C D Nieuw Spuikanaal om vervuiling binnenhavens te voorkomen iNJG-actie voor hulp aan vluchtelingen Excelsior-kampioenen naar Duitsland KOERIERSIERS SYY veteranen-tournooi met feestelijk slot J. Meuldijk wint CJMV tafeltennis-lournooi INSTITUUT SCHOEVERS Karwei dat 11/2 millio&n kost in Maart 1956 gereed Fiets door auto aangereden Motor slipte Esperanto wint veld De Blauwe Doffer De Postduif Burgerlijke Stand AGENDA Schoorsteenbrand DHS start met de promotie r- Feestelijke viering van „Kindsheid" HEBaSHEHfflaaEB GTB-nieuws Joy-riding met vrachtauto Kunst door Oefening in Arcade Laatste Vegla-feest Voetballer gewond Lijk opgehaald Hem elvaartsdag: SW- Willem II VJ HBSS voetbalt en filmt „Amigo" besloot bet seizoen SCHIEDAM deze week VLAARDINGEN NETTE MEISJES Stooimvasserij „De Pauw"' 2 Maandag 24 Mei1954 De bestaande Spuisluis behoeft, mede op grond van de berekeningen door Gemeentewerken gemaakt onmiddellijk na de stormvloed van 31Januart/ 1 Februari 1933, dringend vernieuwing, aangezien de fundering van de sluis, zowel als de opbouw moeten worden beschouwd als niet bestand tegen de krachten, welke erop kunnen worden uitgeoefend. Een nieuwe Spuisluis is nodig, daar deze voor de verversing van de binnenhavens onmisbaar is. Immers, aangezien de Buitensluis slechts met vloeddeuren is uitgerust, gaan de deuren van deze sïuis open zodra het water van de Nieuwe Maas bij eb tot een lager peil is ge daald dan dat van de in de op de sluis aansluitende binnenhavens. Daarna stroomt uit deze havens zo lang het vuil water af naar de Nieu we Maas als de daling van het Maas water duurt. Zodra dit Maaswater weer gaat stijgen bij vloed wor den de deuren van de Buitensluis ge sloten doch de schuiven van de Spui- sluis geopend, waarna door deze laat ste sluis water van de Nieuwe Maas via de WiIhelminahaven in de bin nenhavens stroomt, totdat het peil van 0,10 m. N.A.P. is bereikt. Aangezien steeds vrij veel water als afvalwater' van fabrieken en woonhuizen op de havens wordt ge loosd. zal er dus een nieuwe water- inlaat gemaakt moeten worden, ten einde de vervuiling van het water en de stankverspreiding in de zomer maanden tegen te gaan. Om technische redenen verdient het aanbeveling de bouw van de nieuwe spuisluis te doen plaats vin den in een nieuw kanaal tussen de oude Spuihaven en genoemde Hout haven. - De kosten vati uitvoering van dit plan kunnen nog slechts globaal wor den geraamd, aangezien het ontwerp nog niet is uitgewerkt, doch wei kan worden medegedeeld, dat rekening voordat met de uitvoering van de plannen kan worden begonnen: Allereerst het uit de huur nemen van de volgende terreinen: 1. een terrein in 1953 uitgegeven aan de heer Van Duijl voor het heb ben van een scheepswerfje: 2. een terrein in 1953 uitgegeven aan mevr. De Bruin-Mastenbroek voor het hebben van een café; 3. een gedeelte, en wel het Noorde lijkste stuk. van het terrein dat in 1933 werd uitgegeven aan de heer J, H. v. d. Bosch voor het daarop heb ben van o.m. een herstelplaats voor jachten; 4. een gedeelte, en wel het Noor delijkste van het terrein, in 1952 uit gegeven aan de Watersportvereni ging Samenwerking; 5. enkele volkstuinen, gelegen aan de Westzijde van het spuikanaal ten Noorden van do Westfrankelandse- dijk; 6. een gedeelte en wel het Z.W. stuk, van een aan SVV uitgegeven sportveld, grenzende aan Spuikanaal, 7. de tuin en de woning die bij de sluiswachter in gebruik zijn. Vervolgens de toepassing van de desbetreffende bepaling van de erf pachtsovereenkomst met de N.V. Houthandel v. d. Wetering en de aanvrage van de goedkeuring voor de uit te voeren werken door Gede puteerde Staten resp, het Hoogheem raadschap Schieland. Daarom stellen B. en W. de raad houdende met de uitgaven, welke de j thans voor, in principe te besluiten Technische Bedrijven zullen moeten '1 J" 1 doen. wegens veranderingen in lei dingen cn installaties, net ongeveer 1.600.000.- zal kosten. Voorts menen B. en W. goed te doen te wijzen op enkele maatrege len, welke genomen moeten, worden (Advertentie I.M.) Deze stoffenweek is niet be doeld als een tentoonstelling van exclusieve stoffen die enkelen kunnen kopen, neen, dit is een stoffenweek waarin wij een record aantal meters zomerstof willen ver kopen, omdat de stoffen wèl, maar de zomer niét gekomen is. Zomerstoffen, veertig tot zes tig procent onder de waarde, tientallen soorten, honderden dessins, voor japonnen, rok ken en blouses- Denkt U eens in, de modern ste Imprimé's, de meest soe pele gebloemde mousseline, die voor f. 2.10 algemeen als een prestatie werd beschouwd, kunt U nu kopen voor nog geen gulden per meter. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van het won der van deze stoffenweek, gebloemde mousseline, 80 cm breed, in diverse frisse kleu ren en dessins. Nü kunt U voor Pinksteren nog een nieuwe Imprimé japon hebben voor een prijs die niets meer met de waarde te maken heeft, want U betaalt nu per meter geen f- 2t4Ö", maar WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tel. 29180 tot de bouw van een nieuwe spui sluis. In aansluiting aan het voorafgaan de delen B. en \V, mede, dat door Dijkgraaf en Hoogheemraden van Schieland is verzocht te willen zorg- Omdat de 14-jarige R. K. uit Rot terdam. die Zaterdagmiddag met zijn fiets, waarop hij een 12-jarig meisje als duo-passagiere vervoerde, nsiet voldoende uitkeek toen hij de Vlaar- dingerdijk nabij de Vijf Sluizen te Schiedam overstak, werd hij aange reden door een personenauto. Het tweetal kwam te vallen. De jongen kreeg een hoofdwond en een hersen schudding, het meisje klaagde over pijn in de heupen en de benen. Bei den zijn per GG en GD naar het Rot terdamse Coolsingelziekenhuis ge bracht. Op het Rubensplein slipte Zater dagavond een motorfiets, bereden door dc 53-jarige kantoorbediende P. K. uit Den Haag. die zijr echt genote als duo-passagier vervoerde. Het echtpaar kwam te vallen, ten gevolge waarvan de vrouw haar rechterpols brak. Zij is onder ge neeskundige behandeling in het Ge meenteziekenhuis gesteld. De cursisten van de parallel-lopen de Esperanto-eursus, die in deze win ter in de Volksuniversiteiten van 10 verschillende landen werd gehou den. kunnen een internationale va- cantiecursus bijwonen, die van 23 t'm. 29 Augustus in kasteel Mün- c hen viller bij M urten aan het meer van Murten (Zwits,) zal worden ge houden. Het kasteel ligt in 'n prach tige omgeving en heeft plaats voor 40 personen. Inlichtingen: Redactie ..Svisa Espcro" Hangveg 57 Liebefeld, Bern (Zwits.). In de Middelb. Technische School te "s-Gravenhage wordt Esperanto onderwezen aan begmnenden en ge vorderden: eveneens is aan de HBS aan de Beeklaan te 's-Gravenhage een Esperanto cursus begonnen voor leerlingen van die school. De Franse Minister van Onderwijs heeft do heer Bosc benoemd tot Of ficier v. d. Franse Academie wegens zijn verdiensten bij het geven van Esperanto-ondenvijs aan het Franse volk. dragen dat nog vóór het komende stormseizoen voorzieningen worden getroffen om de onveiligheid van de bestaande Spuisluis te ondervangen. B. en W. kunnen hieraan toevoe gen, dat met de bouw van de nieuwe Spuisluis op zijn vroegst, indien de voorbereidingen naar verwachting verlopen, begonnen kan worden om streeks 1 Maart 1955, terwijl de bouw dan zodanig moet vorderen, dat vóór 1 November 1955 de tijdelijke dijk, welke het buitenwater moet keren rondom de bouwput, weer buiten functie gesteld kan worden. Op 1 Maart 195S zou de nieuwe sluis met het kanaal gereed moeten zijn. Zondag hield De Blauwe Doffer een wedvlucht vanuit Mons (België) afstand 180 km. Gelost werd om 7.30. De eerste duif arriveerde om 9.35.49. De laatste duif om 9.57,52. De uitslag was: 1 16 20 A. Boes, 2 7 12 N. Kerkhof, 3 H Tr. Duiven- bode, 4 W. Sehrumpf, 5 18 mej. v, d. Hoeven, 6 T, Claers, 8 J. Hopstein, 9 J. W. Kazenbrot, 10 v. d. Steen, 13 Sloot en Co, 14 22 v. Leeuwen en Schrumpi, 15 19 L. Lems, 17 A. Broe ders, 21 A, Scheper, 23 25 J, M. Koog- je, 24 Gebr. v. Gogh. SCV de Postduif hield een wed vlucht van uit Mons 180 km. 1 6 11 15 16 27 31 33 35 56 96 108 J, de Kos ter, 2 13 76 79 139 L. Verheugen, 3 36 47 48 Joh, Christen. 4 82 104 105 C. Verlinde, 5 Du Chartenier, 7 28 75 130 D Ram, 8 116 J. Lips. 9 106 124 A, v. d. Grijp, 10 18 40 74 93 v. d. Beek en Co, 12 39 121 P. van Weelie, 14 17 45 129 j. V. d. Windt, 19 42 v. Dongen en Co, 20 77 P. van Hinten, 21 24 119 P. Gouweleeuw. 22 25 118 F. Koppenhagen, 23 57 Th. Jansen, 28 30 43 64 86 Dipl. J. Koogje, 29 52 71 A. Heeren, 32 50 J. Brand. 34 49 83 73 141 J. Poort Zn. 37 113 127 132 J. W. Blom, 33 94 J, de Waard, 41 55 68 123 171 P v. Os Co, 46 54 99 D, Bakker, 51 58 136 138 140 143 H. Cra- ma, 53 59 78 81 97 122 114 C. den Tuinder, 60 88 Dalhuizen, 61 87 95 H. Hagen, 62 65 135 A. Mooy, 66 P. Verheugen, 67 115 125 C. Brouwer, 69 91 110 J. Doejaaren, 70 100 Gebr. v. Harmeien en Co, 72 134 C. Verboom. 84 120 126 C. van Wijk. 85 107 J. Si mons. 89 111 K. Christen, 90 Nie- meijer 92 101 122 142 C, de Graaf, 98 W. Poelman, 102 J. Freij, 103 v. d. Waal, 109 J, Simonis, 117 L. Borranie, 128 137 Gebr. v. d. Kant, 133 P. Tie- leman. Teraardebestelling N. F. van Moorsel Onder zeer grote belangstelling vooral uit de kringen van Handel en Nijverheid, is Zaterdag te Voor burg ter aarde besteld het stoffe lijk overschot van de heer N. F. van Moorsel. Vooraf is in de St. Maartensparochie t.e Voorburg de plechtige uitvaartmis gehouden. De heer Van Moorsei was oud-direc- tvur van de NV S. Rijn ben de te Schiedam. Een zoon van de over ledene dankte voor de belangstel ling. De dienst werd ook bijge woond door afgevaardigden van de RK Studentenvereniging ..Sanctus Virgilius" en van de RK Studenten sociëteit „Aleuin". GEBOREN: Johannes W. J. H„ z.v. H. M. Schaeffer en M, A. H, v. d. Meer: Marina, d.v. C. v. d. Klooster en J. van Rijswijk; Christiaan, z.v. C. v. d. Klooster en J. van Rijswijk. OVERLEDEN. H. J. Keultjes, 42 jaar; J. Brehm. 49 jaar, weduwe van W. F. Goode; C. J. Schot, 58 jaar. Wat men weten moet: Apothekers-nachtdienst: C. L Jansen, Swammerdamsin- gel 41. Bellen bfl ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80. Tel. 69290. Ltesia1 en Gem. Openbare Leeszaal en Bibl Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 9-30 tot 4.3Q uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. R.K.. Leeszaal en Bibl,: Dam ge opend iedere dag (behalve Maan dag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdag er» Zaterdag) van Zondags gesloten. tot 8.30 uur. Bioscopen: Monopole: 2, 7 en 9 uur; „Pony Express" Passage: 2 en 8 uur: „Waren huis op Stelten". Bijeenkomsten: Beyersbergen: 8 uur: Zaken- studiekring. Vanmorgen werd de brandweer gealarmeerd voor een keukenbrand bij tandarts J. C. S. aan de Lange Haven 27. De brandweer rukte uit met de Magyrusladder en gereed schapswagen. Onder leiding van brandmeester Keuzenkamp werd een onderzoek ingesteld. Hierbij bleek dat de dichte rook in de keu ken werd veroorzaakt door een zwa re schoorsteenbrand, welke met be hulp van de ramonneur kon wor den geblust, Donderdag (Hemelvaartsdag) om 2 uur speelt D.H.S. zijn eerste pro motiewedstrijd tegen zwij ndrecht. Dit belooft aan de Schiedamseweg in v.m. Kethel een spannende strijd te worden, want Zwijndrecht be schikt over een technisch goed elf tal, Zij hebben om kampioen te kunnen worden echter heel wat strijd moeten leveren met L.S.V. uit Leerdam. Een voorspeiling ma ken voor een. promotiewedstrijd is zeer moeilijk en daarom zullen wij hopen, dat onze stadgenoten het er goed af zullen brengen. Als voorwedstrijd wordt gespeeld de promotiewedstrijd voor een plaats in de Res. 3e klas KNVB tussen DHS 3 en Excelsior '20 3, welke om 12 uur aanvangt. Dc winnaar is zeker van zjjn plaats in deze klasse. SW neemt het er van. Het is in zijn jubilcum-maand en het Iaat geen gelegenheid onbenut, om van elk treffen op het groene veld ook een feest- gebeurtenis te maken. En zo daverde gisteravond de grote zaai van Musis Sacrum van het feestgezang, dat uit de kelen kwam van de voetbat-vete ranen van RFC, CW, NOAD, EBOH, Hermes-DVS en SVV, die, na een uitermate goed geslaagd veteranen-voetbaïtournool, raet hun dames de bloemetjes buiten kwamen zetten. Waardoor ook dit programma-onder deel met gulden letters in het gouden boek kunnen worden geschreven. het dient te worden gezegd, dat hun prestaties er nog mochten zijn. Ondanks enkele regenbuitjes heeft op de S.V.V.-terreinen gisteren toch de zon geschenen. De zon in de har ten van al die oude voetbalkeien, die in hun jeugd hun verenigingen zo actief hebben gediend en die nu weer eens de schoenen uit de bekende wil gen hadden gehaald. En zij hebben hun hart kunnen ophalen. Bij vrij wel alle verenigingen speelden voet ballers mee, wier namen een wel haast legendarische betekenis in de voetbalwereld hebben. Het alom ge bruikte gezegde „De oudjes deden het nog best" was ook hier beslist goed op zijn plaats, want er werd in een uitermate sportieve sfeer met élan en enthousiasme om de eer ge streden. Voor de toeschouwers was het uiteraard bijzonder aantrekkelijk te zien wat bij SVV spelers als Op- schoor, Jaap Feelders, Coos van Dig gelen en bij Hermes-D.V.S. Jaap van der Griend, Koos Smoor en Rien van Dijk er van terecht brachten. Maar In alle Katholieke kerken is Za terdag het feest van de „Kindsheid" gevierd als symbool van de zuivere onschuld en reinheid van het jonge kind. Met processies in de kerken en speciale kinder-missen. vond deze viering plaats. De pastoor van de St. Dominicus kerk aan de Hoogstraat had aan deze feestviering een meer uiterlijk vertoon willen geven, door het orga niseren van een kleine optocht van een zestigtal kinderen van deze pa rochie, welke gekleed zouden zijn als missionarissen en missionaressen welke werkzaam zijn in Japan, China, Curasao en andere streken. Deze kleine stoet zou vanaf de West- vest naar de kerk trekken om dan gezamenlijk met de andere kinderen de H. Mis bij te wonen. Door het slechte weer is hier van af gezien. Wel hebben de kinderen zich in de Pastorie verkleed en zijn in optocht voorafgegaan met bruid jes en misdienaars via de Haven de kerk in processie ingegaan. Er was veel belangstelling voor dit jeugdvertooni Toen de Schiedamse afdeling- van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap (N.J.G.) zich enige tyd geleden beraadde over de vraag of ook Schiedam vC-u kunnen bedragen i« dc leniging van de grote nood waarin vele vluch telingen verkeren, stond zij voor een moeilijke beslissing. Aan de ene kant van de weegschaal lagen de moeilijkheden, die voortkwamen. Uit de be perkte tfjd van voorbereiding, met daarl>|j nog de problemen die opduiken bij samenwerking tussen de verenigingen op een dergelijke grote schaal als nu het geval is. Zij wogen heel erg zwaar en deden de schaal sterk naar een kant uitslaan, maar in de andere schaal legde de N.J.G. het lot der vluchtelingen ende balans sloeg om. Sindsdien werden plannen ge maakt, voorbereidingen getroffen, taken, verdeeld. Elke vereniging nam iets voor zijn rekening en vaak was dit een extra druk op een toch al zwaar belast werkprogramma. Im mers, vele verenigingen hebben in deze maanden hun eigen acties voor de vergroting van hun krappe kas middelen. Dat desondanks alle in de N.J.G. zitting hebbende organisaties. Het door de Commissie van het Jongemannenwerk in de Federatie van de Schiedamse CJuM.V. op Zaterdagmiddag in de grote zaal van „Irene" georganiseerde tafeltennis-toumool, waaraan leden van de Schiedamse C.J.M.V. en CJ.VF. deelnamen, is een succes geworden. De heer J. Bar- nouw, voorzitter van de Comm. v. h. Jongemannenwerk heette allen harte lijk welkom en zeide het wel jammer te vinden dat enkelen, die zich reeds hadden opgegeven, zich hadden teruggetrokken om hem, onbekende rede nen. Toch hoopte de spr. dat het een fyn toumooi zou worden en dat de sportiviteit de eerste plaats zou Innemen. Alle krachten werden gegeven om het spel zo goed mogelijk te spelen. Het concentratievermogen speelde bierbij geen onbelangrijke rol. Niet alleen de C.J.M.V.-ers, maar ook de Zonder enige moeite werd deze week Excelsior "20 het kampioene-' van de 3e klasse B in dc schoot geworpen. De protest-commissie oorden ih- gunstig over een door Excelsior in twijfel genomen beslissing in de wed strijd tegen TRH en daarmee was de eigenlijk met zoveel angst en vre zen tcgemoelgezlene beslissingswedstrijd tegen LFC van de baan. Geen wonder, dat het bestuur met de spelers opgelucht konden recipiëren en deden zjj dan ook gisteravond in hotel „De Kroon", waar behalve het eerste elftal ook het derde team, dat kampioen werd van hun afdeling, In de hulde werd betrokken. Het heeft Excelsior daar niet aan belangstel ling ontbroken, getuige het grote aantal bezoekers op deze receptie en de bloemenzee, waardoor het aJi.w. bedolven werd. Alvorens de receptiepoorten wer den geopend voor verenigingsdepu taties om het bestuur te komen ge lukwensen, hebben de Excelsior- marmen met hun dames genoeglijk bij elkaar gezeten en werd in tal van speeches de vreugde over de fraaie resultaten niet onder stoelen of ta fels gestoken. En zodoende heerste er een echte kampioensstemming, toen de offi ciële receptie begon en in gloedvolle bewoordingen van andere zijde de loftrompet over Excelsior kon wor den gestoken. Het bondsbestuur was er in de personen van de heren J. Keur, J. Bijloo en J. Landzaat, de KNVB-consuls J. Bergeyk en Chr. van Dijk kwamen feliciteren en de heer H. van Veen gaf namens de Schiedamse Scheidsrechtersvereru- ging acte de presence. De heide ste delijke eerste kiassers SW en Her- mes-DVS waren vertegenwoordigd door resp. de heren B. Oetker en H. Beyer en D. Bans. De Gemeente lijke Sporteommissie en de SBLO hadden de heer H. J. Schetter afge vaardigd, als vertegenwoordiger van de wethouder van sportzaken bracht de heer J. Bronneman de gelukwen sen van het gemeentebestuur over, terwijl voorts de commissaris van politie, de heer K. Rijpma, het krach tige Excelsior kwam complimenteren. Aan het eind van de receptie deel de de voorzitter, de heer B. Kleine- koort mee, dat Excelsior de uitno diging heeft ontvangen op -26, 27 en 28 Juni naar Walsum in Duitsland te komen om daar te voetballen en enkele genoeglijke dagen door_ te brengen. Mede omdat deze invita tie ook de dames van de spelers be trof, werd met een langdurig applaus dit uitstapje hartelijk begroet. Na alle officiële plichtplegingen bleef de Excelsior-familie nog enige tijd gezellig bijeen. leden der C.J.V.F. deden hun uiterste best. Het was voor verschillende niet gemakkelijk om hun tegenstanders een nederlaag te bezorgen. Toch wa ren vele spelers ervan overtuigd, dat men beter een sportieve wedstrijd kan verliezen dan een onsportieve winnen. Na de gezamenlijke broodmaaltijd kregen de winnaars van de verschil lende poules gelegenheid om hun wedstrijd verder te spelen. Er was ook een verliezersronde ingescha keld. De spanning tijdens de finale was groot en liet was ccn fijn ge zicht om het zeer zeker niet gemak kelijke. maar toch mooie spél gade ie slaan. Na afloop van de finale kwamen de winnaars uit de bus. Een ieder was benieuwd wie de wissel beker der Federatie in handen zou krijgen. De winnaar van het vorige tournooi, de heer C. de Bie, kon tot zijn spijt niet deelnemen. De wissel beker wachtte nu geduldig op een nieuwe bezitter die het vond in de heer J. Meuldijk (afd. „Centrum"), die de eerste prijs in het tournooi behaalde. De 2e prijs ging naar de heer L. Sanling (afd. „West"), ter wijl de 3e prijs belandde bij de heer J. Lanser (aid. „Kethel"). De CJVF afdeling ..Tryfosd-Stad" bracht de drie prijswinnaars van de dames op en wel mej. H. Kreft (le prijs). mej. R. v. d. Hoeven (2e prijsen mej. C. v. d. Wal (3e prijs). Dc prijsuitrei king geschiedde door de Fred. Voor zitter der Schied. CJMV, de heer H. Meyers, die de spelers prees om hun sportiviteit. Op Zaterdag 29 Mei a.s. gaat GTB naar Ridderkerk om Slikkerveer ten tweede male partij te geven. Met het oog op het bestellen der bus(sen) verzoekt het bestuur even tuele supporters die de reis mee wil len maken zich tijdig op te geven en wel tem. Dinsdag 25 Mei. De ver trektijd is pl.rn. 3 uur, nadere aan kondiging volgt. zich bereid verklaarden hun steentje te willen bijdragen voor dit gemeen schappelijk werk, bewijst, dat de Schiedamse jeugd bereid is zich in te zetten wanneer hun hulp nodig is, en met opoffering van eigen vrije tijd. Dat de actie in brede kring weer klank heeft gevonden bewijzen de vele blijken van instemming welke de N.J.G. hebben bereikt. Ook de in» zameldienst die inmiddels is gestart heeft niet over gebrek aan belang stelling van de zijde der winkeliers te klagen en toch...toch is er nog wat verwarring en misverstand en wel voornamelijk rond de begrippen „vluchteling" en „N.J.G.". WAT ZIJN VLUCHTELINGEN? Mensen die niet ons medelijden verdienen, maar onze achting. Zij zijn veelal gevlucht uit de landen achter het ijzeren gordijn omdat zij de vrijheid liefhadden. Zo lief. dat zij er alles voor achterlieten, naar het Westen wegtrokken, naar de lan den waar de vrijheid wenkte. De vrijheid bleek voor velen een kamp tr zijn en niet voor doorgang maar voor altijd, want zij krijgen gern paspoort voor een bepaald land. omdat alle landen strenge medische eisen stellen en „een vlekje op de long" van een familielid is reeds vol doenden om een hele familie de toe gang te ontzeggen. Ent.b.c, komt in die kampen helaas veel voor. Bit tere teleurstelling en diepe moede loosheid zijn, na de doorstane angst van de vlucht, hun deel geworden. De Nederlandse Jeugdgemeen schap. waarin practisch alle jeugd organisaties en van alle gezindten vertegenwoordigd zijn. Daar zijn: de V.C.J C.. de Nederlandse Padvinders en Het Nederl. Padvindstersgilde, de R.K. Padvindster en Padvinders, de C.J.M.V. en de C.J.V.F.. de A.J.C. en de K.A.J. enz. De gereformeerde Jeugdorg. kunnen oo grond van prin cipiële overwegingen niet aan de N.J.G. deel nemen maar steunen ten volle deze actie. Ook het Clubhuis St Joris Doele heeft zich volledig "oor deze actie gegeven. De VIlich te lingcnactie omvat dus de gehele Schiedamse Jeugd, zij is gestart en is niet meer tegen te houden. Zij zal een voorbeeld zijn van de mogelijk heid tot samenwerking die er. on danks alle verschillen in geloof en geaardheid blijkt te kunnen bestaan Samenwerking, die er altijd in Ne derland zal zijn tussen jongeren en ouderen, juist wanneer het gaat om mensch in nood. Van dit samenspel van de jeugd i'an Schiedam en de Burgerij zal het welslagen van deze actie, waarvan niemand momenteel de uitslag kan voorspellen, afhangen. Onbekend gebleven personen heb ben zich Zondagnacht aan joy riding schuldig gemaakt door met een vrachtauto (trekker met op legger) van do expeditiefirma H. van D. van de Nieuwe Haven, te gaan rijden. Zij kwamen echter niet verder dan de c -baalbrug over de Willemshaven. Toen de politie daar kwam kijken, vond zij de door de veren gezakte auto stil en ver laten tegen, een afgeknapte boom. De gedetailleerde resultaten van dit tournooi zijn: Poule A: SVV-RFS 0-1. S W-NO AD 0-1 en NOAD-RFC 0-0; Poule B: H-DVS-CVV 1-5, H- DVS-EBOH 1-2 en CVV- EBOH 0-0. Finales: CVV-RFC 2-0. NOAD EBOH 2-1 en SVV-H-DVS 4-3. Aan de prijsuitreiking was een feestelijk tintje verbonden en daar om verenigde men zich m de avond uren in Musis Sacrum waar SVV's secretaris, de heer Th. Smidh, met welgekozen woorden aan alle deel nemende verenigingen een prijs uit reikte. Vervolgens heeft men zich kostelijk geamuseerd met een soirée- dansanle, dat onder leiding stond van Leen de Bruin en muzikaal werd ge ïllustreerd door het dansorkest „Les Rhödeurs" o.l.v. Cor Groenewegen. „Filmmaniakken" is de titel van de klucht, welke Zaterdagavond door de Schiedamse Toneelvereniging „Kunst door Oefening" voor haar le den en donateurs in de grote zaal van Arcade, werd opgevoerd. Onder de bekwame regie van de heer P. de Bruin hebben speelsters en spelers de aanwezigen, de gehele avond laten brullen van de lach om de komische inhoud van het stuk. Het stuk speelt in een hotel, waar voor de gasten een film van Watt en Half Watt wordt gedraaid. Een paar landlopers, die niet veel goeds In de zin hebben, hebben dit vernomen, en waar de ene „groot" en de andere „klein1" is, willen zij dit uitbuiten, om zich te vermommen als Watt en Half Watt en zodoende in het hotel te komen. Dit gelukt hen. en zij zet ten de gehele boel op stelten, gelijk tijdig rovend en stelend alles wat van hun gading is. Als de gasten, bekomen van de schrik, tot deze ontdekking komen, zijn de landlopers al lang verdwenen. De heer H, P. Boef, voorzitter van de vereniging heeft met een wel komstwoord de avond geopend, en eraan herinnerd, dat het juist de elf de verjaardag van de vereniging was. Na afloop van het stuk bleef men nog gezellig bijeen onder leiding van de heer J. Blazer en met muzikale medewerking van de heer G. Bres- sers. Voor de derde en laatste maal heeft het gezelschap van Charles René Za terdagavond in Musis Sacrum de Re vue gebracht „Hallo wij brengen U", en wel voor de derde en laatste groep leden van de personeelsvereni ging van de Vegla fabrieken. Even als hun voorgangers, lubben c-ok deze laatsten een kostelijke en on vergetelijke avond gehad. De 33-jarige D. E., speler van DRZ, kreeg gistermiddag tijdens een voetbalwedstrijd op een terrein aan tfe Laan Ons Genoegen zo on fortuinlijk de bal tegen zijn hoofd, dat hij per ambulance-wagen van de GG en GD naar zijn woning aan de Vlaardingerdijk moest wor den. vervoerd. Vanmorgen is in de Schie te Schie dam het ontzielde lichaam drijvende gevonden van de 51-jarige kellner J. B. van de Hogenbamveg uit Bot terham. De man, die ongehuwd is, werdt sedert 16 Mei vermist. Nu het vrijwel zeker is, dat de ere-wedsirijd, die SVV op Hemel vaartsdag tegen Ajax zou spelen 7iiet door kan gaan, omdat Ajax een beslissingswedstrijd tegen D'VS om Jicl kampioenschap van hun afdeling moet spelen, is Wil lem 11 bereid gevonden om als fepenstauder wem de rood-groe- «e» te fungeren. Ongetwijfeld zullen Jan van Roesgel en zijn mannen de Schiedammers op een aantrekkelijke partij voetbal trac- teren. De moeilijkheid, welke was ont staan door het vaststellen van de wedstrijd HBSSSSS op de film avond van HBSS, n.l. Dinsdagavond, is door de commissie die de film avond georganiseerd heeft, vrijwel geheel opgelost. De wedstrijd HBSS SSS. welke zal kunnen beslissen of HBSS 3e klasser blijft dit seizoen, zal normaal óm 7.15 uur beginnen. Ook het aanvangsuur van de film avond blijft zoals die vastgesteld was, waarbij de Contact-commissie er voor zal zorgen, dat alle toe schouwers va.» de voetbalwedstrijd de hoofdfilm geheel kunnen zien. Men behoeft dus niet bang te zijn, dat men daarvan iets zal moeten missen. Na afloop van de wedstrijd HBSSSSS kan men rustig naar Gebouw Irene gaan, waar dan de film van de wedstrijd Engeland— FIFA-elftal vertoond zal worden. Wat de wedstrijd betreft zal hefc HBSs grote inspanning kosten om de Klaaswalers te overwinnen, maar toch moet een gelijk spel mogelijk zijn en dal is voldoende voor het behoud van het derde klasserschap. Voor diegenen, die 's Zaterdagsmid dags niet in de gelegenheid zijn het voetbalveld op te zoeken is dit een goede gelegenheid eens kennis te maken mei het Zaterdagvoetbal. Er wordt dan ook een grote opkomst venvacht. Zaterdag- en Zondagavond heeft de toneelafdeling van de ontspan ningsvereniging „Amigo" in zaal „Tï- voli" een opvoering gegeven van het toneelstuk „De reis naar Turkije", een stuk in drie bedrijven van Oscar Blumenthaler en Gustav Kadelberg. Het was weer zo'n toneelstuk met veel verwikkelingen. Hoe ingewik kelder, hoe meer succes! Een zaken man koopte een tweetal reisbiljetten, naar Turkije, voor zich en zijn vrouw. Zijn echtgenote ziet echter van de reis af. Het biljet dat -dus over is, 'erkoopt de eigenaar aan een hotel portier, die het op zijn beurt weer verkoopt aan een dame. Eenmaal op reis beginnen de moeilijkheden, om dat de kaart waarop deze dame reist, op naam staat van de echtgenote van octspronkelijkc eigenaar. In Tur kije worden zij dus voor een echt paar aangezien, waarin men zich wel weet te schikken. De trein waarin men reist wordt echter door rovers overvallenin binnen- en buiten land vermelden de couranten de na men van de beroofde reizigsters en reizigers. De thuisgebleven echtge note leest dit.... en nu beginnen de verwikkelingen, die tenslotte wel weer goed aflopen. De regie was in goede handen van de heer Peter Burg. De avond is geopend door de voor zitter de heer M. v. d. Hatert, die na zijn welkomstwoord, erop wees, dat deze avond de sluitingsavond van het seizoen was. en dat hij de leden op het hart drukte in de komende zo mer veel propaganda voor de vereni ging te maken en leden te werven. Een geanimeerd bal besloot het seizoen. OPENT IN WIJ VRAGEN VOOR DE MANGELZAAL hoog loon Stadhouderslaan 3 Tarief tot en met 15 woorden t 0 65 Elke vijf woorden meer 10 2U Auto's Motoren Rijwielen Tc koop Royal Enfield 600 cc, 1340. m goede staat. teab. Voomsestraat 36, Schiedam (Z>. Diversen Te koop aangeb. l Ronde glasplaten, scnutf- runen, glas tn lood, geslepen suite-deuren, toi Jetspiegels, etalage-glasplaten, autnrui- ,en enz levert O Loopjk's Glasindustrie. Boterstraat 39, Telefoon 68945 New-White, plastic muurvert voor plafonds, muren, gan gen. dekt wit over zwart, al leen echt to bekerverpakking en naam „New-White" Ai léén verkoop voor Schiedam Jan v Katwijk's verfhandel BroersveJd 37, t.o. Passage. Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot ter damsedijk 265. tel. 68021, Schiedam Meubelknopjesü Nu 4 fau teuils met riet. nieuwste stoffering voor t 159.— Wil son, Grote Visserijstraat 79- 101. midden in de straat Het beste te bereiken met lijn 8. halte Wattlerstraat Uw kleding past niet?? Even naai kleermakerij W Meyeir, Boerhaavelaan 67. tel. 66564. Wij maken het weer goed passend j Personeel crevr. Z(jn uw schoenen te klein? Wij vergroten ze mei de nieuwste veiKiuutigsiu-aal- latie Schueniep bedrijf Ex celsior", Dam 36, tel. 66874. Wegens ziekte gevraagd voor direct een noodhulp in ie- vensmiddelenzaak, H. J. Stultjens, P. K. O. Laan 101.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1