Natuur trekt zich niets aan van winterse zomer Gor de Groot maakte muzikale bliksemreis door Verre Oosten KOERIERSTERS In de weiden wemelt het van het jonge grut Scfaiekant* tekeningen Voorlopig geen geld voor aanleg Donau-Rijnkanaal Ijsventer maakt in z'n eentje een privé-tour TELEFONISTE ONZE VOGELS IN JULI Premies voor duiven Burgerlijke Stand OXO SOEPEN afe &Ate 4iaAt -ttotrt. jfedehe. moüa&cfcC Wilton-concert in Kethel De barre zomer van '54 „De Postduif" 80 Vrijwilligers nu officieel BB-er „Het Voorntje" viste in Aalsmeer AGENDA Wie zag Zaterdag roofoverval? Klokken luiden voor NCRV Padvinderskermis Glarastichting zal capaciteit verdubbelen Inbraakpoging mislukte Geisha 's leerden hem met stokjes eten en een haan kraaide Grieg Mariene Huyts bij R'dams Toneel 1. Bromfietsendief aangehouden Voer hooi sloeg om Staking bij Emba beëindigd Bij Koninginnebrug te water geraakt Weer een grote inbraak C SCHIEDAM D.V. Th. J. L. van den BERG Donderdag 8 Juli 1954 plomp, waar zij, 20 klein als ze zijn, met grote passen over de grote drij vende bladeren wandelen; op zoek f° en1^ vanmi naar alles wat eetbaar is. Uiteraard t de schuil tent heb kunnen fotografe- worden zij de eerste tijd door de oude 1 reP,'. vogels bijgevoerd. Tegen de tyd dat de jongen van het tweede broed ter wereld komen, zijn de eerste jongen al bijna even groot als hun ouders en wat het leukste is, deze jongen hel pen hun ouders nu bij het voeren van hun kleinere broertjes en zusjes. Om zo te zeggen een ideaal huishou den. Nog geen week geleden ontdekte ik aan de buitenkant van de stad en kele nestjes of liever gezegd ncstgan- gen van de oeverzwaluw. Het is een klem bruinachtig zwaluwtje, kleiner dan de andere leden van de zwalu- wenfamilie. De oeverzwaluw, de naam zegt het reeds, graaft zijn nest in steile oevers van slootkanten en Zo behoort dan de zomermaand ook al weer tot het verleden. Helaas was het weer over het algemeen niet in overeenstemming met de naam van deze maand, zoals eigenlijk de weersgesteldheid gedurende het afgelopen halfjaar niet aan de verwachtingen heeft voldaan. Ondanks het minder gumtipe weer gaat alles in de natuur rustig zyn gang en dientengevolge be merken wU al heel veel jong vogelleven in hos en veld. Vooral In de weiden wemelt het op het ogenblik van jong grut: kieviten, grutto's, tureluurs, kemphaantjes en scholeksters. De oude vogels zyn buitengewoon agressief by de bescherming van hun kroost en zelfs sehromen zij niet om voorbij gangers, die wat erg dicht by hun jongen komen, hevig roepend aan te vallen. Het zijn overigens slechts schfjnaanvaHen en hebben derhalve niets om het lyf. Ik zag zelfs jonge grutto's die al heel aardig konden vliegen. Als we een paar weken verder zyn en alle jonge weidevogels de vliegkunst vol doende meester zijn, verlaten oude zo wei als jonge vogels de broed plaatsen. en verwisselen deze voor slikkenen schorren waaraan ons land gelukkig nog zo ryk is en waar we na de broedtijd tot het intreden van de vorst vele duizenden vogels kunnen aantreffen. In het bos valt de vogelzang nog bizander mee. Terwyl ik dit schrijf, begin Juli. horen wij vrijwel alle zangers nog hoewel het aantal zin gende exemplaren wel veel kleiner is dan een of twee maanden geleden. De merels weren zich vooral ge ducht en ook de zanglijsters horen wij op ieder uur van de dag. In de omgeving van de Oudedijk vernemen we nog steeds de koe- koeksroep. doch als deze maand een week of drie oud is, zullen wij deze niet meer horen dan is het weer voor een jaar gedaan. Tuinfluiter, spotvogel en tjiftjaf zingen ook nog volop, hoewel toch ook in mindere mate dan enkele maanden geleden. Dat vindt zijn oor zaak hierin, dat de vogels het zo langzamerhand te druk krijgen met voedselzoeken en voeren der jongen. Heel wat jonge vogels zijn intussen al uitgevlogen en hebben dientenge volge de ouderlijke woning voor goed verlaten. Als zij eenmaal het nest hebben verlaten, keren zy daar in niet meer terug. Zo zien wij b.v, op grasvelden en andere open. plek ken in het bos en daarbuiten merels en zanglijsters, die hun van honger schreeuwend kroost op wormen en andere dergelyke lekkernijen tracte- xen en. het is aardig te zien hoe gul zig die jonge vogels eigenlijk zijn. Sommige merels en lijsters zijn al san een volgend broed begonnen, en in sommige gevallen komt er nog wel eens een derde bovendien. Ook de houtduiven zingen of be ter gezegd „koeren" nog de gehele dag, ofschoon zy overigens weinig reden tot zingen hebben, aangezien de Minister enige tijd geleden heeft bepaald, dat het in het belang van de iandbouw aan houders van een jachtvergunning geoorloofd is om deze vogels te 'schieten. Zelfs wordt bij inlevering van een stel vleugels bovendien een premie van 0.75 be taald, want ik vind het gekoer der houtduiven altijd bizonder gezellig- Ook de kleinere verwant, de holen- duif of kleine bosduif is tot en met 31 October van dit jaar onbeschermd, maar voor het doden van deze vogel wordt geen premie betaald. Alleen de tortel, de enige duif die in het najaar naar het Zuiden trekt, is en blijft beschermd. Dezer dagen zag ik de eerste jonge waterhoentjes peddelen. De water hoentjes hebben dikwijls ook meer dan een legsel per jaar. De jongen van. het eerste broed blijven lange lijd bij vader en moeder, zelfs als moeder al weer het tweede legsel, bebroed. By voorkeur houden de jonge waterhoentjes zich op op de grote blaren van waterlelie en gele afgravingen, hetgeen spoedig door enkele paartjes oeverzwaluwen werd ontdekt, die er onmiddellijk hun gan gen gingen graven. Deze horizontale gangen, soms wel een meter diep, hebben aan het einde een uitholling, waarin de eitjes worden gedeponeerd. Het is haast niet te begrijpen hoe deze kleine vogeltjes met hun uiter mate korte en zwakke pootjes zoiets tot stand kunnen brengen. Enkele jaren geleden hadden zich enkele paartjes gevestigd tussen de stenen van de glooiing van een der binnenhavens midden in de stad. Of dit nu niet goed uitgepakt is, weet ik niet, maar in ieder geval zijn ze daar een volgend jaar niet meer terugge keerd. Zo'n steile slootkant, waar ze danig moeten graven, schijnt hun bouwdrift beter te bevredigen. In de buurt van de oeverzwaluw tjes ontmoette ik de laatste weken verscheidene vogelsoorten, die nog niet eerder in Schiedam hadden ge broed en waarvan ik er enige vanuit Hierover een volgende maal echter meer. A. DE JONG Geboren: Elisabeth d.v. P. van Roon en C. van Veen; Arie z.v. J. P. van Oers en M. Th. v. d. Horst; Maria G J. d.v. H- J ter Horst en A P. van Dijk; Bruno H. z.v. B. H- Lokken en H. W. Lips; Johan nes H. z.v. M. J, Groenhorst en H. Berns. Overleden: J„ Koestering, 40 jr: Th. Polet, 81 jr. (Advertentie LM.) ©xo OXO „CHICKEN" - OXO VERMICELtlSOEP - OXO IOHHEMSOE? OXO CHAMPIGNONSOEP OXO JUllfHKESOEP Zaterdag 10 Juli a.s. zal de Har monie „Wilton-Fcyenoord", diri gent Joh. F. Pala, een concert ge ven in de muziektent te Kethel. Aanvang 8 uur. ZEG nu eens eerlijk: dit is toch geen zomer meer? Als Hollan ders zijn we, twat het weer bet reit, nooit erg verwend en och, wie klaag de daarover? We zitten nu eenmaal op een stuk-je laad dat nog net geen moeras is en dat bovendien aan zee ligt. Dear kun je geen hoge eisen stellen aan de weergoden. Maar dit, nee, dit is werkelijk te erg. Huiverend bij electrtsche ka cheltje, regengekletter tegen de rui ten, heejt Schiekauter, weggedo ken in twee truien en een wollen shawl, gisteren zitten bedenken hoe hij over zestig jaar zijn kleinkinde ren hierouer zal vertellen: „Ja, hin ders, MIJN grootvader had het al tijd over de barre winter van '90, maar zelf heb ik de barre zomer van '54 meegemaakt en dat was ook niet mis.' Ik herinner het me nog al- 1 lemaal zo goed: elke dag voorspelde het weerbericht wisselende beu'ol-1 king en een plaatselijk buitje. Dat kwam dan meestal neer op lood- zware, grautae luchten met een ijs- koude, stormachtige tvind en plens- buien waar de eenden voor op de 1 •vlucht gingen. De mensen liepen i rillend en met drupneuzen rond, het nationaal costuum in die zomer be- j stond uit een regenjas, een warme shawl en rubberlaarzen of regen- schoenen. De verkopers van hete erwtensoep en gloeiende koffie de den goede zaken. Een collega van me, die drie vacantieweken in een huisje aan zee had doorgebracht, met v'routo en kinderen, kwam te rug met zware griep, huilende kin deren en een verkouden vrouio. De melkboer vertelde rond, dat we aan het begin van een nieuwe ijstijd, stonden. Jaja, dat ivas me een. zomert je, kinder s, zoiets komt maar eenmaal voor!" Terwyl Schiekanter zo voort- peinsde, gleed zijn blik naar butten. De zon scheen stralend vanuit een diepblauwe hcmelplas. Op sprieten en bladeren in buurman's tuin glin sterden een paar regendroppels als kostbare diamanten. E-en mus baad de zich met energieke beweginkjes in een plas btj het hek. Nee, dat verhaal over de barre gomer van '54 zullen de kleinkinde ren over zestig jaar NIET te horen krijgen van SCHIEKANTER. Zondag 11 Juli organiseert SCV de Postduif een trainingsvlucht voor jonge duiven vanuit Nieuwer- kerk. Hieraan kunnen alle Schie- damse liefhebbers deelnemen a 6 cent per duif. Jnkorven Zondag, morgen van 7.30 uur tot 9 uur. Van de j.l. Zondag gehouden edvlucht vanuit SI. Denis, af stand 360 km, was de uitslag als volgt: 1 16 34 K. Muilwijk; 2 3 4 5 6 9 11 12 34 17 22 J. de Koster; 7 8 21 29 36 43 47 J. v. d. Windt; 10 15 J. de Waard; 13 35 A. Heeren; 13 23 P. Verheugen; 19 F. Koppen hagen; 20 Joh. Christen; 24 42 4B C. Vorlinde; 25 44 51 L. Verheugen; 26 W. Poelman; 27 Th. Jansen; 28 54 J. Kazenbroot; 30 45 H. Crama; 31 J. v. d. Beek; 32 41 A. v. Don gen Co; 33 J. Lips: 37 P. C. Hinten Co; 38 A. V. d. Tuyn; 38 Th, v. Weclie; 40 L. J. Cram a46 C. de Tuinder; 49 Jac. Koogje: 50 A. v. d. Grijp; 52 A. den Dunnen; 53 A. v. Wagtendonk: 55 H. Blonde; 56 D. Bakker; 57 D. Ram; 58 P. Gouwe- leeuw. Diploma A. v. Meij. Aankomst eerste duif 10.19.54. Laatste prijswinnende duif 10.46.24. Gisteravond zijn in gebouw Irene aan tachtig vrijwilligers van de BB- reddingsploeg onderscheidingen uit gereikt, hetgeen inhoudt dat zij nu geoefende BB-ers zijn. Bij deze in stallatie was o.m. tegenwoordig het hoofd van de Schiedamse BB, de heer H. J. Sjoers. Na dit officiële gedeelte werden een drietal films vertoond. Het ligt voorts in de be doeling eind September een demon stratie te geven. In October begin nen de cursussen weer. „Het Voorntje" hield een onder ling concours voor haar leden met hun dames te Aalsmeer. Door de slechte weersomstandigheden viel de vangst tegen. Er werden in totaal 110 maatvissen gevangen, met een gewicht van 7200 gram. Na afloop werd de gevangen vis weer in zijn element teruggezet. De uitslag voor de dames was als volgt: 1. Mevr. de Jong. 2. Mevr. Wens- veen, 3. Mevr. van Vliet. 4, Mevr. Doesburg. 5. Mevr. Vermeer. 6. Mevr. Korevaar. 7, Mevr. B. Lupker. 8. Mej. Vermeer. 9. Mevr. Schot en 10. Mevr. J- Lupker. De uitslag voor de heren was: 1. J. Lupker. 2. H, Lupker. 3. W, Doesburg, 4. H. van Vliet. 5. A. Wensveen. 6, C. J. de Jong. 7. B. Lupker. 8. A. van Gogh. 9. M. Cino. 10, G. Vermeer. 11. A. Knikman. 12. A. Korevaar. 13. J. Roelsema. 14- J. Vellinga. 15. C. Winterswijk. Wat men weten moet; Apothekers-nachtdienst: Apotheek C. J. Jansen, Swam- merdamsingel 41. Bellen bfj ongeval: G.G. en G.D. TumJaan 80. Tel. 69290. Tentoonstelling; Stedelijk Museum: Dagelijks van 2—5 uur: „De wereld van Vin cent van Gogh" in foto's van Emmy Andrïesse. Leeszalen; Gem. Openbare Leeszaal en Bib!. Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Saterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. R.K. Leeszaal en BibL: Dam, ge opend iedere dag (behalve Maan dag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen; Monopole, 2. 7 en uur: „Fylen der Kiowa's''. Passage: 2 en 8 uur; „Roman Holiday". Bijeenkomsten: Passage; 8 uur: Variété. Nogmaals verzoekt de politie het echtpaar dat Zaterdagavond om elf uur op de Nieuwe Haven wandelde en dat de vluchtende roofovervallers na hun bezoek aan de familie G, moet zyn gepasseerd zich te willen melden op het hoofdbureau van politie, afd. Recherche, Lange Nieuw- straat 53, tel. 69333. Vrijdagmiddag otn 2 uur zullen de klokken van de Grote Kerk worden geluid om aan de radio-reportage- dienst van de N.C.R.V. gelegenheid te geven een opname te maken. Zaterdagavond om 6 uur, organi seert de „Wesselgroep"' (groep II Vlaardingen) een padvinderskermis op haar terrein, gelegen aan de Vlaardingerdijk pl.ra. 100 m voorbij de „Vijf Sluucn" achter de nieuwe fabriek van de „Cmcinnati". Een ieder is van harte welkom. Geslaafd Voor het eindexamen (diploma B) slaagden aan de Schiedamse HBS de dames: L. E. Bruins, D. A. Hoogendijk, S, v. Neede. W. Reus en *G. v. d. Veen en de heren: J. J. P. Baart. H. J. F v. d. Bout, L. Breek, H. Henneke, A. Koolmees, A. J. Kuiper, H. v. d. Laan, H. Log gers, H. G. Molendijk, F. H. Rem, P. S. v. d. Roon, J. E. Schaap, Ch. N. Schlebaum. D, Schoonmade, J. W Slotje en N. Voorwinde. Afge wezen werden 7 candidaten, le Den Haag slaagde de heer W. v. d. Plicht uit Schiedam voor het examen bedrijfseconomie van het Ned. Genootschap van Accountants. Aan de Rijksuniversiteit te Lei den slaagde de heer "W. van der Meiden, uit Schiedam voor het doc toraal examen wiskunde. ROTTERDAM Aantal bedden stijgt met -155 tot 275 Het Roomskatholieke ziekenhuis, de St- Claxastichtlng in Rotterdam Zuid gaat haar capaciteit meer dan verdubbelen. Het ziekenhuis zal een uitbreiding ondergaan waardoor het aantal bedden met 150 verhoogd wordt tot 275. Dc kosten van dc uit breiding zullen f 18.000 per hed be dragen. Opdracht Is reeds gegeven om het bouwproject nader uit te werken. Men wil komen tot een volledig ziekenhuiscomplex. Het departe ment van oorlog zal steun verlenen aan de uitbreiding, omdat het zie kenhuis in oorlogstijd van groot nut voor de stad kan zijn, daar het niet in de gevarenzone ligt. Men ver wacht dat de nieuwbouw eind 1955 klaar is cn in exploitatie zal kunnen worden genomen. Ter bestrijding van de bouw- en inventariskosten geeft de Clara- stichting een lening uit van twee millioen gulden, verdeeld in stukken van duizend en van vijfhonderd gulden. Het zijn dertigjarige obli gaties tegen vier procent. De in schrijving opent volgende weck Donderdag. Buiten genoemde twee millioen is reeds een bedrag van achthonderdduizend gulden ge plaatst. In de nanacht hebben onbpkenden getracht een inbraak te plegen by een Nieuwe Binnenweg. De poging mislukte. De onbekenden hadden het ge munt op de radio-, gramofoon- cn muziekhandel van W. Krabbendam. Gepoogd werd via een klein ruitj'e een bovenlicht, naar binnen te gaan. De poging slaagde niet. De schade is beperkt tot het ruitje. Deze in braakpoging is vrijwel identiek aan de inklimming bij de juwelier Rei- nier van den Berg. waar voor een bedrag van f 50.000 aan sieraden werd gestolen. (Van een onzer verslaggevers) „Mijn prettigste ervaring?" zei de Nederlandse pianist Cor de Groot van morgen in restaurant De Kroon tra Den Haag. „Dat was wel in Hongkong, Twee geisha's hebben me daar leren eten met stokjes. Het duurde een paar uur, maar toen had ik het ook te pakken en het is helemaal geen slechte manier, om voedsel naar binnen te krijgen. Tot goed begrip, het gebeurde in alle openbaarheid in een respectabel eethuis, maar gezellig was het zeker. En verder de wijze waarop de vogeltjes je 's morgens wek ken in die strekenIn Djakarta was er een haan, die iedere morgen om drie uur precies begon. En het knappe van dat dier was dat hy precies het thema kraaide van Grieg's pianoconcert. Ik heb vaak op het punt gestaan om over de schutting te klimmen om hem de nek om te draaien, maar dat ging natuurlijk niet, want zoiets kan tot internationale verwikkelingen leiden. In deze stijl vertelde Cor de Groot muzikale- en andere hijzonderheden van de driemaandse tournée, die hij onder auspiciën van Philips gramo- foonplaten maatschappij en de Indo nesische Eond van Kunstkringen ge maakt heeft door India, Pakistan, Burma, Malakka en Indonesië. De bedoeling van dit tournée was veel zijdig, maar een van de belangrijk ste was wel in persoon te vertolken, wat door Philips op de gramofoon- plaat van zijn vertolkingen werd vastgelegd. Gebleken is namelijk, dat hoewel het muziekleven in deze landen niet hoog gaat. er wel een sterk groeiende belangstelling be staat voor gramofoonplaten met Westerse muziek. „Ik ging op 1 April met het vlieg tuig naar Colombo en die datum scheen niet zo'n best voorteken", ver telt Cor de Groot, die Zaterdag in Nederland terugkwam. „Maar het tournee, hoewel erg vermoeiend, slaagde gelukkig op alle punten. Ik heb met allerlei soort vliegtuigen soms zat ik tussen dc kippen op de vloer van een vrachtkist, de volgen de keer in een luxe vllegfauteuil van de KLM of The British Overseas Air ways in deze drie maanden onge veer anderhalf keer de aarde omge vlogen. Het was koffers uitpakken, spelen, over koetjes en kalfjes pra ten op langdurige ontvangsten en daarna weer haastig pakken en weg vliegen. Ik kan geen koffers meer zien Gespeeld heb ik in sociëteiten en bioscopen. Het publiek was muis stil en vond het altijd erg mooi. De vleugels, waar ik op spelen moest, vielen mee. Van de 45 die ik onder mijn vingers kreeg, waren er maar vijf erg beneden de maat. Maar ook dan speelde ik maar en Chopin en Beethoven bleken goed genoeg om het zelfs op een ontstemde vleugel uit te houden. In Padang speelde ik met een luidruchtige bioscoopzaal achter me, waar een circusfilm van de Mille mij probeerde te overschreeu wen en in de deuropening stond een kleine jongen achteloos op een mondharmonica te spelen. Maar dat gaf allemaal met. Een keer moest i< een recital onderbreken maar toen zy een stuk hout tussen de gebarsten klankbodem hadden ge timmerd ging het weer door. En de waardering van de mensen in de zaal voor wie een dergelijk op treden iets heel bijzonders is, ver goedde al die kleine onvolkomen heden. Er is, ook bij de bevolkin gen van die landen, kennelijk een grote belangstelling voor Westerse muziek. Vooral de Chinezen kwa men overal m grote getale luiste ren. Cor de Groot is o.m, geweest in Madra, Calcutta, Rangoon, Bang kok waar men hem verzocht het Siamese volkslied te spelen, maar dat bleek zo ingewikkeld dat hij er maar vanaf zag in Kuala Lumpur, Ipoh, Penang. Hongkong, Djakarta en Bali. Hij heeft nauwe lijks tijd gehad om rond te kijken en van de inheemse muziek daar heeft hij geen kennis kunnen nemen. „Het was soms zo heet" ver telt hij nog, „dat ik er bij de pauze al uitzag alsof ik met mijn kieren onder de douche gestaan had. Maar het was verder een beste reis. Over twee jaar zal ik er waar schijnlijk weer heen gaan om als solist op te treden bij de enkele, vaak goede orkesten, die men er in de grote steden heeft." De Rotterdamse danseres Mariene Huyts is naar het toneel overgegaan zo vernemen wij. Zij is als volontair verbonden aan het nieuwe Rotter dams Toneel en maakt haar debuut in de voorstelling van Rotterdams Toneel bij de opening van de nieuwe schouwburg in Zuid: „The way of life". Deze stap van één der prominenten van het Rotterdams Ballet Ensemble, dat enige tijd geleden zijn werkzaam heden moest staken, betekent niet dat zij de danskunst definitief vaar wel zegt. Mariene Huyts blijft haar dagelijkse danstraining volgen. Vol gende week Vrijdag treedt zij samen met de danser Leo Kerslev voor de televisie op, o.m. in een duet uit het ballet „De kennismaking" op muziek van Duke Ellington. Kunstenaars Centrum Bergen exposeert Van 15 Juli t.e.m. 15 Augustus zul len 20 werkende leden van het Kunstenaarscentrum te Bergen (N.H.) hun werken exposeren in het Groothandelsgebouw te Rotter dam. De tentoonstelling, die is inge richt in de hal op de 7e verdieping, zal worden geopend door de burge meester op Donderdag 15 Juli a.s. des voormiddags 11 uur. De ope ning zal worden bijgewoond door dr W. Huygcns, burgemeester van Bergen en de heer G, A. Giltay Veth van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Op deze gratis toegankelijke ex positie, die niet alleen schilderijen, gouaches en aquarellen zal bevat ten, maar ook beeldhouwwerk en naaldkunst, zuilen zowel oudere als jongere kunstenaars vertegenwoor digd zijn. BONN. 7 Juli (A.N.P.) Finan ciële bezwaren maken de aanleg van een verbindingskcnaal tussen Rijn, Main en Donau voor onafzienbare tijd onmogelijk, zo wordt van de zyde van het West-Duitse Ministerie van Verkeer verklaard. In beginsel blijft het grote project voor de scheepvaartweg RijnMainDonau e lis v/a ar op het programma der enselyke verkeers werken staan, maar de kans op een financiering van het werk wordt minimaal ge acht. Nu de sanering van de Duitse spoorwegen en van het wegenstolsel in de naaste toekomst zeer grote sommen zal vergen kan aan een uit voering van het grote kanaalproject Expositie van door RKS aangekochte werken in het Schielandshuis De heer P. A. Begeer opent Vrij dagavond in de expositiezalen van het Schielandshuis een tentoonstel ling van werken, die in de loop van 1953 door de Rotterdamse Kunst stichting aangekocht zijn. De expo sitie duurt tot en met 8 Augustus. Voetballerserehaag bij huwelijk H. van Toorn Juniores van Xerxes vormden vanmorgen om half elf een erehaag op de bordestrappen van het stad huis. De heer H. van Toorn trad na melijk in het huwelijk. Hij is niet alleen speler van Xerxes' eerste elf tal. maar ook lid van de Junioren commissie Vandaar de gewaardeer de aanwezigheid van de jonge voet ballers. Begrafenis Annie Meijer Onder grote belangstelling is op het R.K. Kerkhof Crooswijk te Rot terdam in de basiliek bijgezet het stoffelijk overschot van Annie M. J. A. Meyer, die oud-lid was van de Tweede Kamer, van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, cn van de gemeenteraad van Rotterdam. Zij was tevens ere-presidente van de R.K. Vrouwenbond. Onder de aanwezigen waren me vrouw mr Ch. M. Oomen-Kyhler, se cretaresse van de Nederlandse R.K. Vrouwenbeweging te Rotterdam; me vrouw N. Hoogeweeger namens het vrouwengilde; mej. N. Vuylsteke, lid van de Rotterdamse gemeenteraad en staatsraad mr dr L. N. Deckers. De plechtige absoute werd w er- richt door pastoor P. J. Maas. Namens de familie dankte aan het graf de heer Ch. H. M. van Oppen- raay. Op de Boompjes in Rotterdam trof on7e fotograaf gistermiddag deze Amsterdamse ijsventer, die alvast in zyn eentje een privé-Tour de France was begonnen. Htf vertelde dat hU verleden week op het ider was gekomen met zijn bakfiets - Parijs te trekken. Geïnspireerd door de Tour de France voegde hi> spoe dig de daad aan het woord. Hij gaat tiaar ParUs om er, zoals hïj> zet, levenservaring op te doen. Hij ver klaarde ons „absurdist" te zijn. cr»- soort existcnsialist. De ondernemende knaap vertelde te geloven ïn „het totale niets". Op dc vraajr, wat er zich dan in z*»n bakfiets bevo-" antwoordde hij: „Levensmiddelen Voor lange lijd, een tent en kleren." Hij moest toegeven dat dit meer is dan het „totale niets". „Maar", zo zei hü. „er ziin wel meer tegenstrij digheden in de wereld". niet worden gedacht, zo wordt opge merkt. Bovendien bestaat de vrees, dat de aanleg van het kanaal een foutieve investering zou betekenen, aangezien de kansen op een ontwikkeling van een scheepvaartverkeer van Noord zee tot Zwarte Zee door de huidige politieke verdeling van Europa ge ring worden geacht. Volgens de hui dige plannen zal voor eerst slechts de kanalisatie van de Main tot aan Bamberg worden afgewerkt. Men hoopt dit werk in 1958 te voltooien. De oorspronkelijke plannen voorza gen de aanleg van het kanaal van Bamberg naar Neurenberg voor het jaar 1965, doch de bondsregering meent dat 't mogelijk is zich aan dit schema tc houden. Het stadsbestuur van Neurenberg, waar men grote in dustriële ontwikkelingskansen van de aanleg van het kanaal verwacht, heeft m een besluit reeds de vrees uitgesproken, dat de Rijn—Mam Donau verbinding geheel zou zyn afgeschreven. Een aantai leden van de Bonsdag heeft daarover ophelde ring van de regering gevraagd, Toen de 22-jarige tekenaar W. R. V. die sedert een paar maanden voor zichzelf zorgt, op een gegeven ogenblik zonder geld zat raadde een „vriend" hem aan een brom fiets te stelen. Die raad werd op gevolgd. Van de ene kwam de an dere brommer. Vier stal hij er in Rotterdam, drie ervan verkocht hij in Den Haag en de laatste in Maas tricht, waar hy enkele dagen gele den werd aangehouden, omdat hij* zijn hobby het rijden m andermans wagen aan het bot vieren was. De brommers zijn opgespoord en V. is in het hoofdbureau opgesloten. Een wagen met een voer hooi, ge trokken door een tractor, sloeg op de Provinciale Weg in een bocht plotseling om. Twee jongens, die op de voer hooi zaten, tuimelden van de wagen. Het waren de 15- jarige J. Borreman en de 12-jarige W. Verboom. Ze moesten met resp. een zware en een lichte hersen schudding naar huis worden ver voerd. Een staking van ongeveer 400 ar beiders van de N.V. Emba, embal lagefabriek en houthandel aan da Stadionweg te Rotterdam, is van morgen beëindigd. Enige weken ge leden kregen de arbeiders, in af wachting van een nieuwe loonronde 4 loonsverhoging die gold als een soort voorschot. Zij wensten bo vendien echter een percentage in de winst. Toen de iabricksleidins hiertoe niet bereid was brak eer gisteren een staking uit. De Unie bonden stonden hier niet achter doch trachtten wel te bemiddelen. Vanmorgen besloten de arbeiders weer aan het werk te gaan. Zodra de nieuwe loonronde een feit is zal het verschil in percentage van deze nieuwe loonronde en v'an da reeds gegeven 4 worden bijgepast» De negenjarige Teun Bol uit de Marnixstraat is gistermiddag van de trap van de Koninginnebrug in het water gevallen. Hij ging kopje on der maar werd toen hij weer bo venkwam vastgehouden door zijn tienjarige buurjongen Jan Schol. Een ander vriendje ging hulp halen in de vorm van mevrouw H. G, Putter-Albrecht uit de Dillenburg straat, die de drenkeling op het droge bracht. Vannacht is wederom een vrij gro te inbraak gepleegd. Bij het kleding magazijn „Matador" aan de Panne- koekstraat is men aan de achterzijde binnengeklommen. Volgens vorlopige schatting worden 40 coupons stof en enkele costuums vermist. De schade bedraagt circa 2000. Brigadier Kriek nam afscheid Onder grote belangsteling heeft gisteren de brigadier van politie W. Kriek, die met pensioen gaat, in het bureau Bergsingel afscheid ge nomen. Hij werd hartelijk toege sproken door de commissaris W. v. d. Berg en de hoofdinspecteur J. J. de Jonge en A. de Jong. Zijn colle ga's boden hem een vulpen en een vulpotlood aan. Eternit Board vraagt voor spoedige indiensttreding met enige verkoopervaring. Leeftijd 20—25 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties te richten aan haar kantoor Adm, de Kuyterstraat 27, Schiedam, Tarief tot en met 15 woorden 0.65 Elke vijf woorden meer 0.2ü Te koop aangeb. Te koop een paar witte zo merschoenen, hoge hak, z.g. an., maat 39, Adres: Graaf ,Fl°risstraat 7. Heeffc u een wekker nodig? H. A. Dieterich heeft alle bekende merken. Junghans, Kienzie, Smiths, enz., reeds vanaf 5.75. Horlogemaker, Goudsmid, Pr. Kam. Onn.es- laan 98. Kloostertafel. Nu een prach tige tafel tijdelijk 22.95. Salontafel blm. 80 cm. 34.50. Alleen Wilson, Gr. Visserij straat 97-101, midden in de straat Te huur aangeb- j Voor een gezellige bruiloft vergadering, enz. naar feest zaal Marijke, Broersveld 121, Nog verschillende data vrij. Wij verhuren nieuwe klapstoelen. Te bevr. Hoog straat 122. Tel. 66216 na 6 uur 68931. Diversen 1 inzicht baai g estop i wot den looi ons alle voorkomende orand- en motgaten winkel- laken en scheuren Billijke pryzen Spoedige aflevering. Hoogstraat 8. tel 67709 (Fili aal Roeloff).

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1