C Toekomst voor THOR is gegarandeerd 4 dspiranten-demonstratie in Passage-theater In Sportfondsenbad werd niemand afgewezen In laatste minuut kwam Wassenaar naast Excelsior In Singelkwartier werden de kaarten geschud J Concierge-meubelniaker W. Brouwerstraat in Astoria Straatvoetbal E.H.B.O-ers gehuldigd DBO speelde voor DBO Doelman Kerklaan in goede vorm Wie heeft iets verloren? „Entre Nous" wint tweekamp van „Rembrandt" HBSS wint van SCVD (3-1) AGENDA Verliefde jongen sprong in haven r. K. Vergadering K. Verlies voor DWS Ans van Dijk gaat naar Canada Brommer en rijwiel gestolen Geldkistje gestolen uit telefooncel GTB deelt met Slikkerveer (2-2) Directeursprjs voor Cor van Gent Rolbrug afgesloten Brommer slipte Burgerlijke Stand Drie mensen in levensgevaar Handvleugelpomp uit jacht ontvreemd Heliport wordt uitgebreid GemeenteRotterdam en NV De Bijenkorf zijn liet eens SCHIEDAM Leerling-verkoopster HUISHOUDSTER Koeriersters Maandag 31 Mei 1954 De jubilerende gymnastiekvereniging THOR behoeft zich voor de toe komst beslist geen zorgen te maken. Hoewel de heren-groepen nog wel wat versterking zouden kunnen velen, beschikt THOR over zo'n groot aantal jeugdige leden en wat zeer belangrijk is ligt het gehalte op zo'n hoog niveau, dat de bestuurderen eerder grijze haren zullen krijgen hoe zij alle turners en turnsters onderricht moeten geven dan dat zij de war behoe ven te zitten, dat Schiedam niet turn-minnend zon zijn. En daarom was ook het Passage-theater nodig om de Jeugdgroepen in de gelegenheid te stellen te laten zien waartoe zij in staat waren. Dat dit op een Zondag ochtend moest gebeuren, speet de voorzitter, de heer Th. van Woerkom {zoals hU in ztfn openingswoord zei) heel erg. Diever was een avondvoor stelling georganiseerd, doch zalcngebrek was de oorzaak, dat men deze oplossing heeft moeten accepteren. Hoewel de belangstelling minder groot was dan verwacht werd het zonnige weer speelde hierbij een grote rol hebben de aanwezigen kunnen genieten van een zeer aan trekkelijk turn-programma, dat de kleine Thonanen ten beste gaven. Door het organiseren van deze och tend werd niet alleen tegemoet ge. komen aan de verlangens van de jeugdige leden; er werd nóg een be langrijk winstpunt geboekt, n.l. dat de ouders eens konden zien waarom hun kinderen zo graag naar de ..gym" gaan. En die ouderen hebben erva ren, dat het niet die ,.gym" meer is, zoals die wellicht nog in hun herin neringen van vroeger voortleeft. Be perkte men zich toen tot enkele vrije- en wat toesteloefeningen, te genwoordig is de oefenstof op een modernere en wetenschappelijkere leest geschoeid. Bijzonder aantrek kelijke oefeningen, die ogenschijnlijk meer in het speelse vlak liggen, maar niettemin alle energie en alle concen tratie .spelenderwijs" van de beoefe naren eisen. Door het geheel in een rhythmische stijl te houden en mu zikaal te illustreren (en hoe? Voor treffelijk piano- en orgelspel door resp. de heren Klumpes en Walvis) wordt het gebodene niet alleen aan trekkelijk om te zien, maar ook at tractiever om uit te voeren. Dat ten slotte ook de paedagogische kwalitei ten van de hoofdleider, de heer G. J. W. Brand met zijn dames en heren assistenten, een belangrijke rol spe len is voor de hand liggend. En dat het THOR-bestuur zich ook daarover geen zorgen behoeft te maken, bleek wel uit het enthousiasme waarmee de jongens en meisjes het uitgebrei- „wll4U€f|f <0 iVlcl, de en zeer gevarieerde programma wallenhujs 2—2. afd. afwerkten. 1 tenbouwers 6—2. De ongeveer honderd leden van de buurtvereniging „Willem Brouwer- straat" hebben Zaterdagavond in As toria het negende jaarfeest van deze vereniging gevierd. De voorzitter, de heer J. Koogje. heeft de avond geopend en erop ge wezen dat elk lid ervoor moest zorg dragen om minstens een nieuw lid aan te werven. Eigen leden vulden deze bijeen komst met sketches of verzorgden muziek, terwijl een gezellig dansje er tussen door voor de nodige afwis seling zorgde, zodat de avond in de meest prettige stemming is verlopen. De uitslagen van de deze week ge' speelde wedstrijden van de Schiedamse straatvoetbalcojnpetitie zgn: Maandag 24 Mei: afd, A: ELDOS—VO 2 1—0, afd. ClODS—DSL 0—1, afd. C2 GEJCWcst-Gideon 1—3. Dinsdag 25 Mei: afd. A: Parallelweg^ COJ 5—1. afd. Cl: NFC—VOP 2—5, afd. C2: Steeds Vooruit—KMD 3—0. Woensdag 26 Mei. afd. A: DGB—Ro- B: CEJC—De Blfc- „In Bonte Vaart" was de titel van bet. non stop programma, dat door het gezelschap van Henk Bukman Zaterdagavond werd gegeven in de grote zaal van Arcade, alwaar de Kon. Nederl. Vereniging EHBO af deling Schiedam haar 36e jaarfeest vierde. Deze viering ging gepaard met de huldiging op de eerste plaats van Dr A. D. de Leeuw, die reeds gedu rende 33 jaar als docent voor de vereniging optreedt. Voorts kwam 'de 2e secretaresse. Mevr. Koks voor een huldiging in aanmerking. Een kwart eeuw lang reeds heeft Mevr. Koks deze functie waargenomen, terwijl als derde jubilaris de heer Martijnse voor het voetlicht werd geroepen, in verband met zijn 28 jarige bestuursloopbaan. Als blijk van •r+trdering ontving elk een passets eadeau. Hierna heeft Henk Bukman de leiding in handen genomen en ge assisteerd door zijn medewerken den. Jeanne van Raay. Jan v. Oost en Wim Scholte hebben zij de aan wezigen laten genieten en gul laten lachen om het bonte programma dat *1} gezamenlijk brachten. Na aJloop was er een geanimeerd bal. onder leiding van Henk Buk man. De Rotterdamse amusements- en ontwikkelingsvereniging „Door Be vrijding Ontstaan", een na-oorlogse vereniging dus, heeft Zaterdagavond in Musis Sacrum haar negende ver jaardag gevierd. Deze vereniging heeft als onder afdeling een eigen toneelvereniging DJB.O.. welke deze avond verzorgde met dc opvoering van een blijspel in drie bedrijven, getiteld: ..Deining om de dorpsdokter". De regisseur, de heer Jaap v. d. Grind, heeft blijkbaar in korte tijd bij de speelsters en spelers de toneel kunst goed ingestudeerd, want de vereniging heeft deelgenomen aan een toneel-concours, dat gehouden is van September '53 tot Mei '54. Op dit concours behaalde zij vooreerst de Fubliek-prijs. voorts de prijs voor de beste uitspraak, een 2 e prijs voor hoofdrol heren, en de prijs voor de beste kleinste rol. Ook „Deining om de dorpsdokter" werd prima over het voetlicht ge bracht en de aanwezigen hebben volop genoten van de verwikkelin gen en komische momenten. Na afloop was er een gezellig bal onder leiding van de heer van Dors- sen, terwijl een eigen band voor de muzikale begeleiding zorg droeg. Na een puntloze eerste helft, en een moeilijk begin in de tweede helft, konden in de löe minuut van de tweede helft alle Excelsior supporters juichen, omdat de bal door van Huet na een genomen hoekschop in het net werd gewerkt. Een mooi doelpunt was het niet, want de meeste toe schouwers beseften pas dat er gescoord was, doordat de Excelsior spelers elkaar de hand toestaken en omhelzingen volgden. Deze voorsprong heeft Excelsior kunnen behouden tot in de laatste minuut. Wassenaar heeft gevochten, voor de gelijkmaker, enkele malen hadden de Wassenaars supporters reeds gejuicht, doch het eminente werk van doelman Kerklaan voor kwam doelpunten. Jammer, dat in dc laatste minuut de behaalde voor sprong te niet werd gedaan, toen Boon op rechts een hoekschop te nemen kreeg. Hoog kwam de bal voor het Excelsior doel, waar de ac tieve mid voor Hilgeman zich goed had opgesteld, om met een forse kop stoot, de bal onhoudbaar voor Kerk laan, in te koppen. Ten slotte kunnen beide verenigin gen tevreden zijn, en geeft de 11 uitslag de juiste verhouding weer. Na de aftrap was aanvankelijk Was senaar het meest in aanval, doch langzaam wist Excelsior zich uit de greep los te werken en ook zelf aan vallen op te bouwen. Het spel werd aantrekkelijker en verplaatste zich snel van doel tot doel. Dat de ze. nuwen de spelers parten speelden bleek duidelijk bij het om zeep bren gen van dotjes vap kansen. De Ex celsior voorhoede kon niet zo ge makkelijk op dreef komen, omdat meestal met slechts 3 man in de voorhoede werd geopereerd. Vooral rechtsbinnen Zuiderwijk bevond zich meer in de middenlinie dan in de voorhoede. Gemakkelijk was het daarom voor de Wassenaarse verde- Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, tussen 9 12.30 en 2—6 uur: Gummi regenbroek, rozenkrans in étui, vulpen, 2 portemonnaies. Te bevragen bij de vinders: Twee rijwiel-binnenbanden. Pols. Hoofdstraat 142; schietlood, C. van Gogh. Houtstraat 12b; armbandje, mevr. Haan, v. S win densingel 12; armband, mevr. Kolk, Dam 4; kin dertasje, C, Hoppe, Morsestraat 28b; lederen schooltas met inh., C. P. Douw, Havendienst, Hoofdstraat; groene damesportemonnaie met inh., J. v. Spingelen. Hogebanweg 79b; boodschappentas {voor kinderwagen) T. Collignon, Carthesiusstraat 12b; bruine actetas, Fr. Vogelezang. Bui tenhavenweg 168; zakje met spina zie, J Hoogland. Schiedamseweg 223; slabbetje, T. Blom, Lange Smgelstr. 32; vulpen, Ingelse. Jacob Catslaan 18; zwarte rozenkrans. Ella Kik. Sin gelstraat 3 te Rotterdam; groene vul pen, Dr. Nolctstichting; vulpen, v. Pelt. Warande 174; vulpen in doosje, Dolleman. Van Beverenstraat 43; ro zenkrans in étui. c. Geels, Lekstraat 21; zwart glacé dameshandschoen. Postkantoor. Tuinlaan; 1 paar kinder sokjes. Valk, Nw. Maasstraat 94a; grijze herenhoed, Krowinkel. Anth. Muijsstraat 67; gele glacé dameshand- schoon, A. v. Pollen. Broersvest 42b; parapluie-étui, W. Borsboom, Van Euysdaellaan 27b; zwart gelakt kin derschoentje. C. Molenaar, Halley- straat 13; motorhandschoen, M. Coté, Snelliussingel 4Ba; ceintuur, A. Flo rijn, Nieuwe Haven 277; badhand doek met kam, Krommenhoek, Sin gel 101. Na 10 Weken spelen, in welke tU& 24 wedstrijden zijn gehouden, is dezer dagen een einde gekomen aan de eerste tweekamp tussen de biljartvereni gingen „Entre-Nous" en „Rembrandt". Zaterdagavond is in gepaste sfeer en stemming deze eerste tweekamp gevierd In het clublokaal van Rem brandt, café De Luifel, aan de Rembrandtlaan. „Rembrandt" heeft met z'n 13-jari ge leeftijd moeten ervaren, dat de spelers van het 34 jaar oude ..Entre- Nous" uit café Bhekendaal meer wedstrijd-routine hebben. Het pun- tenverschil was wel erg groot; de ,.Entre-Nous"-spelers behaalden 30 punten, waar tegenover ..Rembrandt" er slechts 18 kon noteren! De secretaris-penningmeester van „Rembrandt", dc heer G. Valken- stijn, die bij de inleiding van de avond de voorzitter, de heer J. van Dmkercn -.erving, Vorgoeilijkte deze nederlaag zijn ppnjngswoord dooi er op te ".vn/pn dat „Rpinbrandt" als uitdager van Hcze cu-fte tweekamp „Entm Nous" zou hebben laten win nen. hetgeen vanzelfsprekend niemand geloofde. Spreker gaf voorts een klein resu mé van de gespeelde partijen cn wees erop dat alle partijen in de meest sportieve sfeer waren gespeeld. Hij sprak de wens uit. dat de volgende tweekamp in dezelfde vriendschap pelijke verhoudingen zal mogen wor de verspeeld. Hierna heeft de secretaris van het district Schiedam. Vlaardingen en Maassluis van de Nederlandse Biljart Bond, de heer J. H. van Duijh de wisselbeker aan „Entre Nous" uitge reikt. De heer P. Eggeimeijor heeft namens deze vereniging woorden van dank cn waardering tot het bestuur en leden van ..Rembrand" gesproken Na dit officiële gedeelte bleven de leden en hun dames nog lang bij een om in feestelijke stemming de overwinning en nederlaag te vieren. diging om alle aanvallen af te slaan. Na de thee pakten de Wassenaar- spelers onmiddellijk fel aan. en. werd Excelsior in het nauw gedrongen. Het schieten van de Wassenaar voorhoede liet veel te wensen over, zodat er niet bijzonder veel gevaar in de aanvallen zat Eenmaal dacht men Wassenaar te zien scoren, toen Hil- geman een schot afvuurde en de bal onder de deklat terug het veld in sprong. Na dit benauwde ogenblik trok Excelsior in de aanval en kreeg op haar beurt een hoekschop te ne men, met het reeds bovenvermelde vervolg van deze strijd. Met een feestelijk tintje Is Zater dagavond In een stampvol Sport fondsenbad, het „afzwemfeest" ge houden voor het behalen van de di ploma's I en 2. Voor het diploma 1 waren niet minder dan 95 gegadig den, terwijl voor het andere diploma 42 candidaten verschenen. Niemand is teleurgesteld gewor den. want.niemand werd afge wezen.... alle candidaten slaagden. Na de vele hoera's bij het in ont- vangstnemen van de diploma's, toon den leden van de jeugdafdeling van de SRB in het water diverse ver- voeïsgrepen. welke met belangstel ling werden gevolgd. De Schiedamse reddingsbrigade demonstreerde voorts het redden van mensen uit een te water geraakte „imitatie-auto" Een klein clowns- nummer van verklede kinderen bracht weer andere afwisseling en demonstreerde het vertrouwen van de kleintjes, ook geheel gekleed, met het water! Een nummer figuur zwemmen be sloot deze geslaagde avond. Wat men weten moet: Apothekers-nachtdienst; Fa. Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bÖ ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80. Tel. 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Blbl, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) van 1 tot 8.30 uur, Zondags ge sloten. R.K, Leeszaal en Bibl.: Dam. ge opend iedere dag (behalve Maan dag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur, Zondags gesloten. Bioscopen: Monopole: 2, 7 en 9 uur: „Ra dar patrouilie". Passage, 2 en 8 uur; „Het huis der verloren vrouwen." De 28-jarige H. V. uit de Kreupel- straat kon Zaterdagavond niet ver kroppen dat zijn geliefde hem tij dens eent wandeling de bons gaf, waarna hij zijn jasje en schoenen uittrok en an de Nieuwehaven sprong. Maar de jongeman bleek een uitstekend zwemmer te zijn, want binnen korte tijd stond hij weer op de wal. Intussen, bereikte hij wat hij be reiken wilde. Het hart zijner gelief de heeft hij herwonnen, want zij nam hem mee naar haar ouderlijke woning aan de Beijerlandsestraat, waar de jongeman na zijn vrijwillig bad van schone kleren werd voor zien. De Schiedamse Klaverjasvereni- ging „Singelkwartier", onderafdeling van de buurtvereniging van dezelfde naam, heeft met haar 60 kaartende dames en heren leden een klaverjas- 'concours gehouden, dat 12 weken in beslag heeft genomen. Er werd een avond per week gespeeld. De partijen vonden bij de leden aan huis plaats. Heel gezellig dus. Er is blijkbaar in dit concours fel gestreden, gezien de uitslagen en puntentelling. De drie hoogst ge. classeerden verschilden nog geen 100 punten, wat zeer weinig is bij een totaal telling van 70.000! De heer C. Huis, hoofdbestuurder van dc Buurtvereniging „Singel kwartier". heeft met een toepasse lijk woord Zaterdagavond in „Tivoli" de prijzen uitgereikt. De hoofdprijs bestaat uit een kristallen zuil als wisselprijs, met als vaste prijs een imitatie m metaal. Dit jaar is deze wisselprijs gewonnen door de heer J. Bierhof met een puntenaantal van 70646, terwijl op hem volgde als tweede de heer A, Bouthoorn met 69842 punten en J. van Eijck derde werd met 69792 punten, In totaal zijn aan 25 winnaars prij zen uitgereikt, prijzen in overleg met de winnaars gekocht, zodat nooit een „tegenvaller" als prijs in ont- -vangst behoefde genomen te worden. De avond werd opgeluisterd door de Montimarios, die voor muziek en De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas komt Vrijdagmiddag in het Handels gebouw te Vlaardingen bijeen. De agenda vermeldt o.m. kanalisatie van de Nederrijn en de Lek. win- kelsluitingsaangelegenheden en het wetsontwerp beperking cadeaustel sel. Door de ontslagneming van de heer J. Smit te Maassluis zal ook de verkiezing van een nieuw lid van de Kamer plaatsvinden, waar voor het bestuur de volgende niet- ólfabelhische aanbeveling heeft ge daan: A. Mulder en W. van Ant werpen, beiden te Maassluis. Jeugd rijwiel-rally Voor de derde maal hebben jon gens en meisjes m de leeftiid var. 12 tot 16 jaar. allen van de Gere formeerde Ouderen Vereniging deelgenomen aan een rijwiel-rally over een afstand van 43 km. Dit 'jaar hadden ook gereformeer de kinderen uit Vlaardingen ver zocht hieraan te mogen deelnemen, zodat Zaterdagmiddag in totaal 174 kinderen deels in Schiedam, deels Vlnardmgan zijn gestart. D" ïoute liep van Schiedam over Ke the!, Vlaardmgcr Ambacht. Vlaar dingen. Maasland, Maasdijk, Schip luiden terug naar Kethcl. Om half drie werd er gestart door de kinderen in Vlaardingen, terwijl om drie uur in Schiedam de kinderen op de stalen rossen klommen. Dc afstand bedroeg 43 km welke in 2 V-, uur moest worden afgelegd, zodat gereden moest wor den met een gemiddelde snelheid ■an 16 km. Er zhn natuurlijk pechvogels ge weckt. die met lekke banden te kampen kregen. De feestelijke prijsuitreiking zal plaats hebben op 10 Juli a.s. des avonds om 8 uur in het Jeugd Huis Lange Haven te Schiedam. sketches zorg droegen. Ook dit wa ren weer leden ven een onderafde ling van Singelkwartier. Zaterdagavond is ten huize van de familie J. van Dijk in intieme kring afscheid genomen door de D.W.S.-ers van het naar Canada ver trekkende D.W.S.-paar de heer en mevrouw Van Dijk. Voor D.W S. een bijzonder groot verlies, om een speelster als Ans van Dijk te moe ten missen. Als één der oudste da- mesleden van D-W S. is zij vanaf het begin van haar handballoopbaan, de meest op de voorgrond tredende fi guur van het eerste darneselftal ge weest. De vele overwinningen welke de D.W S. dames in de loop der jaren hebben weten te behalen, wa ren in hoofdzaak aan de technische kwaliteiten van Ans van Dijk toe te schrijven. Haar bijzonder harde en scherpe schot leverde voor D.W.S. een legio aantal doelpunten op. zodat zij al spoedig voor verschillende vertegenwoordigende Rotterdamse districts- cn bond self lallen in aan merking kwam. Haar uiterst spor tieve en productieve spel zal voor lopig niet te vervangen zijn, zodat de kracht van het dameselftal een geduchte knauw gekregen heeft. Nico van Dijk, welke niet actief aan het handbalspel deelnam, heeft zijn sporen in D.W.S. verdiend, als één der leiders van de steeds meer op de voorgrond tredende D.W.S.- jeugd. Ook zijn verrek betekent voor D.W.S. eon gevoelig verlies. Het vertrekkende paar is als blijk van waardering een fraai reisklokje in lederen étui en. een sportbeeldje aangeboden. De 18-jarige kantoorbediende A. H. L. W. van de Hoogstraat deed aangifte dat zijn bromfiets was ver dwenen. die hij Zaterdag voor de ouderlijke woning had geparkeerd. Na een toneelrepetitie in Musis Sacrum kwam de 16-jarige N. M. S. van de Buys Ballotsmgei Zaterdag middag tot de ontdekking, dat haar rijwiel, dat niet op slot stond in de gang van dit feestgebouw, was ver dwenen. Drie jongemannen werden Zater dagnacht door twee controleurs van de rijksverkeersinspectie op heter daad betrapt, toen zij bezig wa ren het geldkistje uit een telefoon cel op de hoek van de Vlaardinger- dijkNieuwe Haven, te slopen. Hoewel de jongemannen de vlucht namen, gelukte het de verkeers- controleurs een hunner, de 19-jarige J. W.. te pakken. Deze werd naar het hoofdbureau van politie ge bracht. Na verhoor werden zijn vriendjes, de 21-jarige K. R. en de 19-jarige J. A. B van hun resp bedden gelicht. De drie jongeman nen (uit Schiedam) zijn opgesloten. Voor dc derde ronde van de KNVB-beker soeclde HBSS j.l. Za terdag tegen CSVD. Ook in deze wedstrijd heeft HBSS getoond toch zeker nog mee te kun nen in de 3e klasse, zodat het ver diend is. dat dit seizoen nog geen degradatie volgde naar de 4e klasse. Over de wedstrijd het volgende: CSVD begon uitstekend cn met veel moeite kon doelman Aaldiik zijn doel schoonhouden, Langzaam maar zeker vast HBSS zich aan de druk te ontworstelen en met goede aan vallen werd de Delftse doelman aan het werk gezet. Aanvankelijk ging hem dat goed af, maar toon ecu misverstand in de verdediging plaats vond. zette Sleeuwenhoek goed door en bezorgde zun club een 1-0 voorsprong. Scheffers deed even later hetzelfde met een goed schot, waarmede het 2-0 werd- Het mooi ste doelpunt van de wedstrijd scoor de rechtsbinnen Storm, door uit een hoekschop fraai in te koppen, 3-0. Met deze geflatteerde stand kwam de rust. In de tweede helft kwam HBSS niet meer tot doelpunten, terwijl voor CSVD de handige links binnen Vermeulen prachtig scoorde. 3-1. Toch was HBSS in de tweede helft niet de mindere, integendeel Men wist echter geen gebruik te maken van de soms goede kansen. Het bleef 3-1 en gezien het spel, dat de Schiedammers na de rust vertoonden, was deze overwinning zeker niet onverdiend. HBSS zal nu a.s. Zaterdag voor de 4e ronde we derom op het DHS-terrein tegen Ter Leede spelen. Scheidsrechter Molendijk had het niet moeilijk en leidde rustig en goed. Door een keurige 6-Ö zege op VDL 2 heeft HBSS 5 het kampioenschap van de Res. 3e klasse A. weten te behalen. Froftciatl! Het is geen van de ploegen ge lukt ook nu een beslissing te for ceren. G.T.B. nam van aftrap af een sterk aanvallende houding aan en wist door fris en open spel de ach terhoede van Slikkerveer danig aan het wankelen te brengen. Doelpun ten konden niet uitblijven en nadat Slikkerveer's doelman al een venij nig schot van de rechtsbinnen vak kundig gestopt had, moest hij toch zwichten voor een listige schuiver van de middenvoor, die zodoende G.T.B, aan de leiding bracht. Even daarna kon hij wederom de bal uit het net halen, toen een aanval van links door de- jechtsbuiten met een juweel van een schot onnavolgbaar afgewerkt werd. Kort hierna floot de heer Verhoeff rust. Na de- rust kwam een herboren Slikkerveer tussen de lijnen. Het oefende een waar bombardement op G.T.B.-'s veste uit en smaakte het genoegen binnen het half uur gelijk te maken. Ondertussen werd G.T.B. sterk gehandicapt doordat drie spe lers blessures opliepen, hetgeen sterk deprimeerde. Toch was het laatste woord aan G.T.B. en dat het Slik- kervcerctoel aan doorboring ont kwam is slechts te wijten aan een mysterie, dat wel nooit opgelost zal worden. De heer Verhoeff en zijn adjudanten lof voor de goede lei ding. Het fanfarecorps Concordia uit Waddinxveen, dirigent onze stad genoot de heer Cor van Gent, nam op Hemelvaartsdag deel aan een concours dat wera gehouden te 's-Gravenmoer. Het behaalde in de concertwedstrijd superieure afdeling 'fanfare, een eerste prijs met 332 punten. Ook in de mars wedstrijd werd een eerste prijs behaald tevens kreeg de drumband een eerste prijs. Te zetten (Gld.) werd Zaterdag een groot nationaal muziekconcours gehouden, waaraan werd deelgeno men door de Harmonievereniging van de Kon. Ver, Tapijtfabrieken te Moordrecht, waarvan eveneens de heer Cor van Gent diriengt is. In de ere-afdeling harmonie werd een eerste prijs behaald In de ere-wed- strijd voor eerste pi ijswinnaars werd ook de eerste ere-prijs behaald na dat in de marswedstrijd een eerste prijs was verkregen en de drumband de hoogste prijs in de wacht sleepte, werd hoe kan het haast anders aan de heer Cor van Gent de di recte ursprijs toegewezen. In verband met de uitvoering van herstelwerkzaamheden aan de Rol brug Huis te Riviere, zal deze van af Woensdag. 2 Juni a.s. tot en met Vrijdag 4 Juni d.a.v. of zoveel korter of langer als nodig mocht blijken gesloten zijn voor alle verkeer met uitzondering van wiel rijders en voetgangers. Op de Nieuwe Haven slipte Za terdagavond de 53-jarige timmer man C. F. van M. uit Vlaardingen met zijn bromfiets. De man kreeg een wond boven het linkeroog en een hersenschudding. Per ambulance van de G.G. en G D. is het slacht offer naar het Vlaardingse zieken huis gebracht. Geboren: Paul z. v. H. G Paulus- sen en C. M. W. E. Voogd Teuntje D, d. v. M, Coster en P. J. A. W. Bakker. Gijsbert z. v. G. Koens en E. S- de Bruin. Overleden: C. W, Clausman, 72 j. weduwe van A, D Scholte. M. J. A. Niedfeld, 89 j. weduwe van J. J. M, Meijer. Gasvergiftiging Rhoon Drie leden van het gezin Bekker uit Rhoon, die Vrijdag iu bun wo ning door lichtgas werden be dwelmd, verkeerden vanmorgen nog steeds in levensgevaar. Het zij" de vader en moeder, beiden 33 jaar oud. en hun oudste dochtertje, de 6-jarige Catharina, De toestand van de twee andere kinderen, de drie jarige Johanna en de twee-jarige Daniel was verbeterd. De vijf gezinsleden werden Vrij dagmiddag bewusteloos in bed aan getroffen. De door de buren ge waarschuwde rijkspolitie constateer de dat in de keuken een gasslang was losgeschoten. Het bas had zich gedurende tenminste dc gehele dag door het huis verspreid. lie slachtoffers werden onmiddel lijk van de woning in de G. J Mo lenaarstraat naar het Zuiderzieken huis m Rotterdam vervoerd. De vader en moeder en hun oudste kind waren vanmorgen nog steeds buiten bewustzijn. Uit het in de Schic liggende jacht van de 47-jarige bankwerker H. H. uit Maassluis bleek Zaterdagmiddag een handvleugelpomp ter waarde van f 70 te zijn gestolen. KUTTEKÜAM Nu de Heliport ongeveer een jaar in gebruik is en gedurende deze tijd dc nodige ervaring is opgedaan, blijkt het noodzakelijk aan het ter rein enige uitbreiding te geven. Dit kan geschieden door toevoeging van een tweetal aangrenzende, aan de gemeente toebehorende percelen grond. Deze voorziening vergt een uitgaaf van in totaal rond 70 000. Dc Commissie voor de Openbare Werken heeft tegen de voorgeno men uitbreiding geen bezwaar, te minder omdat de ontwikkeling van de helicopters er op wijst, dat het huidige veld langer in gebruik kan blijven dan aanvankelijk werd ge dacht. Aan de raad wordt nu voorge steld het bedrag ter beschikking te stellen. Aan dc raad is thans een ontwerp overeenkomst voorgelegd tussen de gemeente Rotterdam en N.V. Maga zijn De Bijenkorf met betrekking tot de ontruiming en de eigendoms overdracht van de aan de Bijenkorf toebehorende grond en opstallen aan de Schiedamscvest, T.a.v. de voornaamste punten hier uit wordt opgemerkt, dat de grond waarde van het perceel aan de Cool- singel (de nieuwe vestigingsplaats) zal worden vastgesteld door de Grondprijzencommissie Rotterdam. Aan het perceel van De Bijenkorf zal een overeenkomstige waarde per m* worden toegekend, hetgeen mee brengt, dat de gemeente over de gro tere oppervlakte betaling zal ontvan gen. De voor rekening van de gemeente komende schadevergoeding in ver band met de verplaatsing van het be drijf omvat: a. de kosten van het be staande gebouw; b. die van een ge deelte van de inventaris; c, diversen, alle verhuiskosten, overdrachtskos ten e.d. De Commissies voor de Openbare Werken en voor de Financien kun nen zich met de getroffen regeling verenigen. Aan de raad wordt nu in overweging gegeven tot het aangaan van bedoelde overeenkomst te be sluiten. (Advertentie I.Af.) En denkt U dan als 't U be lieft niet dat het gewone ka toenen cretonne is, die U normaal voor drie vier gulden kunt kopen, neen, die is niet te vergelijken met deze edele gordijnstof. Wij hebben deze grote partij Decoratie-cretonne in de eerste plaats gekocht, omdat wij ons voorstelden hoe mooi deze gordijnen in soepele plooien zouden hangen bij onze klanten en, omdat de foutjes, waardoor de prijs rijksdaalders naar beneden ging, nauwelijks zichtbaar zijn. Want nog nooit kochten wij cretonne zó soepel van weef sel, zó rijk van kleuren en dessins en daarbij zó laag in prijs. Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze cretonne 120 cm. breed voor gordijnen, spreien en de tientallen andere mogetijk- heden, die U beter weet dan wij en U koopt ze nu per meter voor WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tel. 291HO DEN HAAG. De Liga van Rode Kruisverenigingen heeft een com missie van vijf opgedragen dc op richting van een internationaal ram penfonds te bestuderen. Deze op dracht is gegeven naar aanleiding van een Nederlands voorstel in de vergadering der gouverneurs van de Liga, die van 24 tot cn met 31 Mei te Oslo is gehouden. In de com missie zijn aangewezen het Cana dese. Nederlandse cn Zwitserse Ro de Kruis. De beide andere leden zullen door hen gecoöpteerd worden. Bij het Stedelijk Museum te Schiedam Is te vervullen de betrekking van Bezoldiging minimaal 57.61 per week en maximaal 63.44 per week (4 jaarlijkse periodieke verhogingen). Kinderbij slag volgens gemeentelijke regeling. Schriftelijke sollicitaties moeten vóór 7 Juni 1954 worden ingediend bij de conservator van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 te Schiedam, Gevraagd een Janse Herenmodes, Hoogstraat 93, Schiedam Mevr. v. d. Toorn, Schie 84, Schiedam, vraagt voor spoe dige indiensttreding een voor dag of dag en nacht, tweede meisje aanwezig. Gevraagd: persster en een strijkster voor direct. Aanm. Wasserij Walenburg. Walenburgerweg 36, t, 44625 Tarief tot en met 15 woorden f 0.65 Elke vijf woorden meer 10 21) Te koop qevraagd Wij geven de hoogste prijs voor ijzer, koper. lood, zink, tin enz. U belt. wij komen, P. N. J. Vermeulen, Isaac Hu- bertstraat 39 a, Rotterdam, Tel,. 22Ö60. j Te koop aangeb. j New-White, plastic muurverf voor plafonds, muren, gan gen. dekt wit over zwart, ai- leen echt In beker verpak king en naam „New-White" Al léénverkoop voor Schiedam Jan v. Katwijk's verfhandel. Broersveld 37, to. Passage. Lessen Erk. Bonds Auto-Rijschool. Nieuwe auto's, gediplomeerd instructeur, 5.per vol uur les. Gratis halen en brengen. Groenelaan 59. Tol. 67434. Diversen Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot- terdamsedijk 265. tel. 63021, Schiedam Ronde glasplaten, scnuit- ruiten, glas in lood, geslepen suite-deuren, toiletspiegels, etalage-glasplaten, autorui ten enz. levert 0 Loopik's Glasindustrie, Boterstraat 39, Telefoon 68945 Uw kleding past niet?? Even naai kleermakerij W, Meyer, Boerhaavelaan 67, tel. 66564. Wij maken het weer goed passend. Z(jn uw schoenen te klein? Wij vergroteö ze met de nieuwste vergrotmgsinslal- iatie. Schoenrep.bedrijf „Ex celsior" Dam 36, teL 66874. Meuheikoopjes!! Nu 4 fau teuils met riet, nieuwste stoffering voor f 159.—. Wil son, Grcte Visserijstraat 79- 101, midden in de straat. Het beste te bereiken met lijn 8, halte Wattierstraat,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1