C 3 SZG-dames verpletteren het Delftse „Raket55 Man waarschijnlijk blind door splinters van een ingeslagen ruitje Scliiedamse zwemsuccessen in Waddinxveen W-programma voor morgen In Monopole „Alarm bij de kustwacht" AGENDA V eilig-V erkeer sweek in Schiedam Wie heeft iets verloren? Esperanto-agendo Esperanto wint veld Hengelsport Burgerlijke Stand Er komt feest in Ketliei Martinit-EDS TRAGISCH GEVOLG VAN RUZIE Ontwerp-verdrag voor onafhankelijkheid van West-Duitsland VN-orgaan wil verbod verdovende middelen Atoomstaking in VS geëindigd Generaal BACH is volkomen hersteld Roemenië's weg naar Unesco geëffend Trektocht van auteur Jacques Gans is ten einde Yma Sumac mag toch VS binnen Geen communistische optocht in Parijs op de 14e Juli Fregat Wolf Maandag in Den Helder Verdrag over keuze van nationaliteit door vrouw Meisje gegrepen door auto Zeshonderd op pad Co-opmensen zagen Scandinavië KIN VB royeert 13 leden KOERIERSTERS 2 Dinsdag 13 Juli 1954 Aanvankelijk waren de verwachtingen voor dc waterpolo-wedstrijd RaketS2C (dames) hoog gespannen doch hoe heel anders liep het af. Superieur spel der Schiedamscn deden vergeten dat er nog een tegenpartij was. Het leek wel alsof de bal aan een touwtje zat cn zij hun tegenstand sters als het ware toeriepen: „Poes, p0es, pak hem dan", waarbij de hal telkens op het juiste moment werd teruggetrokken. Hierdoor kreeg het spel een eenzijdig karakter met een zich volledig ontplooiend SJS.C. en daar tegenover een pover spelletje der Delftse dames. S.Z.C. begon al direct bij het uit- zwemmen met een overrompelend offensief en het was Cocky Gaste laars die na een felle sprint de keep- ster het nakijken gaf, 1—0. Hierna volgde een kort overwicht van Raket doch het had bij het achterhoedctr'o Beb v. d. Kuil, Truus Keyzer cn Ria de Kok geen schijn van kans. Prach tig werd de aanval onderbroken en gelijk een aanval opgezet, die weder om door de snelle Cocky Gastelaars werd afgewerkt, 2—0. Nu zag men een zich enigszins terugtrekkend S.Z.C. dat Raket liet aanvallen om er plotseling weer tussenuit tc trek ken. Heel goed was deze val opge zet en een fraai doelpunt van Netty Nobel was het resultaat. 30. Hier begon het spelletje van de poes met een bal aan het touwtje, want gere geld zag men een naar voren komend Raket en onmiddellijk daarop een flitsende aanval van S.Z.C. Nog voor de rust inging maakte Henny de Kok er uit vrije positie 40 van. Ook de tweede helft gaf vrijwel hetzelfde spel beeld te zien zodat de Schiedamsen rustig doorgingen met doelpunten maken. Spoedig was het door Henny de Kok 0, die met 'n harde omhaal de keepster kansloos passeerde. Het 6e doelpunt kwam weer van Cocky Gastelaars na eerst togen de paal geschoten te hebben. Toen volgde de capitulatie van Ra ket. Hun aanvallen werden sporadi sch er, zodat tenslotte beide zevental len op één helft van het veld lagen. Hierdoor kwam het, dat de doelpun- tenregen enigszins gestremd werd, want er lagen te veel mensen voor het doel en zo kon met snelheid niets meer bereikt worden Toch wisten Netty Nobel en Henny de Kok de stand nog op te voeren tot 80. Door deze overwinning hebben de S Z.C.-dames nog maar 3 punten no dig met nog drie te spelen wedstrij den om zich te ontdoen van hun naaste concurrenten Surae 1 en LA. C. 1. OOK DE HEREN! Nog meer overwinningen kunnen er uit het S.Z.C.-kamp gemeld wor den, want ook het eerste herenze vental nam de volle winst uit Til- burg mee naar huis door een 3—0 zege op T.Z.V. 1. Eindelijk zou men hier kunnen zeggen, want tot nu toe hebben deze heren er niet veel van terecht ge bracht, daar zaj zeer gehandicapt zijn door de militaire dienst. Ditmaal ech ter was de Nederlandse weermacht aanwezig en er werd behoorlijk ge schoten, zij het dan met de bal en niet met het geweer. Alle drie de doelpunten kwamen van de midden voor Jan Roelink, die in deze ploeg vaak node gemist moet worden. Ook het tweede herenzevental bond in de afgelopen week twee tegen standers aan de zegekar door thuis de Leidse ploeg De Zijl 3 met 21 te slaan en in Den Haag D.V.Z, 2 voor eigen publiek roet 4—0 het on derspit te laten delven. Van deze ploeg zien wc dus een opmerkelijk herstel na een. slecht begin. Voor de competitie staan t.m. 19 Juli de volgende wedstrijden geno teerd: Thuis: Maandag 19 Juli dames SZC 1VZC l (Vlaardingen) 8 uur; Ma. 19 Juli heren SZC 1—DZV 1 (Delft) 8.30 uur. Hit: Dinsdag 13 Juli heren De Zijl 3 (Leiden) SZC 2, 7.30 uur; Vrij dag 16 Juli heren Wilton 1—SZC 3 8.- uur. Het Veilig Verkeersprogramma voor morgen luidt: 1011.30 uur-gratis rijwielspatbor den schilderen in Rubenslaan. iW 2.00—3.30 uur idem in de St Lidui- j draait, nastraat bij de Warande. 4,00—6.00 uur propaganda-auto be zoekt het Westen, van Schiedam. 9.00—12.00 en 2.00—4.00 uur gratis Temmencontrole van auto's aan het hoofdbureau van politie. Lange Nieuwstraat 55. In November 3941 was de Ameri kaanse Marine reeds druk bezig schepen te bouwen, die dienst moes ten doen bij de verdediging van het land in een dreigende oorlog. Bill Rourk, die een grote ervaring heeft opgedaan in de Kustwacht, is voor man op een scheepswerf. Hij ver wacht vrijstelling in verband met noodzakelijke oorlogsproductie. Twee dingen brengen verandering in de toestand. Louise Ryan is een meisje naar Rourk's zin en hoewel zij ver loofd is met McFarland. het hoofd van de Kustwacht en Marine, valt hij haar met zijn attenties lastig. Het tweede is een ongeluk, dat veroor zaakt wordt door Barney Walker, een lasser in Rourk's ploeg. Rourk leest Walker de les in het bijzijn van de anderen en Walker besluit dan het vuurtje tussen McFarland en Rourk aan te wakkeren. Na de aan val op Pearl Harbour vraagt McFar land vrijwilligers. Walker laat dan doorschemeren, dat Rourk door McFarland bij de infanterie zal wor- ren geplaatst. Om dit te voorkomen neemt Rourk vrijwillig dienst bij de Kustwacht en komt bij de officiers opleiding. Na een tweede truc van Walker wordt Rourk teruggezet in rang en belandt in de oorlog. McFarland probeert Rourk te hel pen. maar het bestuur weigert het besluit te veranderen. Rourk verbit tert, maar zijn natuurlijke moed on derscheidt hem van zijn kameraden en na enkele dappere daden wordt hij wederom in de gelegenheid ge steld de officiersopleiding te volgen. Het bestuur excuseert zich tegen over hem met de mededeling, dat men hem heeft miskend en met de hulp van McFarland gaat ook het pad der liefde over rozen en kan hij Louise in de armen sluiten. Ella Raines, Brian Donlevy en Forrest Tuckey spelen de hoofdrol len in deze film, die in Monopole Wat men weten moet: Apothekers -nachtdienst: Evers, L, Haven 81. Bellen b|j ongeval: G.G. en GD, Tuin laan 80. Tel. 69290. Tentoonstelling Stedelijk Museum: Dagelijks van 2—5 uur: „De wereld van Vin cent van Gogh" in foto's van Emmy Andrïesse. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Btbl. Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. R.K. Leeszaal en Bibl.: Dam, ge opend iedere dag (behalve Maan dag) van 2 tot 4 uur; Iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur, Zondags gesloten. Bioscopen: Monopole, 2, 7 en 9 uur „Alarm bij de kustwacht". Passage, 2 en 8 uur: „Roman Holiday". Maandag, de eerste dag van de veilig verkeers-week, is een succes volle dag voor de vereniging voor Veilig Verkeer geworden. Vooral de ledenwerfactie heeft alle verwach tingen overtroffen. *s Morgens om negen uur kwamen zich reeds drie nieuwe leden melden aan het hoofdbureau Lange Niéuw- straat 55. Voor het gratis wit schilde ren van spatborden bestond grote belangstelling:. Vele wielrijders ga- ven zich uit enthousiasme over deze service, meteen als lid van de ver eniging op. 's middags maakte de propaganda-auto een rondrit door het centrum van de stad. Op drukke pun ten werden via de geluidsinstallatie aanwijzingen aan de weggebruikers gegeven. Het resultaat van deze eer ste dag is tenslotte: 65 nieuwe leden en twee donateurs. SPREUK VAN DE DAG: Automobilisten: Bedenkt wanneer gij auto rijdt, dat ook gij te voet be gonnen Zijt. f Advertentie Z.AJJ Te bevragen aan het hoofdbureau van Politie te Schiedam, tussen 9 2 30 uur en 2—6 uur: Ketting van So lex-rijwiel. Te bevragen by de vinders: Double armband, Zr Van Gink. Pr. Maurits- straat 24; medaillon aan zwart band je, Aalbers, Jan Vermeerstraat 11b; wit kettinkje, Vonke, Vlaardinger- dijk 21 b; zilveren medaille, W. Sprong, Ploegstraat 11; bouvier, de Ronde, Emmastraat .30: portefeuille met inh. J. Dielemans, Rijnstraat lla! bruine portemonnaie, A._ v. d. Graaf, Schaperlaan 46; auto-crick, P. Snij ders, "Spoorbaanstraat. 27; schroeven draaier, Nagelkerke, Nieuwsticht 37; rode autostep. Maltha. Fabristraöt 53; klein sleuteltje, T. Kooijman, Den Bommelschestraat 34; lichte regen jas, mevr. Den Hoed. Stadhouders laan 23; groene sjaal, Vonke, Vlaar- dingerdijk 21b;'rood zwembroekje, J- C. "Wij, Rijnstraat 10a; kinderschoen tje (R), K. van Geene, Anth. Muïjs- straat 18. MERKREDON, la 14an de julio. Farolkaskado dum la klubrespero 2e gek. v. Gink. Ploegstr. 29. In. zijn antwoord op een onderzoek ingesteld door de Unesco, heeft de Oostenrijkse Minister van Openbaar Onderwijs zich bereid verklaard een internationale overeenkomst te on dertekenen, die het onderwijs van Esperanto verplicht stelt in de lagere, middelbare en hogere scholen van de betrokken landen. Volgens-de rege ring in Wenen zou deze overeen komst in werking moeten treden, zodra tenminste vijf staten hun ac- coord gegeven hebben. De gemeenteraad van Alkmaar heeft een motie ingediend door bet raadslid R. Bakker overgenomen om de samenwerkende Esperantc- verenigingen te Alkmaar een subsi die toe te kennen van 100.—. De heer Bakker was in Dachau tot de overtuiging gekomen, dat één in ternationale taal noodzakelijk is, door het elkaar niet begrijpen van de slachtoffers, die uit diverse lan den daar byeen gedreven waren* De hengelsportvereniging „Schie dam en Omstreken" organiseerde op Zondag 11 Juli een hengelconcours in de Schie. De uitslag was: 1. L. Lupker 40 p. 2. J. v. d. Gaag 15 p. 3. C. Westhoff 10 p. 4. B. Vlie gen thart 10 p. 5. F. Lupker 5 p. 6. J. Prein. 7. G. Westhoff, Lupker. 8. J. Schippers. 9. A. Lupker v. Mastrigt. GEBOREN: Melany F„ d. v. J. L. Koster en J. Bos; Liduina T. M., d. v H. Koning en A. J. Feelders; Frits, z. v. P- v. d. Brink en G. Z. v. Uitert; Francma. d. v. M. de Jong en R. F, Rotienburg; Irene C. E-, d. v. L.> G, Toroaello en A. Leon; Jacob H„ z. v. W, Hak en M. L. Collé; Johannes A., z. v. C. Klootwijk en N. van Mullem. OVERLEDEN: M. E. G. Kroskinski, ?7 3. Met de voorbereidende werkzaam heden voor de feesten der Oranje vereniging Wiïhelmina in Kethel op 20 en 21 Juli is thans een aanvang gemaakt. Het nieuwe terrein aan de Schiedamseweg tegenover het voor malige raadhuis, waar het feest zal worden gehouden, vraagt nog enige voorzieningen. Zo moet onder meer een brede en zware brug gemaakt worden vanaf de Schiedamseweg op het feestterrein. Ook de licht- en krachtvoorziening moet op het ter rein worden aangebracht. Officieel is nu ook het programma vastge steld. Dinsdag 20 Juli 's avonds om zeven uur opening door mr J. W. Peek, burgemeester van Schiedam, muziek dor „St. Radboud"; 7.30 uur grote motorpolowedstrijd om het kampioenschap van Nederland en vervolgens opening van diverse at tracties. Woensdag 8 uur v.m. open stelling van het terrein; 8.30 uur vertrek van versierde tilbury"? voor rondrit door de gemeente; 9.30 uur kindervoorstelling, te geven door het gezelschap van Cor Don: 11 uur ringrïjden 2 uur n.m. volksspelen; B uur n.m. optreden van. diverse radïo-artlsten. Voor ringrijden met de tilbury is de inschrijving nog open. Door Schiedam gaat de stoet losse paarden en tilbury's over Overschie- seweg, Broersveld. Hoogstraat er Dam. Voor de derde wedstrijd in de ne derlaag-serie komt het Rotterdamsche E.D.S. naar het Volkspark om daar Donderdag-avond Martinit partij te geven, en de 20 kleine 21 nederlaag door V.F.C. behaald te verbeteren. Of dit zal gelukken? Tegen een elftal wat zich steeds beter begint in te spelen is het een open vraag. We! is ons bekend dat E.D.S. over een zeer goed elftal beschikt, dat de competi tie zeer goed heeft afgesloten. Woensdagavond om 7 uur een Mar tinit comb, in Vlaardingen tegen een V.F.C. comb. 's-GKAVELAND. Een verschil van mening tussen de Bussumse familie Steemiïs en de heer J. Smeerdijk utt 's-Graveland heeft voor laatstgenoemde het funeste gevolg gehad, dat hij in het Diaco- nessenhuis in Hilversum moest worden opgenomen. Men vreest, dat hij beide ogen zal moeten mis sen. Donderdag had het zoontje van de beer S. op de fiets in Bussum mevr. Steennis aangereden. De da me werd licht gewond en haar fiets iets beschadigd. Haar echtgenoot ging om schadevergoeding uit en de heer Smeerdijk zegde die te zullen betalen. Zondagmiddag trof men elkaar bjj de woning van ae heer S. Men werd het eens over een bedrag van 4.50, dat de heer S. aan de familie Steennis zou vol doen. De heer Smeerdijk stelde voor dat zijn zoon iedere week een gul den uit zijn spaarpot naar Bussum zou komen brengen,- opdat hij zelf zijn schuld .aan den lijve zou voe len. Daar nam rnevr .Steennis geen genoegen mee. Zij eiste, dat het be drag onmiddellijk zou worden vol daan. Daar wilde de heer Smeer dijk niet van weten De vrouw zet te haar voet tussen de deur van zijn woning. De heer Smeerdijk echter werkte haar naar buiten. De heer Steennis ontstak zo in woede, dat hij het ruitje van de deur stuk sloeg, waar de heer Smeerdijk vlak achter stond. Het gevolg was, dat deze talrijke glassplinters in beide f Adumentfe I. M.J Voor e co no m isch transport Ford truck met Hercules Dieselmotor Automobiel Industrie Rotterdam n.v. Marconlpleln 20 Telefoon 35790 LONDEN Amerikaanse en Brits® diplomaten hebben een kort viermogendheden verdrag op gesteld, dat West-Duitsland dit jaar zo goed als onafhankelijk zou maken. Het pact werd opgesteld als middel om de Bonds-republiek de bevoegdheid te verschaffen het me rendeel van eigen zaken in eigen handen te geven voor het geval Frankrijk er niet in slaagt het EJD.G.-verddag te ratificeren. Zo als de zaken op het ogenblik staan zullen Amerika, Engeland en Frankrijk hun bezetting van Duitsland pas beëindigen als de E.D.G. van kracht wordt. Volgens dit nieuwe verdrag zou Duitsland souvereiniteit verleend worden in alle zaken behalve de militaire. Het zou ondertekend worden door Amerika, Engeland, Frankrijk en West-Duitsland. De voorstellen van de deskun digen moeten nog aanvaard wor den door de Amerikaanse en Brit se regeringen. Als dit geschiedt is zal de definitieve versie van de voorstellen voorgelegd worden aan Frankrijk en aan geïnteresseerde egeringen als die van Nederland, België, Luxemburg en andere le den van de NAVO. In het kader van de Waddinx- veense vaeantieweek was de Schie- damse Zveinclub uitgenodigd met drie poloploegcn te komen spelen. Het gmg hier om de ploegen dames 1 en heren I en 2. Doordat het .heren 2 voor de competitie in Tilburg moest spelen moest deze ploeg verstek laten gaan. De andere twee zevenlallen zijn echter niet zonder lege handen thuis gekomen. 's Avonds om 9 uur begon de eerste wedstrijd in het open bad bij kunstlicht en het waren de he ren die het eerst in het koude wa ter gingen om het op te nemen tegen De Gouwe 2. De Schiedam mers moesten kennelijk eerst nog even wennen aan het spelen by deze verlichting zodat zij nog niet voldoende gebruik konden maken van de minder goed verlichte delen van het veld. De linksvoor van pe Gouwe deed dit wel en kwam in eens voor de S.Z.C-keeper te lig gen die de bal niet voldoende kon wegwerken en een 1—0 achterstand een feit was. Deze stand bleef tot de rust gehandhaafd door goed verdedigend spel der SZ.C, achter hoede. Na de rust zette De Gouwe alles op de aanval doch vond de ver dediging paraat. Tijdens één van deze aanvallen beging de Schie- damse midachter een zware over treding in het beruchte vier-meter gebied en werd het water uitge zonden. De strafworp werd goed benut om de stand tot 20 op te voeren. S.Z.C. liet dit echter niet op zich zitten en begon fel van zich af te bijten. Nu was het de beurt aan De Gouwe om een man op de kant te zetten. De overtre ding had plaats buiten het vier- meter gebied, zodat S.Z.C, met een numerieke meerderheid kwam te spelen. Met een uitgekookt boog- balietje maakte Jan van Soest van deze kans gebruik om de achter stand te verkleinen 21. Hierdoor aangemoedigd werd het speibeeld langzamerhand naar de andere kant verlegd. Tijdens een periode van Schiedams overwicht kwam het tweede doelpunt tot stand, wederom door Jan v. Soest na goed voorbereidend werd van Piet Boer 2—2. Aangezien dit ook de eindstand was, moesten de da mes de beslissing brengen. Niette genstaande Cocky Gastelaars op het appèl ontbrak, hebben de Schie damsen niet teleur gesteld. Het leek wol een demonstratie in plaats van een wedstrijd, want het plaat, sen, het samenspel, het overnemen, kortom alles sloot als een bus. Ook de dames van De Gouwe gaven goed partij zodat het geheel een zeer aantrekkelijke wedstrijd werd waarin de S.Z.C. door twee doel punten van Henny de Kok en één van Truus Keyzer met 3—0 de eerste prijs in de wacht sleepte. Een mooie lauwertak met inscrip tie was de beloning. GENEVE. .De Economische en Sociale Raad van de Verenigde Na ties heeft Maandag een beroep ge daan op alle regeringen om de aanmaak, de in- en uitvoer van heroine en ketobemidone, twee verdovende middelen, te verbie den. Een uitzondering mag worden gemaakt voor kleine hoeveelheden voor wetenschappelijke doeleinden. Ook drong de raad er bij de re geringen op aan over te gaan tot de instelling van inrichtingen voor verplichte behandeling van aan verdovende middelen verslaafden, PUD AC AH. Het werk In de Amerikaanse stoomfabriek in Pa- ducah (Kentucky) is vandaag her vat en alie stakende arbeiders zijn op het werk teruggekeerd. Zaterdag ontvingen de stakende arbeiders, waardoor de fabricage van atoom- en waterstofbommen in gevaar dreigde te komen, de op dracht het werk te hervatten, na dat de leiders besloten hadden de staking onmiddellijk op tc heffen. De stakers van paducah volgden hiermee het voorbeeld van de ar beiders in de Oak Ridge stoomfa briek. die Vrijdag beslisten het werk te hervatten. DEN HAAG. Generaal-majoor- vlieger J- A. Bach is volkomen her steld van het hem onlangs overko men ernstige auto-ongeluk in En geland. Hij heeft Maandag de leiding van het directoraat materieel lucht macht weer op zich genomen. ogen kreeg. Hij moest onmiddellijk naar het Diaconessenhuis in Hil versum worden vervoerd, waar men het ergste vreest. Bij de heer Steennis werd een polsader doorgesneden. Hij moest zich in de Majellastichting in Bus sum laten verbinden, UNIE-CONFERENTIE Delegaties werken met tegengestelde instructies (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. De Nederlands- Indonesische conferentie levert het merkwaardige schouwspel op van twee delegaties, die met geheel te gengestelde instructie moeten trach ten er iets van te maken. De Neder landse delegatie heeft tot opdracht, de Unie-overeenkomst te behande len in het geheel der R.T.C.-accoor- den: de Indonesische delegatie mag niet eerder over andere onderwer pen spreken, vóór Nederland heeft ingestemd met opheffing van de Unie. Ziehier de leden van het fe'T, dat er zoveel meer sprake is van informeel contact dan van officium ontmoetingen. In intieme kring kan men wederzijds trachten, de waar borgen te verkrijgen, die beide re geringen als eerste" eis hebben ge steld. Wordt men. het op m -rmele wijze eens, dan kan daarna officieel de schijn worden hooggehouden ïn de beide Kamers van ons parle ment is enig verzet te vervochten tegen de opvatting, dat een wijziging in de aecoorden met gewone meer derheid van Stemmen kan worden aangebracht. Mr. Wendelaar heeft reeds verklaard, dat op grond van hoofdstuk XIV van de Grondwet een. tweederde meerderheid nodig is. De regering stelt zich echter op het standpunt, dat hoofdstuk XIV, voor- zoveel Indonesië betreft, niet meer van kracht is, omdat de nieuwe lechtsorde daar haar beslag heeft gekregen. GENÈVE. De Economische en Sociale Raad der V.N. heeft vandaag met 10 tegen zeven stemmen de weg geëffend voor het Roemeense lid maatschap van de Unesco, ondanks de krachtige protesten van de V.S, en Groot Brittannië. Het Roemeense verzoek om toela ting tot de Unesco zal nu behandeld worden door de volgende zitting van de algemene raad van de Unesco. De Amerikaanse afgevaardigde Hotchkiss haalde in zijn pleidooi te gen de toelating van Roemenië ook het memorandum van het Joodse Wereldcongres aan, waarin verklaard werd, dat de vervolging van Zionis tische leiders in Roemenië een schen ding betekende van de beginselen en het handvest van de V.N. De „Oranje Nassau" het bekende schip van de maatschappij Zeeland waarmee velen een tocht vice-versa naar Engeland hebben ondernomen, heeft Maandag zijn laatste reis ge maakt, maar niet over de Noordzee. Omstreeks half één passeerde het schip de brug aan de Koningshaven in Rotterdam met de normale eind bestemming van alle schepen. Ge trokken door de sleepboten „Delfs- haven" en „Greta" was het op weg naar Hendrik Ido Ambacht, waar de N.V, „Holland" het voor de sloop heeft gekocht. MAASTRICHT. Maandagmiddag heeft de schrijver Jacques Gans een 33 dagen durende trektocht door Ne derland op het Maastrichtse Vrijthof beëindigd. Hij deed deze reis per rij tuig met korte dagtochten, die hem zonder een vast omlijnd reisplan door vele provincies van ons land voerde. De laatste week trok hij door Limburg. In Maastricht trok de aankomst van het, in het stedelijk verkeer op vallende, rustig voortrollende rijtuig veler aandacht en belangstelling. Met een soort plechtige humor heeft de heer Gans het trouwe paard, dat hem door zovele streken voerde, een grote krans om de hals gehangen, een at tentie, welke Carolina met bewonde renswaardige paardenlankmoedig- heïd aanvaardde. „Zij heeft het ver diend", was het bescheid van de lit terator. De heer Gans ondernam deze reis om indrukken op te doen voor een reisbeschrijving, welke binnenkort bij een Amsterdamse uitgever het licht zal zien. NEW YORK De Peruviaanse zangeres Yma Sumac, die verleden week Dinsdag bij aankomst uit Eu ropa in New York door immigratie ambtenaren werd aangehouden, is Maandag na een verhoor op EUis Island tot de Ver, Staten toegelaten. De immigratiedienst wilde niet de redenen voor de aanvankelijke aan houding njeedelen. Yma Sumac was, hangende het onderzoek, verleden week op ere woord het land binnengelaten en niet, zoals anders in dergelijke ge vallen gebeurt, op Ellis Island ge ïnterneerd. De Franse regering heeft Maan dag de traditionele communistische optocht in Oost-Parijs ter gelegen heid van de 14e Juli, het feest van de val der Bastille, verboden. Ver leden jaar deden zich ben deze op tocht onlusten voor, waarbij zes Noord-Afrikanen en één Fransman om het leven kwamen. Er zal op 14 Juli slechts één mili taire parade worden gehouden op de Champs Elysées. DEN HELDER. Maandagavond is het fregat hr ms. ((Wolf" in Den Helder aangekomen als eerste van de zeven fregatten met roofdieren namen, die door de V.S. aan de Kon. Marine zijn overgedragen in het ka der van het M.D.A.P. 's Morgens was het fregat afge meerd te Hoek van Holland, waar de bevelhebber der zeestrijdkrachten, chef van de marine staf A. de Booy, zich voor een kort bezoek aan boord begaf. Studieconferentie gewijd aan het Internationaal Gerechtshof (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Mr A. M. Joekes, voorzitter van de Ver. voor Intern. Rechtsorde, heeft Maandagmorgen in het gebouw van het Internationale Gerecht staf een zesdaagse studie conferentie geop "d, welke aan dit gerechtshof s gewijd. Aan deze con ferentie nemen circa vijftig mensen uit vijftien landen deel. Tot de sprekers, die het Internatio nale auditorium deze week zullen toespreken behoren de president van het Internationale Gerechtshof, sir Arnold Duncan McNair en de voor zitter van de Eerste Kamer, mr J. A. Jonkman. BERGEN OP ZOOM. Maandag ochtend verkoos een koe te Bergen op Zoom de vryheid boven 't slacht huis, waar het beest ter slachtbank zou worden geleid. Die vrijheidspo ging bespoedigde echter de dood van het dier, want de koe kwam op de spoorrails terecht, juist op het mo ment dat uit de richting Zeeland een dieseltrein naderde. De bestuurder zag het beest niet. De trein botste er tegen op en wierp de koe dood en verminkt 30 m. verder in de spoor- sloot. De trein had enkele minuten vertraging. GENÈVE. - Getrouwde vrouwen zullen krachtens een ontwerp-ver drag, dat Maandag door de Economi sche en sociale raad der V.N. is goed gekeurd, door een eenvoudige aan vrage de nationaliteit van hun echt genoten kunnen krijgen. Het verdrag zou een einde maken aan de automatische nationaliteits veranderingen van vrouwen, die met buitenlanders trouwen. Voortaan zou de vrouw zelf de keus van haar na tionaliteit hebben. Het ontwerp-verdrag zal het vol- ccmmissie der V.N. voor de status gend jaar behandeld worden door de commissie der V.N. voor de status van de vrouw en zal daarna van kracht worden, zodra het door op zijn minst zes staten bekrachtigd is. ROTTERDAM De negenjarige Hermin* van Roe land is gistermiddag te Ouderkerk aan de iJssel gegrepen door een personenauto bestuurd door de heer P. H. H. Het kind weifelde tijden* het oversteken van de straat. Het meisje bleek een gebroken been, een hersenschudding en ont vellingen te hebben opgelopen en moest naar een ziekenhuis in Gou da worden vervoerd. NAPELS De zoon van prof Au- guste Piccard, Jacques Piccard heeft Maandag te Castella Nare di Stabia bij Napels medegedeeld, dat hij van plan is in de komende twee, irie maanden een nieuwe duik met de bathy«caaf „Trieste" in de Golf van Napels te ondernemen. Hy zei- de met van plan te zijn een record poging te doen. De duik zou voor namelijk de bestudering van dezee bodem tot doel hebben. Het record staat op naam van twee Franss marine-officieren, Houot en Wilïm, met 4.050 meter. De diepste duik van de „Trieste" was 3.150 meter. Laten we vanavond de barometer even vriendelijk aankijken, want morgen moet het mooi weer zijn. Het is dan namelijk de grote dag voor zeshonderd Charloise oudjes die met z'n allen in 85 auto's en tien touringcars een mooie reis gaan ma ken. Die grootse onderneming is ge organiseerd door het Comité jaarlijks uitstapje Charioisse ouden van da gen. In de reisroute zitten een hele boel bijzonder mooie punten en als dus het zonnetje een beetje mee werkt, kan het niet anders of zes honderd tevreden mensen komen, morgenavond om kwart over acht terug in Charlois. Wegenwacht en rijkspolitie zullen medewerking ver lenen. Voor motorpech en rijkspolitie zullen medewerking verlenen. Voor motorpech of klapbandjes behoeft dus niemand bang te zijn. Zeven Rotterdamse personeelle den van de Centrale Nederlandse Verbrulkcooperaties zijn Zondag ochtend teruggekeerd van een stu diereis van twee weken naar Zwe den en Denemarken, Met veertien collega-employees van de Co-op nlt andere plaatsen hebben zij zich knnnen overtuigen van de vlucht die de verbruikscoöperatie in de Scandinavische landen heeft geno men. Bovendien werd de aandacht be steed aan de levensgewoonten en de sociale verhoudingen in Zweden en Denemarken. De Rotterdamse groep bestond uit mej N. A. Swets (typiste) en da heren Th. van Leeuwen (magazijn- kantoor), H. L. Molenaar (afd. Per soneelszaken), P. Mirer (meelfa briek), mr K. Voorink (juridisch» dienst), A. "Wiebes (administratie) en M. J. Zuydeweg (administratie). Maandag heeft de president-di recteur de heer J, J. A. Charbo» de reizigers verwelkomd. Er zal een uitgebreid verslag van de reis worden gemaakt, niet slechts ten behoove van de deelne mers zelf, maar ook voor d» UNESCO die door een belangrijk» financiële bijdrage het organiseren van de reis mogelijk heeft gemaakt. Op 9 Juli zijn de volgende leden, van de KNVB wegens toetreden tot of medewerking verlenen aan een niet door de KNVB erkende voetbal organisatie, van het lidmaatschap vervallen verklaard, aldus De Sport kroniek: District West I: H. Kramer (Alk- maarsche Boys); L. Rijkers (HRC); G. J. Kiersch (KBV). District West II: W. F. v. d. Wolk (VTJC), (thans voorzitter NBVB- Deh Haag). District Oost: D. Faber, W. Hen driks. F. Hendriks, E. Jansen, G. Jansen en G. Kluin (allen Vitesse); L. Toren, J. v. d. Veen en J. Kamp huis (allen Heracles). SCHIEDAM TAR1E* TOT EN MEI Ift WOORDEN t 0.«8 Elke vut woopuep meer t 0.20 Te koop aangeb Rieten poppenwagens v.a. 3.95; wildebraspoppen 1.95— 2.95; poppenjurken en -plas ticschoenen in alle maten Bokhorst, Hoogstraat 34 Groenelaan 36. Vegla inmaakgjazen, ringen klemmen en ketels, thermo meters uit voorraad lever baar. Bokhorst, Hoogstraat 34, Groenelaan 36. Zojuist ontvingen wij weer een collectie nieuwe model len in Oud-Hollands koper- ■werk o.a. hagedis met gong 1.54 en 2.25, salamander 1.35 en 2.15. Bokhorst, Hoogstr 34. Groenelaan 36. Verliefd, verloofd, getrouwd. Bij Wilson geslaagd Gothi- sche huiskamer, gebeeldh dressoir, tafel. 2 clubs. 4 stoe len, bekl. naar keuze ƒ425.- Wilsou, Gr. Visserystr. 97-101 Volop huiselijke sfeer door een gezellig koekoeksklokje, reeds vanaf 14.50 bij H. A. Dieterich, horlogemaker goudsmid opticien, Prof, Kam. Onneslaan 98. Personeel cjevr. Bijverdienste: Gevr. vlotte representatieve jongeman voor bezoek cliënten, plm. 18—21 uur. Lft. 20—35 jaar. Br. no. E 162 bur. v. d. blad. j Personeel aangeb. Meisje van 14 jaar, dat va- cantie heeft, wenst met licht werk iets te verdienen. Br. onder no. S 161 bur. van dit blad. Diversen Haardplaten. Wy leveren een nieuwe plaat voor f 16.—, uw oude plaat als nieuw terug, 4.50, ook in kleuren Spuit- innehting, Woermeyer. Sin- gei 102, Schiedam, teL 65780- 69906.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1