r Voorlopig in het Westen des lands géén melkmonopolie V Nederlandse kapitein smokkelt koper voor Polen uit Engeland oorts Atmosfeer er voor wordt ongunstig geacht Florence Nightingale zal dit jaar worden geëerd Gesprekje Man tracht zijn gewezen echtgenote te doden Piloot verliest brevet wegens laag vliegen Nieuw zweefvliegtuig maakt bevredigende proefvlucht Marie Besnard krijgt van alle kanten geld aangeboden Rusland accoord met regelingen in Genève De echte AMERIKAANSE sigaretten tabak vindt U alleen in dit pakje VERHEUGEND NIEUWS! Vrijspraak van dood door schuld Herdenkings-comité geïnstalleerd Pyromaan weer actief in Oud-Gastel BilIlS «uil In atoomoorlog is veiligste plaats het front Juin's leerling Guillaume NAVO-chef? Vier maanden rouw in Noorwegen Spoorwegpersoneel in Engeland krijgt loonsverhoging Ilelft van ons volk vóór verdeling zendtijd volgens ledental Herhalingsoefeningen voor Luchtmacht Drama in Apeldoorn Italiaans schip aan grond op Schelde SONIA GASKELL leidster van „Het Nederlandse Ballet" Dinsdag 6 April 1954 3 (Advertentie LM.) DEN HAAG .Van een nauwe samenwerking tussen boe ren, melkverwerkende fabrieken en melkhandelaren in het Westen des lands zal voorlopig niets komen. Men heeft beslo ten voorlopig geen „Melkvereniging-West" op te richten. Zulks rnede, omdat de tijd te ver gevorderd is om nog een sluitende Melk: Hoogwaardige voeding en goedkoop en goedwerkende organisatie op te bouwen. «■■■MaitlinilHltllBHillllTtliiTCiwiariiimBimmawgiimaiqii^jCTBHBpgiii^B DEN HAAG. Naar aanleiding van klachten omtrent het op lage hoogte vliegen van een straaljager boven Den Haag op 18 Maart j.l. heeft de chef van de luchtmachtstaf onmiddellijk een onderzoek naar de identiteit van de vlieger laten instel len. Hoewel het veelal zeer moeiijk is om, gezien het feit. dat verschei dene vliegtuigen gelijktijdig en met zeer grote verplaatsingssnelheid in de lucht zijn. de schuldige te vinden, is dit thans gelukt. Gebleken is. dat de vlieger van zijn vliegroute is af geweken en geen opdracht had bo ven Den Haag te vliegen. Afgezien van de krijgstuchtelijke maatregelen, die tegen betrokkene zijn genomen. 2al deze aangelegenheid naar de Krijgsraad worden verwezen. Om onmiddellijk een afdoend voorbeeld te stellen, heeft de minister van Oor log de schuldige bovendien zijn vlieg brevet ontnomen. ARNHEM. De nieuwe tweezit- ter-tandem T 20 is Maandagmiddag proefgevlogen. door de zweefvlie ger J. K. Hoekstra uit Katwijk op het zweefvliegcentrum Teriet der KNVvL bij Arnhem. Opgetrokken door een Tigermotb, met aan de stuurknuppel de heer S. M. van Noorden, werden enige vluchten gemaakt. De heer Hoekstra was er best over te spreken, al zullen, naar hij zei, nog wel en kele wijzigingen aan het toestel moeten worden aangebracht. Omdat er geen invoerrechten e.d. voor betaald behoeven te worden, zal de T 20 goedkoper geleverd kunnen worden dan een soortgelijk buitenlands toestel. PARIJS. De bekende Franse tanker Charles Trenet heeft de verefrte borgtocht ten bedrage van 1.200.000 fr. aangeboden, die Marie Besnard nodig heeft om in vrijheid te worden gesteld. Een drogist die in de oorlog werd vrijgesproken van een aanklacht, dat hij zijn vrouw vergiftigd zou hebben, heeft een fonds geopend voor Marie Besnard. Deze bevindt zich nog steeds in de gevangenis, hoewel zjj reeds vier dagen gele den tegen een borgtocht van 1 mil- lloen tweehonderdduizend frank haar vrijheid had kunnen herkrij gen. Naar men aanneemt, heeft Marie Besnard het grootste deel van haar vermogen de afgelopen vijf jaar aan haar verdediging in de pro cessen. waarin zij beschuldigd wordt van vergiftiging, besteed. voor het komende „melkjaar" Men heeft zich in den brede be raden over het vormen van een ..melkpool", de „Melkvereniging- West". Na een voorlopig rapport over de melk voorziening van West- Nederland is van de zijde van een werkeommissie een voorstel over oprichting, plan en werkwijze ter tafel gebracht. De plannen voor de „Melkvereni- ging-West" hebben met de thans zo gecritiseerde ..melksanering" in de siijtersbedrijven niets uitstaande. Beoogd wordt een volledige samen werking tussen boeren, fabrieken en handelaren op het gebied van in- en verkoopprijzen van consump- tiemelk en andere voorwerpen, die gezamenlijke aandacht vereisen, zo als b.v. de kwaliteitsverbetering. Naar de mening van deskundi gen is het niet zozeer een onuit voerbaarheid van dit plan of een gebrek aan eensgezindheid onder de betrokken ^roepen, die tot het opschorten hebben geleid. Het is, naar hun mening, veeleer zo, dat de atmosfeer voor het funderen en uitwerken van deze Westelijke sa menwerking niet van dien aard is. dat zij bij de publieke opinie in goede aarde zou vallen. Men is echter kennelijk van mening, dat de publieke opinie.en de overheid op het ogenbllik door het tot stand brengen van de sa menwerking onaangenaam geprik keld zouden kunnen worden. MOSKOU- De Sowjet-tJnïe ts accoord gegaan met de voornaam ste der technische regelingen, die door. de drie Westelijke mogendhe den voor de conferentie over het Verre Oosten die 26 April te Ge nève begint, zijn voorgesteld. Rusland stemt in met het Weste lijke voorstel, dat Engels, Russisch. Frans en Chinees de officiële talen zullen zijn. Ook keurt de Sow jet- Unie goed, dat de kosten van de conferentie door de deelnemende landen gedragen zullen worden. De Sowjet-Unie heeft reeds eer der ingestemd met het gebruik van het Volkenbondspaleis als zetel voor de conferentie." Volgens een welingelichte zegs man is de Sowjet-Unie van mening dat alle regelingen voor de confe rentie thans voltooid zijn, op een aantal kleinigheden na. (Van onze landbouwredacteur) DEN HAAG. Het Genootschap ter bevordering van Melkkunde heeft de grote betekenis toegelicht van consumptiemelk voor de volks gezondheid. Met behulp van grafie ken toonde de voorzitter van het Genootschap, prof. dr L. Seekles, aan dat kinderen, die schoolmelk drinken meer in gewicht toenemen dan kinderen, die geen melk op school krijgen. Eveneens bleek uit zijn voordracht, dat melk verhou dingsgewijs het goedkoopste hoog waardige voedingsmiddel is. Voor de 649 calorieën, die men in de vorm van één liter melk koopt, betaalt men aanzienlijk minder dan voor een zelfde hoe veelheid calorieën in een min of meer vergelijkbaar voedingsmid del. Het Genootschap acht het van groot belang, dat het melkver- bruik in ons land toeneemt. Een redelijke consumentenprijs en een zo hoog mogelijk opvoeren van duurzaamheid, en smaak van de melk, is daarvóór noodzakelijk, Onvoorzichtig oversteken met de dood bekocht (Van onze correspondent) GOOR. Op de Rijksweg Hen gelo—Enschede heeft Maandagmid dag een dodelijk ongeval plaats ge vonden. De 57-jarige krantenbezor ger J. H- Beren 's uit Hengelo werd bij het oversteken van de weg ge grepen door een personenauto uit de richting Enschede en op slag ge dood.. Wilt U echt genieten van Uw eigengemaakte Amerikaanse sigaret, rol ze dan van „American Star** SIEMEUER'S TABAK - geurig rraBsend maak. cent TABAK OP Z'N BEST! LONDEN. De 25-jarige kapi tein van het Nederlandse motor schip „Brandaris" heeft Maandag verteld hoe hij de Britse douane om de tuin geleid heeft voor het ver voer naar Polen van een lading van 250 ton koper, een artikel, dat vol gens de geallieerde verboden niet naar communistische landen ver voerd mag worden. Kapitein J. F. Bautzmann getuig de tijdens een zitting van de recht bank in Bowstreet, waarvoor acht (Aduertentie t. M.) Aangemoedigd door de enthousiaste ontvangst, welke de Bloem enzeep van Castella met haar fijne geur van rozen alom in den lande ten deel viel, komen de Castella-fabrie- ken thans met een nieuwe verras sing voor de Nederlandse vrouw en Seringenzeep een aanwinst! wel... de heerlijke, frisse Seringen- zeep. Ongetwijfeld zal deze zeep met haar verrukkelijke geur van seringen bij het vrouwelijk publiek evenzeer in de smaak vallen als de overige Castella zepen. Ontelbare vrouwen en meisjes vertrouwen haar dage lijkse huidverzorging toe aan de be roemde Castelia-producten: de klas sieke Castella Schooniieidszeep met de huidverjongende oliën (2 stuk ken 50 ct.i Castella Spécial met het wonder baarlijk schuim (32 ct.) Castella Bloemenzeep (rozen of se ringen 20 ct.) Ook U zult dus nu gemakkelijk een Castella zeep naar Uw hart kunnen kopen. mannen en vier maatschappijen te rechtstaan wegens een samenzwe ring ter ontduiking van de export verboden ten einde 799 ton koperen staven ter waarde van 214.000 ton naar landen achter het IJzeren Gor dijn te smokkelen. Bautzmann getuigde, dat hij twee stel scheepspapieren kreeg. Volgens het ene stel ging de '.ading naar Ant- weipen. volgens het andere naar Gdynia in Polen. „Dat gebeurde om de douane te misleiden." zei de jonge kapitein. Bautzmann verklaarde van een der beklaagden instructie gekregen te hebben niet door het Kielerkanaal te varen, omdat zich daar een Britse controlepost bevond. Het proces wordt vandaag voort gezet. MAASTRICHT. De Maastricht se rechtbank heeft Maandagmorgen de hulpopzichter J C. van D. uit Sittard en de chef der zuurstof- fabriek D. L. Sch. uit Geleen, bei den werkzaam aan de Emma II, vrijgesproken van de hun ten laste gelegde grove schuld aan de dood van drie arbeiders bij genoemde onderneming. De officier van justitie, jhr mr Fr. van Rijckevorsscl, had wegens dood door schuld tegen beide ver dachten f 200.boete of 50 dagen hechtenis geëist. „PATRONES" WERELD GEZONDHEIDSDAG OUD GASTEL De Oud- Gastelse pyromaan schijnt zijn activiteit te hebben hervat. Een stromijt werd aangestoken op een perceel midden in het dorp. De politie zette de omgeving af. Des kundigen kwamen om de voetspo ren te onderzoeken. Tot nu toe werd echter geen resultaat bereikt. De pyromaan is sinds het mid den van October in Oud-Gastel actief. Hij stichtte tot nu toe negen branden. Twaalf stroklampen gin gen in vlammen op. DEN HAAG. De nagedachtenis van Florence Nightingale, de dap pere pionierster van het verpleeg- stersberoep, zal dit jaar worden ge- eerd. Ter gelegenheid van de We- eldgezondheidsdag 7 April heeft minister Suurhoff (Sociale Zaken en Volksgezondheid) van morgen. het Nederlandse „Florence Nightingale-comité" geïnstalleerd. Dit comité waarin vertegenwoor digsters en vertegenwoordigers zit ting hebben van velerlei organisa ties. die zich bemoeien met de' verpleging van zieken en.gewonden zal de viering van de Florence Nightingale-dag voorbereiden. Honderd jaar geleden scheepte Florence Nightingale die toen 34 jaar was zich in naar de Iirim. waar het Britse leger met het Franse vocht tegen het Russi sche. Gruwelijke toestanden heers ten er onder de gewonden. Het gehele Engelse volk las met ver bijstering, hoe hun landgenoten daar. zonder goede medische ver zorging, in slechte lazaretten ver kommerden. Eén was er die haar verontrusting al dadelijk omzette in een daad: Florence Nightingale, een meisje uit gegoede Engelse kringen die elke aanvankelijke misvatting (zelfs minachting) over haar be sluit trotseerde en naar de Krim ging. Welke ze^nrijke arbeid zydaar onder de moeilijkste omstandighe den heeft verricht is nu. het beroep van verpleegster met on derscheiding wordt erkend nau welijks meer te begrijpen. Florence Nightingale heeft later de rijke vruchten mogen plukken van haar grootste daad. Waarom Florence Nightingale, is gekozen als „partrones" van de Wereldgezondheidsdag? Omdat er in de wereld altüd nog zeer veel verpleegsters te kort zijn. Er zijn landen, waar één verpleegster is op de 300 inwoners, maar ook. waar men er slechts één vindt op de 100.000. In ons land is deze ver houding ongeveer één op 800. iH LONDEN. Veldmaarschalk Montgomery verwacht, dat beide partijen in ten volgende oorlog van het begin af aan atoomwapens zul len gebruiken. „De veiligste plaats zal dan aan het front zijn bjj de strijdende soldaten", zei de plaats vervangende opperbevelhebber van de geallieerde strijdkrachten In Europa. „Indien U zich in de vooruitge schoven linies bevindt, kan de vijand geen explosieven op u neer werpen, die alles in een gebied met een grote straal doden, omdat hij dan zjjn eigen soldaten eveneens zou doden", zei de held van El Ala- mein in een rede voor de B.B.C. (Van onze correspondent PARIJS. Generaal Juïn is gis teren ontvangen door minister-pre sident Lanïel en door Bidault. Na afloop daarvan verklaarde iemand van ziin staf, dat de generaal nog niet aftreedt als chef Europese strijdkrachten van de NAVO en dat hy niet van plan is af te treden, voordat vaststaat, dat een Fransman hem vervangt. Vermoedelijk is dit een fanfare om de aftocht van de generaal te dekken. Er is namelijk geen ogenblik sprake van geweest, dat een ander dan een Fransman hem zon opvol- gen. Noch dc Franse regering, noch de andere leden var. de ministerrad van de NAVO hebben aan andere oplossingen gedacht. Het is duidelijk, dat de vervan ging van Juin afhangt van de Fran se regering. Zij moet een opvolger voor hem vinden, cn spreekt over generaal Guillaume. de huidige re sident-generaal van Marokko cn. om het zo uit te drukken, een leer ling van generaal Juin. vooral 5n politiek opzicht. OSLO. - Het Noorse hof zal vier maanden in rouw gaan naar aanleiding van de dood van kroon prinses Martha, die Maandag ge storven is. Er is geen datum vastgesteld voor de begrafenis. Het stoffelijk overschot van prin ses Martha is van Oslo overge bracht naar Skaugum, het kasteel van het kroonprinselijk paar. Naar het persbureau Ritzau ver neemt, houdt men er in Deense hofkringen rekening mee, dat het voorgenomen staatsiebezoek van koning Frederik en koningin In- grid van Denemarken aan Neder land normaal doorgang zal vinden. Zoals bekend zouden koning Fre derik en koningin Ingrid van 26 tot en met 28 April ons land bezoeken. LONDEN Een langdurig loongeschil. waarbij 116 000 arbei ders van werkplaatsen der Britse spoorwegen betrokken waren is Maandagavond geëindigd met de aanvaarding van een zes procent loonsverhoging voor de arbeiders. De vakbondsleiders, die aanvan kelijk vijftien procent loonsver hoging eisten, stemden in met de zes procent verhoging op een bij eenkomst met de Britse vervoers- com missie. DEN HAAG „Bentu onthield zich van een en van de AVRG-Ieden het er mee eens. dat oordeel. 52 (tegenstanders: de zendtijd, die een Van de ondervraagden 44%). Bij de VPRO- omroepverenigipg had 77% gehoord van leden bedraagt het per- krijgt afhankelijk is de regeringsvoorstellen centage der voorstan- van haar ledental?" over de zend tij dverde- ders 46, dat der tegen- Vijftig procent van de ling. Onder de KRO- standers 37 (17 heeft door het Nederlands leden bevond zich het geen oordeel) Instituut voor de pu- grootste aantal voor- blicke opinie oaüer- standers van het door leden van de om- vraagde personen uit de regering voorgestel- roepverenigingen ma- alle rangen en' standen de systeem, onder de hen echter slechts ruim heeft deze vraag be- VPRO-Ieden het klein- de helft van het luiste- vestigend beantwoord, ste. Van de KRO-leden rend publiek uit. Er behoort 63 tot de zijn bijna een millioen Dertig procent bleek voorstanders, van de gezinnen die niét bij het. er niet mee eens te NCRV-Ieden 58 van een omroepvereniging zijn. Twintig procent de VARA-leden 58 zijn aangesloten. Ais men iets vindt, clan 't liefste iets dat de moeite van het oprapen waard is. Zoals b»jy. de 77-jarige tceduwe Malmstedi uit Stockholm, die in een bank een biljet van 10,000 kronen op de vloer vond. Zo veel geld had de weduwedie i een ouderdomspenstaentje moet rondkomen, nog nooit gezien. Bet wonderlijkste is. dat er geen eige naar van dat geld te vinden is. Als die nu maar niet komt opdagen, dan is mevr. Malmstedt ooöji de toekomst onder de pannen. De koningsraad, die onlangs uit de dierentuin te Milaan ontsnapte is ook gevonden. Hu werd op een weg aan de Rivièra. waar hij neerstreek vlak voor een auto. overreden. De ontvanger van de directe belas tingen van de Amerikaanse staat Ala bama vond in zijn post een cheque van drie cents. Het was de eerste termijn betaling op een inkomstenbelasting- aanslag groot 11 cents. m De vrouw van Audrey Jones In Los Angeles vond dat er op de telefoon rekeningen zoveel gesprekken met een nummer In Strasburg (Ohio; voorkwa men. Toen ze het nummer onk eens op- helde ontdekte zij dat meneer Jones daar nog een vrouw had. Zij vond het niet leuk. Wenen vindt het verblijf van de vroegere Duitse veldmaarschalk Kessel- ring in Oostenrijk niet langer gewenst. Hij heeft thans nieuwe (op)marsorders gekregen. En hoe vindt u die inbreker, die voor de New Yorkse rechtbank ver klaarde: Ik breek Iedere maand min stens een keer in. Veel levert het niet op, maar ik kan me redden. Een Londense rechter vond het maar ingewikkeld toen een verdachte verklaarde het zich niet te kunnen ver oorloven te gaan werken. Het beste baantje dat de verdachte kon vinden leverde zes pond op. Aan werklozen steun beurde hij bijna zes pond en daar im nog twee pond kindertoeslag per week voor vijf kinderen bij. De rechter verdaagde de zaak en meende dat dc Minister van Arbeid daar maar iets op moest vinden. „ïlouen zo" vonden wij gisteren toen wij even in het heerlijke lente- zonnetje zaten. Dat doet de rotstuin- tulpen, de tulipa's cn de narcissen good. Als het nog eventjes aanhoudt, dan vindt u Zondag de Keukenhof plotse ling In volle flêur. OM het mijne niet aan de Boe kenweek on-bijgedragen te la ten, hield ik in een vriendelijk stadje een lezing over mijn kort ademige omgang met de cursieve letteren. De pauze van zo'n avond is vaak een wat verwarrend avon tuur, omdat bijna altijd, tot man nen uitgelopen schoolmakkertjes of Peking-verre nichten het verleden komen openrijten. Toen ik deze keer temidden van mijn toehoor ders, in een naast de zaal gelegen cafékoffie stond te drinkentrad opeens een bleke man met een pijp op mij af en sprak enigszins me lancholiek: „Dat is oofc trat anders dan de vorige keer, hè?" „Nou", zei ik en keek hem aan dachtig aan. Ik kende hem nog niet, maar meestal krijgt zo iemand op eens duidelijke contouren, als hij met wat meer feitenmateriaal over de brug kom.t. ,,'t Is hier een beetje kleiner óók." sprak hy glimlachend. „Dat stellig", zei ik. Ik kon het rustig toegeven, want hij keekof hij het persoonlijk op gemeten had. „En warmergrinnikte hy. Dere keer knikte ik alleen. Bet begon een beetje op myn. zenuwen te werken, dat hij zo. vaag blééf en nog altyd niets substantieels wilde zeggen, als: „zie jij de bovenmees- ter nog wel eens?" of: „ik was laatst bij Anna". Die dikke, die toen by je was hoe heet hij ook weer...?" her nam h ij. „Kees?" opperde ik, want dat is iemand die ik ken en die is heel dik. „Ach nee!" riep hy. ,,'t V/as een andere naam. 't Schiet me straks wel te binnen. Hy had altyd zo'n petje op. Enfin.... zie je 'm nog wel eens?" „Zelden", zei ik. Hij knikte met begrip. „Ook altijd tussen de wielen, na tuurlijk", begreep hij. ..Het eist wat, hoor „Jazeker", knikte ik. „Ik ben toen meteen naar Zuid- Af rïka gegaan", vervolgde hij. „Je begrijpt, ze zaten om me te sprin gen, Veel kamerwerk. En toch, in grote trekken blijft het opsieren. Vooral als het geruit moet. En dan maar zingen en de knieën oefe nen enfin, ife hoef jou niks te vertellen." „Welnee", zei ik wanhopig. Ik kon geen lijn vinden in die 7nan. „De Belgen doen het tegenwoor dig weer anders", zei hij met bit tere spot. „Meer met zoeoeoeoeü Etx gedeeltelüfc ingeklapt, weet je. Het ziet er aardig uit, maar de la past niet. Echt op z'n Bels, hè. En geen ronde hoeken ook." IJe knikte bezweet. Aan dit ge sprek had ik nooit moeten begin nen. Na een lang zwijgen vroeg ik: „Hoe vond je de lezing?" „Lezing?" zei hij. ,Js er een le zing? O. dat wist ik niet. Ik zit hier gewoon maar euen in het café, hè. Kom bij me zitten jö, dan klet sen we nog wat over vroeger". „Nee, 't gaat weer beginnen, ge loof ik", antwoordde ik. „Ach, laat die vent toch kletsen", riep hij. Wie is het?" Ik noemde mijn naam. „O, dat is een beroemde O.H.f* riep hy vol walging, „Blijf toch hier". „Nee. Ik wil er by zytt", zei ik Stijf. „Nou koekeltje'', sprak de man teder. „Het ga je goed. En val maar niet wéér in de oven, want deze keer kan ik je niet komen helpen. Ik moet Woensdag naar IJsland met de boel. Je begrijpt, ze zitten om me te springen...." 11 Was een atoom-spion, denk tfe. DEN HAAG Het dienstplich tige en reserve personeel van de volgende onderdelen van de Ko ninklijke Luchtmacht zal in de loop van dit jaar voor herhalings oefeningen worden opgeroepen: commando luchtverdediging, com mando tactische luchtstrijdkrach ten, commando depots materieel luchtmacht, commando luchtvaart troepen dn de militair juridische dienst. Voor officieren, onderofficieren. _.i korporaals-specialisten is de opkomstduur 30 dagen, voor kor poraals en soldaten 26 dagen. APELDOORN. Aan de Order molenweg te Apeldoorn heeft zich Maandagmorgen een drama afge speeld. De 45-jarige los werkman D. B. heeft getracht zijn gewezen echt genote G. M. B.—T. door hamersla gen op het hoofd en vervolgens door worging van het leven te beroven. Daarna heeft hij een einde aan tyn eigen leven gemaakt. Het echtpaar, dat acht kinderen had. was al enige tijd wettelijk ge scheiden. Nu en dan kwam de man echter de vrouw in haar wonmg be zoeken. Dit geschiedde ook Maan dagmorgen. Hij trachtte haar bij dit bezoek te bewegen de vroegere on- i enigheden te vergeten en weer met hem te gaan samenwonen. Toen zij dit voorstel van de hand wees. haalde B. plotseling een ha mer tc voorschijn, waarmede hij de vrouw op het hoofd sloeg. Toen de steel van de hamer brak. ontstond een worsteling, waarbij B. heeft ge tracht de vrouw te wurgen. Zij viel hierbij tegen de kachel en liep een aantal brandwonden op. Op haar hulpgeroep kwam een buurvrouw Luitenante Rhotia Marsh demon streerde op het Engelse departe ment van Oorlog het nieuwe tro- pen-uniform, voor vrouwen, dat gedragen wordt met witte kan sen en witleren schoenen. De kleur der passementen is uerschtl- *c?:d naar gelang ~oüh het onder deel waartoe de draagster be hoort: scharlaken rood voor de Queen Alexandra Royal Nurses, donker groen voor het Women's Royal Army Corps, donker groen voor het Medical Corps en licht groen voor het tandtechnische corps. VLISSINGEN. Het Italiaanse s.s. „Francescu", groot brt 6440, is vanochtend op de Schelde ter hoog- jon.„ u* lé van oatn, aari ae grond gelopen. De commissie "vroeg* m Sleepboten uit Antwerpen hebben s e vroeg m' getracht het schip vlot te brengen, maar dit is nog nic gelukt. Van middag zou men bij hoog water, omstreeks vier uur. opnieuw een poging ondernemen. De „Francescu" was onderweg van Boma naar Ant werpen. toesnellen. De man nam toen de vlucht. Later moet hij volgens de politie kans hebben gezien ongemerkt weer in de woning te komen, waar een van zijn kinderen hem tegen het middaguur op de zolder vond. Hij had zich door ophanging van het le ven beroofd. De toestand van de vrouw, die naar het Julianaziekenhuis werd overgebracht, is redelijk en baart geen zorgen. DEN HAAG. Sonia Gaskell zal de leidster zjjn van een nieuwe balletgroep, die de naam zal krij gen „Het Nederlandse ballet". Dit zal vrye voorstellingen geven èn meewerken aan voorstellingen van de Nederlandse Opera. Dit deelt minister Cais (O. K. en W-) mee in antwoord op vra gen. die het Tweede Kamerlid Gortzak hem had gesteld. Dit be sluit heeft hij genomen na kennis neming van het rapport, dat de commissie voor de vorming van een nationaal ballet hem uitbracht. De commissie kwam tot haar ad vies. nadat zij het oordeel van een groot aantal deskundigen en ge- interesseerden op balJetgebied had gevraagd én twee internationaal erkende buitenlandse experts, de heren Arnold Haskell en Kurt roeg machtiging iu, vi,je sollicitaties audities te doen houden voor de nieuwe bal letgroep. De minister èn B. en W. van Amsterdam hebben deze mach tigingen verleend. Sonia Gaskell heeft z;ch reeds bereid verklaard de artistieke leiding te nemen van „Het Nederlandse ballet".

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2