorrie. Zij reden deze wagen op de rails van het baan vak VlaardingenRotterdam, kort voordat de trein uit Vlaardingen bin nen zou rijden. Met vereende krach ten kon de lorrie worden weggedra gen, zodat het treinverkeer hiervan geen hinder ondervond. De inmid dels gealarmeerde politie heeft tegen de vier jongelui van 18 tot 22 jaar proces-verbaal opgemaakt. Ondanks de slechte weersomstan digheden werd er toch nog een wed strijd gespeeld en wel de belangrijke wedstrijd van Heren H tegen HHYC V in Den Haag. (Advertentie l.MJ Als derde attractie in onze serie SPECIALE VOOR- JAARSAANBIEDINGEN, morgen een bijzondere partij voor overgordijnen, in terra, groen en bruin, 120 breed, NU per meter Direct bij de aanvang van de wed strijd nam. Spirit al het initiatief en als het veld in de slagcirkel niet in zo'n slechte conditie verkeerd had, waren de aan Spirit geboden kansen zeker niet onbenut gelaten- Nu gingen de schoten naast en behoefde de HH Yc-keeper er niet aan te pas te ko men. Toch gaf Spirit de moed niet op en bleef in de aanval. Af en toe brak HHYC toch nog door en vooral door het goede spel van de «beide buitens Werd het Spiritdoel in gevaar ge bracht. Door prima werk van de ach- terhoede werd het doel schoon ge- i houden en werd de spixitvoorhoede weer aan het werk gezet. Ongeveer i tien minuten voor de rust brak de Spirit-rechtsbinnen door de HHYO- verdediging en kwam alleen voor do keeper. Deze gleed uit en werkte met de hand de bal uit het doel. De hier voor toegekende strafbully werd niet onbenut gelaten, zodat Spirit met 10 de leiding nam. Na de rust bleef het spelbeeld het zelfde en al stelde HHYC alles in het werk de achterstand in te lopen, het mocht hem niet gelukken. Nog diver se kansen werden door de Spiritvoor hoede geschapen doch geen van allen benut. Eerst enige minuten voor het eindsignaal wist Fr, Hengst de kee per nogmaals tc passeren met 'n hoog en strak schot. Hiermee had Sp1- rit deze wedstrijd gewonnen met 2—0 en zal komende Zondag de wedstrijd tegen Ring Rass II in Delft de beslis sing moeten brengen over het kam- nïoenschap. Wint Spirit deze wed strijd dan zijn zij kampioen. We re kenen op een groot aantal suppor ters In Delft! BINNENWEG BEIJERLANDSELAAN Uitslagen van de bordencompetitie van de Damclub „Schiedam55, P. v. Noordennen—j. L. de Keij 20; J. de Wilde—J. Dirksen 2—9; J. Levering T. Visser 20; J. WesterveldM. Coté 20; D. Mast—Chr. A. Habermehl 02; "W- A. VerhaalC, W. Sleeuwen- hoek 0—2; C. de Vormerv. Hoek 02; J. v. WalsumJ. C. Onink 0—2; l. Visser—W, M. Pranger 2—0. 2odat hier de sprint de beslissing bracht. Bij de nieuwelingen vormde zich eveneens een kopgroepje van 5 man. Hier kreeg de Schiedammer Witte- koek als enig overgebleven tegenstan der de aanvallen te verduren. On danks zyn moedig rijden kon hij niet verhinderen dat twee Rotterdammers ontsnapten en met een kleine voor sprong finishten. Uitslagen: A-klasse; 78 km 2 u. 10 min. 20 sec. 1. J. Hoefnagel (S); 2. P. Maas CR); 3, G, v. Gils (S>; 4. A. Berg haan (R). B-klasse; 52 km 1 u. 29 m. 30 sec. 1. W. Bierhuizen (R); 2. J. Dorst (R); 3. E. Wittekoek (S); 4. W. Tonder (R); 5. J. Oogjens (R). C-klasse: 26 km 46 min. 55 sec.: 1. B, Dïeptraten (R); 2. A. Severens (R); 3. Elshof (R); 4- Trotsenburg (R); 5. x'. Hehl (S). De leden van de thans 7 jaar oude Motorclub „Schiedam" hebben met hun dames achter op de ronkende stalen rossen al heel wat kilometer tjes afgelegd. Natuurlijk niet alleen in en om Schiedam, maar veel verder xv eg zijn ze altoos uitgezxvemd. En bij dit uitzwermen zijn steeds de mooiste xvegen en meest pïtoreske plekjes uitgezocht. Niet alleen in het uitzoeken van diverse parcoursen zijn zij piqueurs geworden, xvant Zater dagavond is in Musis gebleken, dat de bestuursleden ook piqueurs zijn in het kiezen van een feestprogramma, dat even afwisselend moest zijn als de dolste motorrit. Geslaagd is dc avond in alle op zichten! En hoe kon dat anders wan neer men weet dat het gezelschap van Henk Bukman de avond verzorgde. Bukman zelf vol kolder en humor in zijn conference en sketches met zijn trouwe partnerin Jeanne Ver- straete. Zij wist als steeds met haar chansons te boeien. De jonge Willy Ré vond spontane bijval met haar sublieme accordeon- muziek, terwijl de Handy Fools er 'n schepje op deden om de lachspieren te testen. Dat de bekende stadgenoten Wim en Bram Scholte enkele malen wer den teruggeroepen, behoeft geen be toog. Een gezellig samenzijn besloot dit Motorrijders feest. Zaterdagavond, evenals de avond daarvoor, waren de leden met hun ouders en vrienden van de C.J.M.V. „Prediker 12:l-a" afd. Kcthcl bijeen in het zaaltje Christelijke Belangen om daar hun 85ste jaarfeest te houden. De voorzitter, de heer G. J, Noote- boom, opende deze bijeenkomst met gebed, xx aai na aan allen een hartelijk welkom xverd toegeroepen. In het bij zonder werd welkom geheten de heer Missel, die een deel van het program ma zou verzorgen. Ook waren aanwe zig de afgevaardigden x>an de C-J.M.V. afd. „Oost" en „Oud-Mathenesse". De Federatie der Sehiedamse C.J.M.V., waarbij de afd. „Kethel" is aangeslo ten xverd vertegenwoordigd door haar Fed. Secretaris, de heer P. Flaisier. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter dat het slagen van een jaarfeest niet alleen afhing van de prestaties van de leden maar ook van het enthousiasme der aanwezigen. Deze avond stond tevens in het licht van het 85-jarig bestaan der afdeling. Op een zeer bescheiden xx'ijze zou het worden gex'ierd. Hierna vertoonde de heer Missel enkele prachtige natuurfilms, welke door hem zelf xvaren gemaakt. Het waren film.s genomen in de omgeving van Den Haag. Na de pauze werd het toneelstuk „Robbedoes" opgevoerd. De spelers legden al hun krachten in het spel en brachten het op een goede wijze ten tonele. Het arbeiders Mandolinie Orkest ,La Matinata" heeft Zaterdagavond in de grote zaal van het Volksgebouw zijn eerste uitvoering gegeven. En wij kunnen niet anders zeggen, dat deze jonge vereniging, op 1 Sept. 1953 pas opgericht, met tevreden blik ken op deze avond kan terug zien. Wanneer wij uit het programma en kele grepen doen, zoals het Slaven koor uit Naboeka, on Holy City, wel ke subliem werden X'ertollct. dan spre ken deze nummers x'otdoende voor het „kennen" van de leden. Een amateur gezelschap gaf enkele sketches ten beste, terwijl het mond orgel kwartet „The Cebada's" zich liet horen. De avond werd door de voorzitter, de heer H. Krouwel, met een xvel- komstwoord geopend, waarna de heer C. Landsbergen van de Schied, Ge meenschap, Sectie Muziek, zijn waar dering uitte voor datgene wat de ver eniging in korte tijd heeft bereikt. Zes vrouwen, allen uit Schiedam, zijn dezer dagen voor de Officier van Justitie te Rotterdam geleid, omdat zjj tezamen in totaal ruim honderd flessen gedistilleerd hadden weggenomen bij de distilleerderij C. en De B., de firma xvaar zij allen xverkzaam waren. Dg 15-jarige fabrieksarbeidster G. B. en haar 18-jarige collega C. K. werden door de fabrieksbaas op heterdaad betrapt toen zij, zoals xx'oonlijk een fles gedistilleerd haar tas wilden meenemen. De recherche werd van de zaak in kennis gesteld. De beide fabrieks arbeidsters werden gearresteerd en na een uitvoerig verhoor Dekende B. op die manier sinds het begin van het jaar 30 tot 40 flessen en K. 20 flessen gedistilleerd te hebben gestolen. Zij verkochten deze tegen een gering bedrag aan de 33-jarige werkster mevr. A. M, N.S., die bovendien vertelde zelf 50 flessen te hebben ontvreemd, de 28-jarige fabrieksarbeidster J. v. d. S., die zelf 7 flessen had gestolen, de 27- jarige fabrieksarbeidster t A. de W„ die 14 flessen heeft ontvreemd en de 31-jarige fabrieksarbeidster A. M.—S. Ook deze heelsters wer den gearresteerd. Het zestal is nu in het Huis van Bewaring te Rot terdam opgessloten. Zondagmiddag heeft de brandweer o.I.v. brandmeester J. Putter een schoorsteenbrandje geblust dat woed de ten huize xran G. C. B. aan de Alb, Thymstraat 75. Het brandje dat door oververhitting xvas ontstaan werd met een rager gedoofd. De laatste wedstrijd, die E.S.S, in de competitie van de Rotterdamse Schaakbond voor de «boeg had, was een heel belangrijke- De uitslag moest beslissen over al dan niet degrade ren. Door tegen NRSV 2 te winnen of zelfs maar gelijk te spelen konden de Schiedammers de dans ontsprin gen, Het noodlot besliste anders: 4% —5% xverd het, een half bordpunt te kort. De eerste zitting had al een on gunstig resultaat voor de gastheren: Domseiaar, Bongers en v. Heiningen moesten opgeven, v. Eden en Kley- heeg maakten remise. Voorlopige stand dus 1—4 in het voordeel van de Rotterdammers. Analyses toon den echter aan, dat uit de 5 resteren de partijen 4 punten te maken wa- ren; het werden er maar 3J6. Pen ning. Geurtsen en Schermer wonnen. Huiier remise en Jar.ssens verloor, Na een éénjarig xrerbljjf in de pro motieklas. gaat E.S.S. 1 weer naar de le klas terug. Het 2e tiental heeft het er in zijn afdeling beter afgebracht. Ook de laatste ontmoeting (tegen RH.R. 2) is een overwinning x*oor de Schie dammers gexvorden (6%3%). Met xrïer gewonnen xvedstrijden behoort E.S.S. 2 nu zelfs tot de kopgroep. Het derde tiental heeft in de 3e klas xveinig succes gehad. De laatste thuiswedstrijd (tegen Vaardingen 2) werd een 28 nederlaag. De totale oogst van E.S.S. 3 bestaat uit 3 wed- strijdpunten: één overxvinning en één gelijkspel. Het behoort hiermee tot de degradatie-riandidaten. Op Dinsdag 6 April des namiddags van 2 tot 3 uur bestaat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken in het gebouw van de G.G, en G.D. Tuinlaan 80. Trouwboekjes der ouders of ge- boortebexvijzen der kinderen mede brengen. Schoorsteen omgewaaid Zaterdagnacht is de schoorsteen van de chemicaliënfabriek Gebrs N. aan de Hoofdstraat door de hevige storm omgexx*aaid. Schade xverd hoe genaamd niet aangericht. Burgerlijke Stand GEBOREN: Frans. z. v. L. van Ma rion en J. A, v. Bodegraven; Martin J., z. v. M. J. Weerdenburg en C. Zwarts. OVERLEDEN: H B. Smit, 57 jaar. ROTTERDAM Schild stortte in ruim Van het ongeval op het s.s. Indian Endeavour in de eerste petroleum haven, waarover njj Zaterdag in een deel van onze edities bericht ten, is de 33-jarïge havenarbeider A. j. van den Bosch uit Hank (Bra bant) het slachtoffer gexvorden. Zijn. stoffelijk overschot Is naar het ge bouw van de Rivierpolitie vervoerd. In het ruim van het schip waren enkele arbeiders bezig met werk zaamheden. Toen een hijs stuwhoul opgedraaid xverd werd een schild van het tussendek uit de sleuven getrokken. Het schild viel in het ruim en raakte de arbeider A. J. van den Bosch dodelijk aan het hoofd. De 47-tarige timmerman A, v. d. Meer, Welhoeksedijk te Pern is, werd eveneens geraakt en liep knourincen aan de rug en een xx*ond aan de rechterschouder on. Hij xverd ter plaatse behandeld, De andere ar*Wders kwamen met de schrik vrij. In intieme kring is Zaterdagmid dag in het pand aan de Nieuwe Binnenweg, waar tot voor kort de firma Meddens was gevestigd een nieuw clubhuis van De Jeugdhaven geopend. Aan de achterzijde van dit gebouxv hebben „de loodsen" een afdeling voor jongens en meis jes boven 17 jaar. een onderkomen gevonden. De binnenhuisarchitecten M. \'an Wens veen en A. Pontier hebben beneden en boven een aan trekkelijk interieur ontworpen en met kleurencombinaties een pretti ge, ruimtelijke werking verkregen. Het nieuwe clubhuis omvat een sportzaal, biljartkamer, bibliotheek, leeskamer, naaikamer, werkplaats en keuken. Mr K. P- van der Man- dele verrichtte de opening. Ér wer den geschenken aangeboden o.a. door dr A. J, Stakenburg namens het Centraal Sociaal Werkgevers- x-erbond. Wanneer op 3 Juli 10.000 mensen een plaats zullen hebben gevonden in de van tribunes voorziene Ahoy'-haï en Eduard Flipse de dirigeerstok zal opheffen om aan een apparaat van koor, orkest en solisten, bestaande uit niet minder dan 1000 medewerkenden, de inzet van Mahlers achtste symphonie aan te geven, dan zal Rotterdam één van de grootste gebeurtenis sen op muziekgebied zo niet de allergrootste beleven, die ooit in baar geschiedenis is voorgekomen. Dan zullen lange maanden van voorbereiding voorbij zijn en zal men een grootse scheppiny Uit de muziekliteratuur kunnen toeluiste ren, die nog nimmer zo magistraal en voor een zo groot publiek tot klinken is gekomen. Deze muzikale daad, welker be tekenis zich tot ver over onze gren zen zal uitstrekken, zal het grootste evenement zijn in de viering van het 125-jarig bestaan van de Maatschap pij tot Bevordering der Toonkunst. Zoals men weet is Toonkunst een landelijke organisatie, die echter in Rotterdam is opgericht Het 25-jarig bestaan in 1854 heeft Rotterdam 100 jaar geleden in het brandpunt der internationale belangstelling ge plaatst en de kans is groot dat deze jubileumviering de beroemde van. 1854 nog zal overtreffen. Aan de orkestbezetting is o.a. toe gevoegd een pijporgel. Dat wordt voor deze gelegenheid in de Ahoy'- hal opgesteld en wordt gebouwd door een orgelbouwer van professie, de heer IV. v. Leeuwen uit Leider dorp. Het orkest zal bestaan uit het BERLIJN. Oost-Dultsland heeft Zondag opnieuw voorgesteld, dat de parlementen van Oost- en van West- Duitslpnd samen zullen komen, dit keer om gezamenlijk er op aan te dringen, dat atoomwapens verboden zullen worden. Vice-premier Walter Ulbricht ver klaarde in een rede van twee uren. gehouden op het congres van de communistische eenheidspartij, dat de eerste stap de verwijdering van de Amerikaanse atoomkanonnen uit Wcst-Duitsland behoorde te zijn. Het congres begon zes dagen ge leden en zal Dinsdagavond besloten worden met een grote betoging in de Russische sector van Berlijn. BOEDAPEST. De Hongaarse vice-premier, Antal Apro, heeft Za terdagavond geëist, dat Hongarije tot de Verenigde Naties wordt toegela ten, In een rede, uitgesproken tijdens een vergadering aan de vooravond van de negende verjaardag x*an Hon- garije's bevrijding in 1945, verklaarde hij: „Wij verheffen onze stem veel luider dan te voren en eisen, dat wij onze zetels in de Verenigde Naties kunnen bezetten." WASHINGTON. De Amerikaan- se minister van Justitie, Brownell, heeft in zijn jaarverslag aan het Amerikaanse Congres aanbevolen, de doodstraf te stellen op spionnage in vredestijd. Op het ogenblik is de zwaarste straf in vredestijd 20 jaar gevange nisstraf. Te weinig belangstelling voor de Lineoln- schapenfokkerij LEEUWARDEN. Omdat in Friesland te weinig belangstelling aan de dag werd gelegd voor de Lin coln schapenfokkerij en wegens fok- technische moeilijkheden is besloten tot opheffing van deze vereniging. Boesman stelde ballon vaart in Denemarken uit AALBORG Voor de vulling van de ballon van de heer Boes man, die in Aalborg zou opstijgen, werd Zondag waterstofgas uit drie steden van Denemarken aange voerd. Ondanks een stormachtige koude wind geschiedde de vulling voorspoedig. Vlak voor het vertrek kwam de directeur van de Deense Rijks luchtvaartdienst te Aalborg aan. Hij adviseerde de ballonvaarders niet op te stijgen. „Het Kattegat is geen geschikte landingsplaats voor uw ballon." meende hij. De ballonvaart is nu uitgesteld tot een gunstiger tijdstip. GENUA De Nederlandse am bassadeur in Italië, de heer H. N. Boon, heeft uil naam van konin gin Juliana ge n era aF' fini, president van het havensyn dicaat van Genua, en Jacopo de Negri, chef van het havenbedrijf benoemd tot grootofficier van de orde van Oranje Nassau. STRAATSBURG De eerstvol gende bijeenkomst van de Raad van ministers van de Raad van Europa is vastgesteld op 18 en 19 Mei te Straatsburg. R.Ph.O., versterkt met het Brabants Orkest. De koren (2 gemengde en één jongenskoor) door Toonkimgt- koor Rotterdam. Rotter d. Philh. Koor, Kon. C.O.V. Excelsior, C.O.V. Rotterdam Zuid, C.O.V. Hallelujah, Stem des Volks Linker- en Rechter Maasoever, Kon. Zangver. Rotte's Mannenkoor, Jongenskoor St. Wiiii- brord, Dames- en Kinderkoor Klei ne Stem West. Tot de beroemde buiten- en bin nenlandse solisten behoren: Annelies Kupper, Hilde Zadek en Corrie Bijs ter, sopraan, Annie Woud, Lore Fischer en Annie Hennes, alt, Lo- renz Fehenberger en Walter Geisler, tenor, Herman Schey, bariton en Gottlob Frick, bas. Het orgel wordt bespeeld door Piet v. d. Kerkhoff. De kaartverkoop zal 17 Mei begin nen. De Spoorwegen zullen reisbil jetten verkopen inclusief de toe gangsprijs tot het concert. Vereenigde leergangen voor schriftelijk onderwijs Erkend door Inspectie Schriftelijk Onderwijs m.m.v. Ministerie v. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen HANDELSINSTITUUT VOOR SCHIEDAM Aanvang nieuwe cursussen 15 April a.s. Mondelinge club- en privé-lessen voor: Middenstandsdiploma Nederlandse, Franse, Duitse, Engelse Handels correspondentie voor Practijkdïploma Engels voor emigranten Engelse conversatie Technisch Engel» Boekhouden voor Practukexamen M.BA. Stenografie Nederlands en moderne talen Machineschrijven SNELLE CURSUSSEN MODERNE METHODEN KOM EENS MET ONS PRATEN! Onze adviseurs houden zitting dagelijks van 9—5 en van. 710 uur; Zaterdags xran 9—5 uur XTJUtLAAX 10 TELEF. 69712 Op Dinsdag 20 April 1954 te 3 uur n.ra. zal door onderge tekende worden aanbesteed in het gebouxv „Irene", Nieuwe Haven 155 te Schiedam, voor rekening x'an de Vereniging tot Bevordering van Chr. Onderwijs te Schiedam: HET BOUWEN VAN EEN 8 KLASSÏGE SCHOOL VOOR GX.O. AAN DE DR, DE VISSERLAAN TE SCHIEDAM. Bestek en tekeningen zijn van 7 April a.s. af alleen ver krijgbaar bij de N.V. Wed. J. Ahrend Zoon te Rotterdam, Nieuwe Binnenweg 317, tel. 51460, tegen betaling van. 20.per stel, of worden na ontvangst van een postwissel ten bedrage van ƒ20,50 franco toegezonden. Restitutie ad ƒ10.bij onbeschadigde inlevering uüeriyk binnen 8 da gen na aanbesteding bij de N.V. Wed. J. Ahrend Zoon. Architectenbureau C. v, d. Vlies, te Schiedam. Wij zoeken een IN CENTRUM SCHIEDAM. Weet U iets voor ons? Brieven onder no. 2599 aan het bureau van dit blad. Ter overname aangeboden annex Watersiokerjj en Brandstoffen. Goed bestaan. Woonruimte zonder woningruil aan wezig. Billijke prijs. Brieven onder nummer S 90 aan het bureau van dit blad. COÖPERATIE D.E.S. SCHIEDAM In verband met een nieuw te openen kruideniersfiliaal is er plaats voor VERKOOPSTERS EN LEERLING-VERKOOPSTERS tevens voor de bakkerij. Aanmelden: dagelijks. Kethelstraat 10. GEVRAAGD: voor banketbakkerij J. de Wit, Rotterdamsedijk 244. Tel. 68543. SCHIET» AMSE Tarief tot en met 15 woorden T 0.65 Elke vijf woorden meer f 0 20 Te koop qaageb. strijkplanken 9.75, 12.50 en f 14 50. Idem met mouw plankje 17.—-, strijkplank, geheel beukenhout 24. Wringers met volle garantie ƒ39.—, ƒ49—, ƒ69.75. Frans van Thïenen, Broersveld 123, tel. 69799, Hoe bestaat het! Beuken kleerhangers 4 k 25 cent. Idem met broeklat 3 25 ct. Zo juist ontvangen Rot ting, te gebruiken voor alle doeleinden, Frans v. Thie- nen, Broersveld 123, New-White, plastic muurverf voor plafonds, muren, gan gen, dekt wit over zwart, al leen echt in bekqrverpakking en naam „New-Whlte" Al léénverkoop voor Schiedam, Jan v. Katwijk's verfhandel, Broersveld 37 to. Passage, Lessen BondsautorUscboo) D. xran Rossurn. rijdt met nieuwe Vauxhall 1953, Rotterdamse dijk 164, tel 69990. u wordt gehaald en gebracht. Personeel <jevr. Gevraagd voor direct net meisje, dat goed kan werken. Boven 23 jaar. Loon 35.50 per week. Aanmelden; Res tauratie Station, Schiedam. Perronkaartje wordt ver goed, Diversen Zijn uw schoenen te klein? Wij vergroten ze met de nieuwste vergrotingsinstal- latie. Schoenrep.bedrijf „Ex celsior" Dam 36. teL 66874. Ronde glasplaten, schuif- ruitén. glas tn lood, geslepen suite-deuren, toiletspiegels, etaiage-giasplaten, autorud- cen enz. levert Loopik's Glasindustrie. Boterstraat 39. Telefoon 68945. Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot terdamsedijk 265. tel. 6802L Schiedam. Dames! Met het oog op de Paasdrukte verzoeken wij beleefd doch dringend vroeg tijdig te bespreken. Perma nent Wave v.a. 6.Mai- son „Modern", Jac. van Kal- ker. Hoogstraat 53, tel. 69750, Schiedam. De salon voor een betere ha ar ver zorging.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1