W M Rechtbank laakt gemeente bij woningvordering Hermes-DVS bestaat nu 70 jaar „BerlijnOostzone" fameus vakmanschap Superthriller in Passage kenmerkt K.TIu.d. Vlerk Zonder vergunning betrok schipper gekocht huis Jubileum-clubblad begin van feestviering Katholieke kring was met de camera onder water DRZ kan Zondag bij zege kampioensvlag hijsen Lumière-tlieater wil nog dit jaar openen „Juridisch juist, maar stadsbestuur is spijkerhard" Te klein Critiek Naar politie-bureau AGENDA Nieuw carillon-spel in Grote Kerk KERKDIENSTEN Interessanteleerzame lezing in tjokvol Musis Sacrum SCHIEDAMS LAGER VOETBAL Ook Demos en SFC staan er bijzonder goed voor r-VERLOVINGSRINGEN"^ Bouwcentra rr breidt uit Presentiegeld voor woning-commissies Betonwerker bekneld Invalidewagens van de CAB Artsen op Zondag B De Brandweer bracht serenade 2 Zaterdag 10 April 1954 Binnenkort zal de heer Th. A. van Dinter met zijn gezin uit het huis, dat hy aan de West Frankelandsestraat 154 bewoont en dat zijn eigendom is, worden gezet. Dan komt hij met zijn meubeltjes op straat tc staan, een daad waartoe het gemeente bestuur bij gerechtelijk vonnis gemachtigd is, omdat de heer Van Dlnter dit huis bewoont zonder de vereiste vergunning van Burgemeester en Wethouders, Juridisch volkomen juist, maar moreel volgens de president van de Rotterdamse Ar rondissementsrechtbank te laken, omdat er voor de heer Van Dinter omstandigheden aanwezig zijn, die een wat soepe lere houding van het Schiedamse gemeentebestuur ruim schoots had gerechtvaardigd. De heer Van Dinter, die blijkens het bevolkingsbureau sedert 1951 in Schiedam woont in een woonschip in de Westerhaven, heeft destijds zijn anker op de Schiedamse rede uitgegooid, omdat hij meende, na zijn gehele leven ais schipper te heb ben gevaren, wel eens rust te heb ben verdiend. Om zich met een woonschip in een gemeente te ves tigen. heeft men geen woonvergun ning nodig, omdat woonarken, e.d. buiten de Woningwet vallen. Toen het de heer Van Dinter ging ver velen op een schip te wonen en hij ook wel eens vaste wal onder de voet wilde hebben, speurde hij elke avond de kranten na op zoek naar advertenties, waarin huizen te koop werden aangeboden, die vrij te be trekken waren. En op een goede dag vond hij zo'n advertentie. Het ■was volgens de steller van deze ad vertentie .een woning aan de West Frankelandsestraat 154. die zonder meer betrokken kon worden. De eigenaar had van het gemeente bestuur de aanzegging gekregen, de woning, die reeds vijf maanden leeg stond, te doen bewonen. De koop- acte vond plaats 28 Januari '54. Dg heer Van Dinter telde zijn spaar centjes neer, verkocht z'n woonschip, gaf daarna zijn ligplaats op eri trok, hoewel hij door bureau Huisvesting, toen hij een vergunning kwam aan vragen gewaarschuwd was, dat hij het door hem gekochte pand niet mocht bewonen, niettemin dolgeluk kig de nieuwe woning binnen. Daar bleek, dat men verstoken was van gas en electriciteit. En dat is de heer Van Dinter heden ten dage nog, om dat Technische Bedrijven geen aan sluiting tot stand wil brengen voor dat een vergunning van het Huisves- tings-bureau kan worden overge legd. En die vergunning wordt niet verstrekt. Een. ambtenaar van Huisvesting is in de onrechtmatig, .bewoonde wo ning een kijkje wezen nemen en heeft geconstateerd, dat de woning voor het gezin Van Dinter, bestaan de uit man, vrouw en vier kinderen veel te klein is. „Geef me dan een grotere woning", zei de heer Van Dinter, die in de mening verkeerde, dat iemand, die een woning kocht, deze ook mocht betrekken. Als schipper had hij met dergelijke problemen nooit te maken gehad. Die grotere woning kreeg hij niet. Hij ontving op 17 Februari '54 een schrijven van de burgemeester, waar in deze hem beval de woning te ont ruimen. Allerlei pogingen om tot een minnelijke schikking te komen mis lukten, want terecht bleef het ge meentebestuur op het standpunt staan: Geen vergunning, dan het huis uit. Om ten slotte tot een oplossing in deze onaangename situatie te komen heeft de heer Van Dinter een kort geding uitgelokt, dat door de Pre sident van de Rotterdamse Arrondis sementsrechtbank, mr J. van Vol lenhoven is behandeld. De president moest in zijn vonnis het Schiedamse gemeentebestuur In gelijk stellen en dus machtiging ver lenen tot huis-uitzetting over te gaan. Maar in dit vonnis heeft deze edelachtbare het standpunt van het gemeentebestuur sterk becritiseerd. En hier citeren wij het vonnis: „Overwegende dat Wij (de recht bank) het aannemelijk achten, dat eiser (de heer Van Dinter) tot de koop van het perceel is verlokt door voorspiegelingen van de- verkoper van dit perceel en op grond van diens bewering, dat hij het pand vrij zou kunnen betrekken het pand stond toen immers reeds vijf maan den onbewoond er te geredelijk is toe overgegaan om de koopover eenkomst te sluiten; dat het Ons (de rechtbank) onder deze omstandighe den redelijk was voorgekomen, in dien door gedaagde (het gemeente bestuur) alsnog een termijn was ge geven aan eiser (de heer Van Din ter) om zich elders van een hem passende woonruimte te voorzien en indien gedaagde (het gemeentebe stuur) hem niettegenstaande eiser's (de heer Van Dinter) overtreding daai-toe de gelegenheid had gegeven. Overwegende dat gedaagde (het gemeentebestuur) uitdrukkelijk met het beroep op het prestige van de gemeente geweigerd heeft aan Onze (de rechtbank) suggestie om de echtgenote en vier kinderen van eiser (de heer Van Dinter) niet dak loos te doen worden gevolg te ge ven". In de mondelinge toelichting op dit vonnis, dat tijdens een openbare terechtzitting van 29 Maart 1954 is gewezen, noemde mr Van Vollen hoven het Schiedamse gemeentebe stuur „spijkerhard". Met dat al zit de heer Van Dinter in zijn eigendom verstoken van gas en electriciteit (hij moet zich voor koken en verlichting behelpen met petroleum) te wachten wanneer de sterke arm hem uit zijn woning komt zetlen. Zijn woonschip kan hij niet meer terugkopen, omdat degene, die het van hem heeft gekocht, het schip heeft betrokken. Daarom zal de heer Van Dinter, die de dupe is geworden van goeder trouw bij een onjuiste voorstelling van zaken door de eige naar van de woning aan de West Frankelandsestraat, met zijn gezin uiteindelijk zijn intrek moeten ne men in het Hoofdbureau van Politie. T.a.v. de „spijkerhardheid" deelde de chef van Bureau Huisvesting ons telefonisch mee, dat dit wel mee valt want Schiedam staat met z'n 13 vorderingen in 1953 in een gunstiger daglicht dan Vlaardingen met 64, Delft met 20 en Leiden met 26. (Advertentie LM.) BHXLLEH D Dijkshoorn"*'. OPTICIEN 1% UBUIKAirtAjll t ,tlUIOOK4J»H tCHUBAM Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Jansen, Swammerdamsingel 41. Bellen bij ongeval: G.G, en G.D. Tuinlaan 80. Tel. 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Bibl. Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. R.K- Leeszaal en Bibl.: Dam. ge opend iedere dag (behalve Maan dag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Monopole, 3, 5. 7, 9 uur: ..Anna", passage, 2, 4.15, 7, 9.15 uur: ,Berl ij n-Oostzone". Bijeenkomsten: Musis Sacrum; 3 uur „"Ureus", Volksgebouw: 8 uur „Gruno". De Kroon: 7 uur Reünie „Her mes-DVS". Het carillon van de Grote Kerk s verstoken, zodat nu gespeeld wordt: op hele uren: „Rondo" van Edward Loos; op halve uren: „Blijf één" van A. W. Heyblom. Hermes-DVS bestaat 70 jaar. Of beter gezegd bestond» want de datum was 1 April. Maar eerst nu begint men de symp tomen van dit jubileum te ervaren, want vandaag kwam het maandelykse club-orgaan in een speciale feest-editie uit. Van- avond is er in Hotel „De Kroon" een reünie van de oudere leden an over enkele weken, op 1 Mei, gaat de gehele blauw witte familie feest vieren in Lommerrijk in Rotterdam. Het Hermes-bestuur broedt voorts plannen uit voor ere-wedstrij- den zowel voor voetbal- als cricket-teams, terwijl behalve een feestavond voor de jongeren, een speciaal adspiranten-toumoox wordt georganiseerd, „Solide en levenskrachtig", noem de burgemeester mr. J. W. peek het jubilerende Hermes-DVS in de bij drage. die deze magistraat aan dit jubileum-blad leverde. De wethou der van sportzaken, mr. P. van Bochove, betitelt de blauw-witten met de „Grote oude Schiedamse van 1884" cn politie-commissaris. de heer K. Rijpma, gaf de vereniging een „Bewijs van goed gedrag". De voor zitter van de KNVB, ir. H. F. Hop- ster vertelt, dat het gezonde en ster ke Hermes-DVS de achtste spruit Herv. G«n. Grote Kerk, 30 u.: ds A. Hoffman: 5 u.: ds J. G. Jansen. Nieuwe Kerk. 10 u.: ds J- D. Smids; 5 u.: ds H. W. Hemmes. Westerkerk, 9 en 30.30 u.: ds j. G. Jansen: 5 u.: dr L. J. Cazemier. Vredcskcrk, Q en 1^.45 U.; ds J. Gr?s; 7 u.: ds D. Veldkamp, Ned. Herv. Geref. Evang., zaal Irene. 30 u ds H. G. Atom»: 4 u.: ds Stelwagen. Ned. Prot. Bond, Westvest, 10.30 u,: ds J. B. scbouwink. Oud Rath. Kerk, Dam. 30 u.: Hoogmis; Donderdag 5—P uur n.m.: Gelegenheid tot stil gebed; 8 uur: Hoogmis van Witte Donderdag. Chr. Geref. Kerk, Waranda, 10 en 5 u.: ds A. zwiep. Geref. Kerk, Oosterkerk. 10 u.: ds G. Brinkman; 5 u.; ds G, Brinkman, Planta- gekerk. 10 u.: ds W. A. Krijger; 5 u.: ds W. A. Krufier. Julianakcrk. 10 u.: ds J. J. v. Wagenmgen: 5 u.: ds J. J. v. Wage- mngen. Kethel. 9.30 u,; ds E. J. Oomkes; 2,30 q.: ds E. J, Oomkes. Ev. Luth. Gem., E. Nieuwstraat, 10 u.: ds H. J. Roskam. Oud-Geref. Gem., Geref. Jeugdhuis, Lange Haven. 10 en 5 uur: dsF. Luijtxes. Leger des Hei Is, 10 uur: heiligings samenkomst; 17,30 uur: openluchtpredi- king aan de Gcrrït Verboonstraat; 19.30 uur: verlossingssamehkomst. Baptisten Gem., Kcrkzaai Broersvest S3, 10 ea 7 uur: pred. J. Segaar. Geref, Kerk (art. 31), kerk Westvest 80, 8.30 en 4 uur: C. Vonk. Chr. Geref, Gemeente, Volksgebouvv. Tumlaan 50; lo en 4 uur: ds M. J. Middel- Kcrk van Jezus Christus van de Heili gen der Laatste oasen, Lange Haven 59, 5 uur: godsdienstoefening. Gem. Gods, Pinkstergemeente, gebouw Astoria, Kcthelstraot 45; 10 uur: de beer Daniel- Den Haag. Kruisleger, gebouw Tuinlaan 50, 10.30 uur: wijdmgSdienst: 8 uur: samenkomst o.l.v. adjudant T. Suzers. Het is gisteravond een hoogst interessante en leerzame avond geweest voor de leden van de Katholieke Kring, die in zo grote getale waren op gekomen, dat de grote zaal van Musis tot in de uiterste hoeken was bezet, „Fotograferen en filmen onder water" was de titel van dc causerie, gehou den door de heer Windmeyer uit Delft, met lantaarnplaten en film in ori ginele kleuropnamc. Spreker beeft in zijn voorwoord een klein resumé gegeven hoe hij er ioe gekomen was om ofider-wa- ter-foto's en latex films te gaan maken. Als eerste opnanie-apparatuur diende een Ccmtax kieinbeeld-appa- xaat, in een ronde waterdichte be- veiligingskast gebouwd van waar uit de instelling en het opnemen kon geschieden. Met dit apparaat, voorzien van kleurgevoelige film. konden 32 opnamen achter elkaar genomen worden. De eerste opna men, waarvan lantaamplaten wer den getoond, werden gedaan in een Sportfondsenbad. Na dit eerste succes is een spe ciaal onder-water-film apparaat ge bouwd Spreker vertoonde een onder-wa ter-kleurenfilm opgenomen in Cas sis Sur Mer aan de Cöte d'Azure. De opnamen waren prachtig. Rus tig zwemmend met zwemvliezen. zijn de vissen niot.bane en blijken in de mens een ..vis van groot for maat" te zien Hierdoor werd de gelegenheid geschapen de. in scho len zwemmende vissen rustig te verfilmen Ook de plantengroei op bodem, of op rotsen-was de moeite waard op te nemen. Rustic blauw tekent alles zich op bepaalde diep te af welke kleur sterk afsteekt bU het „felle" van kleuren boven water. Een tweede onder water kleuren film. in 1951 bij de Duizend Eilan den tussen Java en Sumatra opge nomen was nog boeiender en bood een grote hoeveelheid interessante leerstof. Spreker werd met een kort wel komstwoord door de voorzitter de heer N, van Baarle ingeleid, die hem na afloop namens de Kath. kring, dank bracht voor deze inte ressante, hoogst leerzame, avond. van de Bond is, terwijl de heer A. H, W. Weekenstroo, voorzitter van de afdeling Rotterdam van de KN VB, de uitnemende verhouding roemt, die er tussen de besturen van de bond en van Hermes-DVS steeds heeft bestaan. Behalve deze officiële geluiden, die in dit speciale jubileum-nummer zijn te beluisteren, geven de heren K. J. J. Lotsy en de nestor van de sport-journalisten, de heer H. Mee- rum Terwogt, resp. van hun „op rechte bewondering" en van hun „aangenaam toeven op het aloude Damlaan-terrein" blijk. Het blad, dat met tal van foto's is verlucht (o.a. van de eerste ter reinknecht, die Hermes heeft ge diend), bevat voorts herinneringen van de ere-voorzitter, de heer F. v. Buysen, oud-leden, oud-spelers, als mede oen kroniek van wat er in die voorbije zeventig jaar is geschied. De gemeentelijke tuin-architect, de heer J. J- Schipper, 20rg.de voor een buitengewoon interessant® bij drage over hqt nieuwe sportvelden complex (compleet met tekening), dat Hermes-DVS over enige tijd in Kethel zal moeten gaan betrekken. Een statistiek van hetgeen de Schie damse blauw-witten in de 25 jaren, dat zij in de eerste klasse verblij ven, hebben gepresteerd en een mu ziekblad met het clublied geven dit typografisch voortreffelijk verzorgde Hermes-orgaan eer. afgerond geheel. Siluono Mangane speelt de hoofd rol in „Anna", een film die de gehele week in het IWfonopole- theater draait. Het gaat, nu de competitie ten einde loopt, spannen in de bovenste regio nen van de diverse afdelingen. W.F. is morgen vi-y en kan niet anders doen dan afwachten, wat RK WIK in een uitwedstrijd tegen Germinal zal doen, dezelfde vereniging, waarvan onze stadgenoten veertien dagen geleden heb ben verloren. Ontegenzeggelijk zullen de Vlaardingers op hun tellen moe ten passen, want ook in deze wedstrijd aai Germinal wel weer van zich weten af te bijten. Mochten zfi weer een overwinning uit het vuur slepen, dan zou er nog een klein kansje voor W.F. zijn op het kampioenschap, Blijft de overwinning by de Vlaardingers, dan kunnen zU morgen de kam pioensvlag hijsen. Schiedam .krijgt in het Volkspark Hurricanes op bezoek, wij zijn naar de uitslag van deze wedstrijd zeer benieuwd, al kan deze uitslag aan de ranglijst niet veel andering meer brengen. In IB zal het om de bovenste plaats wellicht nog harder spannen dan in IA. De grootste concurrentie is hier wel tussen onze stadgenote Demos en ODI. Demos heeft uit 16 wedstrijden 2 punten minder dan de koploper ODI, met beide nog twee wedstrij den voor de boeg. Béide elftallen ko- In meer dan één op zicht herinnert Carol Reeds nieuwe film „The man between" (Berlijn... Oostzöne) aan het werk, waar mee deze begaafde Engelse cineast zijn grootste bekendheid bij het publiek heeft verworven: „The third man". Ook hier heeft hij de scheiding tussen twee politieke machtssieren de kunstmatig gescha pen kloof, die door een wereldstad loopt ge kozen als activeren de achtergrond van een weliswaar goed geschreven, maar wei nig diepgaande ge schiedenis. Ook hier is dit ge geven op onbetwist vakkundige wijze ver werkt tot een uiterma te boeiende super thriller, waarin de meer kieskeurige film liefhebber een menig te originele, soms zelfs facinerende vondsten zal ontdekken en de minder veeleisende bioscoopbezoeker ge noeg verrassende wen dingen zal aantreffen om van begin tot eind geboeid te blijven. En ook hier vormen internationale intriges de inzet; ging het in „The third man" om zwarte handel in Peniciline, hier behandelt Reed een complot van mensensmokkel. Bij nadere beschouwing echter blijkt alle kundigheid van de regis seur en alle technische raffinement de kunstmatigheid van de hier ge schapen figuren toch niet te kunnen camoufleren. Het optreden van Clai re Bloom is beter geslaagd dan bij haar debuut in Chaplin's „Limelight" maar hoe dit ingénue. Koele Engelse meisje ertoe komt zich in een zo op zichtig wespennest te steken, als in deze film wordt gebouwd, maakt Reed uiteindelijk niet psychologisch aanvaardbaar. Het heeft er dan ook veel van dat hij, aangelokt door de avontuurlijke sfeer, die nu eenmaal om het ver scheurde Berlijn hangt, een gemak kelijk décor heeft gevonden voor een spannende, maar weinig reële ge schiedenis. Overigens vertoont „Berlijn Oo5tzóne" weer alle kenmerken van Chaplins ontdekking: Claire Bloom Hilde Hi ld egard Knef. haar Duitse schoonzuster in Carol Reed's knappe thriller „BERLIJN. OOSTZONE'\ PASSAGE zijn fameuze vakmanschap. Men moet alleen maar eens letten op zijn behandeling van een merkwaardige déUulfjguur als het fietsende jonge tje, op de wintersfeer met de be sneeuwde auto, die een wit monster wordt en dannatuurlijk weer de sensationele achtervolging door in aanbouw zijnde huizenblokken en verlaten straten. Ook in de keuze van de andere hoofdrolspelers is Reed bijzonder ge lukkig geweest: Hildegard Knef blijkt ook iets andei's te kunnen zijn dan de traditionele fatale vrouw, Ja mes Mason ziet men eindelijk weer eens in ccn rol van betekenis (een ontspoorde figuur, die zich tenslotte in de dood rehabiliteert) en voorts zün er nog een aantal kleinere rol len, die stuk voor stuk uitmuntend vertolkt worden. (Aduerfentie I.M.) massief 14 kar. goud. in alle maten en modellen vanaf 36per stel zonder inlevering van goud ROTTERDAMSEDIJK 268 Telefoon 67593 tOTTKKUAM Onjuiste berichtgeving tegengesproken In Mei of Juni a.s. zal de eerste paal worden geslagen voor een uitbreiding van het uwcentrum. De plannen hiertoe zijn reeds enige jaren in voorbereiding. Al lang gevoelde het Bouwcen trum een sterke behoefte aan uit breiding. Nog deze week schreef de heer C. J. Revier hierover in ons blad. in de rubriek „Contact met,..." Naast het bestaande gebouw zal aan de zijde van het Groothandelsge bouw een nieuw pand worden ge zet. In een van de Rotterdamse bladen verscheen onlangs een vrij uitvoe rig bericht met een tekening over deze plannen. Het Bouwcentrum deelt echter in een communiqué mee, dat de des betreffende gegevens feitelijk on juist zün. Zij weerspiegelen slechts een mogelijkheid van uit breiding, die door het Bouwcen trum naast veie andere is on derzocht en verworpen. Het Bouwcentrum stelt er boven dien prijs op te doen weten dat de door het Rotterdamse blad gebruik te gegevens niet van het BC afkom stig zijn. men morgen tegen elkaar in het veld. zodat hier wel hard gestreden zal worden voor de ereplaats. Winnen, de Schiedammers deze wedstrijd dan zal de laatste wedstryd moeten beslissen. Bij een overwinning van ODI, is deze vereniging kampioen. Onze andere stadgenoten, SVDPW staat in de middenmoot en loopt dus geen gevaar meer. Eenzelfde spanning ts er bovenaan in de ranglijst in IC. Het Schiedam se DRZ gaat op bezoek bij DOK, dat uit 14 wedstrijden slechts een punt minder heeft. Beide verenigingen zullen dus alles op alles zetten voor een overwinning. Moch DRZ winnen dan kan het de kampioensvlag hijsen. Martinit gaat op bezoek bij ROGA. De Schiedammers hebben nog drie verenigingen onder zich op de rang lijst® waarvan ROGA de drager van de rode lantaarn is. De Rotterdam mers zullen dus wel de tanden op elkaar zetten om te trachten om zich aan deze plaats te ontworstelen. Mar tinit zal dus moeten oppassen. SFC staat in 2 A op de ereplaats, met twee punten voorsprong op ASB, Onze stadgenoten krijgen Zwart Wit op bezoek en zullen dus wel oppas sen geen fout te begaan. Het kam pioenschap staat op het spel, iets waarvoor ASB ook nog wei hard zal vechten. De vraag, o£ aan de leden van de Commissie van Advies, als be doeld in artikel 8 der Woonruim- tewet 1947 en van de „Kleine Huis vestingscommissie" voor het bijwo nen van vex-gaderingen dier com missies een presentiegeld moet worden toegekend is door B. en. w, nader onder het oog gezien. Zoals het college reeds bij voor stel van22 Maart jl. mededeelde, meent het dat deze vraag in het algemeen bevestigend dient te wor den beantwoord. Het heeft daarbij overwogen, dat de vergaderingen van deze commissies steeds overdag plaats vinden. Waar het aantal vergaderingen van beide commissies nogal uit eenloopt, lijkt dezelfde regeling niet aan te bevelen. Voor dg leden en plaatsvervan gende leden van de Commissie van Advies, die slechts zelden bijeen komt, zouden B. en W. het bedrag van het presentiegeld willen zien bepaald op 7-50 per vergadering per persoon. Voor de leden der „Kleine Huis- vestigingscommissie". die nagenoeg iedere week bijeenkomt, lijkt het college een vast bedrag van 125 per jaar per persoon ais presentie geld billijk, B. en W. stellen de Raad voor dienovereenkomstig te besluiten, zulks met ingang van 1 Januari 1954, De 55-jarige betonwerker J. de B. uit Rotterdam is gisteren op de werf Wilton Fijenoord in Schiedam met beide armen bekneld geraakt tussen eon transportband van een machine die betonspecie verplaatst De man, die met het onderhoud van deze transportband is belast, werd door collega's uit zijn netelige positie be vrijd. Beide armen van net slacht offer werden op verscheidene plaat sen gebroken. Voorts bekwam de betonwerker een. ribfraetuur. Met een ambulancewagen van de werf wilton Fijenoord is de man naar het Schiedamse Gemeenteziekenhuis ge bracht. Vanmorgen heeft de heer K. J. Heyboer, voorzitter van het Comité Auto- cn Boottochtjes voor lichame lijk gebrekkigen aan een tweetal in validen, te weten mevrouw A. Ko ningHazenberg en de heer H. Sla venburg een invalidewagen uitge reikt. Deze overdracht van de wagentjes vond plaats in tegenwoordigheid van de heren W, Fontyne en A. Schudde- beurs. 2n spoedgevallen zijn dit weekeinde de /oigende artsen te raadplegen: W, H. F. Meyer, Swarnmerdamsingel 43, tel. 69635; G, In 't Veld, Willem de Zwijgerlaan 23 ,te!. 88599 en C. A. Poll, Tuinlaan 62, neemt. Geopend is apotheek Jansen, Swam merdamsingel 4l, die ook gedurende de volgende week de nachtdienst waar- tel. 67856. Ruim 4000 mensen bij .Kinderen uiten zich" De tentoonstelling „Kinderen uiten zich," die vorige maand in het Ste delijk Museum is gehouden, werd door 4300 mensen bezocht. In het Museum ligt ter inzage een trek- kingslijst van de nationale loterij „Kunstenaars helpen." Burgerlijke Stand GEBOREN: Johannes B.. z. van P. Nesse en B. Stigter; Gijsbertus, z. van G. v. d. Ham en J. M. E. v. d. Gaag: Martin W„ z. van W. H. v. d. "Westen en M. Th. v. d. Boor; Jacobs H„ d. van G. Jansen en J. Schenk; Christien M. C.. d. van A. M. Nolet en C. R. C. Diepen; An ja, d. van A. Haak en J. Smits; Aïida P. M., d. van P. J, Olsthoorn en A. M. v. d. Geest. OVERLEDEN: F W. Ophorst, 62 jaar. weduwe van J. Verhoef; C. C. van Leeuwen, 54 jaar, vr. van F. H. Meijer. LyMiERE TmSATES? g Het ligt in de bedoeling nog deze maand op de hoek van de Kruiskade en de Lijnbaan de eerste paal te slaan voor het Lumière-theater. Er wordt naar gestreefd deze nieuwe bioscoop nog voor het einde van dit jaar te kunnen openen. De vraag is echter in hoeverre de heiersstaktng de uitvoering van de plannen nade lig zal beïnvloeden. Het Lumière-theater krijgt, zoals Het muziekkorps De Brandweer heeft gisteravond de heer H. Lang broek voor zijn woning aan de Catharina Beersmansstraat een sere nade gebracht. De heer Langbroek werd veertig jaar geleden lid van het korps. De heer A. Zaal, voor zitter van het muziekkorps sprak hem toe. Hij bood de jubilaris een antieke zilveren sigarettendoos aan Namens de Bond van Verenigde Vrijwillige Brandweerlieden speld de de heer H. Veulings de heer Langbroek de bondsmedaille op de borst, Op de muzikale wandeling had het korps nog even stil gehou den voor de woning van het lid A. H. Vreeven, die pas hersteld is van een langdurige ziekte. Zo wordt het Lumière-theater aan de kaïn van de Kruiskade. Rechts komt, onder de Vatl de Lijnbaan doorlopende lui/el, de entree van deze bioscoop. wij reeds vroeger berichtten, 1100 zitplaatsen, waarvan er 224 op het ba Icon komen. De zaal krijgt een gebogen doek van groot formaat, dat de projectie volgens de modernste systemen mogelijk maakt. De nieuwe bioscoop krijgt zijn entree aan de zijde van de Kruis kade. De gevelbreedte is hier 36 me ter aan de Lijnbaanzijde wordt het twaalf meter hoge gebouw 48 meter breed. Vijf winkels zullen hier het zij-aanzicht verlevendigen. De door lopende luifel, die men in de hele Lijnbaan vindt, zet zich voort, niet alleen in de Lijnbaan, maar ook nog een vijftiental meters om de hoek van de Kruiskade. Zo komt de thea- tcringang io de beschutting van deze luifel te liggen Het gebouw is voor het City-con cern in Den Haag ontworpen door de architecten A. Krijgsman en A. Bodon. Het mag worden gezien als de voortzetting van het oude Lumière aan de Coolsingel, dat in Mei 1940 werd verwoest.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1