Regen deed topprestatie van Hermes-DVS teniet C D Jeugd-sportfestijn aan Oude Dijk KOERIERSTERS QlWjjSMSb De Trekvogels vierden vierde lustrum Tilburg se scheidsrechters te Schiedam een prima naaister Mi Mr Robert Cornish over Eageland's staatkundig leven SVV-juniores sterker dan Duitse gasten Muziek-festival in Plantage Geld uit kleding ontvreemd Examens VOOR EN NA DE VACANTIE &to*u£c AGENDA „De Dilettantjes" speelden voor volle zaal Jongens schoten pijl in buik van een paard Burgerlijke Stand SVV-athleten op dreef Hengelsport Nogmaals verlies voor DWS OP BOSHOEK INGEBROKEN Leerlingen Tosclia de Jongli dansten in „Arcade" Wandeltochten Schotse predikant Jolm Muir Haddow nam afscheid Personeelsfeest bij Hoogenboom Cabaret in de Beatrixzaal HBSS-iiieuws Bejaarde invalide aangereden Succes voorUnique' Voor de zesde maal inbraak in „vesting Scala op concours Hoessein Fatemi naar gevangenis gebracht SCHIEDAM ABONNEERT U OP DIT BLAB 2 Maandag 14 Jtini 1954 Helaas is het weer als spelbreker opgetreden in de belangrijke cricket» wedstrijd tussen Hermes-DVS en JRood en Wit, die gisteren aan de Dam- laan werd gespeeld. Doordat er minder dan 4 uur werkelijke speeltijd ver bruikt was, verregende deze wedstrijd en zal hij dus. indien het competitie- programma dit toelaat, overgespeeld moeten worjlcn. Ondanks dn weinig bevredigende resultaat hebben de toeschouwers, vooral tn de morgenuren, van goed cricket kunnen genieten. Her mes had de toss gewonnen en heeft egn ware batu.ng-demonstratie wegge geven. De Damlaanbewoners wilden namelijk de traditie van hoge to talen niet verstoren en brachten hot tot de -prachtige score van 237 runs voor het verlies van slechts 2 wickets. Het beproefde openings waar Stolk en Bailey bracht het allereerst tot een beginscore van 49 runs, on welk totaal Bailey voor 27 runs «in de slips op hot bowicn van J, de Rmg werd gevangen. V. d. En- de begon met de eerste bal de beste voor vier te slaan pn tot de lunch heelt hu Stolk gezelschap gehou den. zonder dat de Rood en Wit- aanval erin slaagde een scheiding ,te bewerkstelligen. Het bowjen van de Haarlemmers was m de periode voor de lunch vrij zuiver, maar door het vrii ver uitgezette defensieve veld werden er door Stolk en v. d. Ende heel wat eentjes gelopen. Het fiiondfielden van Rood en Wit liet soms wel eens wat te wensen over. Voor de lunch moest toen nog een goede 20 minuten voor een fikse re genbui gestopt worden. Toen de onderbreking kwam wees het sco- rmgsbord een stand aan van J05 runs voor het verlies van slechts 1 wicket. Na de hervatting Was het vrij spoedig de beurt aan V. En- de, om voor een goede 42 runs t® vertrekken, c. and fo. Bijjeveld. Maar dit was dan tevens het laatste succes van de Haarlemse aanval, want tussen Stolk en v. d. Sloot ging het steeds beter. De runs kwa men in een aantrekkelijk snel tem po en het was daarom jammer, dat om bij half drie weer voor een wolkbreuk gestopt moest worden. De telegraaf wees op dat moment 170 runs aan. Toen het weer was opgeklaard, besloot Stolk nog even door te gaan. En in. de 20 minuten, die hierna nog door Hermes gebat werden, kregen de toeschouwers waar voor hun geld. Beide batsmen begonnen te forceren en de runs vlogen van hun bat. De 200 ging op, V- d. Sloot sloeg 2 zessen aan Iet en 1 aan off. Nog was het niet ge noeg, de score bleef omhoog vlie gen. Eerst op een totaal van 237 runs voor het verlies, van 2 wickets sloot de Hermes-aanvoerder de in nings. Zelf bleef hij met een kans loze not out. terwijl V. d. sloot eveneens met ditzelfde aantal runs not out bleef. Vanzelfsprekend wa- (Advertentic 1-M.) 'X ,y,s v> Nog nooit verkochten wij zoveel serviezen, maar nog nooit waren onze klanten zo verbaasd porselein te kunnen kopen voor prijzen, die nu ook eens binnen hun bereik, liggen. Daarom gaan wü door met d« verkoop van de wagons Tsjechisch porselein, de edelste en mooiste producten, voor prijzen ruim 40°/° on der de waarde» Eerste keus porselein kan er nu pronken op iedere tafel, niet alleen op de met damast gedekte ialels, maar ook op de tafels van de Moeders van grote gezinnen, die het met een plastic zeiltje moeten doen. Een negen-delig theeservies van eerste soort Tsjechisch porselein met fraai Woem- decor en.... elk stuk met gouden rand, dat normaal verkocht wordt voor 17.50. Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van dit negen-delig Jb A theeservies voor de prijs van W* WINKELCENTRUM BINNENWEG, Iel 291*0 EDERE MAANDAGMORGEI* GEOPEND ren de bowlangciifers van dc Haar lemmers verre van fraai. De Ruig kwam er met 1 w.cket voor 20 rung nog het beste af Bil lc veld noteer- cif 1-59. Wj.|khmzen 0-60 on Brad lev 0-43. Over deze 237 runK hadden de Schiedammers 2 uur en 35 minuten gebat, zodat het gemiddelde scq- riogstempo met 11run per mi nuut zeer hoog lag. Juist toen de Hermes-fielders om even half vier klaar stonden om het veld in te gaan, begon het weer zeer hard te regenen. Deze aanhou dende regen maakte voorlopig ver der spelen onmogelijk en eeist om half zes, toen er nog maar 70 mi nuten speeltijd restten en de match dus al als verregend moest worden beschouwd, kon aan verder stielen gedacht worden. Hermes heeft in deze 70 minuten nog 5 Rood en Wit- wickcts veroverd voor 66 runs, zo dat de Haarlemmers een zekere ne derlaag ontgingen. Verdere Hermes-cvicket-uitslagqn zijn: HermesD.V.S. 2 verloor in Amsterdam met 6 wickets van A.C. C. 2; Hermes 2 scoorde 90 runs, waarvan L. van Ameyden 23, B. Hoek IS en J. Keuzenkamp 29: A. Mr Robert Cornish, wiens broer lid van het Engels parlement is en neef van de Labour-leider mr Cle- Tnejvt Attiee, hield Zaterdagavond voor de afdeling scbiedam-Vlaar- dïngen van de Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie een boeiend betoog over het politieke leven in. Engeland. Hij bepaalde zich daarbij in hoofdzaak tot de werking van het parlementaire stelsel. Hij ver telde bijzonderheden over de samen stelling, indeling en functionnering van de beide Huizen: het Hogerhuis en het Lagerhuis. Mr Cornish wees ook op de belangrijkheid van het Engelse koningschap, dat niet al leen een symbool is van de eenheid van het Britse Imperium, maar ook een belangrijke taak heeft bij de uitoefening van het wetgevend ge zag. Na de uiteenzetting van de En gelsman, stelden de aanwezigen de Schuilhoek bleek nauwelijks groot genoeg vele vragen, die door Mr Cornish nauwgezet en met ge noegen werden beantwoord. De heer S. A. H. passenier, voor zitter van de afdeling, was tenslotte aller tolk, toen hij de referent voor zijn interessant betoog dank bracht en hem een aandenken aanbood. C. C. 2 passeerde dit totaal voor het verlies van slechts 4 wickets. C. Smits 2—30 en L. Borrani 2—17. Hermes-D.V.S. 3 won aan de Oude Duk met 54 runs van B C.C. Hoewel Hermes 3 met 76 runs tB. Kloos 25 en D. Durrer lil niet best voor dc dag kwam, zat B C.C. voor het schamele totar.l van 22 runs aan de kant. A. Meyer nam 6 wickets voor 16 runs, D. Durrer 4—4. Toen Hermes 3 in de tweede innings 44 runs voor het verlies van 5 wickets gescoord had (B. Kloos 38) gaf B. C.C. haar poging op. Zaterdag en Zondag is een aantal Duitse voetballertjes te gast ge weest bij SVV. Zowel het A- als het B-elftal van SW zegevierde met 50 over hun Duitse tegenstanders. Vanmorgen zijn de gasten naar hun vaderland teruggekeerd. Zaterdag was in de Plantage het jaarlijkse Schiedamse muziekfesti val, waarin de stedelijke muziekge zelschappen strijden om in aanmer king te komen voor een zo groot mogelijk aantal concerten, hetgeen tevens een grotere gemeentelijke subsidie inhoudt. De jury, bestaan de uit de heren Piet van Mever en Oscar van-Hemel heeft zich voor treffelijk van zijn taak gekweten. De uitslag van de toewijzing was: OBK 3 concerten, Wilton Pijenoord 3 concerten, Crescendo, St. Ambro- sius, Harpe Davids, St. Radboud, Politie Muziekgezelschap en Gusto elk twee concerten. Cresende en St Ambrosius zuilen loten voor een nog te verdelen concert. Dc 40-jarige opperman J. W. G. uit Den Haag hééft bij de politie aangifte gedaan, dat Zaterdag uit zijn kleding, die hij in een. niet af gesloten schaftlokaal van Bredero's Bouwbedrijf in NieuwJand had ge hangen, ƒ35 was gestolen. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het doctoraal examen geneeskunde de heer F. Brand te Schiedam. Voor de tweede maal heeft de ■Werkgemeenschap van de Clubhuizen in Zuid-Holland Zaterdag een jeugdsportfeest gehouden, waaraan hebben deelgenomen leden van de clubhulzen uit Den Haag, Delft, Schiedam en Rotterdam. Hiervoor had de commissie beschikking gekregen over de ter reinen van DWS en een voetbalveld van Excelsior '20 aan de Oude Dijk, Ongeveer 200 kinderen, jongens en meisjes in de leeftijd van 12 tot 19 jaar hebben aan dit festijn deelgeno men. Behalve de voetballende jeugd wa ren er 24 deelnemende groepen van 10 personen. Dit jaar was afgeweken van de ge woonte om de individuele sporten te laten beoefenen. Dit op advies Schiedam. Adsp. meisjes: le prijs: „De Zeemeeuw". Texelsestraat, Rot terdam. 2e prijs „De Zeemeeuw". Schiekadc. Rotterdam. Junoren meis jes: le prijs .,De Jeugdhaven", R'broekstraat. Rotterdam. 2e prijs ..De Zeemeeuw", Schiekade, Rotter dam. Trefbal: adsp. meisjes, le prijs „De Zeemeeuw", Schiekade. Rotterdam. IL MIJ iJUVIM I van" de Stichting van Lichamelijke j 2e Prijs St. Joris Doele', Schiedam. Onvoedinc voor Spel en Sporten te j Grensbal. Jun, meisjes, le prijs Amsterdam. Uitsluitend takken van j Zeemeeuw", Schiekade, Rotter- Bussenbal: adsp. meisjes: le prijs Werffstraat. JVmSIKl UtUJJ.. UiUtUJtL'UU linnAC! j j_~ sport in teamverband stonden op het aaJ?' programma, zoals voetbal, handbal., nfl*? bussenbal. grensbal, medicinebal^*terdlm le prijs .De Zeemeeuw" werpen, ringsteken per kru, wagen. speerwerpen en pijl en boog schieten, waardoor de individuele prestaties ten goede van het team kwamen. Uitgezonderd enkele regenbuitjes, welke overigens de stemming onder de meisjes en jongens niet konden bederven, was het best weer voor deze soort sport, waarvan de kinde ven dan ook volop hebben genoten. Dc wisselbeker, beschikbaar gestold door „Het Rotterdamsch Parool", kwam ditmaal in het bezit van het clubhuis „Het Anker" uit Rotterdam, zodat na „De Arend" en „Zeemeeuw" vorig jaar de beker voor de tweede maaL in Rotterdam blijft. De gespecificeerde uitslagen zijn als volgt: Voetbal adsp.: le prijs: Jeugdha ven. Van Speijkstraat. Rotterdam; 2e prijs: „De Arend", Stampioenstraat. Rotterdam. Voetbal senioren: le prijs: „De Ha ven", Delft. Vijfkamp senioren: ie prijs: „Ema nuel". Kralingseveer; adsp. jongens: le prijs „De Arend", Stampioenstraat. Rotterdam. 2e prijs: „St, Joris Doele", Schiekade. Rotterdam. Adsp. jongens: le prijs „Het Anker", Rotterdam. 2e prijs: De Arend, Stampioenstraat, Rotterdam. (Advertentie 1M.) teauiist iimr'MiismazluMf Ook voor koelkasten vanaf 340.— Frigidaire 777 - Ne dal O - Prestoold Bouknecht Wat men weten moet; Apothekers-nachtdienst: Bakker, St. Liduinastraat 58. Bellen b|j ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80. Tel. 69290. Tentoonstelling: Stedelijk Museum: Dagelijks van 25 uur: „De wereld van Vin cent van Gogh" in foto's van Emmy Andriessc. L e e s z a Le n Gem, Openbare Leeszaal en Bib!» Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 9.30 tot 4,30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. R.K. Leeszaal en Bfbl.: Dam, ge opend iedere dag (behalve Maan dag) van 2 tot 4 uur: iedere avond (behalve Donderdags en. Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur, Zondags gesloten. Bioscopen: Monopole: 2. 7 en 9 uur: „Bloed wraak der Navaho's". Passage: 2 en 8 uur: „The Glenn Miller Story". De grote Musis zaal was Zaterdag middag geheel uitverkocht voor de eerste opvoering Naa een toneelstuk, welk werd gegeven door het pas op gerichte kindertoneel-gezelschap „De Dilettantjes". Opgevoerd werd door kinderen van 7 tot 13 jaar „Barendje De Dief". Mevrouw N. Dettmeijer-TetteTaar had met deze kinderen het stuk ingestu deerd. Dit kinder-torteelgezelschapje is een onderdeel van de Schiedamse toneelvereniging „De Amateurs" die slechts een maand oud is. De kinde ren hebben voor het voetlicht onder leiding en regie van de heer W. Kok hun best gedaan. Het is hen gelukt de vele, in de 2aal aanwezige kleuters te amuseren en hartelijk te laten lachen. Twee dertienjarige jongens heb ben zich aan. ergerlijke baldadig heid schuldig gemaakt. Zaterdag middag is het tweetal gewapend met pijl en boog, naar -een weiland na bij de Jan van Riebeeekstraat ge trokken. waar zij hun pijlen op de aldaar grazende paarden afschoten. Een van deze bamboe pijler, trof een paard in de buik. Het dier werd gelukkig slechts licht gewond. De jongetjes, die tegenover de po litie bekende, dat ook een aantal jon«e eendjes aan hun krijgslustige uitingen waren ten offer gevallen, zijn onder toezicht van de kinder politie gesteld. Geboren: Dirk J.. z. van IV. Bal vers en J. M. Vermeer; Mattheus, z. van A. Immer zeel en J. P. C. M, Souter. Overleden: J. den Uijl. 50 j.; H. van Pelt, 72 jr.; W. Mak, 75 j.; G. P» M. Dolk, 73 jr. Op de Zondag gehouden Regionale Athïetiokwedstrijden op dc Nenyto- sintelbaan hebben de SW-athletcn di ie nieuwe clubrecords gevestigd Op de 5.000 m liep Aad Koning zich ook op deze afstand naar de A-klasse op de 3e plaats in de goe de tijd van 15 min. 48 3 sec. (oud record 16 min. 02 sec.). De A-junior Am. Duym liep de 100 m in 115 sec. (oud record 11.6 sec.), terwijl dc SV V-estafetteploeg. bestaande uit de athletcn Van Kampen, Van Beek. v. d. Meer en Duym. het club record op de Zweedse estafette ver beterde door als le te eindigen in 2 min. 06.8 sec (oud record 2 mm 10 7 sec) De overige uitslagen zmv 100 m B: N. v. d. Meer 3e in 113 sec. 200 m C: Van Dommelen 4e in 23,8 sec. (promotie B-klasse. 200 M E: M. van Kampen 2e in 24.1 sec. (promotie B-klasse) 5.000 m C: J, Smit le in 16 min. 45.3 sec. (promo tie B-klasse; 800 m D: W. v. d, Mied 3e in 2 min. 16.3 sec. De hengelsportvcrcniging „Schie dam en Omstreken" organiseerde op Zaterdag 12 Juni een jeugdhengel- concours in de Schie. De deelname viel tegen. Doch de belangstelling was groot. De uitslag was: 1. H Lupkor 19 p. 2. J. Lupker 14 p. 3 J. v. Hattum 10 p. 4. p. d. Wolf 6 p. 5. W, Breddels 5 p. 6. B. de Roo 5 p. 7. J. de Roo 1 p. 8. J. Zag wijn 0 p. Zondag 13 Juni werd in de Schie nabij v. d. Wcyde gevist door de leden. Bij de dames werd de uit slag: 1. G. Wcsthoff-Lupker 65 p. 2. A Lupker-v. Mastrigt 39 p, 3. W, Vliegenthart-Lupker. Uitslag heren: 1. F. Lupker 85 p. 2. J. Rein 75 p. 3. L. J. M. Lupker 7C» p. 4- J. v. d. Gaag 30 p. 5. P Elsbout 30 p. 6. H. Doesburg 15 p. 7. J. Schippers 10 p. 8. B, Vliegent- hart 30 p. 9. C. Westhoff 5 p. Wederom moet D.W.S. een gevoelig verlies lijden en een tweetal van haar beste senior-leden missen. Thans is het het D.W.S.-echtpaar de heer en mevrouw Mout welke zich op Curacao gaan vestigen, en de D.W.S. gelederen gaan verlaten. Aad Mout, welke als badmeester bij de B.P.M, is aangesteld, kon in verband met een zelfde functie bij H.A.L. de laatste tijd niet meer als actief handballer optreden. In de tijd dat D.W.S. nog in de Hoofdklasse speelde was Aad Mout een zeer goede kracht, welke vele jaren de spUplaats in het eerste heren elftal bezette. Ada Mout, welke enkele maanden later zal vertrek ken, heeft eveneens vele jaren deel uitgemaakt van de hechte verdedi ging van het eerste dameselftal van D.W.S. Daar zij voor de sterkste te genpartij een buitengewoon groot struikelblok betekende, zal het zeer moeilijk zijn om voor haar een ge lijkwaardige vervangster te vindon. Met dit heengaan en het reeds eer der vertrek van Ans Van Dijk is het dames-elital van--D.W.S, zeer ver zwakt. Alsof dit nog niet voldoende is, gaat straks ook nog één der beste dames-jeugdleden D.W.S. verlaten. Marij Kuiters, welke met haar ouders naar Zuid-Afrika gaat, be tekende voor D.W.S. de hoop op de toekomst. Haar spelcapaciteiten zijn reeds van dien aard. dat zij over enkele jaren een speelster van zeer bijzondere klasse zou zijn geweest. Vannacht is ingebroken in het clubhuis van Sportpark „Boshoek". Er wordt een aantal pakjes sigaret ten vermist. Bovendien hebben de naar het lijkt nogal dorstige bezoe kers enkele flesjes limonade leeg gedronken. Zaterdagavond hebben leerlin gen van Toscha de Jongh eer bal- Twintig jaar geleden is groep III „De Trekvogels", een padvmders- groep opgericht, een feit, dat Zater dagavond in Musis feestelijk Is her dacht. Onder de belangstellenden waren de districts-commissaris de heer A. de Groot, voorzitter van de plaatse lijke afdeling. Hopman A, Heetman, die zelf van af de oprichting lid is, en dus ook jubileerde, heette in zijn openings woord alle aanwezigen van harte Tilburgse scheidsrechters hebben gisteren een tegenbezoek gebracht aan hun Schiedamse collega's, In hun midden was aanwezig de districts be stuurder van Noord-Brabant van de C.O.V.S.. de heer J. van Hees, Bij hun aankomst in Schiedam zijn zij door de voorzitter van de Schie damse Scheidsrechters Vereniging, de heer G. van 't Geloof van harte welkom geheten, waarna men zich in zaal „Astoria" voor een gezamen lijke lunch verenigde. Ook hier werd wederzijds nog verschillende harte lijke woorden gesproken. Hierna is het gecombineerde gezel schap met autobussen naar het DHS terrein gereden, welk terrein met ge hele accommodatie gratis ter be schikking van de scheidsrechters was gesteld. Hier hebben de eerste en tweede elftallen van de Tilburgse- en Schie damse scheidsrechters eikaars krach ten gemeten. Tilburg bleek in beide wedstrijden de sterkste tc zijn. want het eerste elftal won met 4I en het tweede mt 31. Scheidsrechter Ver- boon Uit Vlaardingen. en collega H. van Veen uit Schiedam dorsten hot te wagen de resp. wedstrijden te lei den'. Als symbool van dc stad Tilburg werd na de wedstrijden aan elke Schiedamse speler een wollen shawl aangeboden, zodat deze heren komen de winter geen last van de koude zul len hebben. Na gemeenschappelijke maaltijd verenigde men zich wederom in As toria, waar het Rio Trio en J. üsna- brugge met zijn slagwerkei's de goede stemming erin wisten te brengen en houden, zodat de avond vlugger voorbij ging dan men vermeen ride Om elf uur was het voor de Tilbur- genaars tijd om te vertrekken; dat er nog woorden van dank werden ge sproken behoeft geen betoog, terwijl bij het vertrek het „tot weerziens" weerklonk. welkom en wees crop, dat Groep III, een historische groep kon worden ge noemd. omdat groep „drie" de enige groep is. welke met alleen voltallig is. (48 leden) doch dit aantal zelfs met een dozijn overtreft. De Schiedamse Padvindsters drum band heeft met tromgeroffel en hoorngeschal hierna het feestpro gramma ingeluid. Het gehele programma is door eigen leden verzorgd op een wuze, die alle bewondering afdwingt, en waarvoor de regisseur, de heer Ary Munsters alle eer toeku' t Het eerst kwamen elpen aan do beurt, met het weij -'.ufejc: „Hoe een welp zijn schuld bi.ualt". Hel ver kennerstonen Mux: „En nu een yell voor de A.P.L." waarin hop man Heetman zelf als „gewone dien der" speelde en dc jeugdige Arend Boer de rol van krantenjongen su bliem vertolkte, heeft heel wat lach salvo's in de zaal doen weerklinken. Dit vormde ontegenzeggelijk het hoogtepunt van deze feestavond. Voor het sl tulen van het ton eel- gedeelte, moest regisseur Munters voor het voetlicht verschijnen om een speeiuul dankwooid in ontvangst te nemen, voor zijn kundige regie. Hopman Heetman werd als jubilaris op zijn beurt weer gecomplimenteerd en ontving als aandenken aan zijn 20-jarig lidmaatschap een compleet theeservies. Mevrouw Tweehuizen kreeg een bloemenhulde als dank voor het inbruikieen geven van een deel van haar woning voor het hou den van reperaties. Hierna hei De Schiedamse Pad vindsters Band zich nogmaals horen, waarna gezamenlijk staande een cou plet van het Wilhelmus werd gezon gen. Een geanimeerd bal onder muzi kale leiding van de Flying Stars was het slot van deze zeer goed geslaag de avond. lctu it voering gegeven in de grote zaal van gebouw „Arcade". Het zeer gevarieerde programma bevat te sprookjes, karakterdansen en na tionale dansen. Bij het sprookje, waarmee hot programma werd ge opend. waren de danseresjes kenne lijk nog wat onwennig. Niettemin werden enkele rollen zeer goed ge danst, o.a. die van het vogeltje, ge danst door Toosje van Kapel. De nationale dansen op muziek van Lortzing, Tschaikowsky. Moussorgs- ky en anderen werden bijzonder goed gedanst. Ook het laatste num mer voor de pauze, het verhaaltje De Bank" werd zeer geestig uit gevoerd. Hierbij moet de naam van Truus Vogel worden genoemd, die ook in de meeste dansen de hoofd rol vertolkte. Met de negerdans die de avond besloot hadden de danse resjes en een danser veel succes. Dc begeleiding werd op zeer ver dienstelijke wijze verzorgd door Pe ter Snclleman. Dc executanten mo gen op een geslaagde avond terug- zien. De Schiedamse war.delsportvereni- ging ,.De Wande!vrienden" heeft Za terdag en Zondag wandeltochten ge houden over 10. 18 en 30 km. Hoewel de weersomstandigheden niet zo bijzonder gunstig waren, mag cte vereniging over de deelneming met klagen Zaterdag startten er bij Caie-Rvst Beijersbcrgen circa 200 deelnemers, welk aantal voor Zondag even gioot bleek te zijn. De parcoursen liepen begrijpelijk via Ketheï door een deel van het Westland. rottkkdam Met een dienst in de Schotse kerk heeft de Schotse predikant John Muir Haddow gisteravond afscheid van zijn gemeente genomen, na ze ven jaar in Rotterdam te hebben ge werkt. On'der de vele belangstellen- don voor deze afscheidsdienst waren vertegenwoordigers van verschillen- de kerken. Tien jaar geleden, op 12 Juni 1944. betrad dominee Muir Haddow tijdens de invasie in Normandie Europa's vasteland. Na enkele jaren de Britse troepen le hebben vergezeld kwam hij in 1947 naar Rotterdam. „Ik ben geen groot theoloog. Van mijn preken is geen enkele in druk verschenen. Maar ik bij blij met een preek die ik in Rotterdam achter laat: Deze Schotse kerk," zei domine Muir Fïaddow o.a. Het onderwerp van zijn preek was Romeinen 12, vers l. De dienst -werd opgeluisterd met zang door een soliste en besloten met een oud Schots vaarwellied. dat de gemeente zijn scheidende predikant toezong. In d.e social hall maakten daarna zeer velen gebruik van de gelegenheid om domine Muir Had dow voor de laatste maal de hand te drukken. De Schotse predikant keert terug naar zijn land. waar hij de zorg voor een parochie, hoog in de bergen, op zich zei nemen. De medewerkers van het auto mobielbedrijf P. A. Hoogenboom hebben Zaterdagavond in Odeon genoten van een door de perso neelsvereniging georganiseerd fees telijk programma. Van de gelegen heid werd gebruik gemaakt om drie jubilarissen meteen even flink in het zonnetje te zetten. De chef werkplaats P. Meerburg de filiaal houder IJsselmonde, J. Kriek en de filiaalhouder Xortekade R. v, d. Pluim, die allen twaalf en een half jaar bij het bedrijf werkzaam wa ren. werden hartelijk toegesproken door de directeur, de heer P, A. Hoogenboom, en door de voorzit ter van de personeelsvereniging, de heer H. W. de Boer. Een gouden horloge, cadeaux en bloemen ver gezelden de waarderende woorden. Het programma bestond verder uit de revue „Allemaal ppopenkast" gebracht door Eens van Dorth en zijn groep. Voor de artisten had de opvoering een feestelijk tintje; Het was de vijfhonderste maal dat zij deze show over het voetlicht brach ten. Een gezellig bal besloot de zeer geslaagde avond. In Grootlumdelsgebouiv De Beatrixzaal van het Groot handelsgebouw zal in Juli als ca baretzaal worden benut Het gezel schap Rodi Roeters zal er name lijk bij wijze van experiment een serie avonvoorstellingen geven. Familiedag Blauwe N.V. nat, maar gezellig Hoewel Fluvius gisteren af en toe hemelwater liet neerkletteren op het openluchttheater „De Peren hof" aan de Oostzeedijk waar de federatie Rotterdam van de Neder landse Vereniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, een „familiedag" hield, lukte het hem niet de stemming te bederven. 's Morgens om elf uur begon het orogramma voor de kinderen met wedstrijden en. spelletjes. Om twee uur vine de eigenlijke dag aan. De jeugdgroep van de Doopsgezinde gemeente voerde een lekenspel „Het bos der onbezorgde dieren" öp."Vooral de costumering was heel mooi. Een groepje van de VCJV gaf volksdansen en muziek ten beste. De heer H, F. Stekelenburg uit Utrecht hield een toespraak over de drankbestrijding, waarin hij vooral de nadruk legde op de verantwoordelijkheid die elk mens draagt met betrekking tot 't drank misbruik. Woensdagavond om 715 uur zal op het nieuwe terrein van Exc. P. te Pernis een voetbalwedstrijd wor den gespeeld tussen het Rotterdams en het Haagse KNVB-elftal van de Zaterdagmiddag. In het Rotterdams elftal staat de linksbuiten van HBSS Mast opge steld als rechtsbinnen, terwijl doel man Aaldiik en linksbinnen Schef- fers als reserves zijn aangewezen. Op de Diergaardesingel is Zater dagmiddag de 77-jarige J. Molenaar uit de G. J. Mulder straat door een. vrachtauto met een aanhangwagen aangereden. Het invalidewagentje, waarin Molenaar zat. sloeg om en hij kreeg een hoofdwond cn kneuzingen aan de linkerheup. Hij werd in het Coolsin gelziekenhuis opgenomen. De Rotterdamse accordeonvereni ging „Unique" heeft deelgenomen aan het concours, dat op 12 Juni te Abcoude is gehouden. Het A-orkest behaalde in de afdeling uitmun tendheid een eerte prils met lof, het B-orkest behaalde een tweede nrijs, het jeugorkest behaalde even eens een eerste prijs. In de ere-af- dcling behaalde het A-orkest een tweede prijs Zware ijzeren platen voor de ra men en deuren van de cantine op het sportterrein Laag Zestienhoven bleken geen bezwaar voor de onbe- kenden, die in de nacht van Zater dag op Zondag het gebouwtje bin nendrongen. Zij verdwenen met vier honderd repen chocolade en een kof fer. Voor de eigenaar, de heer L. be tekent deze zesde diefstal in korte tijd een schadepost van ruim hon derd en vijftig gulden. Uit het portiershuisje verdwenen, bovendien zes gulden en een voetbal- kol'Xer. Hier vonden de inbrekers de gereedschappen, waarmee zij de Vesting, zoals de cantine genoemd wordt, konden ontsluiten. De Rotterdamse accordeonvereni ging Scala, o.l.v. de dirigent Rmo van de Laan, kwam Zaterdag terug van het concours met 5 eerste prij zen. dat werd gehouden in Abcou de onder auspiciën van de Utrecht se Bond van Muziekgezelschappen. Het jeugdorkest kwam uit in de derde afdeling met als verplicht nummer Wügerda van R. Wasse naar en het vrije nummer Vineta Clocken van R. Wassenaar en be haalde daarmee de eerste prijs. Het B-orkest kwam uit in de eerste afdeling met als verplicht nummer Patroille Oriëntale van Er- nest Leduc. en het vrije nummer ouverture Elly van R. Wassenaar, en behaalde daarmede ook de eer ste prys. Het A-orkest kwam uit in de ere-afdeling met als verplicht num mer Suppc-klankcn van Fr. v, Sup» pé en het vrije nummer Lustspïel- ouverture van Keler Bela, ook dit orkest behaalde m deze afdeling de eerste prijs. Door het behalen van deze eer ste prijzen kwam het A-orkest in aanmerking om uit te komen, in de ere-wedstrijd. Ook daarin kwam Scala met de eerste prijs uit de bus. Dit alles was nog niet genoeg, want door het behalen van het hoogste aantal punten op dit ac cordeon-concours, ging ook de di- rigentenprijs naar de dirigent Rino van de Laan. Jongen kreeg schommel tegen het hoofd In de speeltuin van Plaswijck heeft jistermiddag de 12-jarige Hermanns Broer uit dé Pleretstraat een schom melschuitje tegen het hoofd gekre gen, waardoor hij een hoofdwond en een hersenschudding opliep, zodat hij in het Bergwegziekenhuis opgenomen moest worden. TEHERAN. Hoessein Fatemi, de voormalige Perzische minister van Buitenlandse Zaken, die sinds zijn ar restatie op 13 Maart in een zieken huis verbleef, is Zondag naar een ka zerne overgebracht, waar ook zijn voormalige chef, oud-premier Mossa- deq. wordt gevangen gehouden. Aan Fatemi, die tegen het einde van het bewind van Mossaöeq een beweging tegen de Sjah organiseerde, wordt majesteitsschennis ten laste gelegd. Tengevolge" van de verwon dingen, die hem op de dag van ar restatie bij een aanslag waren toege bracht, had men hem tot dusverre niet kunnen ondervragen. GEVRAAGD PER I JULI OF EERDER Gezellige werkkring, goed loon Zich aan te melden: JANSSENS MODEMAGAZIJN HOOGSTRAAT hoek Korte Dam Tariel tot en met 15 woorden t 9.61 Elke vijf woorden meer f 0.2U Voor vlot en vakkundig ontwikkelen en afdrukken van Uw roïfilm naar Dro gisterij en Fotohandel Wil- lebrand, Rotterdamsedijk 403 a, tel. 67848. Voor 10 uur gebracht, 's middags om 5 uur klaar. Te koop aemgeb. Blanke stoelen 12.20; blanke tafels, blanke dressoir 158. bij Plate, Mcubelmagazijn t/o Stadhuis, Schiedam. Meubel koopjes:: Nu 4 fau teuils met net. nieuwste stoffering voor 159.Wil son. Grote Visserijstraat 79- 101. midden in de straat. Het beste te bereiken met lijn 8, haite Watuerstraat Emmers, teilen, wasketels, borstels, bezems, dweilen, enz. enz. het voordeligst bij Bokhorst, Groenelaan 36 en Hoogstraat 34, I Personeel gevr. Fijngoed wasser ij vraagt net te meisjes, 's Zaterdags vrij en hulpstrijksters voor en kele dagen per week. Rosier Faassenstr. 34, Rotterdam-W. telefoon 34078. fotografie Diversen Voor poppenreparatie groot of klein, moet U bij Bok horst zijn. Goed en goed koop, Groenelaan 36 ea Hoogstraat 34. Ronde glasplaten, sehuif- ruiten. glas in lood. geslepen suite-deuren, toiletspiegels, etalage-glasplaten, autorui- ;en enz levert U Loopik's Glasindustrie, Boteratraat 39. Telefoon 68945 Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot terdamsedijk 265, tel. 68021, Schiedam Zijd uw scboeneD te klein? Wij vergroten ze met de nieuwste vergrotingsinstal latie Schoenrep.bedrijf „Ex celsior" Dam 36 tel 66374. Uw kleding past niet?? Even naar kleermakerij W, Meyer, Boerhaavelaan 67, tel. 66584. Wij maken het weer goed

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1